EKSTRA
MENÜ

Kinoalı Tarifler

Kinoalı Tarifler ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Kinoalı Tarifler haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 12 Kinoalı Tarifler haberi bulunmuştur.

Kinoalı Tarifler Haberleri

Protein Deposu: Beyaz Kinoa Salatası

Protein Deposu: Beyaz Kinoa Salatası

Havaların ısınmasıyla beraber yemek tercihlerimiz de değişmeye başladı. Sıcak havalarda kış aylarına göre daha hafif yemekler tercih ediyoruz. Hafif ve iç ferahlatan yemeklerin başında ise salatalar geliyor. Bugün size harika bir salata tarifi vereceğiz. Karşısınızda protein deposu olan beyaz kinoa salatası!

Kinoa nedir, ne işe yarar Kinoanın faydaları nelerdir

Kinoa nedir, ne işe yarar? Kinoanın faydaları nelerdir?

Son dönemin en popüler süper gıdalarından kinoanın adını çok sık duyuyorsunuz fakat ne olduğu, ne işe yaradığı konusunda aklınızda soru işaretleri var, değil mi? Cevabınız ‘evet’se size bir müjdemiz var: Çok doğru yere geldiniz! Çünkü kinoayla ilgili merak ettiğiniz her şeyi burada bulabileceksiniz.

Kinoayı kahvaltıda da tüketmek isteyenler için birkaç ipucu

Kinoayı kahvaltıda da tüketmek isteyenler için birkaç ipucu

Besin değeri yüksek olduğu için son yılların popülerleşen gıdaları arasına giren kinoa birçok farklı lezzete tat katıyor.

Kinoa nedir, nasıl tüketilir Kinoanın faydaları neler

Kinoa nedir, nasıl tüketilir? Kinoanın faydaları neler?

Kinoa ile yapılan lezzetler son yıllarda ülkemizde de popüler bir hale geldi. Makarna ve pirincin ikamesi olarak görülen kinoa, omletten salataya, dolma içlerinden çorbalara, hamur işlerine kadar geniş bir yelpazede kullanılıyor. Peki, kinoa tam olarak nedir, nasıl tüketilir? Kinoanın faydaları neler?

19.09.2018Gündem
Kinoa ile hazırlayabileceğiniz sağlıklı ve pratik lezzetler

Kinoa ile hazırlayabileceğiniz sağlıklı ve pratik lezzetler

Son yılların en gözde yiyeceklerinden biri haline gelen kinoayı kullanarak harika lezzetler yaratabilirsiniz. Hem sağlıklı hem hazırlaması kolay kinoalı bu 3 farklı tarifi mutlaka deneyin.

Anadolu mutfağını dünya trendlerine uyarladım

Anadolu mutfağını dünya trendlerine uyarladım

Yemek kültürü araştırmacısı Sahrap Soysal, ‘Sağlıklı Mutfak’ adlı yeni kitabında gelenekten geleceğe Türk mutfağını masaya yatırıyor. Soysal, “Anadolu lezzetlerini biraz güncelleyip yeni akımlarla buluşturdum” diyor.

Mantarla farklı ne yapabilirim İşte birkaç fikir...

Mantarla farklı ne yapabilirim? İşte birkaç fikir...

Lezzetli ve sağlıklı mantarla yapabileceğiniz yemeklerin sınırı yok... İşte mantarla yapabileceğiniz lezzetler...

Sağlıklı kahvaltı mekanları için bu listeye göz atın

Sağlıklı kahvaltı mekanları için bu listeye göz atın!

Güne zinde bir başlangıç için önemli bir yere sahip olan kahvaltıyı daha sağlıklı ve dengeli menü seçenekleriyle yapabileceğiniz yerlerin sayısı her geçen gün artıyor. İşte bazıları...

26.12.2016Seyahat

Yazar Sonuçları

Yemek kitapları

Geçen yılın son aylarında çıkan yemek kitaplarını yılbaşı tatilini fırsat bilerek biraz inceledim. Kimi tarihten, kimi geleneklerden, kimi ilgi alanlarından, kimi de günün yemek trendlerinden yola çıkmış. Sanıyorum ortak noktaları -geçmişten günümüze farklı açılardan da baksalar- ülkenin ortak yemek kültürünü yansıtmaları. Yemeğin, sofranın birleştirici özelliğini bir kez daha hatırlatmaları, kolektif hafızayı oluşturmaları...

4.01.2020

Öyle bir baktıki, anladım Bana bir şey olmayacaktı Sönmez ölmeme izin vermeyecekti!

BEBEK’te müthiş bir evde yaşıyor Filiz Akın. Girer girmez sofraya takılıyor gözüm, olağanüstü görünüyor.

22.04.2013