EKSTRA
MENÜ

Nicolas Sarkozy

Nicolas Sarkozy haberleri sayfasında güncel ve son dakika Nicolas Sarkozy hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 4.749 Nicolas Sarkozy haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Nicolas Sarkozy Haberleri

Hayal kırıklığı ve ihanet

Hayal kırıklığı ve ihanet

Fransa’da aşırı sağcı ‘Ulusal Bütünleşme-Birlik’ (RF) Lideri Marine Le Pen, gelecek yıl yapılacak seçimlerde cumhurbaşkanı seçilmesi halinde Almanya ile ilişkileri koparacağını ilan etti.

24.07.2021Avrupa
Eski Fransız bakan Bertrand, 2022deki cumhurbaşkanlığı seçimine adaylığını açıkladı

Eski Fransız bakan Bertrand, 2022'deki cumhurbaşkanlığı seçimine adaylığını açıkladı

Fransa'nın Hauts-de-France Bölgesi Başkanı ve eski bakan Xavier Bertrand (56), 2022'de düzenlenecek cumhurbaşkanlığı seçiminde aday olduğunu duyurdu.

24.03.2021Dünya
Sarkozy’ye yolsuzluktan 3 yıl hapis cezası

Sarkozy’ye yolsuzluktan 3 yıl hapis cezası

Eski Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy (66), yolsuzlukla suçlandığı davada, savcıya rüşvet önerdiği gerekçesiyle 2 yılı ertelenmiş 3 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

2.03.2021Dünya
Nicolas Sarkozy kimdir kaç yaşında

Nicolas Sarkozy kimdir kaç yaşında?

Nicolas Sarkozy, hapis cezasına çarptırılmasının ardından araştırılan isim olmaya başladı. Fransa Cumhurbaşkanı olarak 2015-2018 yılları arasında görev yapan Nicolas Sarkozy, görevi sürecince Türkiye'ye yönelik de pek çok skandal kararın arkasında yer almıştı. Peki, Nicolas Sarkozy kimdir ve kaç yaşında? İşte, o isim hakkında bazı bilgiler

1.03.2021Gündem
Son dakika haberi: Fransa eski Cumhurbaşkanı Sarkozye hapis cezası

Son dakika haberi: Fransa eski Cumhurbaşkanı Sarkozy'e hapis cezası

Eski Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy'nin yolsuzlukla yargılandığı davada karar verildi. Sarkozy, yolsuzlukla suçlandığı "telekulak" davasında 3 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

1.03.2021Dünya
Sarkozy’ye karşı bir soruşturma daha açıldı

Sarkozy’ye karşı bir soruşturma daha açıldı!

Adının karıştığı yolsuzluk davası yüzünden zor günler geçiren Fransa'nın eski Cumhurbaşkanı Sarkozy’ye karşı yeni bir soruşturma daha açıldı.

16.01.2021Dünya
Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ve eşi Brigitte ile ilgili bomba iddia

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ve eşi Brigitte ile ilgili bomba iddia

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ve eşi Brigitte ile ilgili gündeme bomba gibi düşen bir iddia ortaya atıldı. İddiaya göre Macron ve eşi Brigitte koronavirüs nedeniyle halka kapalı olmasına rağmen, Elysée Sarayı için 600.000 Euro 'luk (5,4 milyon TL) çiçek satın aldılar. Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ve eşi Brigitte ile ilgili ortaya atılan iddia ülke basınında, 'utanç verici' olarak nitelendirildi. İddialar Fransa'nın Politis dergisine dayanıyor.

11.01.2021Dünya
Eski Fransa Cumhurbaşkanı Sarkozynin yolsuzlukla yargılandığı davada 4 yıl hapsi istendi

Eski Fransa Cumhurbaşkanı Sarkozy'nin yolsuzlukla yargılandığı davada 4 yıl hapsi istendi

Eski Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy'nin yolsuzlukla yargılandığı "telekulak" davasında 4 yıl hapsi istendi.

9.12.2020Dünya
Eski Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy ifade verdi: Yolsuzluk yapmadım

Eski Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy ifade verdi: Yolsuzluk yapmadım

Eski Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy, "2007'de cumhurbaşkanlığı seçim kampanyasını yürütmek için dönemin Libya lideri Muammer Kaddafi'den yasa dışı maddi destek aldığı ve suç örgütü kurduğu" suçlamasıyla yargılandığı davadaki ifadesinde, hiçbir zaman yolsuzluk yapmadığını savundu.

7.12.2020Dünya
Sarkozy, cumhurbaşkanlığı dönemindeki kirli ilişkilerin hesabını veriyor

Sarkozy, cumhurbaşkanlığı dönemindeki 'kirli' ilişkilerin hesabını veriyor

Adının "rüşvet ve yolsuzluk" olaylarına karışmasıyla siyasi hayatını sonlandırmak zorunda kalan Eski Fransa Cumhurbaşkanı Sarkozy, ülkeyi yönettiği dönemde "nüfuzunu kirli ilişkilerde kullanmaktan" suçlanıyor.

27.11.2020Dünya
‘Haklısın, galiba bir devrim şart’

‘Haklısın, galiba bir devrim şart’

Tiyatro uyarlaması bu sezon Moda Sahnesi’nde izleyiciyle buluşan Edouard Louis’nin ‘Babamı Kim Öldürdü’ adlı romanı kısa ve etkileyici bir anlatı. Hem baba-oğul ilişkisi, çatışması açısından hem de yoksulları daha yoksullaştıran dünya düzenini sorgulamak açısından tartışılacak tezleri var Louis’nin.

27.11.2020Kitap Sanat
Fransa eski cumhurbaşkanı Sarkozy yolsuzluktan bugün hakim karşısına çıkacak

Fransa eski cumhurbaşkanı Sarkozy yolsuzluktan bugün hakim karşısına çıkacak

Fransa'nın eski cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy, yolsuzluk ve nüfuzunu kullanarak çıkar sağlamak suçlamalarıyla hakkında açılan davada yargıç karşısına çıkacak. Fransa tarihinde ilk defa cumhurbaşkanlığı makamında bulunan birinin mahkemeye çıkması açısından bu dava bir ilk.

23.11.2020Dünya
Elysee Sarayını karıştıran istifalar

Elysee Sarayı'nı karıştıran istifalar!

Fransa’da Cumhurbaşkanlığı Dış Politika Dairesi'nde, birçok yetkin kişinin art arda gelen istifaları üzerine Elysee Sarayı, denetime gitmek zorunda kaldı. Macron’un göreve geldiği 2017’den bu yana dairede 20 danışman değişmiş oldu.

9.10.2020Dünya
Ezan okunması dini özgürlüktür

Ezan okunması dini özgürlüktür

Avrupa ülkelerinin çoğunda din özgürlüğü büyük harflerle yazılı anayasal bir haktır. Ama ne yazık ki, en demokratik Avrupa ülkelerinde bile zaman zaman bu alanda sıkıntılar yaşanmaktadır. Almanya’nın Kuzey Ren Vestfalya (KRV-NRW) eyaletine bağlı Bochum yakınlarındaki Oer-Erkenschwick’teki Abdülhamit Han Camisi’nde hoparlörden ezan okunması 2018 yılında sorun oldu.

30.09.2020Avrupa
‘Türkiye, AB ve Rusya yeni ortaklık kurmalı’

‘Türkiye, AB ve Rusya yeni ortaklık kurmalı’

Görevde olduğu sürede Türkiye’nin Avrupa Birliği (AB) katılım müzakerelerini bloke etmek için elinden geleni yapan ve üyeliğe karşı çıkmayı sürdüren eski Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy, “Fırtınalar Zamanı” adlı yeni kitabında, kurucu üyelerinin Avrupa, Rusya ve Türkiye olacağı yeni bir uluslararası örgüt kurulması gerektiğini belirtti.

27.07.2020Dünya
‘Onu küçümseyen, büyük hata yapar’

‘Onu küçümseyen, büyük hata yapar’

Fransa’nın eski Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy, yeni yayınlanan ‘Le Temps des Tempetes’ (Fırtınalı Yıllar) adlı anılarında Almanya Başbakanı Angela Merkel’in kendisine verdiği hediyeden de bahsetti.

26.07.2020Avrupa
Eski Fransa Başbakanı Fillon’a 5 yıl hapis cezası

Eski Fransa Başbakanı Fillon’a 5 yıl hapis cezası

Fransa’da 2002-2007 döneminde başbakanlık yapan François Fillon’a 5 yıl hapis cezası ile 375 bin euro para cezası verildi.

29.06.2020Gündem
Asalanın avukatı koronavirüsten öldü

Asala'nın avukatı koronavirüsten öldü

Ermeni diasporasının Fransa’daki önde gelen isimlerinden ve çok sayıda Türk diplomatın şehit edilmesinden sorumlu olan Ermeni terör örgütü ASALA’nın avukatı Patrick Deveciyan, Covid-19 nedeniyle hayatını kaybetti.

30.03.2020Dünya
Fransa ve İspanyanın eski liderlerine göre Avrupa çöküşe geçti

Fransa ve İspanya'nın eski liderlerine göre Avrupa çöküşe geçti

Eski Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy ve eski İspanya Başbakanı Jose Maria Aznar, "Avrupa ve Batı uygarlığının çöküşe geçtiğini" söyledi.

28.11.2019Dünya
Fransa göç politikasını sertleştiriyor

Fransa göç politikasını sertleştiriyor

Fransa Başbakanı Edouard Philippe, dün hükümetin yeni göç politikalarını şekillendirecek 20 maddelik paketi kamuoyuyla paylaştı. Yeni düzenleme, sınır dışı işlemlerinin hızlandırılması, sığınma başvuruları reddedilen kişilerin sağlık sisteminden yararlanabilecekleri sürenin kısaltılması, bazı mülteci kamplarının kapatılması gibi önlemlerle nitelikli iş gücünü ülkeye çekmek için bazı iş kollarına kota uygulanması gibi adımlar içeriyor.

7.11.2019Avrupa
Fransız iş insanı, Le Pen’in partisine 8 milyon Euro borç vermiş

Fransız iş insanı, Le Pen’in partisine 8 milyon Euro borç vermiş

Fransa’da Marine Le Pen’in liderliğini yaptığı aşırı sağcı Ulusal Birlik Partisi’ne (RN) 2017’de düzenlenen cumhurbaşkanlığı seçiminden sonra Fransız bir iş insanı tarafından 8 milyon Euro borç verildiği ve bu ödeminin Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki (BAE) bir bankada yapıldığı ortaya çıktı.

4.10.2019Avrupa
Chirac, Saddam Hüseyinden 6 milyon dolar rüşvet aldı

'Chirac, Saddam Hüseyin'den 6 milyon dolar rüşvet aldı'

86 yaşında hayatını kaybeden Fransa'nın eski cumhurbaşkanı Jacques Chirac'ın 6 milyon dolar rüşvet aldığı öne sürüldü.

29.09.2019Dünya
‘Çocukluk arkadaşım’ dedi, destek verdi

‘Çocukluk arkadaşım’ dedi, destek verdi

Eski Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy, vergi kaçırmaktan 4 yıl hapis cezası alan eski milletvekili ve Levallois-Perret Belediye Başkanı Patrick Balkany’e desteğini dile getirdi.

15.09.2019Avrupa
Fransa’nın Alman işgalinden kurtuluşunun 75’inci yıl dönümü kutlandı

Fransa’nın Alman işgalinden kurtuluşunun 75’inci yıl dönümü kutlandı

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, müttefik kuvvetlerin Provans’ı Alman işgalinden kurtarmasının 75’inci yıl dönümü kutlamalarına katıldı. Eski Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy’nin de katıldığı kutlamalarda bir önceki dönem Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande yoktu.

15.08.2019Dünya
Fenerbahçeyi şikeden suçladı, kendisi rüşvetten gitti

Fenerbahçe'yi şikeden suçladı, kendisi rüşvetten gitti

Dünya spor kamuoyu, Platini'nin gözaltına alınmasını konuşuyor.

19.06.2019Futbol
Son dakika... UEFA Eski Başkanı Platini gözaltına alındı

Son dakika... UEFA Eski Başkanı Platini gözaltına alındı

UEFA Eski Başkanı Platini, 2022 Dünya Kupası'nın Katar'a verilmesiyle ilgili yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alındı.

18.06.2019Futbol
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu dış politikada Türk halkının sesi oldu

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu dış politikada Türk halkının sesi oldu

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Antalya'da yapılan NATO Parlamenter Asamblesi (NATO PA) toplantısında Fransız parlamenter Sonia Krimi'nin 1915 olaylarına tepkisine verdiği yanıt geniş yankı uyandırdı.

15.04.2019Dünya
Kendi tarihine bak

Kendi tarihine bak

24 Nisan öncesi 1915 olaylarını ‘Ermeni soykırımı’ olarak kabul ettirmek isteyen çevreler yeniden harekete geçerken Ankara’dan sert tepkiler geldi. Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, 24 Nisan’ı ‘Ermeni soykırımını anma günü’ ilan eden Fransa’ya “Kendi tarihine bak” yanıtı verdi.

12.04.2019Dünya
Senegal Cumhurbaşkanı Sall, yemin ederek görevine başladı

Senegal Cumhurbaşkanı Sall, yemin ederek görevine başladı

Senegal'de 24 Şubat'taki seçimleri kazanarak yeniden seçilen Cumhurbaşkanı Macky Sall, yemin ederek ikinci dönem görevine başladı.

2.04.2019Dünya
Sağımda Johnny Depp solumda Victoria Beckham...

Sağımda Johnny Depp solumda Victoria Beckham...

Dünyanın önde gelen mimarlarından, Fransız Jean Nouvel tarafından ‘çöl zambağı’ şeklinde dizayn edilen Katar Ulusal Müzesi’nin açılışı için gittiğim Doha’da, bir devlet görevlisi karşılıyor beni. Uzun süredir tanışıyormuşuz gibi sıcak bir şekilde yaklaşıp “Günlerdir dünyanın her yerinden sizin gibi misafirlerimiz geliyor, ne de olsa çok büyük bir olay bu!” diyor. ‘Biraz abartıyor’ diye geçiyor içimden. Değil abartmak, az bile söylüyormuş meğer.

31.03.2019Hürriyet Pazar
Ruanda’nın davetini kabul edecek mi

Ruanda’nın davetini kabul edecek mi?

Fransa’yı 1994 yılında yaklaşık 800 bin vatandaşının soykırıma uğramasından sorumlu tutan Ruanda, Fransa Cumhurbaşkanı Emmauel Macron’u 7 Nisan’da gerçekleşecek 25’inci yıl anma törenine davet etti.

13.03.2019Avrupa
Sarkozy, Kaddafiden 8 milyon dolar aldı

"Sarkozy, Kaddafi'den 8 milyon dolar aldı"

Libya devrik liderinin İstihbarat Başkanı Abdullah es-Sennusi, eski Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy'nin seçim kampanyası için Muammer Kaddafi'den 8 milyon dolar aldığını açıkladığı bildirildi.

21.02.2019Dünya
AB Komisyonu’na Türkiye karşıtı aday

AB Komisyonu’na Türkiye karşıtı aday

HIRİSTİYAN Demokrat çizgiye sahip Avrupa Halk Partisi (EPP), gelecek yıl mayısta yapılacak seçimlerde Avrupa Birliği Komisyonu Başkanı Jean Claude Juncker’in koltuğuna aday olarak Alman parlamenter Manfred Weber’i (46) seçti.

8.11.2018Dünya
Futbolun tepesinde kirli ilişkiler

Futbolun tepesinde kirli ilişkiler!

Football Leaks belgeleri futbolun tepe noktasında büyük yolsuzluklar olduğuna dair 70 milyondan fazla belge yayınladı. Belgelere göre, Finansal Fair Play'i ihlal eden Manchester City'ye Abu Dabi'den 2.7 milyon Euro, PSG'ye ise Doha'dan 1.8 milyar Euro para gönderildi. Dönemin UEFA Genel Sekreteri Gianni Infantino bu kulüplerle gizli anlaşmalar yaparak FFP ihlallerinden alacakları cezaları önemli ölçüde hafifletti. Bayern Münih ise Şampiyonlar Ligi'ni baypas edecek yeni bir turnuvanın çalışmalarını yaptı. Fransa Eski Başkanı Nikolas Sarkozy ile 2020 Dünya Kupası'nın Katar'da düzenlenmesi için bu ülkeden önemli tavizler kopardı.

4.11.2018Avrupa
Sarkozy’den İngiltere’yi Brexit’ten vazgeçirme önerisi

Sarkozy’den İngiltere’yi Brexit’ten vazgeçirme önerisi

Fransa’nın eski Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy, Avrupa’ya İngiltere’yi ‘boşanma’dan vazgeçirmek için yeni bir anlaşma yapmasını önerdi.

1.11.2018Avrupa
Sarkozynin yolsuzluk davasına ilk itirazı reddedildi

Sarkozy'nin yolsuzluk davasına ilk itirazı reddedildi

Fransa eski cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy'nin, hakkında açılan yolsuzluk davasına yaptığı ilk itiraz reddedildi.

8.10.2018Dünya
Bodrum tatiline yatta devam

Bodrum tatiline yatta devam

Fransa’nın eski cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy, şarkıcı eşi Carla Bruni ve çocukları, Bodrum tati-line devam ediyor.

21.08.2018Magazin
Bodrum’un Fransızları

Bodrum’un Fransızları

Fransa’nın eski cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy ile eşi Carla Bruni, Bodrum’da tatil yapıyor. Ünlü çift önceki gün özel bir yatla koyları gezdi.

19.08.2018Magazin
Dolandırıcılar yaşlanma karşıtı krem reklamında Macronun eşini kullandı

Dolandırıcılar yaşlanma karşıtı krem reklamında Macron'un eşini kullandı

Fransa'da 'kırışıklıklara karşı mucizevi etki' yaptığı iddia edilen yaşlanma karşıtı krem reklamında first lady'nin ismi ve yüzü kullanılarak dolandırıcılık yapıldı. 64 yaşındaki Brigitte Macron, şirkete karşı harekete geçti.

10.05.2018Dünya
Erdoğandan Batıya sert tepki: Sizi alaşağı edeceğiz

Erdoğan'dan Batı'ya sert tepki: Sizi alaşağı edeceğiz

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Fransa’da eski Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy dahil 300 kişinin ‘Kuran-ı Kerim’den bazı ayetlerin çıkarılması’ talebiyle imzaladığı bildiriye, “Ey Batı bak; kutsallarınıza saldırmayacağız ama sizi alaşağı edeceğiz. Biz sizin ne denli aşağılık olduğunuzu biliyoruz” diye tepki gösterdi. Erdoğan, partisinin dünkü Meclis grubunda özetle şunları söyledi:

8.05.2018Gündem
AK Partili Bozdağdan 300 Fransız tepkisi

AK Partili Bozdağ'dan '300 Fransız' tepkisi

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, Le Parisien gazetesinde yayımlanan bir bildiride, şiddet ve Yahudi düşmanlığı yaydığı iddiasıyla Kur’an-ı Kerim’in bazı ayetlerinin çıkarılması yönündeki talepleri sert sözlerle eleştirdi. Bozdağ, "Bunlar 21. yüzyılın beyinsizleri, barbarları ve Ebu Cehilleridir; DEAŞ’ın batı versiyonudur." dedi.

7.05.2018Gündem
Fransa’da da şok etkisi

Fransa’da da şok etkisi

FRANSA’da aralarında eski Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy’nin de yer aldığı 300 kişinin imzaladığı bildirinin odağında antisemitizmle mücadele olsa da ‘Kuran’ın şiddeti teşvik eden bazı ayetler içerdiği’ iddiası ve bunların değiştirilmesi yönündeki talep şok etkisi yarattı.

6.05.2018Dünya

Yazar Sonuçları

Sınırsız istekler

Haçlı Seferleri ile başlayan savaşlar sürdürülüyor... 

2.11.2020

Vaveylalar

Fransa kendi içindeki farklılıklara farklı davranışlarıyla, ötekileştirmeleriyle dünya gündeminin ilk sıralarını paylaşıyor...

31.10.2020

Bodrum’dan son havadisler

İstanbul’dan Bodrum’a transfer olan yeni nesil restoran... Yalıkavak’taki Tulum havası... 250 lira giriş ücreti olan en popüler plaja dair detaylar... Ve diğer taze Bodrum notları. Hepsi burada.

8.06.2019

Bodrum bu yaz daha çok yükselecek, çünkü...

Conde Nast Traveller mayıs sayısında şık bir sürpriz yaptı ve “Türk Riviera’sına Dönüş” başlığıyla kapsamlı bir Bodrum yazısı yayınladı.

8.04.2019

Yeni Zelanda’dan yollanan nefret mesajı

Bu hafta başında Çanakkale Deniz Zaferi’nin 104. yılı anma törenleri gerçekleştirildi. Çanakkale Savaşları Türkiye tarihi kadar Dünya tarihi için de büyük önem taşıyor. Bu savaşın bugün Türkiye ile Yeni Zelanda’yı birleştiren bir yönü de var.

21.03.2019