GeriBanu Çeçen Bir türlü diyete başlayamıyor musunuz?
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bir türlü diyete başlayamıyor musunuz?

Bir türlü diyete başlayamıyor musunuz?

Yaşam Koçu Banu Çeçen’den, diyete başlayamayanlara öneriler.

Yazın yaklaşması ile herkesi bir zayıflama telaşı aldı. Birçok kişi sağlıklı beslenerek kilo vermek yerine kolayca nasıl zayıflayabilirim diye düşünmeye başlıyor. Yaşam Koçu Banu Çeçen, diyete başlamakta zorlananlara önemli önerilerde bulundu.

Diyete başlayamayanlarla ilk önce engelleri keşfettik. Neden istemiyor sağlıklı beslenmeyi, onu bulduk. Sonra dönüşüm için sihirli değneğimiz olan NLP ve bilinçaltı çalışmalarını kullandık. Böylece kişiyi sağlıklı beslenmeye hazır hale getirdik. Eğer siz de diyete başlayamayanlardansanız önce engelinizi keşfetmelisiniz.

Neden sağlıklı beslenmeyi seçemiyorsunuz? Engeliniz ne? Bu engeli nasıl ortadan kaldırabilirsiniz? Ne olsa bu beslenme biçimini benimseyebilirdiniz? Nasıl başarabilirsiniz? Atmanız gereken ilk adım ne? Bu soruları kendinize sorun, üzerinde derin düşünüp cevaplarınızı yazın. Ama unutmayın, düşünmek yapmanın yerine geçmez. Hedefe en kısa zamanda ulaşabilmek için hemen harekete geçmelisiniz.

Sizi motive edecek şeyi bulun

En önemli kısmı atlattıktan sonra danışanın beslenme programını uygulayabilmesi için motivasyon çalışmaları ve danışanı yolda tutma çalışmaları yapıyoruz. Motivasyon kişiden kişiye değişir. Bir kişi formda birinin resmine bakıp motive olurken bir diğeri demotive olur. Siz de sizi motive edecek şeyi bulmalısınız. Şu aşamada birçok kişinin motivasyonu denize girerken giyecekleri mayolar. Bunu avantaja çevirip siz de bu motivasyon ile ideal kilonuza ulaşabilirsiniz.

Motivasyon sağlayacak bir diğer çalışma da "Forma girmek size ne sağlayacak?" sorusuna uzun uzun cevap yazmak olacaktır. Böylece havucunuzu görmüş olacaksınız.

Yolda kalmak ve hedefe ulaşabilmek için; hedefe odaklanmanız, kendinize kısa vadeli (örneğin haftalık) hedefler koymanız, yediklerinizin farkında olmanız faydalı olacaktır.

False