MENÜ
Arşiv
Yazarlara Göre
Ertuğrul ÖZKÖK91Cengiz SEMERCİOĞLU65Erdal KAPLANSEREN58Ayşe ARMAN54Melike Karakartal53Gila BENMAYOR47Yalçın BAYER47Onur BAŞTÜRK38Mehmet Y. YILMAZ30Tolga TANIŞ30Yaşar SÖKMENSÜER24İsmet BERKAN23Vahap MUNYAR22Fatih ÇEKİRGE22Ayşe ARAL20Yurtsan ATAKAN18Melis ALPHAN18Patrick Özdemiroğlu18Selahattin DUMAN17Doğan HIZLAN16Yılmaz ÖZDİL16Deniz SİPAHİ14Selim ÖZTÜRK14Kanat ATKAYA13Ömür GEDİK13Emre KIZILKAYA13Banu TUNA12Nil KARAİBRAHİMGİL11Cengiz ÇANDAR11Yonca TOKBAŞ - Kelebek11Gökhan KİMSESİZCAN11Ali Atıf BİR10Ahmet HAKAN10Yonca TOKBAŞ10Ece SÜKAN10Akif BEKİ10Güzin Abla9 Sedat ERGİN9Bahar AKINCI9Pucca Günlük8Mevlüt TEZEL7İzzet ÇAPA7Mehmet Ali BİRAND6Özdemir İNCE6Şükrü KIZILOT6Sibel Arna6Ayşe ARAL - Kelebek6Aylin Anne6Selçuk ŞİRİN6Ayşe BAYKAL6Temuçin Tüzecan5Ayşe ÖZEK KARASU5Ayçe DİKMEN5Ertan ACAR5Selim Türsen5Fatih Tekeci5Faruk BİLDİRİCİ5Deniz GÖK5Özcan Çıkmaz5Hadi ULUENGİN4Şükrü KÜÇÜKŞAHİN4Yalçın GRANİT4Ebru ÇAPA4Mehmet Barlas4M. Rauf Ateş4Tuna KİREMİTÇİ4Nuran ÇAKMAKÇI4Nihat DEMİRKOL4Reşat KUTUCULAR4Ajda PEKKAN4Sefer LEVENT4Gülse BİRSEL4Emre ÖZPEYNİRCİ4Cüneyt ÜLSEVER3Erdal SAĞLAM3Tolga AKYILDIZ3Yalçın DOĞAN3Osman MÜFTÜOĞLU3Arman Kırım3Sevil ATASOY3Şenay DÜDEK3Bilgin GÖKBERK3Cem Keçe3İrem Köker3Ahmet CAN3Verda ÖZER3Necdet DOĞAN3Ömür Kurt3İdil TATARİ3Oktay EKŞİ2Enis BERBEROĞLU2Doğan ULUÇ2Ferai TINÇ2Tufan TÜRENÇ2Figen BATUR2Prof.Dr. Mikdat KADIOĞLU2Nilüfer KAS2Pınar REYHAN2Ayşegül EKİNCİ2Ege CANSEN2

Google

Google ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Google haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 10.324 Google haberi bulunmuştur.

GOOGLE

Google’ın kuruluş süresi 1996 Ocak ayında  Kaliforniya'daki Stanford Üniversitesi'nde doktora öğrencileri olan Larry Page ve Sergey Brinin araştırma projesiyle başlar. Amacı dünyada ki bilgiyi ulaşılabilir hale getirerek, elde edilen bilgiyi evrenselleştirmektir.

Google, ilk olarak 4 Eylül 1998 yılında özel bir şirket olarak kuruldu ve 19 Ağustos 2004 tarihinde siteyi halka sundular. Halka arz edildiği yıllarda ise, Lary Pagre, Sergey Brin ve Eric Schmidt, 2024 yılına kadar Google'da birlikte çalışmak üzere anlaştılar. Larry Page ve Sergey Brin Google'ı 25 milyon dolar yasal sermayeyle kurdu. Şirketin GooglePlex denen merkez ofisi Kaliforniya'da bulunur ve tüm dünyada 5, 000 civarında kişi çalıştırır. Sloganı, Google mühendisi Amit Patel tarafından bulunup Paul Buchheit tarafından desteklenen  "Don't be evil" (Kötü olma) dır.

Google 2004 yılında borsaya açıldığı sıralarda değeri 23 milyon dolardı. Şirketin banka hesabında ise nakit olarak tam 60 milyar dolar nakit para bulunmakta. Şirketin kendi değeri dışında, kurucularından olan  Sergey M. Brin’in serveti 29 milyar dolarken, bir diğer kurucusu olan  Lawrence E. Page’in ise 29.3 milyar dolar gibi uçuk servete sahiptirler.

Google’ın gelişim sürecinde ise tüm dünya varlığını tamamen benimsemiş ve Google kelimesi İngilizcede “Arama” anlamına gelen kelime olarak sözlüğe girmiştir. Google elde ettiği başarılarla bugüne kadar 170 şirket satın almış ve zamanla güçlenmiştir. Google, "googol" sözcüğünün üzerinde oynanılmasıyla ortaya çıkmıştır. Edward Kasner adındaki Amerikalı matematikçinin yeğeni Milton Sorotta tarafından üretilmiş olan "googol" sözcüğü 1 ve onun ardından 100 sıfırın gelmesiyle oluşan rakamı belirten matematiksel bir terimdir. Google'ın bu terimi kullanmasındaki amaç, şirketin Web'deki ve dünyadaki bilgi selini organize etme misyonunu yansıtmasıdır.

2010 yılından beri Google bünyesine her ay 2 tane yeni şirket katmaktadır. Google’ın çalışanlarına sunduğu en önemli ve en ilginç hizmet ise çalışanlarından biri öldüğü zaman eşine 10 yıl boyunca ölen kişinin maaşının yarısını vermeye devam ediyor. Ayrıca ölen kişinin çocukları varsa, çocuklar 19 yaşına gelene kadar her birine ayda 1000 dolar ödüyor. YouTube'a Google hesabınız açıkken direkt olarak giriş yapabilirsiniz.
Google'ın Ceo'luk görevini Hindistan doğumlu Sundar Pichai üstlenmektedir.

Google Haberleri

Küpümüzü kurtardık

Küpümüzü kurtardık!

Yerli oyun şirketi Peak Games, 13 milyar dolarlık piyasa değerine sahip ABD’li oyuncak devi Hasbro’ya karşı önemli bir zafer kazandı. Peak Games’in küp eşleştirme oyunu ‘Toy Blast’ı ‘My Little Pony: Puzzle Party’ adındaki oyunla kopyalayan Hasbro, oyununu yayından kaldırdı.

29.5.2017Ekonomi
Android telefonları zehirleyen virüs

Android telefonları zehirleyen virüs

Android telefonları tehdit eden yeni bir virüs dalgası tehlike saçıyor. Bu virüsün en tehlikeli yanı ise kullanıcıların sadece uygulamayı telefonuna indirmesiyle aktif hale gelmesi! Yani siz uygulama mağazasından yanlışlıkla bu uygulamayı indirirseniz 'geçmiş olsun'!

29.5.2017Teknoloji
Samsungun ağzından kaçırdığı telefonları: Galaxy J5 ve Galaxy J7

Samsung'un ağzından kaçırdığı telefonları: Galaxy J5 ve Galaxy J7

Samsung'un Galaxy J5 (2017) ve Galaxy J7 (2017) telefonları, resmi bir sitede bulunan "Kids Mode" uygulaması sayfasında SamMobile tarafından görüldü. Sayfa Korece ama telefon isimleri açık şekilde Latin harfleri ile yazılmış, buna ek olarak sayfa hala açık durumda. İşin ilginç kısmı, Samsung bu telefonların ikisini de henüz resmi olarak açıklamadı.

29.5.2017Teknoloji
General Mobileın yeni oyuncağı: General Mobile GM 6 satışta

General Mobile'ın yeni oyuncağı: General Mobile GM 6 satışta!

General Mobile GM 6 uzun bir aranın ardından Türkiye'de satışa sunuldu. İlk olarak Mobil Dünya Kongresi'nde karşımıza çıkan General Mobile GM 6 ile şirket çıtayı biraz daha yükseltiyor. General Mobile GM 6'nın fiyatı ise beklentinin aksine oldukça uygun. İşte yeni telefonun tüm özellikleri ve fiyatı...

29.5.2017Teknoloji
Korsan yazılıma 5 yıl hapis talebi

Korsan yazılıma 5 yıl hapis talebi

Macaristan merkezli bir şirkete ait navigasyon yazılımlarını korsan olarak satan Türk bir şirketin sahibi hakkında 1 yıldan 5 yıla varan sürede hapis istemi ile dava açıldı.

28.5.2017Ekonomi
Güneş kalkanları

Güneş kalkanları

Bugünlerde güneş etkisini arttırmaya başladı. Araçların, evin veya ofislerin camlarından giren güneş ışınları bulunduğumuz ortamlardaki ısıyı yükseltiyor. Bunun önüne geçmek için yeni nesil cam filmleri devrede.

27.5.2017Ekonomi
Chromeun çok az bilinen müthiş özellikleri

Chrome'un çok az bilinen müthiş özellikleri

Google'ın popüler internet tarayıcısı Chrome'un çok az kişinin bildiği gizli özellikleri var. İşte mutlaka bilmeniz gereken Chrome'un müthiş özellikleri...

27.5.2017Teknoloji
Eşsiz Bodrum Tanıtım TIRı rotasını tamamladı

Eşsiz Bodrum Tanıtım TIR'ı rotasını tamamladı

Eşsiz Bodrum Tanıtım TIR'ı rotasını tamamladı

26.5.2017Bodrum
Yapı Kredi bankasından müşterilerine çok önemli uyarı

Yapı Kredi bankasından müşterilerine çok önemli uyarı

Yapı Kredi bankası bugün müşterilerine göndermeye başladığı bilgilendirme mesajında düşük faizli kredi verileceği, hesap-kart-komisyon ücretinin ya da sigorta bedelinin iade edileceği gibi gerekçelerle banka ismi kullanarak dolandırıcılık amaçlı aramalar ve kısa mesaj gönderimleri yapılarak müşterilerden kişisel bilgi ve şifre talep edildiğine dikkat çekti ve müşterilerini uyardı.

26.5.2017Teknoloji
Facebook kurucusu Zuckerberg Harvard diplomasını aldı

Facebook kurucusu Zuckerberg Harvard diplomasını aldı

Dünyanın en büyük sosyal paylaşım sitelerinden Facebook'un kurucu ortağı Mark Zuckerberg, yıllar önce mezun olmadan ayrıldığı Harvard Üniversitesinden diplomasını aldı.

26.5.2017Teknoloji
General Mobile GM 6 satışa çıktı İşte özellikleri ve şaşırtan fiyatı

General Mobile GM 6 satışa çıktı! İşte özellikleri ve şaşırtan fiyatı

General Mobile GM 6 uzun bir aranın ardından Türkiye'de satışa sunuldu. İlk olarak Mobil Dünya Kongresi'nde karşımıza çıkan General Mobile GM 6 ile şirket çıtayı biraz daha yükseltiyor. General Mobile GM 6'nın fiyatı ise beklentinin aksine oldukça uygun. İşte yeni telefonun tüm özellikleri ve fiyatı...

26.5.2017Teknoloji
Google Ödüllü Anketler Uygulaması ile anketi cevaplayan ödülü kazanıyor

Google Ödüllü Anketler Uygulaması ile anketi cevaplayan ödülü kazanıyor

Kullanıcılara farklı konularda yorumlarını/geri bildirimlerini, anketler ile paylaşma imkanı veren ‘’Google Opinion Rewards’ Türkiye’de kullanıma sunuldu. “Google Opinion Rewards” ile uygulamada paylaşılan kısa anket sorularını cevaplayarak Google Play mağazasında geçerli kredi kazanılabilecek.

25.5.2017Teknoloji
Turkcell’in popüler uygulamaları ‘en çok indirilenler’ listesinde

Turkcell’in popüler uygulamaları ‘en çok indirilenler’ listesinde

Turkcell uygulamaları marketlerin en popülerleri listesine girdi. AppStore ve Google Play’den son iki yılda 53 milyondan fazla Turkcell uygulaması indirilirken, Turkcell Hesabım, Dergilik, fizy, TV+, BiP, Lifebox ve Upcall uygulamaları en çok indirilen ilk 100 uygulama içerisine girmeyi başardı. Böylece Turkcell, ilk 100 listesinde en fazla uygulaması olan şirket olmayı başardı.

25.5.2017Teknoloji
Soyulmak istemiyorsanız sakın bunu yapmayın

Soyulmak istemiyorsanız sakın bunu yapmayın!

İnternet kullanımının yaygınlaşmasıyla birlikte Facebook, Twitter, Google+, LinkedIn, Foursquare ve Youtube gibi sosyal ağlarda hayatımızın vazgeçilmezleri arasına girdi. Tatil döneminin başlamasına günler kala Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu'ndan (BTK) önemli bir açıklama geldi. BTK, "Paylaşımınız masum görünse de, sonradan hayatınızı etkileyebilir. Tatile gittiğiniz bir yer ile ilgili Facebook’ta yapmış olduğunuz masum bir paylaşım sonucu evinizin soyulabileceğini unutmayın" diyerek kullanıcıları uyardı.

25.5.2017Teknoloji
Google çalışanlarını tehdit mi ediyor

Google çalışanlarını tehdit mi ediyor?

Bir Google yöneticisi çalışanlara yolladığı e-postada, şirkete ait bilgilerin haber siteleri ile paylaşılmaması konusunda uyarıda bulundu!

25.5.2017Teknoloji
İşte Android Onun en iyi 9 özelliği

İşte Android O'nun en iyi 9 özelliği

Google, Android O'nun geliştirici sürümünü yayınladı, biz de ilginizi çekecek özelliklerini listeledik.

25.5.2017Teknoloji
Yapay zeka Çinli şampiyonu devirdi

Yapay zeka Çinli şampiyonu devirdi!

Çin'de, arama motoru devi Google'a ait yapay zeka şirketi DeepMind'ın geliştirdiği AlphaGo yazılımı, Veyçi olarak da bilinen 2 bin 500 yıllık strateji oyunu Go'da Çinli şampiyon oyuncu Kı Cie'yi yendi.

24.5.2017Teknoloji
Google ve BM işbirliğiyle mülteci sorununa özel site: Suriye için Arama

Google ve BM işbirliğiyle mülteci sorununa özel site: Suriye için Arama

Google ve BM işbirliğiyle hayata geçirilen "Suriye için Arama", Suriye krizinin kronolojisi ve sorulara cevap bulunabilecek bir kaynak olarak konumlanıyor.

23.5.2017Teknoloji
Facebookun içerik silme kural ve kriterleri ilk kez ortaya çıktı

Facebook'un içerik silme kural ve kriterleri ilk kez ortaya çıktı

İngiliz Guardian gazetesinin incelediği 100'den fazla şirket içi eğitim elkitabı, çizelge ve grafik, Facebook'un şiddet, nefret suçu, terörizm olayları, pornografi, ırkçılık ve kendine zarar verme gibi meselelere yaklaşımını ortaya koyuyor.

23.5.2017Teknoloji

‘Önce Yapay Zeka’ dünyasına geçiyoruz

Online satışların üçte birinden fazlası artık mobil cihazlardan geliyor. Ama geçen yıl Google bu kez rekabette önceliğin ve geleceğin yapay zekada olduğunu açıkladı: ‘AI First’ stratejisi.

22.5.2017IK
Robotlar şehri

Robotlar şehri

Teknoloji denilince akla gelen ilk şehirlerden biri olan San Francisco’da artık günlük hayatta robotlar kullanılmaya başlandı. Robotlar, kahveleri yapıyor, yemekleri hazırlıyor, siparişleri teslim ediyor.

22.5.2017IK
Endüstriyel internet atağı

Endüstriyel internet atağı

Verimlilik için endüstrilerin hızla adapte olduğu endüstriyel internet kavramı Türkiye’de de öncelikli konu oldu. GE Dijital Bölümü Ticari Yöneticisi Kate Johnson, “Türkiye’de yazılımcı ekosistemindeki yetenekler heyecan verici. Şimdiden 200’ü aşkın yazılımcı ile iletişim halindeyiz” diyor.

22.5.2017IK
YouTubeta yeni dönem başlıyor Artık...

YouTube'ta yeni dönem başlıyor! Artık...

Google tarafından yapılan açıklamaya göre artık YouTube kanallarının mobil uygulamadan canlı yayın yapabilmesi için gerekli ön koşullar kaldırıldı

22.5.2017Teknoloji
Gmail uygulamasına anında cevap özelliği geliyor

Gmail uygulamasına 'anında cevap' özelliği geliyor

Gmail, yakında sunmaya başlayacağı bu işlevle epostalara cevap vermeyi kolaylaştıracak!

22.5.2017Teknoloji
Googledan bağımsız VR müjdesi

Google'dan bağımsız VR müjdesi!

Google, I/O konferansında yaptığı duyuru ile birlikte, sanal gerçekliği telefona ya da PC bağımlılığından kurtaracağını müjdeledi!

22.5.2017Teknoloji
Telefonlarda tüm emojiler değişiyor

Telefonlarda tüm emojiler değişiyor!

Android O işletim sistemiyle birlikte Android telefonlarda kullandığınız emojiler de baştan sona değişiyor. Bakın yeni emojiler nasıl görünecek?

22.5.2017Teknoloji
Uzayı bu yöntemlerle keşfet

Uzayı bu yöntemlerle keşfet

Uzayla ilgileniyor musunuz? Her gece gökyüzüne baktığınızda heyecanlanıyor, bilim kurgu filmlerini kaçırmıyor musunuz? O zaman bu yazıya bir göz atmanızda fayda var. Özellikle uzayla ilgili bilginizi artırmak istiyorsanız. İşte uzay meraklısı gençlerin yapabileceği beş aktivite.

20.5.2017Eğitim
İŞKUR Youtuber yetiştirecek

İŞKUR "Youtuber" yetiştirecek

İŞKUR, Google ile yaptığı anlaşma sonrası "Youtuber" eğitimlerine başladı.

20.5.2017Ekonomi
28 ülkeye Türk markası

28 ülkeye Türk markası

GOOGLE’ın ekonomik ve güncel olarak mobil işletim sistemi sürümlere ulaşma imkanı sağlayan ‘Android One’ ile yerli telefon markası General Mobile’ın işbirliği hızla devam ediyor. Google I/O’da sohbet etme fırsatı yakaladığımız General Mobile Genel Müdürü Muzaffer Gölcü, şu anda yurtdışında 28 ülkeye ulaştıklarını söyledi.

19.5.2017Ekonomi
Dökülmeyen kaşık yaptılar

Dökülmeyen kaşık yaptılar

Google, geliştiricilere ve iş ortaklarına yönelik düzenlediği teknoloji etkinliği Google I/O’da engellileri de unutmadı. Uzun zamandan beri prototip olarak tasarlanan ‘Liftware’ adındaki akıllı kaşık modeli ilk kez kullanıcılara sunuldu. Model, parkinson hastalarının kaşıklarındakini dökmemelerini sağlıyor.

19.5.2017Ekonomi
Fen ve Teknolojileri Liseleri Antalyada bilim insanları yetiştirecek

Fen ve Teknolojileri Liseleri Antalya'da bilim insanları yetiştirecek

Fen ve Teknolojileri Liseleri Antalya'da bilim insanları yetiştirecek

19.5.2017Antalya
Göçmenler için 1 milyon dolar bağışlayacak

Göçmenler için 1 milyon dolar bağışlayacak

ABD merkezli uluslararası giyim firması Levi's, ülkedeki göçmenlere ve azınlık gruplara 1 milyon dolar bağışlayacağını duyurdu.

19.5.2017Ekonomi
Kansere karşı yapay zekâ

Kansere karşı yapay zekâ

Yapay zekâ ve makine öğretisi üzerine yatırımlarına hız veren Google, strateji değiştirdi. ABD’deki Mountain View’de düzenlenen Google I/O’da CEO Sundar Pichai, “Önceliğimiz mobil donanım ve yazılımlardan artık yapay zekâya geçiyor” dedi. Pichai, özellikle kanser hastalığının önüne geçmek için yapay zekâyı geliştireceklerini açıkladı.

18.5.2017Ekonomi
Avrupa Birliğinden Facebooka ağır para cezası

Avrupa Birliği'nden Facebook'a ağır para cezası

Avrupa Birliği (AB), WhatsApp uygulamasının satın alınması sürecinde yanlış ve yanıltıcı bilgiler verdiği için Facebook’a 110 milyon avro para cezası verdi.

18.5.2017Teknoloji
LG G6 Vodafoneda satışta

LG G6 Vodafone'da satışta!

LG Electronics'in yeni amiral gemisi akıllı telefonu LG G6, 15 Mayıs itibari ile Vodafone mağazalarında satışa sunuldu.

18.5.2017Teknoloji
İBBden taksilere iTaksi uygulaması

İBB'den taksilere iTaksi uygulaması

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Genel Sekreteri Hayri Baraçlı, vatandaşların taksi ihtiyacını hızlı bir şekilde karşılamayı, yollarda boşta giden taksi sayısını azaltmayı, taksilerin etkin ve verimli kullanımını sağlamayı amaçlayan "iTaksi" projesini hayata geçirdiklerini belirterek, ilk etapta 4 bin takside bu uygulamayı başlatmayı planladıklarını bildirdi.

18.5.2017Teknoloji
Sanat eserlerinde surat asan kişilerin yüzlerine gülümseme yerleştirildi

Sanat eserlerinde surat asan kişilerin yüzlerine gülümseme yerleştirildi!

Hiç bir sanat galerisinde gezerken "Herkes neden bu kadar mutsuz görünüyor" diye düşündünüz mü?

18.5.2017Teknoloji
Android Go geliyor İnternet kotanız artık tükenmeyecek

Android Go geliyor! İnternet kotanız artık tükenmeyecek!

Android Go resmi olarak tanıtıldı. Giriş seviyesindeki kullanıcıların sorunlarını ortadan kaldıracak olan Android Go, kullanıcılara bol bol veri tasarrufu yaptıracak!

18.5.2017Teknoloji
Google Lens telefon kameralarını tamamen değiştiriyor

Google Lens telefon kameralarını tamamen değiştiriyor!

Google Lens teknolojisi ile birlikte akıllı telefonların kameraları bambaşka fonksiyonlar kazanıyor. Arttırılmış gerçeklik ve yapay zeka bir araya geliyor.

18.5.2017Teknoloji
HTC U11in Edge Sense özelliği nasıl çalışıyor

HTC U11'in Edge Sense özelliği nasıl çalışıyor?

HTC U11'le birlikte telefonların çerçeveleri de dokunmaya ve hatta basınca duyarlı hale geliyor. Peki ama bu yeni özellik nasıl çalışıyor?

18.5.2017Teknoloji
Android O bakın ne zaman yayınlanıyor

Android O bakın ne zaman yayınlanıyor?

Android O çıkış tarihi resmi olarak belli oldu. Birçok yeni özelliğiyle kullanıcıların karşısına çıkacak olan Android O oldukça iddialı bir çıkış gerçekleştirmeyi hedefliyor!

18.5.2017Teknoloji
Son 8 ayın en sert düşüşü

Son 8 ayın en sert düşüşü

Dow Jones ve Standard & Poor's 500 Endeksleri yaklaşık yüzde 1,8 değer kaybederek eylül ayından bu yana en büyük günlük düşüşü yaşadı. Nasdaq Teknoloji Endeksi yüzde 2,5 kayıpla hazirandan bu yana en kötü günlük performansını ortaya koydu.

18.5.2017Ekonomi

Yazar Sonuçları

Burhan Kuzu ile Cemil Çiçek ne düşünüyor acaba

Burhan Kuzu ile Cemil Çiçek ne düşünüyor acaba?

TAKVİM yaprakları 7 Mayıs 2004’ü gösteriyordu. Günlerden cumaydı.

28.5.2017Deniz Zeyrek
Canım Hiç Öpmiim Aşırı Kibarım

Canım Hiç Öpmiim Aşırı Kibarım

Yine makyajımı silmeden uyuduğum, Monica Belluci gibi uyuyup adeta Batman’deki Joker gibi uyandığım sabahlardan biriydi. Bütün gece makyajlı suratımı itinayla yastığın dört bir tarafına sürmüş, yastık üzerinde ruj, rimel ve allıkla sürreal bir çalışma yapmışım, Salvador Dali görse benimle aşırı gurur duyar hatta belki beni evlatlık almak isteyebilirdi. Ama gel gör ki annem yastık kılıflarımın halini görse önce ufak çapta bir kalp krizi geçirir, sonra ise beni evlatlıktan reddederdi. Ama Deniz buna üzülmez, hiç vakit kaybetmeden memuriyet ötesi teyzesinin nüfusuna geçer ve bir anda yeşil pasaportlu olabilir, tüm dünyayı vize derdi olmadan gezebilirdi. Aa bu daha önce benim aklıma niye gelmedi! Dur bir koşu gidip kendimi evlatlıktan reddettireyimdi!

28.5.2017Deniz GÖK
Asıl bunları konuşmalıyız

Asıl bunları konuşmalıyız

Fırsat bulup yazamadım.

26.5.2017Deniz SİPAHİ
Aklınız Hep Anne-Babanızda Kalıyorsa

Aklınız Hep Anne-Babanızda Kalıyorsa

Google I/O 2017’de, sevdiklerimizi güvende tutarak daha keyifli zaman geçirmeleri için kullanabileceğimiz yeni teknolojiler ve ürünler de tanıtıldı.

25.5.2017Özcan Çıkmaz
Google’da hiç bunu aradınız mı

Google’da hiç bunu aradınız mı?

Bir yazı okudum geçen hafta New York Times’da. Kısaca şöyle diyordu: “Instagram’daki mutluluk yalanından çok daraldıysan Google arama ekranına git ve insanların nasıl mutsuzluktan kıvrandıklarını izle...”

25.5.2017Mehmet Özdoğan
Son dakika haberinde bir dünya markası: Türkiye

Son dakika haberinde bir dünya markası: Türkiye

Evet, bunu söylemek abartı olmaz.

23.5.2017Emre KIZILKAYA
Zamanın ruhu radikallerden yana

Zamanın ruhu radikallerden yana

FRANSIZ seçimlerini Macron kazandı. Irkçı Le’pen karşısında ikinci turda yüzde 66 oranına ulaşan sağduyulu ittifak “şimdilik” tehlikeyi bertaraf etti.Burada kullandığımız “şimdilik” kelimesi önemli.

21.5.2017İzmir
19 Mayıs

19 Mayıs

 Bir ülke liderinin halkına bırakabileceği en ileri görüşlü değer ne olabilirdi?

18.5.2017Yonca TOKBAŞ - Kelebek