En sessiz kutlama

2dk okuma

Polisan Holding Türkiye’nin köklü markalarından biri. Temelleri Necmettin Bitlis tarafından 60’lı yıllarda atılan grup ilk olarak kimya alanında yatırımlar yaptı. Daha sonra o yıllarda bataklık durumunda bulunan Dilovası Organize Sanayi Bölgesi birinci kısımda ıslah ve kurutma çalışmaları yapıldı ve liman işletmeciliği faaliyetine başladı. Boya markasının temelleri ise 1985 yılında atıldı.

Haberin Devamı

Bugün kimya, boya, liman işletmeciliği ve gayrimenkul sektörlerinde faaliyet yürüten Holding, büyük oğul Mehmet Emin Bitlis’in yönetimindeki profesyoneller tarafından idare ediliyor. Geçtiğimiz günlerde buluştuğumuz Polisan Holding’in CEO’su Mehmet Hacıkamiloğlu, kurucuları rahmetli Necmettin Bitlis’in ünlü “Her şey hayal etmekle başlar. Ancak bu da yetmez, hayallerinizi kafanızda tecessüm ettirebiliyorsanız o işi gerçekleştirebilirsiniz” sözünün hâlâ kendilerine yol gösterdiğini söyledi.

HAK ETTİĞİ DEĞERİ GÖREMEDİ

Polisan’ın Türkiye’de boya denilince akla ilk gelen markalardan biri olduğuna eminim. Ancak sanırım Türkiye’nin en sessiz gruplarından biri olduklarını da söylesem sanırım yanlış olmaz. Hacıkamiloğlu’ndan sessiz sedasız yaptıkları işleri dinlediğimde en çok etkilendiğim bölüm ne boya ve kimya alanında gerçekleştirdikleri ilkler, dünya çapındaki işbirlikleri ne de yurtdışında yaptıkları çok önemli yatırımlar oldu. Açık söyleyeyim en çok etkilendiğim bölüm Türkiye İşitme Engelliler Kadın ve Erkek Voleybol Takımının Sponsoru olarak yaşadıklarını anlattıkları bölümdü.

Bu yıl Türkiye İşitme Engelliler Kadın ve Erkek Voleybol Takımı, Brezilya’da 24. İşitme Engelliler Yaz Olimpiyat Oyunlarında çok büyük bir başarıya imza atmış ve çifte altın madalya ile ülkeye dönmüş. Ancak maalesef böylesi büyük bir başarı Türkiye gündeminde yeterince yer almamış. Bunda en büyük kabahat belki de basın mensupları olarak bizim. Ne yazık ki böylesine büyük bir haberi ya görmemişiz ya da hak ettiği değeri verip Türkiye’nin gündemine sokamamışız.Bir taraftan büyük gurur yaşayan milli voleybolcularımız bir taraftan da önemsenmemelerine çok üzülmüşler. Bu nedenle Polisan Holding, büyük ama sessiz bir organizasyon kararı almış.

Haberin Devamı

Polisan Holding ve Polisan Kansai Boya, hem erkek hem kadın takımlarını ve yönetimini yaşadıkları illerden İstanbul’a getirmiş. Organizasyon Polisan Eğitim, Kültür ve Spor Kompleksi’nde düzenlenen dostluk maçı ile başlamış.Dünyadaki sessiz gururumuz olan iki takımımızın karşısına, Polisan Holding CEO’su Mehmet Hacıkamiloğlu’nun da yer aldığı Polisan Voleybol takımı çıkmış. Tribünde de Dilovası Polisan Ortaokulu öğrencileri ile Polisan Kimya, Polisan Kansai Boya ve Poliport çalışanları varmış. İşaret dili öğretilen izleyiciler maç boyunca sessiz tezahürat yapmışlar.

Haberin Devamı

‘ELİNİZE SAĞLIK’ ŞAMPİYONLAR

Günün sonunda yaşananları ise gelin bizzat CEO Hacıkamiloğlu’ndan dinleyelim: “Takımlar bir restoranda teşekkür yemeğine katıldıklarını düşünüyorlardı. Oysa tüm restoran Polisan tarafından kapatılmış ve içeride yemek için geldiği sanılan tüm misafirler Polisan çalışanlarıydı. Ayrıca alana yerleştirilmiş birçok gizli kamera ve etkinlik çekimi yaptığı düşünülen kameralar sporcuların biraz sonra karşılaşacakları sürpriz için hazırdı. Polisan’ın organizasyonunda yemek öncesinde menüye bakmak için telefonlarına QR kodları okutan voleybolcular ve yöneticiler bir sürprizle karşılaştı. Çünkü Karateci Uğur Aktaş, Milli boksör Şennur Demir, Milli Pentatlet İlke Özyüksel, kayakla atlama olimpiyat sporcusu Fatih Arda İpçioğlu, Basketbolcular Berkay Candan, Erkan Yılmaz, Kartal Özmızrak ve Oğuz Savaş ile vücut geliştirme alanında 1xProfesyonel dünya şampiyonu Tolga Murat Balıkçı, ekrandan işaret dili ile “Elinize Sağlık” diyordu.  Polisan ekibinin öncesinden irtibata geçtiği ve işaret dili öğrettiği milli sporcuların videoları duygusal anların yaşanmasına neden oldu. Tam bu sırada restoranda bulunan herkes masalarından kalkarak bayraklar, konfetiler ve sessiz alkışlarla kutlamaya katılmaları büyük şaşkınlık yarattı. En sonunda da masanın ortasında açılan dev Türk Bayrağı ile coşku tamamen arttı, sarılmalarla birlikte hep beraber şampiyonluğun büyük keyfi yaşandı. Polisan Holding, kutlamayı “Elinize Sağlık” söylemi yapmasının nedeni iki temel nedeni bulunuyor. Birincisi seslerini ellerinin yardımı ile duyurmaları, ikincisi ise voleybolun elle oynanan bir oyun olması.”

Geç de olsa... Bize yaşattığı-nız gurur için her birinize ayrı ayrı teşekkürler, tebrikler milli voleybolcularımız...
İyi ki varsınız...