MENÜ
Arşiv

Barzani

Barzani ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Barzani haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 7.916 Barzani haberi bulunmuştur.

Mesud Barzani 16 Ağustos 1946 yılında Mahabad'da doğmuştur. Iraklı Kürt siyasetçi ve Kürdistan Bölgesel Yönetimi Başkanı'dır. Ayrıca Kürdistan Demokratik Partisi'nin 1979 yılından beri başkanlığını yürütmektedir.

DEVAMI

Barzani Haberleri

1 milyon kişi protesto için meydanlara iniyor

1 milyon kişi protesto için meydanlara iniyor

Bağdat'ta bugün 1 milyon kişinin katılması beklenen büyük bir hükümet karşıtı gösteri düzenleniyor. Irak'ın başkenti Bağdat'taki etkinlikte konuşan Şii lider Mukteda es-Sadr, meydanda toplananları "reform devrimine" katılmaya davet etti.

24.3.2017Dünya
Boluya gelen Ümit Özdağı ülkücü grup protesto etti(2)

Bolu'ya gelen Ümit Özdağ'ı ülkücü grup protesto etti(2)

Bolu'ya gelen Ümit Özdağ'ı ülkücü grup protesto etti(2)

23.3.2017Bolu
Şoke eden Musul iddiası: 200den fazla kişi öldü

Şoke eden 'Musul' iddiası: 200'den fazla kişi öldü

Irak'ın kuzeyindeki Musul kentinde düzenlenen hava saldırılarında, aralarında sivillerin de bulunduğu 200'den fazla kişinin hayatını kaybettiği iddia edildi.

23.3.2017Dünya
Meral Akşener: PKK paçavralarına izin verenler bize yasak getiriyor (2)

Meral Akşener: PKK paçavralarına izin verenler bize yasak getiriyor (2)

Meral Akşener: PKK paçavralarına izin verenler bize yasak getiriyor (2)

21.3.2017Niğde
Müthiş iddia Dün yalanlanmıştı, bugün bu görüntüler ortaya çıktı

Müthiş iddia! Dün yalanlanmıştı, bugün bu görüntüler ortaya çıktı

Barzani'ye yakınlığı ile bilinen Erbil merkezli Rudaw haber sitesi, Rus askerlerin, Suriye'nin kuzeybatısında yer alan terör örgütü PKK'nın Suriye kolu YPG'nin kontrolündeki Afrin'e ulaştığını gösterdiğini iddia ettiği görüntüleri yayınladı. Rus haber sitesi Sputnik de aynı kaynağı işaret ederek bu görüntülere yer verdi.

21.3.2017Gündem
Kerkükte bayrak krizi... Bize dokunana biz de kesinlikle dokunacağız

Kerkük'te bayrak krizi...  'Bize dokunana biz de kesinlikle dokunacağız'

Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi lideri Mesud Barzani''nin atadığı Kerkük Valisi Necmeddin Kerim'in kentteki tüm kamu kurum binalarına "Kürt bayrağı çekilmesini" istemesiyle başlayan gerilim yükseliyor. Irak Türkmen Cephesi Genel Başkanı Erşat Salihi, "Valilik, Kürdistan bayrağı astırınca, biz de caddelere, evlere Türkmen bayrağı asmaya başladık. Bize dokunana biz de kesinlikle dokunacağız" dedi.

21.3.2017Dünya
Erdoğana yanıt: Atatürk hiçbir zaman tek adam olmadı

Erdoğan'a yanıt: Atatürk hiçbir zaman tek adam olmadı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın, “Tek adam, Mustafa Kemal’e hakaret” sözlerine, “Atatürk hiçbir zaman tek adam olmadı. Kendilerine gerekçe olarak Atatürk’ü göstermek istiyorlar. Önce tarihi okusunlar” diyerek yanıt verdi. Kılıçdaroğlu, dün Ordu ve Samsun’da temaslarda bulundu. Uçakta gazetecilere özetle şunları söyledi:

20.3.2017Gündem
Türk Dışişleri’nden IKBY’ye bayrak uyarısı

Türk Dışişleri’nden IKBY’ye bayrak uyarısı

DIŞİŞLERİ Bakanlığı Sözcüsü Büyükelçi Hüseyin Müftüoğlu, Irak’ın Kerkük kentinde kamu binalarına resmi günlerde Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) bayrağının Irak bayrağıyla birlikte göndere çekilmesi için yapılan başvuruya ilişkin, “Süreç işletilmeden Kerkük’ün statüsüyle ilgili olarak yapılacak tek taraflı tasarrufların Irak’taki uzlaşı ve istikrar çabalarına zarar vermesi tehlikesi bulunmaktadır. Bu tür girişimlerin Irak’ın sosyal, kültürel ve ekonomik zenginliğinin vücut bulduğu Kerkük’ün çok kültürlü kimliğini de aşındırma riski bulunmaktadır” dedi.

19.3.2017Dünya
Flaş iddia... Terör örgütü PKK orada Nevruzu yasakladı

Flaş iddia... Terör örgütü PKK orada Nevruz'u yasakladı

Terör örgütü PKK’nın Suriye kolu PYD'nin Suriye'nin kuzeyinde Nevruz'u yasakladığı iddia edildi.

19.3.2017Gündem
Barzaniye yakınlığıyla bilinen Rudaw kanalında harita skandalı

Barzani'ye yakınlığıyla bilinen Rudaw kanalında harita skandalı

IKBY Başkanı Barzani'ye yakınlığıyla bilinen Rudaw kanalında hava durumunda yansıtılan haritada Türkiye'de bulunan şehirler Kürdistan'a bağlı gibi gösteriliyor. Tepki çeken harita 2013 yılından bu yana bu şekilde ekranlara yansıyor.

18.3.2017Haber
Türk topraklarını kendi şehirleri gibi gösterdiler

Türk topraklarını kendi şehirleri gibi gösterdiler!

Irak Kürt Bölgesel Yönetiminin Mesut Barzani'ye yakınlığı ile bilinen kanalı Rudraw'da hava durumunun gösterildiği haritada Türkiye'nin illerini kendi toprakları gibi gösterdiler.. Yayınlanan meteoroloji haritasında Erzurum, Sivas, Ağrı, Van, Mayatya, Hatay, Mersin'i 'Kürdistan' sınırları içinde gösterip hava durumları sunuldu

18.3.2017Dünya
Kerkükte Kürtçe resmi dil oldu

Kerkük'te Kürtçe resmi dil oldu

Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi lideri Mesud Barzani''nin atadığı Kerkük Valisi, kentteki kamu kurumlarında Kürtçe'yi "zorunlu dil" yaptı. Vali ayrıca, kentteki tüm kamu kurum binalarına "Kürt bayrağı çekilmesini" istedi.

17.3.2017Gündem
Kılıçdaroğlu; Devleti iyi yönetecek adam diline hakim olacak

Kılıçdaroğlu; 'Devleti iyi yönetecek adam diline hakim olacak'

Kılıçdaroğlu; 'Devleti iyi yönetecek adam diline hakim olacak'

17.3.2017Aydın
ABD, PYDyi Rusyaya bırakmak istemiyor

'ABD, PYD'yi Rusya'ya bırakmak istemiyor'

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, "Şu anda ABD, YPG'yi Rusya'ya bırakmak istemiyor. Bundan dolayı bir kendilerine göre politikaları var. Biz de bunun doğru olmadığını söylüyoruz. Hem Rusya'ya hem Amerika'ya. Bu daha büyük sorunların fitilini ateşler. Türkiye'nin tavrı bu" dedi.

16.3.2017Gündem
Bahçeliden hükümete ilk eleştiri

Bahçeli'den hükümete ilk eleştiri

MHP Lideri Devlet Bahçeli, referandum kampanyası çerçevesinde ilk ziyaretini dün Hürriyet gazetesine yaparken, mülteci konusunda hükümeti eleştirdi. Bahçeli, 'Türkiye’ye sığınmacı olarak gelmiş olanları Avrupa’ya karşı bir başka silah olarak kullanmak doğru değildir. Silahtan kaçanları siz daha sessiz bir silah haline dönüştürüp, diplomatik kılıfla bir başka yerde kullanamazsınız. Bu da insani değil' dedi.

15.3.2017Gündem
KDPden PKKya IKBYyi terk edin çağrısı

KDP'den PKK'ya IKBY'yi terk edin çağrısı

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesud Barzani'nin başkanlığını yaptığı Kürdistan Demokrat Partisi (KDP), terör örgütü PKK'nın Kuzey Irak'ta 515 köyü işgal ettiğini belirterek, IKBY'yi terk etmesi çağrısı yaptı.

15.3.2017Gündem
‘Sincar’da Irak ve IKBY dışında güç olmamalı’

‘Sincar’da Irak ve IKBY dışında güç olmamalı’

ABD Başkanı Donald Trump’ın DEAŞ’la Mücadele Özel Temsilcisi Brett McGurk, “ABD’nin Musul’un Sincar ilçesinde Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) ve Irak’ın resmi silahlı güçlerinin dışında başka güçlerin varlık göstermesini istemediğini” belirtti.

14.3.2017Dünya
Türkiye, Hollandaya karşı hangi adımları atacak

Türkiye, Hollanda'ya karşı hangi adımları atacak?

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, CNN TÜRK'te Hakan Çelik'in konuğu oldu. Kurtulmuş, “Ekonomik ve başka alanlarda da yaptırımlar gelebilir. Şu anda biz Hollanda’dan yaptıkları bu yanlışlıkları düzeltmelerini bekliyoruz. Ekonomik yaptırımlar da ileride gelebilir ama biz işi daha ileriye götürmeden, bu krizi derinleştirmeden krizi başlatanın, krizi çözmesini istiyoruz.” dedi. Kurtulmuş, "Hollanda’daki Türkiye büyükelçisinin geri çekilip çekilmeyeceği" sorusu üzerine “Şu aşamada değil. Oradaki büyükelçimiz diğer diplomatik misyonumuz oradaki çalışmaları sürdürecek. Birilerinin de orada kalıp Türkiye’nin menfaatlerini koruması lazım. Biz Hollanda büyükelçisini de ‘istenmeyen adam’ ilan etmedik. Ama gelmesini istemiyoruz.” dedi.

14.3.2017Gündem
Trumpın Özel Temsilcisi McGurkten Sincar açıklaması

Trump'ın Özel Temsilcisi McGurk'ten Sincar açıklaması

ABD Başkanı Donald Trump'ın DEAŞ'la Mücadele Özel Temsilcisi Brett McGurk, "ABD'nin Musul'un Sincar ilçesinde Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) ve Irak'ın resmi silahlı güçlerinin dışında başka güçlerin varlık göstermesini istemediğini" belirtti.

14.3.2017Dünya
IKBY Başkanı Barzani’den bağımsızlık açıklaması

IKBY Başkanı Barzani’den bağımsızlık açıklaması

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesud Barzani, Irak’ın düştüğü durumdan merkezi hükümetin sorumlu olduğunu, IKBY’nin bağımsızlık sürecinin ise şiddetten uzak bir şekilde yürütüleceğini belirtti.

12.3.2017Dünya

Barzani'den Bağdat yönetimine mesajlar: Bağımsızlık süreci...

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani, Irak'ın düştüğü durumdan merkezi hükümetin sorumlu olduğunu, IKBY'nin bağımsızlık sürecinin ise şiddetten uzak bir şekilde yürütüleceğini belirtti.

11.3.2017Dünya
Doğu Perinçek: Cumhurbaşkanına soruyorum, yapacağı bir eylem yok mudur

Doğu Perinçek: Cumhurbaşkanı'na soruyorum, yapacağı bir eylem yok mudur?

Doğu Perinçek: Cumhurbaşkanı'na soruyorum, yapacağı bir eylem yok mudur?

11.3.2017Ankara
Sinan Oğan: Bizi ikinci defa partimizden ihraç edenlere hodri meydan gelin ortaya bir sandık koyalım

Sinan Oğan: Bizi ikinci defa partimizden ihraç edenlere hodri meydan gelin ortaya bir sandık koyalım

Sinan Oğan: Bizi ikinci defa partimizden ihraç edenlere hodri meydan gelin ortaya bir sandık koyalım

10.3.2017İstanbul
Sinan Oğan’dan Bahçeli’ye yanıt geldi

Sinan Oğan’dan Bahçeli’ye yanıt geldi

MHP'den ihraç edilmek istenen Sinan Oğan kendisine yapılan saldırıya ilişkin Genel Başkan Devlet Bahçeli’nin sözlerine cevap verdi. Oğan, "Bugün yaptığınız işler yarın sizi utandırmasın. Unutmayalım; Sel gidecek kum kalacak" dedi.

8.3.2017Gündem
Irakta aşiretlerden PKKya sert tepki

Irak'ta aşiretlerden PKK'ya sert tepki

Irak’ta Ninovalı 22 aşiret lideri, terör örgütü PKK’nın Sincar’da bulunmasına ortak tepki gösterdi. 

8.3.2017Dünya
Son dakika: BBP referandum kararını verdi mi Öznurdan açıklama

Son dakika: BBP referandum kararını verdi mi? Öznur'dan açıklama

TBMM dışındaki siyasi partilerden Büyük Birlik Partisi (BBP) Yüksek İstişare Kurulu (YİK) Başkanı Hakkı Öznur, referandumda şahsi kararının "hayır" olduğunu açıkladı. Yapılan açıklamada "Partimizin Referandum ile ilgili kararını istişareler tamamlandıktan sonra, Genel Başkanımız Sayın Mustafa Destici, açıklayacaktır. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.” denildi.

7.3.2017Gündem
Foça ADDden suç duyurusu

Foça ADD'den suç duyurusu

Foça ADD'den suç duyurusu

7.3.2017İzmir
Irak güvenlik güçleri, Türkiyenin Musul Başkonsolosluğu binasını DEAŞtan aldı

Irak güvenlik güçleri, Türkiye'nin Musul Başkonsolosluğu binasını DEAŞ'tan aldı

Irak güvenlik güçleri, Türkiye'nin Musul Başkonsolosluğu binasını DEAŞ'tan aldı

7.3.2017Diyarbakır

'Almanya'nınki çifte standart'

BAŞBAKAN Binali Yıldırım, ATV-A Haber ortak yayınında gündeme ilişkin soruları yanıtladı. Yaldırım, özetle şunları söyledi:

6.3.2017Gündem
Flaş Sincar açıklaması: Her an patlayabilir

Flaş 'Sincar' açıklaması: Her an patlayabilir!

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nin lideri Mesud Barzani'ye bağlı Roj Peşmergeleri olarak bilinen Suriye Peşmergeleri'nin komutanı, Sincar'da konuşlanan güçler ve bölge hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Peşmerge komutanı ayrıca, "ABD resmi bir şekilde bizden hazırlanıp Rojava’ya geçmemizi istedi ancak PKK ve YPG karşı çıktı” dedi.

6.3.2017Dünya
Marmaris ADDden suç duyurusu

Marmaris ADD'den suç duyurusu

Marmaris ADD'den suç duyurusu

6.3.2017Muğla
IKBYden PKK uyarısı: Silah takviyesi yapıyorlar

IKBY'den 'PKK' uyarısı: Silah takviyesi yapıyorlar

Mesud Barzani liderliğindeki Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY), terör örgütü PKK'nın Suriye'den Irak'ın Sincar ilçesine ağır silahlarla konuşlanmaya devam ettiği uyarısında bulundu.

5.3.2017Dünya
Ortadoğu’nun hali Yugoslavya’nın dağılmasına benziyor

Ortadoğu’nun hali Yugoslavya’nın dağılmasına benziyor

İtalyan La Stampa gazetesine konuşan Irak Kürt Bölgesel Yönetimi Başkanı Mesud Barzani, Ortadoğu’daki mevcut durumu, “Çekoslovakya ve Yugoslavya’nın dağılmasına” benzetirken  “Doğu Avrupa halkları nasıl kendi devletlerine sahip olduysa Kürtlerin de kendi devletlerine sahip olma hakkı vardır” dedi.

5.3.2017Dünya
Akşener: Türkiyeden başka o paçavrayı asan ülke yok

Akşener: Türkiye'den başka o paçavrayı asan ülke yok

Akşener: Türkiye'den başka o paçavrayı asan ülke yok

5.3.2017Muğla
CHPli Çiçek: Almanyanın tutumu Türkiyeye karşıdır

CHP'li Çiçek: Almanya'nın tutumu Türkiye'ye karşıdır

CHP'li Çiçek: Almanya'nın tutumu Türkiye'ye karşıdır

5.3.2017Tokat
HDPli Özsoy: Membiç ve Rakka iç siyasi malzeme olarak kullanılıyor

HDP'li Özsoy: Membiç ve Rakka iç siyasi malzeme olarak kullanılıyor

HDP'li Özsoy: Membiç ve Rakka iç siyasi malzeme olarak kullanılıyor

4.3.2017Bingöl
DTK, DBP, HDPden ortak açıklama: Barzaniye Şengalden çekilmeli

DTK, DBP, HDP'den ortak açıklama: Barzani'ye Şengal'den çekilmeli

DTK, DBP, HDP'den ortak açıklama: Barzani'ye Şengal'den çekilmeli

4.3.2017Diyarbakır

Yazar Sonuçları

E hani düşmanlarımızın sayısını azaltacaktık

E hani düşmanlarımızın sayısını azaltacaktık?

“DÜŞMANLARIMIZIN sayısı azalacak... Dostlarımızın sayısı artacak...”

23.3.2017Ahmet HAKAN
Bunların hepsi bir haftada oldu iyi mi

Bunların hepsi bir haftada oldu iyi mi

BİLMEDİĞİNİZ şeyler değil...

21.3.2017Ertuğrul ÖZKÖK
Rusya ne yapıyor

Rusya ne yapıyor?

FAZLA geriye gitmeyelim, olayların akışına 1 Mart’tan itibaren bakalım:

21.3.2017Taha AKYOL
Millet ‘gerekirse silah’ diyene haddini bildirir

Millet ‘gerekirse silah’ diyene haddini bildirir

- Hocam ne oluyor...

20.3.2017Ertuğrul ÖZKÖK
Kürtler referandumda ne yapacak

Kürtler referandumda ne yapacak?

SON günlerde sizler de çok sayıda toplu WhatsApp mesajı alıyor musunuz? Hem ‘evet’ hem ‘hayır’ cephesinden birbirinden ilginç video, fotoğraf, yazı ve haber bağlantısı yağıyor.

16.3.2017Deniz Zeyrek
Oldu mu Merkel

Oldu mu Merkel

AVRUPA’da büyük kriz çıkmıştı...

13.3.2017Fatih ÇEKİRGE

4 kadından 3’ü çalışmıyor!

MALUM, bu hafta 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü “kutladık”. ‘Kutladık’ kelimesini özellikle tırnak içinde kullanıyorum. Çünkü bu durum, ancak kanserli bir hastanın sağlıklı olmayı kutlamasına benziyor. Kadınların erkeklerle eş tutulmadığı bir dünyada, bu günü olsa olsa anmış olabiliriz.

10.3.2017Verda ÖZER
Komşuda darbe korkusu

Komşuda darbe korkusu

OBAMA, İran’la ilişkileri geliştirmişti, Trump ise İran’ı sıkıştıran lider oldu.

7.3.2017Abdulkadir SELVİ
Suriye için yeni yol ne

Suriye için yeni yol ne?

"MANAYI koruyarak sureti değiştirmek mümkün.”

6.3.2017Verda ÖZER
CHP tuzağa düşmedikçe AK Parti…

CHP tuzağa düşmedikçe AK Parti…

Belli ki AK Parti referandum kampanyasını hazırlayanlar, CHP’nin belli davranış kalıplarından vaz geçemeyeceği var sayımını da esas almışlar.

6.3.2017Murat Yetkin
MHP’nin 17 gerekçesi...

MHP’nin 17 gerekçesi...

MHP yönetimi, referandum sürecinde AK Parti’nin en büyük destekçisi... AK Parti yönetimi de Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan da bu durumdan son derece memnun.

5.3.2017Deniz Zeyrek