• GÜNDEM
 • DÜNYA
 • EKONOMİ
 • SPOR ARENA
 • VİDEO
 • SEYAHAT
 • KELEBEK
 • YAZARLAR
 • SON DAKİKA
 • Mars/Neptün kavuşuyor! Meğer ne aptallık yapmışım!

  Mars/Neptün kavuşumu söz konusuyken bir de ay tutulması üzerimize doğru tutulmuşken ne dağılmalar yaşadığınızı tahmin edebiliyorum. Kendinizi yaptığınız fedakarlıklarda kaybolmuş hissediyorsunuz. 

  Mücadele!

  Büyüyüp gelişmenin yasasıdır. Karakter, dünyanın fırtınaları ve haksızlıkları içinde biçimlenir. İnsan, insanlık makamına erişmek için zorunluluklar ve acılarla yükselir. Acının bile mantıki ilkeleri vardır. Acı, bir hayat belirtisidir ve insanın kendini yeniden kurması için bir dürtüdür. Harekete geçirir.
  Yenilginin koynunda ağlamaktansa ben mücadelemi vermiştim demek daha onurludur.

  Dik duracağım yenilmeyeceğim, yıkılmayacağım temalı görüşlerle elinizde bir balyoz, bam bam yürümenin ne kadar yorucu ve kazanmaktan uzak bir tavır olduğunu zamanla öğretir hayat.

  Bu ne ilk ne de son olacak!

  Planların bozulacak! Çünkü daha iyisi yapılacak!

  Hayatın alt üst olsa da kelimenin tam anlamıyla elinde olmayan sebeplerden böyle olacak. Sebepler elinde olsaydı mücadele etmeyecektin ki?

  Tabiki pes ettiğin, aşırı yorgun hissettiğin anlar olacak,
  ama sonunda yoluna girecek ve genelde umduğundan farklı şekilde sonunda “iyiki o gün böyle olmamış” diyeceksin. 

  Ne zaman böyle olmadı ki…

  Başka bir yol bulup devam edeceksin

  Daha önce de yaşadın bunu, bak biraz geçmişine o an çok sinirlendin, üzüldün, bir şeylere öfkelendin bir şeyler yaptın
  ama sonra geçti… 

  Bazı şeylerin telafisi hala mümkünken, böyle bir şansı olduğunu görmeyenler için ne üzücü…

  Hiçbir şey yapmamak ne büyük aptallık…

  Hayatın her anı bir mücadele ve savaş! 

  Son bir buçuk yıldır bir proje üzerinde çalışıyorum. Bu bir telefon uygulaması. Hedeflediğim konu dünya üzerinde herkes kendi doğum bilgilerini girip doğum haritasında kendini nasıl gerçekleştireceğini anlaması, döngülerini kendi haritasına göre takip etmesi ve istediği planlarını yaparken hiçbir astroloğa muhtaç kalmadan anlayabilmesi üzerine. Örneğin kişisel doğum haritanıza göre ben size 5 ay sonra bir Mars döngüsüne gireceğinizi ve bu döngünün yaklaşık 40 gün süreceğini bunun için şu tarihler arasında planlarını gözden geçirmen gerektiğini haber vereceğim. 

  Aynı zamanda herhangi tanıştığı bir insanla sinastri analizinde ne kadar başarılı olacak ve hayatındaki ruh ikizi hangi ülkede, şehirde bulup, onun ne yaptığını öğrenecek! Gibi bir çok detay var. Sürpriz birkaç detay daha var aslında ama şimdi uzun uzun yazıp zamanınızı almak istemiyorum. Yazılımcılarla uğraşmak o kadar zor ve kaprisliler ki… 

  İnanın bu süreçte en çok buna şahitlik ettim. Ayrıca başarılı olmak için sadece sizin bir şeyler biliyor olmanız değil ekip olarak hareket etmek gerekirmiş.  Bu uygulama için 10 kişilik bir ekiple yola çıktık ve günün sonunda onlar bile şöyle dedi: “Şu an bile yetmiyoruz, astroloji nasıl bir derya denizmiş” 

  Bende bilirdim oturduğum yerden danışmanlık ücretim bu, telefonum bu diyerek bireysel bilgiler paylaşmayı ama daha az kazanarak hatta üzerine şu an ben para koyarak daha fazla tükeniyorum. 

  Ben yazılımcı olsam böyle bir proje için gece gündüz çalışır bunun dünyada insana karşılık gelecek sağlamasını merak ederdim. İnsanlar yaptıkları işlere neden ruhlarını, tutkularını koymuyor anlamıyorum. Hadi bunlar yok. Zekanızda mı yok? 

  Aslında şu son günlerde bu yazılımcılarla yaşadığım problemler yüzünden sonuna geldiğim bu işten yorulduğumu fark ettim. Ama gece gündüz demeden çalıştığımız bu ekip, ve ben inanıyorum diye bu yola giren insanlara ne diyeceğim? 

  Yazılım şirketine diyorum ki; bakın sözleşmede vaat ettiğinizi süreyi 6 ay geçti. Ben istersem hukuksal savaşırdım ama yine de olumsuz olsun istemiyorum. Buraya kadar geldik lütfen diyorum. Ne olacak ki hukuksal olsa diyor J  Haksız mı? 

  Halledeceğiz, az kaldı vs. gibi sözlerle ilerliyoruz.  Haksız değil zaten. Ne olacak ki 3-5 yıl sürecek bir dava ve boşa giden emek. İnsanlar bunlardan cesaret buluyor. Düzensizlik içinde düzen mi arıyorsun? Allah’ın bildiğini kuldan mı saklıyorsun? Aslında açacaksın davanı yapacaksın kavganı, buralarda şirketin adını açıklayacaksın ama işte benlik değil bu savaş. İyi insanlar neden bunu çekmek zorunda? Nasıl böyle suiistimal edilir.

  Mars/Neptün kavuşumunu da ben böyle yaşıyorum. Herkesin kendi iyiliklerinde verdiği fedakarlıklarda kaybolduğu bir yer var. Burasıda benim yerim işte. 

  Beni çok zorladı ve yordular… 

  Her şeyin doğru bir zamanı olduğuna inandığım için sabırla bekliyorum. Daha ne kadar beklerim bir fikrim yok. 

  Verdikleri tarih temmuz sonu. Bakalım izleyip göreceğiz.

  Haritaya göre beklediğim zamanlarda gidiyor. Bana mart ayında çıkacağını söylemişlerdi. Bende temmuz ayı olmadan olmaz dedim. 

  Jüpiter koç sürecinde olacağını öngörüyordum. Tahmin ettiğim zamanı giriş yaptı ve gerçekten koç ve yükselen burcu koç olan biri olarak kendimi bu haksızlık karşısında zor tutuyorum.

  Gerekli önem ve zaman harcansa bugün çıkacak. O denli bitti.

  Ama işte… 

  Sizlerin hayatınıza daha fazla katkısı olsun diye çok savaştım. Ama yorgunum çocuklar.

  İnsanların işlerine saygı duymalarını tavsiye ediyorum. En önemlisi kendinize saygınız olsun.

  Bu uygulamanın içine 23 senelik astrolojik tecrübe ve birikimleri bıraktım. Herkes yolunu çizsin ve o uygulama ona dost olsun istedim. Umarım başarabilirim. Ben bunun için çok bedel ödedim. Bir gün zamanı geldiğinde sizlere anlatacağım ama umarım bu ışığı yakarım. Allah iyi, zeki, vicdanlı ve yetenekli insanlarla karşılaştırsın. Her şeyin başı sağlık…Sağlık olsun…

  Bunu da halledeceğiz… 

  Hem yukarıda dediğim gibi, “mücadele!” 

  Yazının devamı...

  16 Mayıs Ay tutulması: İnsan kendi gölgesinde durur ve neden karanlık olduğunu merak eder!

  Sen kendinden ne bekliyorsun hiç kendine sordun mu?

  Her şeyden önce, geçmiş sorunlardan ve anılardan yola çıkarak yaşadığımız zor duyguları silecek bir ay tutulması içine düştük.

  Tepkilerinizde ustalaşmanıza, aşk hayatınızı, ekonomik durumunuzu daha net bir hale getirmeye veya yaralarınızı iyileştirmek için neler yapmanız gerektiğinden daha emin olmanıza yardımcı olacaktır. 

  Sadece bunu yapmak bile aslında size büyük bir mutluluk ve zaman kazandıracaktır.

  Çünkü çatışmalardan, fazla düşünmekten, özgüveninizi artık tehlikeye atmaktan kaçınıyorsunuz.

  Bir şeyler inşa etmenin verdiği tatminden ve duygusal hayatınızda gerçekten bir yere gittiğinizi bilmenin verdiği güvenden daha iyi bir ödül yoktur.  

  Aslında hepimizin istediği şey bu değil mi? 

  Akrep burcundaki ay tutulması kaderinizin yönünü size göstermeye geliyor.

  Bu ay tutulması (güneş boğa /ay akrep) ve Retro Merkür ikizler ile birçok ESKİ kalıp ve davranışı bıraktığınızı gösterecek. Kendiniz olmayı yeniden öğreneceksiniz. Çünkü bugüne kadar başkalarının dayattığı kurallara göre yaşadınız. Bu nedenle, kendiniz için yaratmış olabileceğiniz yeni hayatta artık eski arkadaşlar, eski işler ya da sizi anlamayan ve yalan söyleyen belki de sizi çürüten herkesle vedalaşıyorsunuz. Bu hemen bugün olmayacak ama içinizdeki cesaret başlayacak. Şu an kendinizi o kadar boş hissediyorsunuz ki ne hissetmeniz gerektiğini bile bilmiyor olabilirsiniz.

  Bunu 18 Ocak 2022'den beri hissetmeye başlamış olabilirsiniz çünkü o zaman Güney Ay Düğümü Akrep'e geçti. Ancak, girişlerinden bu yana bu burçta bir Tutulma olmadı, bu nedenle bu Tutulma eski bir bölümün sonunun başlangıcını temsil ediyor.

  Bu, Akrep'teki 3 Tutulmadan ilki olacak.
  Diğerleri sırasıyla;
  - 16 Mayıs 2022-Ay
  - 25 Ekim 2022-Ay
  - 5 Mayıs 2023-Ay
  Tutulmaların bu tarihlerinin her biri, doğum haritanızda Akrep burcu olan yerin kurallarına getirilen değişikliklerde çok önemli bir dönüm anını temsil eder. Güney Düğüm bir azalma, ilgisizlik, kaydileşme (bazen kelimenin tam anlamıyla bitmiş olanı ortadan kaldırır). Kaybolmuş bir şeyleri sona erdirir. Eski bölümleri tamamlar ve ayrılma alanını gösterir, bu nedenle Güney Düğüm ile birleştirilmiş bir Tutulma acıyı şu şekilde vurgular: ihmal ettiğin her şey ölür…

  16 Mayıs saat 07:00 civarında gerçekleşecek tutulma Duygusal yoğunluk, yalnızlık hissiyatını artırıyor. Şimdi Kasım 2021 tarihlerini düşünün. Bu dönem ne konular harekete geçmişti?

  Bu demek değil ki o zamanda yaşadığınız şeyleri şimdi yaşayacaksınız. Bu durumu bu şekilde değerlendirmekten vazgeçin. Zamanlar arasında bağ kurmaya çalışıyoruz. Bunu başarabilirseniz zaten çok daha mutlu yaşamayı başarmış olacaksınız. 

  Hak ettiğiniz saf sevgiyi, parayı ya da mutluluğu elde etmek için her zaman dilediğiniz bu şansı kendinizden mahrum etmeyin. 

  Ekonomik açıdan şok edici değişimlere ve dünyanın küresel bir kriz içerisine girdiğine şahitlik edeceğiz. Aslında bu durum bugün oluşmadı ama şimdi artık bazı menkul değerlerin son durumunu göreceksiniz. 

  Aracınızın arızalanması sonucu belki aracınızı değiştirmek mecburiyeti doğarken bir yandan belki de ev sahibinizin evden sizi çıkartıp kendinize ev almak zorunda kalışınız örneği söz konusu olabilir. 

  Hızlı kararlar vermeyin! 

  Şu an için çok alıngan ve dürtüsel olabilirsiniz. Hayatınızı varlığınızın en güçlü noktası haline getirmek, hayatınızın her gününü, ne olursa olsun bir amaca sahip olmanın güveniyle ilerlemesine yardımcı olacak kayaya dönüştürmek artık sizin elinizde. Bu ay tutulması aslında sizi bu sisteme çağırıyor. Güvence arayışınız için asla özgürlüğünüzü feda etmemeniz gerekiyor. 

  Ne kadar kurşun geçirmez olduğunuzu fark ediyorsunuz? 

  Geçmişte yaşanılanlar aklınıza geldiğinde daha uygun tepki verebilmek, çabucak unutabilmek, derin yaraları iyileştirebilmek, daha fazla güven kazanmak ve doğru kararlar alabilmeye ne kadar ihtiyaç duyduğunuzu biliyorum. Bir rehber arıyorsunuz. Biri yol açsın ve ne yapacağınızı söylesin istiyorsunuz.

  En gerçek rehber sizsiniz. 

  Kendinize faydanız olması için sizi aşağıya çeken şeylerden uzaklaşmalısınız. Kaybetmekten korkmayın. Bir kez özgürlüğünüz olmadığında ve istemediğiniz birçok şeyi yapmak zorunda kaldığınızda ve bu bir rutin haline geldiğinde, kimliğiniz tehlikede çünkü artık kendiniz olmadığınızı ve hatta kendinizin olmadığını hissedersiniz. Bu his adamı çürütür. Onların senin olmanı istedikleri şey haline dönüştüğünde kendini kaybedebilirsin. Bunun farkına var. Bazı insanlar o kadar uzun süre kaybolur ki kendileri olmanın nasıl bir şey olduğunu unuturlar. Kendini yeniden bul. Hayatta çoğu zaman kendimizi kaybettiğimizi hissettiğimiz zamanlar vardır. Kendinizi işinize, ilişkinize, çocuklarınıza veya başka bir şeye kaptırabilirsiniz. Bu, kendinizi ve duygularınızı tamamen görmezden geldiğiniz ve unuttuğunuz bir aşamadır. Öz değerinizi kaybetmenin en kesin yolu, onu başkalarının gözünden bulmaya çalışmaktır. 

  Bugün yeni bir sayfanın başlangıcı olsun ve buna bir isim verin…Not alın. Bu tutulmayı size soracağım. Sevgiler…

  Yazının devamı...

  Dikkat Merkür Retro’su: Yapım aşamasındayız!

  Hepimiz yapım aşamasındayız ve olumlu yönde büyümek, gelişmek için çaba gösteriyoruz. Bunun için özverili olmalıyız. Şu an bulunduğumuz ortam ve koşullar bu özveride bulunmamızı sağlayacak motivasyonu vermiyor. En iyi olmanıza yardımcı olacak stratejiler için astrolojiden ilham alıyoruz.

  Yaşamı anlamanın çok zor olduğu zamanlardayız. Satürn kova burcunda bizleri sosyal açıdan o kadar yordu ki… 

  Akrep ay tutulmasına doğru ilerliyoruz. Psikolojinize lütfen sahip olun. Şu dönemde intihar vakalarında çok fazla artış duyabilirsiniz. Akrep burcu biliyorsunuz ki kendini sokar ve hayatını sonlandırır. En büyük zararı kendisine verir. 

  Bu yüzden şu an ne duyguda olduğunuzu ve ne hissettiğinizi kendinize açıklayın. Depresyonda gibi davranmayın. Belki üzüntülüsünüzdür. Üzüntü ile depresyonu birbirinden ayırın. 

  Daha iyi bir insan olmak sandığınız kadar zor değil. Başkalarıyla günlük etkileşimlerinizde şefkat, empati ve nezaket göstermek için yapabileceğiniz şeyler var. 

  İyi bir insan olmak, nezaketle hareket etmek anlamına gelir. Yapılan araştırmalar, nezaketin beyninizi olumlu yönde etkileyebileceğini göstermektedir.  

  Bireysel nezaket eylemleri, oksitosin ve endorfin salınımını tetikliyor ve yeni sinirsel bağlantıların yaratılmasını engelliyormuş.

  Nazik olmak, kendi kendini güçlendiren bir alışkanlıktır. Nazik olmanın iyi hissettiren hissini arzularız, böylece bir nezaket eylemi kolayca diğerine yol açabilir.

  Aşırı kritik davranışlardan kaçının! 

  Uzun zamandır planladığınız işleriniz vardır ve şimdi onu başlatmanız gerekiyordur. Bunu yapın. Korkmayın. Diyelim ki bir açılış yapacaksınız ama son 6 aydır buna hazırlandınız. Bunu yapmanız gerekiyor. Buna engel olmayın. Bir çocuğun doğmasına engel olabilir misiniz?

  Bunun gibi düşünün. Bu dönem sadece hiç denemediğiniz ve üzerinde fikriniz olmayan konulara hızlı girişler yapmamanız gerektiğini söyler. Bilmediğiniz ürünler almayın. 

  Diyelim ki telefon kırıldı ya da buzdolabı bozuldu.

  Ne yapacaksınız?

  3 hazirana kadar bekleyecek misiniz? 

  Bu büyük bir saçmalık arkadaşlar.

  Hayat devam ediyor ve kaçmaz.

  Böyle bir durum karşısında buzdolabınıza ekstra kasko isteyebilirsiniz. Mutlaka teknik desteği olan bir marka seçmelisiniz. Daha detaylı üstünde çalışmalı ve incelemelisiniz. Hepsi bu. 

  Mesela; Netflix, Merkür Retro’sunda kurulmuş. Ben Merkür retrosunda doğmuşum :) 

  Bunun nesi kötü olabilir ki öyle değil mi?

  Bu yüzden tutkularınızı, saçmalıklarınızı veya aptalca ihtiraslarınızı lütfen Merkür’e ithaf etmeyin.Akıllı olun. 

  Merkür stratejileri Nelerdir? 

  Astroloji geçişleri meteorolojik olaylar gibidir. Bir fırtına yaklaşırken bir fırtınanın gittiğini biliyoruz. (Ya da bir hafta güneş ışığı, ani sel, ılık bir ay, vs.) ve buna göre kendimizi hazırlayabiliyoruz. Sonuç olarak, tüm astrologlar sizlere uçuş rezervasyonu yapmak, sözleşmeleri imzalamak, zor konuşmalar yapmak, önemli kararları almak ve bilgisayarlarınızı yedeklemeniz adına birçok teklifte bulunuyoruz. 

  Bu yaşam alanındaki planlarımızı Merkür gerilemesi bitene kadar ertelemeyi denemek iyi bir fikir olsa da bazen o zor konuşmayı yapmanız gerekiyordur. Ya da o önemli işe girmeniz gereklidir. Bazen zor konuşma ya da sözleşme bekleyemez. Ancak bu durum bizlerin Merkür tarafından zarar gördüğümüz anlamına gelmiyor. Bu sadece ekstra önlem almanın iyi bir fikir olduğu anlamına gelir. Merkür gerilemesinin etkisini sizlerde kişisel anlamda üzerinizde test ederek ve etkisini daha azaltmak için hem pratik çözümler yapabilirsiniz. 

  Merkür gerilemesi fırsatları nelerdir? 

  Gezegenler gerilemeler olarak hareket ettiklerinde, görevleri de içe döner. Bu, özellikle Merkür ile bağlanan alanlarda, yaşamımıza iç içe geçme ve yansıtma zamanı olabilir. İletişimimiz ilişkilerimizde nasıl gidiyor? 

  İletişimimiz nasıl çalışıyor? 

  İletişim biçimimizde yeni kararlar veya yeni stratejiler var mı? 

  Önümüzdeki anlaşmalardan veya girişimlerden memnun muyuz, yoksa değiştirmek isteyebileceğimiz şeyler var mı? 

  Merkür iç enerjisi bizi bu sorgulama sürecinde destekleyerek hiç aklımıza gelmeyen şeyleri sorgulatabilir. 

  Ayrıca, bunları başlatmak için en iyi an olmasa bile bize bazı yenilikçi fikirler verebilir. Yaşamın bu alanlarını daha iyi tanıyarak dinlememizin zamanıdır. 

  Çünkü Merkür gerilemesinin ne zaman gerçekleşeceğini önceden bildiğimiz için, takvimimizde, projelerimiz ve hedeflerimizle yolda kalmamıza yardımcı olacak güçlü bir işaretleyici haline gelebilir. 

  Örneğin, her Merkür gerilemesinde iletişim, karar verme, mesleki yaşam, seyahat, vb. İşlerimizde nasıl yaptığımızdan bir ay önce kendimize sorabilir ve bu işlerde tamamlamak istediğimiz herhangi bir iş olup olmadığını kendinize sorabilirsiniz. 

  Dememiz o ki; Hayatımızı planlamak ve geleceğe yönelik bazı hedeflerde bulunurken güçlü dönemleri bilmek bize ulaşmak istediğimiz nokta adına belli ivmeler oluşturur. Bir gezegenin gerilemesi üzerine kaygı yaşamanızdan daha çok o gezegenin tavrını ve tarzını tanımanız sizi bu gezegende daha kaliteli ve güçlü ilerletebilir. 

  Olaylara verdiğiniz yön bakış açınızla ilgilidir. Daha mantıklı ve sistemli ilerlemeniz kaygılarınızı azaltır. Tekrar ediyorum olması gereken olacaktır. Önüne geçemezsiniz ama güzel şeyler olması için emek harcayabilirsiniz. Kendinizi gereğinden fazla yıpratmayın. 

  Mutlu günler dilerim.

  Yazının devamı...

  Jüpiter koç burcuna geçti! Kendinin en kötü versiyonuna bağımlı olma!

  Jüpiter, 11 Mayıs – 28 Ekim tarihleri ​​arasında Koç burcunda hareket edecek.

  28 Temmuz sonrası Jüpiter gerileme hareketine başlayacak. 

  11 Mayıs-28 Temmuz tarihleri ​​arasında tüm projelerinizi harekete geçirin. 

  Jüpiter KOÇ yeni başlangıçları sever. Bu nedenle dünyanızı açabilecek geziler, eğitimler için plan yapın. İstediğiniz kişiye dönüşmek için özgür olmanız gerekir. Bireysel olarak kendi gücünüzü keşfetmen gerekir. 

  Düşünsenize bugüne kadar kim neye yardım etti.

  Bunu hisset. Neler aştın ve nerelerden bugüne geldin…

  Kimin ne faydasını gördün?

  Otur bir bir düşün.

  İnsanların senin hayatından gitmelerine izin verecek kadar cesur ol. Dağılmayacak kadar yürekli… 

  Bir daha kimsenin senin hayatına dağıtmasına müsaade etme. Kendinin en kötü versiyonuna o kadar bağımlısın ki bu çaresizlikten asla çıkamayacağını düşünüyorsun. Kurtul bu duygudan.

  Öyle bir hayat için yaşamaya başla ki isteyen sadece senin yanında senin hayatına katılsın. Yani kısaca herkesin her şeyin hayatından bir gün gidebileceği kadar cesur olmalısın. Senin sınırların ve çizgilerin var.

  Sınırlarından herkesi geçiremezsin. İnsanların zorla senin sınırlarından geçmesine sadece olay çıkmasın diye sessiz kalma. Kendi sınırların için savaş ve kendine sınırlarını YENİDEN çiz. 

  Mayıs-Haziran ve temmuz ayları 2023 senesinin tonlarını belirleyecek! 

  Bazı işler yarım kalıyor gibi gelse de henüz her şey bitmedi. Bir film bitmeden başka bir filmi izlemeye geçmiş gibi hissedebilirsiniz. Şimdi başka bir filmin ortasına geleceksiniz ve diğer sonu bitmemiş filmin sonunu 28 ekimde izleyeceksiniz. Aklınız diğer filmde hiç kalmayacak. Çünkü bu o kadar sürükleyici ve heyecanlı olacak ki diğerinin başını bile düşünebilirsiniz. Bu yüzden şimdiden buna hazır olun. Çünkü Jüpiter 28 Temmuz'dan itibaren Koç'ta geri hareket edecek ve 28 Ekim'de Balık burcuna geri dönecek ve daha sonra 28 Kasım'da doğrudan rotasına devam edecek. Bu gerileme başladığında, muhtemelen mayıs, haziran temmuz aylarında yaptıklarınız önemli olacak. Jüpiter, 21 Aralık'ta Koç'a geri dönecek ve burada 16 Mayıs 2023'e kadar kalacak. Şimdi bu süreci doğru planlama zamanındasınız. 

  Jüpiter koç size “benlik saygısı” kurmanızı ister! 

  Kendinizi ne kadar sevdiğiniz, kabul ettiğiniz ve değer verdiğiniz benlik saygısı şeklinde size katkıda bulunur. Benlik saygısı, başkalarının sizi nasıl gördüğü, başkalarının sizin hakkında nasıl düşündüğü ve toplumdaki rolünüz dahil olmak üzere bir dizi faktörden etkilenebilir. 

  Benlik kavramı her zaman gerçeklikle uyumlu değildir. Kendinizi nasıl gördüğünüz (kendi imajınız) ile kim olmak istediğiniz (ideal benliğiniz) arasında bir uyumsuzluk varsa, benlik kavramınız uyumsuzdur.  

  Burayla ilgili uyumsuzluğun altında her zaman aile sevgisi ya da çocukluk denen bahçenizde aldığınız kokuların güzelliği ya da çirkinliği etkendir. Bu yüzden “çocukluğuna inelim” söylemleri hep vardır. 

  İnsanın bugünkü savaşı aslında çocukluğundaki yaşadıklarıdır. Yurtdışında bununla ilgili bir çalışma yapılmış. Bir öğretmenin düşük performanslı bir öğrencinin yeteneklerine ne kadar inandığını göstermesiyle öğrencinin benlik kavramının o kadar yükseldiğini keşfetmiş. Yüksek performanslı bir öğrenciye de inanmadığını göstermesiyle o performansını kaybettiğini gözlemlemişler. 

  “İnanç” ne kadar değerli ve önemli bir olgu. Ailemizin bize inanması ya da çevremizin bize inanması ile doğrudan bağlantılı bir durum. Ya da bir dostunuzun, öğretmeninizin… 

  Benlik kavramı, etkileşimde bulunduğumuz insanlara göre de değişebilir.  

  Bu, sosyal gruplardaki ve ilişkilerdeki benlik tavrımız hayatımızdaki liderlik rollerinde bulunan kişilere karşı sergilemek istediğimiz duruşumuzdur. Bazı durumlarda insan neden böyle hissettiğini anlamak adına bir teşhise ihtiyaç duyar. İşte bu dönem hissettikleriniz değişecek ve Jüpiter koç süreci sizin benlik duygunuzu tanımanızı isteyecek. Yaşadığınız ayrılıklar, terkedilmeler ya da yeni aşklar hep finalde bu noktayı sorgulatacak. 

  Kendi tanımınızı iyi yapın. 

  Örneğin: "Ben iyi bir yazarım" ya da “ben iyi bir öğretmenim” ya da ben iyi bir “ev hanımıyım” 

  Bunun üzerine benlik saygınızı kontrol edin. Kendiniz hakkında sahip olduğunuz tüm yargıları veya görüşleri gözden geçirin. 

  "İyi bir yazar olmaktan gurur duyuyorum"

  “İyi bir öğretmen olmaktan gurur duyuyorum” 

  Başka bir deyişle, benlik kavramı şu soruyu yanıtlar:

  Ben kimim? Benlik saygısı şu soruyu cevaplar: Kim olduğum hakkında nasıl hissediyorum? 

  Jüpiter koç süreci boyunca hayata nasıl tepki verdiğimiz çok önemli olacak. Bu nedenle iyi gelişmiş bir benlik kavramı, sizin için daha olumlu ve faydalı şekillerde yanıt vermenize yardımcı olacaktır. Bunu yapmanın yollarından biri, değerimizi tanımamızı sağlamaktır. Aynı zamanda, iyi gelişmiş bir benlik kavramı, başkalarından gelen olumsuz geri bildirimleri içselleştirmemize yardımcı olur. 

  Astrolojiyi kullanırken ruhsal durum tespitlerinize göre değerlendirin. Sığ yorumlardan lütfen çıkın. Benzersiz bir haritanız var. Allah özenerek bizleri yarattı. İnancınızı asla kaybetmeyin. Çevrenizde sevdiklerinize de destek olun ve onlara inanmaktan vazgeçmeyin. Birbirinizi cesaretlendirin. Bu dünyanın en güzel şeyi olabilir. Bir kere yapınca daha vazgeçemeyeceksiniz. Nerden biliyorum diye sormayın işte… 

  Belki bu yazı ile size inandığıma şahit oluyorsunuzdur…

  Size inanıyorum…

  Kimse inanmasa da size ben inanıyorum…

  Bu yazıyı boşuna okumuş olamazsın.

  13 yıllık yeni sayfan şimdiden hayırlı olun… 

  Yazının devamı...

  Jüpiter koç geçişinin, 1 yıl boyunca burçlarınıza olasılıkları nelerdir?

   Şimdi de bu transit etkisinin sizin yükselen burcunuza göre etkisinden bahsedeceğim. 

  Bu yazı 1 yıl boyunca size lazım olacak. Özellikle unutmayın ki Jüpiter 28 Temmuz sonrası gerileme hareketinde olacak. Bu yazdığım konular üzerinde birtakım gerilemeler ya da engellenmeler olması söz konusu olabilir. Bunları farkında olarak ilerlemeyi seçelim.

   Koç veya yükselen burcu koç olanlar;

  Jüpiter 1.evinizden geçiş yapacak. Yani bu ev zaten Mars doğasındadır. Artık başkalarına bağlı olmadığınızı fark ettiğiniz bir zaman dilimindesiniz. Belki 2010-2011 senelerinde başkalarına bağlıydınız ve bir şeylerden kurtulmak için farklı nedenlerle bir yerlere bağlı kalma zorunluluğu hissettiniz. Bu belki bir kadro meselesiydi belki bir evlilikti belki de aileydi. Artık daha güçlü ve özgür olduğunuzu hissedeceksiniz. Tabi bunu hissederken gereğinden fazla savaşçı ruhunuz ortaya çıkacak. Bazı hesaplaşmalar yaşanacak ve bunlar sizin için adeta son 20 senelik bir sayfa kapatma tadında olacak. Bunaldığınız ve haksızlıklara uğradığınız bu süre zarfında yeni bir başlangıca yürüyeceksiniz. İşler çok hızlı ilerleyecek. Sizlerde elinizden geldikçe hızlı ve pratik bir yaklaşım içinde olun. Şayet hala böyle hissetmiyorsanız kendi yeteneklerinize tutunarak bir çıkış yakalayın. Çünkü bu dönem sizlerin büyüme dönemi olacak. Hem kariyer hem de aşk hayatınızda büyük bir zaman diyebiliriz. 

  Boğa veya yükselen burcu boğa olanlar; 

  Jüpiter 12.evinizden geçiş yapacak. Bu ev balık burcu ile alakalıdır. İşin içinde Neptün gezegeni bulunmaktadır. Hem varoluşunuzu sevmenizi ister hem de varoluşsal krizleri kontrol etmeye sizleri zorlar. Bu transit geçişi kendinizi evrene, doğaya ve insanlığa adamanız ile görünmez bağlarla evren tarafından korunmanızı gösterir. Yani bir zamanlar yaptığınız iyiliklerin vücut bulması diyebiliriz. Bu ev adanmışlıkla ilgilidir. Kendinizi adadığınız şeylerin ne olduğunu göreceksiniz. Bu süreç sizi aşırı hassas biri de yapabilir. Çaresiz insanlara kendinizi adamak isteyip onlar için savaş açabilirsiniz. Yardım işleri yapmak, kişinin kendisinden daha şanssız olanlara destek vermek gibi konular gündeminizde olacak. Bu hissiyat sizi kurban rolü üstlenmek isteyeceğiniz ilişkilere de itekleyebilir. Eğer kendinizi hümanist işlere adamazsanız kendinizi kaybetmeye meyilli konular içine çekilebilirsiniz. Kendinizi sabote ederseniz gerçek şansları göremeyebilirsiniz. Kurban veya kurtarıcı ilişkilerine dikkat etmelisiniz. Zihinsel bir yükselişinizi fiziksel bir düşüşe dönüştürmeyin. Bir emekli gibi davranmak kendini bir kurban gibi görmek yerine kurtarıcı olarak yeniden başlamak daha büyük fırsatlar önünüze getirecek. 

  İkizler veya yükselen burcu ikizler olanlar; 

  Jüpiter 11.evinizde hareket edecek. Bu ev kova burcunun evidir. Yani iş hayatınızda ya da toplumsal alanda özgürleşmek istediğiniz bir zaman olduğuna işaret ediyor. Bireyselleşme noktasından çıkıp sosyal çevrenizde daha baskın ilerleyeceğinizi gösteriyor. Dernekler, kulüpler ya da organizasyonlarda aranan isimlerden biri olma yolundasınız. Belki de birtakım seçimlerde kendinizi başkan adayı olarak bile bulabilirsiniz. Çevrenizde artık benzer görüşte insanlarla yürümek isteyeceksiniz. Geleceğe dair yeni vizyonlarınız var. Yükseköğretim ya da evrensel anlamda güç kazanacağınız girişimler içinde olacaksınız. Değer yargıları sizin gibi olmayan insanlardan uzaklaştığınız bir zaman. Kariyer hayatınızda bu dönem atacağınız adımlar veya başlatacağınız projeler oldukça ses getirecek ve size 13 senelik bir kök salma fırsatı sunacak. 

  Yengeç veya yükselen burcu yengeç olanlar; 

  Jüpiter sizin 10.evinizden geçiş yapacak. Burası oğlak burcunun evidir. Mesleki ya da kariyer alanındaki potansiyellerinizi ortaya koyduğunuz büyük bir zafer dönemi olduğunu söyleyebiliriz. Yaptığınız işlerde toplum tarafından tanınma ya da ün gibi fırsatlar size sunmaya doğru götürecek. Yani belki de yaptığınız işlerde çevrenizde daha fazla bilinen ve dikkat çeken biri olacaksınız. Kariyer hayatınız bu yönde ilerlerken ev hayatınızda birtakım zorluklarla yüzleşmeniz mümkün olabilir. Kariyerinizin zirvesini yakalamak için bazı zorluklara göğüs germeniz ve savaşmanız gerekebilir. Bu dönem inşa edeceğiniz her şey sizi markalaşma noktasına götürecek. Belki bu yazıyı okurken işten çıkartıldınız ya da iş arıyorsunuz. Bu dönem asıl olmanız gereken yere sizi taşıyor. Uyanık ve farkında olun. 

  Aslan veya yükselen burcu aslan olanlar; 

  Jüpiter sizin 9.evinizde olacak. Bu geçiş yaşama dair olan inançlarınızı yeniden güncellemeye geldi. Çünkü uzun zamandır yaşadığınız krizler ve haksızlıklar yüzünden insanlara olan inancınızı yitirdiniz. Şimdi yeniden güveniyor ve yeniden başlıyorsunuz. Bu dönem başladığınız işler oldukça değerli olacak. Eğitim almak, seyahat etmek, fenomen dil öğrenmek, zihninizi genişleten yeni projeler içine girmek için çok doğru bir karar diyebiliriz. Geleceğe dair umutlarınızın tazelendiği işler ve projeler önünüze gelecek. İş hayatınızda derin bir nefes alacaksınız. Eğer atanmayı bekliyorsanız bu dönem gerçek bir cevap bulabilirsiniz. Hayatınızda neyin yanlış olduğunu fark ediyor ve harika bir dönüş alıyorsunuz. 

  Başak veya yükselen burcu başak olanlar; 

  Jüpiter sizin 8.evinizden geçiş yapacak. Burası dönüşüm evidir. Gücünüzü nerden aldığınızı keşfettiğinizi göreceksiniz. Yenilenme ve yeniden başlama kararları alacaksınız. Burası zaman zaman evlilik, devlet işleri, atanma veya hamilelik gibi konuları da anlatır. Kişinin korkularını keşfetmesine izin verir. Burada korkuları için savaşırsa kişi büyük mucizelerle karşılaşır. Cinsel konular ve ayrıca maddi konularda bu transit etkisidir. Vergi, miras, yatırım ya da sigorta gibi konularda hayatınızda gündem olabilecek durumlar getirebilir. Hayatınızı kaçırmışlık hissinden çıkmalısınız. Çıkarlarınız ya da menfaatleriniz için devam etmek zorunda olduğunuz ilişkilere devam edemediğinizi göreceksiniz. Krizlerden dönüşme ihtimaliniz bu dönem açık olabilir. Eşiniz varsa onun finansal koşullarındaki değişimin size yansımasına şahitlik edebilirsiniz. Sizi kötü biri yapmaya çalışan insanlardan kötülüklerden uzak durun. 

  Terazi veya yükselen burcu terazi olanlar; 

  Jüpiter sizin 7.evinizden geçiş yapacak. Bu bir çoğunuz için evlilik olarak ifade edilse de bazılarınız için boşanmak ya da yol ayrımı olaraktan tanımlanabilir. Kişilerin ortaklık ya da evlilik konuları dikkat çekici bir hal alıyor. Bu dönem tanışacağınız insanlar sizleri büyütebildiği gibi aynı zamanda aşağıya da çeken insanlar olabilir. Yapacağınız anlaşmalar, sözleşmeler veya iş birlikleri sizleri güçlendirecek. Kendi içinizde uzun zamandır kaybettiğiniz dengenizi bulmanıza yardımcı olacak yeni insanlarla da sizlere getirebilir. Bazı konularda arabuluculuk, uzlaşma ya da küslüklerin sona ermesinde söz konusu olacaktır. Özellikle bu dönem parasal konularda, gelirde, kazançta, prestij ve gücü arttırmada, aşkta başarı sağlamada, uygun bir evlilik uyumu sağlamada, ayrıca alım satımda başarı sağlamada size iyilik yapacak bir pozisyonda hareket edecektir. Jüpiter, doğru veya istenen yaşta evliliğe yardımcı olur. 

  Akrep veya yükselen burcu akrep olanlar; 

  Jüpiter sizin 6.evinizden geçiş yapacak. Bu geçiş, iyi bir düzen kurmak için gereken ayrıntıları ele alma yeteneğinizi geliştirir ve becerilerinizin daha fazla farkına varmanıza yardımcı olur. Bu dönem özellikle iş arkadaşlarınızla uyum sağlamak ya da personel almak adına çok faydalı olabilir. Çalışma hayatınızda ya da rutin günlük işlerinizde kolaylıklar yakalarken aynı zamanda sunduğunuz hizmetin karşılığını görmediğiniz ve bunları da sonlandıracağınız bir süreç olduğuna işaret ediyor. Sağlayabileceğiniz her türlü hizmetin iyi gitmesi muhtemeldir. Yaptığınız işten daha fazla keyif alacağınız ama sorumluluklarında çok fazla arttığı bir döneme giriyorsunuz. Sağlıklı beslenmek ya da spor yapmak bu dönem çok önemli olacaktır. İş arıyorsanız iş bulmak her zamankinden daha kolay olacak. Bu döngü sırasında yeni bir iş bulabilir veya mevcut bir işi önemli ölçüde iyileştirebilirsiniz. Bu geçişe emeklerinizin karşılığını almak desek pek de haksız sayılmayız. 

  Yay veya yükselen burcu yay olanlar;

  Jüpiter sizin 5.evinizden geçiş yapacak. Bu geçiş sırasında kendinizi mutlu ve iyimser hissedeceksiniz. Bu da size kendiniz olma cesaretini verecek ve başkalarının ne düşündüğünü pek de önemsemeyeceksiniz. Çünkü uzun zamandır bunu kafaya taktınız. Artık endişe etmeden kim olduğunuzu daha fazla ifade edecek ve istediğiniz projelerinizi yapacaksınız. Genellikle kendinizin bazı yönlerini beğenmiyor ve eleştiriyordunuz. Bu yüzden sahneye çıkmak istemiyordunuz şimdi bu geçiş suçluluk duymadan kendiniz olmanızı sağlar. Alkol, sigara gibi bağımlılıklardan uzak durun. Hayattan keyif aldığınız yer kesinlikle spor olsun. Bedensel değişiminiz sizi şaşırtacak. Kendiniz olmaktan mutluluk duymaya başladığınız bu süreç size başkalarıyla olan ilişkilerinizi de geliştirme fırsatı sunacak. Bu durum sizi heyecan verici aşk maceralarına sürükleyebilir. Romantizm artıyor. Bazı durumların gelip geçici olmaması için ayağınız yere sağlam bassın. Artık otantik bir yaşam istemiyorsunuz çünkü kendinize oldukça güveniyorsunuz. Aşırıya kaçmamaya dikkat edin aksi takdirde kibirli ve dayanılmaz biri olursunuz. Çocuklarınız varsa onlarla ilişkileriniz gelişecek. 

  Oğlak veya yükselen burcu oğlak olanlar; 

  Jüpiter sizin 4.evinizden geçiş yapacak. Jüpiter bakış açınızı genişlettiği ve daha büyük resmi görmenizi sağladığı için dünyanızı genişletmeye geliyor. Ev ya da aile sorunlarınızda çözüme doğru gidiyor. Eviniz veya ailenizle yaşadığınız herhangi bir sorun ortadan kalkabilir. Ailenize karşı daha fazla destek ve güvenlik ihtiyacı içine çekileceksiniz. Ev almak ya da yatırım yapmak daha fazla kök salmak ihtiyacı içinde olabilirsiniz. Kök salmak veya kendinizi ait hissettiğiniz yeri kişiyi tespit edip onunla geleceğe yönelik büyütebileceğiniz bir yer bulmak isteyeceksiniz. Hayatınızı genişletmek ve mutlu olmak istediğinizde güvenli bir temele oturtmak için bir fırsat karşınıza çıkacak. Bunu şimdi başarabilirseniz, ileride koşullarınız değişecek ve bu dönem verdiğiniz kararlardan mutlu olacaksınız. Ev hayatınızda mutlu olmadığınız yerdeyseniz bu size büyük bir baskı yaratacak ve dayanılmaz bir noktaya gelecek. Artık bir karar vermek zorunda hissedebilirsiniz. Bu durum artık sizi daha özgürleştirecek. Kariyerinizdeki büyük zirve ev hayatınızdaki baskıya da yansıyabilir. Annenizi ya da ailenizden birilerini daha yakınınıza taşımak isteyebilirsiniz.

  Kova veya yükselen burcu kova olanlar; 

  Jüpiter sizin 3.evinizden geçiş yapacak. Zihniniz daha iyimser düşünürken istediklerinizi elde etmenize yardımcı olabilecek olumlu düşünmeye daha yatkın olacaksınız. Bu aynı zamanda yeni fikirler öğrenmek, yeni beceriler konusunda eğitim veya öğretim yoluyla ufkunuzu genişletmek için harika bir zamandır. Sosyal medya aracılığıyla erişiminizi genişletebilir, bağlantılarınızı büyütebilir ve yeni arkadaşlar bulabilirsiniz. Yakın çevre ilişkileriniz, akraba ilişkileriniz ya da eski dostluk bağlantılarınızda yeniden güçlü bağlar kuruyorsunuz. Artık her şey hakkında daha kolay konuşabileceğiniz veya bugüne kadar sustuğunuz şeylerde kendi haklılığınızı ortaya daha rahat sunduğunuz bir zamandasınız. Jüpiter ayrıca gelecek için planlarınızı genişletir. Ne yapmak istediğinize ve hayatınızı nasıl iyileştirebileceğinize dair daha fazla vizyona veya sezgiye sahip olabilirsiniz. Yaşadığınız eski sınırlamaların çoğunun, kendinizden şüphe duymanız nedeniyle kendi kendinize dayatıldığını fark edebilirsiniz.  Jüpiter, farkında olmadan üstlendiğiniz tüm eski olumsuz veya verimsiz tutumları ayıklamanıza ve bırakmanıza yardımcı olabilir. Bilinciniz genişleyebilir ve daha olumlu hale gelebilir ve bu, hayatınızın diğer alanlarında iyileştirmeler yapmanıza yardımcı olabilir. Ehliyet veya araç alma gibi durumlar gündeminize gelebilir. 

  Balık veya yükselen burcu balık olanlar; 

  Jüpiter sizin 2.evinizden geçiş yapacak. Bu zamanı hedeflerinizi incelemek ve işinizi, mali durumunuzu ve değerlerinizi geliştirmek için neye ihtiyacınız olduğunu keşfetmek adına kullanın. Jüpiter, ihtiyacınız olanı elde etmek veya zaten sahip olduğunuz kaynakları daha akıllıca kullanmak için olumlu değişiklikler yapmanıza yardımcı olabilir. Bu geçiş sırasında zengin olacaksınız diye yazılar okursanız pek itibar etmeyin. Çünkü Jüpiter 2.ev geçişleri parayı iyi tutmazsanız bunun bir paydasını görmezsiniz. Gerçekten istediğiniz şeyi kazanma zamanı diyebiliriz. Sadece peşinde olduğunuz şeyi gerçekten istediğinizden emin olmalısınız. Değerlerinizi kontrol edin. Bu geçiş gerçekten değer verdiğiniz şeyler açısından büyüme ile ilgilidir. Paraya ve mülke değer veriyorsanız, o zaman bunu artırmaya çalışırsınız. Bunu yaparken neyi feda ettiğiniz çok önemli olacak. 2. evdeki Jüpiter, genellikle istediğiniz her şeyden daha fazlasını elde edeceğiniz anlamına gelir, bu nedenle bu zamandan en iyi şekilde yararlanmak için gerçekten neye daha fazla ihtiyacınız olduğu konusunda net olmanız gerekir. Sahip olmak istediğiniz hayatı inşa etmeye başladığınız zaman olarak söyleyebiliriz. 

  Yazının devamı...

  Jüpiter Koç burcunda! Zafer inananlarındır!

  11 Mayıs-28 Temmuz tarihleri ​​arasında tüm projelerinizi harekete geçirin. 

  Jüpiter KOÇ yeni başlangıçları sever. Bu nedenle dünyanızı açabilecek geziler, eğitimler için plan yapın. 

  Jüpiter 28 Temmuz'dan itibaren Koç'ta geri hareket edecek ve 28 Ekim'de Balık burcuna geri dönecek ve daha sonra 28 Kasım'da doğrudan rotasına devam edecek. Bu gerileme başladığında, muhtemelen mayıs, haziran temmuz aylarında yaptıklarınız önemli olacak. Jüpiter, 21 Aralık'ta Koç'a geri dönecek ve burada 16 Mayıs 2023'e kadar kalacak. Şimdi bu süreci doğru planlama zamanındasınız. 

  Jüpiter Koç yeni liderler ortaya çıkartacak. Kimi işe alacağınızı veya kimi işten çıkaracağınıza dikkat etmeniz gereken bir süreç olduğunu söyleyebiliriz. Rekabet artacak. Her şey zafer ilan etmek, büyük cüretkâr riskler almak adına ilerleyecek. 

  Doğum haritanızda Jüpiter önemlidir. Bulunduğu burç sizlerin hayat üzerindeki amaçlarınızı ve inançlarınızı açıklar. 

  Koç burcu Mars doğasındadır. “Hadi ne duruyorsun? Bu senin hakkın ve seni kimse durduramaz dürtüsü içinde hep saklıdır” 

  Hedefler koyun ve yapabileceğiniz şekilde olsun. 

  Koç burcu için hedef çok önemlidir. Çünkü insan hedeflerinin gerisinde kaldığını hissettiğinde kendini çok çaresiz ve savunmasız hisseder. 

  Gezegenlerin prensipleri vardır. Sizler ister kabul edin ister etmeyin.

  Allah muhteşem bir sistem kurmuştur.

  Bu prensiplere göre yaşamak içgüdülerinize göre yaşamaktan daha iyi sonuç verir. Çünkü doğanın her seviyesinde mevcut olan evrensel düzen prensiplerini oluşturan burçlar vardır. Bunlar arketiplerdir. Şayet bu arketiplerin ortaya koyduğu derin meseleleri anlamaya yeterli zamanı harcarsanız kendinizi anlar ve özgürleşirsiniz. 

  Astrolojide olayın anlamı olayı öngörmeden daha önemlidir. Çünkü bu olayı nasıl ve neden yaşadığını anlamak seni güçlü tutar. 

  Mesela sizin doğum haritanızda Jüpiter burcunuz nedir? Neye inanıyorsunuz? 

  Örneğin; benim Jüpiter burcum oğlak. Ben herkesten çok çalışmanın başarı getireceğini ve liyakatin olmadığı bir yerde çöküşün olabileceğine inanıyorum. Jüpiter Terazi burcundaki arkadaşım; insanlara adaletli davranırsanız karşılığında ellerinden gelenin en iyisini vereceklerine inanıyor. 

  Jüpiter Koç'ta ve ben özgürlükle ilgili ifadenize çok uyuyoruz. Ayrıca devrimin bozuk sistemleri yıkmak için olduğuna ve trendleri takip etmeye ya da sadece her zaman böyle olduğu ya da popüler/rahat olduğu için tarihsel olarak yapılmış olanı takip etmeye inanıyorum. 

  11 Mayıs sürecinde projelere başlayın diyorsunuz ama Merkür gerilemesi var. Eeee nasıl başlayacağız? 

  Tabii ki, Merkür 10 Mayıs – 3 Haziran arasında gerileme yapacak. 

  Bu yine sizler için kafa karıştırıcı gibi görünse de başlangıçlar ve bitişler, yanlış başlangıçlar ve kesintiye uğramış işleri yeniden gözden geçirebileceğiniz doğru zamanlar olduğuna da işaret eder. 

  Ancak Jüpiter, her türlü deneyim yoluyla ustalık kazanır ve Jüpiter geçişlerinde öğrendikleriniz yeni rotanızı daha da güçlendirecektir. Her kendinizi besleyin hem ders alın hem de sessizliğin tadını çıkarın ancak evrenle hesaplaşmayın, en önemlisi attan inmeyin.  

  Yeni 13 yıllık bir dönem başlıyor. Neden şimdi kendini durduruyorsun? 

  Sürekli her yerde okuyorsunuzdur. Biz astrologlar 2010-2011 yıllarında yaşadıklarınıza çok dikkat çekiyoruz. Astrolojide bir olayın önemini anlamaya çalışırken bu olayın gelecekte sebep olabileceklerinde göz önünde bulundurmaya çalışıyoruz. Yaşadığınız birçok olay birbirinden farklıymış gibi görünse de aslında her yaşanan şeyin çocukluktan kaynaklanan bir kalıbı veya bir örüntüsü vardır. Erken yaşlarda yaşadığınız tecrübeler üzerimizde güçlü etkiler barındırır ve bunlar hep bir sonraki adımı şekillendiren deneyimler olarak kalır. Bu örüntüler doğru okunduğunda kendi kendini doğrulayan kehanetler ortaya çıkarır. Her insanın kehaneti aslında kendinde gizlidir. 

  Gaybı Allah bilir ama insan kendini aslında öngörebilir. 

  Bu matematik dersinde olan “olasılık” konusu gibidir. Yazı mı? Tura mı? Hepimiz çevremizin bize dikte ettikleri kadar bir hayat görüşü içindeyizdir. Boşanmak ayıp olarak algılanmış ve korkutulmuşsak ya da böyle büyümüşsek maalesef hak etmediğiniz ilişki içinde sessizce yaşarsınız. Bu en basit örnektir. Dayatılan şeyler sadece kaderiniz olur. Kişinin gelişim yıllarında benimsediği kişisel kalıplar yetişkinlik dönemindeki kararlarını ve davranışlarını etkilemeye başlar. Kendi varlığımızın dokusunu meydana getirerek mesleğimizde, ilişkilerimizde ve maddi durumumuzda yansımasını görürüz. Yani velhasıl ne siz eski sizsiniz ne de artık eskiye dönebilirsiniz. Hücreleriniz yeni bilgilerle ve yeni güçlerle doludur. Bu deneyimeler daha heyecan verici ve güzel olacaktır. 

  Mars gezegeni artık çok aktif bir hal alacak. Bunu iyi kullanmalısınız? 

  Savaşçı ruhumuz ortaya çıkıyor. Çünkü Mars’ın rolü bellidir. Birisi ile rekabet içinde olan, onu kavgaya iten, kendini göstermeye cesaretlendiren, haklarını görmezden gelen ya da bir şekilde yaşamında bir tehdit unsuru oluşturan olaylar Mars’ın görevleridir. Gezegenlerin sembolize ettiği burçlar bu gezegenlerin içinde yer aldıkları ev konuları ile alakalıdır. Doğum haritanızda hem Jüpiter’in transit yapacağı ev önemliyken ayrıca natal haritanızda Mars’ınızın hangi evde olduğu ve aldığı açılarda çok önemli olacaktır. Mars gezegeni doğum haritanızda hangi evde yer alıyorsa genelde sizi hep harekete geçiren konuların ve sizi öfkelendiren konuların bu noktadan geldiğini tespit edebilirsiniz. Mars 10.evinizdeyse kariyer eviniz ya da mesleğiniz sizin sert çıkışlar yapacağınız yer olarak ifade edilebilir. İnsan savaşçı ruhunu keşfedebilmesi için bazı düşmanlıklarla karşılaşmak zorundadır. Ya da daha iyi kazanabildiğini görebilmesi için başkasına bağlı bütçesinde bazı krizler yaşamalıdır. (8.ev) 

  Koç burcu, savunmayı, cephanelik yapmayı, yarışmayı, hayatta kalmayı anlatacak olursa elbet ki Jüpiter koç sürecinde bizlere bunu nasıl yansıtacağını az çok tahmin edebiliyorsunuz. 

  Jüpiter gezegeni; hakikat, genişleme, inanç ve güvenle alakalı olarak tanımlanır. 

  Ahlaki yargılarımızı koruma içgüdümüzü bize gösterir. Abartmak ya da bazen büyütmekte bu duruma örnek olabilir. Aslında Jüpiter gezegeni umut etmeyi hedefler ve içinde heves vardır. Jüpiter’in koç burcunda olma sürecinde bugüne kadar inanç kaybı yaşadığımız her şeyde yeniden tazelenme fırsatı bulacağımıza işaret ediyor. 

  Jüpiter, Yay ve Balık Burcuna aittir. 

  Yengeç burcunda yücelir. Jüpiter geçmiş yaşamdaki iyi eylemlerin önümüze gelmesinden tutun bu hayatta ne kadar başarı, onur, servet elde edilebileceğimizi gösterir. Jüpiter'in tüm gezegenler arasında bilge olduğuna inanılıyor. Yani güçlü bir Jüpiter sizi her türlü aksilik ve sıkıntıdan kurtarabilir. İç görünüzü ifade eder. İyimserlik ve büyüme hem zihinsel hem de ruhsal, Jüpiter tarafından yönetilir. 

  Ama elbette Jüpiter, diğer gezegenlerle kavuşum kurduktan sonra hem iyi hem de kötü sonuçlar verebileceğinden, doğum haritanızda yerinde olup olmadığını kontrol etmek gerekir. Dolayısıyla Jüpiter güçlü ve iyi bir yerleşim içindeyse kişiyi doğru ve dürüst yapacak onu bilgeleştirecektir. 

  Biliyorum ne meydan okuyacak haliniz ne de kimseyle yarışacak hevesiniz kaldı. Ama bunun doğamızda olan bir durum olduğunu ve bizi geliştirdiğini asla unutmayın. Zamanında savaş veremediğiniz şeyler için şu an savaş verebilme gücünüz ve bilginiz olabilir. Zafer inananlarındır kelimesi sanki bugün için söylenmiş gibi duruyor. Ne dersiniz?

  Bence yeniden sevebilir,

  Yeniden başlayabilir ve yeniden inanabiliriz.

  Yazının devamı...

  BOĞA BURCUNDA YILIN İLK GÜNEŞ TUTULMASI: Devran dönüyor! Burçlarınıza etkisi nedir?

  Dünyanın finansal ve gıda krizine hazır mısınız? 

  Ay, Boğa burcunda ilerliyor, saat 23.42’de Boğa burcunda 10 derecede Parçalı Güneş Tutulması gerçekleşiyor. Evren baştanbaşa bir organizasyondur. Fakat bu büyük organizasyon içinde bir organizatörlük durumu söz konusudur. Evrenin ancak belli bir aşamasından başlayıp belli bir aşamasına kadar devam eder. Siz bir organizatörsünüz. 

  Vazife duygusuna ve idrakine varmış insanların yaşam liyakatlerine göre, vazife planlarında büyük değişimler olur. İdrak yükseldikçe plan değişir.Her güneş tutulması bu liyakatı ve idrak gücünü ölçer.Bunlar birbirinin düzenleyicisi, denetçisi, yardımcısı halinde ortak amacımızı bize hatırlatır. 

  Bu tutulma etkileri varlıkların tekâmüllerine hizmet etmek, onlar için maddesel ortamlar hazırlamak, henüz otomatik kademede bulunanlara yardım etmek gibi sayısız ruhsal durumlar barındırır.Öncelikle 10-19 derecelerde gezegenleri olan aslan-kova-boğa ve akrepler için önemli bir idrak gücü elde edecekleri bir zaman olduğunu söyleyebiliriz. Yükselen ya da güneş burcunuzda bunlardan biriyse herkesten daha fazla etki altında olacaksınız. 

  Bu durum korkutucu olmasın aksine hayatınızda her şeyin çok hızlı ilerleyeceği muazzam bir dönem olacak.Dünya'daki kişisel, ekonomik ve politik olayları harekete geçiren bir güneş tutulması ile karşı karşıyayız. Aynı zamanda dünya üzerinde meydana gelen büyük depremlere şaşırmamak gerekiyor. Ülkemizde de bu mümkün olabilir. Özellikle doğu Anadolu ve bursa bölgesi dikkatli olmalıdır. Ay, Güneş ile Dünya arasında hareket ettiğinde güneş ışınlarını anlık olarak engellediğini unutmayın. Bu, doğal düzenin değiştiği ve hiçbir şeyin göründüğü gibi olmadığı şeklinde yorumlanır. 

  Aynı zamanda bugün Merkür, İkizler burcuna geçiyor. Güvenliğini ya da ihtiyaçlarını fazlasıyla düşüneceksin. Değişimin bir parçası olmayı kabul et. Süpriz dolu günler sizi bekliyor. 

  motivasyon sözü: Her insanın güçlü bir potansiyeli vardır. Kendine inan. Yeteneklerine inan. Potansiyeline inan! (Aygül aydın) 

  Koç veya yükselen burcu koç olanlar; Gelirlerinizi dengeleyen ve bir yandan yeni kazanma kaynakları geliştirme şansı sunan bir tutulma etkisindesiniz. Kişisel kaynaklar ve parasal gelir evinizi aktive etmesiyle, bu ay daha büyük bir kişisel güç ve finansal özgürlük duygusu kazanmanız mümkün olacak. Uranüs şu an mali durumunuzu sarsıp biraz huzursuzluk ya da istikrarsızlık yaratıyor olsa da kazanmak için mükemmel bir zaman. Kredi raporlarınızın düzelmesi ya da borçlarınızı kapatma konusunda şanslar barındırıyor. Kader size doğuştan gelen para kazanma yeteneklerinizi hatırlatıyor. Bu ister patronunuzdan zam istemek olsun, isterseniz güvenli limanları bırakıp bir zamanlar hobiniz olan bir işten para kazanmak olsun. Hayatınızdaki hikayesi her neyse bununla ilgili önemli gelişmeler kaydedeceksiniz. Özellikle uzun zamandır verdiğiniz emeklerden para kazanma dönemi olarak görülebilir. İlişkilerde ya da aşk hayatınızda hiç olmadığı kadar büyük bir teslimiyet içindesiniz. Bu durum sizi başka bir şeye evriltecek. Gizli düşmanlara ve rekabetlere dikkat edin. Çok kıskanılacağınız bir dönemdesiniz. Düşmeye,sakatlıklara,birdenbire gerçekleşen araç yada elektronik arızalarına dikkat edin.Kendinizi bulduğunuz ve geleceğe dair umutlarınızın güçlenmesi ve allahın size verdiği ışıltı ile yeni bir yola başlıyorsunuz. Venüs-Neptün ve Jüpiter’in sizlerin 12.evinizde olması ise hayallerinizde olan şeyi önünüze getirmeye hazırlanıyor. Belki hayal bile etmesi mümkün olmayan şeylerin içine doğru giriş yapıyorsunuz. 

  Boğa veya yükselen burcu boğa olanlar: 

  Bir yenilenme bekliyorsunuz ve içinizden bir şeylerin birdenbire değişeceğine olan inancınız oldukça yükseliyor. İşte tamda o zamana giriş yapıyorsunuz. Bu tutulma mükemmel bir zaman. Uranüs burcunuza girdiğinden beri (2018 mayıs) hayatınızın her alanında büyük değişiklikler yaşamış olabilirsiniz. Ev, iş, ilişkiler ve sağlığınız ya da büyük değişimler gibi. Değişime kapalı bir yönünüz olduğu için ve ayrıca biraz daha fazla konfor, güvenlik ve öngörülebilirliği tercih ettiğiniz için değişiklikler 2018 yılından beri sizi çok rahatsız etti. Ama bu tutulma haritanızın en önemli noktası olan sizde gerçekleşiyor. Bu güneş tutulması kendinize medyan okumanızı sağlıyor ve çığır açan dönüşümlere gönül rızasıyla katılmayı kendiniz istiyorsunuz. Bu tutulmanın en önemli parçaları olan Venüs, Neptün ve Jüpiter gezegenleri ile kendinize en derin arzularınızın ne olduğunu sorun ve ilerlemekten korkmayın. Kaderin kapısı yeniden aralanıyor ve kaderin üstünde bir kader varmış söylemini size söyletiyor. Tanıştığınız insanlar ve başlattığınız projeler artık sizin için 20 senelik bir dönemi başlatıyor. 

  İkizler veya yükselen ikizler: 

  Bir fırsatın eşiğindesiniz ama sanki bu mesajı okuyamıyor gibisiniz. Kendinizi hazır hissetmediğiniz için şu an çok gerginsiniz. Biraz daha kendi içinize çekilmeli ve çevrenizdeki olayları gözlemlemelisiniz. Sessizlik ve dinginlik bu güneş tutulmasında sizi daha güçlü biri yapacak. Arka planda kalmak ve çevrenize destek olmayı seçmek sizleri şifalandıracak.İş ortamınızda sevilmediğinizi düşünüyor ya da işlerle ilgili zorluklar yaşıyorsanız burası ile ilgili bir aydınlanma söz konusu olacak.

  Fırsat sizi çağırıyor, ancak mesajı almak için kozmik olarak hazır ve hizala olduğunuzdan emin olmanız sizin için en iyisi olabilir. Şu an içe dönük bu enerjiyi 15 Mayıs sonrası gezegenlerin ikizler burcuna geçmesi ve ikizler sezonun açılmasıyla pozitife döndüreceksiniz. Bu yüzden şu an ki enerjiyi boşa harcamayın. Bunun yerine, bu zamanı ruhsal bir sıfırlama olarak kabul edin. Artık sizin maddesel, duygusal veya ruhsal pilinizi tüketen her şeyden kendinizi kurtarmayı düşünme zamanı geldi. Bir uygulamada arkada açık kalan sekmeleri kapatmak ve işletim sistemini hızlandırmak gibi düşünebilirsiniz. Yapmaktan hoşlandığınız şeyler ve birlikte yapmaktan hoşlandığınız kişiler kimler? Bu zamanı yeniden şarj etmek için ayırın. Kendiniz üzerine düşünün, dedikodulardan veya kendinizi savunmak zorunda kalacağınız toksik ilişkilerden çıkın. Yeni gelecek iş tekliflere açık olun ve parasal kaygı gütmeden başlamayı seçin. 

  Yengeç veya yükselen burcu yengeç; 

  Yaşamın içinde eksikliklerin ve boşlukların var. Bunları en derinden hissettiğin zamanlardasın. Doğa boşluktan nefret eder yani bir eksikliğin olduğu yerde doğa onu doldurmak için çalışacaktır. Kendine izin vermenin ve akışta kalmanın doğaya o alanı vermenin zamanı geldi. Bu güneş tutulması senin hayatında hem kişisel hem de sosyal noktada yenilikler katma fırsatı verecek. İş hayatınızdaki sarsıcı değişimleri sizleri başka bir yöne götürmeye sevk ediyor. Yeni bazı başlangıçlara ve yeni bazı kurulumlara çekiliyorsunuz. Hayatınızdaki insanlar bu dönemde çok önemli. Özellikle bu güneş tutulması ile eski aşkların, arkadaşların veya hatıralarınızın gündeme gelmesiyle burayla hesaplaşıp kuzey ay düğümüne karşı bunları artık çözmeniz gerektiğini vurguluyor. Kuzey ay düğümü aslında kader düğümlerinin çözüldüğü yerdir. Kader ağlarını örüyor ve beklemediğiniz bir duygusal yöne ilerliyorsunuz. Bu hem maddi hem manevi. Bu sizi bambaşka bir huzura götürecek. Artık korkularınızı geride bırakın ve sadece eğlenin. Burada akışa teslim olarak kalırsanız büyük bir şans size doğru gelecektir. Daha sosyal çevreye açıldığınız bir zaman dilimindesiniz. İş arayışınız varsa bir işe yerleşebilirsiniz. Ya da çok şanslı bir şekilde beklediğiniz bir projenin hızlıca çözülmesini gözlemleyebilirsiniz. Aşk hayatınızda ya da evlilik hayatınızda beklenilmeyenleri bekleyebilirsiniz. Ya işler yoluna girecek ya da artık birçok şey yolundan çıkacak. Bu ne olursa hayrınıza ilerleyecek ama siz yine de sizden kaynaklı olmasın isterken tahammül seviyenizin azaldığını göreceksiniz.Düşmanlıklara karşı dikkatli olun. Popülariteniz artıyor. Kariyerinizde önemli bir liderlik kararı içine giriyorsunuz. Araç alım satım işlemleri yapabilirsiniz. Parasal ani kararlar vermeyin. Bu dönem yanılmaya çok açıksınız. 

  Aslan veya yükselen burcu aslan; 

  Yaşam yönün ve tüm dikkatlerin şuan kariyerinde ilerliyor. Başka bir şey düşünemez halde oldunuz. Güneş tutulması ışıkları ile dikkatler senin kariyerinde olacak ve gerçek bir zaferin tadını çıkarmak için hareket edeceksin. Kariyer hayatında son 5 yıldır asla istediklerini alamadığını biliyorum. Sanki sürekli kabın şeklini almak zorunda hissettiğin bir dönem geçti.Ama kader Düğümleri, 10. Ev’de adeta seni şöhret, kariyer ve sosyal imaj noktasında başka bir şekle büründürüyor. Özellikle çok çalışıyorsanız ve destekleyici bir çalışma ortamındaysanız ödüllerin ve tanınmanın devreye girmesini bekleyebilirsiniz..Ancak, kendinizi ilhamsız, tembel veya diğer öncelikler tarafından başka bir şekilde dikkatiniz dağılmış olarak bulduysanız veya idealden daha az çalışan bir ekibin parçasıysanız kozmosun sizin için göksel bir rota düzeltmesi olabilir. Kader Düğümleri sizi kişisel kaderinizi düşünmeye çağırıyor ve hepimizin çalışması gerekiyorsa, en azından sevdiğiniz bir şeyde çalışın diyor- ya da bu size sevdiğiniz şeyleri yapmak için zaman ayırmanız için finansal ve kişisel özgürlüğe izin veriyor. Bunu hak ediyorsun.Çünkü çok yoruldun… 

  Başak ve yükselen burcu başak olanlar: 

  Bu güneş tutulması içinizde gizlediğiniz ve sürekli bastırdığınız korkularınızı ortaya çıkartıyor olabilir. İlişkilerde çok zorlandığınızı ve artık düzeltemeyeceğiniz şeylerin üzerini örtme kısmında olmak istemiyorsunuz. İlişkilerde durumlar hızlanıyor. Birdenbire bir ilişki içinde kendinizi bulabilirsiniz. Aşk hayatınız hareketleniyor. Sizler için çok masum bir güneş tutulması olsa da kafa karıştırıcı yönüyle umutlarınızı, hayallerinizi ve aşk hayatınızı güzel bir şekilde etkileyecek. Hayatınızı takip etmeniz, düzene sokmanız için çok güzel bir fırsat diyebiliriz. Ancak bu dönem de de kendinize biraz daha dikkat etmeniz gerekebilir. Bedensel olarak kendinizi yorgun hissedebilirsiniz. Bunun en büyük sebebi de zihinsel karışıklıklarınız. İlişkilerinizi sorgulayabilirsiniz. Kendinizi tahmin bile etmediğiniz durumlar içerisinde bulabilirsiniz. Mutlu olmadığınız yerde durmayın. Çok hızlı bir şekilde mali durumunuz yoluna giriyor. Yurtdışı bazlı yapacağınız çalışmalar ya da vize işlemleri gibi durumlardan hızlı sonuçlar alabilirsiniz. 

  Terazi ve yükselen burcu terazi olanlar; 

  İş ve çalışma hayatınıza yeni bir düzen getirmek isteyebilirsiniz. Bazı sorumluluklar size ağır gelmiş olabilir. Stres yönetiminde başarılı olabilirseniz sorunları daha kolay atlatabileceğiniz bir dönemdesiniz. Kendinizi sıkmayın ve hayatın getirdiği durumları da kabullenerek karşılamayı başarın. Beklenmedik teklifler hayatınıza sürpriz katabilir. Bu yeniay ile eski ilişkilerinizi yeniden güçlendirebilir ve telafisini yapabilirsiniz. Sürpriz proje ve kazanımlar sizi güçlendirecektir. Orjinal işlerin peşine düşün. Klasik olanı artık yıkma zamanı denilebilir. Hukuksal süreçlerinizde önümüzdeki iki hafta şaşırtıcı gelişmeler yüzünüzü güldürecektir.Evlilik ya da bir ortaklık sonlandırıyorsanız bu durum en doğru zaman olabilir. Çünkü artık hayatınızda kimsenin yükünü çekecek haliniz kalmadı. Kendinize bakın ve kariyer hayatınızda özgürleşin. Kimsenin iki dudağının arasında vereceği karar mahkum değilsiniz. Yeteneklere odaklan 

  Akrep ve yükselen burcu akrep olanlar: Hayatınızda bir şeylere yetişemiyor olabilirsiniz. Her şey birikiyormuş gibi hissedebilirsiniz. Bu süreçte yakın çevrenizle birlikte olmak onlarla vakit geçirmek size iyi gelecektir ancak onlarla da (arkadaş ve ailenizle de) aranızda bazı konular ile ilgili ufak sürtüşmeler yaşanabilir. Kimseyi kırmamaya onları olduğu gibi kabul etmeye özen gösterin. Aşk hayatınızda kafanız karışık olabilir. Geçmiş hataları tekrarlamak sizi sadece geriletir. Kendinizi manipüle etmeyin ve rasyonel bir akıl içinde hareket edin.Özellikle ilişkileriniz de kendinizi tükenmiş hissedebilir ve bununla ilgili belirli aksiyonlar almakta zorlanıyor olabilirsiniz. Sizi vaat edilmiş sınırlar içinde dolanıyor ve içinizde bunun öfkesi ile dolup taşıyorsunuz. İlişkilerinizde kafa karışıklığı yaşayacağınız konular hızlı bir şekilde yoluna giriyor. Burada nasıl ilerleyeceğinizi siz belirleyeceksiniz. Belkide kaderin yönünü tayin eden şey nerde vazgeçeceğinizi iyi bilmenizdir. Sizi tüketen ve mutlu olmadığınız ilişkilerde yalnız kalma korkusundan ötürü kendinizi yıpratmamalısınız. Aynı zamanda yeni bir ilişki inşa ediyor olabilirsiniz. Yeni ve uzun ilişkileri başlatmak veya sözler vermek için harika bir güneş tutulması fırsatı olduğunu söyleyebiliriz. Aşk hayatınızda rota yeniden hesaplanıyor diyebiliriz. Bir çok akrep evlilik kararı alabilir ya da var olan evliliklerinde bazı aydınlanmalar yaşayabilirler.Aynı zamanda bu dönem içerisinde çalışmak, düzene girmek, planlar yapmak ve eksikliklerinizi tamamlamak, kendinize bir hobi edinmek sizin ilacınız olacak. Eğer net olursanız, kararlarınızın arkasında durursanız yaşanılacak pürüzleri büyümeden kontrol altına alabilirsiniz. 

  Yay ve yükselen burcu yay olanlar:Kariyerinizle ilgili önemli bir değişim ve beklenilmeyen kararlar içinde olabilirsiniz. Hayatınıza birini almak, büyük kararlar vermek ve beklenmedik konuşmalar yaşamak kısa bir süreliğine tüm dinamiğinizi değiştirecek. Daha önce yaşamadığınız kadar ilginç bir ilahi adalet sürecine ilerliyorsunuz. Ne istediğinizi bilmeniz ve ne yöne gitmeniz gerektiğine karar verin. Çalışma hayatınızda ve hedeflerinizde kendinizi yeniden güncelleme fırsatları yakalayacaksınız. İlişkilerde kalbiniz kırık olabilir ama bu demek değil ki hep böyle olacak. Kırgınlıklarınız son buluyor.Bu dönemde parasal ve finansal konular da bir yön kaybı yaşıyor olabilirsiniz. Bu durum sizi gelecek kaygısı içine çekiyor olsa da bununla alakalı tüm problemleri yeniay ile çözüme kavuşturacaksınız. Kendinizi geçmişte yarım kalan projeleriniz, iş planlarınız, mülakatlarınız ile tekrar ilgileniyorken bulabilirsiniz. Kendi kendinizin rehberi olabilirsiniz. Mantıklı bir şekilde düşündüğünüzde ve dingin kaldığınızda neyin doğru neyin yanlış olduğunu ayırt edebileceksiniz. Aşk hayatınızda bazı gerçekleri daha iyi görüyor olabileceksiniz. Ne de olsa gerçekleri görmek sizin işiniz ama gördüğünüz gerçeklerleri de keşke düzeltseniz. Bu güneş tutulması sizin için büyük dönüşüm zamanı. 

  Oğlak:Bu güneş tutulması ile hayatınız da dönüm noktası olacak olaylar içerisine ilerleyebilirsiniz. Kendinizi ruhsal anlamda köşeye sıkışmış hissediyorsunuz. Ha bugün ha yarın diye düzenlemeye çalıştığınız konularınız artık net bir şekil içerisine giriyorsunuz. Sizler de bu tutulma ile birlikte korkusuzca yeniliklere açık bir şekilde ilerleyin. Aynı zamanda maddi konular; ertelediğiniz bazı durumlar tekrardan karşınızda bulunabilir. Var olan maddi durumunuzu dikkatle korumanızı ve gereksiz harcama eğilimlerinizi ortadan kaldırmanız gerekiyor. Gereksiz risklere girmemelisiniz. İlişkileriniz konusunda fazla hassas ve kontrolcü davranıyor olabilirsiniz. Bu dönemde biraz daha kontrolü elden bırakıp tamamen kendinizi düşünmeye yönelmelisiniz. Aşk hayatınıza geçmiş canlanıyor ve ilişkiler önünüze geliyor olabilir. Gerçekten sevildiğinizi hissettiğiniz bir zamandasınız. Beklentilerinizi yüksek tutmak size göre bir davranış değilken hiç olmadığınız kadar bu duygu içindesiniz. Yurtdışı seyahetleriniz veya yurtdışı,eğitim konularınız varsa çok güzel sonuçlar alabilirsiniz.Zihninizde ki stresi yönetin ve kendi kendinizin yolunu açın. Hayattan zevk almak,aşık olmak veya mutlu olmak,kimseye öfke ya da kin duymamak ne önemli bunu hissedin. Bazı şeyler düzeltilemez. Bırakmak en doğrusu olabilir. 

  Kova veya yükselen burcu kova olanlar; Hayatınızda hareketlilik söz konusu. Bununla birlikte ilişkilerde bazı kesin kararlara gideceksiniz. Önceden direttiğiniz, olması için çok çaba sarf ettiğiniz şeylerde artık zorlamamak gerektiğini fark edeceksiniz. Ve bu yeni gelişen durumlar hayatınızda çok önemli atılımlara neden olacak. Ekonomik koşullarınızı düzene sokmak istediğiniz ve eksiklerinizi tespit ederek ve ihtiyaçlarınız doğrultusunda hareket etmeyi öğreneceğiniz bir güneş tutulması deneyimliyor olabilirsiniz. Çeşitli yazışmalar ve iletişimle alakalı önemli konular bu yeniayda konunuz olabilir. Engellenmiş olan önünüze set çekilmiş olan bazı konularda bu engeller ortadan kalkabilir ve yolunuz açılabilir. Adım adım hedefinize doğru ilerleyebilirsiniz. Yaşamınız içinde köklü değişimlere ilerliyorsunuz. Birçok şeyin yolunda gitmediğini düşünüyor olabilirsiniz. Kendinizi çok fazla baskılamayın. Arkadaşlık ilişkilerinizde bazı ihanetler ya da arkadan iş çevirmeler önünüze gelebilir. Bunlar üzerinde eskisi gibi konuşarak zaman kaybetmek sadece sizi yıpratır. Allah’a havale edip yolunuza devam edin. Herkes kendi cehennemini kendi yanında götürür. Ne kadar güçlüymüşüm ve neleri aşmışım dediğiniz mis gibi çiçeklerle dolu bir yola girdiğiniz dönemdesiniz. Artık geçmişi geride bırakın.Yurtdışı projeleriniz varsa ya da yurtdışı seyahetleriniz bunlarla ilgili yeni kararlar alıyorsunuz. Daha fazla gezmek ve daha fazla özgürleşmek istiyorsunuz. Zincileri kırıyorsunuz.Kredi çekmek ya da başvurmak için doğru zamandasınız. 

  Balık:Sizi kuşatan koşulları ve kontrolünüz dahilinde olmayan durumları iyi yönetmelisiniz. Kendinizi çaresiz hissediyor olabilirsiniz psikolojinizi düzeltmek için durumları biraz daha iyi değerlendirmeniz ve motivasyonunuzu kaybetmemeniz gerekiyor. Hayatınızdaki roller artık değişiyor olabilir. Bunu daha rasyonel bir şekilde ortaya sunmalısınız. Çalışma hayatınıza odaklanarak size kendinizi iyi hissettiren şeyler yapmalısınız. İlişkinizde bitmesi gereken şeyleri hayatınızdan çıkarmayı başarmalısınız. Yeni bir dönemin ayak sesleri bu tutulma ile geliyor.Belki uzun zamandır istediğiniz ülke ya da şehir ya da yaptırdığınız ev değişimini gerçekleştiriyorsunuz. Gelecek ile alakalı yaptığınız planlara projelere odaklı yeni başlangıçlar yapmak istiyorsunuz. Bunun için önceliklerinizi iyi belirlemeli başlangıçlarınızı ona göre yapmalı ve hayallerinizi de ona göre kurmalısınız. Çevrenizdeki boş kalabalıktan ve gereksiz fedakarlıktan çıkın. Daha eğitim ve öğretim alanına yönelin. Hem kariyer hayatınızda hem kendi kişisel hayatınızda yapacağınız planlamalar size kendinizi çok iyi hissettirecek ve bunların faydasını kısa bir zamanda göreceksiniz.Aşk kapıyı ansızın çalar bunu unutmayın.

  Yazının devamı...

  30 Nisan: Yılın ilk güneş tutulmasına hazır mısınız?

  Evren baştanbaşa bir organizasyondur. Fakat bu büyük organizasyon içinde bir organizatörlük durumu söz konusudur. Evrenin ancak belli bir aşamasından başlayıp belli bir aşamasına kadar devam eder. Siz bir organizatörsünüz.

  Vazife duygusuna ve idrakine varmış̧ insanların yaşam liyakatlerine göre, vazife planlarında büyük değişimler olur. İdrak yükseldikçe plan değişir.

  Her güneş tutulması bu liyakatı ve idrak gücünü ölçer.

  Bunlar birbirinin düzenleyicisi, denetçisi, yardımcısı halinde ortak amacımızı bize hatırlatır. Bu tutulma etkileri varlıkların tekâmüllerine hizmet etmek, onlar için maddesel ortamlar hazırlamak, henüz otomatik kademede bulunanlara yardım etmek gibi sayısız ruhsal durumlar barındırır.

  Otomatik kademe dediğimiz yer astrolojiyi safsata bulan, kadercilik ile kendine bir yaşam biçimi belirlemiş kişiler grubudur. Bu yazıyı okuyanlar zaten uçağını otomatik pilottan çoktan alan insanlardır.

  Yazıyı bu şekilde detaylandırıyor olma sebebim astroloji okurken kendi içinizden “hani ya nerde bana bir şey olmuyor” işte “her güneş tutulmasında aynı hikâye” gibi yüzeysel bakış açısı içinde okumayın diye. Çünkü her tutulma ve her gökyüzü olayı bir düzenleyici ve idrak görevi kuruyor.

  Aslında Allah bizleri yaratırken maddenin ruha hizmet etmesini istemiş. Ama bizler bu dünyada maalesef ruhun maddeye hizmet etmesine izin vermişiz gündür bugündür ise mutlu olamıyoruz.

  10’ derece de gerçekleşecek uranüsyen güneş tutulmasının yansımaları ne olabilir?

  Öncelikle 10-19 derecelerde gezegenleri olan aslan-kova-boğa ve akrepler için önemli bir idrak gücü elde edecekleri bir zaman olduğunu söyleyebiliriz. Yükselen ya da güneş burcunuzda bunlardan biriyse herkesten daha fazla etki altında olacaksınız. Bu durum korkutucu olmasın aksine hayatınızda her şeyin çok hızlı ilerleyeceği muazzam bir dönem olacak.

  Hayatınızda hızlı bir değişim yaşamaya hazır mısınız? 

  Dünya'daki kişisel, ekonomik ve politik olayları harekete geçiren bir güneş tutulması ile karşı karşıyayız. Aynı zamanda dünya üzerinde meydana gelen büyük depremlere şaşırmamak gerekiyor. Ülkemizde de bu mümkün olabilir. Özellikle doğu Anadolu ve bursa bölgesi dikkatli olmalıdır. Ay, Güneş ile Dünya arasında hareket ettiğinde güneş ışınlarını anlık olarak engellediğini unutmayın. Bu, doğal düzenin değiştiği ve hiçbir şeyin göründüğü gibi olmadığı şeklinde yorumlanır.  

  Tutulmalar sırasında, artık kader kozmik direksiyonumuzun kontrolünü aldığına gösterir ve olması gerekene doğru yön çevirir. Olması gereken olacaktır.  Özellikle Uranüs de bu tutulma tarafından tetiklendiğinden bazı şeyleri sarsmaya geldiği ortada diyebiliriz. 

  20 Mart’ta Elon Musk ile ilgili bir tweet atmıştır. Nisan ayı onun kariyer hayatıyla ilgili önemli bir kadersel başlangıç diye. Dün gece twitter’ı satın aldığını açıkladı. Dünya başka yere doğru savrulduğunun ilk sinyallerini vermeye başladı. Tabi kimimiz bunun altında yatan derinliği görebilirken diğerimiz ne abartıyorsunuz işte adam satın aldı diye bakıp geçiyor. 

  Hayat böyle bir yer… 

  Dengeler her zaman değişir.

  Hiçbir şeye sahip olduğunuzu sanmayın.

  Kendimize bile sahip değilsiniz.

  Hayatın tadını çıkarın. Yaşam çok kısa…

  Dünkü eylemlerimiz aslında bugünkülerin ön hazırlıklarıdır. Böylece dün yaptıklarımızla, bugünkü kaderimizi yazarız…

  Bir şeyler yapmamız lazım.

  Bazen bir kenara çekilip dünyadaki insanların telaşını izliyorum.

  Neden bu kadar delicesine koşuşturup duruyorlar.

  Neden sanki hiç ölmeyecekmiş gibi kibirle, gururla yürüyorlar.

  Bu kadar malı mülkü biriktirip ne yapacaklar….

  Hepsi aklından ölümü ve fani olduğunu sildi mi acaba…

  Yok olup gideceğiz arkadaş. Şu kısacık ömrümüzde ne kadar yapabiliyorsak iyilik yapmalı güzellikler için çaba sarf etmeliyiz. Başkasının iyi olmasını istemek neden bu kadar zor? 

  Dünya boğa burcudur… Belki de dünyayı daha derinden anlamamız gereken bir tutulma etkisindeyiz. 

  Her ne olursa olsun, bir gün gelecek ve hiç olmamış, hiç yaşanmamış gibi olacak. Belki soluk bir gölgeden başka kalıntı da bırakmayacak. Bu yüzden diyorlar dünyanın vefası yoktur diye... 

  Güneş tutulması gerçekleştiği boylamda, Cassiopeia takım yıldızında olacak. (Kraliçe takımyıldızı).  Mitolojik öyküsünü araştırabilirsiniz. 

  Bu sembolizmi, yeninin inşası için gereksiz olandan ayrılmayı işaret eder ve gereksiz saçma gururdan uzak durmayı anlatır. Kibirden ve dünyevi şeylere sahip olamadığımızın göstergesidir. Bu işaretleri takip edersek aslında doğruyu buluyoruz. 

  Ruh kalıcıdır… 

  Varoluşumuzu keşfetmek ve onu sevmek gerçek başarıdır. 

  Dünya denen gezegenin de varlığının geçici olmasını kabul etmek zaten varoluşu keşfedenlerin işidir.
  Tek tük de olsa her gün birileri varoluşunu seviyor ve uykusundan uyanıyor.

  Makus talihini değiştirme adına biraz astroloji biraz psikoloji biraz felsefeye eğilerek farkındalıklarını arttırıyor. Farkındalığı artanlar daha da acı çekiyor çünkü onu kim anlıyor kim dinliyor….

  Kişi daha da sessizleşiyor…

  Bu uyanış ve sessizlik en güzelidir…Bunu yapanları ve bu yazıya düşenleri ayrıca tebrik ederim… Şöyle kendinizden bir makas alın ve helal olsun sana bee deyin.
  Bu düşünceden hiç sapmadan devam ediniz, sizi gerçek kendinizle yüzleştirecektir.
  Ve lütfen ayakta kalmayın, geçin oturun arkalarda boş yerler var; 
  aramıza hoş geldiniz…  

  Yarın burçlarınıza göre etkisi yazısı ve videosu gelecektir…

  Mutlu güneş tutulmaları dilerim…

  Yazının devamı...