EKSTRA
MENÜ

Marine Le Pen

Marine Le Pen haberleri sayfasında güncel ve son dakika Marine Le Pen hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 649 Marine Le Pen haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Marine Le Pen Haberleri

Sosyalist Parti’nin cumhurbaşkanı adayı Paris Belediye Başkanı

Sosyalist Parti’nin cumhurbaşkanı adayı Paris Belediye Başkanı

Fransa’da Sosyalist Parti (PS), gelecek yıl gerçekleştirilecek cumhurbaşkanı seçimi için Paris Belediye Başkanı Anne Hidalgo’yu aday gösterecek.

15.10.2021Avrupa
Seçilirse rüzgâr türbinlerini kaldıracak

Seçilirse rüzgâr türbinlerini kaldıracak

Fransa’da aşırı sağcı Birlik Partisi’nin lideri ve cumhurbaşkanı adayı Marine Le Pen, RTL radyosunda yaptığı açıklamada, cumhurbaşkanı koltuğuna oturması durumunda ülkedeki rüzgâr türbinlerini kaldıracağını ve yenilerinin inşasını durduracağını söyledi.

14.10.2021Avrupa
Fransada cumhurbaşkanı adayları artıyor

Fransa'da cumhurbaşkanı adayları artıyor

Fransa'da gelecek yıl düzenlenecek cumhurbaşkanı seçimi için adaylığını açıklayanların sayısı artıyor.

14.09.2021Dünya
Paris belediye başkanı cumhurbaşkanı adayı oldu

Paris belediye başkanı cumhurbaşkanı adayı oldu

Fransa’da Paris Belediye Başkanı Anne Hidalgo, 2022 cumhurbaşkanlığı seçimlerinde yarışacağını duyurdu.

12.09.2021Dünya
Fransada akılalmaz cinayet: Kendisine evini açan papazı acımadan katletti

Fransa'da akılalmaz cinayet: Kendisine evini açan papazı acımadan katletti!

Fransa'da yaşanan bir cinayet adeta öğrenenlerin kanını dondurdu. Geçen sene Nantes Katedrali'nin kundaklanmasından sorumlu tutulan kişi bu kez de kendisine evini açan papazı öldürdü.

9.08.2021Dünya
Hayal kırıklığı ve ihanet

Hayal kırıklığı ve ihanet

Fransa’da aşırı sağcı ‘Ulusal Bütünleşme-Birlik’ (RF) Lideri Marine Le Pen, gelecek yıl yapılacak seçimlerde cumhurbaşkanı seçilmesi halinde Almanya ile ilişkileri koparacağını ilan etti.

24.07.2021Avrupa
Bunun nesine sevinilir

Bunun nesine sevinilir?

Fransa’da geçen ay yerel seçimler yapıldı.Ve ülke genelinde oluşturulan 13 bölgenin başkanları iki turda yapılan seçimlerde belirlendi.13 bölgenin 7’sinde seçimleri merkez ittifakında yer alan Cumhuriyetçiler (Les Republicaines-LR) kazandı.5 bölgede de Sosyalist Parti (PS) ve Yeşiller ağırlıklı sol ittifakı seçimlerden zaferle çıktı.

10.07.2021Avrupa
AB karşıtı aşırı sağcılar birleşti

AB karşıtı aşırı sağcılar birleşti

Baştan beri Avrupa Birliği’ne (AB) karşı olan ve Avrupa kimliğinin korunmaması durumunda gelecek nesillerin kendi ülkelerinde azınlık haline gelme tehlikesiyle karş karşıya kalacaklarını ileri süren sağcılar ve aşırı sağcılar, Avrupa Parlamentosu’nda bir çatı altında bir araya gelmek için ilk somut adımı attılar.

7.07.2021Avrupa
Fransa’da Macron ve Le Pen kaybetti

Fransa’da Macron ve Le Pen kaybetti

Fransa’da yapılan bölgesel seçimlerin ikinci turunda da Cumhurbaşkanı Macron’un İlerleyen Cumhuriyet hareketi ve Le Pen’in aşırı sağcı partisi sandıkta hezimete uğradı.

29.06.2021Dünya
Fransada aşırı sağ bölgesel seçimlerde zafer kazanamadı... Macron sandıktan eli boş döndü

Fransa'da aşırı sağ bölgesel seçimlerde zafer kazanamadı... Macron sandıktan eli boş döndü

Fransa'da aşırı sağcı Ulusal Cephe, ilk bölgesel seçim zaferini elde etme yarışında yenilgiye uğradı. Macron'un merkezdeki partisi La République En Marche (LREM), herhangi bir bölgede çoğunluğu elde edemedi.

28.06.2021Dünya
Macron seçimlerde hezimete uğradı

Macron seçimlerde hezimete uğradı

Fransa’da yapılan bölgesel seçimlerin ilk turunda Cumhuriyetçiler birinci parti olurken Cumhurbaşkanı Macron ve aşırı sağcı Ulusal Birlik hüsran yaşadı.

22.06.2021Dünya
Macron, Barkhane Operasyonunu sonlandırarak çıkmazdan kurtulmak istiyor

Macron, Barkhane Operasyonu'nu sonlandırarak çıkmazdan kurtulmak istiyor

Fransa'nın Sahraaltı Afrika'da Barkhane Operasyonu'nun sonlandırılması kararında, yaklaşan cumhurbaşkanlığı seçimleri, artan Fransa karşıtlığı ve Fransa'nın bölgede bir paradoksun içine sürüklenmekten kaçmaya çalışmasının etkili olduğu belirtiliyor.

13.06.2021Dünya
Macron tokatlı saldırıya uğradı

Macron tokatlı saldırıya uğradı

Fransa'da gelecek yıl yapılacak seçimler öncesinde halkın nabzını tutmak için ülkeyi turlayan Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, ülkenin güneydoğusundaki Drome bölgesinde yer alan Tain-l’Hermitage’da bir kişi tarafından tokatlandı.

9.06.2021Dünya
Le Pen Müslümanların da oyuna göz dikti

Le Pen Müslümanların da oyuna göz dikti

Fransa’da eski adı Ulusal Cephe (FN) olan aşırı sağcı Ulusal Birlik’in-Bütünleşme’nin (RN) lideri Marine Le Pen, babası Jean-Marie Le Pen’den devr aldığı İslam düşmanlığını yıllardır sürdürmektedir. ‘Les Français d’abord’ (Önce Fransızlar) sloganıyla yollara düşüp yabancı ve göçmen düşmanlığını da.

5.05.2021Avrupa
Fransa Genel Kurmay Başkanlığı e-bildiriye imza atan askerlere yaptırım uygulayacak

Fransa Genel Kurmay Başkanlığı e-bildiriye imza atan askerlere yaptırım uygulayacak

Fransa Genelkurmay Başkanı François Lecointre, Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'a iç savaş uyarısının yapıldığı e-bildiriye imza atan, aralarında emekli generallerin de bulunduğu askerlere yaptırım uygulanacağını bildirdi.

29.04.2021Dünya
Askerlerin mektubu Fransa’yı karıştırdı

Askerlerin mektubu Fransa’yı karıştırdı

Fransa’da aralarında emekli generallerin de bulunduğu eski askerlerin Cumhurbaşkanı Macron’a yönelik ‘Kaosu önle yoksa iç savaş çıkar’ mektubu ülkeyi karıştırdı.

28.04.2021Dünya
Altundan ırkçı İslam karşıtlarına tepki

Altun'dan ırkçı İslam karşıtlarına tepki

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Avrupalı ırkçıların özgürlük ve demokrasi gibi kavramların arkasına saklanarak Müslümanlara karşı şiddeti kışkırttığını belirterek, "Körükledikleri bu nefret ateşini İslam'ın barış mesajıyla söndürelim." çağrısında bulundu.

17.04.2021Gündem
Aşırı sağcı Marine Le Pen adaylığını açıkladı

Aşırı sağcı Marine Le Pen adaylığını açıkladı

Fransa’da aşırı sağcı Ulusal Birlik Partisi’nin (RN) lideri Marine Le Pen, 2022’de düzenlenecek cumhurbaşkanlığı seçiminde aday olduğunu duyurdu.

9.04.2021Avrupa
Eski Fransız bakan Bertrand, 2022deki cumhurbaşkanlığı seçimine adaylığını açıkladı

Eski Fransız bakan Bertrand, 2022'deki cumhurbaşkanlığı seçimine adaylığını açıkladı

Fransa'nın Hauts-de-France Bölgesi Başkanı ve eski bakan Xavier Bertrand (56), 2022'de düzenlenecek cumhurbaşkanlığı seçiminde aday olduğunu duyurdu.

24.03.2021Dünya
Aşırı sağcı Le Pen, terör propagandasından hakim karşısında

Aşırı sağcı Le Pen, terör propagandasından hakim karşısında

Fransa’da terör örgütü DEAŞ’a ait infaz görüntülerini Twitter hesabından paylaşması nedeniyle terör propagandasından hakkında soruşturma açılan aşırı sağcı muhalefet lideri Marine Le Pen hakim karşısına çıktı.

11.02.2021Avrupa
Fransada aşırı sağcı Le Pen, terör propagandasından mahkemeye çıktı

Fransa'da aşırı sağcı Le Pen, terör propagandasından mahkemeye çıktı

Fransa'da terör örgütü DEAŞ'a ait infaz görüntülerini Twitter hesabından paylaşması nedeniyle terör propagandasından hakkında soruşturma açılan aşırı sağcı muhalefet lideri Marine Le Pen hakim karşısına çıktı.

11.02.2021Dünya
Bu ülke aklını mı yitirdi

Bu ülke aklını mı yitirdi?

“Bu ülke (Fransa) aklını mı yitirdi?” Bunu Fransız kadın bir milletvekili söylüyor. Aslında birçok Avrupa ülkesinde son yıllarda tedirgin edici düzeye ulaşan aşırı sağcı gelişmeleri görünce, insanın aklından, “Bu ülke, bu ülkeler aklını mı yitirdi?” demek geçiyor.

13.01.2021Avrupa
Dünya ABDdeki manzara karşısında şoke oldu Açıklamalar peş peşe geliyor

Dünya ABD'deki manzara karşısında şoke oldu! Açıklamalar peş peşe geliyor

ABD Başkanı Donald Trump taraftarlarının Kongre binasını basmasıyla gelişen olaylar siyasi krize dönüştü. Dünya yaşananlar karşısında adeta şoke olmuş durumda. Liderler peş peşe açıklamalar yapıyor.

6.01.2021Dünya
Irkçılığı protesto, aşı sağcıyı endişelendirmiş

Irkçılığı protesto, aşı sağcıyı endişelendirmiş

Fransa’da aşırı sağcı Birlik Partisi (RN) lideri Marine Le Pen, UEFA Şampiyonlar Ligi’nde Paris Saint-Germain (PSG)-Medipol Başakşehir karşılaşması öncesinde her iki takımın futbolcuları ve hakemlerin orta sahada diz çökerek ırkçılığı protesto etmesinden endişe duyduğunu söyledi.

11.12.2020Avrupa
Toplumsal barışı dinamitlemeyin

Toplumsal barışı dinamitlemeyin

Danimarka’da aşırı sağcı ‘Stram Kurs’ (Sıkı Yön) lideri Rasmus Paludan’ın Müslümanların kutsal kitabı Kur’an-ı Kerim’i parlamento binası önünde yakmasını tasvip etmek de kabul etmek de mümkün değildir.

7.11.2020Avrupa
Son dakika haberleri: Fransada Nice şehrinden sonra Avignonda da bir saldırı girişimi daha

Son dakika haberleri: Fransa'da Nice şehrinden sonra Avignon'da da bir saldırı girişimi daha

Fransa'da bir kilise yakınlarında bıçaklı saldırı gerçekleşti. Gelen son dakika haberlerine göre saldırıda 3 kişi hayatını kaybetti. İlk saldırıdan saatler sonra polis bu kez Avignon şehrinde bir saldırı girişimini daha engelledi.

29.10.2020Dünya
Fransa seçimleri ne zaman

Fransa seçimleri ne zaman?

Fransa'da seçimler, 1974 yılından 2002 yılına kadar her 7 yılda bir, 2002 yılında sonra ise her beş yılda bir yapılmaya başlandı. Her 5 yılda bir yenilenen seçimlerde, Cumhurbaşkanı ve meclis yetkilileri seçilmektedir. Seçimler 18 yaş üstündeki tüm yurttaşların katılımıyla tamamlanırken, yurt dışındaki Fransızlar için elçilik binalarında oy kullanma hakkı mümkün olabilmektedir. Peki, önümüzdeki Fransa seçimleri ne zaman yapılacak? İşte, o konu hakkında merak edilen bazı bilgiler

29.10.2020Gündem
Son dakika haberi:  AK Partili Çelikten Macrona sert tepki Cumhurbaşkanımızı hiçbir zaman uyaramaz

Son dakika haberi: AK Partili Çelik'ten Macron'a sert tepki! Cumhurbaşkanımızı hiçbir zaman uyaramaz

Son dakika haberi... AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, partisinin MKYK ve MYK gündemine ilişkin açıklamalarda bulundu. Çelik, Macron'un 'Erdoğan'ı uyardım' sözlerine sert tepki göstererek, "Macron zaman zaman konuşmalarında "Ben Sn. Erdoğan'ı uyardım" gibisinden cümleler kuruyor. Bu cümlelerin hiçbirisi doğru değil. Macron Sn. Cumhurbaşkanımıza hiçbir zaman o cümleleri kurmamıştır, kuramaz. Cumhurbaşkanımızı kapalı veya açık bir ortamda uyaramaz" dedi.

27.10.2020Gündem
Le Pen’den ‘Başörtüsü yasaklansın’ çağrısı

Le Pen’den ‘Başörtüsü yasaklansın’ çağrısı

Fransa’da aşırı sağcı Ulusal Birlik Partisi’nin (FN) lideri Marine Le Pen, ülkede kamusal alanlarda başörtüsü takılmasının yasaklanmasını istedi.

26.10.2020Avrupa
Irkçı siyasetçi haddini aştı Hakarete sert tepki

Irkçı siyasetçi haddini aştı! Hakarete sert tepki

Hollanda’da aşırı sağcı Özgürlük Partisi’nin Başkanı Wilders’in Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı hedef alan karikatür paylaşımı büyük tepki çekti. Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Avrupa’nın faşist zihniyetli şımarık politikacılarına artık ‘dur’ demenin zamanının geldiğini söyledi.

26.10.2020Dünya
Son dakika: Bir yanda İslam karşıtları öte yanda radikaller... Fransa nereye gidiyor

Son dakika: Bir yanda İslam karşıtları öte yanda radikaller... Fransa nereye gidiyor?

Fransa’da İslam karşıtlığı siyasi bir söyleme dönüşürken peş peşe yaşanan şoke edici olaylar, ülkenin ciddi bir kutuplaşma sarmalına yakalanmış olabileceğine işaret ediyor.

22.10.2020Dünya
İslam düşmanları yine yollarda

İslam düşmanları yine yollarda

Viyana, Avusturya’nın başkentidir. Viyana, aynı zamanda Avusturya’nın 9 eyaletinden biridir. İşte 11 Ekim 2020’de Viyana’da hem belediye meclisi hem de eyalet parlamentosu seçimleri yapılacaktır. Belediye başkanı seçilecek kişi, aynı zamanda eyalet başkanı olacaktır.

16.09.2020Avrupa
Irkçı liderden Macron’a destek

Irkçı liderden Macron’a destek

Fransa Cumhurbaşkanı Macron’un son dönemdeki Türkiye karşıtı açıklamalarına Fransız aşırı sağından destek geldi. Pek çok konuda anlaşamayan Macron ve Le Pen, Türkiye karşıtlığında hemfikir oldu.

15.09.2020Dünya
Aşırı sağcı Le Penden Macrona destek

Aşırı sağcı Le Pen'den Macron'a destek

Fransa'da aşırı sağcı Ulusal Birlik Partisinin lideri Marine Le Pen, "Bu tehditlere karşı, Macron ile milyonlarca anlaşamadığımız konu olmasına rağmen kararlılıkla, Fransa'nın Cumhurbaşkanı olan Emmanuel Macron'un arkasındayım." dedi.

14.09.2020Dünya
Son dakika haberi: Macrona yerel seçimlerde ağır darbe

Son dakika haberi: Macron'a yerel seçimlerde ağır darbe

Son dakika haberi... Fransa'da Cumhurbaşkanı Macron'un Cumhuriyet Yürüyüşü Hareketi, yerel seçimlerde ağır yenilgi aldı. Macron'un kurucusu olduğu iktidar partisi Cumhuriyet Yürüyüşü Hareketi (LREM) yerel seçimlerin ikinci turunun kaybedeni oldu.

28.06.2020Dünya
Corona Virüs salgını Schengeni tehlikeye atıyor

Corona Virüs salgını Schengen'i tehlikeye atıyor

Hızla yayılan yeni tip Corona Virüs (Kovid-19) salgını nedeniyle bazı Avrupa ülkelerinin sınırlarını kapatması, Avrupa Birliği'nin (AB) temelini oluşturan ve serbest dolaşım sağlayan Schengen Anlaşması'nı tehdit ediyor. Corona Virüs'ün yayılması korkusuyla sınırlarını kısmen veya tamamen kapatan ülkeler arasında Çekya, Polonya, Slovakya, Danimarka, Norveç, Malta gibi Schengen ülkeleri bulunuyor. Avrupa ülkelerinin virüsün yayılmasını önlemek için attığı bu adımlar, sınırları açan Schengen Anlaşması üzerinde domino etkisi yaratarak bir sarsıntıya yol açabilir. Durumu fırsat bilen bazı aşırı sağcı partiler, şimdiden Schengen Anlaşması'nın tamamen askıya alınması çağrısında bulunuyor.

15.03.2020Dünya
Seçimlere katılmak için seçmenden borç istedi

Seçimlere katılmak için seçmenden borç istedi

Fransa’da aşırı sağcı Ulusal Birlik Partisi (RN) Lideri Marine Le Pen, Europe 1 radyosunda yaptığı açıklamada, partisinin son aylarda mali sorunlar yaşadığını belirtti.

13.02.2020Avrupa
Le Pen yeniden aday: Hedefim, şüphesiz zafer

Le Pen yeniden aday: Hedefim, şüphesiz zafer!

Fransa’da aşırı sağcı Ulusal Birlik Partisi lideri Marine Le Pen, 2022 yılında tekrar cumhurbaşkanı adayı olacağını duyurdu.

17.01.2020Avrupa
Cami saldırganı tutuklandı

Cami saldırganı tutuklandı

Fransa’nın güneybatısındaki Bayonne kentinde önceki gün cami önünde silahlı saldırı gerçekleştiren ve gözaltına alınan saldırganın, hakkında açılan soruşturma kapsamında tutuklandığı bildirildi.

31.10.2019Avrupa
Fransa Senatosundan skandal başörtüsü kararı

Fransa Senatosundan skandal başörtüsü kararı

Fransa'da Senato, okul gezilerinde öğrencilere refakat eden annelerin başörtüsü takmasını yasaklayan yasa tasarısını onayladı.

30.10.2019Dünya
Macrondan cami saldırısına ilişkin açıklama

Macron'dan cami saldırısına ilişkin açıklama

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Fransa’nın Bayonne kentindeki cami önünde düzenlenen silahlı saldırıya ilişkin, "Cumhuriyet nefreti asla tolere etmeyecek" dedi.

29.10.2019Dünya
Fransa’da cami önünde silahlı saldırı: 2 yaralı

Fransa’da cami önünde silahlı saldırı: 2 yaralı

Fransa’nın Bayonne kentindeki cami önünde dün yerel saatle 15.00 sıralarında gerçekleşen silahlı saldırıda, 2 kişi ağır yaralandı.

29.10.2019Avrupa
Fransa’da 84 yaşındaki eski siyasi camiye saldırdı

Fransa’da 84 yaşındaki eski siyasi camiye saldırdı

Fransa’nın güneyindeki Bayonne kentinde 84 yaşındaki Claude Sinke bir camiye saldırdı.

29.10.2019Dünya
Fransız iş insanı, Le Pen’in partisine 8 milyon Euro borç vermiş

Fransız iş insanı, Le Pen’in partisine 8 milyon Euro borç vermiş

Fransa’da Marine Le Pen’in liderliğini yaptığı aşırı sağcı Ulusal Birlik Partisi’ne (RN) 2017’de düzenlenen cumhurbaşkanlığı seçiminden sonra Fransız bir iş insanı tarafından 8 milyon Euro borç verildiği ve bu ödeminin Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki (BAE) bir bankada yapıldığı ortaya çıktı.

4.10.2019Avrupa
Philippe, İslam karşıtı sözleri kınadı: Mide bulandırıcı

Philippe, İslam karşıtı sözleri kınadı: Mide bulandırıcı

Fransa Başbakanı Edouard Philippe, dün aşırı sağcıların düzenlediği toplantıda yapılan İslam karşıtı açıklamalara ‘mide bulandırıcı’ diyerek tepki gösterdi.

30.09.2019Avrupa
AP’den aldığı parayı partisi için kullanmış

AP’den aldığı parayı partisi için kullanmış

Fransa’da 2017 yılında Adalet Bakanlığı yapan Demokrat Hareket Partisi (MoDem) Başkanı François Bayrou’nun, Avrupa Parlamentosu’nda (AP) milletvekili olarak görev yaptığı sürede AP’den aldığı para ile partisinin çalışanlarının maaşlarını ödediği ileri sürüldü.

12.09.2019Avrupa
Salvini atakta

Salvini atakta

İtalya’da siyasi popülaritesi göreve geldikten sonra hızla yükselen İçişleri Bakanı Matteo Salvini, hükümeti güvenoyuyla devirerek erken seçime gitmek istiyor. Salvini’nin en güçlü siyasi argümanları bir türlü ayağa kalkamayan İtalyan ekonomisi, göç sorunu ve yüksek vergiler.

14.08.2019Dünya

Yazar Sonuçları

Başkanlar anketi kaybetti ama sandığı da kaybetti mi

Dünyanın en azgın iki popülisti seçimle gitti.

23.06.2021

Kim kazandı?

Geçen hafta Berlin’i Soğuk Savaş döneminde ikiye ayıran duvarın yıkılmasının yıldönümü Almanya’da törenlerle anıldı. Duvarı atlayarak Doğu’dan Batı’ya kaçmak isterken hayatını kaybeden binlerce kişi için dualar edildi, mumlar yakıldı.

14.11.2019

ülkeler arası rekabet

20 Temmuz Ay’a ilk insan ayak basışının 50. yıldönümü idi. İlk mürettebatlı uzay aracı Ay’a 20 Temmuz 1969 yılında indi ve aya ayak basan ilk insan Neil Armstrong oldu.

25.07.2019