MENÜ
Arşiv
Yazarlara Göre
Ahmet HAKAN68Ferai TINÇ67Akif BEKİ66Murat Yetkin63Hadi ULUENGİN62Yalçın DOĞAN56Ertuğrul ÖZKÖK54Cengiz ÇANDAR54Yalçın BAYER49Verda ÖZER46Gila BENMAYOR44Taha AKYOL44Mehmet Y. YILMAZ43Fatih ÇEKİRGE43Rauf TAMER37Nilgün Tekfidan GÜMÜŞ27Mehmet Ali BİRAND25Vahap MUNYAR23Tufan TÜRENÇ20Sedat ERGİN19Erdal SAĞLAM18Ünal ÇEVİKÖZ18İlter TÜRKMEN17Cüneyt ÜLSEVER14Yılmaz ÖZDİL13Tolga TANIŞ12Doğan HIZLAN11Cengiz SEMERCİOĞLU11Kanat ATKAYA10Şükrü KÜÇÜKŞAHİN10İzzet ÇAPA10Abdulkadir SELVİ9Ayşe ARMAN8Gülse BİRSEL8Emre KIZILKAYA8Selahattin DUMAN8Enis BERBEROĞLU7Doğan ULUÇ7Fikret BİLA7Oktay EKŞİ6Muharrem SARIKAYA6Oral Çalışlar6Emin ÇÖLAŞAN5Pakize SUDA5Yorgo KIRBAKİ5Zeynep ATİKKAN5Muammer ELVEREN5Melis ALPHAN5Faruk BİLDİRİCİ5Uğur GÜRSES5Yener SÜSOY4Özdemir İNCE4Sevil ATASOY4İsmet BERKAN4Gökhan KİMSESİZCAN4Deniz BAYRAMOĞLU3Banu TUNA3Kubilay KESKİN3Ayşe ÖZEK KARASU3Mehmet Barlas3Uğur VARDAN3Burak KÜNTAY3Fatih ALTAYLI2Serdar TURGUT2Zeynep GÖĞÜŞ2Onur BAŞTÜRK2Yaşar SÖKMENSÜER2Deniz SİPAHİ2Rahmi TURAN2Mevlüt TEZEL2Burak Bekdil2Gila Benmayor - English2Civan ER2Melike Birgölge2Razi CANİKLİGİL2Selim Türsen2Sefer LEVENT2İrem Köker2Arzu Çakır Morin2Deniz Zeyrek2Ercan KUMCU1Murat BARDAKÇI1Nurten ERK TOSUNER1Figen BATUR1Ebru ÇAPA1Prof.Dr. Mikdat KADIOĞLU1Ömür GEDİK1Arman Kırım1Nur Batur1Niobe Aslı Temel1Erdal İPEKEŞEN1Ayşegül EKİNCİ1Yaşar Nuri Öztürk1Ayçe DİKMEN1Serdar ALYAMAÇ1Ariana Ferentinou1Mehmet Ali Birand - English1Soner Çağaptay1Eyüp CAN1Eyüp Can - Referans1

Putin

Putin ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Putin haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 10.963 Putin haberi bulunmuştur.

Vladimir Vladimiroviç Putin 7 Ekim 1952'de Leningrad / SSCB'de doğmuştur. Rusya devlet başkanıdır. Annesi fabrika işçisi, babası donanmada denizaltı filosunda görevli idi.

1975 yılında Leningrad Üniversitesi (üniversitenin yeni adı Sankt Petersburg Üniversitesi) Uluslararası Hukuk Bölümü'nden mezun oldu.

Rusya'nın 2000-2008 yılları arasında Devlet Başkanlığı görevini yürüttü. 2000 yılında yapılan seçimlerde Rusya Federasyonu Komünist Partisi başkanı Gennadi Züganov'un önünde %52,9'luk oy oranıyla devlet başkanı seçilmiş, Züganov ise % 29,2 oy oranıyla ikinci olmuştu. 2004 yılında yapılan seçimlerde ise %71'in üzerinde oyla tekrar devlet başkanı seçilmiştir. Döneminde Rusya ekonomisi hızlı büyüme rakamları yakalamış, ülkesinin bağımsızlığı yolunda çok önemli adımlar atmış, merkezi otorite kuvvetlendirilmiş, silahlı kuvvetlerde reform başlamıştır. Ayrıca 4 Mart 2012 tarihinde yapılan seçimler sonucu %63,6 oyla Rusya Federasyonu'na 3. kez devlet başkanı seçilmiştir.

DEVAMI

Putin Haberleri

Rusyada Putin karşıtı gösteri: Yüzlerce gözaltı

Rusya'da Putin karşıtı gösteri: Yüzlerce gözaltı

Rusya'nın birçok şehrinde muhalifler Devlet Başkanı Vladimir Putin’e karşı gösteri düzenledi. Bir sonraki seçimde Putin’in aday olmaması için gösteri düzenleyen muhaliflere polis müdahale etti. Yüzlerce gösterici gözaltına alındı. 

29.4.2017Dünya
NATOya yeni üye Tüm vekiller onayladı

NATO'ya yeni üye! Tüm vekiller onayladı

Karadağ Meclisi, tüm milletvekillerinin tamamının lehte oy kullanmasıyla, NATO üyeliğine ilişkin protokolü onayladı. Böylelikle NATO'nun üye sayısı 29'a çıkacak.

28.4.2017Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Soçiye gidiyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Soçi'ye gidiyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Soçi'ye gidiyor

28.4.2017Ankara
Kremlinden son dakika açıklaması: Putin Erdoğan ile çok önemli şeyler konuşacak

Kremlin'den son dakika açıklaması: Putin Erdoğan ile çok önemli şeyler konuşacak

Kremlin'den yapılan açıklamada, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 3 Mayıs'ta Soçi'de gerçekleştirecekleri görüşmede terörizmle ortak mücadeleyi ve Suriye'yi ele alacakları belirtildi.

28.4.2017Dünya
Putinden Kuzey Kore çağrısı

Putin'den Kuzey Kore çağrısı

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Kore Yarımadası'ndaki duruma dahil olan tüm ülkelere, savaş söylemlerinden kaçınma ve diyalog çağrısında bulundu.

27.4.2017Dünya
Kremlin: Esad konusunda görüşümüzü değiştirmedik

Kremlin: Esad konusunda görüşümüzü değiştirmedik

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, önceki gece Reuters haber ajansına verdiği röportajda, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in kendisine “Ben Esad’ın avukatı değilim” dediğini söylemesi üzerine dün Kremlin Sarayı’ndan açıklama geldi.

26.4.2017Dünya
Soğuk Savaştan beri bir ilk... Karadenize geçti

Soğuk Savaş'tan beri bir ilk... Karadeniz'e geçti

İstanbul Boğazı'nı bugün öğle saatlerinde geçen Kraliyet Donanma gemisi, Soğuk Savaş'tan bu yana Karadeniz'e açılan ilk İngiliz destroyeri oldu.

24.4.2017Gündem
Cumhurbaşkanı Sözcüsünden flaş sözler: Önemli bir anlaşmanın hazırlığını yapıyoruz

Cumhurbaşkanı Sözcüsü'nden flaş sözler: Önemli bir anlaşmanın hazırlığını yapıyoruz

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın basın toplantısı düzenledi. Kalın Fransız siyaset bilimci Defarges'in Cumhurbaşkanı Erdoğan'la ilgili skandal sözlerine değindi. Defarges'in bir özür beyanında bulunduğunu hatırlatan Kalın, “Biz bunu yeterli bulmuyoruz. Sözlerin maksadını aştığını, uygun olmadığını, bundan dolayı özür dilediğini ifade etti. Bu ilk adım. Bunun bir cezai dava konusu olduğu da bütün hukukçuların ortak görüşü. Bu çerçevede Fransa’daki Türk Hukukçular Derneği bir suç duyurusunda bulundu. Fransız makamları umarız bu konuda harekete geçmesi uzun sürmez. Birisi çıkıp bir ülkenin seçilmiş cumhurbaşkanına ‘tek yol suikast, buyurun’ diyorsa, bunu televizyondan yapıyorsa bunun hukuki sonuçları olur, bunu da katlanmak zorundadır" diye konuştu. Kalın, Çin'le önemli bir anlaşmanın da hazırlığının yapıldığını söyledi.

24.4.2017Gündem
Rusya’dan vizede yumuşama adımı

Rusya’dan vizede yumuşama adımı

RUSYA Dışişleri Bakanlığı, 1 Ocak 2016 tarihinden bu yana Türk vatandaşlarına uygulanan vizelerde yumuşama adımını atmaya hazır olduklarını açıkladı.

22.4.2017Ekonomi
Bir Çakal Carlos duruşması

Bir Çakal Carlos duruşması

Mahkeme kurdu sayılmam ama elinizi vicdanınıza koyun. Film gibi değil mi şimdi anlatacaklarım...

22.4.2017Hayat
Kremlinden Erdoğan-Putin görüşmesi açıklaması

Kremlin'den Erdoğan-Putin görüşmesi açıklaması

Kremlin, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Putin'in 3 Mayıs'ta Soçi'de görüşeceğini açıkladı.

21.4.2017Dünya
Diplomaside hızlı dönem

Diplomaside hızlı dönem

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan başta Amerikalı ve Rus muhatapları olmak üzere peş peşe önemli görüşmeler yapacak. Erdoğan ile ABD Başkanı Donald Trump arasında mayısta yapılacak görüşmede amaç, Obama döneminde hasar alan Türk- Amerikan ilişkilerini yeni bir çerçeveye oturtmak. Erdoğan, NATO zirvesi için gideceği Brüksel’de de AB ile ilişkileri konuşacak.

20.4.2017Gündem
Görüntüler ortaya çıktı... Rusya Kuzey Kore sınırına asker yığıyor

Görüntüler ortaya çıktı... Rusya Kuzey Kore sınırına asker yığıyor

Rusya'nın muhtemel bir ABD-Kuzey Kore savaşına karşı önlem olarak sınıra askeri birliklerini gönderdiği ortaya çıktı.

20.4.2017Dünya
Hamdi Ulukaya TIME 100 listesinde

Hamdi Ulukaya TIME 100 listesinde

Hamdi Ulukaya TIME 100 listesinde

20.4.2017İstanbul
Hamdi Ulukaya TIME 100 listesinde

Hamdi Ulukaya TIME 100 listesinde

Chobani markasıyla ABDde gıda sektörünün en büyükleri arasına giren Hamdi Ulukaya, TIME dergisinin dünyadaki en etkili 100 kişiyi sıraladığı geleneksel TIME 100 listesinde yer aldı.

20.4.2017Ekonomi
Alman Dışişleri Bakanından İncirlik iddialarına yanıt

Alman Dışişleri Bakanı'ndan 'İncirlik' iddialarına yanıt

Alman Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel, İncirlik Üssünde konuşlu Alman askerleri ile Tornado keşif uçaklarının çekilmesi tartışmalarını anlamadığını söyledi.

20.4.2017Dünya
Kadirovdan Putine eşcinsellere baskı iddiası için savunma

Kadirov'dan Putin'e 'eşcinsellere baskı' iddiası için savunma

Çeçenistan lideri Ramzan Kadirov, Başkan Putin ile görüşmesinde “eşcinsellerin baskıya maruz kaldığı ve hatta öldürüldüğü” iddialarını da gündeme taşıdı. Kameraların önünde gerçekleşen sohbette Kadirov sözlerine, “Çeçenistan cumhuriyetinde sanki bazı olaylar yaşanmış gibi yazılan provokatif makaleler hakkında sizi bilgilendirmek istiyorum” diye başladı.

20.4.2017Dünya
‘Türkiye NATO’da kalmalı’

‘Türkiye NATO’da kalmalı’

ANAYASA referandumunun sonucunun yankıları devam ediyor. Almanya, İngiltere ve Avusturya’dan açıklamalar gelirken, Rusya Devlet Başkanı Putin ve Suudi Arabistan Kralı Selman, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı referandumun sonucundan ötürü tebrik etti.

18.4.2017Dünya
Rusya Devlet Başkanı Putin, Cumhurbaşkanı Erdoğanı arayarak tebrik etti

Rusya Devlet Başkanı Putin, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı  arayarak tebrik etti 

Rusya Devlet Başkanı Putin, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı  arayarak tebrik etti 

18.4.2017Ankara
Putinden Cumhurbaşkanı Erdoğana tebrik

Putin'den Cumhurbaşkanı Erdoğan'a tebrik

Rusya Devlet Başkanı Putin, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı telefonla arayarak, 16 Nisan'daki halk oylamasının sonucundan dolayı tebrik etti.

18.4.2017Dünya
Karides ruhun gıdasıdır

Karides ruhun gıdasıdır

İsmini bir müzik grubundan alan karides geldi. Bir heykel daha durduğu yerde duramadı. Putin’in kafası attı. Haftanın referandum dışı konularına şöyle bir bakalım.

15.4.2017Hayat
Bakan Zeybekci: Pazartesi Rusyaya gidip yasakları gözden geçireceğiz

Bakan Zeybekci: Pazartesi Rusya'ya gidip yasakları gözden geçireceğiz

Bakan Zeybekci: Pazartesi Rusya'ya gidip yasakları gözden geçireceğiz

14.4.2017Denizli
Putin mal varlığını açıkladı

Putin mal varlığını açıkladı!

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in 2016 yılında 8 milyon 858 bin ruble gelir elde ettiği bildirildi.

14.4.2017Dünya
Çavuşoğlu: Rusyadan gelen charter seferlerde sıkıntı yok

Çavuşoğlu: Rusya'dan gelen charter seferlerde sıkıntı yok

Çavuşoğlu: Rusya'dan gelen charter seferlerde sıkıntı yok

14.4.2017Antalya
Doğalgaz borcunun tamamını ödedi

Doğalgaz borcunun tamamını ödedi

Belarus’un, Rus Gazprom şirketine doğalgaz ticareti nedeniyle oluşan 726 milyon 200 bin dolarlık borcun tamamını ödediği bildirildi.

14.4.2017Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Putin arasında kritik görüşme...

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Putin arasında kritik görüşme...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile telefonda görüştü.

13.4.2017Gündem
Söz savaşı

Söz savaşı

SURİYE’deki kimyasal katliam ve füze misillemesi sonrası ABD Başkanı Donald Trump Amerikan Fox televizyonunda önemli mesajlar verirken, dün Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin de Washington’ı destekleyen ülkeler için “kafa sallayan Çin kuklaları” benzetmesi yaptı. Putin’in bu sözleri Moskova’da ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson’ın Rus mevkidaşı Sergey Lavrov ile görüşmesi başlarken sarf etmesi dikkat çekti.

12.4.2017Dünya
Son dakika: Rusya: Suriye için ABD ile işbirliğine devam edeceğiz

Son dakika: Rusya: Suriye için ABD ile işbirliğine devam edeceğiz

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Moskova'da ABD'li mevkidaşı Rex Tillerson ile ortak basın toplantısı düzenledi. Lavrov, "Rusya, ABD'nin İdlib'deki olaylarla ilgili soruşturmayı desteklemeye hazır olduğunu görüyor. Suriye için ABD'yle işbirliğine devam edeceğiz. ABD ile uçuş koordinaysonunu yeniden başlatmaya hazırız." açıklamasında bulundu. "Şam’daki rejimi devirirsek, IŞİD ile savaşı kaybedebiliriz." diyen Lavrov, "Objektif uzmanları silahların taşındığı havalimanına göndererek, uluslararası bağımsız bir soruşturma yürütülmesinin gerekliliğinden eminiz. Biz bu yönde hiçbir kanıt görmedik." diye konuştu.

12.4.2017Dünya

Rusya'da kritik görüşme: Putin, Tillerson'ı kabul etti

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in, ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson'ı kabul ettiği bildirildi.

12.4.2017Dünya
Trump: Esad bir hayvan

Trump: Esad bir hayvan

ABD Başkanı Donald Trump, Suriye'de Beşar Esad rejimine yönelik yaptıkları füze saldırısına ilişkin, "Suriye'ye girmiyoruz ancak insanların çok korkunç kimyasal silahlar kullandıklarını ve güzel bebeklerin babalarının kucağında öldüğünü gördüm. İşte o zaman hemen (ABD Savunma Bakanı) General Mattis'i aradım ve ne yapabileceğimizi sordum." dedi. Trump Esad için 'O bir hayvan' ifadelerini kullandı.

12.4.2017Dünya
Kremlin açıkladı... Putinden sürpriz çıkış

Kremlin açıkladı... Putin'den sürpriz çıkış

Kremlin sözcüsü Peskov, resmi ziyaret için Moskova'da bulunan Tillerson'la görüşebileceğini açıkladı.

12.4.2017Dünya
Putinden flaş iddia.. Şamı vuracaklar

Putin'den flaş iddia.. 'Şam'ı vuracaklar'

ABD'nin Suriye'nin başkenti Şam'ı vuracağını iddia eden Putin, bu iddianın ardından Şam'a yapılacak bir saldırıya karşı Rusya ordu birliklerinin Şam'ın kuzeydoğusunda yer alan bölgeye konuşlandığını açıkladı

12.4.2017Dünya
Putinden önemli Trump açıklaması

Putin'den önemli 'Trump' açıklaması

Rusya Devlet Başkanı Putin, Trump döneminde ABD-Rusya ilişkilerinin zarar gördüğünü söyledi.

12.4.2017Dünya
Lavrov ve Tillerson bir araya geldi Canlı yayında gergin anlar

Lavrov ve Tillerson bir araya geldi! Canlı yayında gergin anlar

ABD Dışişleri Bakanı Tillerson ve Rus mevkidaşı Lavrov Moskova'da buluştu. Toplantının basına açık kısmında Lavrov, "ABD'nin Rusya'yı vurmasının kanun ihlali olduğunu söylerken 'Beyaz Saray'ın gerçek niyetini bilmek istiyoruz' dedi. Öte yandan Lavrov, görüşme öncesinde soru sormaya çalışan Amerikalı gazetecileri azarladı.

12.4.2017Dünya
Rusyadan kritik açıklama: ABD ile...

Rusya'dan kritik açıklama: ABD ile...

Rusya'dan, Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov ile ABD Dışişleri Bakanı Tillerson'ın, görüşmesiyle ilgili açıklama geldi. Açıklamada, "İki bakan uçuşa yasak bölge oluşturulmasını ele alacak" denildi.

12.4.2017Dünya
Buğdaya karşı charter misillemesi

Buğdaya karşı charter misillemesi

Rusya’dan Türkiye’ye düzenlenen charter seferlerin geçici olarak askıya alınabileceği söylentisi turizm sektörünü tedirgin etti.

12.4.2017Ekonomi

Dolarda rüzgar tersine döndü!

Piyasalarda referandum bekleyişi sürerken dolarda kademeli düşüş devam ediyor. Dolar fiyatları yeni güne 3.70 seviyesinin altında başlarken ilerleyen saatlerde düşüşünü sürdürerek 3.66 seviyesinin altına geriledi.

12.4.2017Ekonomi
Times yazarı: Güçlü bir Erdoğana ihtiyaç var, Kürtleri yüzüstü bırakalım

Times yazarı: Güçlü bir Erdoğan'a ihtiyaç var, Kürtleri yüzüstü bırakalım

İngiltere'de yayınlanan The Times gazetesinin yazarlarından Roger Boyes, bugün yayınlanan "Orta Doğu'nun daha güçlü Erdoğan'a ihtiyacı var" başlıklı makalesinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın referandumu kazanmasının Türkiye'deki muhalifleri üzeceğini ama Orta Doğu için iyi olacağını yazdı.

12.4.2017Dünya
Putin: ‘Sıkıcı oldunuz kızlar’

Putin: ‘Sıkıcı oldunuz kızlar’

Batı’dan sert eleştirilere Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’den tepki geldi.

11.4.2017Dünya

Yazar Sonuçları

Erdoğan-Trump öncesi ABD ile bir gerilim daha

Erdoğan-Trump öncesi ABD ile bir gerilim daha

24 Nisan'ı 25 Nisan'a bağlayan gece hem Amerikan hem de Rus askeri ateşeleri Genelkurmay karargahına çağrıldı.

27.4.2017Murat Yetkin
Devlet, özel sektörün cebinden elini çekecek

Devlet, özel sektörün cebinden elini çekecek

EKONOMİ Bakanı Nihat Zeybekci, Denizli’de hemşehrileriyle sohbet ederken alışılmış taleple karşılaştı:

26.4.2017Vahap MUNYAR
Kim kutladı kim kutlamadı

Kim kutladı kim kutlamadı

PUTİN’in Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı araması, Trump’ın kutlaması baş sayfalarda sevinçle karşılandı.

21.4.2017Akif BEKİ
Nükleer savaş mı çıkıyor

Nükleer savaş mı çıkıyor?

KENDİMİZİ birkaç gündür haliyle referandum gündemine kaptırdık. İçimize kapandık. Oysaki dünyada şu an çok tehlikeli şeyler oluyor. İnsanlar “Trump şimdi de Kuzey Kore’ye mi saldıracak? Yoksa nükleer bir savaş mı çıkacak” diye endişe ediyor.

17.4.2017Verda ÖZER
Dikkat, denge zamanı

Dikkat, denge zamanı!

ABD Başkanı Donald Trump’ın geçtiğimiz hafta Suriye’ye yaptığı füze saldırısının sebeplerini ve sonuçlarını bir haftadır yazıp çiziyoruz. Peki ama bu hamle bizi nasıl etkileyecek? Saldırı sonrasında ABD ve Rusya arasında olan bitenler, bize nasıl yansıyacak?

14.4.2017Verda ÖZER
Rusya, Esad’a desteği keser mi

Rusya, Esad’a desteği keser mi

SURİYE politikasıyla ilgili iki soru tartışma konusu oluyor.

13.4.2017Nilgün Tekfidan GÜMÜŞ
ABD-Rusya ilişkilerinde Suriye uyuşmazlığı

 ABD-Rusya ilişkilerinde Suriye uyuşmazlığı

Uluslararası ilişkiler yine heyecan dolu günler geçirmemize sebep olan bir tempo ile devam ediyor. Hava bombardımanı, karşılıklı söz düelloları ve tehditler birbiri ardından geliyor. Küresel barışın korunması ihtiyacı diyalog, diplomasi ve uzlaşma arayışını sorumlu devlet yöneticiliğinin gereği olarak öne çıkarıyor.

12.4.2017Ünal ÇEVİKÖZ
Trump hâlâ tıraş peşinde

Trump hâlâ tıraş peşinde

MEĞER Esad’a füze atma kararını hangi gün almış biliyor musunuz?

12.4.2017Akif BEKİ
Ey gidi Murat Ülker ey

Ey gidi Murat Ülker ey

- O saçma 1 Nisan reklamının doğurduğu sorunlara maruz kalmasaydınız.

12.4.2017Ahmet HAKAN
O fotoğrafa dudak bükülmesinin sebebi...

O fotoğrafa dudak bükülmesinin sebebi...

BİRKAÇ gün önce çok tatlı bir fotoğraf dikkatimi çekti.

11.4.2017Gülse BİRSEL
Evet çıkarsa 17nci Türk devleti yıkılacak

'Evet' çıkarsa 17'nci Türk devleti yıkılacak

ARKADAŞ aynen şöyle diyor:

11.4.2017Ertuğrul ÖZKÖK