Aygül Aydın Yazarın Tüm Yazıları

İKİZLER burcunda bir yeniay! Yola çıkmak mı? Yoldan çıkmak mı?

5dk okuma

Günaydın yıldız savaşçıları;

Haberin Devamı

Bugün ikizler burcunun vermiş olduğu yeniay yetkisiyle artık yeni işlere başlama zamanı olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle kendi içinizde diyorsunuz ki merkür retro nasıl olacak peki? 

İşte geçmişi silip, geçmişte canınızı yakan şeyleri ortadan kaldırmak ve bunları daha derinden farkedip yeniden başlamak için harika bir zaman. 

Haftanın Gündemi 

  • 3 Haziran Cuma saat 11.00’da Merkür, Boğa burcunda ileri hareketine başlıyor. Konuşulması gereken ne varsa konuşulacak. Çok uzun zaman bekledin. Şimdi düşüncelerini harekete geçirmenin tam zamanı! 
  • 5 Haziran Pazar saat 00.47’de Satürn, Kova burcunda geri hareketine başlıyor. 2021 yılı Temmuz ayından sonra hayatında gelişen süreçleri düzenleme zamanındasın. Bu süreçte ihtiyacın olan tek şey istikrar. Aldığın kararlardan dönme. 

İnsan hangi yola çıkarsa çıksın başlangıç noktası kendisi olmalıdır. İnsanın kendi içinde başlamayan herhangi bir girişim değişim çabası her zaman başarısızlıkla sonuçlarınız. Kendinizle ilişkiniz diğer insanların size karşı davranışlarını belirleyen en önemli unsurdur. Yaşamda bazı insanlar ve olaylar size zamansız bir ayna ve zamansız bir yol arkadaşı olabilir. Bunların birer tecrübe ve deneyim olduğunu unutmamanız gerekir. 

Yola çıkmadan, yolun seni nereye götüreceğini bilemezsin. 

Haberin Devamı

Zaten yola çıkmanın en büyük amaçlarından biri yolun seni götürdüğü yere gitmektir. Sen nereye gideceğine karar verene kadar bazen yola çıkmak ve yolda düşünmek daha kestirmedir. Ne kadar uzun düşünürsen o kadar gidemezsin. Zira düşündükçe kararsızlık çekersin. Kararsızlık kötüdür. Kararsızlık insana nefes aldırmaz. Yolu yürütmez. 

Yola çıkmak için bir neden vardır.
yoldan çıkmak için ise birçok bahane buluruz. 

Sürekli bir kavuşma duygusu içindeyiz. Kavuştuğumuz zamanda memnun değiliz ki?

Siz klasik gelebilir ama ben her zaman derim düzenin bozulmalı, dengen değişmeli.

Diline takılmış arabesk şarkılar olmalı.

Kimse anlamasa da seni NEDEN diye soracak soruların olmalı.

Kaybolmaktan korkmalısın.

Gittiğin yollardan yaralı bir şekilde geri dönüşlerinde olmalı…

İnsan ancak o zaman kendine kavuşuyor.

Ve insan ancak o zaman kendisi dışında başka kavuşacak kimsesi olmadığını anlıyor…

Derin bir hüzün ve aynı anda bir heyecan kaplar içimi, sessiz ve yalnız. Kendimle baş başa..

Yeniden bir kahve yapmalıyım.. Yol yeni başlıyor… 

Burçlarınıza göre haftalık değerlendirmenizi okumak isterseniz önce yükselen burcunuza göre sonra kendi burcunuza göre okuyunuz. 

KOÇ

İkizler burcundaki yeniayın etkisiyle başladığınız yeni haftada Merkür’ün Boğa burcunda ileri hareketine geçmesiyle ticari ve ekonomik konular hızlanmaya başlıyor. Ödemelerinizdeki aksamaların son bulması, artık daha elverişli bir zeminde hareket ettiğinizi görmeniz mali açıdan kendinizi güvence altına almanızı kolaylaştıracaktır. Hafta ortasında Ay ve Uranüs’ün destekleyici açısı, size bazı döngüleri kırmak ve bazı alışkanlıklarınızı değiştirmekle ilgili sürprizler getirebilir. Aile içinden şaşırtıcı haberler, beklenmedik parasal konular gündeminize gelebilir. Kariyerinizde çok yıprandınız ama mükafatları almaya başlayacağınız zamanda olduğunuzu unutmayın. 

Motivasyon Sözü: “Bu dünyada yükselmeye kararlı bir insanın gücü gibi bir güç yoktur. İnsan ruhu kalıcı olarak zincirlenemez.” 

BOĞA

Haberin Devamı

Merkür’ün burcunuda ileri hareketine başlamasıyla bir süredir bocaladığınız ve ne hissedeceğinizi şaşırdığınız konularda rahata eriyorsunuz. Hem ilişkileriniz hem de hayata dair isteklerinizin artık netleştiğini görebilirsiniz. Nisan ayından bu yana süregelen gündemleriniz, verdiğiniz maddi ve manevi emekleriniz sonuçlanıyor. Ay’ın Aslan burcunda olacağı 4-5 Haziran tarihlerinde hem evinizin hem de kendinizin ihtiyaçları, istekleri için alışveriş yapabilirsiniz. Lükse ve ihtiyaç fazlasına kaçacak harcamalar, programlar aile içinde sorun oluşturabilir. Sözleriniz ve talepleriniz konusunda dikkatli ve özenli olmalısınız. 

Haberin Devamı

Motivasyon Sözü: “Bir kahraman, ezici engellere rağmen sebat etme ve dayanma gücü bulan sıradan bir insandır.” 

İKİZLER

Haberin Devamı

Bugün burcunuzdaki yeniayın etkisi ve kendi içinizdeki düzenlemelerle önemli bir haftaya başlıyorsunuz. Merkür’ün Boğa burcunda ileri hareketine başlamasıyla birlikte içsel olarak yoran konulardan sıyrılabilirsiniz. Farkındalığınızın artması, insanlara ve olaylara olan tutumlarınızı da değiştirecektir. Kendinizi, hazırlıklarınızı ve günlük yaşantınızı daha yüksek standartlara eriştirecek düşüncelerinizi günyüzüne çıkarmaya hazırsınız. Beklentilerinizin dışında gelişebilecek konular için ikinci bir planınızın olmasında fayda var. Bu süreç size sabretmenin ve öncelikleri daha iyi belirlemenizin önemini sorgulatabilir. Bu da bakış açılarınızı ve tutumlarınızı gözden geçirmenize vesile olacaktır. Harika bir teklif kapınızı çalacak. 

Haberin Devamı

Motivasyon Sözü: “Meşe rüzgarla savaştı ve kırıldı, söğüt gerektiğinde eğildi ve hayatta kaldı.” 

YENGEÇ

Merkür Boğa burcunda ileri hareketine başlıyor ve siz Nisan ayı itibariyle ilk adımı attığınız adımların meyvesini almaya başlıyorsunuz. Üzerindeki çalıştığınız işler ve kurduğunuz ortaklardan maddi beklentileriniz gerçekleşebilir. Sosyal hayatınız yeniden hareketleniyor ama bu kez daha dikkatli ve güvenli ilişkiler kurmuş olmanız sizi bir adım ileri taşıyor. Burcunuzdaki Ay’ın Uranüs’le açısı, bu noktada yeni sürprizleri de getirebilir. Planlarınızın dışında işler bulabilir, tanışacağınız insanlarla kendinize yeni bir yön tayin edebilirsiniz. Konuşmalar ve alacağınız haberler dikkat çekici olacaktır. 

Motivasyon Sözü: "Daima ara… Bugün altın ararken bakır bulursun, yarın bakır ararken altın." 

ASLAN

İkizler burcundaki yeniayın ardından kendinize yeni bir “yapılacaklar listesi” hazırladınız, Merkür’ün de Boğa burcundaki ileri hareketiyle artık bu konuda düğmeye basabilirsiniz. Beklettiğiniz görüşmeler, ertelenen konuşmalar ve durağanlaşan iş hayatınızda işler sizin lehinize dönmeye başlıyor. Sorumluluklarınızı göz önünde bulundurarak yaptığınız ve yapmadığınız her şeyin karşılığını alabilirsiniz. Mali olarak daha iyi bir seviyeye çıkacağınız haberler alabilirsiniz. 4-5 Haziran tarihlerinde öfkenize asla yenilmeyin.

Motivasyon Sözü: "Bugünün zorlukları ve mücadeleleri, yarının başarıları ve zaferleri için ödememiz gereken bedeldir." 

BAŞAK

Sevgili Başaklar ve yükselen burcu Başak olanlar, yönetici gezegeniniz Merkür’ün Boğa burcundaki ileri hareketi sizi de ileriye taşıyor. Özellikle yurtdışı kaynaklı işleriniz, devlette bekleyen konularınızın önü açılabilir. Ay’ın Yengeç burcuna geçerek hem Merkür ile hem de Neptün ile olumlu birer açı oluşturması bu hafta kendinizi seçerek bir döngüyü kırmanızı, hayallerinizi gerçekleştirmenizi kolaylaştırıyor. Statü değişikliği getirecek haberler, çalışma ve yaşam koşullarınızı iyileştirecek bilgiler alabilirsiniz. Hem kariyeriniz hem de ilişkileriniz iyileşiyor. Tayin, atama ya da yeni yer değişimleri süprizler sizi bekliyor. 

Motivasyon Sözü: “Bir insanın yapabileceği en büyük keşif, yapmaktan korktuğu şeyi yapabildiğini görmektir.” 

TERAZİ

Boğa burcundaki Merkür’ün ileri hareketine başlamasıyla birlikte ekonomik açıdan daha rahat günler de başlıyor. Miras ve alacak verecekle ilgili konular sizin lehinize dönebilir. Beklentilerinizin karşılanması, bu hayatı nasıl devam ettirmeniz gerektiği konusunda sizi destekleyebilir. Mali olarak güvencede olmanız kendinizi daha mutlu ve cesur hissetmenizi sağlayacaktır. Venüs ve Mars’ın destekleyici görünen küçük açısı, sizin ve sevdiklerinizin çabasıyla büyük bir etki oluşturabilir. Fırsatlar geldiyse, değerlendirmekten geri durmayın. 

Motivasyon Sözü: “Hayat, insanın cesaretine göre büyür veya küçülür.” 

AKREP

Boğa burcundaki Merkür’ün ileri hareketi ilişkileriniz konusunda size de ileriye dönük adımlar attırabilir. Evlilik ya da ayrılma kararlarınız, daha önceki kararlarınızın ve yaşadıklarınızın geçerliliğine bağlı olacaktır. Hayatınızda sadece sevgisinden emin olduğunuz insanların kalması sizin için en önemli belirleyiciniz olabilir. Merkür’ün yönetici gezegeniniz Plüton ile üçgen açı kurması, sizi güçlendirecek anlaşmalara ve konuşmalara ev sahipliği yapabilir. İkna edici, her şeyi daha net görüp hareket edeceğiniz günler yaşayabilirsiniz. Her şey değişiyor. 

Motivasyon Sözü: "Dalın ucuna gitmekten korkmayın, meyve oradadır."

YAY

Merkür’ün Boğa burcunda ileri hareketine dönmesi hem iş koşullarınız hem de alım satımla ilgili konularınızı netleştirebilir. Bir süredir aksayan, rafa kaldırılan konularla tekrar ilgilenebilirsiniz. Beklediğiniz haberleri almanız söz konusu olabilir. Bu da özellikle çalışma ortamınızda yaşayacağınız değişiklikleri beraberinde getirebilir. Bilmediğiniz, önemsemediğiniz konular varsa bunlara karşı vereceğiniz tepkilerde temkinli olmalısınız. Ay Jüpiter üçgeni, inandığınız yoldan ve değerlerden vazgeçmemenizi hatırlatıyor. Hak ettiğiniz şeyleri yaşamak için buna uygun şekilde davranmanız gerektiğini unutmayın. 

Motivasyon Sözü: "Bir şey imkansız göründüğünde ve bırakmaya hazır olduğunuzda, zafer yakındır!" 

OĞLAK

Boğa burcundaki Merkür ileri hareketine geçtiğinde ertelenen planlar, bekletilen görüşmeler devreye giriyor. Mutluluğunuza hizmet edecek konulara emek vermek size iyi gelecektir. Bunu artık daha net görüyorsunuz, böylece de adım atmanız da kolaylaşacaktır. Duygusal etkileşimler yaşadığınız kişiyle olan ilişkinizin adını koyabilirsiniz. Tatil planlarınızı ve tarihleri netleştirebilirsiniz. Doğada geçireceğiniz günler size kendinizi daha iyi anlama fırsatı veriyor. Merkür ve Plüton’un destekleyici açısı da sınırlarınızın dışına çıkmanız konusunda sizi yüreklendirebilir. 

Motivasyon Sözü: "Büyük Güçleri, büyük Güçlüklerden elde edersin." 

KOVA

Sevgili Kovalar ve yükselen burcu Kova olanlar, Merkür’ün Boğa burcundaki ileri hareketiyle ev hayatınızı ilgilendiren konuları çözüme kavuşturuyorsunuz. Gayrimenkul, evlilikle

ilgili işlemleriniz bu hafta içinde olumlu sonuçlanabilir. Yeni ev, yeni düzen konularında ne istediğinizi ve ne yapmanız gerektiğini artık daha iyi göreceğiniz için, adımlarınızı da buna göre atabileceksiniz. Ay 4-5 Haziran tarihlerinde Aslan burcunda olacak ve Uranüs ile oluşturacağı kare açı, ev içinde özellikle anne ve kadın figürleriyle yaşanacak tartışmalara sebep olabilir. Soğukkanlılığınızı korumalısınız. Geçici durumların kalıcı hasarlar bırakmasına mahal vermeyin.

Motivasyon Sözü: “Güneşin sana ulaşmasını istiyorsan gölgeden çık.” 

BALIK

Merkür’ün Boğa burcundaki ileri hareketiyle düşünceleriniz hayatınızda daha somut bir şekilde yer alabilir. İş planlarınız, bu noktada kurduğunuz bağlantılardan neticeler almaya başlayabilirsiniz. Değerlendirmelerinizin neticesinde hangi konularda hangi fikirde olduğunuzu daha net görmeye başlıyorsunuz. Bu da size hem çevreniz hem de istekleriniz konusunda ipuçları verecektir. Sosyal medyada yerini sağlamlaşıyor, kendinizi daha iyi gösterebilirsiniz. Merkür ve Neptün’ün olumlu görünümü, sizi bu anlamda destekliyor. Sezgilerinize güvenin. 

Motivasyon Sözü: “Yapabileceğin şeyleri yapmaya başlarsan,

kendini hayretler içinde bırakacak sonuçlar alırsın.”