EKSTRA
MENÜ

Ankara Saldırısı

Ankara Saldırısı haberleri sayfasında güncel ve son dakika Ankara Saldırısı hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 3.177 Ankara Saldırısı haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Ankara Saldırısı Haberleri

Milli yas nedir Milli yas ilan edilen durumlar neler

Milli yas nedir? Milli yas ilan edilen durumlar neler?

Basın çıkan haberler 'Milli yas nedir, hangi durumlarda ilan edilir?' gibi soruları yeniden gündeme taşıdı. 11 Eylül saldırıları kurbanları için Amerika Birleşik Devletleri, İsrail, Kanada, Fransa, Hırvatistan, Güney Kore, Japonya, Çin, Bulgaristan, Çek Cumhuriyeti, Polonya, Romanya, Arnavutluk, Vietnam, Birleşik Krallık ve İrlanda'da milli yas ilan edilmişti. Peki ülkemizde de örnekli olan milli yas nedir, milli yas ilan edilen durumlar hangileri?

26.11.2017Gündem
Gaziantep’teki düğün saldırısını Cebael organize etmiş

Gaziantep’teki düğün saldırısını Cebael organize etmiş

Gaziantep’te 56 kişinin hayatını kaybettiği düğün gecesine yapılan bombalı saldırıya ilişkin yürütülen soruşturmada 5 kişi hakkında, “Kovuşturma yapılmasına yer olmadığına” dair karar verildi. Kararda, saldırıyı organize eden kişinin örgütün Gaziantep’teki hücre evi sorumlusu Mehmet Kadir Cebael olduğu belirtildi. Cebael, 16 Ekim’de Gaziantep’te polisle girdiği çatışmada öldürülmüştü.

8.02.2017Gündem
Milli yas nedir Milli yasta bayraklar neden yarıya indirilir

Milli yas nedir? Milli yasta bayraklar neden yarıya indirilir?

Milli yas veya bir diğer adıyla ulusal yas, Türkiye'de dün akşam saatlerinde gerçekleştirilen canlı bomba saldırısı nedeniyle yeniden gündeme geldi. Milli yas ilan edilen günlerde bayrakların yarıya indirilmesi ve eğlence programlarının iptal edilmesi yaygındır. Peki, Milli yas nedir? Bugünlerde neden bayraklar yarıya indirilir? İşte, detaylar!

11.12.2016Gündem
Meltem Yılmaz: ‘Neden ben’ sorusunu tehlikeli buluyorum

Meltem Yılmaz: ‘Neden ben’ sorusunu tehlikeli buluyorum

Geçen yıl yayımlanan ‘Soraya’ adlı romanıyla Berlin Film Festivali’nin edebi eserlerin sinemaya uyarlama programı olan Books at Berlinale programına seçilen Meltem Yılmaz, bu kez yeni kitabı ‘Dört Mevsim Yalnızlık ve Bir Kadın: İris’ ile karşımızda. Roman, yanlış bir evlilik yapan İris adlı genç bir kadının özsaygısını bulma hikâyesi...

28.10.2016Keyif
IŞİD’in sözde emirinin İslami bilgisi ’basit’ çıktı

IŞİD’in sözde emirinin İslami bilgisi ’basit’ çıktı

Gaziantep’te, geçen pazar günü polis operasyonu sırasında keskin nişancı kurşunuyla vurulunca eve tuzakladığı patlayıcıyı infilak ettiren ve parçalanarak ölen IŞİD’in sözde Gaziantep emiri ve beyni ’Ebu Hafs El Turki’ kod adını kullanan Mehmet Kadir Cebael’in, terör örgütü tarafından verilen kimliğinde İslami bilgisinin ’basit’ olarak kaydedildiği ortaya çıktı.

18.10.2016Gündem
O terörist Ankara Gar saldırısı için rapor yazmış

O terörist Ankara Gar saldırısı için rapor yazmış!

Terör örgütünün Gaziantep emiri olarak bilinen Yunus Durmaz’a ait olduğu anlaşılan ve gar saldırısının detaylarına ışık tutan bir rapor Gaziantep’teki DEAŞ davası dosyasına girdi. Raporda örgütün Ankara’yla birlikte dört yere daha saldırı planladığı ortaya çıktı.

12.10.2016Gündem
Kılıçdaroğlu’ndan Başbakan Yıldırım’a IŞİD’le ilgili 11 soru

Kılıçdaroğlu’ndan Başbakan Yıldırım’a IŞİD’le ilgili 11 soru

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan Binali Yıldırım tarafından yanıtlanması istemiyle, IŞİD’le ilgili 11 soruya yanıt verilmesini istedi.

30.06.2016Gündem
Gar saldırısının faili IŞİDli yakalandı

Gar saldırısının faili IŞİD'li yakalandı

Ankara Garı'nda 103 kişinin yaşamını yitirdiği saldırısı faillerinden IŞİD'li Nihat Ürkmez Elazığ'da yakalandı.

21.04.2016Gündem
Ankara saldırısı 2 ay önceden de uyarılmış

Ankara saldırısı 2 ay önceden de uyarılmış

Ankara'da 10 Ekim 2015'te 103 kişinin hayatını kaybettiği canlı bomba saldırısından 2 ay önce, saldırgan Yunus Emre Alagöz’ün eylem yapabileceği yönünde uyarı yapıldığı ortaya çıktı.

13.04.2016Gündem
Anneden umut nöbeti

Anneden 'umut' nöbeti

Kızılay'daki terör saldırısında ağır yaralanan ve yoğun bakımda tedavisi devam eden 29 yaşındaki Kübra Pekgenç'in annesi, kızının başucunda gözünü açacağı günü umutla bekliyor.

9.04.2016Gündem
Terör korkusu toplu ulaşım rakamlarını düşürdü

Terör korkusu toplu ulaşım rakamlarını düşürdü

İstanbul ve Ankara'da yaşanan kanlı saldırıların ardından terör korkusu toplu taşıma araçlarını boşalttı. Patlamalar öncesi toplu taşıma kullanan İstanbulluların sayısı 5.6 milyon kişiyken, 26 Mart itibarıyla verilere bakıldığında tüm toplu taşıma araçlarını kullanan İstanbulluların sayısı 4.9 milyona düştü.

5.04.2016Gündem
Linnes saldırı sonrası İstanbulda evini değiştirmiş

Linnes saldırı sonrası İstanbul'da evini değiştirmiş

Galatasaray'ın Norveçli yıldızı Martin Linnes ülke basınına Türkiye'de yaşanan patlamalarla ilgili açıklamalarda bulundu.

23.03.2016Futbol
Ankara patlamasında yaralı bir kişi daha hayatını kaybetti

Ankara patlamasında yaralı bir kişi daha hayatını kaybetti

Sağlık Bakanlığı, 'Ankara patlamasında yaralanan, vücudunun değişik yerlerinde şarapnel parçası yarası olan ve iki bacağı diz altı ampute olan 36 yaşındaki Feyyaz Aydın, tedavi gördüğü Ankara Eğitim ve araştırma hastanesinde vefat etmiştir.' açıklamasını yaptı. Patlamada hayatını kaybedenlerin sayısı 38'e yükseldi...

21.03.2016Gündem
Dış basın İstiklal Caddesindeki patlamayı böyle gördü

Dış basın İstiklal Caddesi'ndeki patlamayı böyle gördü

Uluslararası haber ajansları, İstanbul'un en kalabalık yerlerinden biri olan İstiklal Caddesi'ndeki patlamayı 'son dakika' gelişmesi olarak duyurdu. CNN International ve Al Jazeera gibi yayın kuruluşları İstiklal Caddesi'nden canlı yayına geçerken, dış basın Türkiye'nin kalbini vuran canlı bomba saldırısına geniş yer verdi.

19.03.2016Dünya
Seher Çağla Demirin ablası: Gerekirse ben de PKK ile savaşırım

Seher Çağla Demir'in ablası: 'Gerekirse ben de PKK ile savaşırım'

Ankara'yı kana bulayan canlı bombanın ablası S.Y. konuştu, "Bizim bebek katilleriyle işimiz yok. Türkiye'yi bölemeyecekler. Gerekirse ben de askere giderim" dedi.

19.03.2016Gündem
Terörist Vahit A.ya üç pasaport

Terörist Vahit A.'ya üç pasaport

Kızılay’daki terör saldırısının kilit ismi Vahit A.’nın Şanlıurfa ve Edirne emniyet müdürlüklerinden alınan 3 adet pasaportunun bulunduğu ortaya çıktı. Vahit A.’nın 2013, 2014 ve 2015 yıllarında toplam 8 kez Habur sınır kapısından giriş-çıkış yaptığı belirlendi.

18.03.2016Gündem
Ankara önlemleri

Ankara önlemleri

KIZILAY’da 35 kişinin hayatını kaybettiği bombalı saldırı sonrası Ankara genelinde güvenlik önlemleri en üst seviyeye çıkarıldı.

18.03.2016Gündem
Ankara saldırısına ilişkin soruşturmada 5 kişi tutuklandı

Ankara saldırısına ilişkin soruşturmada 5 kişi tutuklandı

Ankara'daki terör saldırısına ilişkin soruşturma kapsamında tutuklama talebiyle nöbetçi sulh ceza hakimliğine sevk edilen 6 kişiden 5'i tutuklandı.

18.03.2016Gündem
Canlı bomba olduğu iddia edilen Özgür, terörü protesto mesajları atmış

'Canlı bomba' olduğu iddia edilen Özgür, 'terörü protesto' mesajları atmış

Ankara'da 37 kişinin hayatını kaybettiği saldırıda, bomba yüklü araçta olduğu ileri sürülen Özgür Ünsal'ın, 17 Şubat'ta yine Ankara'da yapılan bombalı saldırıyla ilgili olarak Facebook'ta kınama mesajları paylaştığı ortaya çıktı.

18.03.2016Gündem
Canlı bomba Seher Çağla Demir kimsesizler mezarlığına gömülecek

Canlı bomba Seher Çağla Demir kimsesizler mezarlığına gömülecek

Ankara Kızılay’daki terör eylemini gerçekleştiren canlı bomba Seher Çağla Demir’in cesedi, kimsesizler mezarlığına gömülecek.

18.03.2016Gündem
Kızılayı kana bulayan bavul dolusu bomba otobüsle gelmiş

Kızılay'ı kana bulayan bavul dolusu bomba otobüsle gelmiş

Kızılay’ı kana bulayan bombayı Şanlıurfa’dan Ankara’ya taşıyan M.V.D. gözaltında. M.V.D.’nin ifadesine Hürriyet ulaştı. “Vahit A. bana Şanlıurfa’da siyah bir çanta vermişti. 10 Mart günü arayarak malzemeleri getirmemi söyledi. Aynı gün otobüsle Ankara’ya yola çıktım. Ertesi sabah AŞTİ’ye ulaştığımda beni Seher Çağla Demir ile Vahit karşıladı” diyen M.V.D., özetle şunları anlattı:

17.03.2016Gündem
Katliam öncesi Seher Çağla Demir ile Vahit A.nın sevgili pozu

Katliam öncesi Seher Çağla Demir ile Vahit A.'nın sevgili pozu

KIZILAY’da 13 Mart günü canlı bomba saldırısını yapan PKK’lı terörist Seher Çağla Demir’in, katliam öncesi olayın firarisi Vahit A. ile verdiği sevgili pozu kameralara yansıdı.

17.03.2016Gündem
İkinci terörist Özgür Ünsal, canlı bomba Seher’i ’sevgilim’ diye annesiyle tanıştırmış

İkinci terörist Özgür Ünsal, canlı bomba Seher’i ’sevgilim’ diye annesiyle tanıştırmış

ANKARA’da, 35 kişinin yaşamını yitirdiği bombalı saldırı sırasında araçta bulunan ve olayı gerçekleştiren Seher Çağla Demir ile birlikte hayatını kaybeden Özgür Ünsal’ın, sırrı ortaya çıktı. Çevresinde ’Apolitik’ birisi olarak tanınan Özgür Ünsal’ın, uyuşturucu kullanmaktan kaydının olduğu, saldırıdan bir süre önce canlı bomba Seher Çağla Demir’i, birlikte kaldığı annesine sevgili olarak tanıttığı öğrenildi. Babası Zonguldaklı, annesi Trabzonlu olan Özgür Ünsal’ın, olay anında olası polis kontrolünden kurtulmak için kamufle amaçlı kullanıldığı öne sürüldü.

17.03.2016Gündem
Özgür Ünsalın asker arkadaşı konuştu: Kandırılmaya meyilliydi

Özgür Ünsal'ın asker arkadaşı konuştu: Kandırılmaya meyilliydi

Ankara Kızılay’daki terör saldırısında Seher Çağla Demir ile birlikte yer aldığı iddia edilen Özgür Ünsal'la ilgili hala resmi bir açıklama yok. Ailesi ve yakınlarının görüşleri ise hep aynı: 'Madde kullanırdı, hap içerdi ama saf bir çocuktu....' Ünsal'ın ulaştığımız bir asker arkadaşı da 'canlı bomba' ifadesi karşısında şaşkınlığını dile getirdi.

17.03.2016Gündem
Başbakan Ahmet Davutoğlu soruları yanıtladı

Başbakan Ahmet Davutoğlu soruları yanıtladı

Başbakan Ahmet Davutoğlu gündemdeki gelişmelere dair soruları cevapladı.

17.03.2016Gündem
2 milyon insan yürümüş olsaydı, bir sonraki saldırı olmazdı

'2 milyon insan yürümüş olsaydı, bir sonraki saldırı olmazdı'

Güvenlik politikaları uzmanı emekli binbaşı Mete Yarar, "Ankara saldırısında Genelkurmay’ın önünde insanlarımızı kaybettiğimizde, Ankara Garı’nda hayatını kaybeden insanlar olduğunda 2 milyon insan yürümüş olsaydı, bir sonraki saldırı olmazdı" dedi.

17.03.2016Gündem
Canlı bombanın ağabeyi konuştu: Allah bin belasını versin

Canlı bombanın ağabeyi konuştu: Allah bin belasını versin

Ankara'yı kana bulayan terörist Seher Çağla Demir'in ağabeyi konuştu. Ağabey açıklamasında, "Allah onlara fırsat vermesin Ülkemi bölmeye çalışan kişilerin Allah bin belasını versin” dedi.

17.03.2016Gündem
Ankaradaki terör saldırısında gözaltına alınan 14 kişiden 4ü serbest

Ankara'daki terör saldırısında gözaltına alınan 14 kişiden 4'ü serbest

Ankara'da 13 Mart Pazar günü gerçekleştirilen terör saldırısına ilişkin soruşturma kapsamında gözaltında bulunan 14 kişiden 4'ü serbest bırakıldı.

17.03.2016Gündem
Ankara saldırısını yine TAK üstlendi

Ankara saldırısını yine TAK üstlendi

Ankara'da 13 Mart Pazar akşamı düzenlenen ve 35 sivilin hayatını kaybettiği hain terör saldırısını terör örgütü PKK'nın bir kolu olarak bilinen TAK (Kürdistan Özgürlük Şahinleri) isimli örgüt üstlendi. TAK, 17 Şubat'taki Ankara saldırısını da üstlenmişti.

17.03.2016Gündem
Bombanın arkasından PKK çıkarsa felaket olur

'Bombanın arkasından PKK çıkarsa felaket olur'

KUZEY Irak’taki bölgesel Kürt yönetiminin başkanı Mesut Barzani, Ankara’daki terör saldırısının arkasında şüpheye yer bırakmayacak şekilde terör örgütü PKK’nın çıkması halinde bunun büyük bir felakete yol açabileceğini  söyledi.

16.03.2016Dünya
Seher Çağla Demir yüz tanıma sistemine kayıtlı

Seher Çağla Demir yüz tanıma sistemine kayıtlı

Ankara Kızılay’da sivillere yönelik terör saldırısına ilişkin soruşturmada canlı bomba Seher Çağla Demir’in örgüt üyeliği suçlaması nedeniyle Emniyet’in yüz tanıma sistemine kayıtlı olduğu ortaya çıktı.

16.03.2016Gündem
İran İslami Danışma Meclisi Başkanı Laricani’den, Meclis Başkanı Kahraman’a başsağlığı mesajı

İran İslami Danışma Meclisi Başkanı Laricani’den, Meclis Başkanı Kahraman’a başsağlığı mesajı

İRAN İslam Cumhuriyeti İslami Danışma Meclisi Başkanı Ali Laricani, Meclis Başkanı İsmail Kahraman’a hitaben Ankara’daki bombalı terör saldırısına ilişkin mesaj yayınladı.

16.03.2016Gündem
İngiliz milyarderden flaş Türkiye açıklaması

İngiliz milyarderden flaş Türkiye açıklaması

Virgin Media’nın kurucusu milyarder iş adamı Richard Branson Çırağan Sarayı’nda düzenlenen İstanbul Talks konferansında bir konuşma yaptı. Branson, Ankara saldırısı ile ilgili olarak "Bu günlerde beraber durmalıyız. Hayat devam etmek zorunda" dedi.

16.03.2016Ekonomi
Ankara saldırısının şifreleri belli oldu

Ankara saldırısının şifreleri belli oldu

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Ankara'daki terör saldırısı ile ilgili yapılan çalışmalarda kayda değer mesafe alındığını açıkladı. Bu arada saldırıda kullanılan araçta TNT, RDX, amonyum nitrat ve balmumu karışımı 300 kilogramlık patlayıcı düzeneğinin bulunduğu tespit edildi. Araç içerisinde patlatılacak şekilde hazırlanan düzeneğin olay anında araç içerisindeki kadın terörist tarafından harekete geçirildiği belirlendi.

16.03.2016Gündem
Mesut Barzani: Ankara saldırısının ardından PKK çıkarsa büyük bir felakete yol açar

Mesut Barzani: Ankara saldırısının ardından PKK çıkarsa büyük bir felakete yol açar

KUZEY Irak’taki bölgesel Kürt yönetiminin başkanı Mesut Barzani, Ankara’da Pazar akşamı bomba yüklü araçla düzenlenen intihar saldırısının arkasında şüpheye yer bırakmayacak şekilde PKK’nın çıkması halinde bunun büyük bir felakete yol açabileceği ve sorunların büyüyebileceğini söyledi.

16.03.2016Gündem
Podolski: Galatasaraydan ayrılmak istiyorum

Podolski: Galatasaray'dan ayrılmak istiyorum

Alman basını, Ankara saldırısı sonrasında Podolski'nin Galatasaray'dan ayrılma kararı aldığını bir kez daha yazdı.

16.03.2016Futbol
Almanyadan yeni saldırı uyarısı

Almanya'dan 'yeni saldırı' uyarısı

Almanya'nın Ankara Büyükelçiliği, vatandaşlarını Ankara'da düzenlenebilecek muhtemel yeni terör saldırıları karşısında uyardı.

16.03.2016Dünya
Ankara birleştirdi

Ankara birleştirdi

Futbolcular terörü lanetleyen pankart taşıdı, “Şehitler ölmez vatan bölünmez” ve “Vatan sana canım feda” sloganları atıldı, Umut’un baba acısı paylaşıldı.

15.03.2016Spor
Maça gelme baba

Maça gelme baba

Umut'un patlamada kaybettiği babasıyla son konuşması bu oldu...

15.03.2016Spor

Yazar Sonuçları

CHP kurultayına bir gün kala çekişme dorukta... Prof. Haluk Koç ‘kilerdeki fareler’le ne demek istedi

CHP PM’ye girme yarışı olduğu gibi kimilerinin girmesini engelleme yarışı da devam ediyor.

1.02.2018

Terör kurbanları bile eşit değil

ANKARA’da 10 Ekim katliamının birinci yıldönümünde kaybettiğimiz insanlarımızı anmak için düzenlenmek istenen tören, polis tarafından dağıtıldı.

10.10.2016

Siz Kabataş Marşı’nı bilir misiniz?

PROJE okullar başlığı altında, köklü geleneğe sahip okullara operasyon yapılıyor.

4.10.2016

Bu gerçek bir muamma

ANKARA’daki saldırıyı gerçekleştiren teröristlerin, olay anına kadar neler yapıp ettiklerini öğrenmemiz için iki gün yetti.

16.03.2016