Aldatılmanın doğal nedeni: Yer çekimi

Zayıfla kilo al, zayıfla kilo al.. Sonuç: Sarkmış vücut hatları, psikolojik travma, cinsel yaşamda mutsuzluk, öz güven eksikliği...

Haberin Devamı

Vücudunuzun belirli bölgelerinde oluşan sarkmalar, özel yaşamda mutsuzluğu ve aldatılmayı beraberinde getiriyor.

Bedeni yer çekimine yenik düşen bir kadının örselenmiş, estetik oranları bozulmuş ve dişilik imajından uzaklaşmış vücudu cinsel yaşamını da kopma noktasına getirebiliyor. Hatta çekiciliğini kaybeden kadınsı vücut hatları nedeniyle özel hayatta ciddi travmalara ve aldatılmaya kadar varan üzücü sonuçlarla karşılaşabiliyorlar.

Kadın vücudu erkek vücuduna göre daha erken yaşta deforme olur

Doğanın tam anlamıyla adaletli olmayan dengesi hassas kadın vücudunun erkeklere göre daha erken yaşta deforme olmasına neden oluyor. Kadınlar, orta yaşlardan itibaren vücut hatlarının bozulması ve sarkmasını çoğu zaman kabul etmek istemiyor. Bunları kamufle etmeye ya da kurtulmaya çalışıyor. Ancak yaklaşan yaz mevsiminde, estetiği bozan birçok faktörün yanı sıra önlenemeyen faktör olan yer çekimine yenik düşen karın, göğüs ve popodaki sarkmaları önlemek çok mümkün olmuyor. Dışarıda bu estetik bozulmaları gizleyebilen kadın, özel hayatında genellikle çekiciliğini kaybetmek, beğenilmemek olgusuyla karşı karşıya kalıyor. Bu durum, kimi zaman maalesef aldatılmayı da beraberinde getiriyor.

Haberin Devamı

Aldatılmanın yer çekimi ile ne alakası var?

Aldatılmanın yer çekimiyle ne ilgisi var diye düşünebilirsiniz. Aslında yukarıda demek sitediğimiz doğa olayları kadının güzelliğini ve etkileyiciliğini yavaş yavaş çekerek örseliyor. Yer çekiminin ilerleyen yaşla birlikte kadın vücudunun en çok hangi bölgesinde estetik erezyonlar yarattığını gelin birlikte okuyalım...

Kilonuz kadar vücudunuz sarkar?

Yer çekimi, kütlesi bulunan her şeyi etkiler. Kaç kilo geliyorsunuz? Kiloluysanız, yani ağırlığınız ne kadar çok olursa, yer çekiminden o kadar çok nasibinizi alıyorsunuz. Ve yaşamınız da kısalıyor. Çünkü yaşlanma üzerinde yer çekimi önemli bir rol oynuyor. Kilonuz ideal ve minyon yapılı mısınız? O zaman ağırlığınız daha az ve daha şanslısınız. Yer çekimi vücudunuzda, kilolu insanlara göre daha az sarkma ve bozulmalara neden oluyor.

Yer çekimi boş durmuyor!

Özellikle son yıllarda her geçen gün daha da şişmanladığımızın farkında mısınız? Yaşımız ilerliyor, kilo alıyoruz, tabii yer çekimi de boş durmuyor. Vücudumuz ağırlaştıkça daha da sarkmaya başlıyor. Göğüsler, karın, popo, kollar (yarasa kanatları gibi oluyor kimi zaman) direnemiyor. Bir diyet çılgınlığıyla zayıflayıp yer çekiminin etkilerini geciktirmeye çalışıyoruz. Ama nafile, çünkü bilinçli diyet yapılmıyor ve en önemlisi diyette istikrar. Bunu çoğunlukla başaramıyoruz. Peki ne oluyor? Diyetle zayıflıyoruz, diyeti bırakıyoruz, kilo alıyoruz. Zayıfla kilo al, zayıfla kilo al.. Sonuç: Sarkmış vücut hatları, psikolojik travma, cinsel yaşamda mutsuzluk, öz güven eksikliği...

Haberin Devamı

Yer çekimi ile sarkan vücut bölgeleri

Partnerlerin özel ilişkilerine yansıyan ve kadını mutsuz eden deformasyonlar en çok hangi bölgelerde oluşuyor peki? Cevap: Göğüsler, popo, karın. Buna bacakların görünümünü bozan selülitleri de ekleyebiliriz. Yer çekiminin en güçlü olduğu vücut bölgeleridir bunlar. İlerleyen yaşla birlikte dokular belirgin su kaybına maruz kalıyor, elastikiyetini kaybediyor ve yer çekimine karşı direnci zayıflıyor. Ayrıca vücut kimyasını değiştirerek göğüslerin, karnın ve basenlerin yapısını bozan gebelik süreci ve sık kilo alıp verme de yer çekiminin vücut üzerinde yaptığı tahribatı arttırıyor.

Yer çekimine karşı koyan estetik operasyonlar

Biz plastik cerrahların üstesinden geldiği konuların başında yer çekiminin vücutta yarattığı sarkmaları tedavi etmek geliyor. Doğumla birlikte 30'lu yaşlardan itibaren kadın vücudunda ilk göğüslerde sarkmalar ortaya çıkar. Göğüslerin sarkıklığını, gevşekliğini ve oluşan başka bozulmaları ortadan kaldırmak, diri, sıkı, dik, dolgun ve doğal görünümlü, yer çekimine meydan okuyan göğüsler oluşturmak için akıllı silikon protezler kullanarak meme dikleştirme operasyonu yapıyoruz.

Haberin Devamı

İkinci en çok etkilenen vücut bölgesi ise karın. Sarkmış ve gevşemiş karın bölgesini, düz, çatlaklardan arınmış, sıkı ve estetik ölçülere getirebilmek, yer çekiminin olumsuz etkilerini ortadan kaldırmak için karın germe ameliyatıyla başarılı sonuçlar alıyoruz.

Kadın vücudunun yer çekimiyle savaşında direnç gösteremeyen üçüncü bölgesi popodur. İlerleyen yaşlarda popo, yer çekiminin etkisiyle düşüyor ve sarkmalar oluşuyor.

Düşen popoları iki ayrı yöntemle dikleştiriyoruz. Birincisi silikon protez yöntemi. Meşhur Brezilya poposu bu yöntemle oluşturuluyor. Diğer yöntem ise vücudun diğer yerlerinden alınan yağ hücrelerinin popoya nakledilmesi. Popodaki deformasyonlara göre her iki yöntemle de dolgun, dik, etkileyici popo şekli oluşturuyoruz.

Haberin Devamı

Yer çekiminin kadın vücudunun estetik hatlarına verdiği hasarların tedavisi, günümüzde en çok yapılan estetik operasyonlar arasındadır ve tecrübeli bir estetik cerrahın elinde son derece kalıcı ve etkileyici sonuçlar alınmaktadır. Bu yüz güldürücü sonuçların kadınlar üzerindeki gizli etkisi ise özel hayatlarında arzu ettiği mutluluğa kavuşmasını sağlıyor.

Yazarın Tüm Yazıları