MENÜ
Arşiv

Whatsapp

Whatsapp ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Whatsapp haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.449 Whatsapp haberi bulunmuştur.

WHATSAPP

WhatsApp Messenger, akıllı telefonlar için geliştirilmiş olan platformlar arası çalışma özelliğine sahip bir mesajlaşma ve arama uygulamasıdır. Geliştirilen bu uygulama Android, BlackBerry, iPhone, Windows Phone ve Nokia telefonlarıyla uyumludur. Ayrıca 2G, 3G, 4G ya da WiFi İnternet bağlantısı sayesinde kullanıcıların birbirlerine fotoğraf, video, ücretsiz arama, sesli ve yazılı mesaj, belge göndermesini sağlar.

WhatsApp eski Yahoo! çalışanı olan Biran Acton ve Jan Koum tarafından ABD'de, Kaliforniya eyaletindeki Santa Clara kentinde kurulmuştur. Daha önce Yahoo’da çalışan ikili, Yahoo’dan ayrıldıktan sonra Facebook ve Twitter’a iş başvurusunda bulunmuşlar fakat ikisi de iki şirketten de red cevabı almıştır. Biran Acton ve Jan Koum’un WhatsApp serüveni zorlu süreçlerden geçse de başarılarının önüne geçememiştir.

Apple Store çıkalı henüz 7 ay olduğu dönemde, Koum yeni bir iPhone aldı. Koum Apple Store ile birlikte yeni uygulama endüstrisinin çok daha büyük işler yapacağını anladı. Bunun üzerine Acton ile birlikte bir uygulama geliştirmeleri gerektirdiğinin farkına vardı. 24 Şubat 2009’da ise WhatsApp isimli şirketlerini Kaliforniya’da kurdular.

Kısa zamanda popüler olan WhatsApp’ın başarısı asla tesadüf değildi. Yükselişinde önemli birkaç faktör vardı. WhatsApp’ın olmadığı dönemlerde insanların telefon üzerinden iletişim kuracağı anlık mesajlaşma uygulaması olan BBM vardı. Sadece BlackBerry’nin sağladığı bu imkân insanları farklı arayışlar içine soktu. Diğer bir faktörde WhatsApp’ın telefon numarasını kullanmasıydı. WhatsApp’ın hızla yükselmesi, Facebook’un kurucusu olan Mark Zuckerberg’in dikkatini çekti. 2014’ün başlarına geldiğimizde WhatsApp 19 milyar dolar karşılığında Facebook’a satıldı. Satılma işleminden sonra WhatsApp’ın isminin ve şirketin korunacağı, çalışanların bağımsız olarak devam edeceği açıklandı.

WhatsApp’ın zorlu süreçlerden geçerek ulaştığı bu platform şu anda tüm dünyada en yaygın olarak kullanılan anlık mesajlaşma uygulamasıdır. 900 milyon tekil olmak üzere 400 milyon aktif kullanıcısı vardır. WhatsApp üzerinde günde ortalama 18 milyar mesaj gönderiliyor.

Whatsapp Haberleri

Emniyet Müdürü, temizlik işçilerinden destek istedi

Emniyet Müdürü, temizlik işçilerinden destek istedi

Emniyet Müdürü, temizlik işçilerinden destek istedi

25.3.2017Sivas
Jandarma okulunda darbe konuşması

Jandarma okulunda darbe konuşması

Jandarma Okulları Komutanlığı’ndaki darbe faaliyetleriyle ilgili iddianameye göre, şüpheli Binbaşı Tarık Görener, 15 Temmuz’da kursiyer teğmenlere şöyle seslenmiş: “Teğmen gibi davranın çocuk gibi davranmayın. Komutanlarınız gelecek, onların emirlerine harfiyen uyun, ateş olursa ateşle karşılık verin.”

24.3.2017Gündem
Üsteğmenden Kursiyer teğmenlere: Ülkenin geleceğini siz belirleyeceksiniz

Üsteğmenden Kursiyer teğmenlere: "Ülkenin geleceğini siz belirleyeceksiniz"

Üsteğmenden Kursiyer teğmenlere: "Ülkenin geleceğini siz belirleyeceksiniz"

24.3.2017Ankara
THY uçaklarında eXPhone iletişim uygulaması

THY uçaklarında eXPhone iletişim uygulaması

THY uçaklarında eXPhone iletişim uygulaması

24.3.2017İstanbul
İş dünyasının Whatsappı olmaya aday: Mailcell

İş dünyasının Whatsapp'ı olmaya aday: Mailcell

Çeşitli mesajlaşma uygulamaları üzerinden şirket içi resmi olmayan yazışmalara son vermeyi hedefleyen Mailcell, içerdiği özellikleriyle dikkat çekiyor.

23.3.2017Teknoloji
Whatsappta fotoğraf paylaşanlara bomba haber

Whatsapp'ta fotoğraf paylaşanlara bomba haber

Whatsapp fotoğraf paylaşanların işini kolaylaştıracak bir adım attı; artık son güncellemeyle birlikte bakın neler yapabileceksiniz? İşte Whatsapp'ın herkesin mutlaka bilmesi gereken müthiş özellikleri...

23.3.2017Teknoloji
Ve değişti Whatsappın yeni halini gördünüz mü

Ve değişti! Whatsapp'ın yeni halini gördünüz mü?

Whatsapp'a gelen son güncelleme ile birlikte bir dizi yeni özellikler uygulamaya geldi. Özellikle şikayet noktasında olan bir önceki güncelleme ile kaldırılan Durum özelliği de bu güncelleme ile birlikte geri geldi. İşte Whatsapp'a gelen diğer yenilikler...

22.3.2017Teknoloji
Darbeciler sniper kullanmış

Darbeciler sniper kullanmış

Astsubay Ömer Halisdemir’in 15 Temmuz gecesi şehit edilmesine ilişkin Ankara 14. Ağır Ceza Mahkemesi’nde devam eden davada Özel Kuvvetler Komutanlığı’nda görevli askerler tanık olarak dinlenildi.

21.3.2017Gündem
Tanık Albay: Uçak havadayken, Binbaşı Fatih Şahine Terziyi etkisiz hale getirmesi için mesaj attım

Tanık Albay: Uçak havadayken, Binbaşı Fatih Şahin'e Terzi'yi etkisiz hale getirmesi için mesaj attım

Tanık Albay: Uçak havadayken, Binbaşı Fatih Şahin'e Terzi'yi etkisiz hale getirmesi için mesaj attım

21.3.2017Ankara
14 yaşındaki kıza cinsel istismara 21 yıl hapis istemi

14 yaşındaki kıza cinsel istismara 21 yıl hapis istemi

14 yaşındaki kıza cinsel istismara 21 yıl hapis istemi

21.3.2017Zonguldak
Whatsappı 7 gün kullanamayabilirsiniz, aman dikkat

Whatsapp'ı 7 gün kullanamayabilirsiniz, aman dikkat!

Whatsapp'ın yeni bir özelliği, hatanız halinde 7 gün boyunca Whatsapp'ı kullanamamanıza yol açabilir! Whatsapp'a gelen yeni doğrulama sisteminde eğer şifrenizi unutursanız 7 gün süresince Whatsapp'ı kullanamayabilirsiniz. İşte kullanıcıların mutlaka dikkat etmesi gereken o önemli nokta...

21.3.2017Teknoloji
Facebook tamamen değişiyor, 8 müthiş özelliği biliyor musunuz

Facebook tamamen değişiyor, 8 müthiş özelliği biliyor musunuz?

Facebook her geçen gün değişmeye devam ediyor. Facebook gelen son güncellemelerle birlikte yeni bir yola girdi ve müthiş özellikler kazandı; özellikle de Messenger uygulaması Facebook'tan bağımsız olarak epey yol kat etti ve Whatsapp'a kafa tutar hale geldi. İşte Facebook'un mutlaka denemeniz gereken 8 müthiş özelliği...

21.3.2017Teknoloji
Whatsappın en bomba 6 özelliği | Mutlaka deneyin

Whatsapp'ın en bomba 6 özelliği | Mutlaka deneyin!

Whatsapp'ın yakın zamanda kullanıcılara sunulan 6 bomba özelliği herkese lazım! İşte iki adımlı oturum açmadan numara değiştirmeye Whatsapp kullanan herkesin mutlaka bilmesi gereken 6 bomba özellik...

21.3.2017Teknoloji
Uçan arabalar ve Victoria’s Secret melekleri

Uçan arabalar ve Victoria’s Secret melekleri

Hürriyet İK & Yeni Ekonomi ekine ve Oyunbozan adlı köşeme hoş geldiniz.

20.3.2017IK
Her şey bu villada başladı... Şimdi kimse kiralamıyor

Her şey bu villada başladı... Şimdi kimse kiralamıyor

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki darbe girişimine ilişkin hazırlıkların, AK Parti'nin yeniden tek başına iktidara geldiği 1 Kasım 2015'teki seçimlerden 8 gün sonra, 9 Kasım'da Ankara Ümitköy'de kiralanan 3 katlı villada yapılan toplantılarla başladığı belirlendi.

20.3.2017Gündem
Whatsapp Web nasıl kullanılır Bilgisayardan Whatsapp ile konuşun

Whatsapp Web nasıl kullanılır? Bilgisayardan Whatsapp ile konuşun!

Whatsapp Web nasıl kullanılır? Whatsapp'ı bilgisayarda kullanmak için ne yapmak gerekiyor? Whatsapp Web için programa gerek var mı? İşte Whatsapp Web'i kullanmanın yolu...

20.3.2017Teknoloji
Chrome kullananlar dikkat İşte kimsenin bilmediği müthiş özellikler

Chrome kullananlar dikkat! İşte kimsenin bilmediği müthiş özellikler

Chrome'un bu gizli özelliklerine ulaşmadan kendinizi uzman bir Chrome kullanıcısı olarak görmeyin!

20.3.2017Teknoloji
Kâbus gibi 21 yıl

Kâbus gibi 21 yıl

Kızılay’dan alınan kan nedeniyle doğar doğmaz HIV bulaşan Y.O. şimdi 21 yaşında. “Bu benim suçum değildi, ama bütün acıyı ben çektim. Bugüne kadar bir arkadaşım bile olmadı. Herkes benden kaçtı. Dışlandığım bir ülkede kalmak istemiyorum” diyen Y.O., yaşadıklarını Hürriyet’e anlattı.

19.3.2017Gündem
Uçaksavar bile getirmişler

Uçaksavar bile getirmişler!

15 Temmuz darbe girişiminde 4 zırhlı askeri araçla Fenerbahçe Orduevi’ni basmaya giden 1’i üsteğmen, 3’ü uzman çavuş 40 asker hakkında "Darbeye teşebbüs" suçundan 3’er kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası talebiyle iddianame hazırlandı. Söz konusu dosayada 3’ü tutuklu 40 şüpheli asker ismi bulunuyor.

19.3.2017Gündem
Darbeciler Fenerbahçe Orduevine 4 uçaksavar, 6 ağır makineli tüfek, 4500 fişekle gelmiş

Darbeciler Fenerbahçe Orduevi'ne 4 uçaksavar, 6 ağır makineli tüfek, 4500 fişekle gelmiş

Darbeciler Fenerbahçe Orduevi'ne 4 uçaksavar, 6 ağır makineli tüfek, 4500 fişekle gelmiş

19.3.2017Mersin
Uyuşturucuya karşı ‘WhatsApp ihbar hattı’

Uyuşturucuya karşı ‘WhatsApp ihbar hattı’

Ankara Emniyet Müdürlüğü Uyuşturucu ile Mücadele Şubesi, ‘WhatsApp ihbar hattı’ kurdu. Başkentliler, ‘0552 155 06 06’ numaralı hatta WhatsApp üzerinden ihbar, sesli mesaj, fotoğraf, görüntü ve konum ulaştırılabilecek.

18.3.2017Ankara
Beyaz hacker Can Yıldızlı anlattı: Sosyal medyada güvenli diye bir şey yok

Beyaz hacker Can Yıldızlı anlattı: Sosyal medyada 'güvenli' diye bir şey yok

Can Yıldızlı’yla ilk kez dört yıl önce, İstanbul’da bir pastanede buluşmuştuk. Saniyeler içinde mekânın internetini kullananları tespit etti ve Facebook hesaplarına girdi. Şok geçirmiştim. Bu kez, İsviçre’de olduğundan WhatsApp üzerinden konuştuk. Cep telefonum üzerinden evimin internetini çökertmesi bir dakikasını almadı bile. ‘Pentagon Hacker’ı diye tanınan Can Yıldızlı, sistemin açıklarını bulup sistem yöneticilerine bildiren ‘beyaz hacker’lardan. Kimlik fotokopileri, kredi kartı bilgileri, e-posta şifreleri çalınan kişileri tespit ediyor. Kurduğu ekiple ‘siyah hacker’lara karşı mücadele veriyor. Cebinde ise internete bağlanmayan, eski model, 100 liralık bir mobil telefon taşıyor. Hiçbir sosyal medya hesabı yok. Çünkü biliyor ki internet varsa yüzde 100 güvenlik hiçbir zaman yok.

18.3.2017Hayat
Facebookta Snapchat dönemi başladı

Facebook'ta Snapchat dönemi başladı

Beklenen oldu ve Snapchat'in malum özelliği Messenger Day adıyla Facebook Messenger'a da geldi.

18.3.2017Teknoloji
O eski halinden eser var şimdi...

O eski halinden eser var şimdi...

O doğal sesi telefondan duyamazsınız... Elinizin altında kâğıt-kalem yoksa, yazıyorum hissini yaşayamazsınız... Dijitaldeki fotoğrafı koklayamazsınız. Bitti-gitti dediğimiz her şey dönüyor. İyi ki dönüyor...

17.3.2017Hayat
Mersinde Valinin gözaltına alınması emrini veren darbeci generale 4 ağırlaştırılmış müebbet

Mersin'de Vali'nin gözaltına alınması emrini veren darbeci generale 4 ağırlaştırılmış müebbet

Mersin'de Vali'nin gözaltına alınması emrini veren darbeci generale 4 ağırlaştırılmış müebbet

17.3.2017Mersin
15 Temmuz Hürriyet ve CNN Türke baskın iddianamesi: Çekinmeden vurun

'15 Temmuz Hürriyet ve CNN Türk'e baskın' iddianamesi: Çekinmeden vurun

Hürriyet ve CNN Türk’ün içinde bulunduğu Doğan Medya Center’ın 15 Temmuz’da darbeci askerlerce basılmasıyla ilgili İstanbul Cumhuriyet Savcısı Gökhan Yolasığmaz’ın hazırladığı iddianamede 19 asker için 3’er kez ağırlaştırılmış müebbet hapis istendi. İddianamede askerlere ‘Vur’ emri verildiği belirtildi. Başsavcıvekili İsmail Uçar’ın onaylayıp İstanbul 27. Ağır Ceza Mahkemesi’ne gönderdiği 269 sayfalık iddianame özetle şöyle:

16.3.2017Gündem
4 kadın ve 1 komik film

4 kadın ve 1 komik film

Aylin Kontente, Büşra Pekin, Gupse Özay, Şebnem Bozoklu, Bülent Emrah Parlak, Çağlar Çorumlu, Fatih Artman ve Serkan Keskin’in başrollerini paylaştığı, Yılmaz Erdoğan’ın yazıp yönettiği “Tatlım Tatlım” bugün vizyona girdi.

16.3.2017Magazin
WhatsAppı bilgisayarıma nasıl yükleyebilirim

WhatsApp'ı bilgisayarıma nasıl yükleyebilirim?

WhatsApp herhangi bir web tarayıcısına ihtiyaç olmadan bilgisayarınızın masaüstünden direkt olarak kullanılabilir.

16.3.2017Teknoloji
WhatsAppta birinin beni engellediğini nasıl anlayabilirim

WhatsApp'ta birinin beni engellediğini nasıl anlayabilirim?

Whatsapp'ta engellenmiş olduğunuzun birkaç göstergesi vardır. Bakın nasıl anlayabilirsiniz?

16.3.2017Teknoloji
Whatsappta eski telefondaki sohbetleri yeni telefona aktarma

Whatsapp'ta eski telefondaki sohbetleri yeni telefona aktarma

Whatsapp'ta hangi telefonu kullandığınıza bağlı olarak sohbetlerinizi aktarmanızın bir yolu olabilir.

16.3.2017Teknoloji
Whatsappta mesaj göndermek paralı mı bedava mı

Whatsapp'ta mesaj göndermek paralı mı bedava mı?

WhatsApp, aileniz ve arkadaşlarınıza mesaj gönderip alırken telefonunuzun İnternet bağlantısını (4G/3G/2G/EDGE veya varsa Wi-Fi) kullanır. Her bir mesaj için ayrı bir ücret ödemeniz gerekmez.

16.3.2017Teknoloji
Whatsapp mesajlarımın yanındaki onay işaretleri ne anlama geliyor

Whatsapp mesajlarımın yanındaki onay işaretleri ne anlama geliyor?

Whatsapp'ta onay işaretleri, gönderdiğiniz her mesajın yanında gözükecektir. Peki bu onay işaretleri ne anlama geliyor?

16.3.2017Teknoloji
Whatsapp mesajlar nasıl kurtarılır Silinen mesajları kurtarma

Whatsapp mesajlar nasıl kurtarılır? Silinen mesajları kurtarma

Whatsapp'ta silinen mesajlar nasıl kurtarılır? Bu mümkün mü?

16.3.2017Teknoloji
Whatsapp mesajımın okunduğunu nasıl anlarım

Whatsapp mesajımın okunduğunu nasıl anlarım?

Eğer gönderdiğiniz mesajın yanında iki mavi onay işareti görüyorsanız, sohbet ettiğiniz kişi mesajınızı okumuş demektir. Grup Sohbetlerinde veya toplu mesajlarınızda onay işaretleri, ancak tüm katılımcılar mesajınızı okuduğunda mavi olacaktır.

16.3.2017Teknoloji
Whatsapp konuşma kayıtları nasıl geri getirilir Whatsapp konuşma kayıtları kurtarma

Whatsapp konuşma kayıtları nasıl geri getirilir? Whatsapp konuşma kayıtları kurtarma

Whatsapp'ta silinen sohbet kayıtlarınızı ancak telefonunuzun yedeğini geri yüklerseniz alabilirsiniz; ayrıca Whatsapp sohbet kayıtlarınızı sık sık yedeklemeniz halinde de bu kayıtları kolayca kurtarabilirsiniz. Ancak kendi elinizle tek tek sildiğiniz konuşma kayıtları bir daha geri dönmemecesine silinir. Peki Whatsapp konuşma kayıtları nasıl yedeklenir?

16.3.2017Teknoloji
WhatsApp telefon numaramı nasıl değiştirebilirim

WhatsApp telefon numaramı nasıl değiştirebilirim?

Numara Değiştirme özelliği aynı telefonda WhatsApp hesabınızla ilişkili telefon numarasını değiştirme imkanı sunar. Bu özellik yeni telefon numaranızı onaylamadan önce kullanılmak için geliştirilmiştir.

16.3.2017Teknoloji
Whatsapp hesabını nasıl silebilirim Whatsapp hesabı silme

Whatsapp hesabını nasıl silebilirim? Whatsapp hesabı silme

Whatsapp hesabını silmek istiyorsanız izleyeceğiniz birkaç basit adımla bunu kolayca yapabilirsiniz.

16.3.2017Teknoloji
Whatsappta yurt dışındayken yazışmak ücretli mi

Whatsapp'ta yurt dışındayken yazışmak ücretli mi?

WhatsApp Messenger, telefonunuzdaki web tarayıcısının ve e-postanın kullandığı aynı İnternet veri planını kullanır. Dolaşımdayken WhatsApp ve başka verileri kullandığınız için ücretlendirmeye tabi tutulabilirsiniz. Diğer ülkelerdeki uluslararası dolaşım, SIM kartları, ücretler ve politikalar hakkında ayrıntılı bilgi için mobil operatörünüze başvurun.

16.3.2017Teknoloji
Whatsappta konum nasıl paylaşılır

Whatsapp'ta konum nasıl paylaşılır?

Whatsapp'ta konum nasıl paylaşılır? Whatsapp'ta bulunduğunuz yeri paylaşmak için ne yapmanız gerekiyor? İşte yolu...

16.3.2017Teknoloji
Whatsappta engelleme nasıl yapılır Whatsappta birini nasıl engellerim

Whatsapp'ta engelleme nasıl yapılır? Whatsapp'ta birini nasıl engellerim?

Kişileri engelleyerek onlardan gelen mesaj, arama ve durum güncellemelerini durdurabilirsiniz. Birisini engellemenin ne demek olduğundan emin değil misiniz? İşte Whatsapp'tr

16.3.2017Teknoloji
WhatsAppa kişi nasıl eklerim

WhatsApp'a kişi nasıl eklerim?

WhatsApp telefonunuzun adres defterini kullanarak hangi kisilerinizin WhatsApp kullandığını kolay ve hızlı bir şekilde ayrıştırır.

16.3.2017Teknoloji
Whatsapp mesajları nasıl geri yüklenir

Whatsapp mesajları nasıl geri yüklenir?

WhatsApp sohbet geçmişiniz sunucularımızda saklanmamaktadır; ne yazık ki silinmiş sohbetlerinizi sizin için geri getirmemiz mümkün değildir. Sohbet geçmişinizi yedekleyip geri yüklemek için iCloud yedekleme özelliğimizi kullanabilirsiniz.

16.3.2017Teknoloji
WhatsApp üzerinden belge nasıl gönderir ve kaydederim

WhatsApp üzerinden belge nasıl gönderir ve kaydederim?

Tıpkı medya, kişi veya konum gönderdiğiniz gibi, artık WhatsApp üzerinden kişilerinize belge gönderip alabilirsiniz.

16.3.2017Teknoloji
Whatsappta profil resmi görünmüyor Nedeni ne

Whatsapp'ta profil resmi görünmüyor! Nedeni ne?

Whatsapp'ta sizin veya karşı tarafın profil resmi görünmüyorsa bunun birkaç sebebi olabilir. Belki engellendiniz; belki telefon rehberinde değilsiniz, belki de zaten öyle bir fotoğraf hiç ortada yok! Whatsapp'ta profil resmi görünmüyor diyorsanız işte size nedeni...

16.3.2017Teknoloji
Whatsappta çok tehlikeli güvenlik açığı

Whatsapp'ta çok tehlikeli güvenlik açığı!

Whatsapp kullananları bekleyen büyük bir tehdit ortaya çıktı. Bu güvenlik açığı yüzünden çok kişinin canı yanabilir!

16.3.2017Teknoloji

Yazar Sonuçları

Sesten Hastalık Teşhisi

Sesten Hastalık Teşhisi

Ses, kendine has biyo-işareti sayesinde online işlemlerde şifre olarak kullanılmasından tutun sesle aktive olan cihazlara kadar bir çok alanda kullanılmaktadır. Sağlıkta kullanımı ise bugüne kadar çok sınırlıydı.

24.3.2017Özcan Çıkmaz
Whatsappa bu özellik hiç gitmedi hiç

Whatsapp'a bu özellik hiç gitmedi hiç!

Whatsapp'a Hikayeler özelliğinin gelmesiyle birlikte pek çok kullanıcı haklı olarak Durum güncellemesinin çıkarılması nedeniyle olaya epey tepkili. Hatta öyle büyük bir tepki ki Whatsapp, bunları göz ardı etmeyerek kısmen de olsa Durum güncellemesini uygulamaya geri getirdi. Peki ya Hikayeler? Whatsapp'ta en son kimin hikayesini izlediniz? Ya da hikaye paylaşasınız geliyor mu sahi?

21.3.2017Selim ÖZTÜRK
“Onur’un sponsor olduğu film az sonra başlayacaktır”

“Onur’un sponsor olduğu film az sonra başlayacaktır”

Bir filmin seansına sponsor olmak ister miydiniz?

16.3.2017Onur BAŞTÜRK
Kürtler referandumda ne yapacak

Kürtler referandumda ne yapacak?

SON günlerde sizler de çok sayıda toplu WhatsApp mesajı alıyor musunuz? Hem ‘evet’ hem ‘hayır’ cephesinden birbirinden ilginç video, fotoğraf, yazı ve haber bağlantısı yağıyor.

16.3.2017Deniz Zeyrek