MENÜ

Stephen Hawking Kimdir

Stephen Hawking Kimdir ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Stephen Hawking Kimdir haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 10 Stephen Hawking Kimdir haberi bulunmuştur.

Stephen Hawking Kimdir Haberleri

Stephen Hawking hayatını kaybetti Stephen Hawking kimdir

Stephen Hawking hayatını kaybetti! Stephen Hawking kimdir?

Ünlü İngiliz evrenbililmci ve fizik profesörü Stephen Hawking, 76 yaşında hayatını kaybetti. Açıklamalarıyla bütün dünyayı şaşkına çeviren ünlü bilim adamı Stephen Hawking kimdir?

14.03.2018Teknoloji
ALS hastası ünlü fizikçi Stephen Hawking hayatını kaybetti

ALS hastası ünlü fizikçi Stephen Hawking hayatını kaybetti

Uzun yıllar boyunca ALS hastalığıyla mücadele eden ünlü İngiliz bilim insanı Stephen Hawking, 76 yaşında hayatını kaybetti. İnsanlığın geleceğine dair tahminleri ve öngörüleriyle sık sık adından söz ettiren Stephen Hawking, Albert Einstein'den sonraki en büyük dahi olarak kabul ediliyordu. İşte Stephen Hawking'in hayatına ilişkin bilgiler!

14.03.2018Dünya
Stephen Hawking kimdir Stephen Hawkingin hayatı

Stephen Hawking kimdir? Stephen Hawking'in hayatı

İngiliz fizikçi Stephen Hawking, yaptığı son açıklamayla yine gündeme oturdu. İnsanoğlunun 2600 yılına kadar yok olabileceği uyarısında bulunan Stephen Hawking, Dünya’nın alev topu haline gelebileceğini kaydetti. Peki Stephen Hawking kimdir?

8.11.2017Teknoloji
Her şeyin teorisi filmini izledi ve ALS teşhisi koyuldu

Her şeyin teorisi filmini izledi ve ALS teşhisi koyuldu

62 yaşındaki Paul Whyley geçen sene eşiyle birlikte Stephen Hawking'in hayatının anlatıldığı "Her şeyin teorisi" (Theory of Everything) filmini izledi. Filmin çıkışında ise kötü bir şüphe uyanmıştı. Stephen Hawking'in filmde anlatılan tüm şikayetleri ve belirtileri kendisinde de vardı.

4.07.2015Sağlık
Sherlock Holmes dizisinin başrol oyuncusu kimdir

Sherlock Holmes dizisinin başrol oyuncusu kimdir?

Ünlü dedektif Sherlock Holmes'un hayatı, filmlerden sonra dizi olarak da izleyici karşısına çıktı. Toplam 4 sezon süren dizinin başrolünde ise Benedict Cumberbatch ve Martin Freeman yer alıyor. İşte, Sherlock dizisinin başrol oyuncusu hakkında bazı bilgiler

7.03.2019Gündem
Kaçmak ya da kaçmamak işte bütün mesele

Kaçmak ya da kaçmamak işte bütün mesele

Dünyanın yaşayan en büyük fizikçisi sayılan Stephen Hawking, “Big Think” adlı web sitesine, “Bu dünyadan kaçmazsak, sonumuz pek hayırlı değil” mesajı verdi. Hawking’e göre, doğal kaynakları hızla tüketen insanoğlunun tek çaresi, ilk fırsatta uzaya yayılmak.

8.08.2010Dünya
Çünkü sırrın sırrının sırrını öğrendim

Çünkü sırrın sırrının sırrını öğrendim

Özer Uçuran Çiller bir süredir tüm vaktini spiritüel konularda okuyup üreterek geçiriyor. Tamamlayıcı tıpla, tanrıbilimle, kuantum fizikle ilgileniyor, Stephen Hawking’in kozmoloji teorilerini okuyor. Geçen yılın başında Rhonda Bryne’ın bestseller kitabı Secret’a (Sır) gönderme yapan “Sırrın Sırrı” kitabını yazdı. Şimdi de “Yazgı, Değişken Kader.” Çiller hem kitabındaki kader kavramını hem de bu kitapların kendisini nasıl değiştirdiğini anlattı.

30.01.2010Kelebek

Yazar Sonuçları

Ömer...

Yıllardır yeni yılın ilk gününe evimde uyanıyorum. Yıllardır ev değiştirsem de karşımdaki değişmez tablo, hatta tablolar ona ait. Gözümü her yeni yıla onun tablosunun karşısında açıyorum. Ömer Uluç!

31.12.2009