MENÜ
Arşiv
Yazarlara Göre
Ferai TINÇ67Ahmet HAKAN66Hadi ULUENGİN62Akif BEKİ62Murat Yetkin60Yalçın DOĞAN56Cengiz ÇANDAR54Ertuğrul ÖZKÖK53Yalçın BAYER49Gila BENMAYOR44Mehmet Y. YILMAZ43Taha AKYOL43Fatih ÇEKİRGE42Verda ÖZER41Rauf TAMER37Mehmet Ali BİRAND25Nilgün Tekfidan GÜMÜŞ25Vahap MUNYAR22Tufan TÜRENÇ20Sedat ERGİN19Erdal SAĞLAM18İlter TÜRKMEN17Ünal ÇEVİKÖZ16Cüneyt ÜLSEVER14Yılmaz ÖZDİL13Tolga TANIŞ12Doğan HIZLAN11Cengiz SEMERCİOĞLU11Kanat ATKAYA10Şükrü KÜÇÜKŞAHİN10İzzet ÇAPA10Abdulkadir SELVİ9Ayşe ARMAN8Emre KIZILKAYA8Selahattin DUMAN8Enis BERBEROĞLU7Doğan ULUÇ7Fikret BİLA7Oktay EKŞİ6Muharrem SARIKAYA6Gülse BİRSEL6Oral Çalışlar6Emin ÇÖLAŞAN5Pakize SUDA5Yorgo KIRBAKİ5Zeynep ATİKKAN5Muammer ELVEREN5Melis ALPHAN5Faruk BİLDİRİCİ5Uğur GÜRSES5Yener SÜSOY4Özdemir İNCE4Sevil ATASOY4İsmet BERKAN4Gökhan KİMSESİZCAN4Deniz BAYRAMOĞLU3Banu TUNA3Kubilay KESKİN3Ayşe ÖZEK KARASU3Mehmet Barlas3Uğur VARDAN3Burak KÜNTAY3Fatih ALTAYLI2Serdar TURGUT2Zeynep GÖĞÜŞ2Onur BAŞTÜRK2Yaşar SÖKMENSÜER2Deniz SİPAHİ2Rahmi TURAN2Mevlüt TEZEL2Burak Bekdil2Gila Benmayor - English2Civan ER2Melike Birgölge2Razi CANİKLİGİL2Selim Türsen2Sefer LEVENT2İrem Köker2Arzu Çakır Morin2Deniz Zeyrek2Ercan KUMCU1Murat BARDAKÇI1Nurten ERK TOSUNER1Figen BATUR1Ebru ÇAPA1Prof.Dr. Mikdat KADIOĞLU1Ömür GEDİK1Arman Kırım1Nur Batur1Niobe Aslı Temel1Erdal İPEKEŞEN1Ayşegül EKİNCİ1Yaşar Nuri Öztürk1Ayçe DİKMEN1Serdar ALYAMAÇ1Ariana Ferentinou1Mehmet Ali Birand - English1Soner Çağaptay1Eyüp CAN1Eyüp Can - Referans1

Putin

Putin ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Putin haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 10.843 Putin haberi bulunmuştur.

Vladimir Vladimiroviç Putin 7 Ekim 1952'de Leningrad / SSCB'de doğmuştur. Rusya devlet başkanıdır. Annesi fabrika işçisi, babası donanmada denizaltı filosunda görevli idi.

1975 yılında Leningrad Üniversitesi (üniversitenin yeni adı Sankt Petersburg Üniversitesi) Uluslararası Hukuk Bölümü'nden mezun oldu.

Rusya'nın 2000-2008 yılları arasında Devlet Başkanlığı görevini yürüttü. 2000 yılında yapılan seçimlerde Rusya Federasyonu Komünist Partisi başkanı Gennadi Züganov'un önünde %52,9'luk oy oranıyla devlet başkanı seçilmiş, Züganov ise % 29,2 oy oranıyla ikinci olmuştu. 2004 yılında yapılan seçimlerde ise %71'in üzerinde oyla tekrar devlet başkanı seçilmiştir. Döneminde Rusya ekonomisi hızlı büyüme rakamları yakalamış, ülkesinin bağımsızlığı yolunda çok önemli adımlar atmış, merkezi otorite kuvvetlendirilmiş, silahlı kuvvetlerde reform başlamıştır. Ayrıca 4 Mart 2012 tarihinde yapılan seçimler sonucu %63,6 oyla Rusya Federasyonu'na 3. kez devlet başkanı seçilmiştir.

DEVAMI

Putin Haberleri

Cumhurbaşkanı Erdoğandan Menbiç açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Menbiç açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, katıldığı televizyon programında' Menbiç'e yaklaşmış durumdayız, bu işin üzerine üzerine gitmeye devam edeceğiz' dedi.

27.3.2017Gündem
Bakan Çavuşoğlu: Onlar da Atatürkü kullanmaya başladı (2)

Bakan Çavuşoğlu: Onlar da Atatürk'ü kullanmaya başladı (2)

Bakan Çavuşoğlu: Onlar da Atatürk'ü kullanmaya başladı (2)

27.3.2017Antalya
They target me because they can’t criticize US or Russia: CHP head

They target me because they can’t criticize US or Russia: CHP head

They target me because they can’t criticize US or Russia: CHP head

27.3.2017İstanbul
Kremlinden protesto gösterileri için flaş açıklama

Kremlin'den protesto gösterileri için flaş açıklama!

Pazar günü Rusya'da gerçekleşen protestolarda en az 500 kişinin gözaltına alındı. AB ve ABD polisin sert müdahalesine tepki gösterirken Kremlin'den protestolarla ilgili ilk açıklama geldi.

27.3.2017Dünya
Yıldırım yemişe dönecekler

'Yıldırım yemişe dönecekler'

Bahçeli, Erzurum’a giderken Ankara Esenboğa Havalimanı’nda bir sürprizle karşılaştı. Beşiktaş taraftarı olan MHP Lideri Bahçeli, Beşiktaş Kulübü’nün ulaşımda kullandığı, takımın amblemi ve renkleriyle giydirilmiş Anadolujet uçağıyla Erzurum’a gitti.

26.3.2017Gündem
Bahçeli: Ülkücüyüm diyen ’evet’ demelidir

Bahçeli: 'Ülkücüyüm' diyen ’evet’ demelidir

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Yeni dönemde çatışma olmayacak. Rejim ve sistem krize dönüşmeyecek. ’Hayır’ diyecek kardeşlerim iyi düşünsün kararlarını gözden geçirsin. ’Ben ülkücüyüm’ diyen 16 Nisan’da ’Evet’ demelidir. ’Ben milliyetçiyim’ diyen, ’Bayrak benim’ diyen her kardeşim ’Evet’ kararında olmalıdır" dedi.

26.3.2017Gündem
Bahçeli: Ülkücüyüm diyen evet demelidir

Bahçeli: Ülkücüyüm diyen 'evet' demelidir

Bahçeli: Ülkücüyüm diyen 'evet' demelidir

26.3.2017Erzurum
Eveti anlatamıyorlar

'Evet'i anlatamıyorlar'

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin ‘evet’i anlatmakta zorlanınca kendisine saldırdıklarını iddia ederek, “Siyasi liderlerin birbirlerine laf yetiştirecekleri bir süreç değil” dedi. Diyarbakır’a giderken uçakta bir grup gazeteciye açıklamalarda bulunan Kılıçdaroğlu, özetle şunları söyledi:

25.3.2017Gündem
Meral Akşener: Bunları kandırmayan kalmamış

Meral Akşener: Bunları kandırmayan kalmamış

Meral Akşener: Bunları kandırmayan kalmamış

25.3.2017Sakarya
Putin aşırı sağcı Fransız aday Le Penle görüştü

Putin aşırı sağcı Fransız aday Le Pen'le görüştü

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Fransa'daki seçim sürecine hiçbir şekilde etki etmek istemediklerini ancak Fransız siyasetinin tüm temsilcileriyle görüşme hakkına sahip olduklarını söyledi.

24.3.2017Dünya
Dünyaya yeni bir toplumsal sözleşme lazım

Dünyaya yeni bir toplumsal sözleşme lazım

Gazeteci-yazar Osman Ulagay, ‘Dünya Trump’a mı Kalacak - Tek Adam Çıkmazı’ isimli yeni kitabında bugün hemen herkesin sorduğu sorulara cevap arıyor. Küreselleşme hayal kırıklığıyla mı bitiyor? Kriz ve savaş günleri kapıda mı? Bildiğimiz dünyanın sonuna mı geldik? Biz de Ulagay’a sorduk.

24.3.2017Keyif
Flaş S-400 açıklaması: Türkiyenin NATO üyesi olması...

Flaş S-400 açıklaması: Türkiye'nin NATO üyesi olması...

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in askeri ve teknik işbirliğinden sorumlu yardımcısı Vladimir Kojin, Türkiye'nin NATO üyesi olmasının S-400 hava savunma sistemine sahip olmasına bir engel teşkil etmediğini söyledi.

23.3.2017Dünya
Rusya’dan domatese karşı buğday şartı

Rusya’dan domatese karşı buğday şartı

RUSYA Tarım Ürünleri Denetim Dairesi Sözcüsü Yuliya Melanova, Türk domatesine yasağın kaldırılmasının Türkiye’nin Rusya’dan buğday ithalatı kısıtlamalarını gözden geçirmesine bağlı olduğunu açıkladı.

22.3.2017Ekonomi
Kılıçdaroğlundan önemli açıklamalar

Kılıçdaroğlu'ndan önemli açıklamalar

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Habertürk TV'de gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Kılıçdaroğlu, TSK'nın 18 Mart Şehitleri Anma Günü için hazırlattığı afişler için 'Beni derinden yaraladı. Mustafa Kemal Atatürk hepimizin ortak paydasıdır. Bu ülke için emek harcamış mücadele etmiş. Bu ülkenin insanları Kur'an'ı kendi dillerinden okusun diye Türkçe mealini yazdırmış. TBMM'yi kurmuş ve açılış gününü çocuklara armağan etmiş. Mustafa Kemal hepimizin ortak değeridir. Bunu görmezden gelmek kabul edilemez." dedi. Kılıçdaroğlu, Suriye politikasıyla ilgili de "Önerimiz süratle Suriye ile iş birliği yapıp savaşı bitirmeleri. Suriye iş birliği yapmadığımız sürece Suriye'nin toprak bütünlüğünü sağlayamazsınız." diye konuştu.

22.3.2017Gündem
FBI confirms probe into Russia role in election

FBI confirms probe into Russia role in election

FBI confirms probe into Russia role in election

22.3.2017İstanbul
Esadla selfie çektirince tepkiler ardı ardına geldi..

Esad'la selfie çektirince tepkiler ardı ardına geldi..

İç savaşın sürdüğü Suriye'de Devlet Başkanı Beşar Esad ile selfie çektiren İtalyan Senatör Antonio Razzi, hem ülkesinden hem de Türkiye'den tepki gördü.

21.3.2017Dünya
Raqqa scenarios taking shape before major offensive

Raqqa scenarios taking shape before major offensive

Raqqa scenarios taking shape before major offensive

21.3.2017İstanbul
Donald Trump resmen FBI soruşturmasında

Donald Trump resmen FBI soruşturmasında

Federal Soruşturma Bürosu (FBI) Direktörü James B. Comey, başkan Donald Trump ile Rusya arasında var olduğu ileri sürülen ilişkinin soruşturulduğunu ilk kez resmi olarak duyurdu.

20.3.2017Dünya
Kriz önce Avrupalı Türkleri vuruyor

Kriz önce Avrupalı Türkleri vuruyor

Ne zaman Türkiye ile Almanya veya Türkiye ile AB arasında hafif bir serin rüzgar esse, bu Avrupa’daki Türklere fırtına olarak yansıyor. Bu sefer Türkiye-AB arasında fırtınalar esiyor ve Avrupa’daki Türklere kasırga olarak dönüyor.

18.3.2017Dünya
Muharrem İnce: Babanın dükkanı mı zannettin sen başbakanlığı

Muharrem İnce: Babanın dükkanı mı zannettin sen başbakanlığı

Muharrem İnce: Babanın dükkanı mı zannettin sen başbakanlığı

17.3.2017Konya
Ateş: Rus turistler Türkiyeye özledi

Ateş: 'Rus turistler Türkiye'ye özledi'

DenizBank Genel Müdürü Hakan Ateş, sadece Rusya'nın Mir ödeme sistemiyle değil, Visa ve MasterCard’ın da ikna edilerek kredi kartlarıyla doğrudan TL'den rubleye, rubleden TL'ye kayıp yaşanmadan harcama yapılabileceği bir organizasyon yaptıklarını bildirdi. Hakan Ateş, 2015 ve 2016’da yaşanan düşüş sonrası Rus turistlerin dışarıda aradığını bulamadığını ve Türkiye’yi özlediğini ifade ederek, erken rezervasyon sayısının 2014’teki rekor sayıya yaklaştığını kaydetti.

17.3.2017Ekonomi
Bakan Avcı: Rusya pazarı ciddi bir toparlanma içerisinde

Bakan Avcı: Rusya pazarı ciddi bir toparlanma içerisinde

Bakan Avcı: Rusya pazarı ciddi bir toparlanma içerisinde

16.3.2017Eskişehir
Putin, Türkiye ile ilişkilerdeki son durumu açıkladı

Putin, Türkiye ile ilişkilerdeki son durumu açıkladı!

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Moskova ve Ankara'nın ilişkilerinin emin bir şekilde normal rayına oturduğunu bildirdi.

16.3.2017Dünya
Türkiyeden S-400 açıklaması

Türkiye'den S-400 açıklaması

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, Rusya'dan S-400 sistemi alınacağına dair "Görüşmelerde bir ilerleme var; ancak bugün imza noktasında değiliz" dedi.

15.3.2017Gündem
Milli Savunma Bakanı Işıktan S-400 açıklaması

Milli Savunma Bakanı Işık'tan S-400 açıklaması

Milli Savunma Bakanı Işık'tan S-400 açıklaması

15.3.2017Ankara
Rus gazetesi duyurdu: Türkiye ile son aşamaya gelindi

Rus gazetesi duyurdu: Türkiye ile son aşamaya gelindi

Rusya bir süredir gündemde olan S-400 hava savunma sistemi gönderilmesi konusunda Türkiye ile görüşmelerin sürdüğünü açıkladı. Rus gazetesi İzvestiya'ya göre; görüşmeler, sistemin fiyatının konuşulduğu bir aşamada.

15.3.2017Dünya
Astana’da muhalefetsiz toplantı

Astana’da muhalefetsiz toplantı

Suriye’de iç savaşı sona erdirmek için Kazakistan’ın başkenti Astana’da düzenlenen ve iki gün sürecek toplantı dün başladı. Ateşkes ihlallerini gerekçe gösteren muhalifler toplantıyı boykot etti. Türkiye, Rusya, İran, ABD, Şam yönetimi ve BM temsilcileri bir araya geldi.

14.3.2017Dünya
Rusya’dan S-400 sistemi açıklaması

Rusya’dan S-400 sistemi açıklaması

Türkiye ile Rusya arasında S-400 uzun menzilli hava savunma sistemleri görüşmelerinin devam ettiğini açıklayan Rus “Rosteh” savunma sanayii kuruluşu Başkanı Sergey Çemezov, Ankara’nın füze alımında ciddi niyet sergilediğini, hatta anlaşma için Rusya’dan kredi talebinde bulunduğunu açıkladı.

14.3.2017Dünya
Rusyadan kritik hamle... Güney Osetya askeri birlikleri Rus ordusuna katılacak

Rusya'dan kritik hamle... Güney Osetya askeri birlikleri Rus ordusuna katılacak

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Gürcistan'dan tek taraflı bağımsızlığını ilan eden Güney Osetya'nın bazı askeri birliklerinin Rus ordusuyla birleşmesi müzakerelerinin yürütülmesi amacıyla Rusya Savunma ve Dışişleri bakanlıklarını görevlendirdi.

14.3.2017Dünya
Times: Avrupa değerlerine ihanet ediyor

Times: Avrupa değerlerine ihanet ediyor

İngiliz Times gazetesi, başyazısında Hollanda, Almanya, Avusturya ve İsveç gibi Avrupa ülkelerinin Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan yanlısı gösterileri yasaklamasını eleştirdi ve “Avrupa’da Erdoğan yanlısı mitinglerdeki konuşmacıları susturmak batı değerlerine ihanettir” yorumunu yaptı.

14.3.2017Dünya
Kılıçdaroğlu: Bizim salı toplantılarını nasıl engelleriz diye özel bir çaba harcanıyor baskılılar vız gelir tırıs gider (2) yeniden

Kılıçdaroğlu: Bizim 'salı toplantılarını nasıl engelleriz' diye özel bir çaba harcanıyor baskılılar vız gelir tırıs gider (2) yeniden

Kılıçdaroğlu: Bizim 'salı toplantılarını nasıl engelleriz' diye özel bir çaba harcanıyor baskılılar vız gelir tırıs gider (2) yeniden

14.3.2017Ankara
Kılıçdaroğlu: Bizim salı toplantılarını nasıl engelleriz diye özel bir çaba harcanıyor baskılılar vız gelir tırıs gider (2) yeniden

Kılıçdaroğlu: Bizim 'salı toplantılarını nasıl engelleriz' diye özel bir çaba harcanıyor baskılılar vız gelir tırıs gider (2) yeniden

Kılıçdaroğlu: Bizim 'salı toplantılarını nasıl engelleriz' diye özel bir çaba harcanıyor baskılılar vız gelir tırıs gider (2) yeniden

14.3.2017Ankara
EGİADtan Rusya atağı

EGİAD'tan Rusya atağı

EGİAD'tan Rusya atağı

14.3.2017İzmir
The Times: Türk bakanları yasaklayan ülkeler ikiyüzlü

The Times: Türk bakanları yasaklayan ülkeler ikiyüzlü

İngiliz The Times gazetesi, "Erdoğan yanlısı konuşmacıları susturmak Batı değerlerine ihanettir" başlıklı başyazısında Türk bakanların mitinglerini yasaklayan Avrupa ülkelerinin ifade özgürlüğü konusunda "savunduklarını iddia ettikleri değerleri terk ettiğini" yazdı.

14.3.2017Dünya
Rus Kilisesi: Lenin’in mezarı Kızıl Meydan’dan kaldırılsın

Rus Kilisesi: Lenin’in mezarı Kızıl Meydan’dan kaldırılsın

Rus Ortodoks Kilisesi’nin kolu olan Rus Yurtdışı Ortodoks Kilisesi, Sovyet Devrimi’nin lideri Lenin’in Moskova’nın merkezi Kızıl Meydan’daki mezarının kaldırılması ve Rusya’daki yerleşim yerlerindeki Lenin heykellerinin sökülmesi çağrısında bulundu.

13.3.2017Dünya
Rusyadan son dakika açıklaması... Türkiye ve Hollandaya çağrı

Rusya'dan son dakika açıklaması... Türkiye ve Hollanda'ya çağrı

Türkiye ile Hollanda arasındaki diplomatik krizle ilgili açıklama yapan Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, taraflara itidal çağrısı yaptı.

13.3.2017Dünya
Avrupa’ya hiç yakışmıyor

Avrupa’ya hiç yakışmıyor

AVRUPA denince akla demokrasi gelir. Avrupa denince akla özgürlük gelir.

13.3.2017Dünya
Esadın 3 bin PKKlı ile tehlikeli oyunu

Esad'ın 3 bin PKK'lı ile 'tehlikeli oyunu'

Menbiç'e yapılmaya hazırlanılan operasyonla terör kuşağını sarsmaya hazırlanan Türkiye'ye karşı dört ülke askeri yığmak yapıyor. El Bab'ın tamamen alınmasının ardından harekatın yönünün Menbiç'e çevrileceğini anlayan terör örgütü PKK, Menbiç köylerini Esad rejimine terk etti. Tamamen terör örgütü PKK güdümünde olan yapının kurduğu "Menbiç askeri meclisi" çatısı altında ise yaklaşık 3 bin militan bulunuyor.

13.3.2017Dünya

Yazar Sonuçları

Kendimizi kandırmayalım, hiç de iyi görünmüyoruz

Kendimizi kandırmayalım, hiç de iyi görünmüyoruz

Son bir hafta, on gün içinde basında yer alan haberlerden bir toplam dahi ne durumda olduğumuz, biraz dışarıdan bakınca nasıl göründüğümüz hakkında bir fikir veriyor zaten.

26.3.2017Murat Yetkin
Plastik tabutlardaki ölü liderler zirvesi

Plastik tabutlardaki ölü liderler zirvesi

VAY canına ne çabuk geçmiş...

24.3.2017Ertuğrul ÖZKÖK
YPG’ye ABD paraşütçü eğitimi, Rusya’dan koruma

YPG’ye ABD paraşütçü eğitimi, Rusya’dan koruma

Lafı uzatmayalım, Türkiye YPG’yi PKK’nın Suriye uzantısı olarak terörist sayıyor, hem ABD’den hem de Rusya’dan onunla ilişkileri kesmesini istiyor.

23.3.2017Murat Yetkin
Almanya tamam da Rusya ne olacak

Almanya tamam da Rusya ne olacak?

ALMANYA’ya, Avrupa’ya ne yapacağımız kesinleşti.

22.3.2017Akif BEKİ
Almanya’nın Erdoğan’a yeni baskı taktiği

Almanya’nın Erdoğan’a yeni baskı taktiği

Bir an kendinizi Almanya istihbaratı yerine koyun, ya da Norveç, ya da Yunanistan devletinin.

22.3.2017Murat Yetkin
Rusya ne yapıyor

Rusya ne yapıyor?

FAZLA geriye gitmeyelim, olayların akışına 1 Mart’tan itibaren bakalım:

21.3.2017Taha AKYOL
İşte Rakka senaryoları: Türkiye dışlanıyor mu

İşte Rakka senaryoları: Türkiye dışlanıyor mu?

Dün, 20 Mart’ta İngiliz Reuters haber ajansı, Rusya’nın Suriye’nin Afrin şehri yakınlarında PKK’nın Suriye kolu YPG’ye eğitim vermek üzere bir üs kuracağı iddiasını haber yaptı. Rusya kısa süre sonra bu haberi yalanladı.

20.3.2017Murat Yetkin
Antalya da ikna edemedi: Rakka oyunu Türkiye’siz kuruluyor

Antalya da ikna edemedi: Rakka oyunu Türkiye’siz kuruluyor

Türkiye, ABD ve Rusya genelkurmay başkanlarının 7-8 Mart günleri Antalya’da buluşup Suriye ve Irak konuşmaları, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar’ın daveti ile mümkün olmuştu.

17.3.2017Murat Yetkin
Kılıçdaroğlu daha ne istiyor Allah aşkına

Kılıçdaroğlu daha ne istiyor Allah aşkına!

ROTTERDAM’ın İstanbul’la kardeş şehir protokolü iptal edildi...

17.3.2017Akif BEKİ
Hollandada var da Moskovada yok mu bu PYD ofisi

Hollanda'da var da Moskova'da yok mu bu PYD ofisi?

TRDiplomacy diye bir Twitter hesabı var, Başbakanlık’a bağlı Kamu Diplomasisi Koordinatörlüğü’nün işine benziyor.

15.3.2017Akif BEKİ
Ankara’da hayal kırıklığı ve öfke

Ankara’da hayal kırıklığı ve öfke

Ankara’daki hayal kırıklığı ve öfkenin sebebi, Hollanda’nın Türkiye bakımından kabul edilemez tutumuna karşı dünyadan talep ettiği desteğe karşılık alamaması.

13.3.2017Murat Yetkin
DÜNYA LİDERİ OLMAK...

DÜNYA LİDERİ OLMAK...

Dünya kamuoyunun merakla beklediği önemli bir ikili toplantı yarın gerçekleşecek. Almanya Şansölyesi Angela Merkel ABD Başkanı Donald Trump ile görüşmek için Vaşington'a gidiyor.

12.3.2017Ünal ÇEVİKÖZ