MENÜ
Arşiv

Son 12 Ay - Nicolas Sarkozy Haberleri

Nicolas Sarkozy ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Nicolas Sarkozy haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 4.697 Nicolas Sarkozy haberi bulunmuştur.

Nicolas Sarkozy Haberleri

Fransa’ya siyahi başkan adayı mı

Fransa’ya siyahi başkan adayı mı

FRANSA’da Nicolas Sarkozy’nin cumhurbaşkanlığı döneminde bakanlık yapan Rama Yade, önceki akşam TF1 televizyon kanalında cumhurbaşkanı seçimlerine bağımsız olarak katılmaya hazırlandığını, bunun için gerekli olan ‘seçilmişlerden 500 imza şartı’ için kampanya başlattığını açıkladı.

4.5.2016Dünya
Dünyanın efsane First Ladyleri

Dünyanın efsane First Ladyleri

Onlar, başkanlık ya da kraliyet saraylarının ev sahipleri. Kimi farklı yaşam tarzı kimi de sosyal konulara ilgisiyle öne çıkıyor. İşte geçmişten bugüne dünyanın unutulmaz efsane First Ladyleri.

19.4.2016Dünya
Medya ve politikacılar

Medya ve politikacılar

Demokratik ülkelerde medya ile politikacılar arasında zaman zaman sorunlar yaşanır. Bu çok doğaldır. Çünkü kulvarlar farklıdır. Çünkü gazetelerde, televizyon ve radyo programlarında yayınlanan bazı haberler politikacıların hoşuna gitmez. Daha doğrusu işlerine gelmez. Bu Almanya’da da böyledir.

15.4.2016Avrupa
Genscher’i de kaybettik

Genscher’i de kaybettik

Bundan yaklaşık iki hafta önce Almanya’nın eski Dışişleri Bakanı Guido Westerwelle, uzun süredir çektiği lösemiyi yenemeyip yaşamını yitirmişti. Cumartesi günü Köln’de düzenlenecek törenle toprağa verilecekti. Daha Westerwelle toprağa verilmeden, kendisinden önceki dönemlerde Almanya’nın yıllarca Dışişleri Bakanlığını yapan Hans-Dietrich Genscher’in ölüm haberi geldi.

1.4.2016Dünya
Tartışmalı kiliseye 8 tonluk kubbe

Tartışmalı kiliseye 8 tonluk kubbe

Fransa'nın başkenti Paris'te istihbarat merkezi olarak kullanılacağı iddia edilen yeni Rus Ortodoks kilisesine 8 tonluk altın kaplamalı ilk kubbesi yerleştirildi.

20.3.2016Dünya
Yunanistan Başbakanı Çipras: Türkiye’ye karşı çalıştık

Yunanistan Başbakanı Çipras: Türkiye’ye karşı çalıştık

YUNANİSTAN Başbakanı Aleksis Çipras, mülteci krizinin çözümü için Türkiye ile AB arasında sağlanan anlaşmayı ‘olumlu gelişme’ diye tanımladı ve ülkesinin ‘mülteci deposu’na dönüşme tehlikesinden kurtulduğunu söyledi.

19.3.2016Dünya
Sarkozy vizenin kalkmasına karşı

Sarkozy vizenin kalkmasına karşı

Fransa’nın eski cumhurbaşkanı ve Halk Hareketi Birliği (UMP) partisinin lideri Nicolas Sarkozy, Le Monde gazetesine yaptığı açıklamada AB ile Türkiye arasında pazarlığı süren mülteci anlaşmasını yorumladı.

10.3.2016Dünya
ABD Merkeli sanıldığından daha fazla dinlemiş

ABD Merkel'i sanıldığından daha fazla dinlemiş

ABD Ulusal Güvenlik Teşkilatı'nın (NSA) Almanya Başbakanı Angela Merkel'i şimdiye dek bilinenden daha fazla dinlediği ortaya çıktı. WikiLeaks'in yeni belgelerine göre; Merkel'in, BM Genel Sekreteri Ban Ki Moon ile yaptığı konuşma da NSA tarafından dinlendi.

23.2.2016Dünya
Dünya Kupasını satın alamazsınız

'Dünya Kupası'nı satın alamazsınız'

Eski FIFA Başkanı Blatter, Katar'da düzenlenecek 2022 FIFA Dünya Kupası'nın ev sahipliği sürecinde yolsuzluk yapılmadığını söyledi.

21.2.2016Spor
Sarkozyye soruşturma açıldı

Sarkozy'ye soruşturma açıldı

Eski Fransa Cumhurbaşkanı Sarkozy sorgu hakimliğinde ifade verdi. Sarkozy, seçim yasasını ihlal etmekle suçlanıyor.

17.2.2016Dünya
Sarkozy: Schengen öldü

Sarkozy: Schengen öldü

Eski Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy, Avrupa Birliği (AB) içinde serbest dolaşımı düzenleyen Schengen Anlaşması'nın "öldüğünü" savundu.

7.1.2016Dünya
Korkulan olmadı ama...

Korkulan olmadı ama...

Fransa’da 6 Aralık 2015 tarihinde bölgesel seçimlerin ilk turu yapıldı.Bu seçimlerde en yüksek oyu yüzde 27.73’le aşırı sağcı Milliyetçi Cephe (FN) aldı.

18.12.2015Dünya
Sarkozynin partisinde gerginlik

Sarkozy'nin partisinde gerginlik

Fransa'da bölgesel seçimlerin ardından eski Cumhurbaşkanı Sarkozy'nin liderliğini yaptığı ana muhalefet partisinin görevden alınan genel başkan yardımcısı, Sarkozy’yi Stalin gibi davranmakla suçladı.

15.12.2015Avrupa
İki yıl sonra AB’yle ilk başlık

İki yıl sonra AB’yle ilk başlık

Mülteci krizinin hafifletilmesi için AB ile Türkiye arasında yaşanan bahar havası dün ilk sonucunu verdi. İki yıl aradan sonra ilk kez bir başlık müzakereye açıldı. ‘Ekonomik ve parasal politika’ başlıklı 17’nci faslın açılmasıyla Türkiye’nin müzakereye açılan başlık sayısı 15’e yükseldi. Türkiye’nin hedefi 2016’da en az 5 başlık daha açmak.

14.12.2015Dünya
Fransada bölgesel seçimlerin sonuçları belli oldu

Fransa'da bölgesel seçimlerin sonuçları belli oldu

Fransa'daki seçimlerde, merkez sağ 7, iktidardaki Sosyalist Parti ise 5 bölgede seçimi önde bitirdi. İlk turu zaferle tamamlayan aşırı sağcı Ulusal Cephe partisi ise hiçbir bölgede yönetimi alamadı.

14.12.2015Avrupa
İki yıl aradan sonra AB ile ilk başlık

İki yıl aradan sonra AB ile ilk başlık

Türkiye, Avrupa Birliği üyelik müzakerelerinde 17’inci başlığını bugün açtı.

14.12.2015Dünya
Fransa’da halk ırkçı partiye geçit vermedi

Fransa’da halk ırkçı partiye geçit vermedi

Fransa'da yapılan bölgesel seçimlerin ikinci turunda halk, ırkçı ve yabancı düşmanlığı söylemleri ile tanınan ve ilk turda büyük bir zafer kazanan Marine Le Pen’in ‘Ulusal Cephe’ partisine ‘Hayır’ dedi. Birinci turda yüzde 27.73 oyla 13 bölgenin 6’sını kazanan aşırı sağcı ‘Ulusal Cephe’ ikinci turda tüm bölgeleri kaybetti.

13.12.2015Dünya
Fransa bölgesel seçimlerin ikinci turu için sandık başına gidiyor

Fransa bölgesel seçimlerin ikinci turu için sandık başına gidiyor

Paris'i kana bulayan terör saldırılarının ardından düzenlenen ve ilk turunu aşırı sağcı Ulusal Cephe Partisi'nin (FN) önde tamamladığı seçimlerin ikinci turu için Fransızlar bugün bir kez daha sandık başında...

13.12.2015Dünya
Bölgesel seçimlerin ikinci turu

Bölgesel seçimlerin ikinci turu

Fransa'da ilk turunda aşırı sağcı Ulusal Cephe'nin (FN) zaferle çıktığı bölgesel seçimlerin 2. turu yarın yapılacak.

12.12.2015Avrupa
Aşırı sağdan şok rekor

Aşırı sağdan şok rekor

Fransa’da Paris terör saldırıları ve göçmen krizi gölgesinde yapılan bölgesel seçimlerde aşırı sağcı Ulusal Cephe yüzde 28 oyla birinci parti oldu. Bu, Fransız aşırı sağının en iyi seçim performansı oldu. Le Figaro ve L’Humanite gazeteleri ‘Şok’ manşetleri attı.

7.12.2015Dünya
Fransada bölgesel seçimlerin ilk turundan aşırı sağ lider çıktı

Fransa'da bölgesel seçimlerin ilk turundan aşırı sağ lider çıktı

Paris terör saldırılarının ardından Fransa'da yapılan bölgesel seçimlerin ilk turunu ilk sonuçlara göre aşırı sağcı Ulusal Cephe Partisi (FN) önde bitirdi. Avrupa Birliği ve sığınmacılara karşı politikalarıyla bilinen Ulusal cephe, oyların yüzde 29,5'ini alarak tarihi bir sonuca imza attı. Uzmanlar terör korkusunun sandığa yansıdığı değerlendirmesinde bulundu.

7.12.2015Dünya
Fransada aşırı sağın zaferi

Fransa'da aşırı sağın zaferi

Fransa'da bölgesel seçimlerin ilk turunu ilk sonuçlara göre aşırı sağcı Ulusal Cephe Partisi (FN) önde bitirdi.

6.12.2015Dünya
Fransada Paris saldırıları gölgesinde yerel seçim

Fransa'da Paris saldırıları gölgesinde yerel seçim

Fransa'da seçmenler, Paris'te geçen ay 130 kişinin hayatını kaybettiği saldırıların ardından ilk kez bugün sandık başına gidiyor.

6.12.2015Dünya
Fransada bölgesel seçimler başladı

Fransa'da bölgesel seçimler başladı

Fransa'da, 13 bölgenin yönetimini belirlemek için oy kullanma işlemleri başladı

6.12.2015Avrupa
Paristeki saldırılarda ölenler için anma töreni

Paris'teki saldırılarda ölenler için anma töreni

Paris'teki terör saldırılarında hayatını kaybedenler için Invalides Askeri Müzesi'nde anma töreni düzenlendi.

27.11.2015Avrupa
AB Bakanından önemli açıklamalar

AB Bakanı'ndan önemli açıklamalar

Avrupa Birliği Bakanı Volkan Bozkır, AB ile yürütülen üyelik müzakerelerinde 17'nci faslın Aralık ayının ortalarında açılmasının kararlaştırıldığını duyurdu. Bozkır, "İnşallah 14 veya 15 Aralık tarihlerinde bu faslı Brüksel'de açacağız" dedi. Açılması planlanan 17'nci fasıl, ekonomik ve parasal politikaları içeriyor.

26.11.2015Dünya
Fransada anayasa değişikliği konuşuluyor

Fransa'da anayasa değişikliği konuşuluyor

Fransa hükümeti anayasa değişikliği için hazırlık başlattı, muhalefet şartlı olarak değişikliği desteklediğini açıkladı.

17.11.2015Avrupa
Aşırı sağcılar: Fransızlar ülkede güvende değil

Aşırı sağcılar: Fransızlar ülkede güvende değil

Paris’teki terör saldırılarından sonra aşırı sağcı yabancı ve İslam karşıtı Ulusal Cephe (Natıonal Front) FN Parti Başkanı Marine Le Pen, “artık Fransız’lar ülkede güvende değil. Teröristlere Fransız kimliği verilmemeli, Fransız vatandaşlığı iptal edilmeli ve ülkeye girişleri yasaklanmalı” diye tepkisini dile getirdi. Cumartesi gecesi Paris ve ülkenin sembolü olan Eyfel Kulesinde ışıklar söndürüldü. Fransa’daki yas devam ediyor.

14.11.2015Dünya
Sarkozynin kara kutusu mahkum oldu

Sarkozy'nin "kara kutusu" mahkum oldu

Fransa'nın eski cumhurbaşkanlarından Nicolas Sarkozy'nin "kara kutusu" olarak bilinen eski içişleri bakanı Claudue Gueant, yolsuzlukla yargılandığı davada iki yıl tecilli hapis ve 75 bin avro para cezasına çarptırıldı.

14.11.2015Avrupa
Başkentte bugün hayat duracak

Başkentte bugün hayat duracak

Paris'i sarsan kanlı terör saldırılarının ardından başkent belediyesi kent ile ilgili bir dizi önemli karar aldı.

14.11.2015Avrupa
Fransanın Pentagonu açıldı

Fransa'nın 'Pentagon'u açıldı

Fransa'nın "Pentagon"u olarak adlandırılan yeni Savunma Bakanlığı'nın kompleksi, Hollande'ın katıldığı törenle açıldı. Küçük bir şehri andıran komplekste çalışanların kullanması için havuz, spor salonu, kuaför, restoran ve park alanları bulunuyor.

6.11.2015Avrupa
Sepp Blatterden Michel Platini ve ABDye büyük suçlama

Sepp Blatter'den Michel Platini ve ABD'ye büyük suçlama

FIFA Etik Kurulu'nun 90 gün futboldan men cezası verdiği FIFA Başkanı Blatter, soruşturması devam eden yolsuzluk skandalının kendisinin yerine geçmek isteyen UEFA Başkanı Michel Platini tarafından organize edildiğini iddia etti. Blatter ayrıca yolsuzluk skandalı soruşturmasının düğmesine basan ABD'ye de ağır suçlamalar yöneltti: ABD'ye 2022 Dünya Kupası'na ev sahipliği yapma hakkı verilseydi, FIFA'da hiçbir sorun yaşanmayacaktı.

28.10.2015Spor
Fransayı sarsan skandal

Fransa'yı sarsan skandal

Fransız mahkemesi, ülkenin en zengin kadını olarak bilinen kozmetik şirketi L’Oreal’in sahibi Liliane Bettencourt’un eski özel hemşiresi Alain Thurin, patronunun yaşlılığından yararlanıp çıkar sağlamakla suçlandığı davada beraat etti.i

27.10.2015Avrupa
Türkiye ve Lübnan gibi ülkelerin yükünü paylaşmalıyız

'Türkiye ve Lübnan gibi ülkelerin yükünü paylaşmalıyız'

Almanya Başbakanı Merkel, sığınmacı sorunu ile ilgili olarak, "Türkiye ve Lübnan gibi ülkelerin üzerindeki yükü paylaşmalıyız" dedi.

23.10.2015Avrupa
Fransada Le Pen korkusu

Fransa'da Le Pen korkusu

Fransa'nın sevilen şarkıcısı Enrico Macias, yabancı düşmanı aşırı sağcı Ulusal Cephe lideri Marine Le Pen'in, cumhurbaşkanlığı seçimini kazanması halinde ülkeyi terk ederek İsrail'e yerleşeceğini açıkladı.

20.10.2015Avrupa
AB katılım müzakerelerinde zorlu dönem

AB katılım müzakerelerinde zorlu dönem

Türkiye ve Avrupa Birliği (AB) arasındaki temasların son dönemde sığınmacılar krizi nedeniyle artması, katılım müzakerelerinde yeni fasılların açılmasını gündeme getirdi.

19.10.2015Gündem
Destek değil çıkar ziyareti

Destek değil çıkar ziyareti

Almanya Başbakanı Angela Merkel, dün Türkiye’ye giderek günübirlik resmi bir ziyarette bulundu.

19.10.2015Avrupa
Destek değil çıkar ziyareti

Destek değil çıkar ziyareti

Almanya Başbakanı Angela Merkel, dün Türkiye’ye giderek günübirlik resmi bir ziyarette bulundu.

19.10.2015Avrupa
Robert Chardon seçimleri kaybetti

Robert Chardon seçimleri kaybetti

Fransa'da İslam'ın yasaklanmasını isteyen belediye başkanı Robert Chardon seçimleri kaybetti.

28.9.2015Avrupa
Referandum gibi seçim

Referandum gibi seçim

Katalonya’da halk, bugün özerk parlamento vekillerinin seçimi için sandığa gidecek. Ayrılıkçı partiler seçimi kazanırlarsa 18 ay sonra İspanya’dan bağımsızlık için referanduma gitmeyi vaat ediyor. İspanya ise ayrılıkçı Katalanları “Avrupa Birliği’nin dışında kalırsınız” diye uyarıyor.

26.9.2015Dünya
Avrupa, yeni sığınmacılarla dünya gücü olacak

"Avrupa, yeni sığınmacılarla dünya gücü olacak"

Fransız ekonomi profesörü Jacques Attali, sığınmacıların Avrupa için şans olduğunu belirterek Avrupa'nın sığınmacılar sayesinde "dünya gücü" olacağını söyledi.

13.9.2015Avrupa
Eski Cumhurbaşkanı beraat etti

Eski Cumhurbaşkanı beraat etti

Fransa'nın eski Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy, 2012 yılındaki seçim kampanyasında yasal mali sınırı geçmesi üzerine verilen para cezasını partisine ödettirdiği gerekçesiyle hakkında açılan davadan berat etti.

10.9.2015Avrupa
Sarkozy beraat etti

Sarkozy beraat etti

Fransa'nın eski Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy, 2012 yılındaki seçim kampanyasında yasal mali sınırı geçmesi üzerine verilen para cezasını partisine ödettirdiği gerekçesiyle hakkında açılan davadan berat etti.

9.9.2015Dünya
Fransa’da baba-kız savaşı

Fransa’da baba-kız savaşı

Fransa’da aşırı sağ deyince akla Le Front National (FN), yani Ulusal Cephe gelir.FN, Ordre Nouveau (Yeni Düzen) adı altındaki faşist bir örgütün girişimiyle 1972 yılında kuruldu.

28.8.2015Avrupa
Sarkozy’nin pahalı Korsika tatili

Sarkozy’nin pahalı Korsika tatili

2017’de Fransa Cumhurbaşkanlığı için yarışa girmeye hazırlanan Fransa’nın eski Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy’nin ‘halk adamı’ imajı oluşturmaya çalışırken, Korsika Adası’ndaki lüks bir taş evde eşi Carla Bruni ile tatil yaptığı ortaya çıktı.

7.8.2015Dünya
Sarkozy’nin pahalı tatili

Sarkozy’nin pahalı tatili

2017’de Fransa Cumhurbaşkanlığı için yarışa girmeye hazırlanan Fransa’nın eski Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy’nin ‘halk adamı’ imajı oluşturmaya çalışırken, Korsika Adası’ndaki lüks bir taş evde eşi Carla Bruni ile tatil yaptığı ortaya çıktı.

7.8.2015Avrupa
Türkiye zaten imtiyazlı

Türkiye zaten imtiyazlı

Hans-Dietrich Genscher.Almanya’nın gelmiş geçmiş ‘en kıdemli’ Dışişleri Bakanı.1927 yılında, eski Doğu Almanya sınırları içinde oluşturulan yeni eyaletlerden Saksonya-Anhalt’ın Halle kentinde dünyaya gelmiş.İkinci Dünya Savaşı’nın son dönemlerinde Alman ordusuna katılmış.

11.7.2015Avrupa
Yunanistanın 4 günlük parası kaldı

Yunanistan'ın 4 günlük parası kaldı

Yunan bankalarında sadece pazartesi gününe kadar para kaldı.

9.7.2015Ekonomi

Yazar Sonuçları

Merkel isterse dengeler değişir ama…

Merkel isterse dengeler değişir ama…

TÜRKİYE'nin Avrupa Birliği'yle mülteci sorunu bağlamında yürüttüğü müzakerelerde masaya getirdiği taleplerin karşılanması açısından Almanya Başbakanı Angela Merkel'in takınacağı tavır kritik öneme sahip.

17.10.2015Güven ÖZALP
Bırakın dağınık kalsın

Bırakın dağınık kalsın

Raymond Soubie insan kaynakları yönetimi ve sosyal politikalar uzmanı bir Fransız. Şirket yöneticiliği yani saha tecrübesi de var.

3.10.2015Serdar Devrim