EKSTRA
MENÜ

Serdar Urfalılar

Serdar Urfalılar haberleri sayfasında güncel ve son dakika Serdar Urfalılar hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 69 Serdar Urfalılar haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Serdar Urfalılar Haberleri

Yapı malzemeleri sektörü, Afrikanın her bölgesini radarına aldı

Yapı malzemeleri sektörü, Afrika'nın her bölgesini radarına aldı

İstanbul Demir ve Demir Dışı Metaller İhracatçıları Birliği (İDDMİB) Yönetim Kurulu Üyesi ve Türk Yapı Malzemeleri Sektör Komite Başkanı Serdar Urfalılar, bu yıl Afrika'nın hemen her bölgesini radarlarına aldıklarını belirterek, "Sahraaltı Afrika bizim için büyük bir potansiyel barındırıyor. Bu bölge ile ticaretimizi geliştirmek adına çalışmalarımızı başlattık." ifadelerini kullandı.

23.06.2021Ekonomi
Daha fazla ihracat için Afrika açılımı

Daha fazla ihracat için Afrika açılımı

İstanbul Demir ve Demir Dışı Metaller İhracatçıları Birliği (İDDMİB), ‘Diyalog 365’ serileri kapsamında Kenya/Uganda webinarı düzenledi.

28.04.2021Ekonomi
Yapı malzemeleri sektöründen 2,1 milyar dolarlık ihracat

Yapı malzemeleri sektöründen 2,1 milyar dolarlık ihracat

Türk yapı malzemeleri sektörü, geçen ay gerçekleştirdiği 2,1 milyar dolarlık ihracatla bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 22'lik artış yakaladı.

21.03.2021Ekonomi
Hedef dünyada ilk 10

Hedef dünyada ilk 10

Türkiye’nin ihracattaki lokomotif sektörlerinden biri olan yapı malzemeleri sektörü toplam ihracata verdiği katkıyı 2020’de de sürdürdü. Üretim ve istihdam odaklı çalışan sektör, pandemi yılında 21.8 milyar dolar ihracat gerçekleştirdi. İlk beş ihracat pazarı ABD, İsrail, Almanya, Irak ve İngiltere oldu.

16.01.2021Ekonomi
Yeni normalde ilk ‘Sanal UR-GE’yi geliştirdi

Yeni normalde ilk ‘Sanal UR-GE’yi geliştirdi

Türk Yapı Malzemeleri Sektörü Başkanı Serdar Urfalılar, geçtiğimiz yılı 22,1 milyar dolar ihracatla kapatan sektörün salgın nedeniyle olumsuz etkilendiğini ancak hedeflere ulaşmak için yeni formatlar geliştirdiklerini söyledi.

1.06.2020Ekonomi
Demir ve demir dışı sektöründe hedef Katar pazarı

Demir ve demir dışı sektöründe hedef Katar pazarı

İstanbul Demir ve Demir Dışı Metaller İhracatçıları Birliği (İDDMİB), alüminyum, döküm, yapı malzemeleri ve bağlantı elemanları sektörlerinden firmaların katılımıyla Katar-Kuveyt Sektörel Ticaret Heyeti gerçekleştirdi.

16.12.2019Ekonomi
Türk ihracatçılar Afrikanın kapısını Fransadan aralayacak

Türk ihracatçılar Afrika'nın kapısını Fransa'dan aralayacak

Türk Yapı Malzemeleri Sektör Başkanı Serdar Urfalılar "Paris Uluslararası İnşaat Endüstrisi Fuarı'na Afrika ülkelerinden çok önemli bir katılım var. Bizim fuarı önemseme sebeplerimizin başında bu ilgi yer alıyor. Fuar ile hedefimiz sadece Avrupa ya da Fransa değil, Afrika'daki Fransa etkisi altındaki Fransızca konuşan ülkeler" dedi.

6.11.2019Ekonomi
Paristeki inşaat fuarı Batimata 53 Türk firması katılacak

Paris'teki inşaat fuarı Batimat'a 53 Türk firması katılacak

Paris'teki Uluslararası İnşaat Endüstrisi Fuarı (Batimat) için geri sayım başladı. İki binden fazla firmanın katılacağı ve 350 bin ziyaretçi beklenen fuarda Türkiye de 53 firma ile yer alacak.

30.10.2019Ekonomi
Türk yapı sektörü Katara çıkarma yapacak

Türk yapı sektörü Katar'a çıkarma yapacak

Türk Yapı Malzemeleri Sektör Komitesi, Doha'da düzenlenecek olan İnşaat Teknolojisi, Yapı Malzemeleri, Ekipmanları ve Çevre Teknolojileri Ticaret Fuarı'nda (Project Qatar) yer alacak.

8.04.2019Ekonomi
Serdar Urfalılar İSO’da başkan yardımcılığına seçildi

Serdar Urfalılar İSO’da başkan yardımcılığına seçildi

İstanbul Sanayi Odası'nda (İSO) Başkan Yardımcılığı görevine İSO Meclis Başkanlık Divanı Üyesi olarak görev yapan Serdar Urfalılar seçildi.

30.11.2018Ekonomi
54 ülkenin kalıp ve iskele sistemi Türkiye’den

54 ülkenin kalıp ve iskele sistemi Türkiye’den

Kalıp ve iskele sistemleri üretimi yapan URTİM, sektör adına önemli potansiyel barındıran Azerbaycan pazarında bugüne kadar büyük çaplı yaklaşık 25 projeyi tamamlarken, yeni projelere de yöneldi.

3.10.2018Ekonomi
TANAP’ın istasyonlarında URTİM sistemleri kullanıldı

TANAP’ın istasyonlarında URTİM sistemleri kullanıldı

Kalıp ve iskele üretiminde Türkiye’nin öncü şirketlerinden URTİM, dünyada enerji alanında hayata geçirilen en büyük doğalgaz projelerinden biri olan TANAP'ta da yerini aldı. 38 yıldır yurtiçi ve yurtdışında önemli projelerde imzası bulunan şirketin, TANAP projesinde 3 sistemi yer alırken, bu sistemler Azerbaycan, Gürcistan ve Türkiye’de olmak üzere toplamda 7 istasyonda kullanıldı.

18.06.2018Ekonomi
Hedef pazar Amerika

Hedef pazar Amerika

TÜRKİYE’nin önde gelen kalıp ve iskele sistemleri üreticisi olan Urtim’in Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Urfalılar, “Bu yıl hedefimizi ABD pazarı olarak belirledik. ABD’yi, hem inşaat, hem rafineri hem de enerji santralleri konusunda çok büyük potansiyel olarak görüyoruz” dedi.

29.05.2018Ekonomi
Türkiye’nin ilk yürüyen çatı sistemini üretti

Türkiye’nin ilk yürüyen çatı sistemini üretti

40 yıla yakın bir süreden beri kalıp ve iskele üretimi yapan URTİM, 41. Yapı Fuarı’nda Türkiye’de ilk defa üretilen yürüyen çatı sistemi SCAFSET’i tanıttı.

9.05.2018Ekonomi
Tahsin Öztiryaki İDDMİBin yeni başkanı oldu

Tahsin Öztiryaki İDDMİB'in yeni başkanı oldu

Bir önceki dönemde İstanbul Demir ve Demirdışı Metaller İhracatçıları Birliği'nde (İDDMİB) başkan yardımcılığı görevini üstlenen Tahsin Öztiryaki İDDMİB'in yeni başkanı olarak seçildi.

11.04.2018Ekonomi
İSO’da ikinci Bahçıvan dönemi

İSO’da ikinci Bahçıvan dönemi

18 bini aşkın üyesi olan İstanbul Sanayi Odası’nın (İSO) 2018-2022 döneminde görev alacak yönetim kurulu başkanı ve yönetim kurulu üyeleri seçimi tamamlandı.

7.04.2018Ekonomi
Üretiminin yüzde 70ini ihraç eden URTİMe ödül

Üretiminin yüzde 70'ini ihraç eden URTİM'e ödül

Kalıp ve iskele üretimi yapan URTİM, İstanbul Demir ve Demir Dışı Metaller İhracatçıları Birliği (İDDMİB) tarafından düzenlenen “İhracatın Metalik Yıldızları” ödül töreninde metal inşaat aksamları kategorisinde ödül aldı. Bu yıl 8’ncisi gerçekleşen İDDMİB “İhracatın Metalik Yıldızları” ödül töreninde, 14 farklı kategoride 70 başarılı ihracatçı firma ödüllerin sahibi oldu.

8.03.2018Ekonomi
İnşaat sektörüne kalifiye eleman yetiştirecek

İnşaat sektörüne kalifiye eleman yetiştirecek

URTİM Kalıp ve İskele Sistemleri inşaat sektöründe nitelikli iş gücü için Zincirlikuyu İSOV Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile işbirliği protokolü imzaladı. Bu kapsamda şirket öğrencilere 37 yıllık deneyimini sözlü ve uygulamalı aktarma imkanı bulacak.

11.12.2017Ekonomi
Üçüncü köprüdeki iş kazasına beş yıl hapis

Üçüncü köprüdeki iş kazasına beş yıl hapis

İstanbul’da, üçüncü köprü diye bilinen Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nün yapımı sırasında üç işçinin 25 metre yükseklikten düşerek ölmesine ilişkin dava sonuçlandı.

1.12.2017Gündem
Türkiyeden çıkıyor, 52 ülkeye ulaşıyor

Türkiye'den çıkıyor, 52 ülkeye ulaşıyor

Birçok dev projeye kalıp ve iskele sistemleri üreten Urtimin kaderi TÜPRAŞ'a yaptığı projeyle değişti.

12.08.2017Ekonomi
TÜPRAŞtan sonra Socarın da iskele işini aldı

TÜPRAŞ'tan sonra Socar'ın da iskele işini aldı

Birçok büyük projeye kalıp ve iskele sistemleri üreten Urtim’in kaderi TÜPRAŞ’a yaptığı projeyle değişti. Urtim Kalıp ve İskele Sistemleri Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Urfalılar, “TÜPRAŞ İzmit rafineri yapılırken bizden iskele talebinde bulundular. Bizi oldukça zorladılar fakat zorlandıkça güçlendiğimizi gördük. Bu vesileyle rafineri projeleriyle tanıştık. Daha sonra hızlı bir şekilde dünyada ve Türkiye'de rafineri işlerini takip ettik. Socar işini böyle üstlendik” dedi.

10.08.2017Ekonomi
İskele kalıp komitesi İstanbul’da toplanacak

İskele kalıp komitesi İstanbul’da toplanacak

Avrupa’da standartların oluşmasını sağlayan Avrupa Standartları Komitesi’nde iskele kalıp normlarının belirlenmesinde artık Türkiye de söz sahibi.

26.06.2017Ekonomi

Müteahhitler Kopenhag’da toplandı

Avrupa Uluslararası Müteahhitler (EIC) Birliği’nin her yıl iki defa Avrupa’nın farklı şehirlerinde gerçekleştirdiği genel kurul toplantısı Danimarka’nın başkenti Kopenhag’da 108 müteahhitlik firmasının bir araya gelmesi ile yapıldı.

13.05.2017Ekonomi
Türk yapı sektörünün yeni hedefi...

Türk yapı sektörünün yeni hedefi...

Türk yapı malzemeleri sektörünün yeni pazarlara yöneldiğini belirten İDDMİB Başkanı Rıdvan Mertöz, “Türk yapı malzemeleri sektörünün ihracat pazarlarını artırması için sadece ihracat gerçekleştirdiğimiz ülkelerdeki Türk müteahhitlerine değil, o ülkelerdeki yerel firmalara da satış yapmalıyız” dedi.

20.02.2017Ekonomi
Avrupalı Müteahhitler  İstanbul’da buluşacak

Avrupalı Müteahhitler İstanbul’da buluşacak

Avrupa Uluslararası Müteahhitler Birliği (EIC), genel kurul toplantısını Brüksel’de yaptı.

18.10.2016Ekonomi
Avrupalı müteahhitlerin Türkiyeye güveni tam

Avrupalı müteahhitlerin Türkiye'ye güveni tam

Avrupa’nın farklı kentlerinde toplanan Avrupa Uluslararası Müteahhitler Birliği ay başında Belçika’da bir araya geldi.

13.10.2016Ekonomi
Rusya ile normalleşme 700 milyon dolar getirecek

Rusya ile normalleşme 700 milyon dolar getirecek

Rusya ile Türkiye arasında düzelen ikili ilişkilerle, ertelenen siparişlerin tekrar gönderilmeye başladığını  aktaran İMMİB Yapı Komitesi Başkanı Serdar Urfalılar, “Sektör ihracatımız 2014 yılında 710 milyon dolardı. Olumlu süreç devam ederse kısa sürede bu rakamı tekrar yakalayacağımızı düşünüyoruz” dedi.

1.08.2016Ekonomi
Yapı malzemeleri Güney Afrika atağı

Yapı malzemeleri Güney Afrika atağı

İMMİB Yapı Malzemeleri Komitesi, 3.4 milyar dolarlık Güney Afrika pazarından daha fazla pay almak için Afrika’nın en büyük fuarı Bauma Conexpo fuarına milli katılım gerçekleştiriyor.

7.07.2015Kobi
Türk yapı sektörünün yeni hedefi Afrika pazarı

Türk yapı sektörünün yeni hedefi Afrika pazarı

İMMİB Yapı Malzemeleri Komitesi, 3.4 milyar dolarlık Güney Afrika pazarından daha fazla pay almak için Afrika’nın en büyük fuarı olan Bauma Conexpo fuarına ilk defa milli katılım gerçekleştiriyor.

4.07.2015Ekonomi

Yazar Sonuçları

Ortalama yaşımız 19.5, yatırımcı için büyük fırsat

ERDAL Bahçıvan başkanlığındaki İstanbul Sanayi Odası (İSO) Yönetim Kurulu, geçen ağustos ayı ortalarında “Anadolu turu” konusunda şu kararı aldı:

20.10.2019

Can damarı olduk, ekonomik suçlarla savaşta rol alıyoruz

BANKALARARASI Kart Merkezi Genel Müdürü Dr. Soner Canko, başında bulunduğu kurum 30’uncu yılına hazırlanırken geriye döndü, imza atılan gelişmeleri anımsadı:

5.07.2019

3 dev market günde 25 bin kişi çekecekti ama

Akın Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Akın, İkitelli’deki Edip İplik tesislerini Lüleburgaz’a taşıyıp, yerine proje planlarken, büyük bir market zinciri şu teklifi götürdü:

20.05.2019

Acı kayısı çekirdeği kanseri öldürür mü

Malatya Turgut Özal Üniversitesi Rektörü Prof. Aysun Bay Karabulut, 17 Nisan’da üniversitede 8’inci Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ı anma toplantısının sonunda bir kitabını verdi:

21.04.2019

Kafa ‘saksı’ diye verilmedi esas kutsal ‘akıl teri’

İSTANBUL Sanayi Odası (İSO) Yönetim Kurulu Üyesi Kemal Akar ve İSO Meclis Başkanlık Divanı Üyesi Serdar Urfalılar, bu ramazan ayında da geleneği sürdürdü, İSO meclis üyelerini sahurda buluşturdu. 23.30’dan itibaren başlayan buluşma, 03.30’da oruca niyetlenmesiyle noktalandı.

10.06.2018

Üç ayda bir yeni hükümet bıktırdı, sizin sistem daha iyi

ORJİN Grup Yönetim Kurulu eşbaşkanları Zafer Kurşun ve Zafer Yıldırım, Prada’nın CEO’su Patrizio Bertelli’ye İstanbul ziyaretlerinin birinde sunum yaptı:

2.06.2018

Sen konuşma işin konuşsun

KADİR Aydın’ın İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) İnşaat’ı bitirdiği 1987 yılında hedefinde baraj inşaatlarında görev almak vardı. İlk işe girdiği şirket STFA oldu:

4.01.2018

20 milyar dolar ihracatla ithalatı ikiye katlayacak

İSTANBUL Demir ve Demir Dışı Metaller İhracatçıları Birliği (İDDMİB) Başkanı Rıdvan Mertöz, Paris’te düzenlenen dünyanın önde gelen yapı malzemeleri fuarı “Batimat 2017”de 20-22 yıl önceyi anımsadı:

11.11.2017

ABD’ye 1000’inci ‘Golden’ gidiyor

KENDİLERİNİ “60 üstü kadınlar” diye tanımlayan Edna Surujon ve Toni Hananel ile Bozburun’daki MiaMai’de karşılaştım.

22.07.2017

Kıdemde geri adım

Çalışma Bakanı Müezzinoğlu, Kıdem Tazminatı Fonu’na ilişkin “İşverenler başlangıçta fon konusunda istekli görünüyordu. Ben de o nedenle çalışma başlatıp konuyu gündeme getirdim. İşçi tarafı, ‘Kıdem Tazmimanı Fonu, bizim için grev sebebidir’ dedi. Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) da istemediğini açıkladı” diye konuştu.

22.06.2017

15.3 milyar dolarlık Mobileye'ı gösterdi teknolojiye çağırdı

TÜRKİYE İhracatçılar Meclisi’nin (TİM) önderliğinde 120 kişilik iş dünyası heyetiyle gerçekleşen Tel Aviv turu sırasında Türkiye’nin İsrail’in tekonoliji gücünden yararlanması konusunu ilk dile getiren Şimon Perez’in oğlu Chemi Perez oldu:

18.05.2017

Kenya’da 500 milyon dolarlık ‘su’ imzası attı

İLK sinyali Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın seyahatinin Kampala (Uganda) ayağında karşılaştığım Yapı Merkezi Yönetim Kurulu Üyesi Emre Aykar verdi:

5.06.2016

Fil geçerken motoru durdur, arabada otur

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan’ın Uganda, Kenya ve Somali resmi gezisinin ilk durağı Kampala’da konakladığımız otelin lobisinde Gülsan Holding Genel Koordinatörü Nevzat Saygılıoğlu, Yönetim Kurulu Üyesi Gökhan Gül ve Türkiye Otobüscüler Federasyonu (TOFED) Başkanı Birol Özcan’la karşılaştım.

2.06.2016