Abdullah Gül

 • 11’inci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'den Suudi Arabistan'a taziye ziyareti - abdullah gül
  11’inci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'den Suudi Arabistan'a taziye ziyareti25.01.2015
  Planet11’nci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Suudi Arabistan Kralı Abdullah bin Abdülaziz el-Suud'un vefatının ardından Riyad'a giderek taziyelerini iletti.
 • Emre KIZILKAYA

  Beştepe'deki 16 savaşçı - abdullah gül
  Beştepe'deki 16 savaşçı24.01.2015
  YazarlarCumhurbaşkanlığı Sarayı'ndaki '16 savaşçı'yı bir hata veya komiklik olarak görmek doğru değil.Bu sahne, Erdoğan ve Erbakan gibi büyük siyasetçiler çıkarmış Türk İslamcılığının, ideolog olarak ancak Necip Fazıl'ı üretebilmiş olmasının doğal bir sonucu.
 • Perde takan Cumhurbaşkanı Abdullah Gül. - abdullah gül
  Perde takan Cumhurbaşkanı Abdullah Gül.22.01.2015
  Gündem11.Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün Çankaya Köşkü günlerine ilişkin kaleme alınan “Araf’ta 7 yıl” adlı kitapta ilginç bir fotoğraf dikkat çekti.
 • Bitmeyen senfoni - abdullah gül
  Bitmeyen senfoni22.01.2015
  TeknolojiTelekomünikasyon İletişim Başkanlığı’na (TİB) internette jet hızıyla engelleme yetkisi veren düzenleme 1 yıl içinde 4.kez gündemde.İlk kez 2014 Şubat ayında çıkarılan yasayla TİB Başkanı’na mahkeme onayı olmaksızın erişim engelleme yetkisi verilmiş, Anayasa Mahkemesi de iptal etmişti.
 • Böyle yorumladılar - abdullah gül
  Böyle yorumladılar20.01.2015
  GündemHÜKÜMETE yakın gazeteler, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda gerçekleştirdiği kabine toplantısını, Başkanlık sistemine geçiş olarak yorumladı.
 • İçimizdeki Çocuk ressam Özlem Şeran’ın tualinde - abdullah gül
  İçimizdeki Çocuk ressam Özlem Şeran’ın tualinde19.01.2015
  AnkaraKendine özgü tarzıyla dikkat çeken ressam Özlem Şeran’ın ‘İçimizdeki Çocuk’ temalı 11.kişisel resim sergisi Başkentli sanatseverlerle buluştu.Sergi 23 Ocak Cuma akşamına kadar açık kalacak.
 • Mehmet Y. YILMAZ

  Hrant için, adalet için burada olacağız! - abdullah gül
  Hrant için, adalet için burada olacağız!19.01.2015
  YazarlarHRANT Dink’in öldürüleceği, Emniyet için de, Jandarma için de, MİT için de bir sürpriz değildi.
 • Beştepe'de ilk kabine - abdullah gül
  Beştepe'de ilk kabine19.01.2015
  GündemCumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığındaki ilk Bakanlar Kurulu toplantısı Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda, 8 saat 35 dakika sürdü.Toplantının saat 11.00'de başlayacağının önceden bildirildiğini hatırlatan Arınç, toplantı öncesi Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Başbakan Davutoğlu'nun baş başa bir görüşme gerçekleştirdiğini açıkladı.Toplantının bu yüzden 12.20'de başladığını belirtti.
 • Mehmet Y. YILMAZ

  Mükemmel bir ortaoyunu - abdullah gül
  Mükemmel bir ortaoyunu18.01.2015
  YazarlarARTIK biliyoruz ki Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, her şart altında kavga edebileceği birilerini bulmak gibi özel bir yeteneğe de sahip.
 • ‘Üniversite mezunu işsiz oranı ilkokul mezunu bile olmayan kişilerden fazla’ - abdullah gül
  ‘Üniversite mezunu işsiz oranı ilkokul mezunu bile olmayan kişilerden fazla’18.01.2015
  EğitimAbdullah Gül Üniversitesi (AGÜ) Rektörü Prof.Dr.İhsan Sabuncuoğlu, Türkiye’de işsizliğin önemli bir sorun olduğunu belirterek, "Ne yazık ki Türkiye’de üniversite mezunlarının işsizlik oranı, ilkokul mezunu bile olmayan kişilere göre daha fazla.Bu acı bir durum" dedi.
 • Erdoğan'ın başkanlık ettiği Bakanlar Kurulu sonrası Arınç'tan önemli açıklamalar - abdullah gül
  Erdoğan'ın başkanlık ettiği Bakanlar Kurulu sonrası Arınç'tan önemli açıklamalar18.01.2015
  GündemCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında, Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda, gerçekleştirilen Bakanlar Kurulu toplantısı hakkında Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç açıklamalarda bulundu.Arınç, "Sayın Cumhurbaşkanımız ilerleyen süreç içinde tekrar bir toplantıya başkanlık etmek isterse buna karar verirler.Ama rutin olarak bu toplantılar yapılmayacaktır" dedi.
 • Cüceden kastı Davutoğlu - abdullah gül
  Cüceden kastı Davutoğlu17.01.2015
  GündemCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, yarın Bakanlar Kurulu’na başkanlık etmeye hazırlanan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a “En azından Sayın Abdullah Gül nasıl cumhurbaşkanlığı yaptıysa, benzer bir cumhurbaşkanlığı yapsın.Devleti ayakta tutan teamüllerdir.Bakanlar Kurulu üzerinde bir vesayet algısını da ortadan kaldırmış olur.Özetle pazartesi, Bakanlar Kurulu’na başkanlık etmemesi en doğrusu olur” dedi.
 • Protokoldeki yerimizi aldık! - abdullah gül
  Protokoldeki yerimizi aldık!16.01.2015
  HayatCumhurbaşkanlığı Protokol Uzmanı İhsan Ataöv, Abdullah Gül’ün cumhurbaşkanlığından beri dünya liderlerinin ağırlanmasına imza atıyor.‘Köşk’ün ve şimdi de Ak Saray’ın tüm ikramları ve nezaket kurallarında onun bilgisine başvuruluyor.Bir protokol yemeğinde çiçeğin nerede olduğundan fotoğrafta kimin nerede duracağına kadar her şeyin bir kuralı var.Olur da bir gün protokol masasında yer alırsanız nelere dikkat etmelisiniz? İşte cevabı.
 • Başbakan Davutoğlu'ndan canlı yayında önemli açıklamalar - abdullah gül
  Başbakan Davutoğlu'ndan canlı yayında önemli açıklamalar16.01.2015
  GündemBaşbakan Ahmet Davutoğlu, NTV-Star TV ortak yayınında Oğuz Haksever'in gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.
 • Aynur TARTAN

  Protokoldeki yerimizi aldık! - abdullah gül
  Protokoldeki yerimizi aldık!16.01.2015
  YazarlarCumhurbaşkanlığı Protokol Uzmanı İhsan Ataöv, Abdullah Gül’ün cumhurbaşkanlığından beri dünya liderlerinin ağırlanmasına imza atıyor.
 • Gül'e hakaret davasında hapis cezası - abdullah gül
  Gül'e hakaret davasında hapis cezası15.01.2015
  Gündem11.Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e, "Gül'den alkol yasası için ilk değerlendirme" başlığıyla 30 Mayıs 2013'te internette yer alan haberin altına yazdığı yorumla hakaret ettiği iddia edilen tutuksuz sanık E.A.11 ay 20 gün hapis cezasına çarptırıldı.Mahkeme sanığın duruşmadaki iyi halini de gözönünde bulundurarak cezayı erteledi.
 • Emre KIZILKAYA

  Beştepe'deki 16 savaşçı - abdullah gül
  Beştepe'deki 16 savaşçı14.01.2015
  YazarlarCumhurbaşkanlığı Sarayı'ndaki '16 savaşçı'yı bir hata veya komiklik olarak görmek doğru değil.Bu sahne, Erdoğan ve Erbakan gibi büyük siyasetçiler çıkarmış Türk İslamcılığının, ideolog olarak ancak Necip Fazıl'ı üretebilmiş olmasının doğal bir sonucu.
 • Bakan Çavuşoğlu: DEAŞ’ta 700 kadar Türk var - abdullah gül
  Bakan Çavuşoğlu: DEAŞ’ta 700 kadar Türk var14.01.2015
  GündemDIŞİŞLERİ Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, IŞİD bünyesinde 500-700 arasında Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olduğunu açıkladı.
 • Kıyafet tartışması - abdullah gül
  Kıyafet tartışması13.01.2015
  GündemCUMHURBAŞKANI Tayyip Erdoğan’ın Filistin Devlet Başkanı Mahmut Abbas’ı 16 Türk devletinin ordu kıyafetlerini giyen askerlerle karşılaması tarihçiler arasında tartışma konusu oldu.
 • Çankaya Sofrası Cumhurbaşkanlığı Sofrası oldu - abdullah gül
  Çankaya Sofrası Cumhurbaşkanlığı Sofrası oldu13.01.2015
  GündemCUMHURBAŞKANI Tayyip Erdoğan, Cumhuriyetin ilk yıllarında Çankaya Köşkü’nde Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde ülkenin geleceği, sorunları ve çözüm yollarının tartışıldığı Çankaya Sofrası’nın hem ismini hem de mekanını değiştirdi.
 • Abdullah Gül Üniversitesi 96 - 76 Energa Torun - abdullah gül
  Abdullah Gül Üniversitesi 96 - 76 Energa Torun13.01.2015
  BasketbolBasketbolda, FIBA Kadınlar Avrupa Ligi B Grubu dokuzuncu hafta maçında Abdullah Gül Üniversitesi, sahasında Polonya'nın Energa Torun takımını 96-76 yendi.
 • Güya düşünce adamı - abdullah gül
  Güya düşünce adamı12.01.2015
  GündemCumhurbaşkanı Erdoğan, Topkapı Sarayı’nda restorasyonu tamamlanan bölümlerin açılışında restorasyonu yapılan Vahdettin Köşkü ile ilgili konuştu: “Yani bu eserleri ayağa kaldırmaktan, bunları yeniden kazanmaktan rahatsız olan, güya düşünce adamı, yazıyor, çiziyor, arasına da her türlü hakareti sıkıştırmaya çalışıyor.” Erdoğan’ın, isim vermeden söylediği bu eleştirileri, “Prof.Dr.İlber Ortaylı’ya sitem etti” yorumlarına neden oldu.Ancak Erdoğan, salondan ayrılırken Ortaylı ile tokalaştı.
 • Taha AKYOL

  Provokasyon değil Müslüman ortaçağı - abdullah gül
  Provokasyon değil Müslüman ortaçağı11.01.2015
  YazarlarMÜSLÜMANLARIN hiçbir zihniyet, bağnazlık, şiddet ve kadın eşitsizliği gibi sorunları yok!
 • Cengiz ÇANDAR

  'İslamcı sapıklık' karşısında 'cihad' zamanı. - abdullah gül
  'İslamcı sapıklık' karşısında 'cihad' zamanı.10.01.2015
  YazarlarTürkiye'de "İslamcı terör"e karşı özellikle uyanık ve duyarlı bulunmak zorundayız.
 • Basketbolda haftanın programı - abdullah gül
  Basketbolda haftanın programı08.01.2015
  BasketbolTürkiye Basketbol Ligi'nde (TBL) 15.hafta maçlarıyla ilk yarı sona erecek.Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi'ne (TKBL) 11, Türkiye Basketbol 2.Ligi'ne (TB2L) ise 16.hafta maçlarıyla devam edilecek.
 • Gül: Afganistan, Akdeniz'in kıyısına geldi - abdullah gül
  Gül: Afganistan, Akdeniz'in kıyısına geldi08.01.2015
  GündemAbdullah Gül, Paris saldırısı için " Afganistan Akdeniz’in kıyısına geldi" dedi.
 • Şükrü KÜÇÜKŞAHİN

  Bu ne korku? Kılıç olmayacaktı ki - abdullah gül
  Bu ne korku? Kılıç olmayacaktı ki06.01.2015
  YazarlarTBMM Soruşturma Komisyonu’nun kararı önceden çok net belliydi.Somut ilk işaret, aynı günkü gazetelerin son sayfasını kaplayan ilanlardı.
 • AB'den Türkiye'ye destek mesajı - abdullah gül
  AB'den Türkiye'ye destek mesajı06.01.2015
  GündemAvrupa Birliği (AB), Sultanahmet'teki İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Turizm Şube Müdürlüğü'ne düzenlenen bombalı saldırı karşısında Türkiye ile dayanışma içinde olduklarını bildirdi.
 • Ahmet HAKAN

  Ben yine o dört eski bakana sesleneceğim - abdullah gül
  Ben yine o dört eski bakana sesleneceğim05.01.2015
  YazarlarVELEV ki Anayasa Mahkemesi, yeryüzünün en taraflı, en güvenilmez, en kasıtlı, en önyargılı, en tuzakçı mahkemesidir.
 • MHP lideri Devlet Bahçeli: Sağlık Bakanı'nın sağlık sorunu var - abdullah gül
  MHP lideri Devlet Bahçeli: Sağlık Bakanı'nın sağlık sorunu var05.01.2015
  GündemMHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında konuştu.Bahçeli, AK Partili dört eski bakanın Yüce Divan kararıyla ilgili "Bakanlar korunmuş ve milli vicdan iğfal edilmiştir" dedi.Bahçeli'ye grup toplantısının çıkışta gazeteciler Sağlık Bakanı Müezzinoğlu'nun ''Yüce Divan'a güvenmiyoruz'' şeklindeki açıklaması da soruldu.Bahçeli, bu soruya şu yanıtı verdi: ''Sağlık Bakanı'nın sağlık sorunu vardır.Bu sorunu Anayasa Mahkemesi'nde değil Sağlık Bakanlığına bağlı güzide hastanelerden bir tanesinde aramalıdır''
 • Kapatma davasında AYM’ye dinleme - abdullah gül
  Kapatma davasında AYM’ye dinleme03.01.2015
  Gündem2008 yılında AK Parti hakkında kapatma davası açılmasından sonra Anayasa Mahkemesi’nin (AYM) bazı üyeleri ile görevlilerinin telefonlarının sahte isimler ile İBDA-C örgütü üyesi oldukları iddiasıyla dinlendiği ortaya çıktı.AYM’nin o dönemdeki askeri yargı kökenli üyesi Serdar Özgüldür’ün kardeşinin eşi de telekulağın hedefi oldu.Sahte isimler üzerinden alınan mahkeme kararları ile yapılan dinlemeler, Ankara’da HSYK Başmüfettişi Ali Rıza Karakan tarafından yürütülen telekulak soruşturmasında ortaya çıktı.Olaylar şöyle gelişti:
 • Eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve ailesi pazar kahvaltısında - abdullah gül
  Eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve ailesi pazar kahvaltısında03.01.2015
  GündemEski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, eşi Hayrünnisa ve çocukları ile pazar kahvaltısı için gittikleri mêkanda görüntülendi.
 • Fenerbahçe 50 - 58 Adana BOTAŞ - abdullah gül
  Fenerbahçe 50 - 58 Adana BOTAŞ03.01.2015
  BasketbolTürkiye Kadınlar Basketbol Ligi 10.hafta maçında Adana BOTAŞ, deplasmanda Fenerbahçe'yi 58-50 mağlup etti.Bu sonuça ligde üst üste 3.yenilgisini alan Fenerbahçe 7 galibiyette kaldı.Adana temsilcisi ise 6.galibiyetini elde etti.
 • Vahap MUNYAR

  Yılbaşı trafiğinde havalimanında ihrama girmek şov mudur - abdullah gül
  Yılbaşı trafiğinde havalimanında ihrama girmek şov mudur02.01.2015
  YazarlarWITTOUR’un patronu, ilahiyat doktoru Erkan Aydın, Kasım 2014 başlarında mesaj gönderdi:
 • 2014’e damga vuran olaylar - abdullah gül
  2014’e damga vuran olaylar30.12.2014
  AnkaraAnkara, bu gece saatler 00.00’ı gösterdiğinde 2015’e ‘merhaba’ diyecek.Acısıyla tatlısıyla bir yıl daha biterken Ankara Hürriyet, 2014’e damgasını vuran olayları derledi.Yılın öne çıkan olayları arasında 30 Mart Yerel Seçimleri, Sincan ve Çayyolu metro hatlarının açılması ve şebeke suyundaki kirlilik iddiaları yer aldı.
 • Abdullah Gül'den Zekeriya Öz iddiasına açıklama - abdullah gül
  Abdullah Gül'den Zekeriya Öz iddiasına açıklama30.12.2014
  GündemEski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Ergenekon eski savcısı Zekeriya Öz ile görüştüğü iddialarını Twitter hesabından yazdığı mesajla yalanladı.
 • Abdullah Gül'den Hasan Dede tweeti - abdullah gül
  Abdullah Gül'den Hasan Dede tweeti30.12.2014
  GündemERCİYES Kayak Merkezi’nde kayak yapmasıyla ünlenen ve adrenalin tutkunluğuyla bilinen 78 yaşındaki Hasan Mutlu’nun trafik kazasında hayatını kaybetmesinin ardından 11’inci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül de sosyal medya üzerinden üzüntüsünü dile getirdi.
 • Cumhurbaşkanlığına kamyon, Başbakanlık araç sayısında 12 kat artış, AYM ve TBMM'ye yeni araç yok - abdullah gül
  Cumhurbaşkanlığına kamyon, Başbakanlık araç sayısında 12 kat artış, AYM ve TBMM'ye yeni araç yok29.12.2014
  EkonomiGeçen hafta Resmi Gazetede'de yayınlanan 2015 bütçesinde kamunun alacağı araçlar hakkında ilginç detaylar yer alıyor.Buna göre Cumhurbaşkanlığı geçtiğimiz seneye göre 4 araç fazla alacak.Bu araçlar arasında bir kamyon da yer alıyor.Bütçeye göre Anayasa Mahkemesi ve TBMM için bu yıl araç alınmayacak.Başbakanlığa alınacak araç sayısı ise 12 kat artıyor.
 • Mehmet Y. YILMAZ

  Davutoğlu’nun korkarak uyanacağı rüya! - abdullah gül
  Davutoğlu’nun korkarak uyanacağı rüya!29.12.2014
  Yazarlar
 • Sakınca yok - abdullah gül
  Sakınca yok28.12.2014
  GündemEski Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Fas Kralı ve ailesini Yıldız Sarayı içindeki Büyük Mabeyn Köşkü’nde ağırlamasını, “Konukevi olarak kullanılmasında sakınca yok ama konaklama yapılamaz.Sürekli olarak kullanılması da doğru olmaz” sözleriyle değerlendirdi.
 • Artık 'Çankaya' yok, 'Beştepe' var. - abdullah gül
  Artık 'Çankaya' yok, 'Beştepe' var.28.12.2014
  GündemAylardır konuşuluyordu, bugün tescillendi.Artık "Çankaya" yok, "Beştepe" var.
 • Ünsal TURAN

  Ben utandım doğrusu - abdullah gül
  Ben utandım doğrusu26.12.2014
  YazarlarKopenhag’daki Türk Büyükelçiliğinin Danimarka’nın Dünyaca ünlü d’Angleterre otelinde verdiği Türk müziği konserinden sonra içecekler davetlilere parayla satıldı.40 yıldır ilk kez yaşadığım bu olaydan dolayı ben utandım doğrusu
 • Ertuğrul ÖZKÖK

  Sanki 1 mart rüzgârı esiyor - abdullah gül
  Sanki 1 mart rüzgârı esiyor26.12.2014
  YazarlarO günü çok iyi hatırlıyorum.
 • Abdullah Gül'e yoğun ilgi - abdullah gül
  Abdullah Gül'e yoğun ilgi25.12.2014
  GündemCuma namazını Gaziosmanpaşa Merkez Camii’nde kılan 11.Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’e çıkışta vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.
 • Kitap kurdundan valiye ziyaret - abdullah gül
  Kitap kurdundan valiye ziyaret24.12.2014
  EgeMUĞLA'da, 13 yaşında olmasına rağmen iki kitap yazan, iki defada "En fazla kitap okuyan öğrenci" seçilen "Türkiye'nin en genç yazarı" unvanlı ortaokul öğrencisi Şefika Güney, Muğla Valisi Amir Çiçek'i makamında ziyaret etti.Güney, Valil Çiçek'e yazdığı kitapları hediye edip, yazma süreci hakkında bilgi verdi.
 • ''O çocuk kanuna aykırı tutuklanmıştır" - abdullah gül
  ''O çocuk kanuna aykırı tutuklanmıştır"24.12.2014
  GündemTürkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret ettiği iddiasıyla lise öğrencisinin tutuklanmasına ilişkin, "Size sadece bir hukukçu olarak değil aynı zamanda bir ceza hukuku profesörü olarak çok rahatlıkla şunu söyleyebilirim ki: o çocuğun tutuklanmasının şartları oluşmamıştır.O çocuk, kanuna aykırı tutuklanmıştır" dedi.
 • Erdoğan: Bir gece yattık, sabah kalktık baktık ki o dil yok - abdullah gül
  Erdoğan: Bir gece yattık, sabah kalktık baktık ki o dil yok23.12.2014
  GündemCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TÜBİTAK Bilim Ödülleri ödül töreninde konuştu.Erdoğan, ''En büyük sıkıntılardan birini de maalesef dilde yaşadık.Bizim bilime son derece müsait dilimiz varken, bir gece yattık, sabah kalktık baktık ki o dil yok'' dedi.
 • Eğitimde 2014 yılı böyle geçti - abdullah gül
  Eğitimde 2014 yılı böyle geçti22.12.2014
  EğitimDershane dönüşümü, TEOG yerleştirmeleri ve Milli Eğitim Şurası…
 • Niobe

  2015 burç yorumları - abdullah gül
  2015 burç yorumları20.12.2014
  YazarlarAkrep burcunda doğanları 2015 yılı boyunca neler bekliyor? Aşk, iş ve sosyal hayatlarında ne gibi gelişmeler olacak? Dikkatli olmaları gereken dönemler hangileri? Hepsi bu yazıda.
 • Beşiktaş son saniyede gitti geldi! - abdullah gül
  Beşiktaş son saniyede gitti geldi!19.12.2014
  BasketbolBeşiktaş İntegral Forex'in Banvit'i deplasmanda 81-80 yendiği maçta ev sahibi takım Simmons'la son saniye basketi 'süre dolduktan sonra' atıldığı gerekçesiyle sayılmadı.
içinde

Abdullah Gül


geçen her haberden
Mind ile anında haberdar olabilirsiniz