EKSTRA
MENÜ

Konkordato Nedir

Konkordato Nedir ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Konkordato Nedir haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 30 Konkordato Nedir haberi bulunmuştur.

Konkordato Nedir Haberleri

Konkordato ne demek Konkordato ilanı nedir

Konkordato ne demek? Konkordato ilanı nedir?

Konkordato işletmelerin iflasa yaklaştığı durumlarda kendisini kurtarma planlarını ifade etmektedir. Şirketin iflası durumunda batık durumda olan şirketin borçlarının ödenmesine kadar ayakta tutulması anlamına gelen konkordato, konkordato komiseri ile yönetilmektedir. Peki, Konkordato ne demek? İşte, Konkordato ilanı hakkında bazı bilgiler

26.12.2019Gündem
Konkordato nedir Ev aldığınız firma konkordato ilan ederse neler olur

Konkordato nedir? Ev aldığınız firma konkordato ilan ederse neler olur?

Konkordato, bir firmanın ödemelerini yapmakta zorlanmasıyla birlikte alacakları için yapılan iflas anlaşması anlamına gelmektedir. İflas ettiğini açıklayan firmadan geriye kalan batık borçların temizlenmesi amacıyla ilgili kuruma atanan konkordato komiseri, kurum içerisinde mali toparlanmayı koordine ederek ödemelerin gerçekleşmesine olanak sağlamaktadır. Konkordato sisteminin asıl amacı, finansal yapısında bozulma yaşanan iyi niyetli işletmelerin korunmasıdır. İşte, konkordato hakkında bilinmesi gerekenler ve muhabirimiz Gülistan Alagöz'ün konuyla ilgili yazısı

11.10.2018Ekonomi

8 soruda konkordato

Son günlerde üst üste şirketlerin konkordato ilan ettiği haberlerini okuyoruz. Peki nedir bu konkordato? İyi mi kötü mü? Şirketler iflastan böyle mi kaçıyor? TÜSİAD Başkanı Erol Bilecik’in de söylediği gibi konkordato ve yeniden yapılandırmaları, ‘son çıkış yolu’ gibi olumsuz (bir algıyla) etiketlememek lazım. Bunlar, alacaklı ve verecekli arasında bir ‘uzlaşma & anlaşma’ adımıdır. Merak edilen konkordatoyu 8 soruda özetledik.

28.09.2018Ekonomi
50 yıllık ambalaj devinden konkordato ilanı

50 yıllık ambalaj devinden konkordato ilanı

Gebze Asliye Hukuk Mahkemesi, ekonomik koşulların finansal dengesine olumsuz etkisi, döviz kuru ve faizlerdeki yükseliş nedeniyle Eminiş Ambalaj’ın yaptığı konkordato talebine olumlu cevap vererek, üç ay süre ile şirket hakkındaki tüm takip işlemlerinin durdurulmasına karar verdi.

26.09.2018Ekonomi
Google’da en çok yeni dizi sezonunu aradık

Google’da en çok yeni dizi sezonunu aradık

Yeni sezonla birlikte ekran başına geçmeye başlayan dizi severler Google Arama Trendlerine damgasını vurdu.

24.09.2018Teknoloji
Google’da en çok yeni dizi sezonunu aradık

Google’da en çok yeni dizi sezonunu aradık

Geçtiğimiz haftanın en popüler Google aralamaları arasında Çukur, Sen Anlat Karadeniz, Ufak Tefek Cinayetler, İstanbullu Gelin, Avlu, Söz, Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz, Bizim Hikaye ve Kızım dizileri ilk sıralarda yer aldı.

24.09.2018Televizyon
Konkordato ne demek Konkordato ilanı nedir

Konkordato ne demek? Konkordato ilanı nedir?

Konkordato, ödemelerini yapmakta zorlanan ve maddi açıdan zor durumda olan kurumla yapılan iflas antlaşmasıdır. İflasını açıklayan şirketten geriye kalan batık borçların temizlenmesi için kurulan konkordato müessesesi, farklı yöntemlerle uygulanabilmektedir. Firmalarda bulunan alacakların hesaplanmasıyla birlikte harekete geçen müessese 4 farklı bölümden oluşabiliyor. Peki, konkordato nedir ve ne demektir? İşte, medyaya yansıyan haberleri yakından takip eden birçok vatandaşın merakla araştırdığı terim hakkında bazı bilgiler

19.09.2018Gündem
Googleda Türkiye genelinde en çok yapılan aramalar

Google'da Türkiye genelinde en çok yapılan aramalar

Google, geçtiğimiz haftayı kapsayan Türkiye'de yapılan aramaları açıkladı. İşte Türk insanının Google'da en çok yaptıkları aramalar..

3.09.2018Teknoloji
Konkordato nedir, ticarette ne anlama gelir

Konkordato nedir, ticarette ne anlama gelir?

Konkordato kelimesi günün en çok aranan kelimeleri arasındaki geliyor. Peki Konkordato nedir? Ticarette Konkordato ne anlama gelmektedir. İşte detaylar

1.09.2018Ekonomi
Konkordato nedir ne anlama gelmektedir

Konkordato nedir ne anlama gelmektedir?

Konkordato, mali açıdan zor durumda olan bir kurumla yapılan iflas anlaşması anlamına gelmektedir. İflas eden şirketin üzerinde bulunan batık borçların temizlenmesi için gerçekleştirilen Konkordato, birçok yöntemle uygulanabilmektedir. Peki, Konkordato nedir ve ne anlama gelmektedir? İşte, iflas anlaşması anlamına da gelen Konkordato hakkında merak edilen detaylar

4.04.2018Gündem
Konkordato ne demek

Konkordato ne demek?

Konkordato ya da diğer bir ifadeyle iflas anlaşması, son dönemlerin merak edilen konusu oldu. Batık şirketlerin borçlarını ödeyebilmeleri için alacaklılarla yaptığı anlaşmayı ifade eden Konkordato'nun tarihte de örnekleri yer almıştır. Peki, Konkordato nedir ve ne anlama gelmektedir? İşte, iflas anlaşması olarak da bilinen bu sistem hakkında detaylı bilgiler

15.03.2018Ekonomi
İflas erteleme kalktı konkordato canlandı

İflas erteleme kalktı konkordato canlandı

OLAĞANÜSTÜ Hal döneminde askıya alınan “iflas erteleme” sistemini tümden kaldırıp yerine konkordatoyu (anlaşmalı iflas) yeniden canlandıran torba yasa Meclis’ten geçti.

28.02.2018Ekonomi
Konkordato komiserinin ücreti dudak uçuklattı

Konkordato komiserinin ücreti dudak uçuklattı!

Ne CEO, ne genel müdür, ne pilot maaşı… Şimdilerde dudak uçuklatan maaşı konkordato komiserleri alıyor! Ankaralı Makro Market’in konkordato davasında mahkemenin atadığı komiserler heyeti için belirlenen aylık ücret 50’şer bin TL oldu. Söz konusu ücrete alacaklı vekillerinden gelen itiraz sonrası mahkeme her bir konkordato komiseri içine belirlediği aylık ücreti 15’er bin liraya çekti.

24.01.2018Ekonomi
Efsane marka Abbatenin kaderi değişmedi

Efsane marka Abbate'nin kaderi değişmedi

ABBATE, 2000’li yılların ortasına kadar Türkiye’nin en güçlü gömlek markasıydı. Merhum Başbakan Necmettin Erbakan'ın yeğenlerine ait markanın üreticisi şirket iflas etti; fabrika icradan satıldı. Abbate’nin marka gücüne güvenen bir tekstilci lisans hakkını aldı. Ancak yine olmadı. Abbate gömleklerinin üretimini yapan son firma da, iflas erteleme başvuruları yasak olduğu için konkordato istedi. Dava başvuru dilekçesinde, şirketin iflas etmesi halinde hiç kimsenin parasını alamayacağı kaydedildi.

11.10.2016Ekonomi
İflas erteleme yasaklandı şirketler konkordatoya geri döndü

İflas erteleme yasaklandı şirketler konkordatoya geri döndü

OHAL boyunca iflas erteleme yasaklanınca mali durumu sıkıntıya düşen şirketler borç yönetimi için 12 yıldır kullanılmayan konkordatoya başvuruyor. Aralarında Park Bravo’nun da olduğu 15 firma son 1 ayda konkordato için başvurdu.

18.09.2016Ekonomi
Uzan’ın Almanya matbaası konkordato ilan etti

Uzan’ın Almanya matbaası konkordato ilan etti

Cem Uzan’ın 2001 yılında Erol Simavi’den 36 milyon dolara satın aldığı Frankfurt’taki matbaasını işleten Hürriyet International GmbH şirketi salı günü konkordato ilan etti. İflas öncesi bir aşama olan konkordato ilanından sonra, şirkete İş Ajansı’ndan ve sendikadan görevliler gelerek yaklaşık 50 çalışanı bilgilendirmeye başladı. Cuma günü de konkordato komiseri hesapları devralacak.

30.11.2005Ekonomi
Amerikan şirketleri iflasın eşiğinde

Amerikan şirketleri iflasın eşiğinde

Avrupa’dan sonra koronavirüs etkilerinin Amerika’ya sıçraması ve hızla yayılması halkı etkilediği kadar büyük şirketleri de vurdu.

9.05.2020Ekonomi
İzmirli sigortacının sermaye problemi

İzmirli sigortacının sermaye problemi

Pamukkale Turizm’in sahipleri kooperatifleşerek sigorta işine girdi, İzmir merkezli Atlas Sigorta’yı kurdu. Sigorta yaptıran 15 bin kişi de şirkete ortak olup 100’er lira yatırdı. Hazine ve Maliye Bakanlığı, Atlas’a trafik sigortası yetkisi vermedi. Pamukkale Turizm ve bağlı şirketler ile sahipleri ise kişisel konkordato talebinde bulundu. Şirket zora girerse sigorta yaptıranların durumu ne olacak?

7.01.2019Ekonomi
Son dakika... Devlet Bahçeliden grup toplantısında önemli mesajlar

Son dakika... Devlet Bahçeli'den grup toplantısında önemli mesajlar

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında konuştu. Bahçeli konuşmasında, Meksika’da düzenlenen Ampute Dünya Futbol Turnuvası final maçında penaltı kaçırdıktan sonra “Türk milleti hakkını helal etsin” diyen takım kaptanı Gazi Osman Çakmak’a seslendi. Devlet Bahçeli, “Kahraman kardeşim müsterih ol bizim sende hakkımız yoktur ama senin bizlerde hakkın pek çoktur. Hakkını helal etmesi gereken biri varsa o da sensin ve arkadaşlarındır. Sizin bu millet için yaptığınız fedakarlıkları unutursak kanımız kurusun” dedi.

6.11.2018Gündem
Sorunlu krediler temizlenmeli

Sorunlu krediler temizlenmeli

Ekonomik zorluklarla boğuştuğumuz bugünlerde sorunları ve çözümleri en büyük iş dünyası örgütü TÜSİAD’ın başkanı Erol Bilecik ile konuştuk. Bilecik, bankacılık sistemindeki sorunlu kredilerin temizlenmesi, serbest piyasa ekonomisi çerçevesinde çözümler bulunması ve Gümrük Birliği güncellemesinin başlaması olmak üzere üç noktanın sıkıntıların ortadan kaldırılması için kritik önemde olduğunu vurguladı. Bilecik, Hürriyet Ekonomi Müdürü Sefer Levent ile sorduğumuz soruları yanıtladı.

26.09.2018Ekonomi
Venezuela’nın itibarından tasarruf olmaz

Venezuela’nın itibarından tasarruf olmaz

Nicolas Maduro etleri götürdü ama o vesileyle de hem Nusret’in hem kendisinin başını yaktı, bazı kardeşler sosyal medyadan kavgaya tutuştu, Papa Tanrı’nın hediyesini açıkladı... Gündemin kenarı köşesi testimizde.

22.09.2018Hürriyet Pazar
50 mağazası bulunan Beta Ayakkabı konkordato istedi

50 mağazası bulunan Beta Ayakkabı konkordato istedi

Türkiye genelinde 50 mağazası bulunan Beta Ayakkabı konkordato talep etti. Beta'nın başvurusu, Hotiç ve Yeşil Kundura'dan sonra sektörün üçüncü önemli başvurusu oldu.

21.09.2018Ekonomi

Yazar Sonuçları

Gitti İflas erteleme, geldi konkordato

ÖNCELİKLE şunu belirteyim, işletmeler zor duruma düşüp, ne iflas erteleme için başvursunlar ne de konkordatoya gitsinler.

29.09.2016
1