MENÜ
Arşiv

Whatsapp

Whatsapp ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Whatsapp haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.632 Whatsapp haberi bulunmuştur.

WHATSAPP

WhatsApp Messenger, akıllı telefonlar için geliştirilmiş olan platformlar arası çalışma özelliğine sahip bir mesajlaşma ve arama uygulamasıdır. Geliştirilen bu uygulama Android, BlackBerry, iPhone, Windows Phone ve Nokia telefonlarıyla uyumludur. Ayrıca 2G, 3G, 4G ya da WiFi İnternet bağlantısı sayesinde kullanıcıların birbirlerine fotoğraf, video, ücretsiz arama, sesli ve yazılı mesaj, belge göndermesini sağlar.

WhatsApp eski Yahoo! çalışanı olan Biran Acton ve Jan Koum tarafından ABD'de, Kaliforniya eyaletindeki Santa Clara kentinde kurulmuştur. Daha önce Yahoo’da çalışan ikili, Yahoo’dan ayrıldıktan sonra Facebook ve Twitter’a iş başvurusunda bulunmuşlar fakat ikisi de iki şirketten de red cevabı almıştır. Biran Acton ve Jan Koum’un WhatsApp serüveni zorlu süreçlerden geçse de başarılarının önüne geçememiştir.

Apple Store çıkalı henüz 7 ay olduğu dönemde, Koum yeni bir iPhone aldı. Koum Apple Store ile birlikte yeni uygulama endüstrisinin çok daha büyük işler yapacağını anladı. Bunun üzerine Acton ile birlikte bir uygulama geliştirmeleri gerektirdiğinin farkına vardı. 24 Şubat 2009’da ise WhatsApp isimli şirketlerini Kaliforniya’da kurdular.

Kısa zamanda popüler olan WhatsApp’ın başarısı asla tesadüf değildi. Yükselişinde önemli birkaç faktör vardı. WhatsApp’ın olmadığı dönemlerde insanların telefon üzerinden iletişim kuracağı anlık mesajlaşma uygulaması olan BBM vardı. Sadece BlackBerry’nin sağladığı bu imkân insanları farklı arayışlar içine soktu. Diğer bir faktörde WhatsApp’ın telefon numarasını kullanmasıydı. WhatsApp’ın hızla yükselmesi, Facebook’un kurucusu olan Mark Zuckerberg’in dikkatini çekti. 2014’ün başlarına geldiğimizde WhatsApp 19 milyar dolar karşılığında Facebook’a satıldı. Satılma işleminden sonra WhatsApp’ın isminin ve şirketin korunacağı, çalışanların bağımsız olarak devam edeceği açıklandı.

WhatsApp’ın zorlu süreçlerden geçerek ulaştığı bu platform şu anda tüm dünyada en yaygın olarak kullanılan anlık mesajlaşma uygulamasıdır. 900 milyon tekil olmak üzere 400 milyon aktif kullanıcısı vardır. WhatsApp üzerinde günde ortalama 18 milyar mesaj gönderiliyor.

Whatsapp Haberleri

Whatsapp sohbet sabitleme özelliği yayında

Whatsapp sohbet sabitleme özelliği yayında!

Dünyada en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması WhatsApp, geçtiğimiz haftalarda sadece beta kullanıcılarına sunduğu 'sohbet sabitleme' özelliğini tüm Android kullanıcılarına sundu.

23.5.2017Teknoloji
Boğaziçi’ndeki girişimcilik karnavalının gözdesi belli oldu

Boğaziçi’ndeki girişimcilik karnavalının gözdesi belli oldu!

Boğaziçi Üniversitesi’ndeki girişimcilik ekosisteminin ve girişimcilik kültürünün en eğlenceli etkinliklerinden biri olan Startup Carnival’a liseli girişimcilerden üniversite mezunlarına, fark yaratan çok sayıda Startup katıldı.

22.5.2017Kampüs
Bir süredir hayatımızda olmayan 6 nostaljik teknoloji

Bir süredir hayatımızda olmayan 6 nostaljik teknoloji

Teknoloji çok çabuk gelişiyor ve biz bu gelişim karşısında geride kalmamak için hiç durup düşünmeden koşturuyoruz. Son 10 yıla baktığımızda bir dönem kullandığımız ama hiç farkında olmadan da bir anda hayatımızdan çıkardığımız öyle çok teknoloji var ki. Gelin bir kaçını birlikte hatırlayalım.

18.5.2017Hayat
Avrupa Birliğinden Facebooka ağır para cezası

Avrupa Birliği'nden Facebook'a ağır para cezası

Avrupa Birliği (AB), WhatsApp uygulamasının satın alınması sürecinde yanlış ve yanıltıcı bilgiler verdiği için Facebook’a 110 milyon avro para cezası verdi.

18.5.2017Teknoloji
İBBden taksilere iTaksi uygulaması

İBB'den taksilere iTaksi uygulaması

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Genel Sekreteri Hayri Baraçlı, vatandaşların taksi ihtiyacını hızlı bir şekilde karşılamayı, yollarda boşta giden taksi sayısını azaltmayı, taksilerin etkin ve verimli kullanımını sağlamayı amaçlayan "iTaksi" projesini hayata geçirdiklerini belirterek, ilk etapta 4 bin takside bu uygulamayı başlatmayı planladıklarını bildirdi.

18.5.2017Teknoloji
Son dakika... Whatsapp çöktü, kullanıcılar isyanda

Son dakika... Whatsapp çöktü, kullanıcılar isyanda

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp'ta erişim sorunu yaşandı. Türkiye'de yaklaşık 30 dakika süren sorun dünya genelinde de yaşandı. Konuyla ilgili çok sayıda kullanıcı tepkilerini Twitter'dan dile getirdi. "WhatsApp çöktü" etiketine kısa sürede çok sayıda mesaj atılırken, an itibariyle Whatsapp'taki sorun da kısmen sona erdi.

17.5.2017Gündem
WhatsApp’da bu mesajı kesinlikle açmayın

WhatsApp’da bu mesajı kesinlikle açmayın

WhatsApp'da gezen bir link kullanıcıları son derece tehlikeli bir yazılımı yüklemeye zorluyor.

17.5.2017Ekonomi
Whatsapptan bu mesaja sakın bakmayın

Whatsapp'tan bu mesaja sakın bakmayın!

WhatsApp'ta kişisel veri güvenliğini tehdit eden bir link dolaşmayan başladı. Kullanıcıları Whatsapp web sitesi gibi değiştirilmiş bir alan adını ziyaret ettirmeye çalışan yazılım veri güvenliğini tehdit ediyor.

17.5.2017Teknoloji
Trafik Müdürü İbişoğlu: Otobüslerde herkes emniyet kemerini takmalı

Trafik Müdürü İbişoğlu: Otobüslerde herkes emniyet kemerini takmalı

Trafik Müdürü İbişoğlu: Otobüslerde herkes emniyet kemerini takmalı

16.5.2017Kayseri
Whatsappa İtalyadan ağır ceza

Whatsapp'a İtalya'dan ağır ceza!

İtalyan Rekabet ve Piyasa Kurumu, kullanıcılarına ait olan kişisel verileri Facebook ile paylaşan mesajlaşma uygulaması WhatsApp'a 3 milyon euro ceza kesti.

16.5.2017Teknoloji
iOS 10.3.2 güncellemesi yayında Mutlaka yükleyin

iOS 10.3.2 güncellemesi yayında! Mutlaka yükleyin

Apple, 15 Mayıs akşamı itibariyle iOS 10.3.2 güncellemesini iPhone, iPad ve iPod modelleri için indirilmeye sundu. Peki bu iOS güncellemesi neden önemli? Neden hemen indirmelisiniz?

16.5.2017Teknoloji
Akıllı telefonsuz yıllarla Harvardda 1 milyonluk burs

Akıllı telefonsuz yıllarla Harvard'da 1 milyonluk burs

Dünyanın en saygın üniversitelerinden Harvard, Türkiye’den Nil Çakırca’yı yüzde 100 burslu kabul etti. Nil, ailesi ve arkadaşlarını anlattığı başvuru yazısında lise 1’inci sınıfa kadar akıllı telefonu olmadığı için arkadaşlarının WhatsApp grubunda konuştukları konuları bilmediğini ve sonrasında da ablasının ikinci el telefonunu kullandığını yazdı. Nil’in bu samimiyeti Amerikalı eğitimcileri çok etkiledi.

15.5.2017Eğitim
Bir mesajınız var

Bir mesajınız var!

Teknolojinin ilişkilerimize kazandırdığı en önemli icatlardan birisidir “mesajlaşmak.” Biz daha iyi, daha çok mesajlaşalım diye dünya kadar uygulama sundular önümüze. Ama elbette bizim açık ara en sevdiğimiz, canımız ciğerimiz Whatsapp!

15.5.2017Kampüs
Bu fotoğraflar cezaevinden kurtardı

Bu fotoğraflar cezaevinden kurtardı

BURSA'da tekstil mühendisi D.B.’ye, ’taciz’ suçlamasıyla tutuklanan İ.Ö., birlikte olduğu fotoğrafları ve cep telefonu mesajları ortaya çıkarılınca 33 gün sonra serbest kaldı. Cumhuriyet Savcısının mütalaasında 10 yıl hapis cezasına çarptırılmasını istediği İ.Ö., yargılama sonunda beraat etti.

15.5.2017Gündem
İtalyadan WhatsAppa tarihi ceza

İtalya'dan WhatsApp'a tarihi ceza

İtalya, mesajlaşma uygulaması WhatsApp'a kişisel bilgileri paylaşmaya zorladığı gerekçesiyle 3 milyon euro ceza kesti.

14.5.2017Ekonomi
Cezaevinden kurtaran fotoğraflar, beraat ettirdi

Cezaevinden kurtaran fotoğraflar, beraat ettirdi 

Cezaevinden kurtaran fotoğraflar, beraat ettirdi 

14.5.2017Bursa
Anneler Korosundan askerlere anlamlı beste

Anneler Korosu'ndan askerlere anlamlı beste

Anneler Korosu'ndan askerlere anlamlı beste

13.5.2017Bursa
Telefondan banka hesabına girenleri bekleyen tehlike

Telefondan banka hesabına girenleri bekleyen tehlike

Türkiye dahil dünya genelinde büyük yankı uyandıran WanaCrypt0r 2.0 saldırısının şoku henüz atlatılamamışken, bu kez de mobil bankacılığı hedef alan bir zararlının Türkiye'nin önde gelen bankalarını hedef aldığı ve kullanıcıların şifrelerini çalma riski ortaya çıktı. 

13.5.2017Teknoloji
Yarkadaş: Mayısın ilk 12 gününde 15 hak ihlali yaşandı

Yarkadaş: Mayıs'ın ilk 12 gününde 15 hak ihlali yaşandı

Yarkadaş: Mayıs'ın ilk 12 gününde 15 hak ihlali yaşandı

12.5.2017İstanbul
Snapchat ilk çeyrekte zarar etti

Snapchat ilk çeyrekte zarar etti

Mobil mesajlaşma uygulaması Snapchat'i oluşturan Snap adlı şirketin bu yılın ilk çeyreğinde zarar ettiği duyuruldu.

11.5.2017Teknoloji
Çevreci Büyüknohutçu çifti cinayetinin şüphelisi itiraf etti

Çevreci Büyüknohutçu çifti cinayetinin şüphelisi itiraf etti

Antalya’nın Finike İlçesi’ndeki yayla evinde dün öldürülen, çevrenin korunması için mücadelesiyle tanınan ve Kiracılar Derneği Genel Başkanı olan 61 yaşındaki Ali Ulvi Büyüknohutçu ve aynı yaştaki eşi Aysin Büyüknohutçu çiftinin cinayet şüphelisi 31 yaşındaki Ali Yumaç yakalandı. Yumaç'ın sorgusunda cinayeti para için işlediğini itiraf ettiği bildirildi. Katil zanlısı çiftin 2 bin lirasını gaspettiğini söyledi.

11.5.2017Gündem
Hangi mesajlaşma uygulaması ne kadar internet tüketiyor

Hangi mesajlaşma uygulaması ne kadar internet tüketiyor?

WhatsApp, Viber, Facebook Messenger gibi mesajlaşma uygulamalarının hangisi, ne kadar veri tüketiyor? İşte tablo...

11.5.2017Teknoloji
Darbe girişiminde 1inci Ordu Komutanlığında yaşananlar

Darbe girişiminde 1'inci Ordu Komutanlığı'nda yaşananlar

Darbe girişiminde 1'inci Ordu Komutanlığı'nda yaşananlar

10.5.2017İstanbul
Attığı tweetle yaşlı kadına yardım gelmesini sağladı

Attığı tweetle yaşlı kadına yardım gelmesini sağladı

Attığı tweetle yaşlı kadına yardım gelmesini sağladı

10.5.2017İstanbul
44 yıl sonra duygusal buluşma

44 yıl sonra duygusal buluşma

44 yıl sonra duygusal buluşma

10.5.2017Muğla
WhatsApp olmasaydı... sorusu bile korkuttu

'WhatsApp olmasaydı...' sorusu bile korkuttu

BİLGİ Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun (BTK) Twitter’dan başlattığı “WhatsApp olmasaydı hangi uygulamayı kullanırdınız” anketi, sosyal medyada yankı uyandırdı. Seçenek olarak ‘Bip, viber, wechat, line’ın oylamaya sunulduğu ve 4 gün daha sürecek olan ankete Twitter kullanıcılarının ilk tepkisi “Wikipedia’dan sonra WhatsApp da kapatılacak, bunun hazırlığı yapılıyor” oldu.

9.5.2017Teknoloji
Anket sosyal medyayı karıştırdı... Ankara whatsapp iddiasına yanıt geldi

Anket sosyal medyayı karıştırdı... Ankara whatsapp iddiasına yanıt geldi

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun twitter’dan başlattığı “WhatsApp olmasaydı hangi uygulamayı kullanırdınız” anketi, sosyal medyayı salladı.

9.5.2017Ekonomi
TRTde o gece yaşananları anlattı

TRT'de o gece yaşananları anlattı

İddianameye göre eski Kurmay Yarbay Ümit Gençer ve beraberindekiler, darbe bildirisini okutmak istedikleri spiker Tijen Karaş'ı zorla stüdyoya indirdi. Karaş, darbecilere 'Bana bunu yapmayın' dedi. Gençer, aşağı inerken Karaş'ı ikna etmek amacıyla "Sizi tanıyoruz, merak etmeyin. Türkiye daha iyi, daha güzel olacak, bildiriyi okuyun" dedi. Karaş ise darbeci komutana, "O işler öyle olmuyor. Herkesin canı çok yanacak" karşılığını verdi.

8.5.2017Gündem
Muazzam yalnızlık

Muazzam yalnızlık!

Ona hiç hoş geldin, dediniz mi? Madem geldin, otur o zaman birlikte bir şeyler yapalım, dediniz mi? Ağlamaktan, kahrolmaktan zaman ayıramadınız değil mi? Tamam, şimdi o elimizdeki mendili yavaşça yere bırakıyoruz ve “bekarlık sultanlıktır” vecizesinden yola çıkarak, yalnızlığımızın tadını çıkarıyoruz.

8.5.2017Kampüs
Kapıya teslim ‘Yediveren çileği’

Kapıya teslim ‘Yediveren çileği’

Kapıya teslim ‘Yediveren çileği’

8.5.2017Bursa
Muhtarlardan Başkan Günaydına ziyaret

Muhtarlardan Başkan Günaydın'a ziyaret

Muhtarlardan Başkan Günaydın'a ziyaret

8.5.2017Isparta
Sınıfta kız arkadaşını öldüren liselinin organları 8 kişiye umut oldu

Sınıfta kız arkadaşını öldüren liselinin organları 8 kişiye umut oldu

Bursa'nın merkez Osmangazi İlçesindeki Hürriyet Anadolu Lisesinde önceki gün 10uncu sınıf öğrencisi arkadaşı 16 yaşındaki Nilüfer Acarı sınıf içinde tabancayla başından vurarak öldürdükten sonra aynı silahla intihara kalkışan ve tedavi gördüğü hastanede beyin ölümü gerçekleşen Hasan Can'ın organları 8 hastaya nakledilecek. Hasan Can'dan alınan kalp ve akciğerinin Ankara Yüksek İhtisas Hastanesi’ne götürülmesi için Sağlık Bakanlığı'nın ambulans uçağı kullanılırken, Genelkurmay Başkanlığı ise karaciğerinin Erzurum Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne götürülmesi için Ankara'dan Yenişehir Havaalanı’na askeri uçak gönderdi.

7.5.2017Gündem
Sınıfta kız arkadaşını öldüren liselinin organları 8 kişiye umut oldu

Sınıfta kız arkadaşını öldüren liselinin organları 8 kişiye umut oldu

Sınıfta kız arkadaşını öldüren liselinin organları 8 kişiye umut oldu

7.5.2017Bursa
Sınıfta arkadaşı Nilüferi öldüren Hasan da yaşam savaşı kaybetti (2)

Sınıfta arkadaşı Nilüfer'i öldüren Hasan da yaşam savaşı kaybetti (2)

Sınıfta arkadaşı Nilüfer'i öldüren Hasan da yaşam savaşı kaybetti (2)

6.5.2017Bursa
Liseyi kana bulayan çocuğun babası konuştu

Liseyi kana bulayan çocuğun babası konuştu

Bursa'nın  merkez Osmangazi İlçesindeki Hürriyet Anadolu Lisesinde dün 10.sınıf öğrencisi arkadaşı 16 yaşındaki Nilüfer Acar'ı sınıf içinde tabancayla başından vurduktan sonra aynı silahla intihara kalkışan Hasan C.nin Çekirge Devlet Hastanesindeki tedavisi devam ediyor. Hasan C.nin babası Saygun C., sosyal medya hesabından oğlu için dua edilmesi çağrısı yaptı. Olayda kullanılan ruhsatsız silahla ilgili hakkında soruşturma başlatılan Hasan C.ifadesinde, "Olay günü de öncesinde de hiç bize böyle bir şeyi belli etmedi" dedi.

6.5.2017Gündem
Sınıfta arkadaşı Nilüferi öldüren Hasan yaşam savaşı veriyor

Sınıfta arkadaşı Nilüfer'i öldüren Hasan yaşam savaşı veriyor

Sınıfta arkadaşı Nilüfer'i öldüren Hasan yaşam savaşı veriyor

6.5.2017Bursa
Suikast emri oteldeki abiden

Suikast emri oteldeki abiden

Rus Büyükelçi Andrey Karlov'un katili Mevlüt Mert Altıntaş, suikastten yaklaşık bir ay önce, 5 yıldızlı otelde 'çok sevdiğim abim' dediği bir kişiyle buluştuğu iddia edildi. FETÖ'cü Altıntaş'ın, cinayet talimatını bu buluşmada aldığı iddia ediliyor.

6.5.2017Gündem

Yazar Sonuçları

Sözcü var ya Sözcü... Acayip FETÖ’cüydü

Sözcü var ya Sözcü... Acayip FETÖ’cüydü!

UĞUR Dündar var ya Uğur Dündar...

20.5.2017Ahmet HAKAN
Signal neden Whatsapp’tan daha güvenli

Signal neden Whatsapp’tan daha güvenli?

Whatsapp geçen haftalarda dünya genelinde hacklenmiş ve bunun sonucunda 2,5saat boyunca kullanılamamıştı.

18.5.2017Özcan Çıkmaz
‘Ev genci’ olup amaçsızca dolaşmak istiyorum

‘Ev genci’ olup amaçsızca dolaşmak istiyorum

 Araştırma iddialı.

18.5.2017Onur BAŞTÜRK
Esrarengiz binbaşı O.K. MİTin kozmik odasında

Esrarengiz binbaşı 'O.K.' MİT'in kozmik odasında

ESRARENGİZ Binbaşı O.K. var ya...

18.5.2017Ertuğrul ÖZKÖK
D3 bizi ne zaman zehirler

D3 bizi ne zaman zehirler

D vitamini noksan-lığı evrensel bir problem. Bu nedenle de D vitamini takviyeleri kullanımı çok yaygın. Peki “fazla kullanım” yani “bedene aşırı D3 vitamini yüklenmesi” durumunda ne oluyor? D vitamini fazlası bizi zehirler mi?

16.5.2017Osman MÜFTÜOĞLU
İnşallah bu defa bu fotoğraf gelmez

 İnşallah bu defa bu fotoğraf gelmez

DÜNÜN en umut verici haberlerinden biri Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın TÜSİAD’ın Yüksek İstişare Kurulu toplantısına katılma kararıydı.

16.5.2017Ertuğrul ÖZKÖK
Çünkü ABD 30’uncu tümen fiyaskosunu unutmadı

Çünkü ABD 30’uncu tümen fiyaskosunu unutmadı

CUMHURBAŞKANI Erdoğan Washington’a gitme kararını açıkladığı günden bu yana çok önemli 3 mesaj aldı:

15.5.2017Ertuğrul ÖZKÖK
Ayrılamayız Biz Murphy Kanunları Var

Ayrılamayız Biz Murphy Kanunları Var!

İlk defa telefonumu sessize alayım da şöyle rahat rahat hiç bölünmeden Harry Potter Sırlar Odası filmini izleyeyim dediğim akşamlardan biriydi. Yani ilk defa Harry Potter Sırlar odası filmini izlediğim akşamlardan biri değildi tabii ki, saymadım ama muhtemelen bu milyoruncu izlemem olacaktı. Ancak telefonumu sessize aldığım nadide akşamlardan biriydi, dış dünyaya kendimi kapatacak ve full konsantire filmimi izleyecek, kendime bir nebze de olsa tatil verecektim. Başıma geleceklerden habersiz, filmimi izlemeye başladım…

14.5.2017Deniz GÖK
Bir grubum bile yok anlıyor musun

Bir grubum bile yok anlıyor musun

 Grup derken; akıllara grup seksin filan da geldiği o hedonist dönemleri çoktan geride bıraktık tabii.

12.5.2017Onur BAŞTÜRK
Evrim ya da devrim teorisi

Evrim ya da devrim teorisi

Şurada beş, on yıl öncesine kadar ‘gizemli insanın çekiciliği’ diye bir şey varken; kendimizi açık saçık ortaya döktüğümüz, gittiğimiz her yeri, gördüğümüz her şeyi, yediklerimiz kadar sevdiklerimizi de başkalarıyla hunharca ve memnuniyetle paylaşan insanlara dönüştük.

9.5.2017AnlatanAdam
Allah’ım sen bizi digital kazalardan koru, amin

Allah’ım sen bizi digital kazalardan koru, amin!

Havanın şükelalardan şükela beğendiği bir Cuma akşamından Prens adalarının en büyüğü olan, canım köyüm Büyükada’ya gideyim annişi babişi göreyim dedim.

7.5.2017Deniz GÖK
Sezen 24 yıl sonra karar değiştirdi: Onursuz Olabilir Aşk

Sezen 24 yıl sonra karar değiştirdi: Onursuz Olabilir Aşk!

Yıl 1993, mayısın ilk haftaları. Şimdiki gibi bir mayıs yani.

6.5.2017Onur BAŞTÜRK
BİR TOKAT İSLAMCILARA, BİR TOKAT TETİKÇİLERE

BİR TOKAT İSLAMCILARA, BİR TOKAT TETİKÇİLERE

ALLAH var, Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti yanlısı köşe yazarları arasındaki kavgada çok adil bir tutum takındı.

5.5.2017Ahmet HAKAN