Bilim, Sanayi Ve Teknoloji Bakanlığı

 • Tüketiciyi böyle kandırdılar - Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı
  Tüketiciyi böyle kandırdılar29.01.2015
  EkonomiHAYATIN vazgeçilmezi haline gelen asansör denetimleri apartmanlardaki tehlikeyi gözler önüne serdi.Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, denetim yapılan asansörlerin yüzde 45’inin “taşıma yapamayacak kadar tehlikeli” olduğunu tespit etti.Bakanlık, milyonlarca tüketicinin kullandığı su, elektrik ve akaryakıt sayaçlarıyla, takograflar, taksimetreler ve tartıların içinde olduğu 326 bin üründen 3 bin 500’ünün eksik veya fazla ölçüm yaparak tüketiciyi kandırdığını belirledi.
 • Fırına, süpürgeye AB ayarı - Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı
  Fırına, süpürgeye AB ayarı14.01.2015
  EkonomiAVRUPA Birliği (AB) tüzüğüne paralel olarak, ev tipi fırınlar, ocaklar, aspiratörler ve elektrikli süpürgeler çevreye duyarlı olarak tasarlanacak.
 • YÖK’ten üniversite-sanayi işbirliği için ‘daimi komisyon’ - Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı
  YÖK’ten üniversite-sanayi işbirliği için ‘daimi komisyon’13.01.2015
  EğitimYÖK’ten yapılan duyuruya göre, üniversite-sanayi işbirliğinin daha ileri boyuta taşınması amacıyla Yükseköğretim Kurulu bünyesinde bir ‘daimi komisyon’ kurulacak.Ayrıca ve Ar-Ge çalışmalarında görevli üniversite öğretim elemanlarının ürettiği değerin yüzde 85’ini döner sermayeden alabilmesi için kanun değişikliği de yapılması planlanıyor.
 • 12 ürüne toplatma kararı - Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı
  12 ürüne toplatma kararı31.12.2014
  EkonomiBilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, güvensizliği tespit edilen 12 ürün için toplatma kararı aldı.
 • Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nda atama - Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı
  Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nda atama26.12.2014
  GündemBilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına bağlı İstanbul Bilim Sanayi ve Teknoloji Müdürlüğüne Yrd.Doç.Dr.Mahir Gümüş atandı.
 • ‘Mükemmel’ yatırım - Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı
  ‘Mükemmel’ yatırım20.12.2014
  EkonomiKompozit Teknolojileri Mükemmeliyet Merkezi’nin temel atma töreninde Sabancı Holding Başkanı Güler Sabancı, “Bizi yüreklendiren en önemli unsurlardan biri Ar-Ge’ye verilen önemle Türkiye’de yaratılan iklimdir” dedi.
 • KOSGEB desteği Çiğli'de - Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı
  KOSGEB desteği Çiğli'de18.12.2014
  EgeÇİĞLİ Belediyesi'nin KOSGEB işbirliği ile yürüttüğü uygulamalı girişimcilik eğitimleri ilk başvurularını almaya başladı.
 • ‘Bilgisayar ve İletişim Teknolojileri Sektör Birinciliği’ ödülünü aldı - Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı
  ‘Bilgisayar ve İletişim Teknolojileri Sektör Birinciliği’ ödülünü aldı17.12.2014
  TeknolojiBilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, en başarılı Ar-Ge Merkezlerini ödüllendirdi.AirTies Ar-Ge Merkezi, sektör bazında ‘En İyi Ar-Ge Merkezi’ seçildi.
 • OTOMOTİV ipten döndü - Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı
  OTOMOTİV ipten döndü14.12.2014
  EkonomiAile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından, 6 Şubat’ta torba kanuna eklenen bir maddeyle ekonominin lokomotifi olan otomotiv sektörü tamamen iflas noktasına gelmiş.6 Ağustos’tan itibaren Türkiye’de üretilen tüm minibüs, midibüs ve otobüslerin engelli erişimine uygun hale getirilmesini öngören bu madde son dakikada dönemin Başbakanı Erdoğan tarafından kanundan çıkarttırılmış.
 • Vahap MUNYAR

  Yılda 1.2 milyon saatlik iş üretiyor ‘mini dolap’ yetiyor - Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı
  Yılda 1.2 milyon saatlik iş üretiyor ‘mini dolap’ yetiyor14.12.2014
  YazarlarERNST&Young (E&Y) Türkiye Ülke Başkanı Mustafa Çamlıca, Maslak’ta Orjin Grubu’na ait binadaki yeni ofislerinde buluştuğumuzda yönettiği şirketi “EY” şeklinde anınca farkına vardım:
 • Dağdaki çoban adına dağıtım şirketi! - Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı
  Dağdaki çoban adına dağıtım şirketi!07.12.2014
  EkonomiPETROL Bayileri ve Petrol Ürünleri Tüketicileri Derneği (PETBAYDER) Başkanı Fatma Yarar, kaçak akaryakıt için kesilen cezaların uygulanamadığını belirterek, “Dağıtım şirketi dağdaki çobanın üzerine şirket kaydını yapıyor.Kaçakçılık yapanın elinde 10 tane bayilik ruhsatı oluyor.Kaçak veya marker cezası alınca 700-800 bin lira ceza kesileceği için lisansını iptal ederek bir diğeri ile yoluna devam ediyor.Güneydoğu’da bazı ilçeler adres gösterildiği için vergi dairesi de tahsilat yapamıyor.Tabii ki çoban da adresinde bulunamıyor” dedi.
 • OSTİM’de yeni dönem - Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı
  OSTİM’de yeni dönem04.12.2014
  AnkaraOSTİM, ‘sanal fabrika’ projesini hayata geçiriyor.Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın da desteklediği projenin yazılım çalışmaları tamamlandı.Yüzlerce firmanın üretim özellikleri ve kabiliyetleri sanal ortama aktarılırken, büyük şirketlerin verdiği siparişler tek tuşla karşılanacak.
 • İşte Türkiye'nin rekabetçilik haritası - Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı
  İşte Türkiye'nin rekabetçilik haritası27.11.2014
  EkonomiTürkiye Genç İşadamları Derneği (TÜGİAD), yaptığı araştırmayla 81 ilin üretim ve ihracat verilerini analiz ederek il bazında rekabet gücünü belirledi.TÜGİAD'dan yapılan açıklamaya göre, 4 ilin ürettiği ürünleri ihraç eden firma bulunmuyor, 3 il ise en az rekabetçi sektöre ev sahipliği yapıyor.
 • Yerli aşı için kollar sıvandı - Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı
  Yerli aşı için kollar sıvandı23.11.2014
  AnkaraÖzel sektörle işbirliğinde Türkiye'nin ilk morfin tabletlerinin üretimi için Sağlık Bakanlığı'na ruhsat başvurusunda bulunan Hacettepe Üniversitesi, 2019 yılında da bir başka firmayla difteri, tetanos ve Hepatit B aşılarını üretmeye hazırlanıyor.
 • San-Tez’den Ankara desteği - Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı
  San-Tez’den Ankara desteği20.11.2014
  AnkaraSan-Tez projesi kapsamında Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na ağustos ayı içerisinde gelen 29 proje müracaatından 15’i desteklenmeye değer bulundu.
 • 22 gaz tesisine OSTİM kapatması - Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı
  22 gaz tesisine OSTİM kapatması20.11.2014
  AnkaraBilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, sanayi gazı kaynaklı kazaların yaşanmaması için denetimi artırdı.2011 yılında OSTİM’de 20 kişinin ölümüyle sonuçlanan kazanın tekrarlanmamasını amaçlayan bakanlık, 22 tesisi kapattı.
 • Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı kuruluyor - Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı
  Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı kuruluyor19.11.2014
  EğitimTürkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı (TÜSEB) kurulmasını öngören yasa tasarısı, TBMM Genel Kurulu'nda kabul edildi.
 • İBB bütçesi 13 bakanlığı solladı - Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı
  İBB bütçesi 13 bakanlığı solladı17.11.2014
  Ekonomiİstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin (İBB) İBB Meclisi'nde görüşülen 12 milyar 250 milyon liralık bütçesi 2015 genel bütçede öngörülen 13 bakanlığın bütçesini solluyor.
 • Gelenek bozulmadı - Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı
  Gelenek bozulmadı16.11.2014
  Ankara“Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Performans Endeksi” sonuçlarına göre ODTÜ Teknokent, üçüncü kez ilk sıraya oturdu.Birincilik ödülünü alan ODTÜ Rektörü Ahmet Acar, “Yapacak daha çok işimiz var” dedi.
 • Çocuğunuzun üstün zekalı olup olmadığını nasıl anlarsınız - Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı
  Çocuğunuzun üstün zekalı olup olmadığını nasıl anlarsınız16.11.2014
  AvrupaAlmanya, süper zeki Türk çocuk ve genç taramasını Berlin’de yaptı.Anne-babalar, çocuğunun süper zeki olduğunu nasıl anlayabilir? İşte test soruları.
 • Almanya üstün zekalı TÜRKLERİ ARIYOR - Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı
  Almanya üstün zekalı TÜRKLERİ ARIYOR14.11.2014
  AvrupaAlmanya Eğitim bakanlığı süper zeka ve dahi Türk kökenli çocukları keşfetmek için proje başlattı.Almanya’da 30 ile 90 bin arasında süper zeka ve dahi Türk kökenli çocuk bulunduğu tahmin ediliyor.
 • Bakan Zeybekci: 4-5 bakanlık 2 bakanlığa indirilebilir - Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı
  Bakan Zeybekci: 4-5 bakanlık 2 bakanlığa indirilebilir11.11.2014
  GündemEkonomi Bakanı Nihat Zeybekci, yeni bir çalışma yapılarak Hazine ve Maliye arasında yeni bir koordinasyon yapılabileceğini; 4-5 bakanlığın 2 bakanlığa indirilebileceğini söyledi.Buna siyasi iradenin karar vereceğini ifade eden Bakan Zeybekci, “Akıllı bir iş olmuş olur.” dedi.
 • Silah OSB’ye 16 milyon - Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı
  Silah OSB’ye 16 milyon08.11.2014
  AnkaraKırıkkale Valisi Ali Kolat, kentte kurulacak Silah İhtisas Organize Sanayi Bölgesi'ne (OSB) ilişkin "Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı 13 Kasım tarihinde altyapı projelerinin yapımını ihale edecek.
 • Üniversiteden iş fikirlerine destek - Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı
  Üniversiteden iş fikirlerine destek01.11.2014
  AnkaraAnkara Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi (TTO), teknoloji ve yenilik odaklı iş fikirlerini hayata geçirmek isteyen öğrenciler için ‘Teknogirişim Sermayesi Desteği’nde özel bir eğitim programı hazırladı.
 • Ambalajı getir ödülü götür - Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı
  Ambalajı getir ödülü götür26.10.2014
  EgeAtık Otomatı isimli akıllı geri dönüşüm makinesi üreten Enis Doğru, pet, cam ya da metal şişeyi makineye atana sinema biletinden ekmeğe kadar birçok hediye seçeneği sunuyor.
 • Kusurlu ürüne sıkı denetim - Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı
  Kusurlu ürüne sıkı denetim26.10.2014
  EgeTüketicinin can ve mal güvenliğinin korunmasını amaçlayan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, piyasa gözetimi ve denetimine artırdı.
 • Gila BENMAYOR

  Türkiye’nin dijital şampiyonu Faruk Eczacıbaşı olsun - Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı
  Türkiye’nin dijital şampiyonu Faruk Eczacıbaşı olsun23.10.2014
  YazarlarTÜRKİYE dijital teknoloji trenini kaçırmak üzere.
 • Bu robot engellilere özel - Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı
  Bu robot engellilere özel22.10.2014
  EgeDEPARK Tınaztepe Alfa Binası’nda faaliyet gösteren BLM Mekatronik ve BLM Otomasyon Firmaları, TÜBİTAK Projeleri kapsamında geliştirdikleri araçların tanıtımını yaptı.Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın Teknogirişim Sermaye desteği ile kurulan firmalar, Tübitak Projesi kapsamında "Seralar İçin Kültür Aracı ve Otomatik İlaçlama Robotu", "Protez Soket Kalıbı ve Kişiye Özel Tabanlık Üretimi İçin 4 Eksen Bilgisayar Destekli Üretim Tezgahı" geliştirdi.
 • 2015 yılı bütçe maratonu takvimi belli oldu - Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı
  2015 yılı bütçe maratonu takvimi belli oldu20.10.2014
  Ekonomi2015 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Tasarısı ile 2013 Yılı Merkezi Yönetim Kesinhesap Kanunu Tasarısı'nın TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda görüşme takvimi belli oldu.
 • Devlet bu yıl 8 bin 419 araç satın alacak - Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı
  Devlet bu yıl 8 bin 419 araç satın alacak19.10.2014
  EkonomiMeclis’e sevk edilen 2015 bütçesinin ayrıntıları netleşmeye başladı.Devletin makam otomobilinden güvenlikli araçlara, kamyondan otobüse kadar çeşitlilik gösteren satın alacağı araçlar arasında bisiklet de var.
 • Geleceğin dünyasına ışık tutan sergi İstanbul’da - Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı
  Geleceğin dünyasına ışık tutan sergi İstanbul’da17.10.2014
  EğitimMerkezi Almanya’da bulunan ve bilimsel araştırmalara sağladığı katkıyla tanınan Max Planck Topluluğu’nun dünyaca ünlü Bilim Tüneli Sergisi, “Türk – Alman Araştırma, Eğitim ve İnovasyon Yılı” kapsamında İstanbul’da açıldı.Sergide güneş sisteminden nano teknolojiye, ilaç tasarımından insan yaşamına kadar birçok alanda gelecekteki dünya hakkında bilgileri içeriyor.
 • Fotoğraflarla anılar sergisi - Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı
  Fotoğraflarla anılar sergisi16.10.2014
  Ankara“Fotoğraflarla Anılar Sergisi”, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Ankara İl Müdürü Vural Örsdemir ve Ayşe Zeki Sayan İlköğretim Okulu öğrencilerinin katılımıyla Anatolium Alışveriş Merkezi’nde açıldı.
 • Kârlılık sorunu alarm veriyor - Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı
  Kârlılık sorunu alarm veriyor14.10.2014
  EkonomiTürkiye Genç İşadamları Derneği (TÜGİAD) Başkanı Ali Yücelen, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından kullanıma açılan "Girişimci Bilgi Sistemi" verilerinden hazırladıkları analizin, piyasada yaşanan karlılık sorununu net bir şekilde gözler önüne serdiğini kaydetti.
 • Silah OSB işsizliği önleyecek - Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı
  Silah OSB işsizliği önleyecek12.10.2014
  AnkaraKırıkkale'de kurulan Silah İhtisas Organize Sanayi Bölgesi'nde (OSB) yatırım yapan firmalar 5.bölge yatırım teşvikinden yararlanacak.
 • Helal yap parayı kap - Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı
  Helal yap parayı kap05.10.2014
  EkonomiTÜRKİYE’nin büyük oranda dışa bağımlı olduğu gıda katkı maddesinin yerli ve helal üretilmesi için teşvik edilecek.
 • Türk işi hibrit tekne - Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı
  Türk işi hibrit tekne03.10.2014
  TeknolojiOMÜ UZAYTEM, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nın katkılarıyla hazırlanan "Tekno Girişim Projesi" kapsamında hibrit tekne yapıyor.
 • Vahap MUNYAR

  Orta gelir tuzağı bizimle aşılır - Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı
  Orta gelir tuzağı bizimle aşılır02.10.2014
  YazarlarCHP’nin ekonomi politikalarından sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Doç.Selin Sayek Böke, “Vahşi kapitalizmi yaşıyoruz.Eskimiş, köhnemiş bir düzen ve vizyonla yola devam ediliyor.Türkiye’yi orta gelir tuzağından CHP iktidarı çıkarır” diyor.
 • İstanbul'da yine damper kazası - Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı
  İstanbul'da yine damper kazası21.09.2014
  Gündemİstanbul Kartal TEM bağlantı yolunda damperi açılan hafriyat kamyonu, önce karayolu tabelalarına, sonra üst geçide son olarak da yol kenarındaki bir gecekonduya çarparak durabildi.Kazada can kaybı yaşanmazken gecekondudaki vatandaşlar büyük panik yaşadı.
 • Üç dakikada yakalıyor - Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı
  Üç dakikada yakalıyor17.09.2014
  AnkaraHacettepe Teknokenti’nde, Türkiye’de ilk, dünyada ise çok yeni bir teknolojiyle geliştirilen “Biosis” isimli cihaz, şarbon ve veba gibi biyolojik ajanlarını üç dakikada havadan tespit edebiliyor.
 • Nerede o eski Cebit’ler - Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı
  Nerede o eski Cebit’ler14.09.2014
  EkonomiBİLİŞİM ve teknoloji fuarı olan CeBIT, adeta eski günlerini arıyor.11 Eylül’de başlayan fuarda devlet kurumları ve bakanlıklar en büyük standları kaparken, birçok teknoloji ve yazılım şirketi bu yıl CeBIT’te yer almadı.
 • Türk bilim adamları başardı - Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı
  Türk bilim adamları başardı14.09.2014
  SağlıkHacettepe Teknokenti'nde şarbon ve veba gibi biyolojik ajanlarını üç dakikada havadan tespit edebilen cihaz geliştirildi.
 • 8 milyar liralık motor hamlesi - Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı
  8 milyar liralık motor hamlesi12.09.2014
  EkonomiBilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, enerji verimliliği kapsamında sanayide dönüşümün ilk adımını elektrik motorlarında attıklarını belirterek, Türkiye'deki tüm elektriğin yüzde 35'ini tüketen ve yüzde 80'i düşük verimli elektrik motorlarını yüksek verimlileriyle değiştirmeyi planladıklarını bildirdi.Bakan Işık bu hamleyle birlikte elektrik tüketimine harcanacak 8 milyar liranın ülkede kalacağını açıkladı.
 • İzmir üs oluyor - Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı
  İzmir üs oluyor11.09.2014
  EgeSekiz üniversitesiyle son yıllarda kaliteli ve ekonomik mühendislik kadroları yetiştiren İzmir, araştırma-geliştirme ve ürün geliştirmede de öne çıktı.
 • Mete Tamer OMUR

  Bayisi olduğu firmayı aldı şimdi dünyayı test ediyor - Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı
  Bayisi olduğu firmayı aldı şimdi dünyayı test ediyor07.09.2014
  Yazarlar
 • Merdiven altı terörü! - Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı
  Merdiven altı terörü!04.09.2014
  EkonomiTürkiye’de damper üretiminin yüzde 60’ı denetlenmiyor.
 • İstanbul’a kamyon çarptı - Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı
  İstanbul’a kamyon çarptı03.09.2014
  GündemKamyonların veya tankerlerin damperlerinin açık kalmasının “ağır kusur” sayılmaması ve denetimlerinin yapılmaması dün can aldı.Bir tankerin açık kalan damperi, Avcılar’da E-5’teki üstgeçide çarptı.Üstgeçit, üzerindeki yayalarla karayoluna düştü.Çelik tablanın altında kalan bir şoför öldü, İstanbul trafiği saatlerce kilitlendi.
 • İZFAŞ'ta deprem - Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı
  İZFAŞ'ta deprem01.09.2014
  EgeİZMİR Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, 83.İzmir Enternasyonal Fuarı açılışından saatler önce basın toplantısında partner ülke Mauritius’lu Bakan’ın konuşmasıyla ilgili yaşanan yaşanan tercüman krizinin faturasını İZFAŞ üst düzey yönetimine kesti.Kocaoğlu’nun aynı gün "Sizi artık burada görmek istemiyorum" dediği iddia edilen birim müdürleri zorunlu izni çıktı.İZFAŞ Genel Müdürü Mehmet Şakir Örs ise Başkan Kocaoğlu’nun isteği üzerine istifasını İZMİR Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, 83.İzmir Enternasyonal Fuarı açılışından saatler önce basın toplantısında partner ülke Mauritius’lu Bakan’ın konuşmasıyla ilgili yaşanan yaşanan tercüman krizinin faturasını İZFAŞ üst düzey yönetimine kesti.Kocaoğlu’nun aynı gün "Sizi artık burada görmek istemiyorum" dediği iddia edilen birim müdürleri zorunlu izni çıktı.İZFAŞ Genel Müdürü Mehmet Şakir Örs ise Başkan Kocaoğlu’nun isteği üzerine istifasını verdi.
 • Teknokent için kullanıma açılacak - Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı
  Teknokent için kullanıma açılacak31.08.2014
  AnkaraKırıkkale Üniversitesi Teknokent'in ilk yönetim kurulu toplantısı gerçekleşti.Toplantıda Teknokent yapılanması, stratejik planlaması ile ilgili kararlar alındı.
 • Gıda katkısı teşviği geliyor - Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı
  Gıda katkısı teşviği geliyor27.08.2014
  AnkaraEkonomi yönetimi, 2018 yılı sonuna kadar 40 milyar dolarlık büyüklüğe ulaşacak yerli gıda katkı maddesi üretimi için kolları sıvadı.Bu çerçevede doğal renk maddeleri, turunçgillerden pektin elde edilmesi, bitkisel aroma maddeleri, helal katkı maddeleri, tatlandırıcı, modifiye süt ürünlerini Türkiye’de geliştirenler için teşvik verilecek.
 • Üçlü Ar-Ge teşviği hazır - Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı
  Üçlü Ar-Ge teşviği hazır25.08.2014
  AnkaraKamu, üniversite ve sanayi üçgeninde hayata geçirilecek yeni stratejiyle, akademisyenlerin sanayide geçici olarak çalışmasının, sanayideki doktoralı personelin de üniversitede ders vermesinin yolu açılacak.Çalışmayla, Ar-Ge ve yüksek teknolojinin teşvik edilmesi amaçlanıyor.
içinde

Bilim, Sanayi Ve Teknoloji Bakanlığı


geçen her haberden
Mind ile anında haberdar olabilirsiniz