Arşiv
Yazarlara Göre
Ahmet HAKAN365Ertuğrul ÖZKÖK320Yalçın BAYER318Mehmet Y. YILMAZ260Cengiz ÇANDAR201Yalçın DOĞAN177Mehmet Ali BİRAND144Sedat ERGİN137Cüneyt ÜLSEVER98Hadi ULUENGİN92Enis BERBEROĞLU77Yılmaz ÖZDİL74Oktay EKŞİ73Şükrü KÜÇÜKŞAHİN73İsmet BERKAN71Taha AKYOL65Tufan TÜRENÇ60Ferai TINÇ53Rahmi TURAN53Ayşe ARMAN49Yusuf Kanlı48Soner YALÇIN35Mehmet Ali Birand - English33Rauf TAMER32Bekir COŞKUN30Özdemir İNCE28Akif BEKİ26Fatih ÇEKİRGE23Eyüp CAN19Kanat ATKAYA19Vahap MUNYAR18Cengiz SEMERCİOĞLU16Burak Bekdil13Ege CANSEN13Pakize SUDA13Tolga TANIŞ13Tuna KİREMİTÇİ12Deniz SİPAHİ11Doğan HIZLAN10Erdal SAĞLAM10Gila BENMAYOR10Mustafa Akyol10İlter TÜRKMEN10Erdal İPEKEŞEN9Eyüp Can - Referans9Zeynep GÖĞÜŞ9Cüneyt Ülsever - English8Ateş BAKAN7Cengiz Çandar - English7Nuray MERT7Ahmet Arsan6Figen BATUR6Oral Çalışlar5Cengiz Aktar4Ebru Köksaldı4Erkan ÇELEBİ4Göksel Bozkurt4Mevlüt TEZEL4Nazlan Ertan4Selim Türsen4Semih İdiz4Verda ÖZER4Yonca TOKBAŞ4Ömür GEDİK4Şükrü KIZILOT4Ariana Ferentinou3Gila Benmayor - English3Gülçin TELCİ3Kurthan FİŞEK3Mehmet Barlas3Melike Birgölge3Rıza Türmen3Sıtkı ŞÜKÜRER3Tuğrul ŞAVKAY3İsmet SOLAK3Ayçe DİKMEN2Ayşe ARAL2Banu TUNA2Banu ŞEN2Emre KIZILKAYA2Emre Özpeynirci2Erman TOROĞLU2Ertuğrul Özkök - English2Kubilay KESKİN2M. Rauf Ateş2Melis ALPHAN2Mithat Melen2Nedim BUBİK2Nihat DEMİRKOL2Nilüfer PAZVANTOĞLU2Niobe2Nuray Mert2Onur BAŞTÜRK2Sema DENKER2Tolga Tanış2Uğur VARDAN2Veli ŞAKIR2Yaşar SÖKMENSÜER2Yorgo KIRBAKİ2Yurtsan ATAKAN2

Ergenekon

Ergenekon ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Ergenekon haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 14.887 Ergenekon haberi bulunmuştur.

Ergenekon Haberleri

Darbenin 1 numarası sivil mi?

Darbenin 1 numarası sivil mi?

Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, "Bu örgütün elebaşı bildiğiniz gibi Pensilvanya'da. Bu darbe girişiminin Türkiye'deki 1 numarası şu anki bilgilere göre TSK'da bir isim var. ama onun da üzerinde başka bir kişi var mı göreceğiz. Eğer varsa o 1 numara sivildir.Pensilvanya'dakinin yerine Türkiye'deki 1 numaranın bir sivil olduğunu tahmin ediyoruz" dedi.

28.7.2016Gündem
Bir CD buldu, hayatı karardı...

Bir CD buldu, hayatı karardı...

Emekli Hava Kurmay Albay Cengiz Köylü'nün hayatı 2007 yılında eline ulaşan bir CD ile değişti... İddiaya göre O CD'nin içinde FETÖ yapılanmasına dair şemalar vardı... CD'yi Genelkurmay Başkanlığı'na ulaştırmaya çalıştı ancak CD'yi bir daha gören olmadı... Ardından “Karargâh Evleri’nin Askeri Sorumlusu" olduğu iddiasıyla tutuklandı... 6 yıla yakın cezaevinde kaldıktan sonra beraat eden Emekli Albay Köylü yaşadıklarını anlattı.

28.7.2016Gündem
Kılıçdaroğlu: Olağanüstü bir durum vardı, gittik

Kılıçdaroğlu: Olağanüstü bir durum vardı, gittik

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda gerçekleşen liderler zirvesine katılımla ilgili, "Ben daha önce 'olağanüstü bir durum olmadıkça gitmem' demiştim. Olağanüstü bir durum vardı, gittik tabi" dedi. Kılıçdaroğlu, komutanın talimatına uyan er ve erbaşları linç edenlerin de yakalanması gerektiğini söyledi. Kılıçdaroğlu, ABD'ye Gülen için gidecek heyetin içinde bir CHP'li vekilin de olacağını belirtti.

28.7.2016Gündem
Siyasi plan aranıyor

Siyasi plan aranıyor

15 Temmuz darbe girişiminden sonra birçok darbecinin, mağdurun, tanığın ifadeleri ile darbeciler tarafından hazırlanmış bazı planlar ortaya çıktı. Son olarak, 16 Temmuz sabahından itibaren uygulanacak sıkıyönetim planları deşifre oldu. Ancak, darbeden sonra nasıl bir siyasi düzen kurulacağı, hükümetin, Meclis’in yerine hangi yapılar getirileceğine dair hiçbir bilgi ya da belgeye ulaşılamadı.

27.7.2016Gündem
Ahmet Çakar'dan 3 Temmuz ve Cemaat itirafları

Ahmet Çakar'dan 3 Temmuz ve Cemaat itirafları

3 Temmuz 2011'deki Şike Operasyonu sonrasında yaptığı yorumlarla Fenerbahçe taraftarlarının tepkilerine hedef olan Ahmet Çakar, söz konusu süreç ve Cemaat ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. Geceyarısı Twitter hesabından peş peşe tweetler atan Çakar, hem Şike Operasyonu ve Cemaat'e ilişkin yanılgılarını dile getirdi hem de Fenerbahçe taraftarından 'özür' beklediğini ifade etti.

27.7.2016Futbol
Sadullah Ergin: Cumhurbaşkanımızın şahit oldukları bende kalacak

Sadullah Ergin: Cumhurbaşkanımızın şahit oldukları bende kalacak

ESKİ Adalet Bakanı Sadullah Ergin, darbe girişimi sonrasında yürütülen FETÖ soruşturmasında hakkında gündeme gelen iddiaları yalanladı. Darbe girişiminde bulunanları, “Pensilvanya Terör Örgütü” olarak tanımlayan Ergin, bakanlığı döneminde paralel çetenin hedefi olduğunu savundu. O dönemde yaşadıklarının ayrıntılarını yazmasının siyasi sorumluluğuna ve kimliğine yakışmayacağını kaydeden Ergin, bu konuda Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ı şahit gösterdi.

26.7.2016Gündem
'Hipnozla işkence' raporu verenler hakkında gözaltı kararı

'Hipnozla işkence' raporu verenler hakkında gözaltı kararı

Emekli Albay ve Askeri Hakim Ahmet Zeki Üçok'un, (fotoğraftaki) FETÖ ile ilgili soruşturmada 3 astsubaya hipnozla işkence yaptığı iddiasıyla yargılandığı davada, rapor veren dönemin İstanbul Adli Tıp Kurumu 2. İhtisas Dairesi'nin 5 üyesi gözaltına alındı.

26.7.2016Gündem
Emekli binbaşıdan çarpıcı sözler

Emekli binbaşıdan çarpıcı sözler

Hava Kuvvetleri Komutanlığından 2010 yılında "Binbaşı" rütbesindeyken zorla emekli edilmeye çalışılan ve daha sonra istifa ettirilen Hakan Filiz, askeri hayatı boyunca Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeleriyle yaşadıklarını ve mücadelesini anlattı.

26.7.2016Gündem
2 kardeş generalin zıtlığı

2 kardeş generalin zıtlığı

15 Temmuz darbe girişiminde, Harp Akademileri’nde görev yapan 4 generalin kritik rolünün olduğu ortaya çıktı

25.7.2016Gündem
Zekeriya Öz darbe gecesi sınıra gelmiş

Zekeriya Öz darbe gecesi sınıra gelmiş

Darbe girişimini önceden haber alan Zekeriya Öz'ün Gürcistan'ın Türkiye sınırına geldiği öğrenildi

25.7.2016Gündem
Taksim'de 'darbeye hayır' manifestosu

Taksim'de 'darbeye hayır' manifestosu

CHP'nin Taksim Meydanı'nda düzenlediği 'Cumhuriyet ve Demokrasi Mitingi' mitingine vatandaşlar akın etti. Tünel, Tepebaşı, Beşiktaş, Vodafone Arena ve Şişli'de bir araya gelen vatandaşlar, gruplar halinde meydana doğru yürüdü. Türk bayrağı ve Atatürk posterleri taşıyan vatandaşlar, "Darbeye karşı omuz omuza", "Yağma yok, Cumhuriyet var", "Mustafa Kemal'in askerleriyiz", "Türkiye laiktir laik kalacak", "Darbeye geçit yok" şeklinde sloganlar attı. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, 10 maddelik Taksim Manifestosu'nu açıkladı. İşte dakika dakika Cumhuriyet ve Demokrasi Mitingi...

24.7.2016Gündem
Talip Karamahmutoğlu

Talip Karamahmutoğlu " İlk meydan okuyan bizdik "

Girdap filminin yönetmeni Talip Karamahmutoğlu kamuoyuna seslendi;

24.7.2016Keyif
Hizmet Harekâtı: Hocam, emrindeyiz!

Hizmet Harekâtı: Hocam, emrindeyiz!

Orgeneral İlker Başbuğ’un tutuklanmadan önce ifade ettiği üzere TSK, Cemaat’in ‘asimetrik psikolojik savaşı’ karşısında yenik düşmüştü. Ve kaybedilen savaşın sonunda Atatürkçü bilinen teğmeninden orgeneraline yüzlerce subay tutuklandı, sanık haline getirildi ve nihayet TSK’dan atıldı. Davalarla gönderilemeyenler; fişlenerek, notları kırılıp baskı altına alınarak yıldırıldı. Bu, ‘gizlenme’ ve ‘tedbir’ konusunda uzman bir grubun TSK’da nasıl yavaş yavaş yerleştiğinin hikâyesi.

24.7.2016Gündem
Islak imza kumpasında flaş gelişme

Islak imza kumpasında flaş gelişme

'İrtica ile Mücadele Eylem Planı'ndaki ıslak imza Dursun Çiçek'e aittir' raporu üzerine başlatılan kumpas soruşturması kapsamında 9 Adli Tıp Kurumu çalışanı hakkında İstanbul Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu Başsavcı Vekili İrfan Fidan tarafından gözaltı kararı çıkartıldı. Operasyonlar kapsamında gözaltına alınan ilk isim, Adli Tıp Kurumu eski başkanı Doç.Dr. Haluk İnce oldu.

23.7.2016Gündem
Kadın savaş pilotu tutuklandı

Kadın savaş pilotu tutuklandı

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında, şu ana kadar bin 908 şüpheli tutuklandı. Tutuklananlar arasında Sabiha Gökçen'den sonra ilk kadın savaş pilotu olan Kerime Kumaş'ta bulunuyor. Kumaş, darbe girişimi gecesi İstanbul semalarındaki F-16'lardan birini kullanmış.

23.7.2016Gündem

"Eşcinsel ilişkiyle suçlayıp askeri okuldan attılar"

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) baskıları nedeniyle 2011 yılında İstanbul Tuzla'daki Deniz Harp Okulunu bırakan C.K, askeri okullarda da örgütlenen örgüt mensuplarının kendilerinden olmayanları yıpratmak için komplolara başvurduğunu ve iftiralar attığını söyledi.

23.7.2016Gündem
Harun Kodalak açıkladı '1200 er serbest bırakıldı'

Harun Kodalak açıkladı '1200 er serbest bırakıldı'

Ankara Cumhuriyet Başsavcısı Harun Kodalak yaptığı açıklamada, darbe suçuna karışmamış 1200 erin serbest bırakıldığını açıkladı.

23.7.2016Gündem
Mağdur oldular, cezaevinde yattılar, beraat ettiler ve göreve dönüyorlar

Mağdur oldular, cezaevinde yattılar, beraat ettiler ve göreve dönüyorlar

15 Temmuz darbe girişiminin ardından Ergenekon ve Balyoz gibi davalarda mağdur olan, aylarca cezaevlerinde yatan ve sonunda beraat eden komutanlara iade-i itibar geldi. Darbe girişiminden sonra gözaltına alınan birçok ismin yerine dava mağduru komutanlar getirilmeye başlandı.

22.7.2016Gündem
'Fuatavni' Aydoğan Vatandaş mı?

'Fuatavni' Aydoğan Vatandaş mı?

Twitter'daki 'fuatavni' hesabıyla ilgili yeni iddia. 'Fuatavni' hesabını yöneten asıl kişinin Aydoğan Vatandaş olduğu öne sürülüyor.

22.7.2016Gündem
CHP telefon açan darbecilere bu yanıtı verdi

CHP telefon açan darbecilere bu yanıtı verdi

Darbe girişimi sırasında Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar'ın yaveri Yarbay Levent Türkkan'ın MHP'yi arayıp kandırmaya çalıştığı ortaya çıkmıştı. Aynı gece CHP'ye de telefon açılmış, yanıltmaya çalışılmış. CHP lideri Kılıçdaroğlu, o gece darbeci askerlere verilen yanıtı açıkladı: "Biz hemen, 'kimden gelirse gelsin darbeye karşıyız' dedik. Böyle bir süreç yaşadık."

22.7.2016Gündem
Darbeciler yıllarca askeri öğrencilere böyle baskı yapmış

Darbeciler yıllarca askeri öğrencilere böyle baskı yapmış

Askeri lise ve harp okulu öğrencilerine yönelik FETÖ zulmünün detayları ortaya çıkıyor. FETÖ'cüler, bu okullarda oluşturdukları, 'Şok Mangaları' ile kendilerinden olmayan binlerce subay adayı genci ordudan ayrılmak zorunda bıraktı. TSK'dan Ayrılan ve Atılan Askeri Öğrenciler Platformu üyesi yaklaşık 2 bin genç ise darbe girişimi içinde yer alan ve yıllar önce kendilerinin de Kara Harp Okulu'ndan atılmasına veya ayrılmasına sebep olan komutanlara karşı yeni bir hukuk mücadelesi başlatma kararı aldı.

22.7.2016Gündem
Generalden cemaat itirafı: 10 yıl hizmet ettim

Generalden cemaat itirafı: 10 yıl hizmet ettim

Sivas 5'inci Piyade Er Eğitim Tugayı ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Fatih Celaleddin Sağır, cemaatle yakından ilgisi olduğunu itiraf etti. Sağır, "1988-1992 yılları arasında cemaatle yakın ilgim vardı. Bu süre zarfında evlere ve yurtlara gidiyordum, toplantılara katılıyordum. 10 yıl süreyle cemaate hizmet ettim" dedi

21.7.2016Gündem
Askere sızma 1986'da fark edildi ama...

Askere sızma 1986'da fark edildi ama...

Fethullah Gülen Cemaati 1980’li yılların ortalarından itibaren askeri okullara sızmaya başladı. İlk olarak 1986 yılında fark edilen sızmalara karşı Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) önlem almaya çalıştı. Gelinen nokta askeri okullardaki tasfiyelere rağmen Gülen cemaatinin TSK içinde ciddi olarak güçlendiğini gösteriyor. Bugün Tuğgeneral ve Albay rütbesinde olanların okullara giriş tarihleri Fethullah Gülen Cemaati’nin askeri liseler ve harp okullarına yoğun olarak yöneldiğinin iddia edildiği tarihlerle örtüşüyor.

20.7.2016Gündem
CHP’li Ersin’i ’Ergenekon’la suçlayan savcı tutuklandı

CHP’li Ersin’i ’Ergenekon’la suçlayan savcı tutuklandı

CHP İzmir eski Milletvekili Ahmet Ersin hakkında ’Ergenekon terör örgütüne yardım ve yataklık’ iddiasıyla iddianame hazırlayan ve TBMM Başkanlığı’na fezleke sunan dönemin Erzurum Özel Yetkili Başsavcı Vekili Taner Aksakal, darbe girişimi sonrası FETÖ/PYD üyesi olduğu iddiasıyla tutuklandı. Ahmet Ersin, "Aynı taktik ve tuzaklarla birçok kişiyi daha mağdur ettiğini bildiğim bu sözde savcı, hukuku ve yetkilerini, üyesi ve militanı olduğu PDY/FETÖ için kullanmasının hesabını yargı önünde verecektir" dedi.

20.7.2016Gündem
Mahkeme kararından çıktı: Darbenin işareti 4 Temmuz'da verilmiş

Mahkeme kararından çıktı: Darbenin işareti 4 Temmuz'da verilmiş

İstanbul 18. Asliye Ceza Mahkemesi Hakimi İlhan Karagöz'ün 4 Temmuz tarihli kararında  skandal ifadeler ortaya çıktı. UYAP'a yüklenen bu kararın FETÖ liderinin darbe talimatı olma ihtimali değerlendirilerek darbe soruşturmasına dahil edildiği öğrenildi. İstanbul 18. Asliye Ceza Mahkemesi Hakimi İlhan Karagöz'ün skandal kararını Ramazan Bayramı'ndan bir gün önce arefe günü UYAP'a yüklediği belirlendi. Karada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere bütün siyasetçiler hakkında yakalama kararı çıkartıldığı belirtiliyor. 

20.7.2016Gündem
İstanbul'da 134 hakim ve savcıdan 47'si tutuklandı

İstanbul'da 134 hakim ve savcıdan 47'si tutuklandı

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından FETÖ/PDY silahlı terör örgütü yapılanmasına mensup oldukları iddiasıyla haklarında gözaltı kararı verilen 134 hakim ve cumhuriyet savcısından 47'si tutuklandı.

20.7.2016Gündem
Ergenekon Davası’nın hakimi Hasan Hüseyin Özese tutuklandı

Ergenekon Davası’nın hakimi Hasan Hüseyin Özese tutuklandı

SAKARYA’da darbe girişimi sonrası FETÖ soruşturmasında gözaltına alınan 24 hakim ve savcıdan 3 hakim mahkemece tutuklandı. Tutuklananlar arasında Ergenekon Davası’na bakan mahkeme başkanı hakim Hasan Hüseyin Özese de bulunuyor.

20.7.2016Gündem
Vahim iddia: Askerler hapsedildi

Vahim iddia: Askerler hapsedildi

Habetürk'te Ece Üner'in sunduğu 'Enine Boyuna' programında 15 Temmuz darbe girişimi tartışılırken Güvenlik Uzmanı Mete Yarar çok çarpıcı bir iddiayı gündeme getirdi. Yarar, "Bugün Doğu ve Güneydoğu'da ve sınır birliklerinde askerler darbe yaparlar korkusu ile kışlalarından çıkartılmıyor. Kapılar kapatıldı ve askerler kışlalara hapsedildi. Bazı birliklere yiyecek sokulmasına bile izin verilmiyor" dedi.

19.7.2016Gündem
Darbeci diye 40 ay hapis yattı, askerleri kışlaya geri döndürdü

Darbeci diye 40 ay hapis yattı, askerleri kışlaya geri döndürdü

Balyoz davasında 18 yıla mahkum edilen ve 40 ay hapis yatan emekli Tümgeneral Ahmet Yavuz, darbe girişiminin olduğu gece dışarı çıkarak birliğin geri çekilmesini sağladı.

19.7.2016Gündem

"Gereği yapılsın"

BİRLEŞİK- Kamu İş Konfederasyonu İzmir İl Temsilcisi Tamer Yiğit Güler yayınladığı mesajda "Her koşulda demokrasiyi savunmak, hukukun üstünlüğünü savunmak, laikliği savunmak hepimizin ortak kaygısı olmalıdır" dedi.

18.7.2016Ege
Darbeci askerler TSK’ya nasıl sızdı?

Darbeci askerler TSK’ya nasıl sızdı?

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın hazırladığı Gülen ve cemaati iddianamesine göre TSK’ye girme faaliyeti 1971 yılında başladı. Örgüt elemanlarını sınavlarda usulsüzlük yaparak askeri okullara girdi. Ergenekon, Balyoz, Askeri Casusluk ve benzeri davalar TSK içerisindeki diğer görüşteki askeri bürokrasinin tasfiyesi için açıldı.

18.7.2016Gündem
Darbe girişimi sonrası Şekip Mosturoğlu'ndan flaş açıklamalar

Darbe girişimi sonrası Şekip Mosturoğlu'ndan flaş açıklamalar

Fenerbahçe Kulübü Asbaşkanı Şekip Mosturoğlu, gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. Mosturoğlu 3 Temmuz ile ilgili Galatasaray'a göndermede bulundu.

17.7.2016Futbol
Ergenekon Savcısı Osman Şanal tutuklandı

Ergenekon Savcısı Osman Şanal tutuklandı

Düzce’de, darbe girişiminin ardından ’Anayasal düzeni cebren ilgaya teşebüs etmek’ suçlamasıyla başlatılan soruşturmada gözaltına alınan 13 yargı mensubundan, aralarında Ergenekon savcısı Osman Şanal’ın da bulunduğu 4’ü tutuklandı. Diğerlerinin adliyedeki işlemleri sürüyor.

17.7.2016Gündem
AYM’den 10 bin liralık Ergenekon kararı tazminatı

AYM’den 10 bin liralık Ergenekon kararı tazminatı

Anayasa Mahkemesi Genel Kurulu, Ergenekon sanığı Yalçın Küçük ve Mehmet Deniz Yıldırım’ın, Ergenekon kararının gerekçesi geç yazılması ve dosyaya konulmaması nedeniyle yaptığı bireysel başvuruları kabul etti. AYM Genel Kurulu Küçük ve Yıldırım’a beşer bin lira manevi tazminat ödenmesine karar verdi. Karar AYM Genel Kurul kararı olduğu için içtihat niteliği taşıyor.

15.7.2016Gündem
Türkiye büyük riskle karşı karşıya

Türkiye büyük riskle karşı karşıya

Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi 2017'nin ilk yarısında Türkiye'nin siyasi izleme sürecine alınmasıyla ilgili tartışmaya başladı. AKPM Türkiye'yi AB ile üyelik müzakerelerinin başlamasından hemen önce 2004 yılında siyasi izleme sürecinden çıkarmıştı.

23.6.2016Dünya
İki kuzenin acı sonu

İki kuzenin acı sonu

Antalya'nın Manavgat ilçesinde 2 kuzen, geçirdikleri motosiklet kazasında hayatlarını kaybetti.

21.6.2016Gündem
Bülent Arınç BBC Türkçe'ye konuştu

Bülent Arınç BBC Türkçe'ye konuştu

BBC Türkçe'ye konuşan eski Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, başkanlık tartışmalarından, çözüm sürecine; Ahmet Davutoğlu’nun başbakanlık görevinden istifasından, kendi siyaset hayatına ve basın özgürlüğüne kadar birçok konuda soruları yanıtladı.

17.6.2016Dünya
Erzincan'daki kumpas davasında gizli tanıklara ağır ceza

Erzincan'daki kumpas davasında gizli tanıklara ağır ceza

Erzincan'daki Ergenekon davasında gizli tanık olarak yer alanlar hakkında başlatılan FETÖ/PDY soruşturması kapsamında açılan davada iki sanığa, 6 yıl 3 ay ile 20 yıl arasında değişen hapis cezaları verildi.

16.6.2016Gündem

Yazar Sonuçları

Demokrasi bayramı kutluyoruz, ama!

Demokrasi bayramı kutluyoruz, ama!

GEÇEN gün bir televizyon programında üniversitede öğretim üyesi olan konuşmacılardan biri, “genel bakışın” tersine bazı sözler söylediği için programdan kovuldu.

27.7.2016Haber Yazıları
İŞTE O KASET!

İŞTE O KASET!

FETHULLAH Gülen’in tam 17 yıl önce medyaya ilk kaseti düştü.

27.7.2016Haber Yazıları
Ordu sil baştan

Ordu sil baştan

Tam 1,684 subay ve astsubay dün ordudan çıkarıldı.

27.7.2016Haber Yazıları
Çok yeni, çok değişik, çok güzel şeyler oluyor gibi

Çok yeni, çok değişik, çok güzel şeyler oluyor gibi

BÖLÜNME, parçalanma, cepheleşme gibi devasa sorunlarımız sona eriyor gibi.

24.7.2016Haber Yazıları
Kan akıttın kan ey Fetullahçı!

Kan akıttın kan ey Fetullahçı!

BANA sosyal medyadan “Hükümete yaranmak için bizi hedef alıyorsun” diye mesaj atan Fetullahçıya sesleniyorum:

22.7.2016Haber Yazıları
Darbeden Devrim Çıkarma Vakti

Darbeden Devrim Çıkarma Vakti

Şimdi önümüze bakma vakti.

22.7.2016Haber Yazıları
Katlanacağımız bazı şeyler olabilir ama

Katlanacağımız bazı şeyler olabilir ama

- “Ama o gece palalılar meydana çıktı” deyip sokağa çıkan insanların başardığı işi küçümsemeyin.

20.7.2016Haber Yazıları
O yüzden de gözlerini karartarak darbeye giriştiler

O yüzden de gözlerini karartarak darbeye giriştiler

HİÇ şüphe yok ki gün, demokrasiye sahip çıkma günü... Ben iflah olmaz bir iyimser olarak her şeye rağmen umutluyum. Belki de bu sayede bu kutuplaşma biter ve Türkiye demokrasi hedefinde birleşir. Bugün teybimi eski bir asker ve güvenlik politikaları uzmanı Mete Yarar’a uzatıyorum.Kafamda pek çok soru var. Tıpkı sizin gibi. Mete Yarar hepsini yanıtladı ama hepsi bugüne sığmadı, bu röportaj yarın da devam edecek...

18.7.2016Haber Yazıları
Basın özgürlüğü darbeyi yendi

Basın özgürlüğü darbeyi yendi

Darbe girişimi sürerken Hürriyet binasında yaşadıklarımız, basın özgürlüğünün demokrasimiz için ne kadar önemli olduğunu da ispatlıyor. hurriyet.com.tr o gece askerler tarafından basıldığında yayını gizlice sürdürdü. Türkiye darbe girişimini hurriyet.com.tr'de izledi. Üç günde 14 milyon kullanıcı, hurriyet.com.tr'de 32 milyon oturum açtı ve 165 milyon sayfa görüntüledi.

17.7.2016Haber Yazıları
Ülke kimin kontrolünde Tayyip Erdoğan'ın mı

Ülke kimin kontrolünde Tayyip Erdoğan'ın mı

SORU şu: Türkiye kimin kontrolünde...

24.6.2016Yazar Yazıları
Liselerinizi birileri kaşıyorsa

Liselerinizi birileri kaşıyorsa

DİYELİM ki toplumsal barışınız tehlikede.

16.6.2016Haber Yazıları
Kavganın da çekişmenin de bir ahlakı olur

Kavganın da çekişmenin de bir ahlakı olur

TARAFSIZ Bölge’de söylediği sözler nedeniyle Kemal Kılıçdaroğlu’na yapılanlara bakınca...

9.6.2016Haber Yazıları