Arşiv
Yazarlara Göre
Hadi ULUENGİN62Ferai TINÇ55Yalçın DOĞAN50Cengiz ÇANDAR49Ahmet HAKAN48Yalçın BAYER47Ertuğrul ÖZKÖK44Gila BENMAYOR43Mehmet Y. YILMAZ36Fatih ÇEKİRGE33Akif BEKİ30Verda ÖZER30Taha AKYOL29Mehmet Ali BİRAND24Rauf TAMER24Nilgün Tekfidan GÜMÜŞ20Erdal SAĞLAM17Sedat ERGİN17İlter TÜRKMEN17Vahap MUNYAR15Cüneyt ÜLSEVER14Yılmaz ÖZDİL13Tufan TÜRENÇ11Cengiz SEMERCİOĞLU10Kanat ATKAYA10İzzet ÇAPA10Şükrü KÜÇÜKŞAHİN10Ayşe ARMAN8Doğan ULUÇ7Emre KIZILKAYA7Enis BERBEROĞLU7Murat Yetkin7Selahattin DUMAN7Muharrem SARIKAYA6Oktay EKŞİ6Doğan HIZLAN5Gülse BİRSEL5Melis ALPHAN5Oral Çalışlar5Pakize SUDA5Yorgo KIRBAKİ5Zeynep ATİKKAN5Sevil ATASOY4Tolga TANIŞ4Yener SÜSOY4Özdemir İNCE4Ayşe ÖZEK KARASU3Banu TUNA3Deniz BAYRAMOĞLU3Emin ÇÖLAŞAN3Kubilay KESKİN3Mehmet Barlas3Razi CANİKLİGİL3Uğur VARDAN3İsmet BERKAN3Abdulkadir SELVİ2Arzu Çakır Morin2Burak Bekdil2Civan ER2Faruk BİLDİRİCİ2Fatih ALTAYLI2Gila Benmayor - English2Gökhan KİMSESİZCAN2Melike Birgölge2Mevlüt TEZEL2Muammer ELVEREN2Onur BAŞTÜRK2Rahmi TURAN2Sefer LEVENT2Serdar TURGUT2Tolga Tanış2Uğur GÜRSES2Yaşar SÖKMENSÜER2Zeynep GÖĞÜŞ2İrem Köker2Ariana Ferentinou1Arman Kırım1Ayçe DİKMEN1Ayşegül EKİNCİ1Bahar AKINCI1Burak KÜNTAY1Deniz SİPAHİ1Ebru ÇAPA1Ece SÜKAN1Emre Özpeynirci1Ercan KUMCU1Erdal İPEKEŞEN1Eyüp CAN1Eyüp Can - Referans1Figen BATUR1Gürül Öğüt1Hakan GENCE1Mehmet Ali Birand - English1Murat BARDAKÇI1Niobe1Nur Batur1Nurten ERK TOSUNER1Patrick Özdemiroğlu1Prof.Dr. Mikdat KADIOĞLU1Reşat KUTUCULAR1

Putin

Putin ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Putin haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 7.494 Putin haberi bulunmuştur.

Vladimir Vladimiroviç Putin 7 Ekim 1952'de Leningrad / SSCB'de doğmuştur. Rusya devlet başkanıdır. Annesi fabrika işçisi, babası donanmada denizaltı filosunda görevli idi.

1975 yılında Leningrad Üniversitesi (üniversitenin yeni adı Sankt Petersburg Üniversitesi) Uluslararası Hukuk Bölümü'nden mezun oldu.

Rusya'nın 2000-2008 yılları arasında Devlet Başkanlığı görevini yürüttü. 2000 yılında yapılan seçimlerde Rusya Federasyonu Komünist Partisi başkanı Gennadi Züganov'un önünde %52,9'luk oy oranıyla devlet başkanı seçilmiş, Züganov ise % 29,2 oy oranıyla ikinci olmuştu. 2004 yılında yapılan seçimlerde ise %71'in üzerinde oyla tekrar devlet başkanı seçilmiştir. Döneminde Rusya ekonomisi hızlı büyüme rakamları yakalamış, ülkesinin bağımsızlığı yolunda çok önemli adımlar atmış, merkezi otorite kuvvetlendirilmiş, silahlı kuvvetlerde reform başlamıştır. Ayrıca 4 Mart 2012 tarihinde yapılan seçimler sonucu %63,6 oyla Rusya Federasyonu'na 3. kez devlet başkanı seçilmiştir.

DEVAMI

Putin Haberleri

Rusya’dan Gülen iddiası: ABD, Türkiye'ye iade etmeyecek

Rusya’dan Gülen iddiası: ABD, Türkiye'ye iade etmeyecek

Rusya parlamentosu alt kanadı Duma Milletvekili ve Duma Eğitim Komisyonu Başkanı Vyaçeslav Nikonov, Fetullah Gülen’in ABD Merkezi İstihbarat Teşkilatı (CIA) için çalıştığını ve Washington'ın Gülen’i Türkiye’ye iade etmeyeceğini öne sürdü.

26.7.2016Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğan 9 Ağustos'ta Rusya'ya gidiyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan 9 Ağustos'ta Rusya'ya gidiyor

Rus savaş uçağının 24 Kasım 2015'te düşürülmesinden sonra Türkiye'den Rusya'ya bakanlar düzeyinde ilk resmi ziyaret gerçekleşti. Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek ve Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Rusya'nın başkenti Moskova'ya gitti. Şimşek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ise 9 Ağustos'ta St Petersburg'a gideceğini açıkladı.

26.7.2016Dünya
Meyve ve sebze ihracatçılarının gözü Rusya'daki görüşmelerde

Meyve ve sebze ihracatçılarının gözü Rusya'daki görüşmelerde

Akdeniz Yaş Meyve-Sebze İhracatçıları Birliği ve Narenciye Tanıtım Grubu (NTG) Yönetim Kurulu Başkanı Ali Kavak, Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli ve Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci'nin Rusya'ya yapacağı ziyaretin sektörü umutlandırdığını belirterek, "Görüşmeler neticesinde olumlu bir sonuç elde edileceğini ve eskisi gibi Rusya'ya ürünlerimizi satmaya başlayacağımızı düşünüyoruz. Bu ziyaret sektörümüz açısından çok büyük bir önem arz ediyor." dedi.

25.7.2016Ekonomi
Akar ve Fidan sorusuna yanıt: Dere geçerken at değiştirilmez

Akar ve Fidan sorusuna yanıt: Dere geçerken at değiştirilmez

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, France 24 kanalına konuştu. Erdoğan, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar ile MİT Başkanı Hakan Fidan için “Birşeyler olacak mı” sorusuna, “Bizde bir söz var, dereyi geçerken at değiştirilmez” yanıtını verdi ve özetle şunları söyledi:

24.7.2016Gündem
O gece Ruslar da uyumadı

O gece Ruslar da uyumadı

Türkiye’den akmaya başlayan darbe haberleri komşumuz Rusya’yı son derece tedirgin etmiş görünüyordu. Kremlin Sarayı o gece birkaç saat arayla farklı açıklamalar yaptı, Rusya sabaha kadar tetikte kaldı.

22.7.2016Yaşasın Demokrasi
Erdoğan- Putin görüşmesinin tarihi netleşti

Erdoğan- Putin görüşmesinin tarihi netleşti

Kremlin'den yapılan açıklamaya göre Rusya Devlet Başkanı Putin ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan Ağustos ayının ilk 10 günü içerisinde görüşecek.

20.7.2016Dünya
Rus uçağını vuran pilotlar tutuklandı

Rus uçağını vuran pilotlar tutuklandı

Suriye sınırında 24 Kasım 2015'te Rus Su-24 uçağını düşüren Türk jetinin pilotlar tutuklandı.

19.7.2016Gündem
Rusya'dan 'Türkiye' açıklaması

Rusya'dan 'Türkiye' açıklaması

Kremlin Türkiye'deki darbe girişimi, Ermenistan'daki rehin krizi ve Kazakistan'da güvenlik güçlerine yapılan saldırının ardından sınırlarındaki istikrarsızlığın endişe yarattığını açıkladı.

18.7.2016Dünya
Kadirov'an darbe girişimi yorumu

Kadirov'an darbe girişimi yorumu

ÇEÇENİSTAN Lideri Ramazan Kadirov, Türkiye’deki askeri darbe girişiminin Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın batıdan bağımsız politika sürdürmesiyle ilgili olabileceğini bildirdi.

17.7.2016Dünya
Putin'den Erdoğan'a telefon

Putin'den Erdoğan'a telefon

Kremlin Rusya Devlet Başkanı Vladamir Putin'in Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'la görüştüğünü bildirildi. Görüşmede iki lider Ağustos ayının ilk haftasında yüz yüze görüşme konusunda mutabık kaldı

17.7.2016Dünya
Darbe girişiminin ardından Türkiye'deki Ruslar dönüyor

Darbe girişiminin ardından Türkiye'deki Ruslar dönüyor

Türkiye'deki darbe girişiminin ardından ülkeden ayrılmak isteyen Rus vatandaşlarının, düzenlenen ilk seferlerle Rusya’ya döndüğü belirtildi.

17.7.2016Dünya
Bahtsız Turizm

Bahtsız Turizm

Zor bir yıl geçiren turizm sektörüne bir darbe de ülkeye yapılan ‘darbe girişiminden’ geldi. Rusya uçak seferlerini durdurdu. İngiltere, Almanya, İsviçre, ABD ve İskandinav ülkeleri de seyahatleri askıya aldı. Turizm sektörü temsilcileri yaşanan olayların geçici olmasını umut ediyor.

16.7.2016Ekonomi
Rusya'dan flaş 'Türkiye' kararı

Rusya'dan flaş 'Türkiye' kararı

Rus havayolu şirketlerinin Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in talimatıyla Türkiye uçuşlarını askıya aldıkları bildirildi.

16.7.2016Dünya
Rusya'da kritik Türkiye anketi

Rusya'da kritik Türkiye anketi

Rusya’da yapılan son anket, Türkiye ile ilişkilerdeki hızlı “normalleşme” adımlarının halkın kafasını karıştırdığını gösteriyor. Turizm kapısının açılmasını destekleyenler çoğunluğu oluştururken, diğer yandan “Türkiye ile genel olarak yakınlaşma adımlarından acele edilmemesi” görüşü de çoğunluk desteği buldu. Bu arada kriz döneminde medyada Türkiye karşıtı olarak süren "ağır ve yoğun negatif propaganda"nın izlerini silmenin uzun zaman alacağı görüşü baskın...

15.7.2016Dünya
Esad: Putin-Kerry görüşmesi beni kaygılandırmıyor

Esad: Putin-Kerry görüşmesi beni kaygılandırmıyor

Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad, Amerikan NBC televizyonuna ülkesi ve diğer devletlerle ilişkilerine dair açıklamalarda bulundu.

14.7.2016Dünya
Rusya'dan charter adımı

Rusya'dan charter adımı

Rusya Ulaştırma Bakanlığı, Rusya hükümetinin Türkiye'ye charter seferlerine getirilen yasağın kaldırılmasına ilişkin teklifleri içeren kararname taslağını ilgili makamlara gönderdi.

14.7.2016Ekonomi
Demirtaş: Kendileri bilir, boyun eğmeyeceğiz

Demirtaş: Kendileri bilir, boyun eğmeyeceğiz

 HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, "Dokunulmazlıkları mı kaldırdılar, kendileri bilir, boyun eğmeyeceğiz. Belediyelere kayyum mu atıyor, boyun eğmeyeceğiz, kabul etmeyeceğiz" dedi.

12.7.2016Gündem
Medvedev, charter seferleriyle ilgili talimat verdi

Medvedev, charter seferleriyle ilgili talimat verdi

Rusya Başbakanı Dmitri Medvedev'in, Türkiye'ye yönelik charter seferleriyle ilgili yaşanan sorunların çözülmesi için ilgili kurumların bir hafta içinde tekliflerini hükümete sunmalarını talep ettiği bildirildi.

9.7.2016Ekonomi
‘Rus turiste parasını geri verin’

‘Rus turiste parasını geri verin’

RUSYA’nın Türkiye ile ilişkilerini normalleştireceğini ilanı ardından işlerin kısa sürede eskisi gibi rayına oturacağı beklentisi gerçekleşmedi.

9.7.2016Ekonomi
Putin'in esir ettiği kadın bakın nerede ortaya çıktı

Putin'in esir ettiği kadın bakın nerede ortaya çıktı

Ukrayna'da süren savaşın sembol isimlerinden olan ve uçağı düşürüldükten sonra Rusya'da iki yıl hapiste tutulan Ukraynalı kadın pilot Nadejda Savçenko'yu Hürriyet yazarı Verda Özer NATO zirvesinin yapıldığı Varşova'da buldu.

8.7.2016Dünya
Milli takımda skandal! 500 şişe şampanya açtılar!

Milli takımda skandal! 500 şişe şampanya açtılar!

Euro 2016'dan elendikten sonra Monako'da 250 bin euroluk şampanya partisi verdikleri ortaya çıkan Rus milli futbolcular Kokorin ve Mamaev, takımlarında kadro dışı bırakıldı.

8.7.2016Euro2016
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Ağustos gibi Putin'le görüşeceğiz

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Ağustos gibi Putin'le görüşeceğiz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, Varşova'ya hareketi öncesi Atatürk Havalimanı'nda basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Putin ile ne zaman görüşeceği ile ilgili gelen bir soruya, "Dışişleri bakanlarımız karşılıklı olarak süreci takip ediyorlar. Fakat bu ay sonu, Ağustos gibi planlanması şu anda gündemde" dedi.

7.7.2016Gündem
Antalya, Rusya'dan ilk charter uçağı bekliyor

Antalya, Rusya'dan ilk charter uçağı bekliyor

Rus lider Vladimir Putin’in Türkiye’ye yönelik seyahat yasaklarını kaldıran kararnameyi imzalamasının üzerinden bir hafta geçmesine rağmen, Rusya’da sivil havacılık ajansı “Rosavuatsiya” Türkiye’ye charter sefer gerçekleştirme iznini hala vermedi.

7.7.2016Ekonomi
ABD ve Rusya Suriye'de daha fazla işbirliğine gidecek

ABD ve Rusya Suriye'de daha fazla işbirliğine gidecek

Telefonda görüşen ABD Başkanı Barack Obama ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Suriye'de iki ülke arasındaki askeri işbirliğinin artırılması konusunda anlaştı.

7.7.2016Dünya
Obama, Putin'le telefonda görüştü

Obama, Putin'le telefonda görüştü

ABD Başkanı Barack Obama’nın, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’le bölgesel sorunların çözümü hakkında konuştuğu bildirildi.

7.7.2016Dünya
THY'den Rusya atağı

THY'den Rusya atağı

Rusya’da Türkiye turlarının yeniden satışa başlanması ve henüz charter seferlerinin uçuşa geçmemesi üzerine artan talebi karşılamak için Türk Hava Yolları, Moskova-Antalya uçuşlarını artırma kararı aldı.

6.7.2016Gündem
Medvedev'den yaptırımlarla ilgili yeni açıklama

Medvedev'den yaptırımlarla ilgili yeni açıklama

Rusya Başbakanı Dmitriy Medvedev, Türkiye'ye uygulanan gıda ambargosunun kaldırılması yönünde bir karar alınmadığını hatırlattı. 

5.7.2016Ekonomi
Rusya'da Ramazan Bayramı

Rusya'da Ramazan Bayramı

Rusya'nın başkenti Moskova'da yaşayan Müslümanlar, bayram namazı için camilere akın etti. Camiye sığmayanlar namazı sokaklarda kıldı.

5.7.2016Dünya
Liderler bayram namazı çıkışı açıklama yaptı

Liderler bayram namazı çıkışı açıklama yaptı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, bayram namazını kıldıktan sonra basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

5.7.2016Gündem
Ruslar bıldırcın almayınca iflas etti, mektupla umutlandı

Ruslar bıldırcın almayınca iflas etti, mektupla umutlandı

TÜRKİYE’nin tek ruhsatlı bıldırcın üretim tesisi olan ve Rus uçağının düşürülmesi ardından Ruslar’ın tercih ettiği kuşların elinde kalması sonucu iflas eden Karakayalar Bıldırcın Çiftliği sahibi Ahmet Karakaya, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’e gönderdiği mektup sonrası gelecek için umutlandıklarını söyledi.

4.7.2016Ekonomi
Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, MHP'den istifa etti

Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, MHP'den istifa etti

Düşürülen RUS uçağının pilotunun ailesine ev verme teklifi nedeniyle MHP’nin kesin ihraç talebiyle disiplin kuruluna sevk ettiği Antalya’nın Kemer İlçe Belediye Başkanı Mustafa Gül, partisinden istifa ettiğini açıkladı. Belediye Başkanı Gül, 'Ev teklifi götürünce MHP'den tepki gördük, MHP Bunu yanlış anladı.' dedi.

4.7.2016Gündem
Gündem İncirlik...

Gündem İncirlik...

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'nun dünkü sözlerinin ardından 'İncirlik Üssü Ruslara mı açılıyor' sorusu gündeme gelmişti. Bu sözler üzerine Kremlin kendileriyle henüz böyle bir temas kurulmadığı açıklamasını yaptı. Bakan Çavuşoğlu, bugün Başbakan Binali Yıldırım'la birlikte katıldığı basın toplantısında sözlerinin yanlış anlaşıldığını ifade etti.

4.7.2016Dünya
Kadirov 'adayım' dedi

Kadirov 'adayım' dedi

Görev süresi dolan Çeçenistan Başkanı Ramzan Kadirov, Çeçenistan'daki başkanlık seçimlerine adaylığını yeniden koyacağını açıkladı.

3.7.2016Dünya
Türk şirketler Rusya'da 15 ihaleye davet edildi

Türk şirketler Rusya'da 15 ihaleye davet edildi

Rusya ile Türkiye arasındaki ilişkilerin normalleştirilmesine yönelik atılan adımların ardından, Türk inşaat firmalarının 15 ihaleye davet aldığı belirtildi. Çimentoda ilk sipariş maillerinin geldiği ifade edilirken tur satışları da başladı. İlk charter 7 Temmuz’da geliyor.

2.7.2016Ekonomi
Türkiye, Rusya'da 24 saatte 1 numara oldu...

Türkiye, Rusya'da 24 saatte 1 numara oldu...

Rusya'nın Türkiye'ye yönelik turizm yasağının kalkmasının ardından ilginç gelişmeler yaşanıyor. Yasağın kalkmasının ardından turizm operatörleri Türkiye turlarını satışına başlamaya hazırlanırken ilk kafilenin yakın zamanda Türkiye'ye gelmesi bekleniyor.

2.7.2016Ekonomi
Rusya Başbakanı'ndan 'Türkiye'de tatil açıklaması'

Rusya Başbakanı'ndan 'Türkiye'de tatil açıklaması'

Rusya Başbakanı Dmitri Medvedev, "Türkiye'de tatil yapmayı seven Rus turistler, bu olanağı bu sezon elde etmelidir." dedi.

2.7.2016Ekonomi
Çavuşoğlu ve Lavrov Soçi'de bir araya geldi

Çavuşoğlu ve Lavrov Soçi'de bir araya geldi

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın telefon görüşmesinde vardıkları anlaşma doğrultusunda bugün Karadeniz Ekonomik İşbirliği (KEİ) Dışişleri Bakanları Konseyi Toplantısı için Mevlüt Çavuşoğlu Rus mevkidaşı Sergey Lavrov Soçi'de bir araya geldi.Kremlin'den yapılan yeni bir açıklamada Erdoğan ve Putin'in Eylül ayındaki G20 zirvesinden daha önce de görüşme ihtimalinin olduğu bildirildi.

1.7.2016Dünya
Ruslar kaç liraya tatil yapacak? Hesap çıkarttılar...

Ruslar kaç liraya tatil yapacak? Hesap çıkarttılar...

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in Türkiye’ye yönelik ekonomik yaptırımlardan biri olan Türkiye’ye seyahat yasağını kaldırması ardından ilk organize Rus turist gurubunun bir hafta sonra Türkiye’ye gelebileceği belirtildi. Bu arada Ruslar Türkiye'de bir haftalık tatil hesaplarını yapmaya başladı. Buna göre bir hafta için 1350 TL talep ediyorlar. Diğer yandan ilk uçuşun 17 Temmuz'da başlayabileceği belirtildi. Tur operatörlerinin Türkiye'de tatil paketi satışlarının resmen başladığı da ifade edildi.

1.7.2016Ekonomi
Putin uçuş yasağını kaldıran imzayı attı

Putin uçuş yasağını kaldıran imzayı attı

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmesinin ardından Türkiye'ye uygulanan özel ekonomik önlemlerde değişiklikler yapılmasına ilişkin hükümete talimatlarda bulundu.

1.7.2016Ekonomi
Teröre karşı KEİPA mesajı: Birlikte olmalıyız

Teröre karşı KEİPA mesajı: Birlikte olmalıyız

Moskova’da yapılan 47. Karadeniz Ekonomik İşbirliği Parlamenter Asamblesi’nin (KEİPA) toplantısında aralarında Rusya, Ermenistan, Yunanistan, Azerbaycan’ın da bulunduğu katılımcı tüm ülkeler, Atatürk Havalimanı’nda IŞİD’li teröristlerin yaptığı katliamı kınamak için ortak bildiriye imza attı. Bildiride “Terörle mücadelede birlikte hareket etmeliyiz” denildi.

1.7.2016Dünya

Yazar Sonuçları

Moskova masasında Suriye yakınlaşması

Moskova masasında Suriye yakınlaşması

BAŞLIK karışık gibi gözükebilir.

14.7.2016Haber Yazıları
Esad’lı mı, Esad’sız mı?

Esad’lı mı, Esad’sız mı?

Belki de bugünün sorusu ‘Boris Johnson’la mı, değil mi?’ olmalıydı.

14.7.2016Haber Yazıları
Kimin teröristi, kimin kahramanı?

Kimin teröristi, kimin kahramanı?

Bazen aktüalitenin, güncel gelişmelerin arkeolojisine girişmek gerekiyor gerçeği kazıyıp çıkartmak için.

13.7.2016Haber Yazıları
Rusya ile Yapılan Gizli Anlaşma

Rusya ile Yapılan Gizli Anlaşma

Rusya ile ilişkiler tekrar rayına girdi. 24 Kasım’dan bu yana süren kriz, geride kaldı. Peki bundan sonra ne olacak?

11.7.2016Haber Yazıları
‘Suriyeli vatandaşlar Türkiye’yi altüst eder’

‘Suriyeli vatandaşlar Türkiye’yi altüst eder’

MEHMET Ögütçü, Suriyeli göçmenler konusunda “Ne yapmalı?” diye sorarken bazı öneriler ortaya atıyor.

6.7.2016Haber Yazıları
Krize Irakta yakalanmak

Krize Irakta yakalanmak

"Hayat sen planlar yaparken başına gelenlerdir" diye boşuna dememiş John Lennon.

3.7.2016Haber Yazıları
Esad mı, YPG mi IŞİD mi daha kötü?

Esad mı, YPG mi IŞİD mi daha kötü?

SIRA Suriye politikasıyla yüzleşmeye geldi.

1.7.2016Haber Yazıları
IŞİD için en kolay hedef: Türkiye

IŞİD için en kolay hedef: Türkiye

İSTİHBARAT raporlarına dayanan bilgiler gösteriyor ki IŞİD, Irak ve Suriye’de sıkıştıkça, yürütmekte olduğu savaşı Batı’ya taşımak isteyecek.

1.7.2016Haber Yazıları
Durun hemen gitmeyin daha soracaklarım var

Durun hemen gitmeyin daha soracaklarım var

MADEM dış politikada çocukluk hayallerini, gençlik hülyalarını, stratejik derinlik palavralarını bir kenara bırakıp makul gerçekçiliğe dönüyoruz...

1.7.2016Haber Yazıları
Diplomasi denizaltı gibidir, ortak menfaatlere dalarsın

Diplomasi denizaltı gibidir, ortak menfaatlere dalarsın

ÖNCE şunu yazmalıyım:

1.7.2016Haber Yazıları