EKSTRA
MENÜ

Bilal Tırnakçı

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 57 haberi bulunmuştur.

Bilal Tırnakçı Haberleri

Atama kararları Resmi Gazetede yayımlandı

Atama kararları Resmi Gazete'de yayımlandı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ile bazı kurumlara ilişkin atama kararları Resmi Gazete'de yayımlandı.

30.07.2021Gündem
Ekibinden 2 kişi daha

Ekibinden 2 kişi daha

LGS’nin mimarı olan ve çıkan kriz sonrası görevinden alınan MEB Müsteşar Yardımcısı Muhterem Kurt’un ekibinden 2 kişinin daha işine son verildi. Bu isimler 2014’ten beri Ölçme Değerlendirme Genel Müdürlüğü Koordinatörü olarak çalışan Ergül Dengiz ile Soru Oluşturma ve Geliştirme Daire Başkanı Hüseyin Güç.

4.08.2018Gündem
LGS mimarı gitti

LGS mimarı gitti

Milli Eğitim Bakanlığı’nda 91 bin öğrencinin açıkta kalmasıyla başlayan liselere yerleştirme krizi taşları yerinden oynattı. Yeni liseye giriş sisteminin mimarı, MEB Müsteşar Yardımcısı Muhterem Kurt görevden alındı ve hakkında soruşturma başlatıldı. Haberin detayları şöyle:

3.08.2018Eğitim
MEB’de iki genel müdür görevden alındı

MEB’de iki genel müdür görevden alındı

MEB Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürü Bayram Çetin ile Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürü (YEĞİTEK) Bilal Tırnakçı görevden alındı.

3.08.2018Eğitim
MEB hacker yetiştirecek

MEB 'hacker' yetiştirecek

Milli Eğitim Bakanlığı ‘beyaz şapkalı hacker’lar yetiştirmek için kolları sıvadı.

5.04.2018Eğitim
MEB YEĞİTEK Genel Müdürü: Çocuklara sınırsız hayal kurmayı öğretmeliyiz

MEB YEĞİTEK Genel Müdürü: Çocuklara sınırsız hayal kurmayı öğretmeliyiz

MEB YEĞİTEK Genel Müdürü Bilal Tırnakçı, bugünün yazılım dünyasında bilginin artık ulaşılabilir olduğunu belirterek, hayatı kolaylaştıracak ya da hayata katma değer sağlayacak fikrin bulunması gerektiğini söyledi. Bunun için çocuklara sınırsız hayal kurmayı öğretmenin önemini vurgulan Tırnakçı, “Onların hayallerinin etrafındaki bariyerleri kaldırıp, özgür, sınırsız bir hayal dünyası sunabilirsek, o gün başarılı addedeceğiz kendimizi. Çünkü her şey bir hayalle başlıyor. O hayalinizi gerçekleştirdiğinizde siz başarılı, zengin ya da mutlu oluyorsunuz” dedi.

3.03.2018Eğitim
Eğitim teknolojilerinin nabzı İstanbul’da atacak

Eğitim teknolojilerinin nabzı İstanbul’da atacak

Eğitim Teknolojiler Zirvesi 2018 (ETZ 2018) bu yıl 3 Mart’ta İstanbul’da düzenlenecek. Zirvenin beşinci yılında yaklaşık 2 bin katılımcıyla 90 konuşmacı yer alacak.

28.02.2018Eğitim
YEĞİTEK Genel Müdürü Tırnakçı: Öğretmen atama başvuru sistemine yoğun siber saldırı oluyor

YEĞİTEK Genel Müdürü Tırnakçı: Öğretmen atama başvuru sistemine yoğun siber saldırı oluyor

‘Siber Güvenlik ve Sosyal Medyanın Doğru Kullanımı Çalıştayı’nda konuşan Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürü Bilal Tırnakçı, öğretmen atama dönemlerinde başvuru sistemine çok sayıda siber saldırı yapıldığını söyledi. Tırnakçı, bunların çoğunun yurtdışı kaynaklı olduğunu da belirtti.

17.02.2018Eğitim
MEB YEĞİTEK Genel Müdürü: 5 ve 9’lara dizüstü bilgisayar geliyor

MEB YEĞİTEK Genel Müdürü: 5 ve 9’lara dizüstü bilgisayar geliyor

Öğrencilere tablet yerine dizüstü bilgisayar dağıtılacağı açıklanmıştı. Milli Eğitim Bakanlığı YEĞİTEK Genel Müdürü Bilal Tırnakçı, konuyla ilgili Hürriyet’in sorularını yanıtladı. Genel Müdür Tırnakçı, “Hedefimiz çocukların eylül ayında masalarında kitapları buldukları gibi dizüstü bilgisayarları da bulmaları” dedi.

15.02.2018Eğitim
Bakan Yardımcısı Erdem: Öğrencilerin kıvılcıma ihtiyacı var

Bakan Yardımcısı Erdem: Öğrencilerin kıvılcıma ihtiyacı var

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün hayata geçirdiği Harezmi Eğitim Modeli, Türkiye geneline yayıldı. İstanbul’da 50 okulda uygulanan model, Bakanlık tarafından pilot olarak belirlenen 14 ilde de gerçekleştirilecek. Bu illerdeki öğretmenlere eğitim verilmesi amacıyla düzenlenen ‘Harezmî Eğitim Modeli Eğitici Eğitimi Çalıştayı’nın açılışında konuşan Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem, projenin çok önemli olduğunu vurgulayarak, “Öğrencilerimizin bir kıvılcıma ihtiyacı var” dedi.

12.02.2018Eğitim
‘Minecraft ile Kendi Dünyanı Tasarla’ yarışması sonuçlandı

‘Minecraft ile Kendi Dünyanı Tasarla’ yarışması sonuçlandı

Milyonlarca kişinin severek oynadığı, kodlama ve tasarım aracı Minecraft’ın Eğitim sürümü ile öğrenciler tarafından tasarlanan ve Microsoft Türkiye tarafından gerçekleştirilen Minecraft ile Kendi Dünyanı Tasarla yarışmasında birincilik ödülü “AKA 2018” Projesi ile Aka Koleji’nın oldu. Türkiye’nin 7 bölgesinden, 57 ilden 500’ü aşkın projenin yer aldığı yarışma büyük ilgi gördü.

26.12.2017Teknoloji
MEB Bakan Yardımcı Erdem: “Yarışmalarla öğrencilerimizin önü açılıyor”

MEB Bakan Yardımcı Erdem: “Yarışmalarla öğrencilerimizin önü açılıyor”

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem, “Öğrencilerimizin her türlü eğitim ihtiyacını karşılama ve eğilimlerini değerlendirerek üretime dönüştürme çabamızda, yapılan bu yarışmalarla öğrencilerin önlerinin açılacağına inanıyoruz” dedi.

21.11.2017Eğitim
Eğitim Teknolojileri Zirvesi başladı

Eğitim Teknolojileri Zirvesi başladı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), kodlama, teknolojik sınıf, oyun tabanlı öğrenme, eğitsel oyun, eğitimde mobil öğrenme konularında teknoloji geliştiren sektör temsilcileri ile öğrencileri, Eğitimde FATİH Projesi Eğitim Teknolojileri Zirvesi'nde buluşturdu.

17.11.2017Eğitim
MEBden öğrencilerin eğitimlerine oyunlu destek

MEB'den öğrencilerin eğitimlerine 'oyun'lu destek

MEB, tarihten matematiğe, genel kültürden üniversite hazırlığa kadar içeriklerin yer aldığı 7 mobil oyunu sanal marketlerde öğrencilerin kullanımına sundu.

14.11.2017Teknoloji
MEBden eğitimde mobil oyun dönemi

MEB'den eğitimde 'mobil oyun' dönemi

Milli Eğitim Bakanlığı’nca (MEB), öğrencilerin eğitimlerine destek olmak amacıyla 7 mobil oyun geliştirildi. Yabancı dilden anadile, tarihten matematiğe, genel kültürden üniversite hazırlığa kadar içeriklerin yer aldığı mobil oyunlar, sanal marketlerde öğrencilerin kullanımına sunulmaya başladı.

14.11.2017Eğitim
Çocuklar Harezmi projesiyle problem tespiti yapmayı öğreniyor

Çocuklar Harezmi projesiyle problem tespiti yapmayı öğreniyor

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve YEĞİTEK Genel Müdürlüğü'nün hayata geçirdiği 'Harezmî Eğitim Modeli'nin yeni dönem çalışmaları tanıtıldı. Proje bu dönem İstanbul'da 38 ilçede 50 okulda uygulanacak. MEB Müsteşarı Yusuf Tekin, "Gurur duyduğum bir proje. Daha ilkokul çağındaki çocuklar problem tespiti yapıyorlar" dedi.

10.11.2017Eğitim
‘CodeMath’ eğitim modeli dünyaya açılıyor

‘CodeMath’ eğitim modeli dünyaya açılıyor

GESS Küresel Eğitim Malzemeleri Fuarı, eğitim sektöründen insanları bir araya getirdi. Uluslararası fuarda Türkiye çapında eğitim faaliyetlerini sürdüren bir kurum ‘CodeMath’ eğitim modelini tanıttı.

20.10.2017Eğitim
GESS Turkey 2017 başladı

GESS Turkey 2017 başladı

MEB Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü’nün desteğiyle düzenlenen, Küresel Eğitim Malzemeleri ve Çözümleri Konferansı (GESS Turkey), eğitim sektörünün yeni ürün ve teknolojilerini ziyaretçileriyle buluşturdu.

19.10.2017Eğitim
Eğitimde fark yaratanlar buluşacak

Eğitimde fark yaratanlar buluşacak

Eğitimin kalitesini yükseltmek amacıyla bugüne kadar farklı ülkelerden binlerce eğitim uzmanını buluşturan GESS fuar ve konferansları, bu yıl ilk kez Türkiye'de yapılacak.

17.10.2017Eğitim
MEBden kodlama eğitimi için yeni portal

MEB'den kodlama eğitimi için yeni portal

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), bu yıl müfredata eklenen kodlamanın öğrenilmesi için oyun ve animasyonlarla desteklenmiş yeni eğitim materyalleri 'www.eba.gov.tr/kod' internet portalından erişime açıldı.

4.09.2017Eğitim
MEB Müsteşarı Yusuf Tekin: Öğretmenler üniversitelerde tecrübelerini paylaşabilmeli

MEB Müsteşarı Yusuf Tekin: Öğretmenler üniversitelerde tecrübelerini paylaşabilmeli

‘Zihinden Makineye Bilgisayar Bilimleri ve Disiplinler Arası Eğitim Modeli’nin tanıtımı İstanbul Bahçelievler’deki Mümtaz Turhan Sosyal Bilimler Lisesi’nde yapıldı. Törende konuşan MEB Müsteşarı Yusuf Tekin, amaçlarının analitik düşünebilen ve disiplinler arası yaklaşabilen bir öğrenci profili ve eğitim sistemi ortaya koymak olduğunu belirtti.

27.05.2017Eğitim
Haydi çocuklar kodlamaya

Haydi çocuklar kodlamaya

Amerika İş Gücü İstatistik Bürosunun projeksiyonuna göre 2022’de bilgisayar ve matematik ile ilgili mesleklerde istihdam yüzde 18 artacak. Geleceğin meslekleri arasında gösterilen yazılım mühendisliği ise birçok insana iş kapısı açacak. Bu sebeple kodlama eğitiminin yaşı 4’e kadar indi.

Çocuklar icat çıkarsın

Çocuklar icat çıkarsın

Bu hafta, Bilişim Haftası. MEB YEĞİTEK Genel Müdürü Bilal Tırnakçı, bilişime verilen önemin arttığını belirterek, yeni müfredat oluşturulurken STEM ve kodlama eğitiminin dikkate alındığını söylüyor.

30.04.2017Eğitim
Robotlar teknoloji fuarına geliyor

Robotlar teknoloji fuarına geliyor

30 Mart – 2 Nisan tarihleri arasında Harbiye İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenlenecek Educashow, 11:00-18:00 saatleri arasında eğitimcileri ve teknoloji meraklılarını ağırlayacak. Fuarda bilgisayar, laptop, tablet gibi cihazların yanı sıra robotlar da olacak.

28.03.2017Eğitim
Eğitim teknolojilerinde ‘Sihre Yolculuk’

Eğitim teknolojilerinde ‘Sihre Yolculuk’

Eğitim, teknoloji ve medya sektörünün paydaşlarıyla 4’üncü kez düzenlenen Eğitim Teknolojileri Zirvesi (ETZ 2017) 4 Mart Cumartesi günü yapıldı. Bu yılki teması ‘Sihre Yolculuk’ olarak belirlenen zirveye Türkiye ve dünyadan bu alanda çalışmalar yapan çok sayıda akademisyen ve uzman katıldı.

4.03.2017Eğitim
MEB, BETT Show Teknoloji Fuarında

MEB, BETT Show Teknoloji Fuarı'nda

Eğitimde FATİH Projesi, EBA, e-Okul, MEBBİS ve DYS uygulamaları dünyanın en büyük eğitim teknolojileri fuarı olan BETT Show’da tanıtıldı.

28.01.2017Eğitim
Fatih Projesi eğitimde fırsat eşitliği getirdi

"Fatih Projesi eğitimde fırsat eşitliği getirdi"

Milli Eğitim Bakanlığınca yürütülen Fatih Projesi'nin en büyük kazanımının eğitim sisteminde fırsat eşitliği getirmek olduğu belirtildi.

5.01.2017Eğitim
MEB ile üniversite arasında eğitim fakülteleri için işbirliği

MEB ile üniversite arasında eğitim fakülteleri için işbirliği

Eğitimde teknoloji kullanımı dersinin seçmeli olarak okutulması, Eğitim Bilişim Ağı (EBA), e-okul ve Milli Eğitim Bakanlığı Bilişim Sistemleri'nin (MEBBİS) kullanımının eğitim fakültelerindeki öğrencilere öğretilmesi amacıyla Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ile Cumhuriyet Üniversitesi (CÜ) arasında iş birliği protokolü imzalandı.

3.01.2017Eğitim
YEĞİTEK Genel Müdürü Bilal Tırnakçı: Okullara 205 bin akıllı tahta daha kurulacak

YEĞİTEK Genel Müdürü Bilal Tırnakçı: Okullara 205 bin akıllı tahta daha kurulacak

‘Eğitim Teknolojileri Etkinliği’nde konuşan Milli Eğitim Bakanlığı YEĞİTEK Genel Müdürü Bilal Tırnakçı, okullarda 432 bin akıllı tahta olduğunu belirterek, “Önümüzdeki yıl 205 bin akıllı tahta daha okullarımıza monte etmeyi düşünüyoruz” dedi.

15.12.2016Eğitim
YEĞİTEK Genel Müdürü Tırnakçı: Eğitimin yeni yolu, teknoloji

YEĞİTEK Genel Müdürü Tırnakçı: Eğitimin yeni yolu, teknoloji

GESS Türkiye Fuarı ile Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü arasında protokol imzalandı. Eğitimin yeni yolunun teknoloji olduğunu belirten YEĞİTEK Genel Müdürü Bilal Tırnakçı, uluslararası bir fuarla Fatih Projesi’nin daha iyi tanıtılacağına inandıklarını söyledi.

15.12.2016Eğitim
eTwinning Ulusal Konferansı başladı

eTwinning Ulusal Konferansı başladı

7’inci eTwinning Ulusal Konferansı, Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürü Bilal Tırnakçı, daire başkanları, Bakanlık temsilcileri, il koordinatörleri, başarılı proje yapan öğretmenler ve akademisyenlerden oluşan 282 kişinin katılımıyla Antalya’da başladı.

2.12.2016Eğitim
Öğretmenler Günü hediyeniz hazır

Öğretmenler Günü hediyeniz hazır

24 Kasım Öğretmenler Günü’ne sayılı günler kaldı. Birçok firma ve kuruluş da öğretmenleri unutmadı ve bu güne özel kampanyalar düzenledi.

22.11.2016Eğitim
Eğitimde FATİH Projesi Eğitim Teknolojileri Zirvesi

"Eğitimde FATİH Projesi Eğitim Teknolojileri Zirvesi"

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğünce (YEĞİTEK) düzenlenen "Eğitimde FATİH Projesi Eğitim Teknolojileri Zirvesi" tamamlandı.

9.11.2016Eğitim
‘FATİH sadece tablet dağıtma projesi değil’

‘FATİH sadece tablet dağıtma projesi değil’

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Müsteşarı Yusuf Tekin, eğitimde teknolojik gelişmeleri ve teknolojinin yaygınlaşmasını tartışırken, teknoloji etiği gibi bir kavramın da mutlaka düşünülmesi gerektiğini belirtti. Tekin ayrıca FATİH Projesi’nin sadece bir tablet dağıtma projesi olmadığını belirterek, “FATİH Projesi aynı zamanda teknoloji kullanımının yaygınlaşmasını öngören, ülkenin teknolojik altyapısını geliştirmeyi hedefleyen ve bu yönüyle hem sosyal boyutları, hem ekonomik boyutları, hem de pedagojik boyutları olan çok devasa bir projedir” dedi.

4.11.2016Eğitim
EBA Kısa Film Yarışması ödülleri verildi

EBA Kısa Film Yarışması ödülleri verildi

Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü’nce bu yıl ikincisi düzenlenen EBA Kısa Film Yarışması ödül töreni yapıldı. Ankara’da bir otelde düzenlenen “İnsan ve Mekân” konulu EBA Kasa Film Yarışması ödül töreninde konuşan Millî Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem, “Milli Eğitim Bakanlığı ailesi olarak bizler eğitim seferberliğimizde çocuklarımızı ve öğretmenlerimizi çeşitli vesilelerle kültür ve sanat etkinliklerinde buluşturmayı; bu etkinliklerde onlara ev sahipliği yapmayı vazgeçilmezlerimiz arasında görüyoruz ve çok önemsiyoruz” dedi.

19.10.2016Eğitim
Fatih Projesi EBA, üniversitede seçmeli ders olacak

Fatih Projesi EBA, üniversitede seçmeli ders olacak

Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Müdürü Bilal Tırnakçı, "Bakanlık olarak, Etkileşimli Tahta ve EBA kullanımını öğretmen adaylarının üniversite sıralarında öğrenmelerini istiyoruz. Önümüzdeki günlerde diğer üniversiteler ve YÖK ile bu konuda çalışmalarımız olacak" dedi.

15.10.2016Eğitim

Yazar Sonuçları

Adıyaman'da Bill Gates'ler yetişecek

Milli Eğitim Müdürlüğü başlattığı 'Adıyaman kodluyor' projesinde amaç bilgisayar yazılımcısı yetiştirmek... Milli Eğitim Bakanlığı'nın yeni teknolojileri takip etmek için "Yenilik ve Eğitim Teknolojileri (YEĞİTEK) Genel Müdürlüğü" var... Ordu'da Altınordu Belediyesi, geri dönüşümü çocuklara tiyatro oyunuyla anlatıyor.

21.12.2016