Bilim, Sanayi Ve Teknoloji Bakanlığı

 • Girişimcilere para bulmanın yolları - Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı
  Girişimcilere para bulmanın yolları26.02.2015
  EgeİZMİR Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş, iş hayatına atılmak isteyen pek çok girişimcinin, "İyi bir fikrim var ama param yok" dediğine dikkat çekerek, "İzmir Ticaret Odası olarak yeni girişimciler yaratmak ve yeni alanlara açılmak üyelerimize destek olmayı amaçlıyoruz" dedi.
 • Damper kriteri - Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı
  Damper kriteri23.02.2015
  GündemBilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, üst üste yaşanan facialar sonrası, kamyon damperlerinin yanlışlıkla açılmasını önlemek için harekete geçti.Bakanlık, ölümle sonuçlanan açık damper kazaları üzerine, 2008 yılında yayınlanan Araçların İmal, Tadil ve Montajı Hakkında Yönetmelik’te beşinci kez değişikliğe gitti.
 • Bu şirkette inovasyon yasak! - Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı
  Bu şirkette inovasyon yasak!22.02.2015
  EkonomiBorusan Grubu CEO’su Agah Uğur, 3 yıldır grupta inovasyon kelimesini yasakladığını söyledi.Uğur, “İnovasyonun yerine üretim bandı gibi işleyen yeni ürün, hizmet ve iş modeli geliştirme sistemi kurduk.Ar-Ge ile birlikte bu yıl 30 milyon dolarlık bütçemiz var” dedi.
 • 9 ürün piyasadan toplatılıyor: Priz de var masa lambası da - Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı
  9 ürün piyasadan toplatılıyor: Priz de var masa lambası da20.02.2015
  EkonomiBİLİM, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, güvensizliği tespit edilen 9 ürün için toplatma kararı aldı.
 • Medikal tekstilde bor ile "hijyen devrimi" - Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı
  Medikal tekstilde bor ile "hijyen devrimi"09.02.2015
  EkonomiTürkiye Bilimler Akademisi (TÜBA) Kök Hücre Çalışma Grubu ve Yeditepe Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof.Dr.Fikrettin Şahin, "İlk defa medikal tekstil ürünlerine hem üretim hem de kullanım hijyeni sağlayacak yeni bir teknoloji geliştirdik ve sağlık sektöründe bu anlamda farkındalık oluşturduk.Geliştirdiğimiz teknolojide, milli servetimiz bor bileşikleri kullanılıyor" dedi.
 • Tüketiciye ayarsız oyun - Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı
  Tüketiciye ayarsız oyun03.02.2015
  AnkaraBilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, milyonlarca tüketicinin kullandığı su, elektrik ve akaryakıt sayaçlarıyla, takograflar, taksimetreler ve tartıların içinde olduğu 326 bin üründen 3 bin 500’ünün eksik veya fazla ölçüm yaparak tüketiciyi kandırdığını belirledi.
 • Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı: Beklentiler ve sorunlar - Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı
  Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı: Beklentiler ve sorunlar02.02.2015
  EğitimGelişmiş ülkelerin çoğunda sağlık bilimleri alanında üst düzeyde araştırma ve geliştirme (Ar-Ge) faaliyetlerinin yürütüldüğü Ulusal Sağlık Enstitüleri ya da benzer isimlerle anılan merkezler bulunuyor ve ülkemizin de bu kapsamda hizmet veren bir kuruluşunun olması büyük önem taşıyor.
 • ‘Genç Türkiye Zirvesi’ için başvuru zamanı - Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı
  ‘Genç Türkiye Zirvesi’ için başvuru zamanı31.01.2015
  Eğitim“Girişimci genç, güçlü Türkiye” sloganıyla bu yıl üçüncüsü düzenlenecek ‘Genç Türkiye Zirvesi’ için başvurular başladı.
 • Tüketiciyi böyle kandırdılar - Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı
  Tüketiciyi böyle kandırdılar29.01.2015
  EkonomiHAYATIN vazgeçilmezi haline gelen asansör denetimleri apartmanlardaki tehlikeyi gözler önüne serdi.Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, denetim yapılan asansörlerin yüzde 45’inin “taşıma yapamayacak kadar tehlikeli” olduğunu tespit etti.Bakanlık, milyonlarca tüketicinin kullandığı su, elektrik ve akaryakıt sayaçlarıyla, takograflar, taksimetreler ve tartıların içinde olduğu 326 bin üründen 3 bin 500’ünün eksik veya fazla ölçüm yaparak tüketiciyi kandırdığını belirledi.
 • Eşdeğer parça dönemi - Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı
  Eşdeğer parça dönemi26.01.2015
  Ekonomi1 Haziran’dan itibaren sigorta şirketleri yerli malı eşdeğer parça kullanabilecek.Yedek parça standartlarını TSE belirleyecek.Sigortalı ise onarım sırasında eşdeğer parçalara itiraz edemeyecek.
 • Fırına, süpürgeye AB ayarı - Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı
  Fırına, süpürgeye AB ayarı15.01.2015
  EkonomiAVRUPA Birliği (AB) tüzüğüne paralel olarak, ev tipi fırınlar, ocaklar, aspiratörler ve elektrikli süpürgeler çevreye duyarlı olarak tasarlanacak.
 • YÖK’ten üniversite-sanayi işbirliği için ‘daimi komisyon’ - Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı
  YÖK’ten üniversite-sanayi işbirliği için ‘daimi komisyon’14.01.2015
  EğitimYÖK’ten yapılan duyuruya göre, üniversite-sanayi işbirliğinin daha ileri boyuta taşınması amacıyla Yükseköğretim Kurulu bünyesinde bir ‘daimi komisyon’ kurulacak.Ayrıca ve Ar-Ge çalışmalarında görevli üniversite öğretim elemanlarının ürettiği değerin yüzde 85’ini döner sermayeden alabilmesi için kanun değişikliği de yapılması planlanıyor.
 • 12 ürüne toplatma kararı - Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı
  12 ürüne toplatma kararı01.01.2015
  EkonomiBilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, güvensizliği tespit edilen 12 ürün için toplatma kararı aldı.
 • Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nda atama - Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı
  Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nda atama27.12.2014
  GündemBilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına bağlı İstanbul Bilim Sanayi ve Teknoloji Müdürlüğüne Yrd.Doç.Dr.Mahir Gümüş atandı.
 • ‘Mükemmel’ yatırım - Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı
  ‘Mükemmel’ yatırım21.12.2014
  EkonomiKompozit Teknolojileri Mükemmeliyet Merkezi’nin temel atma töreninde Sabancı Holding Başkanı Güler Sabancı, “Bizi yüreklendiren en önemli unsurlardan biri Ar-Ge’ye verilen önemle Türkiye’de yaratılan iklimdir” dedi.
 • KOSGEB desteği Çiğli'de - Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı
  KOSGEB desteği Çiğli'de19.12.2014
  EgeÇİĞLİ Belediyesi'nin KOSGEB işbirliği ile yürüttüğü uygulamalı girişimcilik eğitimleri ilk başvurularını almaya başladı.
 • ‘Bilgisayar ve İletişim Teknolojileri Sektör Birinciliği’ ödülünü aldı - Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı
  ‘Bilgisayar ve İletişim Teknolojileri Sektör Birinciliği’ ödülünü aldı18.12.2014
  TeknolojiBilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, en başarılı Ar-Ge Merkezlerini ödüllendirdi.AirTies Ar-Ge Merkezi, sektör bazında ‘En İyi Ar-Ge Merkezi’ seçildi.
 • OTOMOTİV ipten döndü - Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı
  OTOMOTİV ipten döndü15.12.2014
  EkonomiAile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından, 6 Şubat’ta torba kanuna eklenen bir maddeyle ekonominin lokomotifi olan otomotiv sektörü tamamen iflas noktasına gelmiş.6 Ağustos’tan itibaren Türkiye’de üretilen tüm minibüs, midibüs ve otobüslerin engelli erişimine uygun hale getirilmesini öngören bu madde son dakikada dönemin Başbakanı Erdoğan tarafından kanundan çıkarttırılmış.
 • Vahap MUNYAR

  Yılda 1.2 milyon saatlik iş üretiyor ‘mini dolap’ yetiyor - Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı
  Yılda 1.2 milyon saatlik iş üretiyor ‘mini dolap’ yetiyor15.12.2014
  YazarlarERNST&Young (E&Y) Türkiye Ülke Başkanı Mustafa Çamlıca, Maslak’ta Orjin Grubu’na ait binadaki yeni ofislerinde buluştuğumuzda yönettiği şirketi “EY” şeklinde anınca farkına vardım:
 • Dağdaki çoban adına dağıtım şirketi! - Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı
  Dağdaki çoban adına dağıtım şirketi!08.12.2014
  EkonomiPETROL Bayileri ve Petrol Ürünleri Tüketicileri Derneği (PETBAYDER) Başkanı Fatma Yarar, kaçak akaryakıt için kesilen cezaların uygulanamadığını belirterek, “Dağıtım şirketi dağdaki çobanın üzerine şirket kaydını yapıyor.Kaçakçılık yapanın elinde 10 tane bayilik ruhsatı oluyor.Kaçak veya marker cezası alınca 700-800 bin lira ceza kesileceği için lisansını iptal ederek bir diğeri ile yoluna devam ediyor.Güneydoğu’da bazı ilçeler adres gösterildiği için vergi dairesi de tahsilat yapamıyor.Tabii ki çoban da adresinde bulunamıyor” dedi.
 • OSTİM’de yeni dönem - Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı
  OSTİM’de yeni dönem05.12.2014
  AnkaraOSTİM, ‘sanal fabrika’ projesini hayata geçiriyor.Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın da desteklediği projenin yazılım çalışmaları tamamlandı.Yüzlerce firmanın üretim özellikleri ve kabiliyetleri sanal ortama aktarılırken, büyük şirketlerin verdiği siparişler tek tuşla karşılanacak.
 • İşte Türkiye'nin rekabetçilik haritası - Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı
  İşte Türkiye'nin rekabetçilik haritası28.11.2014
  EkonomiTürkiye Genç İşadamları Derneği (TÜGİAD), yaptığı araştırmayla 81 ilin üretim ve ihracat verilerini analiz ederek il bazında rekabet gücünü belirledi.TÜGİAD'dan yapılan açıklamaya göre, 4 ilin ürettiği ürünleri ihraç eden firma bulunmuyor, 3 il ise en az rekabetçi sektöre ev sahipliği yapıyor.
 • Yerli aşı için kollar sıvandı - Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı
  Yerli aşı için kollar sıvandı24.11.2014
  AnkaraÖzel sektörle işbirliğinde Türkiye'nin ilk morfin tabletlerinin üretimi için Sağlık Bakanlığı'na ruhsat başvurusunda bulunan Hacettepe Üniversitesi, 2019 yılında da bir başka firmayla difteri, tetanos ve Hepatit B aşılarını üretmeye hazırlanıyor.
 • 22 gaz tesisine OSTİM kapatması - Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı
  22 gaz tesisine OSTİM kapatması21.11.2014
  AnkaraBilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, sanayi gazı kaynaklı kazaların yaşanmaması için denetimi artırdı.2011 yılında OSTİM’de 20 kişinin ölümüyle sonuçlanan kazanın tekrarlanmamasını amaçlayan bakanlık, 22 tesisi kapattı.
 • San-Tez’den Ankara desteği - Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı
  San-Tez’den Ankara desteği21.11.2014
  AnkaraSan-Tez projesi kapsamında Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na ağustos ayı içerisinde gelen 29 proje müracaatından 15’i desteklenmeye değer bulundu.
 • Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı kuruluyor - Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı
  Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı kuruluyor20.11.2014
  EğitimTürkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı (TÜSEB) kurulmasını öngören yasa tasarısı, TBMM Genel Kurulu'nda kabul edildi.
 • İBB bütçesi 13 bakanlığı solladı - Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı
  İBB bütçesi 13 bakanlığı solladı18.11.2014
  Ekonomiİstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin (İBB) İBB Meclisi'nde görüşülen 12 milyar 250 milyon liralık bütçesi 2015 genel bütçede öngörülen 13 bakanlığın bütçesini solluyor.
 • Gelenek bozulmadı - Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı
  Gelenek bozulmadı17.11.2014
  Ankara“Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Performans Endeksi” sonuçlarına göre ODTÜ Teknokent, üçüncü kez ilk sıraya oturdu.Birincilik ödülünü alan ODTÜ Rektörü Ahmet Acar, “Yapacak daha çok işimiz var” dedi.
 • Çocuğunuzun üstün zekalı olup olmadığını nasıl anlarsınız - Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı
  Çocuğunuzun üstün zekalı olup olmadığını nasıl anlarsınız17.11.2014
  AvrupaAlmanya, süper zeki Türk çocuk ve genç taramasını Berlin’de yaptı.Anne-babalar, çocuğunun süper zeki olduğunu nasıl anlayabilir? İşte test soruları.
 • Almanya üstün zekalı TÜRKLERİ ARIYOR - Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı
  Almanya üstün zekalı TÜRKLERİ ARIYOR15.11.2014
  AvrupaAlmanya Eğitim bakanlığı süper zeka ve dahi Türk kökenli çocukları keşfetmek için proje başlattı.Almanya’da 30 ile 90 bin arasında süper zeka ve dahi Türk kökenli çocuk bulunduğu tahmin ediliyor.
 • Bakan Zeybekci: 4-5 bakanlık 2 bakanlığa indirilebilir - Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı
  Bakan Zeybekci: 4-5 bakanlık 2 bakanlığa indirilebilir12.11.2014
  GündemEkonomi Bakanı Nihat Zeybekci, yeni bir çalışma yapılarak Hazine ve Maliye arasında yeni bir koordinasyon yapılabileceğini; 4-5 bakanlığın 2 bakanlığa indirilebileceğini söyledi.Buna siyasi iradenin karar vereceğini ifade eden Bakan Zeybekci, “Akıllı bir iş olmuş olur.” dedi.
 • Silah OSB’ye 16 milyon - Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı
  Silah OSB’ye 16 milyon09.11.2014
  AnkaraKırıkkale Valisi Ali Kolat, kentte kurulacak Silah İhtisas Organize Sanayi Bölgesi'ne (OSB) ilişkin "Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı 13 Kasım tarihinde altyapı projelerinin yapımını ihale edecek.
 • Üniversiteden iş fikirlerine destek - Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı
  Üniversiteden iş fikirlerine destek02.11.2014
  AnkaraAnkara Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi (TTO), teknoloji ve yenilik odaklı iş fikirlerini hayata geçirmek isteyen öğrenciler için ‘Teknogirişim Sermayesi Desteği’nde özel bir eğitim programı hazırladı.
 • Ambalajı getir ödülü götür - Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı
  Ambalajı getir ödülü götür27.10.2014
  EgeAtık Otomatı isimli akıllı geri dönüşüm makinesi üreten Enis Doğru, pet, cam ya da metal şişeyi makineye atana sinema biletinden ekmeğe kadar birçok hediye seçeneği sunuyor.
 • Kusurlu ürüne sıkı denetim - Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı
  Kusurlu ürüne sıkı denetim27.10.2014
  EgeTüketicinin can ve mal güvenliğinin korunmasını amaçlayan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, piyasa gözetimi ve denetimine artırdı.
 • Gila BENMAYOR

  Türkiye’nin dijital şampiyonu Faruk Eczacıbaşı olsun - Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı
  Türkiye’nin dijital şampiyonu Faruk Eczacıbaşı olsun24.10.2014
  YazarlarTÜRKİYE dijital teknoloji trenini kaçırmak üzere.
 • Bu robot engellilere özel - Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı
  Bu robot engellilere özel23.10.2014
  EgeDEPARK Tınaztepe Alfa Binası’nda faaliyet gösteren BLM Mekatronik ve BLM Otomasyon Firmaları, TÜBİTAK Projeleri kapsamında geliştirdikleri araçların tanıtımını yaptı.Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın Teknogirişim Sermaye desteği ile kurulan firmalar, Tübitak Projesi kapsamında "Seralar İçin Kültür Aracı ve Otomatik İlaçlama Robotu", "Protez Soket Kalıbı ve Kişiye Özel Tabanlık Üretimi İçin 4 Eksen Bilgisayar Destekli Üretim Tezgahı" geliştirdi.
 • 2015 yılı bütçe maratonu takvimi belli oldu - Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı
  2015 yılı bütçe maratonu takvimi belli oldu21.10.2014
  Ekonomi2015 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Tasarısı ile 2013 Yılı Merkezi Yönetim Kesinhesap Kanunu Tasarısı'nın TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda görüşme takvimi belli oldu.
 • Devlet bu yıl 8 bin 419 araç satın alacak - Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı
  Devlet bu yıl 8 bin 419 araç satın alacak20.10.2014
  EkonomiMeclis’e sevk edilen 2015 bütçesinin ayrıntıları netleşmeye başladı.Devletin makam otomobilinden güvenlikli araçlara, kamyondan otobüse kadar çeşitlilik gösteren satın alacağı araçlar arasında bisiklet de var.
 • Geleceğin dünyasına ışık tutan sergi İstanbul’da - Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı
  Geleceğin dünyasına ışık tutan sergi İstanbul’da18.10.2014
  EğitimMerkezi Almanya’da bulunan ve bilimsel araştırmalara sağladığı katkıyla tanınan Max Planck Topluluğu’nun dünyaca ünlü Bilim Tüneli Sergisi, “Türk – Alman Araştırma, Eğitim ve İnovasyon Yılı” kapsamında İstanbul’da açıldı.Sergide güneş sisteminden nano teknolojiye, ilaç tasarımından insan yaşamına kadar birçok alanda gelecekteki dünya hakkında bilgileri içeriyor.
 • Fotoğraflarla anılar sergisi - Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı
  Fotoğraflarla anılar sergisi17.10.2014
  Ankara“Fotoğraflarla Anılar Sergisi”, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Ankara İl Müdürü Vural Örsdemir ve Ayşe Zeki Sayan İlköğretim Okulu öğrencilerinin katılımıyla Anatolium Alışveriş Merkezi’nde açıldı.
 • Kârlılık sorunu alarm veriyor - Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı
  Kârlılık sorunu alarm veriyor15.10.2014
  EkonomiTürkiye Genç İşadamları Derneği (TÜGİAD) Başkanı Ali Yücelen, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından kullanıma açılan "Girişimci Bilgi Sistemi" verilerinden hazırladıkları analizin, piyasada yaşanan karlılık sorununu net bir şekilde gözler önüne serdiğini kaydetti.
 • Silah OSB işsizliği önleyecek - Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı
  Silah OSB işsizliği önleyecek13.10.2014
  AnkaraKırıkkale'de kurulan Silah İhtisas Organize Sanayi Bölgesi'nde (OSB) yatırım yapan firmalar 5.bölge yatırım teşvikinden yararlanacak.
 • Helal yap parayı kap - Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı
  Helal yap parayı kap06.10.2014
  EkonomiTÜRKİYE’nin büyük oranda dışa bağımlı olduğu gıda katkı maddesinin yerli ve helal üretilmesi için teşvik edilecek.
 • Türk işi hibrit tekne - Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı
  Türk işi hibrit tekne04.10.2014
  TeknolojiOMÜ UZAYTEM, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nın katkılarıyla hazırlanan "Tekno Girişim Projesi" kapsamında hibrit tekne yapıyor.
 • Vahap MUNYAR

  Orta gelir tuzağı bizimle aşılır - Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı
  Orta gelir tuzağı bizimle aşılır03.10.2014
  YazarlarCHP’nin ekonomi politikalarından sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Doç.Selin Sayek Böke, “Vahşi kapitalizmi yaşıyoruz.Eskimiş, köhnemiş bir düzen ve vizyonla yola devam ediliyor.Türkiye’yi orta gelir tuzağından CHP iktidarı çıkarır” diyor.
 • İstanbul'da yine damper kazası - Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı
  İstanbul'da yine damper kazası22.09.2014
  Gündemİstanbul Kartal TEM bağlantı yolunda damperi açılan hafriyat kamyonu, önce karayolu tabelalarına, sonra üst geçide son olarak da yol kenarındaki bir gecekonduya çarparak durabildi.Kazada can kaybı yaşanmazken gecekondudaki vatandaşlar büyük panik yaşadı.
 • Üç dakikada yakalıyor - Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı
  Üç dakikada yakalıyor18.09.2014
  AnkaraHacettepe Teknokenti’nde, Türkiye’de ilk, dünyada ise çok yeni bir teknolojiyle geliştirilen “Biosis” isimli cihaz, şarbon ve veba gibi biyolojik ajanlarını üç dakikada havadan tespit edebiliyor.
 • Nerede o eski Cebit’ler - Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı
  Nerede o eski Cebit’ler15.09.2014
  EkonomiBİLİŞİM ve teknoloji fuarı olan CeBIT, adeta eski günlerini arıyor.11 Eylül’de başlayan fuarda devlet kurumları ve bakanlıklar en büyük standları kaparken, birçok teknoloji ve yazılım şirketi bu yıl CeBIT’te yer almadı.
 • Türk bilim adamları başardı - Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı
  Türk bilim adamları başardı15.09.2014
  SağlıkHacettepe Teknokenti'nde şarbon ve veba gibi biyolojik ajanlarını üç dakikada havadan tespit edebilen cihaz geliştirildi.
içinde

Bilim, Sanayi Ve Teknoloji Bakanlığı


geçen her haberden
Mind ile anında haberdar olabilirsiniz