EKSTRA
MENÜ
Arşiv

Kadın Dizisi

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 3.532 haberi bulunmuştur.

Kadın Dizisi Haberleri

Avrupa Konseyinden yaptırım girişimi

Avrupa Konseyi'nden yaptırım girişimi

Avrupa Konseyi'nin, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nin (AİHM) Kıbrıslı Rum kadın Titiana Loizidu'ya ödenmesini istediği tazminatla ilgili Türkiye'ye verdiği süre yarın doluyor.

18.11.2003Dünya
CHPli kadınlardan 5 günde 5 eylem

CHP'li kadınlardan 5 günde 5 eylem

Türk Ceza Yasası tasarısında kadınlara dönük düzenlemelerin toplumdan yansıyan istek ve ihtiyaçlar doğrultusunda yeniden gözden geçirilmesini isteyen CHP Kadın Kolları, tepkisini beş günde düzenleyeceği beş eylem ile ortaya koyacak.

26.11.2003Gündem
Türk uzay yolu filmi ile dalga geçiyorlar

Türk uzay yolu filmi ile dalga geçiyorlar

Sadri Alışık'ın başrolde oynadığı ‘‘Turist Ömer Uzay Yolunda’’ filmi, Amerikan www.thewavemag.com adlı internet sitesine konu oldu. ‘‘Türk sineması, bir kez daha bir Amerikan klasiğini evirip çevirip kendine kazanç sağlamış’’ şeklinde sert eleştiriler bulunan sitede, taklit filmin ‘‘çok eğlenceli’’ olduğu vurgulandı.

1.12.2003Kelebek
Altın Küre adayları açıklandı

Altın Küre adayları açıklandı

Sinema ve televizyon dünyasında Altın Küre heyecanı başladı. Anthony Minghella'nın yönetmenliğini üstlendiği, Nicole Kidman ve Jude Law'ın başrollerini paylaştığı Cold Mountain tam 8 dalda ödüle aday gösterildi. Bu yıl 61'nci kez veriylecek olan Altın Küre'nin belli başlı dallardaki adayları şöyle:

18.12.2003Gündem
Ben soğuk değilim

Ben soğuk değilim

Miss Turkey yarışmasıyla yıldızı parlayan, ‘‘Serseri’’ dizisindeki rolü ve ‘‘Popstar’’ sunuculuğuyla da şöhreti yakalayan Gamze Özçelik, ‘‘soğuk kadın’’ tanımlamasından rahatsız. Özçelik ‘‘Ben soğuk değil, aksine çok sıcağım’’ diyor.

29.12.2003Kelebek
Sizden gelenler...

Sizden gelenler...

Kaya Güçmen, habertürk’te çok gırgır bir ayrıntı yakalamış - Yakup Karahan kesilen parmağı sayesinde öldükten sonra emekli maaşı alınan gurbetçi işçi hikayesinin devamını yazmış - Hürriyet İnsan Kaynakları’na gelen bir dilekçe benden - Manuel Akcanbaz dostumdan Hürriyet sporun bir garip hatası - Aliye Demiryörük’ten “Asıl Oscarlar Burada” - Deniz Özakar’dan bir şiir - Ayşe Genç’ten de Milliyet’in bir hesap hatası vs..

2.01.2004Gündem
TV Eleştirmeni ne iş yapar

TV Eleştirmeni ne iş yapar

Oh, ne güzel! Bütün gün televizyon seyret, ekran içinde koşuşturup duranları oturduğun yerden as-kes, bir de üstüne para al! Televizyon eleştirmenliğini böyle bir iş sananlar yanıldı.

2.01.2004Kelebek
Arkadaşlarıma cezaevinde çalışıyorum diye espri yapıyorum

Arkadaşlarıma cezaevinde çalışıyorum diye espri yapıyorum

Sultanahmet Cezaevi'ni Türkiye'nin lüks mekanlarından birine çeviren Four Seasons Oteli, mutfağı konusunda çok iddialı. Otelin lokantası Seasons İstanbul'un en iyileri arasında.

24.01.2004Gündem
En kaliteli erkek ayakkabıları

En kaliteli erkek ayakkabıları

Dünyanın en kaliteli ve pahalı erkek ayakkabıları, finans çevrelerinin dergisi FORBES tarafından tüketicilerin dikkatine getirildi.

26.02.2004Seyahat
MEDYADAN : Genel

MEDYADAN : Genel

Eskiden erkekler kadın olurdu - Sanal muhalif Baykal, “AKP’yi önce kafanızda yenin” demiş - Ruhat Mengi: Amerikan Başbakanı - Sobadan zehirlenmeleri önlemek için kömüre zam yapalım - Serin Duruş’tan haftalık olağan araklar - Kerbela Kutlamaları - Sen misin törende sakız çiğneyen - Asker herkesi potansiyel vatan haini ilan edince bilin bakalım Tercüman hangi “uzmana” fikir danıştı - Fadime’nin donuna mali yaklaşım - Mağrur olma Başbakan Babam, senden büyük Allah var - Kalp krizinden ölüp de dirilenler muhabiri - Kabahat Ankara’da olmasın...

14.03.2004Gündem
MEDYADAN : Magazin

MEDYADAN : Magazin

Gecikme spreyini ağzına sıkmış - Demet Akalın ile Peket Dinçöz sahneye çıkınca herkes kaçmış - Hülya Avşar’ın amcasının torunu bile haber - Bitmedi, ‘randevu istemesi’ de haber - Salla gitsin, ceset tekzip edecek değil ya - Ozan Doğulu ‘masum bir yayayı’ ezmiş - Ayak hizasında bir seviyeli birliktelik - O ‘lüx’ ne oluyor Allah aşkına - Son olarak Yavrunuzun Sayfası’nda ‘açık sözlü’ bir güzel: Jet Fadıl’ın parasını sevdim, bir çocuk yapsaydım geleceğim garantiye girerdi!

28.03.2004Kelebek
Türk solcularının jargonu sözlük oldu

Türk solcularının jargonu sözlük oldu

‘Türkiye’de solcu olmak, solculuk yapmak dünyanın en zor işlerinden birisidir. Her zaman baskıyla sindirilmeye çalışılan, öldürülen, dayak yiyen, soyutlanan insanlar olmuşlar ama yine de solculuk yapmaktan hiç geri durmamışlardır’ diyor İnönü Alpat.

17.04.2004Gündem
Kameranın arkasında kadın var

Kameranın arkasında kadın var

‘Sinema alanındaki kadın emeğini görünür kılmak’ amacıyla 1998 yılından bu yana Ankara’da gerçekleştirilen Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali’nin yedincisi, 6-16 Mayıs tarihlerinde yapılacak.

1.05.2004Kelebek
Ben Adnan Menderes’e eşcinsel demedim

Ben Adnan Menderes’e eşcinsel demedim

Her şey üst üste geldi. Kurtlar Vadisi’nde Çakır olayı patlayınca, insanlar söz konusu dizi kahramanının öldürülmesine gereğinden fazla tepki verdiler. Haliyle, dizinin danışmanı Soner Yalçın’ın ismi daha fazla gündeme geldi.

1.05.2004Kelebek
Evlilik sonrası ilk rekor denemesi

Evlilik sonrası ilk rekor denemesi

Yasemin Dalkılıç yedinci dünya rekoruna hazırlanıyor. Dalkılıç, 45 metreye palet dahil hiçbir malzeme kullanmadan dalarak evlilik sonrası ilk rekoruna imza atmış olacak.

6.05.2004Kelebek
Oyunculuk zamanı

Oyunculuk zamanı

Bu akşam yeni dizisi Zümrüt’ün ilk bölümü Kanal D’de yayınlanacak olan Hülya Avşar, artık oyunculuğa ağırlık verecek. ‘İki yıldır sadece şov vardı ama şimdi yoğun bir şekilde oyunculuk var’ diyen Avşar, Zümrüt’ün yanı sıra yazın iki filmde rol alacak...

6.05.2004Kelebek

Yazar Sonuçları

Birol Güven: Yanlış tedavi başlattık

Bebek Kahve'ye biraz geç gidip, onu yalnız başına bir kenarda otururken bulduğumda, ilk tepkim: ‘‘Bu mu yani hadiseler yaratan adam?’’ oldu.

28.11.2003

Vahşilik olduğunu kabul ediyorum

Röportaj esnasında bir an geldi ağzımdan çıkıverdi:

‘‘Peki kardeşim siz sıkılmadınız mı, bu sanal hikayelerden, imajlardan? Hangisi gerçek, hangisi değil sonunda karışmıyor mu? İnsan bir an gelip kendine sormuyor mu: Ne gerçek?’’

30.11.2003

Şiddetimden kork!

Bu bir kısır döngü mü? Uzmanlar şiddet sahnelerinin topluma kötü örnek olduğunu söylüyor, dizi yapımcıları da toplumda ne varsa onu yansıtıyoruz diyor.

16.03.2004

İktidarlar değişir kafalar değişmez

SANAYİ ve Ticaret Bakanı Ali Coşkun bir kadını arkadan çıplak olarak gösteren fotoğrafı kürsüden gösterip eleştirince epey bir gürültü koptu.

23.03.2004

Artık eteğimi açmam

Tam iki yıldır hiç kimseyle röportaj yapmıyordu Sibel Can. Sadece dizi film çevirip, çok özel gecelerde sahne alıyor, sonra yine derin sessizliğine gömülüyordu.

13.04.2004