EKSTRA
MENÜ

Abd Başkanlık Seçimleri

Abd Başkanlık Seçimleri ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Abd Başkanlık Seçimleri haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.328 Abd Başkanlık Seçimleri haberi bulunmuştur.

Abd Başkanlık Seçimleri Haberleri

Son dakika haberler... Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: Türkiyenin duruşu birilerini rahatsız etti

Son dakika haberler... Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: Türkiye'nin duruşu birilerini rahatsız etti

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, "Nasıl Filistin meselesinin çözümü İsrail'in Filistin topraklarını işgal etmesini sonlandırmasında yatıyorsa Karabağ meselesinin çözümü de Ermenistan'ın Azerbaycan topraklarını işgalini sona erdirmesinde yatıyor. Bu kadar basit. Bu temel ilke dikkate alınarak bir süreç başlatılırsa bize göre o ateşkes ve arkasından atılacak adımlar sürdürülebilir, anlamlı olur." dedi. Ermenistan'ın Azerbaycan'dan çok Türkiye'yi suçladığının hatırlatılması üzerine Kalın, "Türkiye'nin duruşu belli ki birilerini çok rahatsız etmiş, bir korkuyla meseleyi Türkiye'ye dönük bir kara propagandaya dönüştürdüler." dedi.

4.10.2020Gündem
Trump’a deneysel tedavi

Trump’a deneysel tedavi

Koronavirüs teşhisi konduktan sonra helikopter ile Walter Reed askeri hastanesine götürülen ABD Başkanı Donald Trump’ın öksürük, burun akıntısı,hafif ateş gibi semptom gösterdiği açıklandı. Trump’a Renegeron tarafından geliştirilen 8 gramlık antikor kokteyliyle deneysel tedaviye başlandı.

4.10.2020Dünya
Dünya Trump’ı konuşuyor: Seçim öncesi korona şoku

Dünya Trump’ı konuşuyor: Seçim öncesi korona şoku

ABD’de kritik seçimlere 32 gün kala Başkan Trump’a koronavirüs teşhisi konması dünya gündemine bomba gibi düştü. Trump’ın testinin pozitif çıkması, ABD tarihinde görevdeki bir başkanının yakalandığı en ölümcül hastalık olarak nitelendi. Trump önlem amaçlı hastaneye kaldırıldı. Trump’a geçmiş olsun mesajları yağarken daha önce hastalığı küçümsediği için de tiye alındı.

3.10.2020Dünya
ABDde başkan adayları arasındaki kaotik tartışmanın ardından yeni kurallar getiriliyor

ABD'de başkan adayları arasındaki 'kaotik' tartışmanın ardından yeni kurallar getiriliyor

Donald Trump ile Joe Biden arasında önceki gece yapılan ilk televizyon tartışmasında, tarafların birbirlerinin ve moderatörün sözünü kestiği anların yol açtığı rahatsızlık, düzenleyicileri yeni kurallar belirlemeye sevk etti.

1.10.2020Dünya
Dünya ABD’nin  iki başkan adayına şaştı kaldı En seviyesiz düello

Dünya ABD’nin iki başkan adayına şaştı kaldı! En seviyesiz düello

ABD’de 3 Kasım’da yapılacak başkanlık seçimleri öncesinde Başkan Donald Trump ve Demokrat rakibi Joe Biden arasındaki ilk televizyon düellosuna hakaretler, alaycı sataşmalar damga vurdu. Tartışmadaki seviyesizlik dünyada günün konusu oldu. Anketler gecenin kazananı olarak Biden’ı gösterdi.

1.10.2020Dünya
30 milyon kişi izledi... Trump-Biden tartışmasının yankıları sürüyor

30 milyon kişi izledi... Trump-Biden tartışmasının yankıları sürüyor!

ABD'de başkan adayları Donald Trump ve Joe Biden'ın ilk kez karşı karşıya geldiği canlı yayın tartışması, yaklaşık 30 milyon izleyiciye ulaştı.

30.09.2020Dünya
Amerika Başkanlık seçimi ne zaman İşte tarih bilgisi

Amerika Başkanlık seçimi ne zaman? İşte tarih bilgisi!

ABD'de başkan adayları Trump ile Biden canlı yayında karşı karşıya geldi. ABD'de başkan adayları Trump ve Biden'ı karşı karşıya getiren ilk canlı yayın tartışmasında, ağırlıklı olarak iç politika tartışılırken, adayların birbirlerine sert eleştirileri dikkati çekti. Bu gelişmenin ardından ABD Başkanlık seçiminin tarihi merak konusu oldu. Peki, Amerika Başkanlık seçimi ne zaman?

30.09.2020Dünya
Borsa güne yükselişle başladı

Borsa güne yükselişle başladı

Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, güne yüzde 0,31 artışla 1.124,67 puandan başladı.

29.09.2020Ekonomi
Seçim öncesi ABD’yi karıştıran iddia: Trump berber parasını bile vergiden düşmüş

Seçim öncesi ABD’yi karıştıran iddia: Trump berber parasını bile vergiden düşmüş

2016’daki bir konuşmasında ‘az vergi verdiği’ için zeki olduğunu söyleyen Trump’ın son yıllarda neredeyse hiç vergi vermediği öne sürüldü. Trump ise iddiaları yalanladı.

29.09.2020Dünya
Trumptan vergi ödemiyor iddialarıyla ilgili açıklama Vergi indirimi hakkım var

Trump'tan 'vergi ödemiyor' iddialarıyla ilgili açıklama! 'Vergi indirimi hakkım var'

ABD Başkanı Donald Trump, New York Times gazetesinin "Trump 10 yıldır vergi ödemiyor" iddiasını yalanlayarak, "Ben milyonlarca dolar vergi ödedim ancak herkes gibi benim de amortisman ve vergi indirimi hakkım var." açıklamasında bulundu.

28.09.2020Dünya
ABD Başkanlık seçimleri için şu ana kadar 1 milyona yakın oy kullanıldı

ABD Başkanlık seçimleri için şu ana kadar 1 milyona yakın oy kullanıldı

ABD'de 3 Kasım'da yapılacak Başkanlık seçimleri için şu ana kadar 1 milyona yakın oy kullanıldığı belirtildi.

28.09.2020Dünya

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) seçimleri ne zaman yapılacak?

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Başkanlık seçimleri için beklentiler devam ediyor. Seçim öncesi çalışmalarına başlayan Donald Trump, yeniden aday olma olasılığı yönünde sinyal verdi. Diğer taraftan kamuoyu araştırmalarına göre Trump'un kalesi olarak bilinen Teksas, Georgia, Florida gibi bölgelerde Joe Biden'ın önde olduğu ifade ediliyor. Peki, ABD Başkanlık seçimi ne zaman yapılacak ve adaylar ne zaman belli olacak? İşte, o detaylar

24.09.2020Gündem
Gomez’den Zuckerberg’e sitem

Gomez’den Zuckerberg’e sitem

ABD’li pop yıldızı Selena Gomez, Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg’e, Facebook ve Instagram’daki dezenformasyon ve ırkçılıkla mücadele için mektup yazdı.

21.09.2020Dünya
ABD Başkanlık seçimleri ne zaman yapılacak

ABD Başkanlık seçimleri ne zaman yapılacak?

ABD Başkanlık seçimleri için geri sayım devam ediyor. Amerika ve tüm dünya ülkelerinin yakından takip ettiği ABD Başkanlık seçimi, pek çok kişinin gündemindeki önemli madde olmaya devam ediyor. Mevcut Başkan Donald Trump'un büyük olasılıkla yeniden aday olacağı seçim sürecinde diğer adaylar da yavaş yavaş belirmeye başlıyor. Peki, ABD Başkanlık seçimleri ne zaman yapılacak? İşte, ABD Başkanlık seçimi hakkında bazı bilgiler

16.09.2020Gündem
ABDden Rusya bağlantılı 4 yetkiliye yaptırım

ABD'den Rusya bağlantılı 4 yetkiliye yaptırım

ABD yönetimi, 2020 ABD başkanlık seçimlerini etkilemeye kalkıştıkları gerekçesiyle Rusya bağlantılı 4 yetkiliyi yaptırım listesine aldı.

11.09.2020Ekonomi
Oxford Üniversitesinin koronavirüs testlerini durdurması ne anlama geliyor

Oxford Üniversitesi'nin koronavirüs testlerini durdurması ne anlama geliyor?

Oxford Üniversitesi ve AstraZeneca'nın birlikte geliştirdiği koronavirüs aşısının son aşamadaki klinik testleri, bir deneğin aşıya olumsuz tepkiler vermesi üzerine askıya alındı. Peki bu durum ne kadar olağandışı ve beklenen Covid-19 aşısı için anlamı ne?

10.09.2020Teknoloji
Dünyanın gözü kulağı bu açıklamada Trump bugün duyuracak

Dünyanın gözü kulağı bu açıklamada! Trump bugün duyuracak

Trump'ın ABD'nin Irak'taki askerlerini çekmesine ilişkin bugün açıklama yapması bekleniyor.

9.09.2020Dünya
Son dakika haberi: Dünyanın gözü ABDde... Görülmemiş doğa olayı şoke etti

Son dakika haberi: Dünyanın gözü ABD'de... Görülmemiş doğa olayı şoke etti!

Koronavirüs salgını, yaklaşan başkanlık seçimleri ve ırkçılık karşıtı protestolarla sarsılan ABD'de bu kez de bu kez de görülmemiş bir doğa olayı yaşanıyor. Ülkenin bir kısmı aşırı sıcaklar yüzünden kavrulurken orta bölgeleri aniden düşen sıcaklıklar yüzünden kara büründü. Dünya birkaç gün içinde gerçekleşen bu inanılmaz olayı şaşkınlıkla izliyor.

9.09.2020Dünya
ABDde koronavirüs aşısı için tarih verdiler Dağıtım için hazır olun

ABD'de koronavirüs aşısı için tarih verdiler! 'Dağıtım için hazır olun'

ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezinden (CDC), eyalet yönetimlerine 1 Kasım'dan itibaren yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısı dağıtımına hazır olmaları talimatı verdiği bildirildi.

3.09.2020Dünya
ABDde başkanlık yarışı kızışıyor Trump arayı kapatıyor

ABD'de başkanlık yarışı kızışıyor! Trump arayı kapatıyor

ABD'de 3 Kasım'da yapılacak başkanlık seçimleri yarışında anketlerde, Demokrat aday Joe Biden önde görünürken, mevcut Başkan ve Cumhuriyetçi aday Donald Trump'ın özellikle kritik eyaletlerde arayı kapattığı görülüyor.

31.08.2020Dünya
Trump ve Biden rekabetinde ekonomi politikaları öne çıkıyor

Trump ve Biden rekabetinde ekonomi politikaları öne çıkıyor

ABD'de başkanlık seçimlerinde yarışacakları kesinleşen Donald Trump ve Joe Biden'ın seçim manifestolarında ekonomi başlığı öne çıkarken, iki adayın yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınından büyük darbe alan Amerikan ekonomisinin normalleşmesi, vergi indirimleri, asgari ücret artışı ve ticaret gibi konularda izleyecekleri politikalar birbirinden farklılık gösteriyor.

29.08.2020Ekonomi
İSO: Finansal istikrara özen göstermemiz gereken bir dönemdeyiz

İSO: Finansal istikrara özen göstermemiz gereken bir dönemdeyiz

İSO Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bahçıvan "Büyümenin hızı kadar sürdürülebilirliğine, niteliğine ve onun temel taşlarından biri olan finansal istikrara özen göstermemiz gereken bir dönemdeyiz" dedi.

26.08.2020Ekonomi
Ve açıklandı Trump resmen başkan adayı

Ve açıklandı! Trump resmen başkan adayı

ABD'de Cumhuriyetçi Partinin "az sayıda katılımla" gerçekleştirilen Kurultayında delegeler, mevcut Başkan Donald Trump'ı resmi olarak partinin başkan adayı gösterdi.

24.08.2020Dünya
Biden açıkladı: Gerekirse durdururum

Biden açıkladı: Gerekirse durdururum

Biden Covid-19 ile mücadele için gerekirse ekonomik faaliyetleri durduracağını açıkladı.

22.08.2020Dünya
Joe Biden, Başkan Yardımcısı adayını açıkladı

Joe Biden, Başkan Yardımcısı adayını açıkladı

ABD'nin 2020 başkanlık seçimleri için yarışan Demokrat Parti başkan adayı Joe Biden başkan yardımcısı olarak Kalifornia Senatörü Kamala Harris'i seçtiğini açıkladı.

11.08.2020Dünya
ABD seçimleri ne zaman yapılacak ABD seçimlerinde son durum

ABD seçimleri ne zaman yapılacak? ABD seçimlerinde son durum!

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Başkanlık seçimi için sandığa gitmeye hazırlanıyor. 2006 yılından bu yana ABD Başkanı olarak görevine devam eden Donald Trump, yeni dönemde de aday olmaya hazırlanıyor. Peki, ABD seçimlerinde son durum nedir? İşte, ABD seçimleri ne zaman ve hangi tarihte yapılacak sorularının cevabı ve detaylı bilgiler

11.08.2020Gündem
Son dakika haberi: Trumptan aşı açıklaması Net tarih verdi

Son dakika haberi: Trump'tan aşı açıklaması! Net tarih verdi

ABD Başkanı Donald Trump koronavirüs aşısı ile ilgili flaş bir açıklama yaptı. Trump aşının 3 Kasım ABD seçimlerinde hazır olacağını ifade etti.

6.08.2020Dünya
Bütün ABD onun önerisini konuşmuştu Donald Trumptan bir seçim açıklaması daha

Bütün ABD onun önerisini konuşmuştu! Donald Trump'tan bir seçim açıklaması daha

ABD Başkanı Donald Trump, 3 Kasım'daki seçimlerin ertelenmesi önerisini, "Ben seçim tarihinde değişiklik istiyor muyum? Hayır ama şaibeli bir seçim de görmek istemiyorum. Bu seçimler yapılırsa tarihteki en şaibeli seçim olacak." sözleriyle savundu.

30.07.2020Dünya
ABD seçimleri öncesi bomba iddia Bazı İngilizce siteler üzerinden...

ABD seçimleri öncesi bomba iddia! Bazı İngilizce siteler üzerinden...

Rusya'nın, ABD'de kasım ayında yapılacak başkanlık seçimleri öncesi yeni tip koronavirüs (Kovid-19) hakkında bazı İngilizce sitelerden yanlış bilgi yaydığı iddia edildi.

29.07.2020Dünya
Trump mı, Biden mı 10 maddede ABD seçimleri

Trump mı, Biden mı? 10 maddede ABD seçimleri

Korona salgınına rağmen ABD, 3 Kasım’da yapılacak başkanlık seçimlerine geri sayıyor. ABD Başkanı Trump ikinci kez seçilir mi? Yoksa Demokrat rakibi Joe Biden Beyaz Saray ve Kongre’yi geri alır mı?

16.07.2020Dünya
Koronavirüs sürecinde atılan Türkçe tweetler toplandı

Koronavirüs sürecinde atılan Türkçe tweet'ler toplandı

Yalova Üniversitesinden bir araştırma ekibi, yeni tip koronavürüs (Kovid-19) salgınının Türkiye'deki sosyal etkilerine yönelik çalışmalara kaynaklık etmesi amacıyla, 11 Mart'tan bu yana Twitter'den paylaşılan mesajları "veri seti"nde topladı.

15.07.2020Teknoloji
Eğer Kim Kardashian first lady olursa...

Eğer Kim Kardashian 'first lady' olursa...

ABD'yi hareketli günler bekliyor. Yakın bir gelecekte ülkede başkanlık seçimleri yapılacak. Trump'ın yerini koruyup koruyamayacağı merak edilirken ortalığı hareketlendiren bir aday da ortaya çıktı: Rap'çi ve tasarımcı Kanye West.

Fotoğraflar: Mega, Instagram

7.07.2020Magazin
Trumpa rakip

Trump'a rakip

ABD’li ünlü rap’çi Kanye West, Twitter hesabından Kasım 2020’deki başkanlık seçimlerine aday olduğunu açıkladı. Başkanlık seçimleri için bağımsız adaylık başvuru süresi henüz sona ermedi. West’in resmi başvuruda bulunup bulunmadığı ise bilinmiyor.

6.07.2020Dünya
Joe Biden ABDnin Kentucky eyaletindeki ön seçimleri kazandı

Joe Biden ABD'nin Kentucky eyaletindeki ön seçimleri kazandı

ABD'nin Kentucky eyaletinde Demokratlar arasında yapılan ön seçimleri, eski ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden kazandı.

24.06.2020Dünya
Son dakika haberler... Trump bu yorumu yaptı: Çağımızın skandalı olacak

Son dakika haberler... Trump bu yorumu yaptı: Çağımızın skandalı olacak

ABD Başkanı Donald Trump, ülkedeki yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle uzaktan oylama sistemine karşı çıkarak, "Milyonlarca uzaktan oy pusulası yabancı ülkeler ve başkaları tarafından basılacak. Bu çağımızın skandalı olacak." iddiasında bulundu.

22.06.2020Gündem
Donald Trumptan gözdağı: Çok farklı bir sahne yaşanacak

Donald Trump'tan gözdağı: Çok farklı bir sahne yaşanacak

ABD Başkanı Donald Trump, yarın seçim mitingi düzenleyeceği Oklahoma'da gösteri yapmak isteyen protestoculara, "New York, Seattle ya da Minneapolis'teki gibi muamele görmeyeceksiniz. Çok farklı bir sahne yaşanacak." sözleriyle gözdağı verdi.

19.06.2020Dünya
‘Mitingde korona olursanız karışmam’

‘Mitingde korona olursanız karışmam’

Trump yönetimi salgın nedeniyle ara verdiği seçim mitinglerine 19 Haziran’dan itibaren yeniden başlama kararı alırken, etkinlikler sırasında korona bulaşanlardan sorumlu olmayacağını açıkladı.

13.06.2020Dünya
Trumptan üç buçuk ay sonra ilk miting

Trump'tan üç buçuk ay sonra ilk miting

ABD Başkanı Donald Trump, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle ara verdiği seçim mitinglerine 19 Haziran Cuma günü Oklahoma'nın Tulsa kentinde yapacağı mitingle yeniden başlayacağını duyurdu.

10.06.2020Dünya
Borsa tarihinin üst üste yükseliş rallisi rekoru kırıldı

Borsa tarihinin üst üste yükseliş rallisi rekoru kırıldı

BIST 100 endeksi, 15 Mayıs'ta başlayan ve dünkü kapanışa kadar devam eden 13 günlük ralli ile tarihinin aralıksız en uzun soluklu çıkışını yaptı.

6.06.2020Ekonomi
Amerika alev alev Polis şiddetinden sonra yağmacılar devrede

Amerika alev alev! Polis şiddetinden sonra yağmacılar devrede

ABD’de George Floyd adlı siyahinin gözaltı sırasında polis şiddeti nedeniyle ölümünün ardından öfke dinmiyor. Olayın gerçekleştiği Minneapolis’te protestolar artarak devam etti. Yağmacıların devreye girdiği dünkü gösteriler kana bulandı. Çıkan olaylarda bir kişi yaşamını yitirirken, ölen kişinin bir dükkân sahibi tarafından vurulan yağmacı olduğu belirtiliyor.

29.05.2020Dünya
Senatodan geçti Trumpın Ulusal İstihbarat Direktörü belli oldu

Senatodan geçti! Trump'ın Ulusal İstihbarat Direktörü belli oldu

ABD Senatosu, Başkan Donald Trump'ın Ulusal İstihbarat Direktörü (DNI) adayı John Ratcliffe'i onayladı.

21.05.2020Dünya
ABDnin Kalifornia eyaletinde demokratların kalesi 22 yıl sonra ilk kez yıkıldı

ABD'nin Kalifornia eyaletinde demokratların kalesi 22 yıl sonra ilk kez yıkıldı

Corona virüs salgınının merkez üssü haline gelen ABD'de başkanlık ön seçimleri sürüyor. Demokratların kalesi olarak bilinen Kaliforniya eyaletinde istifa eden siyasetçinin yerine postayla yapılan seçimi, 22 yıl sonra ilk kez Cumhuriyetçi aday kazandı.

14.05.2020Dünya
Facebook komplo teorileri hareketi ve göçmen karşıtı siteye yönelik önlem aldı

Facebook komplo teorileri hareketi ve göçmen karşıtı siteye yönelik önlem aldı

Facebook, aşırı sağcı komplo teorileri hareketi QAnon ve göçmen karşıtı içerik paylaştığı bilinen VDARE sitesiyle bağlantılı hesap, sayfa ve grupları sosyal ağdan kaldırdığını bildirdi.

6.05.2020Teknoloji
Hillary Clintondan 2020 seçimleri için Joe Bidena destek

Hillary Clinton'dan 2020 seçimleri için Joe Biden'a destek

ABD'nin eski Dışişleri Bakanı ve 2016'daki seçimlerde Demokrat Başkan Adayı olan Hillary Clinton, bu yılki başkanlık seçimlerinde tek Demokrat Aday Adayı Joe Biden'ı destekleyeceğini duyurdu.

28.04.2020Dünya
‘Ücretsiz sağlık’ diyen Sanders yarıştan çekildi

‘Ücretsiz sağlık’ diyen Sanders yarıştan çekildi

ABD’de 3 Kasım 2020 başkanlık seçimleri için Demokratlar’ın aday adayı Bernie Sanders yarıştan çekildi.

9.04.2020Dünya
New York borsası yükselişle kapandı

New York borsası yükselişle kapandı

ABD'de başkanlık seçimlerine ilişkin yeni gelişme olması koronavirüs salgınının ivme kaybetmeye başlayacağına ilişkin beklentiler hisse piyasalarına olumlu yansıdı.

9.04.2020Ekonomi
Sanders yarıştan çekildi Trumpa tek rakip

Sanders yarıştan çekildi! Trump'a tek rakip!

ABD'de 2020 başkanlık seçimleri için Demokratlar'ın aday adayı Bernie Sanders'ın seçim kampanyasını askıya aldığı bildirildi. Kasım 2020'de yapılacak başkanlık seçimlerinde ABD Başkanı Donald Trump'ın rakibinin ön seçimleri önde götüren Demokrat aday Joe Biden'ın olması bekleniyor.

8.04.2020Dünya

Yazar Sonuçları

Twitter'ın hack'lenmesinin etkileri büyük olacak

Sosyal medya platformlarından Twitter'ın hack'lendiği haberlerini aldık geçtiğimiz saatlerde. Öyle böyle değil, pek çok ünlü ismin Twitter hesabına giriş yapılmış ve bu hesaplar üzerinden siber saldırganlar bitcoin çekmiş.

17.07.2020

Maske düştü!

ABD Başkanı Trump, alışageldiğimiz liderlere benzemiyor. Malum kendisi işinsanı, yani tüccar. Siyasette de tüccar zihniyetiyle hareket ediyor, açıksözlü ve cesur hatta pervasız haller sergiliyor.

20.05.2020

Korona dünya siyasetini nasıl etkiler

Ekonomik göstergeleri kötü gelen Avrupa koronavirüse karşı getirilen önlemleri tek tek kaldırmaya başladı.

8.05.2020