MENÜ
Arşiv
Yazarlara Göre
Ayşe ARMAN413Uğur CEBECİ153Yonca TOKBAŞ - Kelebek133Vahap MUNYAR99Yonca TOKBAŞ97Yalçın BAYER75Gila BENMAYOR62Kubilay KESKİN43Cengiz SEMERCİOĞLU41Onur BAŞTÜRK37Ertuğrul ÖZKÖK36Gökhan KİMSESİZCAN31Deniz SİPAHİ28Nurten ERK TOSUNER24Mehmet Y. YILMAZ23Ahmet HAKAN18Selim Türsen15Cengiz ÇANDAR13Emin ÇÖLAŞAN13Bahar AKINCI12Erdal SAĞLAM12Fatih ÇEKİRGE12Yılmaz ÖZDİL12Mete Tamer OMUR11Savaş ÖZBEY11Erkan ÇELEBİ10Gürül Öğüt10Hikmet Demirkol10Adnan KAYA9Yalçın DOĞAN9Ercan KUMCU8Melis ALPHAN8Tolga TANIŞ8Şükrü KIZILOT8Ali Atıf BİR7Ayçe DİKMEN7Ayşe ARAL7Doğan HIZLAN7Engin KRATZER7Mehmet Ali BİRAND7Yurtsan ATAKAN7Ayşe ÖZEK KARASU6Banu TUNA6Bekir COŞKUN6Cüneyt ÜLSEVER6Ege CANSEN6Enis BERBEROĞLU6Fatih ALTAYLI6Figen BATUR6Kanat ATKAYA6Ömür GEDİK6İzzet ÇAPA6Şenay DÜDEK6Cenker TEZEL5Erdal İPEKEŞEN5Ferai TINÇ5Mehmet YAŞİN5Yener SÜSOY5Şükrü KÜÇÜKŞAHİN5Doğan ULUÇ4Emre Özpeynirci4Ertan ACAR4M. Rauf Ateş4Melike Karakartal4Pakize SUDA4Rauf TAMER4Sefer LEVENT4Temuçin Tüzecan4Arman Kırım3Cemal TÜKEL3Eyüp Can - Referans3Ezgi Başaran3Gamze CİZRELİ3Güzin Abla3Jale Özgentürk3Mehmet Barlas3Rahmi TURAN3Tufan TÜRENÇ3Uğur GÜRSES3Ayşe ARAL - Kelebek2Deniz BAYRAMOĞLU2Duygu Sedefoğlu2Hadi ULUENGİN2Nihat DEMİRKOL2Nil KARAİBRAHİMGİL2Nilüfer KAS2Nilüfer PAZVANTOĞLU2Oktay EKŞİ2Serdar TURGUT2Sevil ATASOY2Seçim AYDIN2Sıtkı ŞÜKÜRER2Tolga Tanış2Vedat MİLOR2Yorgo KIRBAKİ2Çiğdem TOKER2Ajda PEKKAN1Akif BEKİ1Banu ŞEN1Bilgin GÖKBERK1

Dubai

Dubai ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Dubai haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 9.846 Dubai haberi bulunmuştur.

Dubai, Arap Yarımadası'nda Birleşik Arap Emirliklerini oluşturan yedi emirlikten birisidir. Emirliğin yönetim biçimini ve kapladığı tüm alanı ifade eden Dubai Emirliği'nden; Dubai Kenti tanımlaması ile ayırt edilir.

Dubai, 1900'lü yıllarda küçük bir balıkçı ve liman kasabasıydı. 1930'larda Dünya Genel Ekonomik Krizinin, Dubai İnci Piyasasını da etkileyerek çökmesine yol açmasından uzun bir süre sonra 1969'da Dubai'de petrol bulunarak ihraç edilmeye başlandı. Bölgeyi himayesinde bulunduran İngiltere 1968'de bölgeden çekileceğini açıkladı. İngiltere'nin bölgeden çekilmesinden sonra Dubai, 2 Aralık 1971'de Abu Dabi, Şarika, Acman, Füceyre ve Ummül Kayveyn emirlikleri monarşik bir federasyon yapılanması ile birleşerek Birleşik Arap Emirlikleri'ni kurdular. 1972'nin başlarında Resü'l-Hayme de diğer altı emirliğe katıldığında Birleşik Arap Emirlikleri'nin bugünkü yedi emirlikten müteşekkil yapısı oluştu. Bölgede petrolün bulunmasından sonra Dubai'nin geliri devamlı ve hızla yükseldi ve emirlik bir ticaret, alışveriş ve turizm kenti haline geldi.

Devamı...

Dubai Haberleri

Dünyanın en iyi su altı otelleri

Dünyanın en iyi su altı otelleri

Suyun altındaki odanızda, denizin hatta okyanusun altını izlemek artık bir bilim kurgu film senaryosu değil. Dalış kıyafetlerinizi hazırlayın ve akıllara durgunluk veren Dubai’den Maldivlere kadar, dünyanın farklı yörelerindeki otellere tatil hazırlığına başlayın..

26.10.2016Seyahat
Seyahat fırsatlarında altın yıl 2016

Seyahat fırsatlarında altın yıl 2016

Gidello ekibi olarak uzun tatillere sahip 2016’ya keyif katacak önerilerimizden bir seyahat takvimi oluşturduk. Yeni yılın en keyifli anlarına ilham olmasını ve 2016’yı bir gezginin heyecanıyla yaşamanızı dileriz.

25.10.2016Seyahat
Avrupalı kadın düz, Ortadoğulu taşlı ve renkli ayakkabı giyiyor

Avrupalı kadın düz, Ortadoğulu taşlı ve renkli ayakkabı giyiyor

Türk ayakkabı sektörünün dünyanın farklı coğrafyalarına ihracat yapan temsilcilerine göre, kadınların ayakkabı tercihi ülkeden ülkeye değişiyor. Avrupalı ve Amerikalı kadınlar genelde düz, Ruslar topuklu ve iddialı, Ortadoğular taşlı ve renkli tasarımlara ilgi duyuyor, Türk kadını ise beğendiği ayakkabıya "Bunu giyerim ama insanlar ne der" düşüncesiyle yaklaşıyor.

23.10.2016Gündem
Kuveyt Türk sukuk ihracı için bankaları yetkilendirdi

Kuveyt Türk sukuk ihracı için bankaları yetkilendirdi

Kuveyt Türk dolar cinsi sukuk ihracı için bankaları yetkilendirdi.

18.10.2016Ekonomi
Kızım sağ olsun

Kızım sağ olsun

2009’da kurduğu ‘dermo kozmetik’ markası Cosmed’le büyük başarı yakalayan Deren Öztürk, BAE ve Suudi Arabistan pazarına eczanelerden giriyor. Küresel perakende devi Watsons ile de anlaşan Öztürk, geçen yıl 7 milyon lira olan cirosunu da bu yıl 9.5 milyon lira bekliyor.

17.10.2016Ekonomi
Kılıçdaroğlu: Sana zaten bu ülke en önemli koltuğu vermiş, daha ne istiyorsun kardeşim

Kılıçdaroğlu: Sana zaten bu ülke en önemli koltuğu vermiş, daha ne istiyorsun kardeşim

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Silivri Eser Diamond Otel’de "Trakya Tarımının Sorunları ve CHP’nin Çözümleri Toplantısı"na katıldı.

16.10.2016Gündem
Şimşek Her şeye rağmen, biz Batı ile yollarımızı ayırmayacağız

Şimşek "Her şeye rağmen, biz Batı ile yollarımızı ayırmayacağız"

Şimşek "Her şeye rağmen, biz Batı ile yollarımızı ayırmayacağız"

14.10.2016İstanbul
Kızılay açıkladı Ronaldonun neden dövmesi yok

Kızılay açıkladı Ronaldo'nun neden dövmesi yok

Gönüllü ve bağışçı sayısını artırmak isteyen Kızılay, dünyaca ünlü futbolcu Cristiano Ronaldo'yla büyük bir kampanyaya hazırlanıyor. Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık, Ronaldo'yu aslında yaz döneminde Türkiye'ye getirmeyi istediklerini ancak projenin 15 Temmuz nedeniyle sekteye uğradığını söyledi. Ronaldo'nun ülkesinde düzenli kan bağışında bulunduğunu ve bu yüzden hiç dövme yaptırmadığını belirten Kınık, projeyle ilgili Hürriyet Ankara'ya konuştu.

14.10.2016Ankara
Uçakta hırsızlık arbedesi

Uçakta hırsızlık arbedesi

DUBAİ- İstanbul seferini yapan uçakta, biri Lübnan diğerleri Birleşik Arap Emirlikleri uyruklu 4 yolcunun çantalarından hırsızlık yaptığı belirlenen Çinli Y.K., Türk yolcular tarafından suçüstü yakalandı. Y.K., uçak Sabiha Gökçen Havalimanı’na indiğinde gözaltına alındı.

13.10.2016Gündem
Dubai- İstanbul uçağında şoke eden hırsızlık

Dubai- İstanbul uçağında şoke eden hırsızlık

DUBAİ- İstanbul seferini yapan uçakta, biri Lübnan diğerleri Birleşik Arap Emirlikleri uyruklu 4 yolcunun çantalarından hırsızlık yaptığı belirlenen Çinli Y.K., diğer yolcular tarafından suçüstü yakalandı. Y.K., uçak Sabiha Gökçen Havalimanı’na indiğinde gözaltına alındı.

13.10.2016Gündem
Kılıçdaroğlu: 2800 yıllık iddianame hazırlamazsanız...

Kılıçdaroğlu: 2800 yıllık iddianame hazırlamazsanız...

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Kılıçdaroğlu, Bilal Erdoğan’ın şikayetiyle hakkında hazırlanan iddianame ile ilgili olarak, “İki yıl sekiz aylık iddianame değil; 2 bin 800 yıllık iddianame hazırlamazsanız adam değilsiniz” dedi. Kılıçdaroğlu, Irak'la yaşanan Başika krizi üzerinden Irak Merkezi Yönetimi'ne seslenerek, "Irak halkının güvencesi için Başika'da bizim askerlerimiz bulunuyor. Dolayısıyla buradan size ulaşan bazı söylemlerin iticiliğine kapılıp, Başika'dan askerlerimizin Irak'ı terk etmelerini istemeyiniz. Elbette Irak'ın iç sorunu bittikten sonra askerler geriye çekilecektir. Sizin isteğiniz üzerine oraya geldik ve dolayısıyla görevimizi yapmaya izin veriniz" dedi.

11.10.2016Gündem
Filipinli dadılar anlatıyor: Jetiyle tatile gönderen de var kırılan bardağın hesabını soran da...

Filipinli dadılar anlatıyor: Jetiyle tatile gönderen de var kırılan bardağın hesabını soran da...

Para kazanabilmek için çocuklarını dünyanın öbür ucundaki ülkelerinde bırakıp Türkiye’ye geliyor, başkalarının çocuklarına bakıyorlar. Maddi güçlüklerin içinden çıkıp burada çok lüks hayatların bir parçası oluyorlar. Varlıklı aileler arasında yeni moda, çocukları Filipinli dadılara emanet etmek. Bu trendin peşine düştük, Filipinli dadıların dünyasına girdik.

8.10.2016Hayat
Buka Sofa’dan 8 milyon Euroluk yatırım

Buka Sofa’dan 8 milyon Euroluk yatırım

SEKİZ milyon Euro yatırımla kurulan mobilya markası Buka Sofa ilk mağazasını açtı. İstenilen tasarımda ve istenilen ölçüde hazırlanabilen mobilya markası Buka Sofa’da hedef 5 yıl içinde 30 mağazaya ulaşmak.

4.10.2016Ekonomi
Erdoğan’dan ABD’deki ‘11 Eylül Yasası’na tepki

Erdoğan’dan ABD’deki ‘11 Eylül Yasası’na tepki

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Suudi Arabistan'a ABD'de 11 Eylül saldırılarından dolayı dava açılmasına imkan tanıyan "Terörizmin Sponsorlarına Karşı Adalet Yasası"nın değerlendirilmesi için Suudi Arabistan'la hukuki açıdan işbirliği yapacaklarını söyledi.

3.10.2016Dünya
İl milli eğitim müdürlüğü teknoloji fuarı düzenleyecek

İl milli eğitim müdürlüğü teknoloji fuarı düzenleyecek

İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından şubat ayında ‘E-Tech Eğitim Teknolojileri ve Donanımları Fuarı’ düzenlenecek. İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Faruk Yelkenci, "Bu fuarların çok büyük katkıları olacağını düşünüyorum. Eğitimcilere, yöneticilere, eğitim yöneten siyasete hem de öğrencilere büyük katkıları olacağını düşünüyorum" dedi.

29.9.2016Eğitim
Bangkok, Londra’yı tahtından etti

Bangkok, Londra’yı tahtından etti

Yıllık en popüler seyahat yerleri sıralamasında bu yıl Tayland’ın başkenti Bangkok uzun süredir zirvenin sahibi olan Londra’yı tahtından etti.

22.9.2016Dünya
Çölün ortasında masal gibi hayat

Çölün ortasında masal gibi hayat

Sosyal paylaşım sitesi Instagram'da bir "zengin çocuklar" çılgınlığıdır gidiyor..Lüks yatlar, özel jetler, paranın su gibi harcandığı alışverişler... Varlıklı ailelerin çocukları gösterişli yaşamlarını tüm ayrıntısıyla gözler önüne seriyor. Ama tüm bunların içinde öne çıkan bir tane sayfa var ki, onların zenginliği diğerlerinden daha gösterişli: Dubai'nin zengin çocukları (Rich Kids of Dubai) adlı sitede özellikle de kadın kullanıcılar para içinde yüzerek geçirdikleri yaşantılarını takipçileriyle paylaşıyor. İşte 77 bin takipçisi olan o sayfadaki paylaşımlardan örnekler.

22.9.2016Magazin
Ağaoğlu: Zekeriya Öz için eski tarihli bir makbuz istediler

Ağaoğlu: Zekeriya Öz için eski tarihli bir makbuz istediler

Meslekten ihraç edilen eski savcı Zekeriya Öz'ün, Dubai'de yaptığı tatilin masraflarını kendisinin ödediğine ilişkin belge vermesi için 2 kişiyi azmettirdiği iddiasıyla iki sanıkla "basit tehdit” suçundan yargılanmasına devam edildi.

21.9.2016Ekonomi
Üniversiteden yetenek avlıyorlar

Üniversiteden yetenek avlıyorlar

Persil, Tursil, Vernel, Pril, Gliss, Taft gibi markalarıyla bilinen Henkel, yetenekleri üniversite sıralarındayken keşfedip, kendi içinde yetiştirmek için farklı programlar uyguluyor. Şimdiye kadar Türkiye’den 50’nin üzerinde yeteneğin yurtdışında rotasyonlara katıldığını söyleyen Türk Henkel İK Yöneticisi Ralph Branderhorst sorularımızı yanıtladı.

19.9.2016IK
Big Chefs’in yüzde 40’ı Taxim’in oldu

Big Chefs’in yüzde 40’ı Taxim’in oldu

2007 yılında Gamze Cizreli tarafından kurulan Big Chefs’in yüzde 40’ı özel sermaye fonu Taxim Capital’e geçti. 200 milyon liraya yaklaşan cirosuyla dikkat çeken Big Chefs, bu yatırımla yurtdışında büyümeyi hedefliyor.

15.9.2016Ekonomi
PAB Mimarlık, Cityscape’te ödülle döndü

PAB Mimarlık, Cityscape’te ödülle döndü

PAB Mimarlık Gökçeada Lise Kampüsü projesiyle Cityscape Awards 2016’da “Geleceğin Kamu, Kültür ve Turizm Yapıları” kategorisinde büyük ödüle layık görüldü.

9.9.2016Ekonomi
“Ben bir Gezgin Bukalemunum”

“Ben bir Gezgin Bukalemunum”

Ezgi Kopuz (24) özel bir ilaç firmasında pazarlama bölümünde çalışıyor. Bugüne kadar 24 ülke ve 60’dan fazla şehre gitti. Sahra Çölü’nde yerlilerin çadırında kaldı, deveyle sıcak kumlarda yol aldı, Kamboçya’da Kızıl Kmerler’in yaşattığı katliamların izlerini sürdü. En önemlisi ise sosyal medya sayesinde Dubai’de unutamayacağı bir deneyim yaşadı.

6.9.2016Seyahat
Girişimciler kahve kokusuna geliyor

Girişimciler kahve kokusuna geliyor

Türkiye’de kahve pazarı özellikle zincir markalarının sektöre girmesinin de etkisiyle her yıl büyüyor, kahve kültürü yaygınlaşıyor. Bu kültürden çıkan ve tüm sektörü bir araya getiren ‘İstanbul Coffee Festival’ girişimcilere fırsat yaratıyor.

5.9.2016IK
24 yaş ve 60 ülke

24 yaş ve 60 ülke

Ezgi Kopuz (24) özel bir ilaç firmasında pazarlama bölümünde çalışıyor. Seyahat ve fotoğrafçılıkla liseden beri iç içe. Üniversiteyi Paris’te okumaya başlayınca özgür ruhunu dilediğince yaşayacağı bir hayata kavuştu. Böylelikle en büyük motive kaynağı seyahat oldu. Önce Avrupa’da sonra da Ortadoğu ve Asya’nın kültüründe yerlisi gibi keşfe çıktı. Kendini ‘gezgin bukalemun’ olarak tanımlıyor. Bugüne kadar 24 ülke ve 60’dan fazla şehre gitti. Sahra Çölü’nde yerlilerin çadırında kaldı, deveyle sıcak kumlarda yol aldı, Kamboçya’da Kızıl Kmerler’in yaşattığı katliamların izlerini sürdü. En önemlisi ise sosyal medya sayesinde Dubai’de unutamayacağı bir deneyim yaşadı.

5.9.2016Seyahat
Elazığdan Beyaz Saraya gönderildi

Elazığ'dan Beyaz Saray'a gönderildi

Dünyada nadir bulunan, Türkiye'de de sadece Elazığ'da çıkarılan vişne mermeri, 60 ülkede seçkin mekanları süslüyor. Alacakaya ilçesinden çıkarılan, vişne renginde, damarlı yapıya sahip, dekoratif amaçlı yoğun ilgi gören mermer, 4 kıtada 60 ülkeye ihraç ediliyor.

3.9.2016Ekonomi
Bulutlara değen yapılar

Bulutlara değen yapılar

İnsanoğlunun mimari zevki, gökdelenlerle birlikte bambaşka boyutlara taşındı. Dünyanın dört bir yanındaki bu büyüleyici yapılar arasında bir yolculuğa çıkalım.

2.9.2016Seyahat
Seyahat ederek nasıl fenomen olunur

Seyahat ederek nasıl fenomen olunur?

Zeynep Zor (26) iç mimar, eşi Alkan Zor (29) ise gayrimenkul danışmanı. İkilinin hayatlarında olmazsa olmazları seyahat... Yoğun tempoda çalışsalar da bu durum gezmelerine engel değil. Her ay birkaç günlük bile olsa seyahat planları yapıyorlar.

31.8.2016Seyahat
Fenerbahçe Sowu bitirdi

Fenerbahçe Sow'u bitirdi!

Fenerbahçe Kulübü eski oyuncusu Moussa Sow'u 1 yıllığına kiralamak için oyuncu ve kulübüyle anlaştı.

30.8.2016Futbol
Maradona’ya büyük şok

Maradona’ya büyük şok

Maradona sahte pasaport kullandığı gerekçesiyle havaalanında 2 saat tutuldu.

30.8.2016Avrupa
Vestel uzak pazarlar için fabrika kuracak

Vestel uzak pazarlar için fabrika kuracak

Vestel İcra Kurulu Başkanı Turan Erdoğan, "Güney Amerika, Uzak Asya'da yüksek vergi oranlarını aşmak için bazı ülkelerde fabrika kurma planımız var, 5-6 ülkede görüşmeler sürüyor. Türkiye, şu anki üretim ve iş gücü kapasitesiyle Avrupa'nın elektronik ve beyaz eşya üretim üssü olabilir" açıklamasında bulundu.

29.8.2016Ekonomi
Şahenk Dubaide lahmacun işine girecek

Şahenk Dubai'de lahmacun işine girecek

Doğuş Grubu yeme içme sektöründeki yatırımlarına devam ediyor. Doğuş Grubu’nun patronu Ferit Şahenk’in Dubai’de “Rüya” adlı bir yeni bir restoran açacağı belirtildi. Şahenk’in bu lokantada küresel alanda kabul gören ilk Anadolu mutfağı hizmeti vermek istediği de ifade edildi. 

29.8.2016Ekonomi
El Maktum boş ofiste şok oldu

El Maktum boş ofiste şok oldu

Dubai Emiri Şeyh Muhammed bin Raşid El Maktum, Pazar günü bir kamu dairesine gerçekleştirdiği ziyarette normalde masalarında olması gereken çalışanları bulamadı ve boş ofiste inceleme yaptı. El Maktum’un boş ofiste dolaşması sosyal medyada da ilgi çekti.

28.8.2016Ekonomi
El Arabiya, Gülen röportajını kaldırdı

El Arabiya, Gülen röportajını kaldırdı

Suudi televizyonu El Arabiya, Fetullah Gülen ile yaptığı röportajı, sitesinden ve YouTube'dan sildi.

20.8.2016Dünya
İstanbulda infaz edildi, ünlü mafya babası çıktı

İstanbul'da infaz edildi, ünlü mafya babası çıktı

Azerbaycan basını, İstanbul'da lüks cipinde infaz edilen kişinin Rövşen Lenkeranski (Aliyev) olduğunu iddia etti. Aliyev, Rusya'nın önemli kabadayılarından Ermeni asıllı Ded Hasan'ın ölüm emrini veren kişi olarak biliniyor. Aliyev aynı zamanda mahkemede babasını tutuklatan hakimi öldürmekle de tanınıyor.

18.8.2016Gündem
TSKda tarihi düzen değişti

TSK'da tarihi düzen değişti

OHAL kapsamında dün çıkarılan iki Kanun Hükmündeki Kararname (KHK) ile Genelkurmay Başkanı’nın görev ve yetkileri yeniden düzenlendi. Yeni düzenlemeyle mevcut orgeneral ve oramiraller arasından herhangi bir isim, Bakanlar Kurulu’nun teklifi ve Cumhurbaşkanı’nın onayıyla Genelkurmay Başkanı olabilecek.

17.8.2016Gündem
2 bin 692 kişinin memuriyeti sona erdi

2 bin 692 kişinin memuriyeti sona erdi

OHAL kapsamında çıkarılan 670 sayılı KHK ile FETÖ'ye aidiyeti, iltisakı veya örgütle irtibatı olan 2 bin 692 kişinin memuriyeti sona erdi.

17.8.2016Ekonomi
Emniyet, TSK ve kamudan ihraç edildiler.. İşte tam liste

Emniyet, TSK ve kamudan ihraç edildiler.. İşte tam liste!

OHAL kapsamında iki yeni Kanun Hükmünde Kararname yayımlandı. Kararnamelerde TSK'dan ve Emniyet'ten yeni ihraçlar yer alırken TİB kapatıldı; TSK'dan daha önce ayrılan pilotlara geri dönüş yolu açıldı. Ayrıca yayımlanan kararnameye göre Genelkurmay Başkanı'nın atamasını kabine teklifiyle Cumhurbaşkanı yapacak.

17.8.2016Gündem
Adanasporun yeni transferi Bruno Silva: Takımıma yararlı olmak istiyorum

Adanaspor'un yeni transferi Bruno Silva: Takımıma yararlı olmak istiyorum

Adanaspor'un yeni transferi Bruno Silva: Takımıma yararlı olmak istiyorum

16.8.2016Adana
FETÖcüler yüzünden 1 gün albaylık yapabildi

FETÖ'cüler yüzünden 1 gün albaylık yapabildi

1993 yılında Silahlı Kuvvetler’e giren Emekli Albay Sebati Ataman, FETÖ/PDY terör örgütünün baskılarına dayanamayarak, albay olduğu gün emeklilik dilekçesini vermek zorunda kaldığını söyledi.

15.8.2016Gündem
Türk Kızılayı Ronaldonun peşinde

Türk Kızılay'ı Ronaldo'nun peşinde!

Real Madrid’in dünya yıldızı Cristiano Ronaldo, bu kez Türk Kızılayı’nın gündeminde. Kızılay, Dubai’de kan bağışı kampanyasına destek veren ve bağışlarda yüzde 30’a varan artışa neden olan Cristiano Ronaldo’yu yakın markaja aldı.

15.8.2016Futbol
Körfez turu

Körfez turu

Gayrimenkul sektörü temsilcileri yurtdışı turuna çıkacak ve “Türkiye yatırım için doğru adres” mesajı verecek. Şirketler, 3 ay içinde yurt dışında 3 ayrı fuara katılacak. Eylül ayında Dubai, ekim ayında Kuveyt ve kasım ayında da Cidde Cityscape fuarlarına gidilecek.

14.8.2016Ekonomi

Yazar Sonuçları

Otellerden hiç işçi çıkarmadı, Cizre’ye sözünden dönmedi

Otellerden hiç işçi çıkarmadı, Cizre’ye sözünden dönmedi

CİZRE Ticaret ve Sanayi Odası’nın başkanlığını yürüten Karçağ Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Çağlı, Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği’nin (TÜSİAD) 2013 Haziran ayı sonlarında bölgeye gerçekleştirdiği tur sonrası verdiği şu mesajla dikkati çekti:

8.10.2016Haber Yazıları
‘Amerika Ligi’nde Trump-Hillary maçı

‘Amerika Ligi’nde Trump-Hillary maçı

DÜN dünya Hillary Clinton-Donald Trump’ın canlı yayındaki kapışmasına kilitlenmişti.

28.9.2016Haber Yazıları
FETÖ’nün Rodos hattı ve bir denizci sohbeti

FETÖ’nün Rodos hattı ve bir denizci sohbeti

MARMARİS’te amatör denizcilerin bayram masası...

12.9.2016Haber Yazıları
Yuh olsun size Ayyıldız Team

Yuh olsun size Ayyıldız Team!

SİZİ terbiyesizler!

5.9.2016Haber Yazıları
Dün düğme bile dikemiyordu şimdi...

Dün düğme bile dikemiyordu şimdi...

Biçki, dikiş ve nakışa karşı hiç ilgisi olmaz.

4.9.2016Ege
Onları ben affetsem Allah affetmez

Onları ben affetsem Allah affetmez!

HANİ bir üsteğmen vardı... Nazlıgül Üsteğmen. Dünyalar güzeli. Ve inanılmaz başarılı. Kayseri 12. Üst’te görevliydi. 29 yaşında hayata veda etti. Ahlaksızlık ve disiplinsizlikle suçlayıp ordudan attılar. O da ertesi gün silahını çıkardı, göğsüne dayadı ve tetiği çekti. Ardında minicik oğlunu bırakarak bu dünyadan göçtü gitti. Bir insanın, bir annenin çocuğunun bırakarak gitmesi için, gerçekten kendini çok çaresiz hissetmiş olması gerekiyor.

29.8.2016Haber Yazıları
Ohh be sonunda o gelinliği giydim

Ohh be sonunda o gelinliği giydim!

O klişeler var ya...

20.8.2016Pazar Yazıları
Yatırımcı istikrarlı demokrasi istiyor

Yatırımcı istikrarlı demokrasi istiyor

Türkiye’ye yatırım yapan ya da yapmak isteyen şirketler durumu yerinde görmek için danışman gönderdi. Dünyanın en büyük şirketlerinin çalıştığı FTI Consulting’in üst düzey yöneticisi Jon Aaron yabancıların iki şey merak ettiğini söylüyor: “Türkiye’ye gitmek güvenli mi? İstikrarlı demokrasi sürüyor, işler normal yürüyor mu?”

20.8.2016Haber Yazıları
Çantam olmadan olmadan asla

Çantam olmadan olmadan asla!

İngilizi, Korelisi, Hintlisi fark etmiyor. Acil durumlarda tahliyelerde yolcu önce canını kurtaracağına bavulunu kurtarmanın peşine düşüyor. Koridoru, acil kapılarını tıkıyor. Arkasında kaos ve birbirini ezen insanlar bırakıyor. Bu panik nasıl önlenecek?

14.8.2016Seyahat