MENÜ
Arşiv

Yurt

Yurt ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Yurt haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 69.720 Yurt haberi bulunmuştur.

Yurt ya da vatan, bir ulusun bağımsız ve egemen olarak üzerinde yaşadığı yeryüzü parçası ve onun havası ile kara suları.

GAZETE
Yurt, Türkiye'de basılan ulusal günlük bir gazetedir. 29 Ocak 2012'de yayına başladı. Fiyatı 75 kuruştur. Gazetenin Genel Yayın yönetmeni Veysi Şahin'dir.

 

Yurt Haberleri

AÖL sınav sonuçları ne zaman açıklanacak AÖL yeni kayıt dönemi ne zaman başlayacak

AÖL sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? AÖL yeni kayıt dönemi ne zaman başlayacak?

AÖL sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağı Açıköğretim Fakültesi öğrencileri tarafından oldukça merak edildi. Binlerce aday geçtiğimiz günlerde AÖL sınavlarına girmişti. Yoğun kar yağışı nedeniyle yollar kapanmış ve bazı adaylar sınava girememişlerdi. AÖL sınavlarının gerçekleştirilmesinin ardından sınav soru ve cevapları yayınlandı. Binlerce öğrenci sınavlarının ardından soru ve cevaplarını kontrol ettiler. Öğrenciler bir yandan da AÖL yeni kayıtlarının ne zaman başlayacağını sorguladı. Peki, AÖL sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? AÖL yeni kayıtları ne zaman gerçekleşecek?

16.1.2017Eğitim
Kimlik değiştirme başvurusu nasıl yapılıyor Yeni kimlik için gerekli evraklar

Kimlik değiştirme başvurusu nasıl yapılıyor? Yeni kimlik için gerekli evraklar

Kimlik değiştirme başvuruları vatandaşlar tarafından yoğun ilgi görmeye devam ediyor.2017 yılına girmemizle birlikte yeni çipli kimlik kartı başvuruları da başladı. Vatandaşların sıra beklememesi için E-kimlik randevu sistemini hayata geçiren Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü, yeni kimlik dağıtımı konusunda hizmet kolaylığı sağlamış oldu. Peki, kimlik değiştirme başvurusu nasıl yapılıyor? Yeni kimlik için gerekli evraklar nelerdir?

16.1.2017Gündem
Tekirdağda romanlara eğitim ve danışma merkezi açılacak

Tekirdağ'da romanlara eğitim ve danışma merkezi açılacak

Tekirdağ'da romanlara eğitim ve danışma merkezi açılacak

16.1.2017Tekirdağ
Gökçekten darbe komisyonuna yanıt

Gökçek'ten darbe komisyonuna yanıt

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, TBMM komisyonunun kendisine sunduğu sorulara yazılı yanıt verdi. Gökçek, "Eski milletvekili Bülent Arınç'ın söylediği gibi 'parsel parsel' bir satış söz konusu değildir. Bu konuda değişik kişi ve kuruluşlar savcılığa müracaat etmiş ve hakkımda savcılık tarafından soruşturma yapılmıştır. Bu soruşturmanın sonucunda söylenenlerin asılsız olduğu ortaya çıkmış ve hakkımda takipsizlik kararı verilmiştir" dedi. Gökçek, FETÖ'de bulunan kişilerle önceki yıllardan beri tanıştığını vurgulayarak, "İtiraf etmeliyim ki bu organizasyonu vatanına ve milletine hayırlı evlatlar yetiştirmek için eğitime önem veren bir hayır kuruluşu olarak gördüm. Orduda, poliste ve bürokraside böyle bir organizasyonları olduğunu kesinlikle bilmiyordum." değerlendirmesinde bulundu.

16.1.2017Gündem
Acısız ayrılık yolları

Acısız ayrılık yolları

Ayrılığınızda da sizi bir başınıza bırakmadık ve ayrılık acısını en aza indirmeniz için en etkili yolları düşündük…

16.1.2017Kampüs
Yalnız yaşadığı evde öldürülen iş adamının zanlıları yakalandı

Yalnız yaşadığı evde öldürülen iş adamının zanlıları yakalandı

Yalnız yaşadığı evde öldürülen iş adamının zanlıları yakalandı

16.1.2017İstanbul
Bombalı saldırı davasında hakim Ne iş yaparsın diye sorunca....

Bombalı saldırı davasında hakim 'Ne iş yaparsın?' diye sorunca....

Sancaktepe'de bomba yüklü araçla gerçekleştirilen ve 6'sı asker 9 kişinin yaralandığı terör saldırısına ilişkin davada mahkeme heyeti başkanı sanıkların ne iş yaptığını sordu. İnşaatçı olduğunu söyleyen tutuklu sanığa bir izleyici, "İnsanların canına kıyıyor ne yapacak" diyerek tepki gösterdi. Mahkeme 3 tutuklu sanıktan 1'ini tahliye etti.

16.1.2017Gündem
Sancaktepedeki terör saldırısı davası

Sancaktepe'deki terör saldırısı davası

Sancaktepe'deki terör saldırısı davası

16.1.2017İstanbul
Lokantada 5 kişiyi rehin alınca tutuklandı

Lokantada 5 kişiyi rehin alınca tutuklandı

Lokantada 5 kişiyi rehin alınca tutuklandı

16.1.2017Samsun
Öğrenciler dumana duyarlı acil çıkış kapısı tasarladı

Öğrenciler 'dumana duyarlı acil çıkış kapısı' tasarladı

Şanlıurfa'da kırsal mahallede eğitim gören 8'inci sınıf öğrencisi 2 kız arkadaş, Adana'daki yurt yangını felaketinde akranlarının ölümünden etkilenerek, dumana duyarlı acil çıkış kapısı geliştirdi. Öğrencilerin projesi, Uluslararası Türk Dünyası 3'üncü Bilim ve Kültür Şenliği'nde "buluş" dalında 2'ncilik ödülüne layık görüldü. Projeyi geliştiren öğrencilerden Aslan, "Bu projemiz yurtlarda, okullarda, hastanelerde, pansiyonlarda çok kolay uygulanabilir. Böylece çok büyük binalardaki yangınlarda can kaybının önüne geçilebilir" dedi.

16.1.2017Gündem
Genç girişimciden otomatik zincir

Genç girişimciden "otomatik zincir"

Konyalı genç girişimci Abdurrahman Duysak, karlı ve buzlu yollarda tır, kamyon, minibüs ve otobüslerde kullanılabilen otomatik zincir sistemi tasarladı. Ürünün prototipini iki yıl önce tamamlayan girişimci, patentini aldığı sistemin seri üretimine başladı.

16.1.2017Gündem
’Golden çetesi’ karakolluk etti

’Golden çetesi’ karakolluk etti

Bodrum’da ’Golden çetesi’ diye adlandırılan golden retriever cinsi 12 köpeğe bakan Şenol Özbakan’ın (56) ölümünün ardından başlayan tartışmada yeni bir gelişme yaşandı. Özbakan'ın kızı Yağmur Özbakan, hayvanlara bakmayı sürdüren Dr. Aylin Yıldız Schwarz’tan köpekleri teslim alamadığını belirterekşikayetçi oldu. Dr. Yıldız ise "Golden Çetesi sayfası ve banka hesabının kapatılmasını istedim. Başka bir şey istemedim" sözleriyle kendini savundu.

16.1.2017Gündem
Hayır dedi, öldürüldü

'Hayır' dedi, öldürüldü

Adana’da ayrılmak istediği sevgilisi 26 yaşındaki Emre Arıkan tarafından vurulan 42 yaşındaki Fatma Taş tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. İntihar girişiminde bulunan Arıkan’ın hayati tehlikesi sürüyor, olay sırasında yüzünü kurşun sıyıran Taş’ın kızı 22 yaşındaki Gizem Taşar ise taburcu edildi.

16.1.2017Gündem
Kasım ayı kısa vadeli dış borç stoğu açıklandı

Kasım ayı kısa vadeli dış borç stoğu açıklandı

Kısa vadeli dış borç stoku, 2016'nın kasım ayında bir önceki yılın sonuna göre yüzde 1,5 azalışla 100,8 milyar dolara geriledi.

16.1.2017Ekonomi
Küresel piyasalar Trumpı bekliyor

Küresel piyasalar Trump'ı bekliyor

Küresel piyasalar yeni haftada hareketlenecek veri takvimi ve ABD'de Başkanlık koltuğuna oturacak olan Donald Trump'a odaklandı.

16.1.2017Ekonomi
2017’de yurt dışında gidilecek en iyi 10 yer

2017’de yurt dışında gidilecek en iyi 10 yer

Yeni yılın ilk gününde kimileri tatil hayalleri yapmaya başladı bile... Kiminin kafasında şimdiden ‘kum-deniz-güneş’ var, kiminde ise kış tatili... Turizmciler açısından 2017’nin planları çoktan hazır. Bu kez işin profesyonellerine sorduk. Yeni yıl 2017'de yurt dışından en güzel 10 yeri seçtik...

16.1.2017Seyahat
Noel arifesinde baş döndüren kış güzelliği

Noel arifesinde baş döndüren kış güzelliği

Yaşlı Kıta Avrupa’da kuzeyden güneye yapılacak bir yolculuk karşımıza bambaşka iklimler, yiyecekler ve hayat tarzlarını çıkarır. Yılın 12. ve son ayı geldiğinde ise tüm bu farklılıklar saydamlaşır, tek bir ruh, Noel ruhu, Batı insanını heyecanla sarar. İşte tam da bu zamanda Avrupa'nın görmüş geçirmiş nice kent meydanı, keyfi müşterek yaşanan bir panayır yerine dönüşür. Yurt dışı seyahatler rehberi Cem Önder iki farklı dünyanın ortak Noel ruhunu yazdı.

16.1.2017Seyahat
Sömestrde yurt dışında çocukla gidilecek en iyi 10 yer

Sömestrde yurt dışında çocukla gidilecek en iyi 10 yer

Okulların ara tatiline bir aydan az kaldı. Henüz tatil planı yapmadıysanız çocuğunuzla birlikte ren geyiklerinin çektikleri kızaklı safariden Afrika’da yaban hayatın içine karışmaya kadar yurt dışındaki en iyi destinasyonları seçtik. 23 Ocak’ta başlayan tatil için listemizden birini seçip bavulunuzu hazırlamaya başlayın. İşte sömestrde gidilebilecek yerler...

16.1.2017Seyahat
Adrenalin peşinde bir kadın ve 54 ülke

Adrenalin peşinde bir kadın ve 54 ülke

Sevil Mert (36) bir sigorta şirketinde yönetici. Ailesinin seyahate olan merakı sayesinde çok küçük yaşlarda Anadolu’yu karış karış gezdi. Sonra kendi parasını kazandıkça yurt dışında yollara düştü. İşinden arttırdığı zamanlarda sürekli geziyor. Ne yeni bir ayakkabı alıyor ne de bir pantolon… Kişisel harcamalarını da sırf gezilerine ayırıyor. Üstelik tam bir adrenalin tutkunu. Afrika’da bungee jumping yapıp köpek balıklarıyla yüzdü, hatta Bolivya’da bisikletiyle ‘Ölüm Yolu’ndan geçti. Bugüne kadar tek başına 4 kıtada 54 ülkeye ayak bastı.

16.1.2017Seyahat
Sömestr tatilinin kaçırılmayacak yurt içi fırsatları

Sömestr tatilinin kaçırılmayacak yurt içi fırsatları

Çocukların dört gözle beklediği yarıyıl tatili cuma günü başlıyor. Çocuklarınızla birlikte yorgunluğunuzu unutacak ve yeniden enerjiyle dolacağınız birbirinden farklı yurt içi seyahat fırsatlarını sizin için seçtik.

16.1.2017Seyahat
Vizesiz gidebileceğiniz 7 şehir

Vizesiz gidebileceğiniz 7 şehir

Yarıyıl tatiline sayılı günler kaldı. Henüz bir tatil hazırlığınız ya da planınız yoksa da telaşlanmayın. Dilediğinizde çantanızı alıp vizesiz yurt dışı tatiline çıkabileceğiniz 7 farklı adres sizi bekliyor.

16.1.2017Seyahat
Anayasa değişiklik görüşmelerinin birinci turu tamamlandı

Anayasa değişiklik görüşmelerinin birinci turu tamamlandı

316 AKP milletvekilinin imzasıyla Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanlığı'na sunulan 18 maddelik anayasa değişiklik teklifinin 1. tur oylamaları tüm maddeler kabul edilerek tamamlandı. İki günlük aranın ardından ikinci tur görüşmelerinin 18 Ocak Çarşamba günü başlaması bekleniyor.

15.1.2017Gündem
İstanbulda 5 gün yağmur var

İstanbul'da 5 gün yağmur var

Meteoroloji Genel Müdürlüğü verilerine göre İstanbul'da 5 gün boyunca yağmur bekleniyor. İzmir'de ise geceyarısı sağanak yağış etkili oldu.

15.1.2017Gündem
Kuyruk 25 kilometreye ulaştı

Kuyruk 25 kilometreye ulaştı

EDİRNE'de yurt dışına çıkış yapmak için Kapıkule Sınır Kapısı'na gelen ve üç gündür sırada bekleyen TIR'ların oluşturduğu kuyruk bugün de eritilemedi. Araçların oluşturduğu kuyruk 25 kilometreyi bulurken, TIR sürücüleri kuyruklara çözüm bulunmasını istedi.

15.1.2017Gündem
Türkiyenin ilk şehir hastanesi yarın açılıyor

Türkiye'nin ilk şehir hastanesi yarın açılıyor

Sağlık Bakanlığının şehir hastaneleri projelerinden ilkinin tamamlandığı Yozgat'ta, yarın hasta kabulü yapılacak

15.1.2017Gündem
Bu da yerli sosyal medya

Bu da yerli sosyal medya

Altı girişimcinin hayata geçirdiği Viatori, hem fotoğraf-video paylaşma hem de sipariş verme imkanı sunuyor. Hesap, sosyalleştikçe kullanıcısına da para kazandırıyor.

15.1.2017İzmir
386 yıl alan müteahhitle ilgili dikkat çeken ifadeler

386 yıl alan müteahhitle ilgili dikkat çeken ifadeler

Erzurum’da maket üzerinden sattığı daireleri teslim etmediği için dolandırıcılık suçundan 386 yıl 11 ay hapis ve 6 milyon 372 lira adli para cezasına mahkum edilen Karadayı Grup Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Metin Karadayı hakkında 1’nci Ağır Ceza Mahkemesi gerekçeli kararı hazırladı. 55 sayfalık gerekçeli kararda, "Büyük reklam panoları asılarak ve maket üzerinden müşterilere adi yazılı sözleşmelerle ’160 metrekare bahçe kat’ adıyla yapılması düşünülen dairelerin peşin fiyatıyla 45 bin TL civarında, bazı hallerde 40- 41 bin TL üzerinden satıldığı, genellikle toplumun ihtiyaç sahibi olan kitlesine hitap ederek satış bedellerini düşük göstererek sanığın menfaat temin etmiş olması sebebiyle, kasta dayalı kusurunun ağır olduğu düşünülmüş ve cezada alt sınırdan uzaklaşılmıştır" denildi.

15.1.2017Ekonomi
THYden üniversite öğrencilerine müjde

THY'den üniversite öğrencilerine müjde

Türk Hava Yolları (THY), kar yağışı nedeniyle sınavları ileri bir tarihe ertelenen ve 8 Ocak 2017 tarihine kadar yurt içi seferlerinden bilet alan üniversite öğrencilerinin bilet değişikliğinin herhangi bir ücret almadan yapılacağı açıkladı.

14.1.2017Gündem
Nihat Zeybekci: Dış ticareti milli paramızla yaparsak, cari açık problem olmaz

Nihat Zeybekci: Dış ticareti milli paramızla yaparsak, cari açık problem olmaz

Ekonomi Bakanı Zeybekci, "Türkiye'nin toplam dış ticaret hacminin yüzde 13'ünü eğer milli paramızla yapar hale gelirsek, cari açık Türkiye'nin gündeminde problem olmaktan çıkar" dedi

14.1.2017Ekonomi
Adana Valiliği saldırısında flaş gelişme Her şeyi itiraf etti

Adana Valiliği saldırısında flaş gelişme! Her şeyi itiraf etti

 Adana Valiliği binasına yönelik terör saldırısını gerçekleştiren kadın teröristin Ç.K. olduğu ve Suriye'ye kaçtığı belirlendi. 24 Kasım tarihinde 2 sivilin şehit olduğu ve 33 kişinin yaralandığı Adana Valiliğine yönelik terör saldırısı ile ilgili soruşturmayı, Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü (TEM) ekipleri çok yönlü olarak sürdürüyor. Terör saldırısını valilik otoparkına bomba yüklü araç koyarak gerçekleştirdiği iddia edilen kadın teröristin Ç.K. olduğu ve Suriye'ye kaçtığı belirlendi.

14.1.2017Gündem
ASO’da nükleer enerji hamlesi

ASO’da nükleer enerji hamlesi

Ankara Sanayi Odası (ASO) bünyesinde Nükleer Enerji Kümesi kurulacak.

14.1.2017Ankara
Kapatılan Taraf gazetesinin sahibi Başar Arslan FETÖden yakalama kararı

Kapatılan Taraf gazetesinin sahibi Başar Arslan FETÖ'den yakalama kararı

Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) soruşturması kapsamında hakkında gözaltı kararı verilen ancak tüm aramalara rağmen bulunamayan kapatılan Taraf Gazetesi'nin imtiyaz sahibi Başar Arslan hakkında “silahlı terör örgütüne üye olmak” iddiasıyla yakalama kararı çıkarıldı.

14.1.2017Gündem

2 kişinin ölümüne neden olan müteahit için mahkemelerden farklı karar

İzmir’de, 60 yaşındaki Lütfiye Yurdaer ile 10 gün sonra gelin olmaya hazırlanan yeğeni 26 yaşındaki Ecem Haliloğlu’na otomobille çarpıp ölümlerine neden olduktan 3 ay sonra Ankara’da teslim olduğu mahkemece serbest bırakılan müteahhit N.D.’nin, tutuklanması için yapılan itirazda 2 ayrı ağır ceza mahkemesi farklı kararlar verdi. İzmir’deki 12’nci Ağır Ceza Mahkemesi, acılı ailenin N.D.’nin tutuklanmasına ilişkin istemini reddetti, itirazı inceleyen 13’üncü Ağır Ceza Mahkemesi ise sanığın tutuklanması gerektiğini ifade edip, dosyayı tekrar ilk mahkemeye gönderdi. 12’nci Ağır Ceza Mahkemesi tutuklama kararı vermedi, sanığa yurt dışına çıkış yasağı getirdi.

14.1.2017Gündem
Birkaç saatliğine dostlarımla takılıyorum, üstüne para veriyorlar

Birkaç saatliğine dostlarımla takılıyorum, üstüne para veriyorlar!

Meşgul bir kadın: İki küçük çocuk annesi. Sürekli araştırıyor, sağlıklı yaşam ve beslenme üzerine panellere katılıyor, konuşmalar yapıyor. Bir televizyon şovu var. Sürekli kitap yazıyor ve şu sıra son kitabının tanıtım turnesinde... “O gün olur, bugün olmaz, şurada mı, bu saate mi çeksek... New York’ta bir araya gelebilmek için o kadar çok mail’leşiyoruz ki daha tanışmadan 40 yıllık ahbap gibiyiz. Columbus Meydanı’nın o kalabalığı arasında onu şak diye babası Mehmet Öz’den kalma, kızı Philo’ya miras, Çerkes mavisi gözlerinden tanıyorum. “Fotoğraflarındakinden daha da güzelmişsin” diyorum; kahkaha atıyor, sarılıyoruz. Türk gibi bir kucaklaşma bu: Karşılıklı sırt ‘pat pat’layarak… 

14.1.2017Sağlık
Değer kaybeden sadece Türk lirası değil

'Değer kaybeden sadece Türk lirası değil'

TÜSİAD Berlin Temsilcisi Alper Üçok, son dönemde Türkiye’nin yanı sıra diğer bazı gelişen piyasa ekonomilerinin para birimlerinin de dolar karşısında değer kaybettiğini söyledi.

14.1.2017Ekonomi
Fitch ve S&Pden not açıklamaları

Fitch ve S&P'den not açıklamaları

Polonya ve İrlanda'nın kredi notlarını koruyan Fitch Ratings, İzlanda'nın görünümünü "pozitif"e yükseltti.

14.1.2017Ekonomi
Çeyiz Hesabı uygulaması ile 9 ayda 17 milyon TL birikti

Çeyiz Hesabı uygulaması ile 9 ayda 17 milyon TL birikti

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığınca, maddi sıkıntı nedeniyle yuva kuramayan çiftler için başlatılan "Çeyiz Hesabı" uygulaması ile bankalarda 9 ayda yaklaşık 17 milyon lira birikti.

14.1.2017Ekonomi
Fırat Kalkanı’nda 2085 terörist etkisiz hale getirildi

Fırat Kalkanı’nda 2085 terörist etkisiz hale getirildi

SURİYE’de 4.5 ayı aşkın süredir yürütülen Fırat Kalkanı Harekatı’nda bin 775’i DEAŞ’lı, 310’u PKK/PYD’li olmak üzere toplam 2 bin 85 terörist etkisiz hale getirildi.

14.1.2017Gündem
Son dakika.. 9. ve 10. madde 343 oyla kabul edildi

Son dakika.. 9. ve 10. madde 343 oyla kabul edildi

Anayasa değişikliği teklifinin 9. ve 10. maddeleri 343'er oyla kabul edildi.

13.1.2017Gündem
Kuzu Holding’ten İzmir’e 100 milyon TLlik adım

Kuzu Holding’ten İzmir’e 100 milyon TL'lik adım

Rotasını İzmir’e çeviren Kuzu Holding şirketlerinden C35 Gayrimenkul Yatırım, Çeşme’ye 100 milyon liralık yatırımla hayata geçireceği iki projeyle kente iddialı giriş yaptı.

13.1.2017İzmir
Göçmen kaçakçılığının 1 yıllık bilançosu

Göçmen kaçakçılığının 1 yıllık bilançosu

İZMİR İl Jandarma Komutanlığı'na bağlı ekipler tarafından 2016 yılında toplam 442 göçmen kaçakçılığına müdahale edildiği, 563 organizatörün gözaltına alındığı, insan tacirlerinin elinden de toplam 17 bin 152 kişinin kurtarıldığı belirtildi.

13.1.2017İzmir
MEB, özür grubu yer değiştirme 2. başvuruları erişime açıldı

MEB, özür grubu yer değiştirme 2. başvuruları erişime açıldı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından öğretmenlerin aile birliği, sağlık ve can güvenliği mazeretleri ve engellilik durumu ve diğer nedenlere bağlı il içi ve iller arası özür grubu yer değiştirme işlemlerinin ikinci ayağı bugün başladı. MEB tarafından yapılacak olan işlemler toplamda bir hafta sürecek. İşte, onbinlerce öğretmenin merakla beklediği MEB il içi ve iller arası yer değiştirme başvurusu hakkında detaylı bilgiler

13.1.2017Eğitim
Gaziantepte meme kanseri anlatıldı

Gaziantep'te meme kanseri anlatıldı

Gaziantep'te meme kanseri anlatıldı

13.1.2017Gaziantep
Biathlon takımı EYOF 2017 için hazır

Biathlon takımı EYOF 2017 için hazır

Biathlon takımı EYOF 2017 için hazır

13.1.2017İstanbul
Adanada 1.2 ton esrar ile ilgili 49 kişi gözaltına alındı

Adana'da 1.2 ton esrar ile ilgili 49 kişi gözaltına alındı

Adana'da 1.2 ton esrar ile ilgili 49 kişi gözaltına alındı

13.1.2017Adana
Gaziantepli halıcılar, Almanyaya gitti

Gaziantepli halıcılar, Almanya'ya gitti

Gaziantepli halıcılar, Almanya'ya gitti

13.1.2017Gaziantep

Yazar Sonuçları

Döviz huzur ister

Döviz huzur ister

GEÇEN hafta döviz aşağı yukarı dalgalanırken, bir süredir yolumun düşmediği Kıbrıs Şehitleri’nde yürüyordum.

15.1.2017İzmir
Annem hedef gösteriyor artık…

Annem hedef gösteriyor artık…

Dünyanın en güzel ama bir o kadar da enteresan annesine sahibim. Tam bir Karadeniz kadını. Güncel olaylarla ilgili yorumlarına bayılıyorum. Bir ara sosyal medya hesabımdan paylaşıyordum. Yeğenlerim “Babaanne, halam seni yazmış.” diye beni ispiyonladıktan sonra “Utanmıyor musun anneni yazmaya?” diyerek noktayı koydu. İkna edebilsem fenomen olabilirdi aslında ama 80 yaşından sonra sınırlarını zorlamak istemedim.

15.1.2017Haber Yazıları
Yetiş Ayşe

Yetiş Ayşe

Sevgili dostlar yoğun kış şartlarını yaşadığımız şu günlerde yakacak odun kömür, kışlık kıyafet talepleri haliyle fazlalaştı. Keşke mümkün olsa da herkese yardımcı olabilsek… Sizden ricam lütfen Yetiş Ayşe’nin daha önceki bölümlerini okuyun ve çevrenizdekilere de okutun. Belki sizin belki de çevrenizdekilerin muhtaç birine yardımı olur. “Benim göndereceğim bir kazaktan ne olur…” ya da “50 TL az olur göndermeyeyim…” demeyin… Emin olun ki bir derde derman olmuş olursunuz…

15.1.2017Haber Yazıları
Babasının izinden

Babasının izinden

Her şey Amerika’ya yaptığı bir seyahatte Diyarbakır yöresine has ‘meftune’yi yemesiyle başlar.

15.1.2017İzmir