Arşiv
Yazarlara Göre
Yalçın BAYER1397Emin ÇÖLAŞAN176Deniz Gürel151Fatih Tekeci139Yaşar SÖKMENSÜER90Erdal İPEKEŞEN70Eray GÖRGÜLÜ50Levent SEĞMEN37Deniz SİPAHİ36Doğan HIZLAN26Mehmet Y. YILMAZ24Oya ARMUTÇU24Gila BENMAYOR19Yalçın DOĞAN19Ateş Yalazan18Banu ŞEN18Vahap MUNYAR17Uğur CEBECİ16Pako'nun Sayfası14Çiğdem TOKER13Fatih ALTAYLI10Erdem SEVGİ9Fırat TUR9Şükrü KIZILOT9Şükrü KÜÇÜKŞAHİN9Ahmet HAKAN8Cengiz SEMERCİOĞLU8Oktay EKŞİ8Tuğrul ŞAVKAY8Yılmaz ÖZDİL8Bekir COŞKUN7Seçim AYDIN7Şenay DÜDEK7Ayşe ARMAN6Erdal SAĞLAM6Erman TOROĞLU6Erol Aksoy6Oğuz DİŞLİ6Adnan KAYA5Ayşen GÜR5Fatih ÇEKİRGE5Kanat ATKAYA5Mehmet Ali BİRAND5Muharrem SARIKAYA5Nedim BUBİK5Nihat DEMİRKOL5Selim Türsen5İsmet BERKAN5İsmet SOLAK5Enis BERBEROĞLU4Erkan ÇELEBİ4Kurthan FİŞEK4Sıtkı ŞÜKÜRER4Uğur DÜNDAR4Uğur Ergan4Ali Atıf BİR3Ayçe DİKMEN3Ayşegül DOMANİÇ YELÇE3Bahar AKINCI3Erdinç Çelikkan3Gülçin TELCİ3Güzin Abla3Kamil Aydoğan3Nurten ERK TOSUNER3Rahmi TURAN3Rıza Özel3Sedat ERGİN3Veli ŞAKIR3Yener SÜSOY3İbrahim IRMAK3Ajda PEKKAN2Ayşe ARAL2Cengiz ÖZDEMİR2Duygu Sedefoğlu2Eyüp Can - Referans2Melike Birgölge2Murat BARDAKÇI2Soner YALÇIN2Tufan TÜRENÇ2Akif BEKİ1Banu TUNA1Cemal TÜKEL1Cengiz ÇANDAR1Ceren Arseven1Doğan Hakyemez1Dursun GÜNDOĞDU1Ebru ÇAPA1Ege CANSEN1Ertuğrul ÖZKÖK1Eyüp CAN1Gökhan KİMSESİZCAN1Güler BİLGEN1Hakan TARTAN1Haldun ARMAĞAN1Kubilay KESKİN1Melis ALPHAN1Mete Tamer OMUR1Mevlüt TEZEL1Mustafa KUTLAY1Mümtaz SOYSAL1

Ankara Büyükşehir Belediyesi

Ankara Büyükşehir Belediyesi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Ankara Büyükşehir Belediyesi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 13.568 Ankara Büyükşehir Belediyesi haberi bulunmuştur.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Haberleri

'İkinci kalkışma iddiası' yüzünden herkes oraya gitti

'İkinci kalkışma iddiası' yüzünden herkes oraya gitti

Sosyal medyada, "Zırhlı Birlikler Okulu ve Eğitim Tümen Komutanlığında bir grup asker tarafından kalkışma yapılacağı" iddiası üzerine vatandaşlar kışla önünde toplandı, belediyeye ait kamyonlarca birliğin kapıları tutuldu. Askeri kaynaklar söz konusu iddianın doğru olmadığını, zırhlı araçların aküleri ile ateşleme mekanizmalarını harekete geçiren sistemlerin de söküldüğünü bildirdi.

18.7.2016Gündem
Melih gökçek takımına kanal bulamadı

Melih gökçek takımına kanal bulamadı

Tarihinde ilk kez Avrupa maçına çıkacak olan Osmanlıspor'un Zimbru karşılaşması televizyondan yayınlanmayacak!

14.7.2016Spor
Zabıtadan kimyasal dolu varil operasyonu

Zabıtadan kimyasal dolu varil operasyonu

Ankara Büyükşehir Belediyesi Zabıta ekipleri, Akdere Kuru Baraj mevkiinde, içindeki kimyasal madde İmrahor Çayı’na döküldükten sonra çay kenarına bırakılan 100’ün üzerinde varil ele geçirdi. Kimyasal maddeleri çaya döken kişi yakalandı.

25.6.2016Gündem
Yıkılan duvara suç duyurusu

Yıkılan duvara suç duyurusu

Mimarlar Odası Ankara Şubesi, Hacı Bayram Camisi yanındaki tarihi surların yıkılmasını yargıya taşıdı.

23.6.2016Ankara
Başkent’te yol çökerten firmaya 1 milyon 273 bin 410 TL ceza

Başkent’te yol çökerten firmaya 1 milyon 273 bin 410 TL ceza

ANKARA Büyükşehir Belediyesi, Büyükesat Mercan Caddesi’nde hatalı inşaatın sonucunda yolun çökmesine neden olan firmaya, 1 milyon 273 bin 410 lira para cezası kesti.

16.6.2016Gündem
Ankara'da çöken yola Belediye'den açıklama geldi

Ankara'da çöken yola Belediye'den açıklama geldi

Başkent’te bir inşaatın temel açma çalışmaları sırasında inşaatın üst tarafında bulunan yolda çökme meydana geldi. Yol trafiğe kapatıldı. Ankara Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı yetkilileri, “Gerekli yasal işlemler başlatıldı. Büyükşehir Belediyesi’nce çöküntüde sorumluluğu olan firmaya en yüksek ceza uygulanacak” açıklamasında bulundu.

15.6.2016Gündem
İstanbul'da 350 gramlık pide 1.8 liraya satılacak

İstanbul'da 350 gramlık pide 1.8 liraya satılacak

Türkiye geneli için 250 gramlık pidenin fiyatı 1.5 TL olarak açıklanırken, İstanbul için de fiyat belli oldu. İstanbul Esnaf ve Sanatkarları Odası Birliği'nin kararına göre, İstanbul'da İstanbul'da 350 gramlık pide 1.8 liraya satılacak. İstanbul Halk Ekmek ise 350 gramlık pideyi 85 kuruşa satma kararı aldı. İstanbul Fırıncılar Odası ise, Esnaf Odası'nan açıkladığı fiyata tepkili.

2.6.2016Ekonomi
Gökçek’ten Ankaralılara metro müjdesi

Gökçek’ten Ankaralılara metro müjdesi

Ankara'da daha önce en erken 22.00, en geç saat 23.00’de sona eren metroların sefer saatleri gençlerin isteği üzerine Melih Gökçek’in talimatıyla eskiden olduğu gibi gece 24.00’e alındı.

26.5.2016Gündem
Yenilenen Zafer Çarşısı'nı su bastı

Yenilenen Zafer Çarşısı'nı su bastı

ANKARA Büyükşehir Belediyesi’nin, yenileme çalışması yaparak şubat ayında yeniden hizmete açtığı Zafer Çarşısı, öğleden sonra etkili olan yağmur sonrası göle döndü.

18.5.2016Gündem

"Sanata engel yok" sergisi

Özel eğitim kurumlarında eğitim gören öğrencilerin yaptığı eserlerden oluşan "Sanata Engel Yok: En Özel Öğrenciler, Eserler ve Etkinlikler" sergisi, Ankara Büyükşehir Belediyesi Güvenpark Sanat Galerisi'nde açıldı.

10.5.2016Eğitim
Ankara'daki çukura bu kez ASKİ kamyonu düştü

Ankara'daki çukura bu kez ASKİ kamyonu düştü

Ankara'da ODTÜ’nün 100. Yıl Kapısı'na yaklaşık 500 metre mesafede sabaha karşı yol çöktü, park halindeki bir araç yaklaşık 3 metrelik çukura düştü. Patlayan su borusunun çökmeye neden olduğu iddia edilirken, olayla ilgili açıklama yapan Ankara Büyükşehir Belediyesi de çökmenin 1970’li yıllarda yapılan foseptik çukurundan kaynaklandığını belirtti. Düşen otomobilin çıkartılmasının ardından ASKİ, çökmenin yaşandığı foseptikteki suyu boşaltmak için bölgeye kanalizasyon temizleme aracı gönderdi. ASKİ'ye ait kamyon, temizleme çalışmaları sırasında kayarak çukura düştü. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek de Twitter hesabından ''Bu bir iş kazası. Ama şoför hatası, ama çukurun azizliği. Foseptik çukuru yıllar önce açılmış ve ASKİ ile ilgisi yok'' dedi.

6.5.2016Gündem
Ankara'da doktorlar belediyeyi dize getirdi

Ankara'da doktorlar belediyeyi dize getirdi

Ankara'da bir grup doktor, 25 yıl kadar önce konut yapmak için kooperatif kurdu. Ancak, Çankaya’daki arsaları için imar izni çıkmadı. Ankara Büyükşehir Belediyesi doktorlara ait arsayı da kentsel dönüşüm alanı olarak belirlenen bölgenin içine aldı. Bu alan büyük bir inşaat firmasına verdi. Doktorlar belediyeye tazminat davası açtı. Mahkeme doktorları haklı buldu. Doktorlar 34 milyon liralık alacak için belediyeye karşı icra takibi başlattı.

17.4.2016Ekonomi
Ankara'da ulaşımda aktarma dönemi

Ankara'da ulaşımda aktarma dönemi

Ankara’da, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’nın bu sabah başladığı ve 2 ay süreceği açıklanan Keçiören Metrosu ile Batıkent Metrosu’nun bağlantı çalışmaları nedeniyle, Ankaralılar güne metro çilesiyle uyandı.

16.4.2016Gündem
O suçlamaya CHP'den ilk değerlendirme

O suçlamaya CHP'den ilk değerlendirme

BAŞBAKAN Ahmet Davutoğlu'nun "Vatandaşların kimlik bilgileri CHP'nin İzmir teşkilatından sızdırıldı" sözleri üzerine gözler partinin yetkililerine çevrildi.

12.4.2016Ege
CHP’li kadın vekillerden Kılıçdaroğlu’na destek

CHP’li kadın vekillerden Kılıçdaroğlu’na destek

CHP Milletvekili Gaye Usluer, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun  Aile ve Sosyal Politikalar Bakanına ilişkin sözlerinin cinsiyetçi anlam taşımadığını belirterek, "Önüne yatmak Türkçe’de bir deyimdir. Önüne yatmanın tam da karşılığı korumak ve kollamaktır. Kullanılan bu terime cinsiyetçi bir yaklaşımla bakmak tam anlamıyla kendi ayıbıyla yüzleşmemek, özeleştiri yapmamaktır" dedi.

6.4.2016Gündem
Melih Gökçek'ten 1,5 milyon liralık yardım

Melih Gökçek'ten 1,5 milyon liralık yardım

Ankara Büyükşehir Belediyesi Meclisi, sıkıntılı günler geçiren Ankaragücü Kulübü'ne 1,5 milyon lira maddi yardımda bulunacak.

15.3.2016Futbol
Saldırı sonrası Ankara’da trafik karmaşası

Saldırı sonrası Ankara’da trafik karmaşası

Ankara’nın göbeğinde dün akşam yaşanan ve tüm Türkiye’yi sarsan hain terör saldırısının ardından başkenti merkezinde yoğun güvenlik önlemleri alındı.

14.3.2016Gündem
Faruk Çelik et ve ekmek fiyatlarındaki tutumuyla dikkat çekti

Faruk Çelik et ve ekmek fiyatlarındaki tutumuyla dikkat çekti

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı görevinin ardından Tarım, Gıda ve Hayvancılık Bakanı görevini yürüten Faruk Çelik kısa bir süredir görevde olmasına rağmen tüketicinin yanında olan çıkışlarıyla dikkat çekiyor. Çelik'in fırıncıları eleştirmesinin ardından yurdun bazı bölgelerindeki zamlar geri çekilirken, et fiyatlarını eleştirmesinin ardından yapılan çalışmalar sonucu ette tavan fiyat uygulamasına gidildi.

10.2.2016Ekonomi
Ankara'daki son Bizans eseri ölümle pençeleşiyor

Ankara'daki son Bizans eseri ölümle pençeleşiyor

Ankara'da Bizans döneminden kalan son yapı olan Saint Clement Kilisesi, yok olma tehlikesi ile karşı karşıya bulunuyor. Binaların arasında kalan yapı, çevresindeki iş yerlerinden izin alıp yangın merdivenlerinden inerek güçlükle ziyaret edilebiliyor.

8.2.2016Gündem
En batıdan en doğuya donuyoruz

En batıdan en doğuya donuyoruz

Kar yağışı yurdu etkisi altına aldı. Başkent beyaza bürünürken, batıda İzmir'de kar yağdı, doğuda Ağrı -22 dereceyi gördü.

6.2.2016Gündem
Vatandaşın gündemi: Zam-indirim

Vatandaşın gündemi: Zam-indirim

Yılbaşındaki zam furyası durulmasına rağmen son birkaç gündür vatandaşın ana gündemi yine zamlar! Ajanslara düşen son zam haberi ise Edirne’den geldi. Edirne’de tavuk döner yüzde 20 zamlanarak 2.5 TL’den 3 TL’ye çıkacak. Öte yandan elektriğe ne kadar zam yapıldığı vatandaşın hala kafasını karıştırırken İran’dan gelen doğalgaz fiyatı ucuzlayacak. Anlayacağınız orta direk bu aralar bütçesini ayarlarken tekrar tekrar düşünüyor.

4.2.2016Ekonomi
Ankara’da toplu taşımaya zam geldi! İşte yeni tarife!

Ankara’da toplu taşımaya zam geldi! İşte yeni tarife!

31 Ocak 2016 Pazar günü itibariyle İstanbul’da toplu taşıma araçlarına gelen zammın ardından başkentte de toplu taşımaya zam geldi. UKOME Genel Kurulu tarafından belirlenen zamlı tarifeye göre EGO (Elektrik Gaz Otobüs İşletmesi), Ankaray ve metro ücretlerine zam uygulandı. Peki, Ankara’da toplu taşıma ücretleri ne kadar oldu? İndirimli ücretler değişti mi? Tüm detaylar haberimizde...

3.2.2016Gündem
Ankara Halk Ekmek indirim yaptı

Ankara Halk Ekmek indirim yaptı

Ankara Halk Ekmek Fabrikası ekmek fiyatını 75 kuruştan 70 kuruşa indirdi. Geçen cumartesi günü açıklamalarda bulunan Tarım, Gıda ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'e hitaben, "Ankara Büyükşehir Belediyesi 250 gram halk ekmeğinin 75 kuruşa satıyor. Melih Bey’e sesleniyorum. Biraz fazla kar ediyorsun, biraz indir" demişti. 15 Ocak 2016'dan itibaren Ankara Halk Ekmek zamlı olarak 75 kuruştan ekmek satıyordu.

3.2.2016Ekonomi
Tarım Bakanı Faruk Çelik’ten ekmek çıkışı

Tarım Bakanı Faruk Çelik’ten ekmek çıkışı

Gıda, Tarım Ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, ekmek ve et fiyatlarına son dönemde yapılan zamları değerlendirirken, "Nihai satış fiyatı 61 kuruş olması gereken bir ekmeğin bugün 1, 1.25 TL’den satılması kabul edilir değildir" dedi.  Çelik, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’e de, "Ankara Büyükşehir Belediyesi 250 gram halk ekmeğinin 75 kuruşa satıyor. Melih Bey’e sesleniyorum. Biraz fazla kar ediyorsun, biraz indir" diyerek mesaj gönderdi.

30.1.2016Ekonomi
İzmirli vekiller Meclis’te atıştı

İzmirli vekiller Meclis’te atıştı

TBMM genel kurulunda konuşan AK Parti İzmir Milletvekili Necip Kalkan; tarihten günümüze Ege’nin ve Akdeniz’in yıldızı olan İzmir’in 40 yıl önceki haliyle bugünkü halinin aynı olduğunu öne sürerek, "Tarihin yıldız kenti İzmir’in hiçbir simgesi kalmadı. 40 yıl önceki İzmir ile bugünkü İzmir’in farkı yok" diye konuştu. CHP İzmir Milletvekili Kamil Okyay Sındır ise Kalkan’ın ardından söz alarak yaptığı konuşmada, iktidarın İzmir’e getto anlayışı ile yaklaştığını söyledi. Sındır "Taş üstüne taş koymadan gelip iktidarın bir sözcüsü olarak İzmir’i eleştiremezsiniz" dedi.

20.1.2016Ege
CHP lideri Kılıçdaroğlu'ndan terör tepkisi: Hani sizin istihbaratınız

CHP lideri Kılıçdaroğlu'ndan terör tepkisi: Hani sizin istihbaratınız

CHP Lideri Kılıçdaroğlu, Sultanahmet Meydanı’ndaki canlı bombalı saldırısıyla ilgili istihbarat zafiyetine dikkat çekerek “Nerede sizin istihbaratınız? Bizi izlemekten teröristleri izlemeye fırsat bulamıyorlar. Bu hükümet Türkiye’yi yönetemez, yönetemiyor” dedi. Kılıçdaroğlu, partisinin Meclis grubunda özetle şunları söyledi:

12.1.2016Gündem
Kılıçdaroğlu: Ambulans gitmeden yayın yasağı getiriyorlar

Kılıçdaroğlu: Ambulans gitmeden yayın yasağı getiriyorlar

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Kılıçdaroğlu, "Daha ambulans gitmeden yayın yasağı getiriyorlar. Turizmin kalbinde, Sultanahmet’te canlı bomba patlayacak, siz hiçbir önlem almayacaksınız. Ambulans gitmeden yayın yasağı getireceksiniz" dedi.

12.1.2016Gündem
Başbakan Ahmet Davutoğlu:

Başbakan Ahmet Davutoğlu: "Rusya da bu zulümlerin artık bir ortağı olmuştur"

Başbakan Ahmet Davutoğlu mülteci sorununa değinerek, "Rusya da bu zulümlerin artık bir ortağı olmuştur. Dün sahile 36 çoğu çocuk ceseti vurdu dünya suskun. Sahillerimize vuran 36 cesetin vebali bu trajedi karşısında sessiz kalan Birleşmiş Milletler Konseyi başta olmak üzere uluslararası toplumdur. Bunun vebali başta Rusya olmak üzere Suriye konusundaki her kararı veto eden anlayış, zihniyettir" dedi. 

6.1.2016Gündem
Yargıtay’dan kartlı sayaç kararı

Yargıtay’dan kartlı sayaç kararı

Yargıtay 3. Hukuk Dairesi, ASKİ’den kartlı sayaç aboneliğinin iptalini ve okumalı sayaç aboneliğine geçmeyi talep eden vatandaşın açtığı davayı reddeden yerel mahkemenin kararını bozdu.

26.12.2015Ankara
Mağdur esnafa 3 ay sözü

Mağdur esnafa 3 ay sözü

Başkan Melih Gökçek, 253 dükkânın kül olduğu yangının ardından dün Osmanlı Halk Pazarı esnafıyla bir araya geldi. Mağdur esnafa 30 bin TL yardım yapılacağını söyleyen Gökçek, halk pazarının yerine yapılması planlanan 3 seçeneği, esnafın oyuna sundu. Oylamadan, “Çarşının aynen yapılması” çıkarken Gökçek, “Maksimum iki, üç ayda bitirmiş oluruz” dedi.

22.12.2015Ankara
Osmanlı Halk Pazarı’nı alevler yuttu

Osmanlı Halk Pazarı’nı alevler yuttu

Keçiören’deki Osmanlı Halk Pazarı’nda dün sabaha karşı çıkan yangında alevler, 253 dükkânı yuttu. İtfaiyenin 35 araç ve 108 personelle müdahalede bulunduğu yangında, iş yerlerindeki tüpler ardı ardına patladı. Can kaybı ve yaralanmanın yaşanmadığı olayla ilgili esnaf, kundaklama ihtimalinin soruşturulmasını istedi.

20.12.2015Ankara
Suya zam yüzde 10 zam

Suya zam yüzde 10 zam

Başkent’te su tarifelerine yapılan yüzde 10.11’lik artışla suyun birim fiyatı 5.02 TL oldu. Başkan Gökçek, Bütünşehir Yasası ile Büyükşehir’e 9 ilçenin daha bağlandığını belirtip, “Yapmış olduğumuz yatırımlar ve gelen gelirler arasında büyük bir uçurum var” dedi. CHP grubu ise zammı eleştirdi: “Bütünşehir Yasası’nı çıkaran sizsiniz. Merkezde yaşayan vatandaşların ne günahı var.”

15.12.2015Ankara
Ankara'da suya yüzde 10 zam geldi

Ankara'da suya yüzde 10 zam geldi

Ankara'da belediye, Büyükşehir Yasası'yla birlikte Ankara Su ve Kanalizasyon İdaresi (ASKİ) giderlerinin ‘artmasını' gerekçe göstererek, suya yüzde 10.11 oranında zam yaptı. Böylece 13 Ekim 2014'te yapılan yüzde 9'luk zamla birlikte, iki yılda Ankara'da suya yaklaşık yüzde 20 oranında zam yapılmış oldu.

15.12.2015Ekonomi
Aytaç Et'deki yangın 28 saat sonra söndürüldü

Aytaç Et'deki yangın 28 saat sonra söndürüldü

Çankırı Belediyesi İtfaiye Müdürü Ahmet Semerci, Aytaç Et Entegre tesisinde dün çıkan yangının 26 saatlik kesintisiz bir çalışmanın ardından söndürüldüğünü bildirdi.   

14.12.2015Ekonomi
Çankırı Çerkeş'te Aytaç Gıda tesisinde yangın

Çankırı Çerkeş'te Aytaç Gıda tesisinde yangın

Çankırı'nın Çerkeş ilçesinde et entegre tesisinde çıkan yangında soğutma çalışması başlatıldı. Aytaç Gıda tesisinde çıkan yangın sabaha doğru 04.00 sıralarında başlamıştı.

13.12.2015Ekonomi
Ankara’nın şehir merkezindeki en büyük arazisine yeni proje geliyor

Ankara’nın şehir merkezindeki en büyük arazisine yeni proje geliyor

Ankara’nın şehir merkezindeki en büyük arazisi olan EGO Garajı’nı Emlak Konut GYO ihalesinde alan Pasifik İnşaat, 4.2 milyar lira değerinde bir proje inşa edecek. Proje içinde konut, ofis, AVM, otel, okul ve hastane olacağını söyleyen Pasifik İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Erdoğan, “Şehir içinde şehir kuracağız” dedi.

11.12.2015Ekonomi
Gölbaşı’nda entegre et tesisi sözü

Gölbaşı’nda entegre et tesisi sözü

Gölbaşı Belediye Başkan Fatih Duruay, ilçede besicilik ve büyükbaş hayvan üretimi yapan sektör temsilcileri ile bir araya geldi.

8.12.2015Ankara
Bariyer kalktı otoparkçı geldi

Bariyer kalktı otoparkçı geldi

Ruhsatsız olduğu gerekçesiyle 6 ay kapalı kalan Hacettepe Üniversitesi otoparkının girişindeki bariyer, dün sabah itibarıyla kalktı. Büyükşehir’e bağlı BELTAŞ AŞ’nin işlettiği otoparkta, ilk 4 saat için 5 TL ücret alınıyor.

7.12.2015Ankara
Hayko Bağdat'a Melih Gökçek'e hakaret cezası

Hayko Bağdat'a Melih Gökçek'e hakaret cezası

Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Melih Gökçek'e, sosyal paylaşım sitesi Twitter'dan hakaret ettiği iddia edilen Gazeteci Hayko Bağdat ilk duruşmada bin 160 TL adli para cezasına çarptırıldı.

7.12.2015Gündem
Bolu Dağı'nda TEM Ankara istikameti saatlerce kapalı kaldı

Bolu Dağı'nda TEM Ankara istikameti saatlerce kapalı kaldı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Batı Karadeniz'de fırtına ve yoğun kar yağışı uyarısı yapmasının ardından İstanbul ve Ankara için kar yağışı uyarısı yaptı. İstanbul'da ise yüksek kesimlerde sıcaklığın düşmesiyle birlikte 10 Aralık'ta kar yağışının görülebileceği açıklandı. Öte yandan TEM Otoyolu ve D-100 Karayolunun Bolu kesiminde kar yağışı etkili oluyor. TEM Ankara istikametinde trafiğe kapandı. Saatlerce kapalı kalan yolda kilometrelerce kuyruk oluştu. Yoğun çalışma sonrasında yol tek şeritten ulaşıma açıldı.

2.12.2015Gündem
Girişimcilik zirvesinde bir eğitim kurumu

Girişimcilik zirvesinde bir eğitim kurumu

Global Girişimcilik Haftası Etkinlikleri kapsamında ‘Uluslararası Girişimcilik Zirvesi ve Fuarı’, Ankara Congresium’da 27-28 Kasım tarihlerinde yapıldı. Fuar, ülke ekonomisinde yeni bir dönemin kapılarını açacak dinamik ve yeni işbirlikleri için farklı sektörlerden en önemli isimleri bir araya getirdi. Zirveye bir eğitim kurumu da katıldı.

1.12.2015Eğitim
Halı sahada yangın paniği

Halı sahada yangın paniği

Çubuk Belediyesi’ne ait sosyal tesiste çıkan yangın hasara yol açtı.

28.11.2015Ankara
Çankaya’da kokorece gece müdahalesi

Çankaya’da kokorece gece müdahalesi

Çankaya Belediyesi zabıta ekipleri, gece saatlerinde seyyar satıcı tezgah ve araçlarına operasyon düzenledi. Son 1 ayı içerisinde 21 seyyar aracı otoparka çeken ekipleri, 41 seyyar tezgahı da yeniden kullanılmaması için imha etti.

27.11.2015Ankara
Ters yöndeki ambulansla çarpıştı

Ters yöndeki ambulansla çarpıştı

Çubuk’ta ambulans ile otomobilin çarpışması sonucu 2'si ağır 3 kişi yaralandı.

15.11.2015Ankara
Sertifikalı kırkımcı

Sertifikalı kırkımcı

Ankara Keçisi’nden elde edilen tiftiğin kalite ve değerini artırmak amacıyla 16-20 Kasım tarihleri arasında Beypazarı’nda, ‘kırkımcı yetiştirme eğitimi’ verilecek. 40 saatlik eğitimin ardından başarılı olanlar, sertifika alacak.

14.11.2015Ankara
Ahlatlıbel bizde kalacak

Ahlatlıbel bizde kalacak

Büyükşehir’in, Ahlatlıbel’i 22 yıl sonra geri almasının yankıları sürerken, Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, “Bu park bizde olmaya devam edecek. Meclis kararı alınsa da elimizde mahkeme kararı var ve Meclis kararının hukuken geçerliliği yok” dedi.

11.11.2015Ankara

Yazar Sonuçları

Söğüt İnşaat’ın boru ihalesinde gariplikler

Söğüt İnşaat’ın boru ihalesinde gariplikler

2007 yılında 727 milyon TL’ye mal edildiği söylenen Kızılırmak isale hattında yenileme ihalesi yapıldığı ortaya çıktı.

24.3.2016Haber Yazıları
Bir adım ötesi nedir

Bir adım ötesi nedir

1990’lı yıllara, faili meçhullere yapılan ağız dolusu göndermelerin hafif ve bir ölçüde havada kaldığı, neredeyse cephe çatışmalarının yapıldığı bir döneme girildi.

16.12.2015Haber Yazıları
Rusya krizi mi? Enerji savaşı mı?

Rusya krizi mi? Enerji savaşı mı?

ENERJİ, en temel insan hakkı olan sağlıklı yaşam için en önemli kaynaklardan biridir.

10.12.2015Haber Yazıları
Destek olmayan köstek olmasın

Destek olmayan köstek olmasın

Engelli olmak mı zor?Yoksa engellerle yaşamak zorunda olmak mı?

22.11.2015Ankara