EKSTRA
MENÜ

Necmettin Altındöken

Necmettin Altındöken haberleri sayfasında güncel ve son dakika Necmettin Altındöken hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 52 Necmettin Altındöken haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Necmettin Altındöken Haberleri

Özgecan’ı anarken... 4 acı daha

Özgecan’ı anarken... 4 acı daha

Özgecan Aslan cinayetinin üzerinden tam 6 yıl geçti. Vicdanları kanatan cinayet, tüm Türkiye’yi yasa boğup ayağa kaldırsa da maalesef kadına yönelik şiddet artarak devam etti. Elindeki biber gazıyla katilin saldırısını önlemeye çalışan 19 yaşındaki Özgecan’ın hikâyesi bugün hâlâ akıllarda.

12.02.2021Gündem
Özgecan Aslan ölüm yıldönümünde anılıyor - Özgecan Aslan cinayetiyle ilgili bilgiler

Özgecan Aslan ölüm yıldönümünde anılıyor - Özgecan Aslan cinayetiyle ilgili bilgiler

Mersin'inTarsus ilçesinde 6 yıl önce okuldan çıktıktan sonra evine gitmek için bindiği minibüste vahşice öldürülen üniversite öğrencisi Özgecan Aslan, ailesi ve sevenleri tarafından anılıyor. Kadına şiddetin simgesi haline gelen, katledilişi günlerce protesto edilen Özgecan Aslan'ın adının yaşatılması için TJK tarafından özel koşu düzenlenirken, birçok parka da adı verildi.

11.02.2021Gündem
Ölümünün 6ncı yılı... Özgecan Aslan, mezarı başında anılıyor

Ölümünün 6'ncı yılı... Özgecan Aslan, mezarı başında anılıyor

Mersin'in Tarsus ilçesinde 6 yıl önce bindiği minibüsün şoförü Ahmet Suphi Altındöken (26) tarafından tecavüz edilmek istenen, direnince de bıçaklanarak öldürülen ve cesedi yakılan Özgecan Aslan (20), ölümünün 6'nci yıl dönümünde mezarı başında anılıyor.

11.02.2021Gündem
Özgecan Aslanın katilini cezaevinde öldüren sanığa ağırlaştırılmış müebbet hapis

Özgecan Aslan'ın katilini cezaevinde öldüren sanığa ağırlaştırılmış müebbet hapis

Mersin'de üniversite öğrencisi Özgecan Aslan'ı katleden kişiyi Adana'da yattığı cezaevinde öldürüp, hükümlünün babasını da öldürmeye teşebbüs ettiği gerekçesiyle hakkında verilen ağırlaştırılmış müebbet ve 29 yıl 9 ay 10 gün hapis cezası Yargıtay tarafından bozulan sanık, yeniden yargılandığı mahkemede aynı cezaya mahkum edildi.

6.03.2020Gündem
Özgecan Aslan ölüm yıldönümünde unutulmadı: Başka canlar yanmasın

Özgecan Aslan ölüm yıldönümünde unutulmadı: 'Başka canlar yanmasın'

Tarsus'ta evine gitmek üzere bindiği minibüste Ahmet Suphi Altındöken isimli şahsın tecavüz etmeye çalıştığı ve ardından canice öldürdüğü Özgecan Aslan, 5. ölüm yıldönümünde unutulmadı. Olayın acısını ilk günkü gibi çektiklerini söyleyen Özgecan Aslan'ın babası Mehmet Aslan, 5 yılın kolay geçmediğini vurguladı. Özgecan Aslan'ın annesi Songül Aslan ise 5 yılın çok zor geçtiğini ve hala unutamadıklarını dile getirdi.

11.02.2020Gündem
Özgecan’ın katil zanlısı yeniden yargı önünde

Özgecan’ın katil zanlısı yeniden yargı önünde

MERSİN’in Tarsus İlçesi’nde 11Şubat 2015 tarihinde Türkiye’yi ayağa kaldıran vahşetin kurbanı Özgecan Aslan’ın cinayet davasında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası onanan 21 yaşındaki Fatih Gökçe, hakkında ’cinsel saldırı suçundan’ verilen 24 yıl hapis kararının Yargıtay tarafından bozulması üzerine yeniden hakim karşısına çıkarıldı. Gökçe, savunmasında Özgecan’ı cinsel saldırıda bulunmadığını ileri sürdü.

12.09.2017Gündem
Son dakika: Özgecanın katillerine yapılan silahlı saldırı davasında karar çıktı

Son dakika: Özgecan'ın katillerine yapılan silahlı saldırı davasında karar çıktı

Mersin'de üniversite öğrencisi Özgecan Aslan'ın katledilmesine ilişkin davada ağırlaştırmış müebbet hapis cezasına çarptırılan hükümlülerden Ahmet Suphi Altındöken'in Adana'daki cezaevinde silahlı saldırıda ölmesi, babası Necmettin Altındöken'in ise yaralanmasıyla ilgili davada sanıklardan tutuklu Gültekin Alan ağırlaştırılmış müebbet ve ayrıca 29 yıl 9 ay 10 gün hapis cezasına mahkum edildi, tutuksuz 6 sanık ise delil yetersizliğinden beraat etti.

17.07.2017Gündem
Yargıtay, Türkiyeyi sarsan Özgecan davasında kararını verdi

Yargıtay, Türkiye'yi sarsan Özgecan davasında kararını verdi

Yargıtay, Türkiye’yi sarsan Özgecan Aslan cinayetinde kararını verdi. Yargıtay Fatih Gökçe için “adam öldürme” suçlarından verilen cezayı onarken, Gökçe hakkında “cinsel saldırı” suçundan verilen mahkûmiyet kararını ise “delil yetersizliği” gerekçesiyle bozdu.

15.04.2017Gündem

Suphi Altındöken cinayetinde flaş gelişme

Özgecan Aslan'ın katili Ahmet Suphi Altındöken'in Adana'daki cezaevinde silahlı saldırıda ölmesi, babası Necmettin Altındöken'in yaralanmasıyla ilgili 6'sı tutuklu 7 sanık hakkında dava açıldı. Sanıklardan 6'sı hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istendi. Suç işlemenin teşvik edilmemesi, toplumda nefret duyguları oluşturulmaması için davayla ilgili yayın yasağı kararı da alındı

1.06.2016Gündem
Özgecan’ın katilini öldüren mahkumun tehditi

Özgecan’ın katilini öldüren mahkumun tehditi

MERSİN’in Tarsus İlçesi’nde tecavüze kalkıştığı üniversite öğrencisi 20 yaşındaki Özgecan Aslan’ı öldüren minibüs şoförü 27 yaşındaki Ahmet Suphi Altındöken’i cezaevine sokulan tabancayla öldüren hükümlü Gültekin Alan adına sosyal medyada tehdit mesajları dolaşmaya başladı.

28.04.2016Çukurova
Ahmet Suphi Altındökenin katilinden tehdit mesajları

Ahmet Suphi Altındöken'in katilinden tehdit mesajları

Özgecan Aslan'ı katleden Ahmet Suphi Altındöken'i cezaevinde öldüren hükümlü Gültekin Alan adına sosyal medyada tehdit mesajları yayınladı

26.04.2016Gündem
Son Dakika Haberleri: Suphi Altındöken iddiası mezar açtırdı

Son Dakika Haberleri: Suphi Altındöken iddiası mezar açtırdı!

Türkiye'nin gündemine oturan cinayetten son dakika haberleri gelmeye devam ediyor. Adana’da kaldığı cezaevinde uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden Özgecan Aslan’ın katili Suphi Altındöken’in cenazesinin Erdemli’ye gömüldüğü iddiası vatandaşları ayağa kaldırdı.  Şüphe üzerine açılan mezarın boş çıkması vatandaşları sakinleştirdi.

18.04.2016Gündem
Özgecanın katilinin öldürülmesi olayında 7 gardiyan adliyede

Özgecan'ın katilinin öldürülmesi olayında 7 gardiyan adliyede

Üniversite öğrencisi Özgecan Aslan'ın katilinin öldürülmesiyle ilgili 2'si kadın 7 gardiyan adliyeye sevk edildi.

18.04.2016Gündem
Suphi Altındöken iddiası mezar açtırdı

Suphi Altındöken iddiası mezar açtırdı!

Adana'da kaldığı cezaevinde uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden Özgecan Aslan’ın katili Suphi Altındöken’in cenazesinin Erdemli'ye gömüldüğü iddiası vatandaşları ayağa kaldırdı. Kime ait olduğu belirlenemeyen bir mezar, yakınlarındaki mezarlarda cenazesi bulunan aileler tarafından resmi makamlara başvurularak açıldı. Mezarın boş çıkması vatandaşları sakinleştirdi.

18.04.2016Gündem
Özgecanın katili Suphi Altındökeni öldüren Gültekin Alanın kardeşi ifadeye çağrıldı

Özgecan'ın katili Suphi Altındöken'i öldüren Gültekin Alan'ın kardeşi ifadeye çağrıldı

Özgecan Aslan'ın cinayet sanığı Suhpi Altındöken’i tabanca ile vurarak öldüren Gültekin Alan’ın kardeşi Tevfik Alan, “Yaptığından dolayı bu ağabeyime kimse bir şey söyleyemez. Bu onu tetikçi yapmaz. Yüreğinin sesini dinlemiş” dedi.

16.04.2016Gündem
Suphi Altındökenin mezar yeri için önemli gelişme

Suphi Altındöken'in mezar yeri için önemli gelişme

Üniversiteli Özgecan Arslan’ın cezaevinde öldürülen katili Ahmet Suphi Aldındöken için flaş bir bilgi ortaya çıktı.

15.04.2016Gündem
Son dakika haberleri: Özgecan Aslanın katilinin cenazesi ortalığı karıştırdı

Son dakika haberleri: Özgecan Aslan'ın katilinin cenazesi ortalığı karıştırdı!

Türkiye'nin gündemine oturan cinayetten bir son dakika haberi daha geldi. Cezaevinde öldürülen Özgecan’ın katili, belediyeler nedeniyle 4 gündür gömülemedi. Ahmet Suphi Altındöken’in cenazesi için KKTC’de kimsesizler mezarlığına defnedilmesi önerisi ortaya çıkınca Kıbrıslı Türkler ayağa kalktı. KKTC'den ise bu sabah açıklama yapıldı. Konu ile ilgili son dakika haberlerini anında aktaracağız.

15.04.2016Gündem
Suphi Altındöken bugün de gömülemedi

Suphi Altındöken bugün de gömülemedi

Uğradığı silahlı saldırı sonucu ölen Özgecan Aslan'ın katili hükümlü Ahmet Suphi Altındöken'in annesinin avukatı Kaplan, "Aile, Tarsus Belediyesi Mezarlıklar Müdürlüğüne cenazenin Tarsus, Mersin veya uygun görülecek bir yerde defnine izin verilmesi için müracaat etti. Burada dilekçemiz kabul edilmeyerek, Mersin Büyükşehir Belediyesine yönlendirildik ama mesai saati de bitti" dedi.

13.04.2016Gündem
Son dakika haberi: Özgecan Aslanın katilini öldüren mahkum ile ilgili yeni haber

Son dakika haberi: Özgecan Aslan'ın katilini öldüren mahkum ile ilgili yeni haber

Özgecan Aslan cinayeti ile ilgili son dakika haberleri gelmeye devam ediyor. Özgecan Aslan'ın katili Suphi Altındöken'in öldürülmesiyle ilgili bir numaralı şüpheli 50 yıla hükümlü olan ve 'suç makinesi' olarak tanınan Gültekin Alan. Alan'ın infaz koruma memurunu 2.5. saat rehin aldığı, baba ve oğlunun hastaneye sevkinin ise tehditleri nedeniyle geciktiği iddialar arasında. Alan’ın, infaz koruma mumurunu rehin aldığı, kapıyı açtırdıktan sonra 13 saniyede Ahmet Suphi ile babası Necmettin Altındöken’i vurduğu belirlendi. Alan'ın, Tokat çevresinde 'Kızılırmak mafyası' olarak bilindiği de iddialar arasında.

12.04.2016Gündem
Özgecan’ın katilini öldüren mahkumun ailesi sessizliğini bozdu

Özgecan’ın katilini öldüren mahkumun ailesi sessizliğini bozdu

Mersin’in Tarsus ilçesinde tecavüze kalkıştığı üniversite öğrencisi 20 yaşındaki Özgecan Aslan’ın katili minibüs şoförü 27 yaşındaki Ahmet Suphi Altındöken’i cezaevinde silahla öldüren, suç ortağı babası 51 yaşındaki Necmettin Altındöken’i yaraladığı ileri sürülen mahkum Gültekin Alan’ın, memleketi Tokat’taki yakınları konuştu. ’Suç makinesi’ olarak bilinen 50 yıla hükümlü 46 yaşındaki Gültekin Alan’ın kardeşi Tevfik Alan ise, "Gurur duyulmayacak bir şey değil. Ben ağabeyimle hep gurur duydum" dedi.

12.04.2016Gündem
Ahmet Suphi Altındökenin cenazesi gece defnedilmek istendi ama olmadı

Ahmet Suphi Altındöken'in cenazesi gece defnedilmek istendi ama olmadı

Adana'da cezaevinde uğradığı silahlı saldırıda ölen, üniversite öğrencisi Özgecan Aslan'ın öldürülmesiyle ilgili davada ağırlaştırmış müebbet hapis cezasına çarptırılan hükümlülerden Ahmet Suphi Altındöken'in cenazesi defnedilmek üzere Mersin'in Tarsus ilçesine gönderildi. Altındöken’in cenazesi, yakınları tarafından Tarsus’ta gece defnedilmek istendi ancak izin verilmedi. Bunun üzerine Altındöken’in yakınları, Tarsus’ta kimsezsizler mezarlığının bulunmaması nedeniyle aynı araçla cenazeyi tekrar Adana’ya getirdi.

12.04.2016Gündem
Özgecan Aslanın katilleri cezaevinde vuruldu

Özgecan Aslan'ın katilleri cezaevinde vuruldu

Mersin'de üniversiteöğrencisi Özgecan Aslan'ın vahşice öldürdükleri gerekçesiyleağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılan Ahmet SuphiAltındöken ile babası Necmettin Altındöken kaldıkları cezaevindevuruldu. Özgecan Aslan'ın vahşice öldürdükleri gerekçesiyle ağırlaştırılmışmüebbet hapis cezasına çarptırılan Ahmet Suphi Altındöken ile babasıNecmettin Altındöken kaldıkları cezaevinde vuruldu. Yaralanan baba ileoğlu ambulans ile Adana Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nekaldırıldı.Bu arada, görevli askerler basın mensuplarına tepki gösterdi. İHA

11.04.2016Haber
Özgecan Aslan davasının gerekçeli kararı açıklandı

Özgecan Aslan davasının gerekçeli kararı açıklandı

Tarsus 1. Ağır Ceza Mahkemesi, üniversite öğrencisi öğrencisi Özgecan Aslan'ın öldürülmesiyle ilgili 3 sanığa ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verdiği kararın gerekçesini açıkladı.

15.12.2015Gündem
Özgecanın katilleri hücrede kalacak

Özgecan'ın katilleri hücrede kalacak

Türkiye bu yıl Şubat ayında inanılmaz bir haberle sarsıldı. 20 yaşındaki üniversite öğrencisi Özgecan Aslan, 11 Şubat günü evine giderken minibüse binmiş ve sonra kendisinden haber alınamamıştı. 2 gün sonra Özgecan'ın yakılmış cesedi bulundu. Korkunç cinayetin ayrıntıları ortaya çıktıkça, Türkiye ayağa kalktı. Cinayetin üç zanlısı Ahmet Suphi Altındöken, babası Necmettin Altındöken ve arkadaşı Fatih Gökçe üçüncü kez mahkemeye çıktı ve üç sanık hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verildi. Üç sanık da hapiste kaldıkları süre boyunca hücrede tutuklu kalacak.

4.12.2015Gündem
Özgecanın acılı babası mahkeme kararını değerlendirdi

Özgecan'ın acılı babası mahkeme kararını değerlendirdi

Tarsus'ta geçen şubat ayında hunharca öldürülen 20 yaşındaki Özgecan Aslan cinayeti ile ilgili sanıklar Ahmet Suphi Altındöken, babası Necmettin Altındöken ve arkadaşı Fatih Gökçe hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verildi. Kararın açıklanmasının ardından Özgecan’ın babası Mehmet Aslan DHA kamerasına konuştu.

3.12.2015Haber
İşte Özgecan Aslanı öldüren sanıkların hapis kalacakları süre

İşte Özgecan Aslan'ı öldüren sanıkların hapis kalacakları süre

Üniversiteli Özgecan Aslan cinayetinde mahkeme kararını verdi. Üç sanık için de ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verildi. Mahkeme ayrıca, minibüs şoförü A. Suphi Altındöken’e 27, arkadaşı Fatih Gökçe’ye 24 yıl daha hapis cezası verdi. Kararı değerlendiren hukukçular, kararın kadına yönelik şiddet suçlarında örnek alınacağı görüşünde. Hukukçulara göre Gökçe en az 46 yıl, Altındöken 48 yıl hapis yatacak. Baba Necmettin Aldındöken ise en az 30 yıl süre ile hapis yatacak. Her üç sanık da tek kişilik odalarda tutuklu kalacak.

3.12.2015Gündem
Türkiyeyi sarsan Özgecan Aslan davasında karar: 3 sanığa da ağırlaştırılmış müebbet

Türkiye'yi sarsan Özgecan Aslan davasında karar: 3 sanığa da ağırlaştırılmış müebbet

Türkiye bu yıl Şubat ayında inanılmaz bir haberle sarsıldı. 20 yaşındaki üniversite öğrencisi Özgecan Aslan, 11 Şubat günü evine giderken minibüse binmiş ve sonra kendisinden haber alınamamıştı. 2 gün sonra Özgecan'ın yakılmış cesedi bulundu. Korkunç cinayetin ayrıntıları ortaya çıktıkça, Türkiye ayağa kalktı. Bugün cinayetin üç zanlısı Ahmet Suphi Altındöken, babası Necmettin Altındöken ve arkadaşı Fatih Gökçe üçüncü kez mahkemeye çıktı. Ve üç sanık hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verildi. Ayrıca tecavüz ve diğer suçlardan da minibüs şoförü Ahmet Suphi Altındöken’e 27, arkadaşı Fatih Gökçe’ye 24 yıl hapis cezası verildi.

3.12.2015Gündem
Türkiyeyi sarsan Özgecan Aslan davasında karar günü

Türkiye'yi sarsan Özgecan Aslan davasında karar günü

Türkiye bu yıl Şubat ayında inanılmaz bir haberle sarsıldı. 20 yaşındaki üniversite öğrencisi Özgecan Aslan, 11 Şubat günü evine giderken minibüse binmiş ve sonra kendisinden haber alınamamıştı. 2 gün sonra Özgecan'ın yakılmış cesedi bulundu. Korkunç cinayetin ayrıntıları ortaya çıktıkça, Türkiye ayağa kalktı. Bugün cinayetin üç zanlısı Ahmet Suphi Altındöken, Necmettin Altındöken ve Fatih Gökçe üçüncü kez mahkemeye çıkıyor. Ağırlaştırılmış ömür boyu hapis istemiyle yargılanan sanıklar hakkında karar çıkması bekleniyor.Dava öncesinde ellerinde dövizlerle Tarsus Adliyesi'nin bahçesinde toplanan Tarsus Kadın Platformu, Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu ile Kadın ve Demokrasi Derneği temsilcileri basın açıklamaları yaparak kadın katillerinin tahrik indiriminden faydalanmadan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasıyla yargılanması gerektiğini ifade etti. 

3.12.2015Haber
Özgecan davasında çıldırtan sözler: Özgecan Aslanı hiç görmedim dünya ahiret bacım olsun

Özgecan davasında çıldırtan sözler: 'Özgecan Aslan'ı hiç görmedim dünya ahiret bacım olsun'

Mersin'in Tarsus ilçesinde üniversite öğrencisi Özgecan Aslan'ın öldürülmesiyle ilgili tutuklu bulunan 3 sanığın yargılandığı davanın ikinci duruşması başladı.

10.09.2015Gündem
Savcı, Özgecanın katil zanlıları için indirimsiz ağırlaştırılmış müebbet hapis istedi

Savcı, Özgecan'ın katil zanlıları için indirimsiz ağırlaştırılmış müebbet hapis istedi

Mersin’in Tarsus ilçesinde öldürülen üniversite öğrencisi Özgecan Aslan’ın katil zanlıları Ahmet Suphi Altındöken babası Necmettin Altındöken ve arkadaşı Fatih Gökçe’nin yargılandığı davada Cumhuriyet Savcısı mütalasını verdi, her üç sanığın ağırlaştırılmış müebbet hapsini istedi.

9.09.2015Gündem
‘Sesli görüntülü’ Özgecan davası

‘Sesli görüntülü’ Özgecan davası

Mersin'in Tarsus ilçesinde üniversite öğrencisi 20 yaşındaki Özgecan Aslan’ın 11 Şubat 2015 günü bindiği minibüsün şoförü tarafından hunharca öldürülmesiyle ilgili Tarsus 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde açılan davanın ikinci duruşması bugün yapılacak.

8.09.2015Gündem
Özgecan Aslan davası: Sanıklardan Fatih Gökçenin nitelikli cinsel saldırı suçlamasıyla da yargılanmasına karar verildi

Özgecan Aslan davası: Sanıklardan Fatih Gökçe'nin "nitelikli cinsel saldırı" suçlamasıyla da yargılanmasına karar verildi

Mersin'in Tarsus İlçesi'nde üniversite öğrencisi Özgecan Aslan'ın öldürülmesiyle ilgili görülen davada, sanıklardan Fatih Gökçe için ek iddianame hazırlanarak, "nitelikli cinsel saldırı" suçlamasıyla da yargılanmasına karar verildi.

15.07.2015Gündem
Özgecan’ın katil zanlısı Suphi Altındöken’in eşinin açtığı boşanma davası başladı

Özgecan’ın katil zanlısı Suphi Altındöken’in eşinin açtığı boşanma davası başladı

MERSİN’in Tarsus İlçesi’nde üniversite öğrencisi 20 yaşındaki Özgecan Aslan’ı öldüren 26 yaşındaki Suphi Altındöken’in eşi 24 yaşındaki Neslihan Altındöken’in Adana’da açtığı boşanma davası başladı.

21.06.2015Çukurova
Özgecan Aslan duruşmasında korkunç ifadeler

Özgecan Aslan duruşmasında korkunç ifadeler

Üniversite öğrencisi Özgecan Aslan'ın öldürülmesiyle ilgili haklarında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istenen tutuklu 3 sanığın yargılanmasına Tarsus Adliyesi Konferans Salonunda yapıldı. Duruşmada hakim sanıklardan Fatih Gökçe adına ek bir iddianame hazırlanmasına karar vererek duruşmayı 9 Eylül'e erteledi.

12.06.2015Gündem
Özgecan Aslan duruşması başladı

Özgecan Aslan duruşması başladı

Mersin  Özel Çağ Üniversitesi'nde psikoloji bölümünde okuyan Özgecan Aslan'ı öldüren minibüs şoförü Ahmet Suphi Altındöken, babası Necmettin Altındöken ile arkadaşı Fatih Gökçe bugün ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası istemiyle Tarsus Ağır 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde ilk kez hakim karşısına çıkacak. 

12.06.2015Haber
Özgecan için bin avukat

Özgecan için bin avukat

Üniversite öğrencisi Özgecan Aslan'ın öldürülmesiyle ilgili 12 Haziran Cuma günü Tarsus 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülecek ilk duruşmaya, yaklaşık bin avukatın katılacağı öğrenildi.

10.06.2015Gündem
Avukata Özgecan gibi olursun tehdidi

Avukata 'Özgecan gibi olursun' tehdidi

Mersin'in Tarsus İlçesi'nde tecavüz girişimine direnen 20 yaşındaki Özgecan Aslan'ı hunharca öldüren 26 yaşındaki Suphi Altındöken'in eşi 24 yaşındaki Neslihan Altındöken eşinden boşanmak için dava açtı. Genç kadının avukatı Ebru Çatıkkaş, telefonla 'Sonun Özgecan gibi olur' diye tehdit edilince, suç duyurusunda bulundu.

6.06.2015Gündem
Kadınlar yargılayacak

Kadınlar yargılayacak

MERSİN’in Tarsus ilçesinde üniversite çıkışı bindiği minibüste vahşice öldürülen Özgecan Aslan (20) davasında ilk yargılama 12 Haziran’da yapılacak.

16.04.2015Gündem
Özgecan Aslanın katil zanlıları 12 Haziran’da hakim karşısına çıkıyor

Özgecan Aslan'ın katil zanlıları 12 Haziran’da hakim karşısına çıkıyor

MERSİN’de minibüste vahşice öldürülen ve cesedi yakılan üniversite öğrencisi 20 yaşındaki Özgecan Aslan’ın katil zanlıları hakkında ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası istemiyle açılan davanın ilk duruşması 12 Haziran’da yapılacak. Davada en dikkat çeken detay ise zanlıları yargılayacak mahkeme heyeti üyelerinin çoğunluğunun kadın hakimlerden oluşması...

16.04.2015Gündem
Duruşma yakında

Duruşma yakında

TARSUS’ta 11 Şubat’ta katledilen Özgecan Aslan’ın (20) cinayet şüphelileri hakkında ağırlaştırılmış ömür boyu hapis istemiyle hazırlanan iddianame, Tarsus 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nce kabul edildi.

14.04.2015Gündem
Özgecan iddianamesi kabul edildi

Özgecan iddianamesi kabul edildi

Mersin’ in Tarsus ilçesi’nde üniversite öğrencisi Özgecan Arslan’ın öldürülmesiyle ilgili yapılan hazırlık soruşturmasından sonra hazırlanan iddianame Tarsus 1’ nci Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi.

14.04.2015Gündem
Özgecan Aslanın katil zanlılarına ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istendi

Özgecan Aslan'ın katil zanlılarına ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istendi

MERSİN’in Tarsus İlçesi’nde, minibüste tecavüz girişiminde bulunulduktan sonra öldürülüp, bilekleri kesilen ve ormanlık alanda cesedi yakılan üniversite öğrencisi 20 yaşındaki Özgecan Aslan’ın katil zanlılarının ağırlaştırılmış ömür boyu hapisle cezalandırılması istemiyle iddianame hazırlandı.

9.04.2015Gündem
‘Adalet sizsiniz’

‘Adalet sizsiniz’

MERSİN Tarsus’ta üniversite öğrencisi Özgecan Aslan’ı (20) 11 Şubat günü vahşice katletmekten cezaevine gönderilen Ahmet Suphi Altındöken, Necmettin Altındöken ile Fatih Gökçe’nin tutukluluk halinin devamı için savcılık, Tarsus Sulh Ceza Hâkimliği’ne başvurdu.

18.03.2015Gündem
Özgecanın ölüme gidiş anları

Özgecan'ın ölüme gidiş anları

Mersin'in Tarsus ilçesinde vahşice katledilen 19 yaşındaki üniversite öğrencisi Özgecan Arslan’ın ölüme gitmeden önceki son görüntüleri ortaya çıktı.

17.03.2015Gündem
Özgecan ‘takdiri’

Özgecan ‘takdiri’

MERSİN Tarsus’ta Özgecan Aslan’ın cinayet şüphelileri Suphi ve babası Necmettin Altındöken ile Fatih Gökçe’yi, dikkatleri sayesinde yakalayan jandarma ekibi ödüllendirildi.

23.02.2015Gündem
Özgecan cinayetini aydınlatan jandarmaya, Vali’den ’Başarı belgesi’

Özgecan cinayetini aydınlatan jandarmaya, Vali’den ’Başarı belgesi’

MERSİN’in Tarsus İlçesi’nde hunharca öldürülen üniversite öğrencisi 20 yaşındaki Özgecan Aslan’ın katil zanlılarını dikkatleri sayesinde yakalayan jandarma ekibi, Vali Özdemir Çakacak tarafından başarı belgesi ile ödüllendirildi.

23.02.2015Gündem
Özgecan cinayeti zanlısı baba Altındökenin ifadesi

Özgecan cinayeti zanlısı baba Altındöken'in ifadesi

Özgecan Arslan cinayetinde katil zanlısı Ahmet Suphi Altındöken'in babası Necmettin Altındöken'in ifadesi cinayetin korkunçluğunu bir kez daha gösterdi.

18.02.2015Gündem
Özgecan cinayetinde kan donduran itiraflar

Özgecan cinayetinde kan donduran itiraflar

MERSİN’in Tarsus İlçesi’nde hunharca cinayete kurban giden Çağ Üniversitesi Psikoloji Bölümü öğrencisi 20 yaşındaki Özgecan Aslan’ın gözaltındaki katil zanlısı minibüs sürücüsü 26 yaşındaki Suphi Altındöken’in jandarmada verdiği ifadeler kan dondurdu.

16.02.2015Gündem