MENÜ
Arşiv
Yazarlara Göre
Cengiz ÇANDAR63Hadi ULUENGİN62Doğan HIZLAN46Murat BARDAKÇI40Ertuğrul ÖZKÖK38Uğur CEBECİ36Yalçın BAYER35Vahap MUNYAR27Yalçın DOĞAN25Sedat ERGİN23Gila BENMAYOR22Ahmet HAKAN22Fatih ÇEKİRGE19Özdemir İNCE17Mehmet Ali BİRAND16Ferai TINÇ15Tufan TÜRENÇ13Soner YALÇIN13Yılmaz ÖZDİL12Ayşe ARMAN11Mehmet Y. YILMAZ11Taha AKYOL11Akif BEKİ10Nilgün Tekfidan GÜMÜŞ9 Yener SÜSOY8Tolga TANIŞ8Mehmet YAŞİN7Yaşar SÖKMENSÜER7Oktay EKŞİ6Tuğrul ŞAVKAY6Şükrü KÜÇÜKŞAHİN6Nurten ERK TOSUNER5Kubilay KESKİN5Muammer ELVEREN5Ayçe DİKMEN5İsmet BERKAN5Nihat DEMİRKOL5Cengiz SEMERCİOĞLU4Haluk KALAFAT4Ayşe ÖZEK KARASU4Yaşar Nuri Öztürk4Fatih Tekeci4İrem Köker4Naci Cem Öncel4Verda ÖZER4Bekir COŞKUN3Cüneyt ÜLSEVER3Enis BERBEROĞLU3Erkan ÇELEBİ3Kanat ATKAYA3Kurthan FİŞEK3Şükrü KIZILOT3Yonca TOKBAŞ3Mehmet Barlas3Melike Birgölge3Şenay DÜDEK3İlber Ortaylı3Mümtaz SOYSAL2Mehmet Nuri YILMAZ2Sahrap SOYSAL2Yorgo KIRBAKİ2Melda Narmanlı ÇİMEN2Sevil ATASOY2Deniz SİPAHİ2Yaşar AKSOY2Mehmet Uğur YÜKSEL2Uğur VARDAN2Selim Türsen2Murat Yetkin2Emin ÇÖLAŞAN1Erdal SAĞLAM1Fatih ALTAYLI1Doğan ULUÇ1İlter TÜRKMEN1Muharrem SARIKAYA1Oya BERBEROĞLU1Serdar TURGUT1Yasemin BORAN1Deniz BAYRAMOĞLU1Reha ERUS1Sevgi'nin Diviti1Figen BATUR1Bünyamin SÜRMELİ1Prof.Dr. Mikdat KADIOĞLU1Mesude ERŞAN1Nil KARAİBRAHİMGİL1Ömür GEDİK1Cenker TEZEL1Onur BAŞTÜRK1Rauf TAMER1Gülçin TELCİ1Rahmi TURAN1Ömer BİLGE1Zeynel LÜLE1Ege CANSEN1Nuray MERT1Eyüp CAN1Yonca TOKBAŞ - Kelebek1Tuna KİREMİTÇİ1Orhan CAN1

Kahire

Kahire ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Kahire haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 6.449 Kahire haberi bulunmuştur.

Kahire Haberleri

Mübarek 6 yıl sonra serbest

Mübarek 6 yıl sonra serbest

Mısır’ın eski Devlet Başkanı Hüsnü Mübarek, altı yıllık tutukluluk süresinin ardından dün serbest bırakıldı.

24.3.2017Dünya
Hüsnü Mübarek 6 yıl süren tutukluluğun ardından serbest bırakıldı

Hüsnü Mübarek 6 yıl süren tutukluluğun ardından serbest bırakıldı

Mısır'ın devrik Cumhurbaşkanı Hüsnü Mübarek'in altı yıl süren tutukluluğunun ardından serbest bırakıldığı açıklandı.

24.3.2017Dünya
11 soruda kabin yasağı

11 soruda kabin yasağı

Aralarında İstanbul’un da bulunduğu 8 şehirdeki 10 havalimanından ABD’ye, Türkiye’nin de olduğu 6 ülkedeki tüm noktalardan İngiltere’ye doğrudan sefer yapacak uçaklarda yolcuların uçağa cep telefonundan büyük elektronik cihaz sokamayacak olması birçok soruyu da beraberinde getirdi. Dün başlayan bu yasak ile ilgili merak edilenleri uzmanlara sorduk. İşte o sorular ve yanıtları...

22.3.2017Ekonomi
ABDnin elektronik cihaz yasağı ekonomik misilleme iddiası

"ABD'nin elektronik cihaz yasağı ekonomik misilleme" iddiası

Washington yönetiminin 8 ülkeden ABD’ye direkt uçuşlara uyguladığı elektronik cihaz yasağının, güvenlik gerekçesiyle değil, ekonomik nedenlerden kaynaklandığı iddia edildi.

22.3.2017Dünya
ABDnin İstanbul yasağı için Hükümetten flaş hamle

ABD'nin İstanbul yasağı için Hükümet'ten flaş hamle

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, ABD'nin uçakta elektronik cihaz yasağına ilişkin ABD'li muhataplarına mektup gönderdi. Arslan, "Türkiye uluslararası güvenlik kurallarına uyuyor. İstanbul ve Ankara yasak kapsamından çıkarılmalı" dedi.

22.3.2017Gündem
ABD İstanbulu da kapsayan yasağın nedenini açıkladı

ABD İstanbul'u da kapsayan yasağın nedenini açıkladı!

ABD, aralarında Türkiye'nin bulunduğu sekiz ülkeden yapılacak direkt uçuşlara getirilen elektronik cihaz yasağı kararını "güçlü terör tehditlerinin ticari uçaklara sızacağı tehlikesi" gerekçesiyle aldığını açıkladı.

22.3.2017Dünya
ABDye seyahat edeceklere kötü haber

ABD'ye seyahat edeceklere kötü haber

ABD'ye gidecekseniz elektronik eşyalarınızı yanınıza alırken bir konuda dikkatli olmanız gerekiyor. Aralarında İstanbul'un da bulunduğu, sekiz ülkedeki 10 hava limanından ABD'ye doğrudan sefer yapacak uçaklara binecek olan yolcular kabinde yanlarına boyutu cep telefonundan büyük elektronik cihaz alamayacak.

22.3.2017Teknoloji
Kabin yasağı

Kabin yasağı

Amerika ve Birleşik Krallık Türkiye’nin de içinde bulunduğu birçok ülkeden ABD’ye yapılan uçuşlarda, yolcuların akıllı telefondan büyük elektronik cihazları yanlarına almalarını yasakladı. Bu uçuşlarda artık tablet, kamera ve bilgisayarlar uçakların bagaj bölümüne teslim edilecek. THY yetkilileri ilk uygulamanın bugün sabah 08.30 New York uçağı ile başladığını açıkladı.

21.3.2017Ekonomi
Son Dakika: ABDnin yasak kararı sonrası Çavuşoğlundan ilk açıklama

Son Dakika: ABD'nin yasak kararı sonrası Çavuşoğlu'ndan ilk açıklama

ABD'nin başkenti Washington'da konuşan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ABD'nin, 8 ülkeden doğrudan uçuşlarda cep telefonundan büyük elektronik cihazları yolcuların yanlarına almalarını yasaklayan kararına ilişkin, "Bir endişe varsa güvenlikle ilgili birimlerimiz bir araya gelip tedbirleri almamız lazım. Yasaklamalarla bu iş olmaz. Bir DEAŞ teröristi herhangi bir yerden binebilir. Önemli olan, onların bindiği yerlerde gerekli tedbirleri alabilmektir" dedi. Öte yandan dün akşam İngiltere'de aynı yasağı uygulayacağını duyurdu. ABD'nin kısıtlama kararı bugün başlıyor. 08.05’te Atatürk Havalimanı’ndan Londra’ya yapılan seferde ise yasak henüz uygulanmaya başlamadı. İngiltere uçuşlarında uygulamanın ne zaman başlayacağının henüz kesinleşmediği öğrenildi.

21.3.2017Gündem
Elektronik cihaz yasağı başladı

Elektronik cihaz yasağı başladı

Elektronik cihaz yasağı başladı

21.3.2017İstanbul
Ankara’da elektronik cihaz yasağı toplantısı

Ankara’da elektronik cihaz yasağı toplantısı

Ankara’da elektronik cihaz yasağı toplantısı

21.3.2017İstanbul
Son dakika: ABDnin İstanbul kararından sonra bu kez İngiltere

Son dakika: ABD'nin 'İstanbul' kararından sonra bu kez İngiltere!

ABD Başkanı Donald Trump bugün şok bir yasağa imza attı. Aralarında İstanbul’un da bulunduğu sekiz ülkedeki 10 havalimanından ABD’ye doğrudan sefer yapacak uçaklara binecek olan yolcular kabinde yanlarına boyutu cep telefonundan büyük elektronik cihaz alamayacak. THY yetkilileri ilk uygulamanın yarın sabah 08.30’da İstanbul’dan New York’a gidecek uçak yolcuları ile başlayacağını açıkladı. ABD'nin ardından İngiltere de aynı kararı aldı. İngiliz hükümeti, Türkiye dahil 6 ülkeden Birleşik Krallık'a doğrudan yapılan uçuşlarda, yolcuların bazı elektronik cihazları kabine almasının yasaklandığını duyurdu.

21.3.2017Dünya
Mısırda aslında ne oldu

Mısır'da aslında ne oldu?

ONUR Sinan Güzaltan’ın yeni kitabı çıktı. Tarih boyunca medeniyetlere beşiklik etmiş Mısır’da 6 yıl önce patlak veren isyanın etkilerinin mercek altına alındığı kitapta, bu isyanın etkilenin sadece bölgede de büyük olduğuna işaret ediliyor.

20.3.2017Keyif
Dünyanın en eski piramidi: Begazinskaya / Kazakistan

Dünyanın en eski piramidi: Begazinskaya / Kazakistan

Kazakistan'da günümüzden 3000-3500 yıl önce yapıldığı tahmin edilen bir piramit bulundu. Daha önce Meksika ve Çin'de, Mısır'dakilere benzer yada farklı formlarda piramitler bulunmuştu. Ama Kazakistan'da ilk kez bu tip bir yapıya rastlandı. İşte Begazinskaya olarak adlandırılan M.Ö. 500 yılına ait piramidin sırrı...

17.3.2017Seyahat
Yavuz Turgul’un yazıp Şener Şen’in canlandırdığı 7 muhteşem karakter

Yavuz Turgul’un yazıp Şener Şen’in canlandırdığı 7 muhteşem karakter

Sadece sinema tarihimizin değil, modern sivil tarihimizin en önemli isimlerinden olan Yavuz Turgul ve Şener Şen sayesinde bu millet gürül gürül kahkahalar attı, kırım kırım düşüncelere daldı, damla damla gözyaşı döktü. Beraberce yarattıkları karakterler ve replikler bizler tarafından arkadaş sofralarında, okul sıralarında, asker içtimalarında ve aşk tekliflerinde binlerce kez taklit edildi. İkiliye hayatımıza kattıkları sonsuz renk skalasından birkaç önemli örneği hatırlayarak ufak da olsun bir teşekkür edelim istedik. Çok büyüksünüz ustalar…

16.3.2017Keyif
Hüsnü Mübarekin tahliyesine karar verildi

Hüsnü Mübarek'in tahliyesine karar verildi

Mısır Başsavcılığı’nın devrik Cumhurbaşkanı Hüsnü Mübarek’in avukatı Ferid ed-Dib’in talebini değerlendirerek, Mübarek’in tahliyesine karar verdiği belirtildi.

13.3.2017Dünya
Mısırda 3 bin 300 yıllık heykeller bulundu

Mısır'da 3 bin 300 yıllık heykeller bulundu

Mısır'ın başkenti Kahire’nin doğusunda eski Mısır krallarına ait iki heykel bulunduğu ve heykellerden birinin 2. Ramses’e ait olduğunun tahmin edildiği belirtildi.

9.3.2017Dünya
Almanya imamları Mısır’da eğitmek istiyor

Almanya imamları Mısır’da eğitmek istiyor

Almanya, imamların radikal İslamcılığa karşı Türkiye’ye yerine Mısır’da El Ezher Üniversitesi’nde eğitilmesini istiyor.

4.3.2017Dünya
22 Şubat Çarşamba DHA Spor Gündemi

22 Şubat Çarşamba DHA Spor Gündemi

22 Şubat Çarşamba DHA Spor Gündemi

22.2.2017İstanbul
Cumhurbaşkanı Erdoğan: El-Bab temizlendikten sonra hedef Münbiç’tir

Cumhurbaşkanı Erdoğan: El-Bab temizlendikten sonra hedef Münbiç’tir

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'de yaşanan gelişmeler, 15 Temmuz'daki başarısız darbe girişimi, Suriye'de yıllardır devam eden iç savaş, Türkiye ve Rusya garantörlüğündeki ateşkes, terör örgütü DEAŞ'la mücadele başta olmak üzere birçok uluslararası konu hakkında açıklamalarda bulundu.

17.2.2017Gündem
Hava şehitleri için helva

Hava şehitleri için helva

Hava şehitleri için helva

17.2.2017Antalya
Dünyanın en kilolu kadını ameliyat için Hindistanda

'Dünyanın en kilolu kadını' ameliyat için Hindistan'da

500 kiloluk ağırlığıyla dünyanın en kilolu kadını olduğu tahmin edilen İman Ahmed Abdulati adlı Mısırlı kadın, mide ameliyatı için İskenderiye'den Hindistan'ın Mumbai kentine getirildi.

12.2.2017Dünya
Türkiye ile Mısır’ın ticari ilişkileri yeniden filizleniyor

Türkiye ile Mısır’ın ticari ilişkileri yeniden filizleniyor

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Heyeti, 4 yıl aradan sonra Mısır’da düzenlenen Mısır-Türkiye İş Forumu’na katıldı.

6.2.2017Ekonomi
Geleceğin 10 yazarı

Geleceğin 10 yazarı

Edebiyat dünyasının alanında yetkin 10 ismine ‘İlk kitabıyla dikkatlerini çeken, yeni çalışmalarını merakla bekledikleri yazarları’ sorduk. Ortaya Türkiye edebiyatının yeni yıldızları çıktı...

3.2.2017Kitap Sanat
Türk işadamlarının Mısır çıkarması

Türk işadamlarının Mısır çıkarması

Türk işadamlarının Mısır çıkarması

2.2.2017Gaziantep
Kapıları kapattı

Kapıları kapattı

ABD Başkanı Donald Trump, imzaladığı kararnameyle göçmenlere kapıları kapattı. Suriyeli mültecilere süresiz, diğerlerine 4 ay giriş yasağı getirildi. 7 Müslüman ülkenin vatandaşlarına da 90 gün boyunca vize verilmeyecek. Karar sonrası New York’ta havalimanında cuma gecesi iki Iraklı gözaltına alındı.

28.1.2017Dünya
39.605 sığınmacı, Almanya’ya aile birleşimiyle geldi

39.605 sığınmacı, Almanya’ya aile birleşimiyle geldi

Almanya’ya geçen yılın eylül ayı sonuna kadar aile birleşimiyle gelen sığınmacı sayısının 39 bin 605 olduğu açıklandı.

27.1.2017 Dünya
Üçlü ortak mekanizma

Üçlü ortak mekanizma

Suriye’de kalıcı ateşkes ve insani yardımların ulaştırılması için Esad rejimi ile muhalifler arasında Ankara ve Moskova’nın garantörlüğünde yapılan Astana turu dün tamamlandı. Türkiye, Rusya ve İran, Suriye’de ateşkesin denetlenmesi için üçlü ortak mekanizma kurma kararı aldı.

24.1.2017Dünya
THY uçağında kriz Yolcuları dövüp koltuğu kırdı

THY uçağında kriz! Yolcuları dövüp koltuğu kırdı

Slovenya vatandaşı Anton Cestnik İstanbul’dan Klimanjaro’ya giderken kriz geçirip yolcuları rahatsız edince Pilot Atatürk Havalimanı’na geri döndü. Cestnik’in polise verdiği ifadesinde panik atak hastası olduğunu söylediği, yanında da bu rahatsızlığa yönelik ilaçlar bulunduğu öğrenilirken THY'den yapılan açıklamada, şahsın önündeki yolcuları hedef alarak koltuğu ayaklarıyla tekmelediği, uçağın kumandasını ve koltuğun yan kısımlarına kırdığı belirtildi.

13.1.2017Gündem
panik atak hastası yolcu uçak döndürdü

"panik atak" hastası yolcu uçak döndürdü

"panik atak" hastası yolcu uçak döndürdü

13.1.2017İstanbul
Karı koca sorun çıkardı, THY uçağı geri döndü

Karı koca sorun çıkardı, THY uçağı geri döndü

TÜRK Hava Yolları’nın (THY) İstanbul - Kilimanjaro uçağı, evli oldukları öğrenilen iki yolcunun sorun çıkarması üzerine Kahire üzerinden İstanbul’a geri döndü.

13.1.2017Gündem
Karı koca sorun çıkardı, THY uçağı geri döndü

Karı koca sorun çıkardı, THY uçağı geri döndü

Karı koca sorun çıkardı, THY uçağı geri döndü

13.1.2017İstanbul
Ahmet Davutoğlundan 71 sayfalık cevap

Ahmet Davutoğlu'ndan 71 sayfalık cevap

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, darbe girişimiyle ilgili Meclis Araştırma Komisyonu'nun sorularına 71 sayfalık cevap gönderdi.

12.1.2017Gündem
THY, İDO ve Pegasustan sefer iptalleri İşte iptal edilen uçuş seferleri listesi

THY, İDO ve Pegasus'tan sefer iptalleri! İşte iptal edilen uçuş seferleri listesi

THY iptal edilen seferler listesine her geçen saat bir yenisi daha ekleniyo. THY yetkilileri, Atatürk Havalimanı ve Sabiha Gökçen Havaliman’larından yapılacak olan 277 iç ve dış hat seferinin iptal edildiğini açıkladı. Pegasus Hava Yolları da, iç ve dış hatta yapılması planlanan 74 seferini iptal etti. İstanbul Deniz Otobüsleri AŞ (İDO) ise, hava muhalefeti nedeniyle bazı dış hat seferlerini daha iptal etti. İşte THY ve Pegasus'un iptal edilen seferler

9.1.2017Gündem
Netanyahu’yu kızdıran kare

Netanyahu’yu kızdıran kare

BM Güvenlik Konseyi’nin tarihi bir kararla İsrail’den Filistin topraklarındaki yerleşim inşaatlarını durdurmasını talep etmesi İsrail’in tepkisini çekti. Karar, 20 Ocak’ta iktidarı Donald Trump’a bırakacak Obama yönetiminin çekimser kalmasıyla geçti. Netanyahu kararı ‘utanç verici’ diye niteledi.

24.12.2016Dünya
Son dakika: Kaçırılan Libya uçağında yolcular serbest bırakıldı, saldırganlar teslim oldu

Son dakika: Kaçırılan Libya uçağında yolcular serbest bırakıldı, saldırganlar teslim oldu

Libya'da son dakika gelişmesi... Libya'da iç hatlar seferi yapan bir uçak kaçırılarak Malta'ya indirildi. Sebha-Trablus seferini yapan uçak için güvenlik güçleri büyük önlem aldı. Afriqiyah Havayolları'na ait A320 model uçakta 111 yolcu ve 7 mürettebat serbest bırakıldı. 2 hava korsanı yaklaşık 6 saatlik eylemin ardından Kaddafi dönemi Libya bayrağını sallayarak teslim oldular. Malta Başbakanı Joseph Muscat, uçaktaki yolcuların bırakıldığını açıkladı.

23.12.2016Dünya
TAV İnşaat zirvedeki yerini korudu

TAV İnşaat zirvedeki yerini korudu

TAV İnşaat zirvedeki yerini korudu

16.12.2016İstanbul
Akdenize düşen Mısır uçağıyla ilgili flaş gelişme

Akdeniz'e düşen Mısır uçağıyla ilgili flaş gelişme

Yaklaşık yedi ay önce Paris-Kahire seferini yaparken düşen Mısır uçağında hayatını kaybedenlerin cansız bedenleri üzerinde patlayıcı izi tespit edildi.

15.12.2016Dünya
‘Terörün hiçbir haklı yanı olamaz’

‘Terörün hiçbir haklı yanı olamaz’

Alman Meclisi, İstanbul ve Kahire’de yaşanan terör saldırılarını özel bir oturumla kınadı. Mecliste temsil edilen tüm partiler, “Terörün hiçbir haklı yanı olamaz” dedi.

15.12.2016Dünya
Kahiredeki kilise saldırısını DEAŞ üstlendi

Kahire'deki kilise saldırısını DEAŞ üstlendi

Mısır'ın başkenti Kahire'de Pazar günü bir Kıpti kilisesine yapılan ve en az 25 kişinin hayatını kaybettiği bombalı saldırıyı DEAŞ üstlendi.

14.12.2016Dünya
Tel Aviv Büyükelçisi mektubunu sundu

Tel Aviv Büyükelçisi mektubunu sundu

TÜRKİYE’nin Tel Aviv Büyükelçisi Kemal Ökem, İsrail Cumhurbaşkanı Reuven Rivlin’e dün güven mektubunu sunarak göreve başladı.

12.12.2016Dünya
İstanbuldaki hain saldırıya dünyadan tepkiler

İstanbul'daki hain saldırıya dünyadan tepkiler

Beşiktaş'taki terör saldırısına dünyadan tepki yağmaya devam ediyor... İşte dünyanın dört bir yanından gelen son açıklamalar!

12.12.2016Dünya

Yazar Sonuçları

3. Havalimanı ve THY’ye bir büyük darbe girişimi

3. Havalimanı ve THY’ye bir büyük darbe girişimi

Gözümüzün bebeği İstanbul’umuzun, Kahire’yle, Amman’la, Riyad’la, Doha’yla aynı kefeye konulup, Amerika ve İngiltere tarafından güvenlik açısından riskli 10 şehir listesine alınması herkes gibi benim de çok kanıma dokundu...

22.3.2017Cengiz SEMERCİOĞLU
Doğu’nun iki büyük hükümdarı

Doğu’nun iki büyük hükümdarı

Babür Şah ve Emir Timur... 14 Şubat ve 18 Şubat doğumlu bu iki hükümdar, hem Ortadoğu ve Orta Asya’nın tarihini şekillendirdi hem de dünya kültür hayatına derinden etki ettiler. 

11.2.2017İlber Ortaylı
+1’i baban bile yapmaz

+1’i baban bile yapmaz

2008’de ABD’den dünyaya yayılan krizin etkisini Türkiye’de de en yoğun hissettirdiği 2009’da işsizliğin tavan yaptığını gören Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) yönetimi harekete geçti:

4.2.2017Vahap MUNYAR
Türk ‘Polaris Park’ Mısır’a 2 milyar dolar yatırım çekti

Türk ‘Polaris Park’ Mısır’a 2 milyar dolar yatırım çekti

TÜRKİYE Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu önderliğindeki heyetin Mısır Ticaret ve Sanayi Odaları Başkanı Ahmed Al Wakeel’in davetiyle Kahire’de gerçekleştirdiği “İş Forumu”nda Polaris Parks Yönetim Kurulu Başkanı Tunç Özkan’ı görünce 10 yıl önceyi anımsadım:

2.2.2017Vahap MUNYAR
Kahire’de gördüğünüz ‘olumlu havayı’ Ankara’ya yansıtın

Kahire’de gördüğünüz ‘olumlu havayı’ Ankara’ya yansıtın

TÜRKİYE Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, önceki gün Kahire’de gerçekleşen Mısır-Türkiye İş Forumu sonrasında kendisine eşlik eden iş dünyası temsilcileriyle birlikte Mısır Ticaret ve Sanayi Bakanı Tareq Qabi’nin ofisine gitti.

31.1.2017Vahap MUNYAR
4 yıl sonra yeniden Mısır

4 yıl sonra yeniden Mısır

Mısır ve Türkiye ticaret odaları darbe sonrasında ilk kez bir araya geldi ve sorunları konuştu. TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, “İş dünyasının yaptığı her ortaklık, huzur için atılmış tohumdur” derken, Mısır Ticaret Odaları Başkanı Ahmed Al Wakeel “Ekonomik ilişkilerimizi geliştirelim” çağrısı yaptı. 

30.1.2017Vahap MUNYAR
Türkiye laikliği (yeniden) mi keşfediyor

Türkiye laikliği (yeniden) mi keşfediyor?

Bir çiçekle bahar gelmez, Okmeydanı’nda bir kahve konuşması taban hareketi sayılmaz demeyin lütfen.

2.1.2017Murat Yetkin
Anayasa sıkıntısı AK Partiyi zorluyor

Anayasa sıkıntısı AK Partiyi zorluyor

Baştan söyleyelim, başkanlık sistemine geçiş öngören Anayasa taslağının Meclis’e getirildiği gibi Meclis’ten çıkması ihtimali giderek zorlaşıyor.

26.12.2016Murat Yetkin