EKSTRA
MENÜ

Tesco Kipa

Tesco Kipa ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Tesco Kipa haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 518 Tesco Kipa haberi bulunmuştur.

Tesco Kipa Haberleri

Bu AVM affedilir mi

Bu AVM affedilir mi

Bursa’da antik Myrleia kenti üzerine inşa edilen alışveriş merkezi için imar barışı başvurusu yapıldı. Yargı süreci devam eden bölge için belediye kamulaştırma istiyor.

19.07.2018Ekonomi
Bir tarafı AVM bir tarafı arkeopark

Bir tarafı AVM bir tarafı arkeopark

Bursa’nın Mudanya ilçesinde üzerine alışveriş merkezi inşa edilen 2 bin 700 yıllık Myrleia antik kentinin geri kalanı plan değişikliğiyle arkeopark ilan edildi. İçinde bilgilendirme panoları, çocuklar için laboratuvarlar ile yürüyüş yollarının yer alacağı arkeoparkın uygulama projesi hazırlandıktan sonra Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın onayına sunulacak.

10.06.2018Kitap Sanat
KFC Türkiye, resmen el değiştirdi

KFC Türkiye, resmen el değiştirdi

ABD'li Yum Brands'in sahibi olduğu KFC Türkiye'nin 104 restoranıyla birlikte şirketi Abraaj Group'a satışına ilişkin onay çıktı. Rekabet Kurulu, yapılan başvuruya ilişkin onay verdi. Kurul'un onayı ile birlikte hisse devir sürecine geçilmiş oldu.

20.12.2017Ekonomi
Migrosun 20 mağazası resmen CarrefourSAnın

Migros'un 20 mağazası resmen CarrefourSA'nın

Rekabet Kurulu, Migros Ticaret tarafından Tesco Kipa Kitle Pazarlama hisselerinin belli oranda devralınmasına verilen koşullu izin kapsamında, elden çıkarılacak mağazalar arasındaki 20 mağazanın sabit değerlerinin ve mağazalara ilişkin sözleşmelerin CarrefourSA Carrefour Sabancı Ticaret Merkezi'ne devri işlemini onayladı.

3.10.2017Ekonomi
Migros ve Kipanın 20 mağazasını devraldı

Migros ve Kipa'nın 20 mağazasını devraldı

Carrefoursa, 12'si Migros 8'i Kipa olmak üzere 20 mağazayı devraldığını açıkladı. Söz konusu devralma işlemlerinin toplam bedeli ise 20 milyon TL +KDV olarak açıklandı. Devri yapılan mağazaların Ege Bölgesi'nde bulunduğu öğrenildi.

2.08.2017Ekonomi
Migros’tan Kipa hisselerine ilişkin açıklama

Migros’tan Kipa hisselerine ilişkin açıklama

Migros, Kipa hisselerinde zorunlu pay alım teklifinin 12 Temmuz'da sona ereceğini duyurdu

6.07.2017Ekonomi
Migros’tan Kipa açıklaması

Migros’tan Kipa açıklaması

MİGROS Tesco Kipa Kitle Pazarlama Ticaret Lojistik ve Gıda Sanayi A.Ş.nin (Kipa) toplam sermayesinin yaklaşık yüzde 95,50’sini temsil eden paylarının Migros Ticaret A.Ş.ye devri hakkında açıklama yaptı.

5.07.2017Ekonomi
Migrostan kritik Tesco Kipa açıklaması

Migros'tan kritik 'Tesco Kipa' açıklaması

Migros'un Tesco Kipa'da zorunlu çağrıdan muafiyet başvurusu kabul edilmedi; Kipa hisseleri yüzde 12'nin üzerinde primli.

6.06.2017Ekonomi
Migros net kârını açıkladı

Migros net kârını açıkladı

Migros Ticaret AŞ, yılın ilk çeyreğinde bağlı ortaklık edinim karı dahil 907 milyon TL konsolide net kar açıkladığını duyurdu.

10.05.2017Ekonomi
4 yılda ikiye katlanacak

4 yılda ikiye katlanacak

Kipa hisselerinin satın alınma sürecini tamamlayan Migros, 4 yılda 2 kat büyüme hedefliyor. Migros Ticaret A.Ş. Genel Müdürü Özgür Tort, “Çift haneli büyümemiz devam ediyor. 2017’deki yeni mağazalarla birlikte toplam istihdamımız da 45 bine ulaşacak” dedi.

2.03.2017Ekonomi
Migros, Tesco Kipa’yı 199 milyon TLye satın aldı

Migros, Tesco Kipa’yı 199 milyon TL'ye satın aldı

Haziran'da Kipa'yı 302,3 milyon lira bedel karşılığında almak üzere anlaşan Migros, satış bedelinin 199 milyon lira olarak belirlendiğini açıkladı.

1.03.2017Ekonomi
Market devi Kipa resmen el değiştirdi

Market devi Kipa 'resmen' el değiştirdi

Rekabet Kurulunca, Tesco Overseas Investments Limited kontrolündeki Tesco Kipa AŞ hisselerinin belli oranının Migros tarafından devralınması işlemi uygun bulundu.

20.02.2017Ekonomi
Tesco Kipa resmen Migros’un

Tesco Kipa resmen Migros’un

Kipa hisselerinin yüzde 95,5'nin Tesco Overseas Investments Limited'den Migros Ticaret AŞ'ye devri işlemi, Rekabet Kurumu tarafından onaylandı.

9.02.2017Ekonomi
İnşaattan 2 bin yıllık mozaik çıktı

İnşaattan 2 bin yıllık mozaik çıktı

Bursa’nın Mudanya ilçesindeki Meyrleia antik kentinde yapılan kurtarma kazısı sırasında 2 bin yıllık iki mozaik bulundu. Üzerinde çiçek işlemeleri bulunan mozaikler Bursa Müzesi tarafından korumaya alındı. Mozaiklerin bulunduğu bölgenin yapılaşma tehdidiyle karşı karşıya olduğunu söyleyen Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, “Meyrleia antik kentini bir an önce topluma kazandırmamız lazım. Kış şartlarında bölgede yaşanacak bir toprak kayması antik kente zarar verebilir. Bu yüzden acil önlem alınmalı” dedi.

28.09.2016Gündem
2 bin 700 yıllık antik kent bulundu

2 bin 700 yıllık antik kent bulundu

Bursa’nın Mudanya ilçesinde 2 bin 700 yıllık Meyrleia antik kentine ait künk, kanal, seramik fırın, apsisli yapı ve cadde kalıntıları bulundu.

5.07.2016Gündem
A101, ‘Semt Çağrı Marketleri’ni alıyor

A101, ‘Semt Çağrı Marketleri’ni alıyor

PERAKENDE sektöründe hareketlilik sürüyor, geçtiğimiz günlerde Tesco Kipa’nın Migros’a satışı sonrası yeni bir satın alma planı da açıklandı.

29.06.2016Ekonomi
Semt Çağrı marketlerini A101 satın alıyor

Semt Çağrı marketlerini A101 satın alıyor

Perakende sektöründe hareketlilik sürüyor, geçtiğimiz günlerde Tesco Kipa’nın Migros’a satışı sonrası yeni bir satın alma planı da açıklandı. 210 şubesi bulunan Semt Çağrı Marketleri, A101’e satılıyor.

28.06.2016Ekonomi
Tesco neden başarısız oldu

Tesco neden başarısız oldu?

PERAKENDE son yılların en hareketli sektörlerinden biri... Bu gelişmelerden biri de önceki gün yaşandı. Anadolu Grubu’nun geçen yıl satın aldığı Migros, İngiliz grup Tesco’nun Türkiye’deki markası Kipa’yı satın aldı.

11.06.2016Ekonomi
Perakendede Anadolu rüzgarı

Perakendede Anadolu rüzgarı

1.5 yıl önce 1.8 milyar TL’ye Migros’u bünyesine katan Anadolu Grubu, perakende sektöründe ikinci önemli hamlesini Kipa’yı alarak yaptı. İlk olarak 29 Mayıs’ta Hürriyet’in duyurduğu satın almaya göre Migros, İngiliz Tesco’nun Türkiye’deki iştiraki olan Tesco Kipa’nın 26 alışveriş merkezi ve 168 mağazası için 302 milyon lira ödeyecek.

10.06.2016Ekonomi
İngiliz Tesco, Giraffe restoran zincirini de sattı

İngiliz Tesco, Giraffe restoran zincirini de sattı

Tesco Kipa mağazalarını, Migros'a 302 milyon liraya satan İngiliz Tesco, Giraffe restaurantlarını da sattı.

10.06.2016Ekonomi
Son dakika...Tesco Kipa Migrosa satıldı

Son dakika...Tesco Kipa Migros'a satıldı

Tesco, Türkiye'deki iştiraki Tesco Kipa'nın yüzde 95,5 hissesini Migros Ticarete sattı. Migros Tesco Kipa için 302,3 milyon TL ödeyecek. Haberlerin ardından, Tesco Kipa Borsa İstanbul açılışında yüzde 19,66 düşüşle taban olurken, Migros hisseleri yüzde 4,18 yükselişle açıldı.

10.06.2016Ekonomi
Tesco Kipadan satış iddialarına yanıt geldi.

Tesco Kipa'dan satış iddialarına yanıt geldi.

İngiliz sermayesi Tesco Kipa, resmen Migros Ticaret'e satıldı. Sky News'in haberine göre anlaşma bugün içinde resmen açıklanacak. Tesco Kipa konuyla ilgili KAP'a açıklama yaptı.

8.06.2016Ekonomi
Borsadan Tesco Kipaya uyarı

Borsa'dan Tesco Kipa'ya uyarı

Borsa İstanbul, Tesco Kipa'yı sermaye kaybı oranının yüzde 51 olması nedeniyle uyarmaya karar verdi.

7.06.2016Ekonomi
Tesco ve Migros gizli görüşüyor

Tesco ve Migros gizli görüşüyor

MİGROS’un Tesco Kipa hisselerini satın almak için son aşamaya geldiğine ilişkin Hürriyet gazetesinde Jale Özgentürk’ün Ekonomi Fısıltıları köşesinde pazar günü yayımlanan haber üzerine iki şirketten de açıklama geldi.

30.05.2016Ekonomi
Tescodan flaş Migros açıklaması

Tesco'dan flaş Migros açıklaması

Perakende şirketi Tesco Kipa, ana ortağı olan Tesco Overseas Investment ile Migros arasında görüşmeler yürütüldüğünü ancak temel unsurlarda mutabakata varamadığının kendilerine bildirildiğini açıkladı. Migros da KAP'a görüşmelerle ilgili bilgilendirme yaptı.

30.05.2016Ekonomi
Tesco gidiyor Kipalar Migros oluyor

Tesco gidiyor Kipalar Migros oluyor

Son dönemlerin birleşme ve satınalma işlemlerinde en hareketli sektörü perakende oldu. Sektördeki son gelişme ise İngiliz perakende devi Tesco ile kısa süre önce Migros’u bünyesine katan Anadolu Grubu arasında yaşanıyor. Anadolu Grubu’nun Tesco’ya ait Kipa marketlerini satın alarak, tabelayı Migros olarak değiştireceği konuşuluyor.

28.05.2016Ekonomi
Tesco Kipa ile Beğendik anlaşması tamamlanamadı

Tesco Kipa ile Beğendik anlaşması tamamlanamadı

Tesco Kipa hisseleri bazı mağazaların devri için Beğendik ile anlaşılamadığı açıklaması sonrası yüzde 5.5 düşüşte.

4.01.2016Ekonomi
Tesco Kipaların yeni sahibi belli oldu

Tesco Kipa'ların yeni sahibi belli oldu

Beğendik; Ankara, Mersin ve Denizli’deki toplam 10 Tesco Kipa mağazasını 40 milyon TL bedelle devralmak için el sıkıştı. Geçtiğimiz yıl Real’i de bünyesine katan şirket, 8 mağazaya Real tabelası asacak

9.09.2015Ekonomi
Tesco Türkiye birimini satmak istiyor

Tesco Türkiye birimini satmak istiyor

Tesco'nun Türkiye'nin de aralarında bulunduğu Orta ve Doğu Avrupa birimlerini satmayı değerlendirdiği aktarıldı

8.09.2015Ekonomi
Hayalden gerçeğe

Hayalden gerçeğe

BETÜL hayallerini kağıda, babasına yazdığı mektuba döktü. Babası Ali Yüksel’in Maden Şehitliği’ndeki mezarına bıraktı. 301 madencimizin hayatını kaybettiği Soma Faciası’nın birinci yıldönümüydü. Onun mektubu tüm Türkiye’yi ağlattı. Betül pilot olmak istiyor, babasına söz veriyordu. Haberin hurriyet.com.tr’de yayınlanmasının ardından Türk Hava Kurumu Betül’ün hayalini gerçekleştirme sözü verdi.

22.08.2015Ege
Somalı Betül ve Furkan hayaline kavuştu

Somalı Betül ve Furkan hayaline kavuştu

Betül hayallerini kağıda, babasına yazdığı mektuba döktü. Babası Ali Yüksel’in Maden Şehitliği’ndeki mezarına bıraktı. 301 madencimizin hayatını kaybettiği Soma Faciasının birinci yıldönümüydü. Onun mektubu tüm Türkiye’yi ağlattı. Betül pilot olmak istiyor, babasına söz veriyordu. Haberin hurriyet.com.tr’de yayınlanmasının ardından Türk Hava Kurumu Betül’ün hayalini gerçekleştirme sözü verdi.

22.08.2015Gündem
Borsa şirketleri sınıfta kaldı

Borsa şirketleri sınıfta kaldı

Uluslararası Şeffaflık Derneği’nin, BIST 100 Şirketleri'nin şeffaflık performansını değerlendiren araştırmasına göre, BIST 100 şirketleri ortalama yüzde 28 puanla dünyanın en büyük çok uluslu şirketlerine ilişkin aynı araştırmanın ortalama puanı olan yüzde 70'le karşılaştırıldığında oldukça geride kaldı.

20.03.2015Ekonomi
Antik kent üstü AVM’ye izin yok

Antik kent üstü AVM’ye izin yok

Bursa 1. İdare Mahkemesi, Myrleia antik kentini imara açan ve 2700 yıllık tarihi kent kalıntılarının AVM’nin bodrum katında cam çerçevede sergilenmesine karar veren Bursa Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu kararını iptal etti.

21.12.2014Keyif
Tesco Kipa vergi cezasını mahkemeye götürecek

Tesco Kipa vergi cezasını mahkemeye götürecek

Şubat ayında 125.25 milyon lira vergi cezası kesilen market zinciri Tesco Kipa Maliye ile anlaşamadı. Şirket KAP'a mahkeme sürecinin başlatılacağını açıkladı.

14.11.2014Ekonomi
Tesco, Migros ile masadan kalktı

Tesco, Migros ile masadan kalktı

Türkiye’de Kipa markası ile faaliyet yürüten İngiliz Tesco, geçtiğimiz şubat ayında bu yana Migros ile yürüttüğü ortaklık görüşmelerinde gelinen aşamayı açıkladı. Tesco tarafından yapılan açıklamada ‘anlaşmaya varılamadığı’ bildirildi.

27.05.2014Ekonomi
Tesco Kipa, bir günde üç mağazasını kapattı

Tesco Kipa, bir günde üç mağazasını kapattı

Türkiye genelinde 24 ilde toplam 189 mağazası bulunan Tecso Kipa, bir gün içinde üç mağaza için kapatma kararının verildiği duyurdu.

21.04.2014Ekonomi
Anadolu Grubu Migrostan hisse almayı düşünüyor iddiası

'Anadolu Grubu Migros'tan hisse almayı düşünüyor' iddiası

Anadolu Grubu şirketlerinden Anadolu Endüstri AŞ'nin Migros ve Tesco Kipa birleşmesi sonrası yeni oluşuma ortak olmayı düşündüğü iddia edildi. Anadolu Grubu ortaklarından Yazıcılar Holding ise yeni iş fırsatlarını değerlendirdiklerini, ancak henüz kamuya açıklanması gereken bir oluşum bulunmadığını açıkladı.

29.03.2014Ekonomi
Tesco Kipada atama

Tesco Kipa'da atama

Tesco Kipa’ya 2011 yılında katılan Nazlan Ertan, 1 Mart 2014 itibariyle Kurumsal İlişkiler Direktörlüğü görevine atandı.

12.03.2014Ekonomi

Yazar Sonuçları

İş dünyası iftarlarda buluşuyor

Türk iş dünyası ramazanın gelmesiyle birlikte iftar yemeklerinde buluşuyor. İş dünyasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım’ın katıldığı iftarlar çok revaçta.

11.06.2016

Tesco gidiyor Kipalar Migros oluyor

Son dönemlerin birleşme ve satın alma işlemlerinde en hareketli sektör perakende oldu. Sektördeki son gelişme ise İngiliz perakende devi Tesco ile kısa süre önce Migros’u bünyesine katan Anadolu Grubu arasında yaşanıyor. Anadolu Grubu’nun Tesco’ya ait Kipa marketlerini satın alarak, tabelayı Migros olarak değiştireceği konuşuluyor.

28.05.2016