EKSTRA
MENÜ

Tesco

Tesco ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Tesco haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 838 Tesco haberi bulunmuştur.

Tesco, merkezi İngiltere'nin Cheshunt şehrinde bulunan İngiltere'nin en büyük süpermarketler zincirini oluşturan firmadır. Gıda satışı yapan marketler zinciri arasında Wal Mart, Carrefour, ABD ve Fransa'dan sonra en büyük 4. grubu oluşturur.

Tesco Haberleri

Dev market zincirine ceza Tarihi geçmiş ürün satışından...

Dev market zincirine ceza! Tarihi geçmiş ürün satışından...

Tesco, Birmingham'daki üç mağazada tarihi geçmiş yiyecekleri sattığı için 7.56 milyon sterlin para cezasına çarptırıldı.

20.04.2021Ekonomi
Yapay zeka işe alımlarda nasıl bir rol oynuyor

Yapay zeka işe alımlarda nasıl bir rol oynuyor?

Açıkçası, başvurumun bir insan tarafından değil de bir bilgisayar tarafından değerlendirildiğini bilmek biraz stresliydi.

12.02.2021Teknoloji
İngiliz süpermarket zincirlerinden uyarı

İngiliz süpermarket zincirlerinden uyarı

İngiltere’de süpermarket zincirleri, halka karantina uygulaması nedeniyle gereğinden fazla alışveriş yapmamaları uyarısında bulundu.

6.01.2021Ekonomi
Son dakika...Fransa - İngiltere sınırında kıyameti andıran görüntüler Marketlerde stok alarmı verildi

Son dakika...Fransa - İngiltere sınırında kıyameti andıran görüntüler! Marketlerde stok alarmı verildi!

Son dakika haberleri...Yeni ve daha hızlı bulaşan Kovid-19 türünün ortaya çıkması ve sınırların kapanması en çok uluslararası nakliyat yapan tırların şoförlerini etkiledi. Ada ülkesi İngiltere’den Fransa’ya feribot seferlerinin yapıldığı Dover kentinde toplanan ve Fransa’ya gitmek isteyen binlerce tır sürücüsü ile polis arasında gergin anlar yaşandı. İngiltere, sınırın kapanmasının ardından marketlerde tedarik zincirinin çökme riskiyle karşı karşıya kaldı. Bu gelişmenin ardından İngiltere ve Fransa, tedarik zincirinin çökmesi tehlikesini bertaraf etmek ve Noel tatili öncesi sınırlarda mahsur kalan yüzlerce şoförün güvenliğini sağlamak amacıyla sınırları tekrar açmaya karar verdi. 72 saat içerisinde test yaptırmış olan şoförlerin geçişine izin verilecek. Bekleyen binlerce şoför için hızlı sonuç veren testler yapılacak.

23.12.2020Dünya
Son dakika... Geçici olarak sınırlar kapatılmıştı İngiltere için korkutan uyarı...

Son dakika... Geçici olarak sınırlar kapatılmıştı! İngiltere için korkutan uyarı...

İngiliz Perakende Konsorsiyumu (BRC), Fransa'nın geçici olarak İngiltere ile sınırını kapatmasının ardından tedarik zincirinde yaşanan sıkıntılar nedeniyle İngiltere’de taze gıda sıkıntısının yaşanabileceği uyarısında bulundu.

23.12.2020Ekonomi
Tesco ürün satışını sınırladı

Tesco ürün satışını sınırladı

Noel tatili öncesi Tesco müşterilerinin yumurta, sabun ve tuvalet kağıdı alışverişi 3 paket ile sınırlandırıldı.

23.12.2020Ekonomi
Tesco, Polonyadaki birimini sattı

Tesco, Polonya'daki birimini sattı

Tesco Polska, yönetim merkezi ve 301 şubesi ile 181 milyon sterlin karşılığında Danimarkalı Salling Group'a satıldı.

18.06.2020Ekonomi
Londra hayalet şehir

Londra hayalet şehir!

Londra’da işlek cadde ve meydanlar koronavirüs sebebiyle önemli ölçüde boşaldı. Piccadilly ve Trafalgar meydanlarında; mağazaların bulunduğu Oxford ve Regent caddelerinde yoğunluk ciddi ölçüde azaldı. Apple ve Disney’in mağazalarını kapattığı, yerli ve yabancı turistlerin ziyaret ettiği mağazaların ise boş olduğu belirtildi. Marketler oluşan uzun kuyruklar sonucu satışlara kısıtlama getirmek zorunda kaldı.

19.03.2020Avrupa
İngiltere’de marketlerden Corona Virüs önlemi

İngiltere’de marketlerden Corona Virüs önlemi

İnsanların marketlerin açılış saatlerinden itibaren market girişlerinde uzun kuyruklar oluşturduğu ülkede, süpermarketler büyük talebe karşılık vermekte zorlanmaları nedeniyle satışlara kısıtlama getirdi.

19.03.2020Dünya
Perakende devi Asya’daki iştirakinin satışında anlaşmaya vardı

Perakende devi Asya’daki iştirakinin satışında anlaşmaya vardı

İngiliz perakende devi Tesco, Tayland ve Malezya’daki iştirakinin 8 milyar dolara satılması konusunda anlaşmaya varıldığını duyurdu.

10.03.2020Ekonomi
Tesco, Çinden çıktı

Tesco, Çin'den çıktı

İngiliz perakendeci Tesco, Çin'deki ortak girişiminde olan yüzde 20'lik payını sattı.

25.02.2020Ekonomi
İş kadını Esra Ercan hayatını kaybetti

İş kadını Esra Ercan hayatını kaybetti

Türkiye Giyim Sanayicileri Derneği (TGSD) Başkan Yardımcısı Esra Ercan, hayatını kaybetti.

10.02.2020Ekonomi
Karttan çıkan not şoke etti Üretimin durdurulması istendi

Karttan çıkan not şoke etti! Üretimin durdurulması istendi

İngiliz perakende şirketi Tesco, bir Noel kartından çıkan mesajda kartların üretildiği tesiste işçilerin zorla çalıştırıldığı yönünde iddiaların yer almasının ardından Çinli matbaa şirketinden üretimi durdurmasını istedi.

23.12.2019Ekonomi
İngiltere’de siyah plastik kullanımı bitiyor

İngiltere’de "siyah plastik" kullanımı bitiyor

Tesco, Sainsburry’s, Waitrose ve Asda gibi süpermarketler aralık ayının sonundan itibaren uygulamaya başlayacak.

19.11.2019Ekonomi
Türkiye’nin dijital kalbi CIO Academy’de atacak

Türkiye’nin dijital kalbi CIO Academy’de atacak

Microsoft Türkiye, Türkiye’nin önde gelen CIO'larını (Bilgi İşlem Yöneticileri) bir araya getiren CIO Academy etkinlik serisini başlatıyor. İnovasyon ve en yeni teknolojileri yöneticilerle ele alacak etkinliğin ilkinde örneklerle “Dijital Dönüşüm” konusu incelenecek.

11.11.2019Teknoloji
İflas eden Forever 21e Türk iş adamı talip oldu

İflas eden Forever 21'e Türk iş adamı talip oldu

Geçtiğimiz hafta iflas başvurusunda bulunan Forever 21 ile ilgili önemli gelişme yaşandı. Select Yönetim Kurulu Başkanı ve Avrupalı Türk Markalar Birliği Başkanı Cafer Mahiroğlu “Forever 21 markasının Avrupa’daki mağazalarının satın alınması için görüşmeler yapıyoruz” dedi.

4.10.2019Ekonomi
Perakende şirketler, teknoloji şirketlerine dönüşüyor

Perakende şirketler, teknoloji şirketlerine dönüşüyor

Günümüzde perakende şirketleri, e-ticaretin yükselişine karşı ayakta kalabilmek için mücadele ediyor. Bu durum, perakende şirketlerini dijital teknolojileri kullanmaya yöneltiyor. Hatta bu perakendecilerin neredeyse birer teknoloji şirketi haline gelmesine neden oluyor.

24.09.2019Teknoloji
Lloyds Tesco’nun kredi portföyünü 3.8 milyar dolara satın aldı

Lloyds Tesco’nun kredi portföyünü 3.8 milyar dolara satın aldı

Birleşik Krallık merkezli Tesco Personal Finance, ipotekli konut kredisi portföyünü 3.8 milyar dolar karşılığında satmak için İngiliz finans kurumu Lloyds Banking Group ile anlaşarak konut kredisi piyasasından çekildi.

4.09.2019Ekonomi
SoftBank/Fortress, Majestic Winesı satın alıyor

SoftBank/Fortress, Majestic Wines'ı satın alıyor

Japonya merkezli SoftBank'ın yatırım kolu olan Fortress Investment Group, Birleşik Krallık merkezli şarap üreticisi Majestic Wines'ı satın almak için anlaşmaya oldukça yaklaştı.

2.07.2019Ekonomi
Volkswagen ve Tesco, İngilterenin en büyük ücretsiz araba şarj ağını kuracak

Volkswagen ve Tesco, İngilterenin en büyük ücretsiz araba şarj ağını kuracak

Alman otomobil firması Volkswagen ile İngiliz hipermarket zinciri Tesco, İngilteredeki en büyük ücretsiz elektrikli otomobil şarj ağını kurmak için anlaştıklarını duyurdu.

30.11.2018Avrupa
Ekonomik yurt dışı tatili için ipuçları

Ekonomik yurt dışı tatili için ipuçları

Geçtiğimiz günlerde "Bundan sonra ben nasıl yurt dışı gezisi yaparım?" cümlesini kurduysanız ya da en azından, bir kez olsun aklınızdan geçtiyse, bu yazı sizin için! Çünkü yurt dışında gezmek, dikkatli harcama yapanlar ve bazı püf noktaları bilenler için zannedildiği kadar masraflı olmuyor. İşte yurt dışında ekonomik seyahat etmenin yolları...

16.08.2018Seyahat
Bu AVM affedilir mi

Bu AVM affedilir mi

Bursa’da antik Myrleia kenti üzerine inşa edilen alışveriş merkezi için imar barışı başvurusu yapıldı. Yargı süreci devam eden bölge için belediye kamulaştırma istiyor.

19.07.2018Ekonomi
Şirketler özüne dönecek

Şirketler özüne dönecek

Dijital çağda şirketler özellikle rekabetçi olmadıkları satın alma, muhasebe gibi alanlarda maliyetleri azaltmak için stratejik işbirliğine gidiyor. Böylece, firmalar asli görevlerine odaklanarak diğer işleri uzmanlarına bırakıyor. CDO Turkey İcra Kurulu Başkanı ve Danışman Bülent Kutlu, bu dijital ekosistemleri kurabilen firmaların ayakta kalabileceğini düşünüyor.

Pride London yürüyüşü başladı

"Pride London" yürüyüşü başladı

Birleşik Krallık'ta, bu yıl 46.ıncısı düzenlenen "Pride London" yürüyüşü, yerel saatle bugün 12.00'de Portland Palace'de bulunan BBC binasının önünde başladı.

7.07.2018Haber
Carrefour ve Tesco, stratejik ortaklık için anlaştı

Carrefour ve Tesco, stratejik ortaklık için anlaştı

Avrupa’nın en büyük süpermarket guruplarından Fransız Carrefour ve İngiliz Tesco’nun küresel satın alımlar konusunda uzun vadeli bir stratejik ortaklık kurmak için bildirildi.

2.07.2018Ekonomi
Bir tarafı AVM bir tarafı arkeopark

Bir tarafı AVM bir tarafı arkeopark

Bursa’nın Mudanya ilçesinde üzerine alışveriş merkezi inşa edilen 2 bin 700 yıllık Myrleia antik kentinin geri kalanı plan değişikliğiyle arkeopark ilan edildi. İçinde bilgilendirme panoları, çocuklar için laboratuvarlar ile yürüyüş yollarının yer alacağı arkeoparkın uygulama projesi hazırlandıktan sonra Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın onayına sunulacak.

10.06.2018Kitap Sanat
Fenerbahçenin yeni yönetim kurulu | İşte Ali Koçun ekibi

Fenerbahçe'nin yeni yönetim kurulu | İşte Ali Koç'un ekibi

Ali Koç'un Fenerbahçe'nin yeni başkanı seçilmesiyle birlikte yeni dönemde görev alacak yönetim de merak konusu oldu. Fenerbahçe'nin yeni yönetim kurulunu merak eden Fenerbahçe taraftarları iş başı yapacak olan yönetim kurulu üyelerini araştırıyor. Peki, Fenerbahçe'nin yeni yönetim kurulunda kimler var? Fenerbahçe'nin yönetiminde hangi isimler var?

3.06.2018Spor Arena
Sevil Zeynep Becan kimdir

Sevil Zeynep Becan kimdir?

Sevil Zeynep Becan, Fenerbahçe Spor Kulübü Başkan Adayı Ali Koç'un listesinde yer alması nedeniyle son günlerde en çok merak edilen isimlerden oldu. Sevil Zeynep Becan'ın yaşını, nereli olduğunu ve kariyerini merak eden  Fenerbahçe taraftarları, Sevil Zeynep Becan hakkında bilgi edinmek için internette araştırma yapıyor. Peki, Sevil Zeynep Becan kimdir?

3.06.2018Spor Arena
10 milyar dolarlık birleşme

10 milyar dolarlık birleşme

İNGİLTERE’nin önde gelen perakende zincirlerinden Sainbury’s, ABD’li perakende devi Walmart’ın iştiraki olan Asda ile birleşme kararı aldı.

30.04.2018Ekonomi
İngilterede büyük şirketler plastik ambalaj kirliliğini azaltmaya söz verdi

İngiltere'de büyük şirketler plastik ambalaj kirliliğini azaltmaya söz verdi

İngiltere'de, aralarında büyük süpermarketler ile Coca Cola, Nestle ve Procter & Gamble gibi şirketlerinin de bulunduğu 40'tan fazla kuruluş, çevre kirliliği konusundaki baskılar karşısında, plastik ambalaj kullanımını azaltmaya karar verdiler.

26.04.2018Ekonomi
‘O’ haplar markette satılacak

‘O’ haplar markette satılacak

ERKEKLERDE cinsel performansı arttırıcı etkisiyle bilinen ‘mavi haplar’, İngiltere’de artık eczaneler yerine marketlerde satılacak.

17.04.2018Dünya
Süpermarkette seks pahalıya patladı

Süpermarkette seks pahalıya patladı!

İngiltere'nin en büyük süpermarket zincirlerinden birinde yaşanan cinsel ilişki skandalının kahramanlarından 19 yaşındaki Caitlyn Kirby yaşananlarla ilgili konuştu. Genç kadın ülkeyi terk etmek istediğini söyledi.

19.02.2018Dünya
Dev şirkete 4 milyar sterlinlik ceza

Dev şirkete 4 milyar sterlinlik ceza

İngiltere’nin önde gelen perakende zincirlerinden Tesco’nun bazı kadın çalışanlarının, kendilerine erkeklerle eşit ücret ödenmesi yönünde açtığı davaların şirkete toplamda 4 milyar sterlinlik bir maliyet çıkarabileceği iddia edildi.

7.02.2018Ekonomi
Modayı yakından takip ediyor... İşte İngiltere’nin en şık hırsızı

Modayı yakından takip ediyor... İşte İngiltere’nin en şık hırsızı

İngiltere’nin Swindon şehrinde doğan ve İtalya’da büyüyen Dragos Patrunjel, alışveriş zinciri Tesco’dan gözlük çalarken yakalandı. Zevkli giyim tarzı ve dış görünüşüyle dikkat çeken Patrunjel için İngiliz Daily Mail gazetesi, “İngiltere’nin en şık hırsızı” değerlendirmesinde bulundu.

6.02.2018Dünya
800 çalışanını işten çıkaracak

800 çalışanını işten çıkaracak

İngiltere'nin en büyük perakende mağazası Tesco, 800 çalışanın işine son vereceğini açıkladı.

23.01.2018Ekonomi
KFC Türkiye, resmen el değiştirdi

KFC Türkiye, resmen el değiştirdi

ABD'li Yum Brands'in sahibi olduğu KFC Türkiye'nin 104 restoranıyla birlikte şirketi Abraaj Group'a satışına ilişkin onay çıktı. Rekabet Kurulu, yapılan başvuruya ilişkin onay verdi. Kurul'un onayı ile birlikte hisse devir sürecine geçilmiş oldu.

20.12.2017Ekonomi
“İki canlısın çok ye” deseler de yemeyin

“İki canlısın çok ye” deseler de yemeyin

“İki can besliyorsun, ye!” inanışıyla sürdürülen dengesiz beslenme ve fazla kilo alımı, hem hamile kadınlara hem de bebeğe ciddi zararlar veriyor. Genel Cerrahi & Obezite ve Metabolizma Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Murat Üstün, konuyla ilgili görüşlerini paylaştı.

Oyun oynayarak servet sahibi oldu

Oyun oynayarak servet sahibi oldu

İngiltere'de yaşayan 26 yaşındaki Dan Middleton, eskiden Tesco süpermarketlerinde çalışırken şimdi 12.3 milyon sterlinlik (Yaklaşık 65 milyon TL) bir servetin sahibi. Dan bunu da sadece bilgisayar oyunu oynayarak yaptı.

8.12.2017Dünya
Migrosun 20 mağazası resmen CarrefourSAnın

Migros'un 20 mağazası resmen CarrefourSA'nın

Rekabet Kurulu, Migros Ticaret tarafından Tesco Kipa Kitle Pazarlama hisselerinin belli oranda devralınmasına verilen koşullu izin kapsamında, elden çıkarılacak mağazalar arasındaki 20 mağazanın sabit değerlerinin ve mağazalara ilişkin sözleşmelerin CarrefourSA Carrefour Sabancı Ticaret Merkezi'ne devri işlemini onayladı.

3.10.2017Ekonomi
Skandal iddia İngilterede tarihi geçmiş tavuk etleri piyasaya sürülüyor

Skandal iddia! İngiltere'de tarihi geçmiş tavuk etleri piyasaya sürülüyor

Guardian gazetesi ve ITV kanalının birlikte yürüttüğü bir araştırma, İngiltere'nin en büyük tavuk eti üreticisinin tarihi geçmiş tavuk etlerini piyasaya sürdüğünü ortaya koydu.

29.09.2017Dünya
Wal-Mart, Türkiye’deki bölgesel satın alma ofisini kapattı

Wal-Mart, Türkiye’deki bölgesel satın alma ofisini kapattı

Türkiye’de mağaza açması yılan hikayesine dönen ABD’li perakende devi Wal-Mart, İstanbul’daki bölgesel satın alma ofisini kilidi vurdu. Çalışanların sosyal medyadan veda mesajları yayınladığı ofiste 10 kişi çalışıyordu.

13.09.2017Ekonomi
Emojilerin gizli anlamları neler

Emojilerin gizli anlamları neler?

Londra'da bir şirket 2016 yılında emoji çevirmenliği için iş ilanı verdiğinde birçok yayın organı bu "yeni" durumu haberleştirmişti.

3.08.2017Teknoloji

Yazar Sonuçları

Aklımda kalan o kareler

İZMİR iş dünyasının yakından tanıdığı isimlerden biriydi Ataman Bükey...

27.03.2021

Alışverişin yeni normalinde öne çıkan uygulamalar

Yeni Normal sürecinde perakende sektöründeki değişimi, öne çıkan trendleri,  sürecin alışveriş alışkanlıklarına ve müşteri davranışlarına etkisini önceki yazılarımda analiz etmiştim.

14.06.2020

Ekonomik yurt dışı tatili için ipuçları

Geçtiğimiz günlerde "Bundan sonra ben nasıl yurt dışı gezisi yaparım?" cümlesini kurduysanız ya da en azından, bir kez olsun aklınızdan geçtiyse, bu yazı sizin için! Çünkü yurt dışında gezmek, dikkatli harcama yapanlar ve bazı püf noktaları bilenler için zannedildiği kadar masraflı olmuyor. İşte yurt dışında ekonomik seyahat etmenin yolları...

15.08.2018

Migros’ta uyum tamam

Migros’un sahibi Anadolu Grubu, Kipa’dan sonra Uyum Marketleri’de alıyor. Uyum’da çalışanlara satın alma kararı bildirildi ve ihbar süresi başlatıldı. Migros ile Kipa birleşmesini ağustosa erteleyen grup, Uyum’un elindeki 60 marketle özellikle büyük sitelere girmiş olacak.

10.03.2018