EKSTRA
MENÜ

Konkordato Ne Demek

Konkordato Ne Demek ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Konkordato Ne Demek haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 33 Konkordato Ne Demek haberi bulunmuştur.

Konkordato Ne Demek Haberleri

Konkordato ne demek Konkordato ilanı nedir

Konkordato ne demek? Konkordato ilanı nedir?

Konkordato işletmelerin iflasa yaklaştığı durumlarda kendisini kurtarma planlarını ifade etmektedir. Şirketin iflası durumunda batık durumda olan şirketin borçlarının ödenmesine kadar ayakta tutulması anlamına gelen konkordato, konkordato komiseri ile yönetilmektedir. Peki, Konkordato ne demek? İşte, Konkordato ilanı hakkında bazı bilgiler

26.12.2019Gündem
Konkordato nedir Ev aldığınız firma konkordato ilan ederse neler olur

Konkordato nedir? Ev aldığınız firma konkordato ilan ederse neler olur?

Konkordato, bir firmanın ödemelerini yapmakta zorlanmasıyla birlikte alacakları için yapılan iflas anlaşması anlamına gelmektedir. İflas ettiğini açıklayan firmadan geriye kalan batık borçların temizlenmesi amacıyla ilgili kuruma atanan konkordato komiseri, kurum içerisinde mali toparlanmayı koordine ederek ödemelerin gerçekleşmesine olanak sağlamaktadır. Konkordato sisteminin asıl amacı, finansal yapısında bozulma yaşanan iyi niyetli işletmelerin korunmasıdır. İşte, konkordato hakkında bilinmesi gerekenler ve muhabirimiz Gülistan Alagöz'ün konuyla ilgili yazısı

11.10.2018Ekonomi
50 mağazası bulunan Beta Ayakkabı konkordato istedi

50 mağazası bulunan Beta Ayakkabı konkordato istedi

Türkiye genelinde 50 mağazası bulunan Beta Ayakkabı konkordato talep etti. Beta'nın başvurusu, Hotiç ve Yeşil Kundura'dan sonra sektörün üçüncü önemli başvurusu oldu.

21.09.2018Ekonomi
Konkordato ne demek Konkordato ilanı nedir

Konkordato ne demek? Konkordato ilanı nedir?

Konkordato, ödemelerini yapmakta zorlanan ve maddi açıdan zor durumda olan kurumla yapılan iflas antlaşmasıdır. İflasını açıklayan şirketten geriye kalan batık borçların temizlenmesi için kurulan konkordato müessesesi, farklı yöntemlerle uygulanabilmektedir. Firmalarda bulunan alacakların hesaplanmasıyla birlikte harekete geçen müessese 4 farklı bölümden oluşabiliyor. Peki, konkordato nedir ve ne demektir? İşte, medyaya yansıyan haberleri yakından takip eden birçok vatandaşın merakla araştırdığı terim hakkında bazı bilgiler

19.09.2018Gündem
Konkordato nedir ne anlama gelmektedir

Konkordato nedir ne anlama gelmektedir?

Konkordato, mali açıdan zor durumda olan bir kurumla yapılan iflas anlaşması anlamına gelmektedir. İflas eden şirketin üzerinde bulunan batık borçların temizlenmesi için gerçekleştirilen Konkordato, birçok yöntemle uygulanabilmektedir. Peki, Konkordato nedir ve ne anlama gelmektedir? İşte, iflas anlaşması anlamına da gelen Konkordato hakkında merak edilen detaylar

4.04.2018Gündem
Konkordato ne demek

Konkordato ne demek?

Konkordato ya da diğer bir ifadeyle iflas anlaşması, son dönemlerin merak edilen konusu oldu. Batık şirketlerin borçlarını ödeyebilmeleri için alacaklılarla yaptığı anlaşmayı ifade eden Konkordato'nun tarihte de örnekleri yer almıştır. Peki, Konkordato nedir ve ne anlama gelmektedir? İşte, iflas anlaşması olarak da bilinen bu sistem hakkında detaylı bilgiler

15.03.2018Ekonomi
318 firma kurtuldu

318 firma kurtuldu

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, 318 firmanın konkordatodan çıktığını dile getirerek, “Bu firmaların konkordatodan çıkmasıyla birlikte 5.4 milyar liralık bir kredi konkordatodan çıkmış oldu. Heyet görüşmelerine yoğun bir şekilde devam ediyor. Bu firmalara her geçen gün yenileri ekleniyor, önümüzdeki süreçte bu sayı daha da artacak” diye konuştu.

7.03.2019Ekonomi
Bakan Albayraktan çarpıcı sözler: Ortada bir numara var

Bakan Albayrak'tan çarpıcı sözler: Ortada bir numara var

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Kocaeli'de önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Albayrak, "Serada binde 8'lik fırtınadan etkilenen kapasite var, patlıcan 3 kat, domates 3 kat artmış. Ortada bir numara var. Tanzim satış devreye giriyor, fiyatlar yarı yarıya iniyor." dedi.

6.03.2019Ekonomi
İzmirli sigortacının sermaye problemi

İzmirli sigortacının sermaye problemi

Pamukkale Turizm’in sahipleri kooperatifleşerek sigorta işine girdi, İzmir merkezli Atlas Sigorta’yı kurdu. Sigorta yaptıran 15 bin kişi de şirkete ortak olup 100’er lira yatırdı. Hazine ve Maliye Bakanlığı, Atlas’a trafik sigortası yetkisi vermedi. Pamukkale Turizm ve bağlı şirketler ile sahipleri ise kişisel konkordato talebinde bulundu. Şirket zora girerse sigorta yaptıranların durumu ne olacak?

7.01.2019Ekonomi
Restorasyon sürer hayat normalleşir

Restorasyon sürer hayat normalleşir

Vakıfbank Genel Müdürü Mehmet Emin Özcan, alınan proaktif tedbirlerle ekonomide ısınmanın durduğunu belirterek, “2019’da restorasyon süreci devam edecek, hayat daha da normalleşecek” dedi.

18.12.2018Ekonomi
Türkiye’de yazanlar, okuyanlardan fazla

Türkiye’de yazanlar, okuyanlardan fazla

“Sokakta karşılaştığım arkadaşlarıma ‘Ne yapıyorsun’ diye sorduğumda ‘Bir roman yazıyorum” sözünü duyuyorum…”  Sanat dünyasının otoritelerinden Hasan Bülent Kahraman, bir yazı kaleme aldı ve herkesin roman yazmasından nasıl mustarip olduğunu anlattı. Peki neden? Kahraman ile buluştuk, edebiyat dünyasının derdine düştük.

16.12.2018Hürriyet Pazar
44 yıl önce kuruldu... 7 yıl önce üretimi durdu şimdi yeniden üretime geçti

44 yıl önce kuruldu... 7 yıl önce üretimi durdu şimdi yeniden üretime geçti

Gümüşhane’de 44 yıl önce bir öğretmenin girişimleriyle Dünya Bankasından alınan krediyle kurulan Gümüşsu Kuşburnu fabrikasında üretim 7 yılın ardından yeniden başladı. Hiçbir katkı maddesi kullanılmadan üretilen ürünler ise piyasada yoğun ilgi görüyor.

9.12.2018Ekonomi
Son dakika... Devlet Bahçeliden grup toplantısında önemli mesajlar

Son dakika... Devlet Bahçeli'den grup toplantısında önemli mesajlar

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında konuştu. Bahçeli konuşmasında, Meksika’da düzenlenen Ampute Dünya Futbol Turnuvası final maçında penaltı kaçırdıktan sonra “Türk milleti hakkını helal etsin” diyen takım kaptanı Gazi Osman Çakmak’a seslendi. Devlet Bahçeli, “Kahraman kardeşim müsterih ol bizim sende hakkımız yoktur ama senin bizlerde hakkın pek çoktur. Hakkını helal etmesi gereken biri varsa o da sensin ve arkadaşlarındır. Sizin bu millet için yaptığınız fedakarlıkları unutursak kanımız kurusun” dedi.

6.11.2018Gündem
Devlet Bahçeli MHP grup toplantısında konuştu

Devlet Bahçeli MHP grup toplantısında konuştu

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin haftalık grup toplantısında konuştu. Bahçeli konuşmasında, "ABD’nin güven vermeyen samimi olmayan tutumuna bakarak terörle mücadeleyi sürdüremeyiz. ABD başkanı Türkiye’yi tek kullanımlık çay poşeti gibi gördüğü beraberce kılıç dansı yaptığı ülkelerle karıştırmasın. ABD Başkanı sorumsuz ve şuursuz tavrıyla nifak saçmaktadır" dedi.

9.10.2018Gündem
NASA rüzgarı

NASA rüzgarı

NASA’dan aldığı yazılımla rüzgâr enerjisi yatırımları yapan, 400 megavatlık (MW) RES portföyüne sahip olan Özgül Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Faruk Özgül, 10 ilde 450 milyon dolarlık yatırıma hazırlanıyor. Özgül, “Teşviklere ve alım garantilerine karşıyım” dedi.

5.10.2018Ekonomi
Esse mağazaları birer birer kapanıyor, alacaklılar dev zinciri kurtarmak için devreye girdi

Esse mağazaları birer birer kapanıyor, alacaklılar dev zinciri kurtarmak için devreye girdi

300 MİLYON lira yıllık ciroya ulaşan ev ürünleri perakende zinciri Esse el değiştirdikten 6 ay sonra krize girdi. Ünlü markanın çok sayıda mağazası ve merkez ofisi hacizler sonrası kapatıldı. 800’e yakın kişinin çalıştığı Esse’de sorunun çözümü için bu kez 300 milyon lira alacaklı olan tedarikçiler devreye girdi. Sektör A.Ş. ismiyle bir şirket kuran tedarikçiler bir yandan Esse’ye yeniden mal vermeye hazırlanıyor, bir yandan AVM’lerle görüşüyor. Üç aydır ödenmeyen personel ücretlerini de ödeyeceklerini Sektör A.Ş. yetkilisi Ali Güner “Zor bir işin altına girdik. Ancak başarırsak bu dünyada bir ilk olacak” şeklinde konuştu.

16.11.2016Ekonomi
MEDYADAN : Magazin alıntıları

MEDYADAN : Magazin alıntıları

Şöyle romantik bir yazar olamadık gitti - Bir metrese karşılık bir at, iyi hesap - Sertleşme araştırmasına bizzat katılan doktor - Bir diğer muhteşem cinsel sağlık haberi - Hande Yener niye sadece geceleri geziyormuş - Seren Serengil’in kabiliyeti nihayet keşfedilmiş - Bu göz altına sürülen basür ilacı haberine bir son verin, dilimden bir kaza çıkacak - Şenay Akay herkesi utandırmış - Meslekte yükselmem için cinsel cazibemi kullanma zamanım gelmiş... gibi alıntılar!

10.01.2005Kelebek
Fikret Ünlü, Derviş için kulis yapıyor

Fikret Ünlü, Derviş için kulis yapıyor

Derviş'in Anadolu'daki siyasi konuşmalarının planlayıcısı DSP'li Bakan Ünlü.

6.08.2002Gündem

Yazar Sonuçları

Dolandırıcı serbest esnaf suçlu!

İnfaz paketinde rezilliğinin âlâsı yaşandı. 6 yıla kadar ceza almış olan dolandırıcılar, hırsızlar affedildi, çekini ödeyememiş esnaf 5 yıl hapse mahkûm oldu. Hikâyenin özeti şu:

17.04.2020

'Şirket doktorlarına ihtiyaç var'

Güç durumdaki şirketlerin bir süre nefes alıp yoluna devam edebilmesi için kurulan konkordato sistemi suiistimaller nedeniyle zorlaştı. Şu anda yaşayabilecek şirketlerin de iflas etmek zorunda kaldığını söyleyen iş dünyası “25 yaşında tecrübesiz komiserlerin raporuyla alınan kararlar binlerce kişinin işsiz kalmasına neden oluyor” diyor. İSO Başkanı Erdal Bahçıvan ise “Mahkemeler komiserleri uzman kişilerden oluşturmalı Onlar da bir şirket doktoru gibi davranmalı” görüşünde.

3.03.2019

Yeni yılda yeni hedefler

Bir yılı daha geride bırakmaya sadece 4 gün kaldı.

28.12.2018

Ecevit bizi listeye yazmasaydı seçilemezdik

ESKİŞEHİR Büyükşehir Belediye Başkanı DSP'li Prof. Yılmaz Büyükerşen'i dün aradığımızda tatil yaptığı Marmaris'ten Eskişehir'e dönüyordu. O sırada da Afyon'da bir mermer fabrikasında dinleniyordu. (Derviş de konuşmasını bitirmiş Eskişehir'den Ankara'ya dönüyordu.)

6.08.2002