GeriEkonomi Son dakika...Tesco Kipa Migros'a satıldı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Son dakika...Tesco Kipa Migros'a satıldı

Son dakika...Tesco Kipa Migros'a satıldı

Tesco, Türkiye'deki iştiraki Tesco Kipa'nın yüzde 95,5 hissesini Migros Ticarete sattı. Migros Tesco Kipa için 302,3 milyon TL ödeyecek. Haberlerin ardından, Tesco Kipa Borsa İstanbul açılışında yüzde 19,66 düşüşle taban olurken, Migros hisseleri yüzde 4,18 yükselişle açıldı.

Şirket açıklamayı KAP'a yaptı.

Şirket açıklamasında, "Ana hissedarımız Tesco Overseas Investments Limited tarafından iletilen güncel bilgiye göre nominal değeri hisse başına 1 TL ve toplam ödenmiş sermayesi 1.332.682.000 TL olan Şirketimiz sermayesinin yaklaşık yüzde 95,5'ine tekabül eden hisselerinin tamamının satışına ilişkin olarak 10 Haziran 2016 tarihinde Migros Ticaret A.Ş. ile bir hisse alım satım sözleşmesi imzalanmıştır. Sözleşmede toplam satın alma bedeli hisse başına 0,2375 TL olmak üzere toplam 302.286.947 TL olarak belirlenmiş olsa da anılan tutar Rekabet Kurulu izni ve diğer gerekli koşulların sağlanması akabinde hisse devrinin yapılacağı tarih itibariyle düzenlenecek bilançoya göre yapılacak fiyat uyarlamasına tabi olacaktır " denildi. 

TESCO KİPA HİSSELERİ TABAN OLDU

Tesco Kipa hisseleri saat 09.49'da yüzde 19.66 düşüşle 1.88 liradan işlem görürken, alıcı Migros hisseleri ise yüzde 5.65 yükselişle 17.95 liradan hareket ediyor.

İLK OLARAK HÜRRİYET GÜNDEME GETİRDİ

Tesco Kipa marketlerinin Migros Ticaret'e satılacağı haberini ilk olarak Hürriyet yazarı Jale Özgentürk gündeme getirmişti.

Özgentürk, Tesco Kipa marketlerinin tabelalarının Migros olarak değiştirileceğini belirmişti.

Son dakika...Tesco Kipa Migrosa satıldı

SKY NEWS: SATIŞ AÇIKLANACAK

İngiliz yayıncı Sky News iki gün önce Tesco'nun Türkiye'deki iştirakini kesin olarak Migros'a satacağını yazdı ve açıklamanın kısa sürede yapılacağını belirtti.

Tesco Kipa bu haberlerin üzerine KAP'a sürecin henüz tamamlanmadığı açıklamasını yaptı.

 

Canlı Borsa - Altın Fiyatları - Döviz Kurları için Bigpara

False