MENÜ
Arşiv
Yazarlara Göre
Ayşe ARMAN424Uğur CEBECİ167Yonca TOKBAŞ - Kelebek140Yonca TOKBAŞ105Vahap MUNYAR103Yalçın BAYER77Gila BENMAYOR63Gökhan KİMSESİZCAN45Cengiz SEMERCİOĞLU44Kubilay KESKİN43Onur BAŞTÜRK42Ertuğrul ÖZKÖK38Deniz SİPAHİ28Nurten ERK TOSUNER24Mehmet Y. YILMAZ23Erdal SAĞLAM20Ahmet HAKAN20Selim Türsen16Emin ÇÖLAŞAN15Savaş ÖZBEY14Cengiz ÇANDAR13Enis BERBEROĞLU12Fatih ÇEKİRGE12Yılmaz ÖZDİL12Bahar AKINCI12Mete Tamer OMUR12Adnan KAYA11Erkan ÇELEBİ10Ömür GEDİK10Tolga TANIŞ10Gürül Öğüt10Hikmet Demirkol10Yalçın DOĞAN9Jale Özgentürk9Ercan KUMCU8Şükrü KIZILOT8Ayçe DİKMEN8Melis ALPHAN8Doğan HIZLAN7Yurtsan ATAKAN7Mehmet Ali BİRAND7Ali Atıf BİR7Şükrü KÜÇÜKŞAHİN7Engin KRATZER7Ayşe ARAL7İzzet ÇAPA7Bekir COŞKUN6Cüneyt ÜLSEVER6Fatih ALTAYLI6Kanat ATKAYA6Yener SÜSOY6Figen BATUR6Banu TUNA6Cenker TEZEL6Ayşe ÖZEK KARASU6Ege CANSEN6Melike Karakartal6Şenay DÜDEK6Ferai TINÇ5Mehmet YAŞİN5Erdal İPEKEŞEN5Doğan ULUÇ4Pakize SUDA4Güzin Abla4Temuçin Tüzecan4Rauf TAMER4M. Rauf Ateş4Ertan ACAR4Sefer LEVENT4Emre ÖZPEYNİRCİ4Tufan TÜRENÇ3Arman Kırım3Rahmi TURAN3Mehmet Barlas3Eyüp Can - Referans3Ezgi Başaran3Gamze CİZRELİ3Cemal TÜKEL3Uğur GÜRSES3Müge AKGÜN3Ferhan İSTANBULLU3Oktay EKŞİ2Hadi ULUENGİN2Serdar TURGUT2Deniz BAYRAMOĞLU2Nil KARAİBRAHİMGİL2Nilüfer PAZVANTOĞLU2Nilüfer KAS2Yorgo KIRBAKİ2Sevil ATASOY2Çiğdem TOKER2Seçim AYDIN2Nihat DEMİRKOL2Sıtkı ŞÜKÜRER2Ayşe ARAL - Kelebek2Selçuk ŞİRİN2Duygu Sedefoğlu2Vedat MİLOR2İlter TÜRKMEN1Mümtaz SOYSAL1

Dubai

Dubai ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Dubai haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 10.411 Dubai haberi bulunmuştur.

Dubai, Arap Yarımadası'nda Birleşik Arap Emirliklerini oluşturan yedi emirlikten birisidir. Emirliğin yönetim biçimini ve kapladığı tüm alanı ifade eden Dubai Emirliği'nden; Dubai Kenti tanımlaması ile ayırt edilir.

Dubai, 1900'lü yıllarda küçük bir balıkçı ve liman kasabasıydı. 1930'larda Dünya Genel Ekonomik Krizinin, Dubai İnci Piyasasını da etkileyerek çökmesine yol açmasından uzun bir süre sonra 1969'da Dubai'de petrol bulunarak ihraç edilmeye başlandı. Bölgeyi himayesinde bulunduran İngiltere 1968'de bölgeden çekileceğini açıkladı. İngiltere'nin bölgeden çekilmesinden sonra Dubai, 2 Aralık 1971'de Abu Dabi, Şarika, Acman, Füceyre ve Ummül Kayveyn emirlikleri monarşik bir federasyon yapılanması ile birleşerek Birleşik Arap Emirlikleri'ni kurdular. 1972'nin başlarında Resü'l-Hayme de diğer altı emirliğe katıldığında Birleşik Arap Emirlikleri'nin bugünkü yedi emirlikten müteşekkil yapısı oluştu. Bölgede petrolün bulunmasından sonra Dubai'nin geliri devamlı ve hızla yükseldi ve emirlik bir ticaret, alışveriş ve turizm kenti haline geldi.

Devamı...

Dubai Haberleri

Savaşçı dizisi oyuncu kadrosunda kimler var Savaşçı nerede çekiliyor

Savaşçı dizisi oyuncu kadrosunda kimler var? Savaşçı nerede çekiliyor?

Savaşçı dizisi oyuncu kadrosu ve nerede çekiliyor sorusu ile merak konusu oldu. Türk Silahlı Kuvvetleri'nin en değerli birliklerinden birisi olan bordo berelilerin mücadelesini anlatan Savaşçı dizisi, oyuncuları ile de dikkat çekiyor. Peki Savaşçı dizisi nerede çekiliyor? Dizinin oyuncuları kimlerdir? İşte, detaylı bilgiler

23.3.2017Kelebek
5 kez türbülansa girdi, binlerce metre düştü, bu hale geldi

5 kez türbülansa girdi, binlerce metre düştü, bu hale geldi!

Maldivler üzerindeyken Emirates Havayolları'na ait dev uçağın türbülansına giren özel jetin içi olayın ardından bu hale geldi.

23.3.2017Dünya
Baraner: 2017 turizm için çok zor olacak

 Baraner: 2017 turizm için çok zor olacak

 Baraner: 2017 turizm için çok zor olacak

23.3.2017Antalya
Sadece Dubaide görebileceğiniz en ilginç 16 şey

Sadece Dubai'de görebileceğiniz en ilginç 16 şey

Bu listedeki 16 şey, bizim için her ne kadar ilginç olsa da Dubai'de sıklıkla görülen ve kimsenin anormal olarak karşılamadığı olağan şeyler olarak görülüyor. İşte sadece Dubai'de rastlayabileceğiniz o en ilginç 16 şey...

23.3.2017Seyahat
Pisano Londra ve Dubaide ofis açtı

Pisano Londra ve Dubai'de ofis açtı

4 Türk mühendis tarafından kurulan ve 2 yılda Türkiye ve globalde 200’den fazla müşteriye ulaşan Pisano, Londra ve Dubai’de ofis açtığını duyurdu.

23.3.2017Teknoloji
14. Uluslararası Exposhipping Denizcilik Fuar ve Konferansı Başladı

14. Uluslararası Exposhipping Denizcilik Fuar ve Konferansı Başladı

14. Uluslararası Exposhipping Denizcilik Fuar ve Konferansı Başladı

22.3.2017İstanbul
11 soruda kabin yasağı

11 soruda kabin yasağı

Aralarında İstanbul’un da bulunduğu 8 şehirdeki 10 havalimanından ABD’ye, Türkiye’nin de olduğu 6 ülkedeki tüm noktalardan İngiltere’ye doğrudan sefer yapacak uçaklarda yolcuların uçağa cep telefonundan büyük elektronik cihaz sokamayacak olması birçok soruyu da beraberinde getirdi. Dün başlayan bu yasak ile ilgili merak edilenleri uzmanlara sorduk. İşte o sorular ve yanıtları...

22.3.2017Ekonomi
ABDnin elektronik cihaz yasağı ekonomik misilleme iddiası

"ABD'nin elektronik cihaz yasağı ekonomik misilleme" iddiası

Washington yönetiminin 8 ülkeden ABD’ye direkt uçuşlara uyguladığı elektronik cihaz yasağının, güvenlik gerekçesiyle değil, ekonomik nedenlerden kaynaklandığı iddia edildi.

22.3.2017Dünya
US, Britain ban tablets, notebooks aboard flights from Istanbul

US, Britain ban tablets, notebooks aboard flights from Istanbul

US, Britain ban tablets, notebooks aboard flights from Istanbul

22.3.2017İstanbul
ABDnin İstanbul yasağı için Hükümetten flaş hamle

ABD'nin İstanbul yasağı için Hükümet'ten flaş hamle

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, ABD'nin uçakta elektronik cihaz yasağına ilişkin ABD'li muhataplarına mektup gönderdi. Arslan, "Türkiye uluslararası güvenlik kurallarına uyuyor. İstanbul ve Ankara yasak kapsamından çıkarılmalı" dedi.

22.3.2017Gündem
ABD İstanbulu da kapsayan yasağın nedenini açıkladı

ABD İstanbul'u da kapsayan yasağın nedenini açıkladı!

ABD, aralarında Türkiye'nin bulunduğu sekiz ülkeden yapılacak direkt uçuşlara getirilen elektronik cihaz yasağı kararını "güçlü terör tehditlerinin ticari uçaklara sızacağı tehlikesi" gerekçesiyle aldığını açıkladı.

22.3.2017Dünya
ABDye seyahat edeceklere kötü haber

ABD'ye seyahat edeceklere kötü haber

ABD'ye gidecekseniz elektronik eşyalarınızı yanınıza alırken bir konuda dikkatli olmanız gerekiyor. Aralarında İstanbul'un da bulunduğu, sekiz ülkedeki 10 hava limanından ABD'ye doğrudan sefer yapacak uçaklara binecek olan yolcular kabinde yanlarına boyutu cep telefonundan büyük elektronik cihaz alamayacak.

22.3.2017Teknoloji
Kabin yasağı

Kabin yasağı

Amerika ve Birleşik Krallık Türkiye’nin de içinde bulunduğu birçok ülkeden ABD’ye yapılan uçuşlarda, yolcuların akıllı telefondan büyük elektronik cihazları yanlarına almalarını yasakladı. Bu uçuşlarda artık tablet, kamera ve bilgisayarlar uçakların bagaj bölümüne teslim edilecek. THY yetkilileri ilk uygulamanın bugün sabah 08.30 New York uçağı ile başladığını açıkladı.

21.3.2017Ekonomi
Son Dakika: ABDnin yasak kararı sonrası Çavuşoğlundan ilk açıklama

Son Dakika: ABD'nin yasak kararı sonrası Çavuşoğlu'ndan ilk açıklama

ABD'nin başkenti Washington'da konuşan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ABD'nin, 8 ülkeden doğrudan uçuşlarda cep telefonundan büyük elektronik cihazları yolcuların yanlarına almalarını yasaklayan kararına ilişkin, "Bir endişe varsa güvenlikle ilgili birimlerimiz bir araya gelip tedbirleri almamız lazım. Yasaklamalarla bu iş olmaz. Bir DEAŞ teröristi herhangi bir yerden binebilir. Önemli olan, onların bindiği yerlerde gerekli tedbirleri alabilmektir" dedi. Öte yandan dün akşam İngiltere'de aynı yasağı uygulayacağını duyurdu. ABD'nin kısıtlama kararı bugün başlıyor. 08.05’te Atatürk Havalimanı’ndan Londra’ya yapılan seferde ise yasak henüz uygulanmaya başlamadı. İngiltere uçuşlarında uygulamanın ne zaman başlayacağının henüz kesinleşmediği öğrenildi.

21.3.2017Gündem
Rus çılgın manken Dosso Dosside

Rus 'çılgın manken' Dosso Dossi'de

Rus 'çılgın manken' Dosso Dossi'de

21.3.2017Antalya
Moussa Sow noktayı koydu...

Moussa Sow noktayı koydu...

Fenerbahçe'de Fernandao'nun kolunun kırılması üzerine teknik ekip Moussa Sow'u Kardemir Karabükspor maçına hazırlıyor. Bu arada Senegalli oyuncu önümüzdeki sezon da takımda kalmak istediğini yönetime bildirdi. 

21.3.2017Futbol
Elektronik cihaz yasağı başladı

Elektronik cihaz yasağı başladı

Elektronik cihaz yasağı başladı

21.3.2017İstanbul
Türk zeytinyağı Dubai’de

Türk zeytinyağı Dubai’de

Türk zeytinyağı Dubai’de

21.3.2017İzmir
Ankara’da elektronik cihaz yasağı toplantısı

Ankara’da elektronik cihaz yasağı toplantısı

Ankara’da elektronik cihaz yasağı toplantısı

21.3.2017İstanbul
Seyahat fırsatlarında altın yıl 2017

Seyahat fırsatlarında altın yıl 2017

Gidello ekibi olarak uzun tatillere sahip 2017'ye keyif katacak önerilerimizden bir seyahat takvimi oluşturduk. Yeni yılın en keyifli anlarına ilham olmasını ve 2017’ye bir gezginin heyecanıyla yaşamanızı dileriz.

21.3.2017Seyahat
Son dakika: ABDnin İstanbul kararından sonra bu kez İngiltere

Son dakika: ABD'nin 'İstanbul' kararından sonra bu kez İngiltere!

ABD Başkanı Donald Trump bugün şok bir yasağa imza attı. Aralarında İstanbul’un da bulunduğu sekiz ülkedeki 10 havalimanından ABD’ye doğrudan sefer yapacak uçaklara binecek olan yolcular kabinde yanlarına boyutu cep telefonundan büyük elektronik cihaz alamayacak. THY yetkilileri ilk uygulamanın yarın sabah 08.30’da İstanbul’dan New York’a gidecek uçak yolcuları ile başlayacağını açıkladı. ABD'nin ardından İngiltere de aynı kararı aldı. İngiliz hükümeti, Türkiye dahil 6 ülkeden Birleşik Krallık'a doğrudan yapılan uçuşlarda, yolcuların bazı elektronik cihazları kabine almasının yasaklandığını duyurdu.

21.3.2017Dünya
Kanadalı öğretmene 1 milyon dolarlık eğitim ödülü

Kanadalı öğretmene 1 milyon dolarlık eğitim ödülü

Kanada'nın Arktik bölgesindeki uzak bir Eskimo köy okulunda öğretmenlik yapan Maggie MacDonnell, yılın "Küresel Eğitimcisi" ödülüne layık görüldü. MacDonnell'e ödülle birlikte 1 milyon dolar da armağan edilecek.

20.3.2017Eğitim
Cumhurbaşkanı Erdoğanın örnek gösterdiği esnaf Göknur Damat

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın örnek gösterdiği esnaf Göknur Damat

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dün esnafın girişimci hikayelerini anlatırken Tekirdağlı Göknur Damat'a da değinmişti. Erdoğan, Göknur Damat'ın kansere yakalanınca köşesine çekilmek yerine iş hayatına atıldığını, aldığı KOSGEB desteğiyle kendi işinin patronu olduğunu ve kanseri yendiğini söylemişti. Peki, Göknur Damat kimdir?

20.3.2017Ekonomi
Tonya Vadisi Turizm Projesine büyük ilgi

Tonya Vadisi Turizm Projesi'ne büyük ilgi

Tonya Vadisi Turizm Projesi'ne büyük ilgi

20.3.2017Trabzon
Oda hapsinden başkanlığa

Oda hapsinden başkanlığa

Bu yıl 50. yılını kutlayan Mercedes-Benz Türk’ün ilk Türk Direktörler Kurulu Başkanı olan Süer Sülün’ü bu noktaya aslında Boğaziçi Üniversitesi’nde verdiği karar getirmiş. Kuleli Askeri Lisesi’nden mezun olduktan sonra Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) isteğiyle Boğaziçi’ne giren Sülün, ilk yılın sonunda bölüm değiştirerek, kendini attırmış. Tazminat ödeyip, 15 gün oda hapsi cezası olan Sülün’ün 30 yıllık Mercedes kariyeri de işte bu noktada başlamış.

19.3.2017Ekonomi
Uluslararası Bedensel Engelliler Atletizm Grand Prix yarın başlıyor

Uluslararası Bedensel Engelliler Atletizm Grand Prix yarın başlıyor

Uluslararası Bedensel Engelliler Atletizm Grand Prix yarın başlıyor

19.3.2017İstanbul
Bir hamburger için 10 bin dolar

Bir hamburger için 10 bin dolar 

DUBAİ’de meme kanseri için düzenlenen bir yardım gecesinde açık arttırma yapıldı. Düzenlenen açık arttırmada satılan bir hamburger 10 bin dolara alıcı buldu.

18.3.2017Ekonomi
Ayakkabı ihracatçıları Ortadoğu pazarında büyüyecek

Ayakkabı ihracatçıları Ortadoğu pazarında büyüyecek

Ayakkabı ihracatçıları Ortadoğu pazarında büyüyecek

18.3.2017İzmir
Ayakkabı ihracatçıları Ortadoğu pazarında büyüyecek

Ayakkabı ihracatçıları Ortadoğu pazarında büyüyecek

Türk ayakkabı sektörü, Ortadoğu pazarında eski pozisyonunu kazanmak için Dubai'ye "Ayakkabı Sektörel Ticaret Heyeti" gezisi düzenledi.

18.3.2017Ekonomi
Kamp alanına ‘lüks’ yatırım

Kamp alanına ‘lüks’ yatırım

Aşçıoğlu Grubu Ataköy’deki 3’üncü projesini Londra Kamping alanı olarak bilinen arsada yapıyor. Şirket 3 projede toplam 1100 birim inşa edip 315 milyon dolar yatırım yapacak.

17.3.2017Ekonomi
Şeyh yattan inmeden 700 bin lira harcadı

Şeyh yattan inmeden 700 bin lira harcadı

Dubai Şeyhi Abdullah Al Futtaim'in 110 metre uzunluğundaki mega motor yatı "Radiant", Marmaris'e geldi. Yakıt deposu 4 saatte doldurulan yatın 640 bin liralık 200 bin litre mazot aldığı belirtildi. Gıda ve erzak alımı, resmi evrak masrafları ve liman için ödenen bedelle Şeyh'in harcadığı rakam 700 bin TL'ye dayandı.

17.3.2017Gündem
Türkiye, İrandan 2 milyon turist bekliyor

Türkiye, İran'dan 2 milyon turist bekliyor

Geçen yıl charter uçuşlarda sorunlar yaşanmasına rağmen 1 milyon 665 bin İranlı turisti ağırlayan Türkiye, bu yıl 2 milyona ulaşmayı hedefliyor.

17.3.2017Ekonomi
İstanbul, yaşam kalitesinde 133. sıraya düştü

İstanbul, yaşam kalitesinde 133. sıraya düştü

Yaşam kalitesi en yüksek şehirler araştırmasında 2017 yılında İstanbul 133. sıraya düştü.

15.3.2017Gündem
Turizm sektörü temsilcileri TTSO’da buluştu

Turizm sektörü temsilcileri TTSO’da buluştu

Turizm sektörü temsilcileri TTSO’da buluştu

15.3.2017Trabzon

Bu balın kilosu 18 bin lira

Bu balın kilosu 18 bin lira

14.3.2017Antalya
Rize 5 dildeki kitapçıklarla dünyaya tanıtılıyor

Rize 5 dildeki kitapçıklarla dünyaya tanıtılıyor

Rize 5 dildeki kitapçıklarla dünyaya tanıtılıyor

14.3.2017Rize
‘Güneş’li günler yakın

‘Güneş’li günler yakın

Türkiye’nin cari açığına da ilaç olabilecek güneş enerjisinde, yatırımcı 2017’den umutlu. Güneş enerjisi şirketleri bu yıl Türkiye’nin emekleme safhasını geçip, atağa kalkmasını beklediklerini söylüyor. Ayrıca haziran ayından itibaren EPDK’nın yayınlaması beklenen yönetmelikle evinin çatısına güneş panelleri kurarak, elektriğini kendi üretmek isteyenlerin de işlemleri kolaylaşacak.

13.3.2017Ekonomi
Kazakistan’da altın çıkaracak

Kazakistan’da altın çıkaracak

TÜRKİYE’de sağlık yatırımları ile büyüme planlayan kadın girişimci Derya Bozovalı, aileden madenci olarak Artvin Yusufeli’nde krom madeni çıkarıyor ve Kazakistan’da altın madeni için yakında temel atacak.

13.3.2017Ekonomi
Neziroğlu ve Kızıldemir çiftinin mutlu günü

Neziroğlu ve Kızıldemir çiftinin mutlu günü

Neziroğlu Otomotiv Yönetim Kurulu Üyesi Serhat Neziroğlu ve iç mimar Pırıl Kızıldemir, Sheraton Otel’de gerçekleşen düğünle hayatlarını birleştirdi. Düğüne Başkent iş ve sosyal yaşamından tanınan isimler katıldı. 

13.3.2017Ankara
Neslihan Atagül: Kocamı özlüyorum

Neslihan Atagül: Kocamı özlüyorum

Neslihan Atagül önceki gün İstinye Park’ta görüntülendi.

12.3.2017Magazin
Türkiye 2016da dünya turizm sıralamasına giremedi

Türkiye 2016'da dünya turizm sıralamasına giremedi

Türkiye 2016'da dünya turizm sıralamasına giremedi

12.3.2017İstanbul
Dubaide lüks araçlar bir bir terk ediliyor

Dubai'de lüks araçlar bir bir terk ediliyor

Dünyanın en zengin şehirlerinden biri olan Dubai'de parklarda sokak ortalarında oldukça lüks olan Ferrari ve Porsche gibi otomobil modellerini sahipleri terk ediyor.

11.3.2017Teknoloji

Yazar Sonuçları

Sadece yakın arkadaşlarına bahset

Sadece yakın arkadaşlarına bahset

Bodrum’daki Nikki Beach, yaz sezonunun ilk eğlencesini İstanbul’da gerçekleştirdi.

18.3.2017Gökhan KİMSESİZCAN
Bu gençler umut veriyor

Bu gençler umut veriyor

Son aylarda birkaç kez Kayseri’ye gitme şansım oldu, bu kez de 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde bu kentteydim. Kayseri girişimci ruhu, Erciyes’i, pastırma ve mantısıyla zaten bir marka şehir. Ama bu kez tanıştığım yeni kuşak girişimciler ve ortaya çıkardıkları ürünlerin kalitesi beni çok etkiledi...

18.3.2017Müge AKGÜN
Antalya’dan dünyaya…

Antalya’dan dünyaya…  

Geçtiğimiz hafta Dubai’de bu bölgenin ünlü yapılarının dekorasyonunda imzası olan Türk şirketinin izlerini, bir grup gazeteciyle beraber sürdük.

15.3.2017Ferhan İSTANBULLU
Dubai’de şöhrET savaşları

Dubai’de şöhrET savaşları

Tuz serpme hareketiyle tüm dünyada fenomen haline gelen Nusr-Et Steakhouse’un kurucusu Nusret Gökçe ile Günaydın Steakhouse’un sahibi şef Cüneyt Asan arasındaki rekabet, Dubai’de sürüyor.

13.3.2017Gökhan KİMSESİZCAN
O gece biz Hollanda’ya bakarken bakın ne oldu

O gece biz Hollanda’ya bakarken bakın ne oldu

11 Mart 2017...

13.3.2017Ertuğrul ÖZKÖK
TİM ve DEİK Küba’ya çıkarma yapacak

TİM ve DEİK Küba’ya çıkarma yapacak

Ekonomik ambargonun gevşetilmesinin ardından, yabancı yatırımcıların ilgi odağı olan Küba’da Türk girişimciler de fırsat arayacak. TİM ve DEİK heyetleri, 24-25 Nisan’da Havana’da yatırım imkânlarını araştıracak.

11.3.2017Jale Özgentürk
Mart güneşi

Mart güneşi

Seyahati seven Türkler'in en sevdiği rotalardan olan Dubai'ye gitmek için Mart ayı doğru bir zaman. Gün içi kemikleri ısıtan güneş kendini gösterir göstermez ortalık, beyaz çilli bedenini güneşe teslim etmiş 'expat'larla doluyor.

11.3.2017Ferhan İSTANBULLU
Altın Kelebek ödüllerimi vermem

Altın Kelebek ödüllerimi vermem!

 Mehmet Ali Erbil, geçen yıl Altın Kelebek ödüllerini iade edeceğini söylemiş, hatta “Bunu söylediğim için hakkımda kim bilir ne haberler yapacaklar” demişti.

11.3.2017Cengiz SEMERCİOĞLU