MENÜ
Arşiv
Yazarlara Göre
Cengiz ÇANDAR63Hadi ULUENGİN62Doğan HIZLAN46Murat BARDAKÇI40Ertuğrul ÖZKÖK38Uğur CEBECİ36Yalçın BAYER35Vahap MUNYAR27Yalçın DOĞAN25Sedat ERGİN23Gila BENMAYOR22Ahmet HAKAN22Fatih ÇEKİRGE19Özdemir İNCE17Mehmet Ali BİRAND16Ferai TINÇ15Tufan TÜRENÇ13Soner YALÇIN13Yılmaz ÖZDİL12Ayşe ARMAN11Mehmet Y. YILMAZ11Taha AKYOL11Akif BEKİ10Nilgün Tekfidan GÜMÜŞ9Yener SÜSOY8Tolga TANIŞ8Mehmet YAŞİN7Yaşar SÖKMENSÜER7Oktay EKŞİ6Tuğrul ŞAVKAY6Şükrü KÜÇÜKŞAHİN6Nurten ERK TOSUNER5Kubilay KESKİN5Muammer ELVEREN5Ayçe DİKMEN5İsmet BERKAN5Nihat DEMİRKOL5Cengiz SEMERCİOĞLU4Haluk KALAFAT4Ayşe ÖZEK KARASU4Yaşar Nuri Öztürk4Fatih Tekeci4İrem Köker4Naci Cem Öncel4Verda ÖZER4İlber Ortaylı4Bekir COŞKUN3Cüneyt ÜLSEVER3Enis BERBEROĞLU3Erkan ÇELEBİ3Kanat ATKAYA3Kurthan FİŞEK3Şükrü KIZILOT3Yonca TOKBAŞ3Mehmet Barlas3Melike Birgölge3Şenay DÜDEK3Mehmet Uğur YÜKSEL3Mümtaz SOYSAL2Mehmet Nuri YILMAZ2Sahrap SOYSAL2Yorgo KIRBAKİ2Melda Narmanlı ÇİMEN2Sevil ATASOY2Deniz SİPAHİ2Yaşar AKSOY2Uğur VARDAN2Selim Türsen2Murat Yetkin2Emin ÇÖLAŞAN1Erdal SAĞLAM1Fatih ALTAYLI1Doğan ULUÇ1İlter TÜRKMEN1Muharrem SARIKAYA1Oya BERBEROĞLU1Serdar TURGUT1Yasemin BORAN1Deniz BAYRAMOĞLU1Reha ERUS1Sevgi'nin Diviti1Figen BATUR1Bünyamin SÜRMELİ1Prof.Dr. Mikdat KADIOĞLU1Mesude ERŞAN1Nil KARAİBRAHİMGİL1 Ömür GEDİK1Cenker TEZEL1Onur BAŞTÜRK1Rauf TAMER1Gülçin TELCİ1Rahmi TURAN1Ömer BİLGE1Zeynel LÜLE1Ege CANSEN1Nuray MERT1Eyüp CAN1Yonca TOKBAŞ - Kelebek1Tuna KİREMİTÇİ1Orhan CAN1

Kahire

Kahire ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Kahire haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 6.467 Kahire haberi bulunmuştur.

Kahire Haberleri

Yere iner mi gökteki yıldızlar

Yere iner mi gökteki yıldızlar?

Bu hafta hayatını konu alan bir filmle gündemde olan Dalida, yalnızca ünlendiği Fransa’da değil, hemen hemen dünyanın her yanında sevilen bir yıldızdı. Bizim buralarda da öyle...

28.4.2017Keyif
Keops Piramidine tırmanan Enam Seyrek: Zirvedeki görüntü muhteşemdi

Keops Piramidi'ne tırmanan Enam Seyrek: Zirvedeki görüntü muhteşemdi

Keops Piramidi'ne tırmanan Enam Seyrek: Zirvedeki görüntü muhteşemdi

26.4.2017Diyarbakır
Dalida filminde Zühal Yorgancıoğlu izleri

'Dalida' filminde Zühal Yorgancıoğlu izleri

İTALYAN anne ve babasısın meslekleri gereği bulundukları Kahire'de doğan ve henüz 23 yaşındayken Paris'in Olimpia Salonu'nda ilk konserini vererek şöhret basamaklarını hızla tırmanan tüm zamanların en ünlü şarkıcılarından Dalida'nın yaşamı film oldu. 28 Nisan'da vizyona girecek filmde, Dalida'nın İzmirli modacı Zühal Yorgancıoğlu'ndan aldığı kıyafetin benzeri de kullanıldı.

25.4.2017İzmir
Yurt dışında referanduma yüzde 41 katılım gerçekleşti

Yurt dışında referanduma yüzde 41 katılım gerçekleşti

Yurt dışında anayasa referandumu için 7 bin 388 sandık kurulurken, yüzde 41 oranında katılım gözlemlendi. 

16.4.2017Gündem
Seçileceğime dair umudum yoktu

'Seçileceğime dair umudum yoktu'

Tüm zamanların en ünlü şarkıcılarından İtalyan asıllı yıldız Dalida’nın hayatı film oldu. Kahire’de doğan ve henüz 23 yaşındayken Paris’in Olympia salonunda ilk konserini vererek şöhret basamaklarını hızla tırmanan sanatçının hayatını konu alan “Dalida” filmi 28 Nisan’da vizyona girecek. Filmde başrolü üstlenen İtalyan oyuncu Sveva Alviti, Dalida ile yollarının nasıl kesiştiğini anlattı.

13.4.2017Keyif
Son dakika... Uzun aradan sonra Ankara ile Kahire arasında ilk temas

Son dakika... Uzun aradan sonra Ankara ile Kahire arasında ilk temas

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Mısırlı mevkidaşı Samih Şükri’yi telefonla aradı.

10.4.2017Dünya
Mısır’da terör

Mısır’da terör

MISIR’ın Tanta ve İskenderiye kentlerinde iki kilise dün terör saldırılarının hedefi oldu.

9.4.2017Dünya
Mısırda kilisede patlama

Mısır'da kilisede patlama

Mısır'ın başkenti Kahire'nin kuzeyindeki Tanta kentinde yer alan St. George kilisesinde meydana gelen patlamada ilk belirlemelere göre 13 kişi hayatını kaybetti, kişi hayatını kaybetti, 31 kişi yaralandı.

9.4.2017Haber
Son dakika... Kilisede dehşet... Mısırda bir bomba daha patladı

Son dakika... Kilisede dehşet... Mısır'da bir bomba daha patladı

Mısır'ın Tanta şehrindeki bir kilisede meydana gelen patlamada en az 25 kişi hayatını kaybetti, 71 kişi yaralandı. St George Kıpti Kilisesi'ndeki patlama, Palmiye Pazarı ayini nedeniyle kalabalık olduğu bir sırada meydana geldi. İlk patlamanın ardından bu kez Mısır'ın İskenderiye kentindeki bir kilisenin önünde terör saldırısı gerçekleşti. Sağlık Bakanlığı ikinci saldırıda 11 kişinin öldüğünü, 40 kişinin de yaralandığını açıkladı. AP ajansı yaralı sayısını 30, AFP ise 66 olarak verdi. İkinci saldırıyı canlı bombanın düzenlediği ortaya çıktı. AFP'nin haberine göre terör saldırılarını DEAŞ'ın üstlendiği iddia edildi.

9.4.2017Dünya
4 bin kişiye istihdam sağlayacak

4 bin kişiye istihdam sağlayacak

Limak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Özdemir: "İnşallah cumhuriyetimizin 100. kuruluş yıl dönümüne yetişecek bu köprü. Burada 10,5 milyar liralık önemli bir yatırım olacak, tahmin ediyorum 4 bine yakın kişi çalışacak" açıklamasında bulundu.

7.4.2017Ekonomi
Akıllı şehirde ustalaşın

Akıllı şehirde ustalaşın!

Schneider Electric Ortadoğu ve Afrika Bölgesi Başkanı Caspar Herzberg, akıllı şehir çözümlerinin Türkiye’nin ihracatını arttırmak için çok iyi bir fırsat olduğunu söyledi. Herzberg’e göre, Türkiye içeride geliştirdiği akıllı şehir projelerini ihraç edebilir.

6.4.2017Ekonomi
İdlibdeki saldırı, Antalyada protesto edildi

İdlib'deki saldırı, Antalya'da protesto edildi

İdlib'deki saldırı, Antalya'da protesto edildi

6.4.2017Antalya
Dalida sinemada

Dalida sinemada

Tüm zamanların en ünlü şarkıcılarından İtalyan asıllı yıldız Dalida’nın hayatı film oldu.

5.4.2017Keyif
Mısırda 3 bin 700 yıllık piramit kalıntıları keşfedildi

Mısır'da 3 bin 700 yıllık piramit kalıntıları keşfedildi

 Mısır Tarih Bakanlığı, 3 bin 700 yıllık yeni bir piramidin kalıntılarına ulaşıldığını açıkladı.

3.4.2017Dünya
Saraybosnalı gezgin 50 yılda 150 ülkeyi gezdi

Saraybosnalı gezgin 50 yılda 150 ülkeyi gezdi!

Bosna Hersekli gazeteci ve araştırmacı Ahmed Bosnic, 50 yılda 150 ülkeyi ziyaret etti, farklı kültür ve medeniyetleri tanıma imkânı buldu. Başkent Saraybosna'da yaşayan ‘Bosnalı Evliya Çelebi’, yarım asra sığdırdığı gezi anılarını AA muhabirine anlattı.

31.3.2017Seyahat
Uçaklarda elektronik cihaz yasağının sebebi ne

Uçaklarda elektronik cihaz yasağının sebebi ne?

Geçtiğimiz hafta ABD ve İngiltere tarafından, Türkiye dahil 8 ülkeye uygulanan elektronik yasağının sebebi ortaya çıktı. Bakalım türlü komplo teorilerine sebep olan yasağın sebebi ne?

27.3.2017Teknoloji
Mübarek 6 yıl sonra serbest

Mübarek 6 yıl sonra serbest

Mısır’ın eski Devlet Başkanı Hüsnü Mübarek, altı yıllık tutukluluk süresinin ardından dün serbest bırakıldı.

24.3.2017Dünya
Hüsnü Mübarek 6 yıl süren tutukluluğun ardından serbest bırakıldı

Hüsnü Mübarek 6 yıl süren tutukluluğun ardından serbest bırakıldı

Mısır'ın devrik Cumhurbaşkanı Hüsnü Mübarek'in altı yıl süren tutukluluğunun ardından serbest bırakıldığı açıklandı.

24.3.2017Dünya
11 soruda kabin yasağı

11 soruda kabin yasağı

Aralarında İstanbul’un da bulunduğu 8 şehirdeki 10 havalimanından ABD’ye, Türkiye’nin de olduğu 6 ülkedeki tüm noktalardan İngiltere’ye doğrudan sefer yapacak uçaklarda yolcuların uçağa cep telefonundan büyük elektronik cihaz sokamayacak olması birçok soruyu da beraberinde getirdi. Dün başlayan bu yasak ile ilgili merak edilenleri uzmanlara sorduk. İşte o sorular ve yanıtları...

22.3.2017Ekonomi
ABDnin elektronik cihaz yasağı ekonomik misilleme iddiası

"ABD'nin elektronik cihaz yasağı ekonomik misilleme" iddiası

Washington yönetiminin 8 ülkeden ABD’ye direkt uçuşlara uyguladığı elektronik cihaz yasağının, güvenlik gerekçesiyle değil, ekonomik nedenlerden kaynaklandığı iddia edildi.

22.3.2017Dünya
ABDnin İstanbul yasağı için Hükümetten flaş hamle

ABD'nin İstanbul yasağı için Hükümet'ten flaş hamle

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, ABD'nin uçakta elektronik cihaz yasağına ilişkin ABD'li muhataplarına mektup gönderdi. Arslan, "Türkiye uluslararası güvenlik kurallarına uyuyor. İstanbul ve Ankara yasak kapsamından çıkarılmalı" dedi.

22.3.2017Gündem
ABD İstanbulu da kapsayan yasağın nedenini açıkladı

ABD İstanbul'u da kapsayan yasağın nedenini açıkladı!

ABD, aralarında Türkiye'nin bulunduğu sekiz ülkeden yapılacak direkt uçuşlara getirilen elektronik cihaz yasağı kararını "güçlü terör tehditlerinin ticari uçaklara sızacağı tehlikesi" gerekçesiyle aldığını açıkladı.

22.3.2017Dünya
ABDye seyahat edeceklere kötü haber

ABD'ye seyahat edeceklere kötü haber

ABD'ye gidecekseniz elektronik eşyalarınızı yanınıza alırken bir konuda dikkatli olmanız gerekiyor. Aralarında İstanbul'un da bulunduğu, sekiz ülkedeki 10 hava limanından ABD'ye doğrudan sefer yapacak uçaklara binecek olan yolcular kabinde yanlarına boyutu cep telefonundan büyük elektronik cihaz alamayacak.

22.3.2017Teknoloji
Kabin yasağı

Kabin yasağı

Amerika ve Birleşik Krallık Türkiye’nin de içinde bulunduğu birçok ülkeden ABD’ye yapılan uçuşlarda, yolcuların akıllı telefondan büyük elektronik cihazları yanlarına almalarını yasakladı. Bu uçuşlarda artık tablet, kamera ve bilgisayarlar uçakların bagaj bölümüne teslim edilecek. THY yetkilileri ilk uygulamanın bugün sabah 08.30 New York uçağı ile başladığını açıkladı.

21.3.2017Ekonomi
Son Dakika: ABDnin yasak kararı sonrası Çavuşoğlundan ilk açıklama

Son Dakika: ABD'nin yasak kararı sonrası Çavuşoğlu'ndan ilk açıklama

ABD'nin başkenti Washington'da konuşan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ABD'nin, 8 ülkeden doğrudan uçuşlarda cep telefonundan büyük elektronik cihazları yolcuların yanlarına almalarını yasaklayan kararına ilişkin, "Bir endişe varsa güvenlikle ilgili birimlerimiz bir araya gelip tedbirleri almamız lazım. Yasaklamalarla bu iş olmaz. Bir DEAŞ teröristi herhangi bir yerden binebilir. Önemli olan, onların bindiği yerlerde gerekli tedbirleri alabilmektir" dedi. Öte yandan dün akşam İngiltere'de aynı yasağı uygulayacağını duyurdu. ABD'nin kısıtlama kararı bugün başlıyor. 08.05’te Atatürk Havalimanı’ndan Londra’ya yapılan seferde ise yasak henüz uygulanmaya başlamadı. İngiltere uçuşlarında uygulamanın ne zaman başlayacağının henüz kesinleşmediği öğrenildi.

21.3.2017Gündem
Elektronik cihaz yasağı başladı

Elektronik cihaz yasağı başladı

Elektronik cihaz yasağı başladı

21.3.2017İstanbul
Ankara’da elektronik cihaz yasağı toplantısı

Ankara’da elektronik cihaz yasağı toplantısı

Ankara’da elektronik cihaz yasağı toplantısı

21.3.2017İstanbul
Son dakika: ABDnin İstanbul kararından sonra bu kez İngiltere

Son dakika: ABD'nin 'İstanbul' kararından sonra bu kez İngiltere!

ABD Başkanı Donald Trump bugün şok bir yasağa imza attı. Aralarında İstanbul’un da bulunduğu sekiz ülkedeki 10 havalimanından ABD’ye doğrudan sefer yapacak uçaklara binecek olan yolcular kabinde yanlarına boyutu cep telefonundan büyük elektronik cihaz alamayacak. THY yetkilileri ilk uygulamanın yarın sabah 08.30’da İstanbul’dan New York’a gidecek uçak yolcuları ile başlayacağını açıkladı. ABD'nin ardından İngiltere de aynı kararı aldı. İngiliz hükümeti, Türkiye dahil 6 ülkeden Birleşik Krallık'a doğrudan yapılan uçuşlarda, yolcuların bazı elektronik cihazları kabine almasının yasaklandığını duyurdu.

21.3.2017Dünya
Mısırda aslında ne oldu

Mısır'da aslında ne oldu?

ONUR Sinan Güzaltan’ın yeni kitabı çıktı. Tarih boyunca medeniyetlere beşiklik etmiş Mısır’da 6 yıl önce patlak veren isyanın etkilerinin mercek altına alındığı kitapta, bu isyanın etkilenin sadece bölgede de büyük olduğuna işaret ediliyor.

20.3.2017Keyif
Dünyanın en eski piramidi: Begazinskaya / Kazakistan

Dünyanın en eski piramidi: Begazinskaya / Kazakistan

Kazakistan'da günümüzden 3000-3500 yıl önce yapıldığı tahmin edilen bir piramit bulundu. Daha önce Meksika ve Çin'de, Mısır'dakilere benzer yada farklı formlarda piramitler bulunmuştu. Ama Kazakistan'da ilk kez bu tip bir yapıya rastlandı. İşte Begazinskaya olarak adlandırılan M.Ö. 500 yılına ait piramidin sırrı...

17.3.2017Seyahat
Yavuz Turgul’un yazıp Şener Şen’in canlandırdığı 7 muhteşem karakter

Yavuz Turgul’un yazıp Şener Şen’in canlandırdığı 7 muhteşem karakter

Sadece sinema tarihimizin değil, modern sivil tarihimizin en önemli isimlerinden olan Yavuz Turgul ve Şener Şen sayesinde bu millet gürül gürül kahkahalar attı, kırım kırım düşüncelere daldı, damla damla gözyaşı döktü. Beraberce yarattıkları karakterler ve replikler bizler tarafından arkadaş sofralarında, okul sıralarında, asker içtimalarında ve aşk tekliflerinde binlerce kez taklit edildi. İkiliye hayatımıza kattıkları sonsuz renk skalasından birkaç önemli örneği hatırlayarak ufak da olsun bir teşekkür edelim istedik. Çok büyüksünüz ustalar…

16.3.2017Keyif
Hüsnü Mübarekin tahliyesine karar verildi

Hüsnü Mübarek'in tahliyesine karar verildi

Mısır Başsavcılığı’nın devrik Cumhurbaşkanı Hüsnü Mübarek’in avukatı Ferid ed-Dib’in talebini değerlendirerek, Mübarek’in tahliyesine karar verdiği belirtildi.

13.3.2017Dünya
Mısırda 3 bin 300 yıllık heykeller bulundu

Mısır'da 3 bin 300 yıllık heykeller bulundu

Mısır'ın başkenti Kahire’nin doğusunda eski Mısır krallarına ait iki heykel bulunduğu ve heykellerden birinin 2. Ramses’e ait olduğunun tahmin edildiği belirtildi.

9.3.2017Dünya
Almanya imamları Mısır’da eğitmek istiyor

Almanya imamları Mısır’da eğitmek istiyor

Almanya, imamların radikal İslamcılığa karşı Türkiye’ye yerine Mısır’da El Ezher Üniversitesi’nde eğitilmesini istiyor.

4.3.2017Dünya
22 Şubat Çarşamba DHA Spor Gündemi

22 Şubat Çarşamba DHA Spor Gündemi

22 Şubat Çarşamba DHA Spor Gündemi

22.2.2017İstanbul
Cumhurbaşkanı Erdoğan: El-Bab temizlendikten sonra hedef Münbiç’tir

Cumhurbaşkanı Erdoğan: El-Bab temizlendikten sonra hedef Münbiç’tir

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'de yaşanan gelişmeler, 15 Temmuz'daki başarısız darbe girişimi, Suriye'de yıllardır devam eden iç savaş, Türkiye ve Rusya garantörlüğündeki ateşkes, terör örgütü DEAŞ'la mücadele başta olmak üzere birçok uluslararası konu hakkında açıklamalarda bulundu.

17.2.2017 Gündem
Hava şehitleri için helva

Hava şehitleri için helva

Hava şehitleri için helva

17.2.2017Antalya
Dünyanın en kilolu kadını ameliyat için Hindistanda

'Dünyanın en kilolu kadını' ameliyat için Hindistan'da

500 kiloluk ağırlığıyla dünyanın en kilolu kadını olduğu tahmin edilen İman Ahmed Abdulati adlı Mısırlı kadın, mide ameliyatı için İskenderiye'den Hindistan'ın Mumbai kentine getirildi.

12.2.2017Dünya
Türkiye ile Mısır’ın ticari ilişkileri yeniden filizleniyor

Türkiye ile Mısır’ın ticari ilişkileri yeniden filizleniyor

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Heyeti, 4 yıl aradan sonra Mısır’da düzenlenen Mısır-Türkiye İş Forumu’na katıldı.

6.2.2017Ekonomi
Geleceğin 10 yazarı

Geleceğin 10 yazarı

Edebiyat dünyasının alanında yetkin 10 ismine ‘İlk kitabıyla dikkatlerini çeken, yeni çalışmalarını merakla bekledikleri yazarları’ sorduk. Ortaya Türkiye edebiyatının yeni yıldızları çıktı...

3.2.2017Kitap Sanat
Türk işadamlarının Mısır çıkarması

Türk işadamlarının Mısır çıkarması

Türk işadamlarının Mısır çıkarması

2.2.2017Gaziantep
Kapıları kapattı

Kapıları kapattı

ABD Başkanı Donald Trump, imzaladığı kararnameyle göçmenlere kapıları kapattı. Suriyeli mültecilere süresiz, diğerlerine 4 ay giriş yasağı getirildi. 7 Müslüman ülkenin vatandaşlarına da 90 gün boyunca vize verilmeyecek. Karar sonrası New York’ta havalimanında cuma gecesi iki Iraklı gözaltına alındı.

28.1.2017Dünya

Yazar Sonuçları

Galaksinin güveni onlardan sorulur

Galaksinin güveni onlardan sorulur

Yılın merakla beklenen devam filmi “Galaksinin Koruyucuları 2”, bir kez daha tavizsiz eğlence ve aksiyon sunuyor. Isabelle Huppert’in olağanüstü oyunculuğuyla haftanın en iyisi olarak öne çıkan “Gelecek Günler”, Mısır sinemasından “Çatışma”, ünlü po starın trajik hayatını konu alan “Dalida” ve Emma Watson ile Tom Hanks’i buluşturan gerilim “The Circle”, haftanın diğer seçenekleri.

27.4.2017Mehmet Uğur YÜKSEL
Lübnan günlüğü

Lübnan günlüğü

Dünyada Lübnanlılar kadar bir kültürün, bir yaşam biçiminin etrafında toplanan ama birbirleriyle de din yüzünden bu kadar ayrı düşen toplum az bulunur. Üretmek ve bölüşmek kadar bunu sağlayacak bir siyaset ve liderlik de çok mühim. Çok sevimli, her zaman beni kendine çeken, çok sık gider olduğum ülkede bunun eksikliğini görür gibi oluyorum.

8.4.2017İlber Ortaylı
3. Havalimanı ve THY’ye bir büyük darbe girişimi

3. Havalimanı ve THY’ye bir büyük darbe girişimi

Gözümüzün bebeği İstanbul’umuzun, Kahire’yle, Amman’la, Riyad’la, Doha’yla aynı kefeye konulup, Amerika ve İngiltere tarafından güvenlik açısından riskli 10 şehir listesine alınması herkes gibi benim de çok kanıma dokundu...

22.3.2017Cengiz SEMERCİOĞLU
Doğu’nun iki büyük hükümdarı

Doğu’nun iki büyük hükümdarı

Babür Şah ve Emir Timur... 14 Şubat ve 18 Şubat doğumlu bu iki hükümdar, hem Ortadoğu ve Orta Asya’nın tarihini şekillendirdi hem de dünya kültür hayatına derinden etki ettiler. 

11.2.2017İlber Ortaylı
+1’i baban bile yapmaz

+1’i baban bile yapmaz

2008’de ABD’den dünyaya yayılan krizin etkisini Türkiye’de de en yoğun hissettirdiği 2009’da işsizliğin tavan yaptığını gören Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) yönetimi harekete geçti:

4.2.2017Vahap MUNYAR
Türk ‘Polaris Park’ Mısır’a 2 milyar dolar yatırım çekti

Türk ‘Polaris Park’ Mısır’a 2 milyar dolar yatırım çekti

TÜRKİYE Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu önderliğindeki heyetin Mısır Ticaret ve Sanayi Odaları Başkanı Ahmed Al Wakeel’in davetiyle Kahire’de gerçekleştirdiği “İş Forumu”nda Polaris Parks Yönetim Kurulu Başkanı Tunç Özkan’ı görünce 10 yıl önceyi anımsadım:

2.2.2017Vahap MUNYAR
Kahire’de gördüğünüz ‘olumlu havayı’ Ankara’ya yansıtın

Kahire’de gördüğünüz ‘olumlu havayı’ Ankara’ya yansıtın

TÜRKİYE Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, önceki gün Kahire’de gerçekleşen Mısır-Türkiye İş Forumu sonrasında kendisine eşlik eden iş dünyası temsilcileriyle birlikte Mısır Ticaret ve Sanayi Bakanı Tareq Qabi’nin ofisine gitti.

31.1.2017Vahap MUNYAR
4 yıl sonra yeniden Mısır

4 yıl sonra yeniden Mısır

Mısır ve Türkiye ticaret odaları darbe sonrasında ilk kez bir araya geldi ve sorunları konuştu. TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, “İş dünyasının yaptığı her ortaklık, huzur için atılmış tohumdur” derken, Mısır Ticaret Odaları Başkanı Ahmed Al Wakeel “Ekonomik ilişkilerimizi geliştirelim” çağrısı yaptı. 

30.1.2017Vahap MUNYAR