MENÜ
Arşiv

Meb

Meb ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Meb haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 10.128 Meb haberi bulunmuştur.

Millî Eğitim Bakanlığı, Anayasa, 430 sayılı Tevhid-i Tedrisat Kanunu, 1739 sayılı Millî Eğitim Temel Kanunu ile kalkınma plan ve programları doğrultusunda millî eğitim hizmetlerini yürütmek üzere kurulan bakanlıktır. Bu bakanlık aslen 1869 yılında Maarif Nezareti adı altında kurulmuştur.

Meb Haberleri

25 belediyeye kurs açma izni verildi

25 belediyeye kurs açma izni verildi

MEB, Türkiye genelinde 25 belediyeye ilkokul, ortaokul ve lise kademesindeki öğrencilerin derslerine destek amacıyla ‘eğitim iş birliği protokolü’ kapsamında kurs açma izni verdi. Ders dışında öğrencilerin sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetlerine katılacağı sosyal etkinlik merkezlerinin standartlarıyla ilgili çalışmalarda da sona gelindi. Tüm kademelerdeki öğrenciler, belediyelerin hem kurs imkanlarından hem de sosyal etkinlik faaliyetlerinden yararlanabilecek.

26.5.2017Eğitim
W-X-Q derste

W-X-Q derste

MİLLİ Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) yeni uygulamasıyla okullarda ilk kez Türkçe dersi kapsamında alfabede olmayan w-x ve q harfleri müfredata girdi.

25.5.2017Eğitim
Yaz tatili ne zaman Okullar ne zaman kapanacak

Yaz tatili ne zaman? Okullar ne zaman kapanacak?

Yaz tatili ne zaman başlayacak sorusu binlerce öğrenci tarafından en çok merak edilen konular arasında yer alıyor. 2016-2017 eğitim ve öğretim yılının son döneminde okulların ne zaman kapanacağı öğrenciler arasında en çok konuşulan konu oldu. Peki, Yaz tatili ne zaman? Okullar ne zaman kapanacak?

25.5.2017Eğitim
2017 TEOG sonuçları ne zaman açıklanacak

2017 TEOG sonuçları ne zaman açıklanacak?

TEOG sonuçlarının ne zaman açıklanacağı binlerce öğrenci tarafından merak edilen konuların başında geliyor. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen TEOG sınavı tüm öğrencilerin güzel bir lisede okuyabilmesi için imkan sağlayacak. Yıl boyunca TEOG sınavı için çalışan öğrenciler, emeklerinin karşılığını almayı bekliyorlar. Peki, 2017 TEOG sonuçları ne zaman açıklanacak?

25.5.2017Eğitim
MEB Müsteşar Yardımcısı Bilgili: Özel yetenekli öğrenciler iyi yetiştirilmeli

MEB Müsteşar Yardımcısı Bilgili: Özel yetenekli öğrenciler iyi yetiştirilmeli

Bu yıl ilk kez Antalya’da düzenlenen ‘Bilim ve Sanat Merkezleri (BİLSEM) Festivali’ne Türkiye’nin 80 ilinden birçok öğrenci, öğretmen ve veli katıldı. Öğrenciler yaptıkları projeleri sergiledi. Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Ahmet Emre Bilgili, özel yetenekli öğrencilerin iyi yetiştirilmesi gerektiğini söyleyerek, “Özel yetenek ne kadar erken keşfedilirse o kadar iyi geliştirilir ve yönlendirilir” dedi.

25.5.2017Eğitim
“2019’da ikili eğitime son vereceğiz”

“2019’da ikili eğitime son vereceğiz”

MEB Müsteşarı Yusuf Tekin, 2019'da Türkiye'nin tamamında ikili eğitime son verileceğini ve tam gün eğitime geçileceğini belirtti. Tekin, "Okullarımız, normal eğitim öğretim bittikten sonra derslik ihtiyacı olan, kurs açmak isteyen halk eğitim merkezlerimizin ortak kullanımına sunulacak" dedi.

25.5.2017Eğitim
Okullar, öğrenme etkisine göre renklenecek

Okullar, öğrenme etkisine göre renklenecek

MEB ile bir boya firması uzman psikolog eşliğinde hazırlanan okul renkleri koleksiyonu, renklerin öğrenme üzerindeki etkilerini belirleyecek.

24.5.2017Eğitim
TEOG sonuçları ne zaman açıklanacak TEOG puan hesaplama

TEOG sonuçları ne zaman açıklanacak? TEOG puan hesaplama!

TEOG sonuçları ne zaman açıklanacak sorusu, mazeret sınavlarının tamamlanmasının ardından öğrenciler için araştırma konusu oldu. Liseye geçiş yapmak isteyen öğrencilerin merakla beklediği TEOG sonuçları, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından erişime açılacak. Peki, TEOG sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, adayların merakla araştırdığı konu ve puan hesaplama işlemi hakkında detaylı bilgiler

23.5.2017Eğitim

81 ilden 81 öğretmen Sivas'ta buluştu

81 ilden 81 öğretmen Sivas'ta buluştu

23.5.2017Sivas
12 yıllık “bitişik eğik el yazısı” kalktı

12 yıllık “bitişik eğik el yazısı” kalktı

MİLLİ Eğitim Bakanlığı (MEB), 12 yıldır okullarda zorunlu olan bitişik eğik el yazısı ile okuma-yazma modelini kaldırdı. Yeni dönem dik yazıyla başlayacak, eğik yazıyla devam edecek.

23.5.2017Gündem
Dik temel harf dönemi yeni eğitim yılında başlıyor

'Dik temel harf' dönemi yeni eğitim yılında başlıyor

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, gelecek eğitim-öğretim yılından itibaren ilk okuma yazma eğitiminde el yazısı yerine dik temel harfler kullanılması kararını verdiklerini belirtti. Bakan Yılmaz, "Evlatlarımızı hayata hazırlayacağız. Çağın gerektirdiği bilgi, beceri ve değerleri vereceğiz. Bunu yapabilmek için çocuklarımıza okumayı ve yazmayı sevdirmemiz lazım" dedi.

23.5.2017Eğitim
Okullar ne zaman kapanacak 2017 Yaz tatili ne zaman başlıyor

Okullar ne zaman kapanacak? 2017 Yaz tatili ne zaman başlıyor?

Okullar ne zaman kapanıyor sorusu, sınavların tamamlandığı ve performans notlarının verilmeye başlandığı şu günlerde, öğrenciler tarafından araştırılmaya devam ediyor. Okullar ne zaman kapanıyor, yaz tatili ne zaman bitecek sorusu ile konunun detaylarını öğrenmek isteyen vatandaşlar, Milli Eğitim Bakanlığı'nın açıklamasını sorguluyor. Peki, okullar ne zaman kapanacak? İşte, yaz tatili hakkında detaylı bilgiler

23.5.2017Eğitim
Boyu kadar kanunu çalarken herkesi şaşırtıyor

Boyu kadar kanunu çalarken herkesi şaşırtıyor

Özel yetenekli çocukların gittiği BİLSEM’de kanun eğitimi alan 9 yaşındaki Eren Tekin, merkezin en küçük kanuni öğrencisi. Üstelik kanunla çok daha öncesinde, 6 yaşında tanışıyor. Daha okuma-yazma öğrenmeden tellerin başına oturuyor. Gittiği yerlerde neredeyse boyu kadar olan kanunuyla sahneye çıktığında önce şaşkınlıkla karşılanıyor Tekin. Daha sonra tebrik ve alkışlarla uğurlanıyor.

23.5.2017Eğitim
Ehliyet sınav soruları ve cevapları açıklandı mı | 20 Mayıs sonuçları ne zaman açıklanacak

Ehliyet sınav soruları ve cevapları açıklandı mı? | 20 Mayıs sonuçları ne zaman açıklanacak?

Ehliyet sınavlarının bu yılki 2. sınavı 20 Mayıs Cumartesi günü gerçekleşti. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından uygulanan Motorlu Taşıtlar Sürücü Adayları Sınavı'nda (MTSAS) ilk yardım, trafik ve çevre, araç tekniği, trafik adabı alanlarından soru yöneltildi. Sürücü adaylarının gözü kulağı şimdi soru ve cevaplarda! Peki, Ehliyet sınav soruları ve cevapları yayınlandı mı? Sonuçlar ne zaman açıklanacak?

23.5.2017Eğitim
Sahne çingenelerin

Sahne çingenelerin

Doğu Avrupa’nın geleneksel Çingene ve Yahudi şarkılarını kendilerine özgü yorumlayan Barcelona Gipsy Balkan Orchestra, 31 Mayıs akşamı MEB Şura Salonu’nda sahne alacak.

22.5.2017Ankara
Okul terki, devamsızlık ve güvenliğin önemi

Okul terki, devamsızlık ve güvenliğin önemi

Okul iklimini ve öğrencilerin eğitim süreçlerini olumlu etkileyen faktörlerin başında mutlu ve güvenli bir okul ortamının varlığı geliyor. Öğrenci ve öğretmenlerin kendilerini eğitime odaklayabilmeleri için öncelikle kaygı ve korkunun olmadığı, özgür ve güvenli bir okul ikliminin sağlanması lazım.

22.5.2017Eğitim
Yaz tatili ne zaman Okullar ne zaman kapanacak

Yaz tatili ne zaman? Okullar ne zaman kapanacak?

Yaz tatilinin ne zaman başlayacağını merak eden binlerce öğrenci konuyla ilgili araştırmalarına devam ediyor. Havaların iyice ısınmasıyla birlikte artık güzel bir tatil yapmak isteyen öğrenciler, hem bütün bir yılın stresini atmak hem de sınavlardan biraz uzaklaşmak istiyorlar. Peki, Yaz tatili ne zaman? Okullar ne zaman kapanacak?

20.5.2017Eğitim
Ehliyet Sınavı saat kaçta yapılacak İşte giriş belgesi sorgulama ekranı

Ehliyet Sınavı saat kaçta yapılacak? İşte giriş belgesi sorgulama ekranı

Ehliyet sınavı bugün yapılacak. Sınava girecek adaylar Ehliyet sınavının saat kaçta yapılacağını merak ediyor. MEB tarafından yapılan sınavları yılda 5 kez düzenleniyor. Peki Ehliyet sınavı saat kaçta başlayacak? İşte sınav öncesi gerekli bilgiler ve sınav giriş belgesi sorgulama ekranı

20.5.2017Gündem
Mazeret sınavlarının ilk gün oturumu yapıldı

Mazeret sınavlarının ilk gün oturumu yapıldı

Milli Eğitim Bakanlığı’nca (MEB), 8'inci sınıflar için Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sistemi kapsamında ikinci dönem mazeret sınavlarının ilk gün oturumu tamamlandı.

20.5.2017Eğitim
MEB 81 ilde mesleki eğitim hamlesi başlatıyor

MEB 81 ilde mesleki eğitim hamlesi başlatıyor

Milli Eğitim Bakanlığı’nca (MEB), çıraklık eğitiminin örgün eğitim kapsamına alınması ve mesleki eğitimde reform niteliğindeki değişikliklerin kamuoyuna tanıtılması amacıyla 81 ilde tanıtım faaliyetleri başlatılacak.

20.5.2017Eğitim
Madalya avcısı Zeynep

Madalya avcısı Zeynep

Madalya avcısı Zeynep

20.5.2017İzmir
Mazeret sınavlarının ilk gün oturumu başladı

Mazeret sınavlarının ilk gün oturumu başladı

Milli Eğitim Bakanlığı’nca (MEB), 8. sınıflar için Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sistemi kapsamında ikinci dönem mazeret sınavlarının ilk gün oturumu başladı.

20.5.2017Eğitim
TEOG 2. Dönem mazeret sınavları yarın saat kaçta başlayacak

TEOG 2. Dönem mazeret sınavları yarın saat kaçta başlayacak?

TEOG sınavının yarın saat kaçta başlayacağı ve biteceği yüz binlerce öğrenci ve veli tarafından merak edilen konular arasında yer alıyor. TEOG 2. Dönem mazeret sınavları 20-21 mayıs tarihlerinde yapılacak ve binlerce öğrenci güzel bir sonuç alabilmek için ter dökecek. Çocuklarını okula götürecek olan veliler ise TEOG sınavının yarın saat kaçta başlayacağını araştırıyor. Peki, TEOG 2. Dönem mazeret sınavları yarın saat kaçta başlayacak?

19.5.2017Eğitim
Ehliyet sınavı yarın saat kaçta yapılacak Ehliyet almak için gerekli şartlar neler

Ehliyet sınavı yarın saat kaçta yapılacak? Ehliyet almak için gerekli şartlar neler?

Ehliyet sınavının yarın saat kaçta yapılacağı binlerce sürücü adayı tarafından merak edilen konulardan birisi haline geldi. Ehliyetlerini almak ve artık araba kullanmak isteyen birçok vatandaş yarın ehliyet sınavında ter dökecek. Öte yandan vatandaşlar ehliyet almak için gerekli şartların neler olduğunu da merak ediyorlar. Peki, Ehliyet sınavı yarın saat kaçta yapılacak? Ehliyet almak için gerekli şartlar neler?

19.5.2017Gündem
TEOG mazeret sınavları hafta sonu

TEOG mazeret sınavları hafta sonu

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), ortaokul 8'inci sınıf öğrencilerine yönelik Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sistemi kapsamında 26-27 Nisan'da yapılan ikinci dönem merkezi ortak sınavlara katılamayan öğrenciler için mazeret sınavları 20 Mayıs'ta başlayacak ve iki gün sürecek.

19.5.2017Eğitim
Velilere 3-5 derslik kurs uyarısı

Velilere '3-5 derslik' kurs uyarısı

29 Temmuz’dan itibaren etüt merkezleri kapatılacak. Özel öğretim kursları ise 1 Ağustos’tan sonra tek dersten faaliyet gösterecek. MEB Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürü Kemal Şamlıoğlu velileri uyararak, “Üç, beş ders vereceğiz diyenlere itibar etmeyin” dedi.

18.5.2017Eğitim
2017-2018 eğitim-öğretim yılında okullar ne zaman açılacak

2017-2018 eğitim-öğretim yılında okullar ne zaman açılacak?

2017/2018 yılında okullar ne zaman açılacak sorusu Milli Eğitim Bakanlığı 2017/2018 eğitim öğretim takvimi ile yanıt buldu. Milli Eğitim Bakanlığı'nın yayımladığı takvime göre 2017-2018 eğitim öğretim yılı 8 Haziran Cuma günü son bulacak. Peki, 2017/2018 döneminde okullar ne zaman açılacak? İşte, detaylar

18.5.2017Eğitim
Suriyeli yetimler için yapılan Yaşam Merkezi açıldı

Suriyeli yetimler için yapılan 'Yaşam Merkezi' açıldı

Suriyeli yetimler için yapılan 'Yaşam Merkezi' açıldı

18.5.2017Hatay
‘Dik temel harflerle okuma yazma’ kamuoyuna tanıtılacak

‘Dik temel harflerle okuma yazma’ kamuoyuna tanıtılacak

MEB tarafından, gelecek eğitim ve öğretim yılından itibaren uygulanması planlanan ‘dik temel harflerle ses esaslı okuma yazma öğretimi yöntemi’, 23 Mayıs Salı günü Ankara'da düzenlenecek toplantıyla tanıtılacak.

18.5.2017Eğitim
Öğretmenlere yeni müfredat eğitimi

Öğretmenlere yeni müfredat eğitimi

Güncellenen öğretim programları için ‘eğitici eğitimi’ çalışması Aydın’da gerçekleştirildi. İllerde yapılacak olan eğitimlerin izleme-değerlendirmesi ve koordinasyonunu sağlamak amacıyla program koordinatörü öğretmenlerin giriş yapabileceği bir web sitesi hazırlanması da planlanıyor.

18.5.2017Eğitim
Betam: 15-19 yaş arasındaki 850 bin genç ne işgücünde ne eğitimde

Betam: 15-19 yaş arasındaki 850 bin genç ne işgücünde ne eğitimde

Betam: 15-19 yaş arasındaki 850 bin genç ne işgücünde ne eğitimde

18.5.2017İstanbul
MEBden özel okul teşviklerine sıkı denetim

MEB'den özel okul teşviklerine sıkı denetim

Milli Eğitim Bakanlığı’nca (MEB), maarif müfettişleri ve Sayıştay denetçilerince çeşitli illerde yapılan denetimlerde, bazı velilerin ve özel okulların gerçek dışı beyanlarla haksız eğitim ile öğretim desteği ödemelerine sebebiyet verdikleri belirlendi.

18.5.2017Eğitim
Robot yarışmasında kısıtlı olanaklara rağmen üçüncü oldular

Robot yarışmasında kısıtlı olanaklara rağmen üçüncü oldular

Robot yarışmasında kısıtlı olanaklara rağmen üçüncü oldular

18.5.2017İstanbul
Sözleşmeli öğretmen mülakat sonuçları açıklandı - Sözleşmeli öğretmen tercihleri nasıl yapılacak

Sözleşmeli öğretmen mülakat sonuçları açıklandı! - Sözleşmeli öğretmen tercihleri nasıl yapılacak?

Sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçları bugün itibariyle MEB tarafından adayların erişimine açıldı. Binlerce öğretmen adayı, sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçlarını sorgulamak için MEB’in resmi internet sitesini ziyaret etmeye başladı. Sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçları açıklanır açıklanmaz sorgulama sayfasında yoğunluk yaşandı. Öte yandan binlerce öğretmen adayı sözleşmeli öğretmenlik tercihlerinin nasıl yapılacağını merak etmeye başladılar. Peki, sözleşmeli öğretmen tercihleri nasıl yapılacak?

17.5.2017Gündem
Sözleşmeli öğretmen alımı mülakat sonuçları açıklandı

Sözleşmeli öğretmen alımı mülakat sonuçları açıklandı 

Sözleşmeli öğretmen alımı mülakat sonuçları açıklandı 

17.5.2017Ankara
Liseliler yengeç robot tasarladı

Liseliler yengeç robot tasarladı

Konya’da lise öğrencileri tarafından tasarlanan yengeç robotun birçok alanda kullanılması hedefleniyor.

17.5.2017Eğitim
Sözleşmeli öğretmen mülakat sonuçları için büyük iddia MEB açıklamasına göre...

Sözleşmeli öğretmen mülakat sonuçları için büyük iddia! MEB açıklamasına göre...

Sözleşmeli öğretmen mülakat sonuçları, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından atamalarının gerçekleştirilmesini bekleyen 20 bin 127 öğretmen için heyecanı doruklara çıkardı. Geçtiğimiz hafta sonu mülakatları tamamlayan adaylar, Milli Eğitim Bakanlığı'nın değerlendirmeye aldığı sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçları için sorgulamalarını gerçekleştirdi. Peki, sözleşmeli öğretmen sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, merakla beklenen konu hakkında detaylı bilgiler

17.5.2017Eğitim
OHAL Komisyonu Başkanı Adalet Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Selahaddin Menteş oldu

OHAL Komisyonu Başkanı Adalet Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Selahaddin Menteş oldu

OHAL Komisyonu Başkanı Adalet Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Selahaddin Menteş oldu

16.5.2017Ankara
OHAL komisyonu tamam

OHAL komisyonu tamam

BAŞBAKAN Binali Yıldırım dün partisinin grup toplantısında OHAL İşlemleri İnceleme Komisyonu üyelerinin belirlendiğini ve göreve başlayacağını açıkladı.

16.5.2017Gündem
Son dakika... OHAL Komisyonu Başkanı belli oldu

Son dakika... OHAL Komisyonu Başkanı belli oldu

Adalet Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Selahaddin Menteş Komisyon Başkanı oldu.

16.5.2017Gündem
18 Mayıs okullar ve resmi daireler yarım gün mü

18 Mayıs okullar ve resmi daireler yarım gün mü?

18 Mayıs okullar ve resmi daireler yarım gün mü? 19 Mayıs nedeniyle 3 günlük bir tatili garantileyen vatandaşların gündeminde bu soru var. Hafta sonuyla birleştirebilecekleri bir tatil planı yapmak isteyen öğrenciler ve velilerin merakını giderek açıklama MEB'in takviminde yer alıyor. İşte, MEB'ten 18 Mayıs yarım gün mü tam gün mü olacağına ilişkin açıklama

16.5.2017Gündem
Okullar ne zaman kapanacak MEB bilgisi

Okullar ne zaman kapanacak? MEB bilgisi

Okullar ne zaman kapanacak sorusu öğrenciler tarafından merakla araştırılmaya başlandı. Sınavların yavaş yavaş tamamlanmasıyla birlikte okulların kapanacağı tarihi merakla sorgulayan vatandaşlar, yaz tatili programını çizebilmek için okullar ne zaman kapanacak sorusuna cevap arıyor. Peki, öğrenciler kadar ebeveynlerin de merak ettiği okullar ne zaman kapanacak? İşte, yaz tatili başlangıcı için o süreç ve MEB bilgisi

16.5.2017Eğitim
Haydi çocuklar kodlamaya

Haydi çocuklar kodlamaya

Amerika İş Gücü İstatistik Bürosunun projeksiyonuna göre 2022’de bilgisayar ve matematik ile ilgili mesleklerde istihdam yüzde 18 artacak. Geleceğin meslekleri arasında gösterilen yazılım mühendisliği ise birçok insana iş kapısı açacak. Bu sebeple kodlama eğitiminin yaşı 4’e kadar indi.

15.5.2017IK
Ehliyet sınavı ne zaman Çıkmış ehliyet sınavı soruları

Ehliyet sınavı ne zaman? Çıkmış ehliyet sınavı soruları

Ehliyet sınavı için hazırlıklar devam ediyor. Trafiğe çıkma hayalini daha fazla ertelemek istemeyen sürücü adayları, çıkmış ehliyet sorularıyla alıştırma yapıyor. 18 yaşını doldurmuş her bireyin başvuruda bulunabileceği ehliyet sınavlarının bu yılki 2. sınavı mayıs ayı içerisinde gerçekleşecek. Peki, ehliyet sınavı ne zaman? Çıkmış sorulara nasıl ulaşılır? İşte, tüm detaylar!

15.5.2017Gündem
STEM için öğretmenler takım çalışması yapmalı

STEM için öğretmenler takım çalışması yapmalı

Son yıllarda STEM (Fen, Teknoloji, Mühendislik, Matematik) eğitim yaklaşımının ön plana çıktığını ve bu alanda yapılan çalışmaların gün geçtikçe arttığını görüyoruz. Ülkemizde gerçekleştirilen kongre, konferans ve çalıştaylar gibi bilimsel toplantılarda STEM eğitimiyle ilgili fikir ayrılıkları olsa da bu alanda çalışan bilim insanlarının ortak görüşü “STEM eğitiminin disiplinlerarası bir yaklaşım olduğu” yönünde. STEM’in disiplinlerarası doğası gereği öğrencilerden beklendiği gibi öğretmenlerin de takım çalışması yapması gerekiyor.

15.5.2017Eğitim
TEOG sınav sonuçları ne zaman açıklanacak İşte TEOG sonuç tarihi

TEOG sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte TEOG sonuç tarihi

TEOG sınav sonuçları için geri sayım devam ediyor. Ortaöğretimden liseye geçiş için yapılan sınavdan alacakları puanı merak eden öğrenciler, büyük bir heyecanla TEOG sonuç tarihini araştırıyor. Milyonlarca öğrenciyi ilgilendiren sınavın sonuçları online sistem üzerinden açıklanacak. Peki, TEOG sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

14.5.2017Eğitim
Gençlere özel 19 Mayıs programı

Gençlere özel 19 Mayıs programı

Sevda Cenap And Müzik Vakfı, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında Mayıs’ta gençlere özel etkinlikler düzenliyor.

12.5.2017Ankara
TBMM Komisyonu: Özel yurtlar ücretsiz olmayacak, barınma amacı dışında kullanılmayacak

TBMM Komisyonu: Özel yurtlar ücretsiz olmayacak, barınma amacı dışında kullanılmayacak

TBMM Komisyonu: Özel yurtlar ücretsiz olmayacak, barınma amacı dışında kullanılmayacak

11.5.2017Adana
Rehberlik yönetmeliği onaya sunulacak

Rehberlik yönetmeliği onaya sunulacak

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Müsteşarı Yusuf Tekin, Rehberlik ve Psikolojik Danışma Hizmetleri Yönetmenliği üzerinde çalışıldığını ve önümüzdeki günlerde onaya sunulacağını duyurdu. Tekin, basında yönetmelik hakkında çıkan haberlerin rehber öğretmenleri yanlış bilgilendirdiğini belirterek, Twitter’dan özetle şu açıklamayı yaptı:

10.5.2017Gündem

Yazar Sonuçları

Süper nesil yükleniyor hazır mısın

Süper nesil yükleniyor hazır mısın?

MİLLİ Eğitim Bakanlığı’nın yeni müfredat hazırlıklarına başlaması “Atatürk sosyal bilimler derslerinden kaldırılıyor” ve “Evrim Teorisi müfredattan çıkarılıyor” hattında tartışılmıştı.

15.5.2017Kanat ATKAYA