Putin


 • Merkel Putin'i aradı - putin

  Merkel Putin'i aradı17.12.2014

  EKONOMİ

  Rusya'nın içinde bulunduğu ekonomik hareketlilik dünya piyasalarını da ilgilendiriyor.Dolar son birkaç gündür ruble karşısında tarihi rekorları kırıyor.Almanya Başbakanlık ofisinden yapılan açıklamaya göre ise Almanya Başbakanı Angela Merkel dün gece saatlerinde Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’i son ekonomik gelişmeler ve Ukrayna krizini konuşmak için telefonla aradı.
 • Wall Street Journal: Erdoğan bu konuda son derece ciddi - putin

  Wall Street Journal: Erdoğan bu konuda son derece ciddi17.12.2014

  DÜNYA

  ABD'nin Wall Street Journal gazetesinin bugünkü iki başyazısından biri Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a, diğeri ise Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'e ayırdı.Erdoğan ile ilgili yazıda 14 Aralık operasyonu ele alınırken, Cumhurbaşkanı'nın "Türkiye'nin düşmanları tarafından kurulan tuzakları bozuyoruz" sözleri hatırlatıldı ve şöyle denildi: Bu sözler kulağa paranoyakça gelebilir.Ancak Türkiye'nin Cumhurbaşkanı bu konuda son derece ciddi.
 • Obama'nın danışmanı: Çok endişelenirdim - putin

  Obama'nın danışmanı: Çok endişelenirdim17.12.2014

  EKONOMİ

  ABD Başkanı Barack Obama'nın Ekonomik Danışmanlar Konseyi Başkanı Jason Furman, Rusya ekonomisinin, uygulanan yaptırımlar ve düşen petrol fiyatlarıyla krizin eşiğine geldiğini ileri sürerek, "Eğer, Rusya Devlet Başkanı (Vladimir) Putin'in Ekonomik Danışmanlar Konseyi Başkanı olsaydım, çok endişelenirdim" dedi.Furman Rusya'nın birkaç gündür daha yoğun olarak içinde bulunduğu ekonomik sıkıntılarla ilgili olarak konuşan ilk ABD'li yetkili oldu.
 • Rusya müdahale etti, dolar ve euro yatay seyrediyor - putin

  Rusya müdahale etti, dolar ve euro yatay seyrediyor17.12.2014

  EKONOMİ

  Küresel gelişmeler ve iç siyasi gerginliklerle dün yeni rekor düzeye yükselen dolar, yeni güne 2.37 liranın üzerinde başladı.Bir süredir hızla düşerek 60 doların altına gerileyen Brent tipi petrolün varil fiyatı ise dünkü 59.50 - 60.00 dolar düzeyinde hareket ediyor.Kesintisiz yükselişle dün 2.4140 liraya çıkarak tüm zamanların yeni rekor düzeyine tırmanan dolar, Merkez Bankası'nın, enerji ile ilgili kamu kurumlarının ayda 1.0 - 1.5 milyar dolarlık döviz talebini piyasadan çekmesiyle gerilediği 2.37 - 2.38 dolar bandında hareket ediyor.Euro ise 2.9536 seviyelerinde yüzde 0,16 kayıpla işlem görüyor.Öte yandan Rusya Maliye Bakanlığı rubleye müdahalede bulunuyor.Bloomberg News'de yer alan habere göre, Rusya döviz piyasasında doğrudan satış yoluyla rubleye müdahale ediyor.Doğrudan müdahale sonrasında ruble/dolar 68'den 62.63'e kadar geriledi.Fakat kısa bir süre sonra tekrar 67 seviyesine çıktı.
 • Uğur GÜRSES

  Bir otokratın ekonomiyle sınavı - putin

  Bir otokratın ekonomiyle sınavı16.12.2014

  YAZARLAR

  Rus rublesi son iki günde hızla değer kaybetti; Ruble/dolar kuru yüzde 30 arttı.Rusya, parasındaki hızlı değer kaybını durduramıyor.Hızla çöküşe doğru ilerliyor.Ama bir taraftan da hem içinde Türkiye’nin de bulunduğu diğer gelişen ülkeler, hem de gelişmiş ülkelerde mali piyasalarda tedirginlik yükseliyor.
 • Almanlar 2014'te en çok bunları merak etti - putin

  Almanlar 2014'te en çok bunları merak etti16.12.2014

  Avrupa

  Almanlar bu yıl Google arama motoruna en çok bu kelimeleri girdi.
 • Rusya'da hareketli dakikalar - putin

  Rusya'da hareketli dakikalar16.12.2014

  EKONOMİ

  Rusya Merkez Bankası'nın sert faiz artışına rağmen dolar/ruble ilk kez 80 seviyesini aşarak yeni bir rekor kırdı.
 • Etyen Mahçupyan: Laik-sünni kesimde problem aynı: Aydınlar düzeysiz - putin

  Etyen Mahçupyan: Laik-sünni kesimde problem aynı: Aydınlar düzeysiz14.12.2014

  GÜNDEM

  Etyen Mahçupyan yaklaşık bir buçuk ay önce Başbakan Davutoğlu’nun başdanışmanı olarak atandı.
 • Halkı ona çıldırıyor:.Yanıyoruz söndür Putin! - putin

  Halkı ona çıldırıyor:.Yanıyoruz söndür Putin!14.12.2014

  Hayat

  Dünya lideri kolay yetişmiyor.Buldun mu bağrına basacaksın.Ruslar da liderini bulmuş, abarttıkça abartıyor, onu uçurdukça uçuruyor.Artık Moskova’da yer gök Putin.
 • ABD: Eleştirenler hedefte - putin

  ABD: Eleştirenler hedefte14.12.2014

  DÜNYA

  14 Aralık Operasyonu, yurtdışında da yankı buldu.
 • Bakan Yıldız: Depo 210 lira yerine 165 liraya doluyor - putin

  Bakan Yıldız: Depo 210 lira yerine 165 liraya doluyor13.12.2014

  EKONOMİ

  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, "Çok net olarak son 5,5 ayda düşen petrol fiyatlarından dolayı oluşan şudur; depomu 210 liraya dolduruyorsam şimdi 165 liraya dolduruyorum.Son 5,5 ayda kullanılan benzin, motorin ve doğalgazdan dolayı vatandaşımızın cebine 5,5 milyar dolar para girmiştir" dedi.
 • Türk akımı 2017'de hazır - putin

  Türk akımı 2017'de hazır12.12.2014

  EKONOMİ

  Enerji Bakanı Yıldız, Rusya’dan Türkiye’ye yapılması planlanan yeni boru hattı ‘Türk Akımı’nın maliyetinin 16.3 milyar Euro (20.3 milyar dolar) olacağını söyledi.Rusya ise hattın 2017 sonunda hazır olacağını duyurdu.
 • Gorbaçov: Rusya ile Batı Soğuk Savaş’ta - putin

  Gorbaçov: Rusya ile Batı Soğuk Savaş’ta12.12.2014

  DÜNYA

  Time dergisine konuşan dağılan SSCB’nin son lideri Mihail Gorbaçov, Rusya ve Batı’nın yeni bir Soğuk Savaş’ın ortasında olduğunu söyledi.
 • Lucescu: "Bu zafer barışa mesaj olsun" - putin

  Lucescu: "Bu zafer barışa mesaj olsun"12.12.2014

  Futbol

  Ukrayna takımlarından Shakhtar Donetsk'in teknik direktörü Mircea Lucescu, ülkenin doğusunda ordu ile Rusya yanlısı ayrılıkçılar arasında yaşanan iç savaşa rağmen UEFA Şampiyonlar Ligi'nde ikinci tura kalmalarının büyük bir zafer olduğunu söyledi.
 • Rusya'dan çok önemli Türkiye açıklaması - putin

  Rusya'dan çok önemli Türkiye açıklaması12.12.2014

  EKONOMİ

  Gazprom Kontrat Yapılandırması ve Fiyatlandırma Direktörü Sergei Komlev, "Türk Akımı" olarak nitelendirilen yeni boru hattı projesindeki ortaklığın Türkiye'ye daha ucuz doğalgaz sağlayacağını, ancak Türkiye'nin de mantıklı bir indirim talep etmesi gerektiğini söyledi.
 • Rusya’dan arabuluculuk hamlesi - putin

  Rusya’dan arabuluculuk hamlesi11.12.2014

  DÜNYA

  Suriye içsavaşında başından beri Esad rejimine destek veren Rusya, diplomatik atağa geçti.Beyrut, İstanbul ve Şam’da taraflar arasında mekik dokuyan Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Mihail Bogdanov, siyasi çözüm bulmak için ABD ile Suriye arasında Moskova’da doğrudan görüşme önerisinde bulundu.
 • Taner Yıldız'dan 'Türk akımı' açıklaması - putin

  Taner Yıldız'dan 'Türk akımı' açıklaması11.12.2014

  EKONOMİ

  Enerji Bakanı Taner Yıldız Rusya ve Türkiye arasında yapılacak yeni boru hattı için, "Buna 'Türk Akımı' diyelim.Büyük bir proje ve finansmandan bahsediyoruz" diye konuştu.Cumhurbaşkanı Erdoğan da Rusya Cumhurbaşkanı Vladimir Putin'in boru hattı için isim olarak 'Türk akımı' önerisinde bulunduğunu ifade etmişti.
 • Melih Gökçek: Batı, Rus-Türk işbirliğine taş koymaya çalışacak - putin

  Melih Gökçek: Batı, Rus-Türk işbirliğine taş koymaya çalışacak11.12.2014

  GÜNDEM

  MOSKOVA’da bulunan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Rusya ve Türkiye’nin pek çok konuda ortak çıkarı bulunduğunu, 1 Aralık Ankara buluşmasında da yeni bir tarihi fırsatın elde edildiğini söyledi.Gökçek, Rusya ve Türkiye yakınlaşmasının Batı’yı telaşa düşürdüğünü ifade ederek, "Yüzde 100 taş koymaya çalışacaklar buna kimsenin tereddüttü olmasın" dedi.
 • Rusya'dan bir ilk: ABD ile Suriye'yi bir araya getirebiliriz - putin

  Rusya'dan bir ilk: ABD ile Suriye'yi bir araya getirebiliriz11.12.2014

  DÜNYA

  Suriye lideri Beşar Esad'la bir araya gelen üst düzey Rus yetkili, eğer Suriye tarafından bir talep gelirse ABD ile Suriye'den tarafları Moskova'da bir araya getirebilecekleri sinyalini verdi.
 • TIME 2014'ün kişisini belirledi - putin

  TIME 2014'ün kişisini belirledi10.12.2014

  DÜNYA

  TIME dergisi editörlerinin her yıl seçtiği 'Yılın Kişisi' açıklandı.Bu senenin birincisi 'Ebola Savaşçıları' oldu.
 • Erdoğan'dan önemli Kıbrıs açıklaması - putin

  Erdoğan'dan önemli Kıbrıs açıklaması10.12.2014

  GÜNDEM

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Uluslararası Petrol ve Doğalgaz Stratejileri Sempozyumu Galası ve Türkiye Petrolleri 60.Yıl Resepsiyonu'na katıldı.Erdoğan, "Kıbrıs'ın güneyinde son dönemdeki gelişmeler hiçbir zaman dışında kalacağımız bir gelişme değildir.Şu anda Barbaros Hayrettin Paşa orada da dolaşıyor ve Güney Kıbrıs Rum Yönetimi, Yunanistan eğer burada kendilerine yaptığımız uyarıyı kale almadıkları sürece biz oradaki çalışmalarımızı aynı şekilde devam ettireceğiz" dedi.
 • Beşir Atalay'dan önemli açıklamalar - putin

  Beşir Atalay'dan önemli açıklamalar10.12.2014

  GÜNDEM

  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Beşir Atalay parti genel merkezinde gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.İşte Atalay’ın açıklamalarından satırbaşları:
 • AB’den Erdoğan’a Suriye mesajı - putin

  AB’den Erdoğan’a Suriye mesajı09.12.2014

  GÜNDEM

  AVRUPA Birliği Dışişleri ve Güvenlik Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini başkanlığındaki heyetin Ankara mesaisinin en önemli kısmını Suriye’de yaşanan kriz ve IŞİD’le mücadele oluşturdu.
 • Rusya'dan flaş iddia: IŞİD'i Mossad eğitiyor - putin

  Rusya'dan flaş iddia: IŞİD'i Mossad eğitiyor09.12.2014

  DÜNYA

  Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’e danışmanlık da yapan gazeteci-yazar Aleksander Prokhanov, IŞİD’in İsrail’in istihbarat teşkilatı Mossad tarafından eğitildiğini söyledi.
 • Hindistan Başbakanı Time dergisinde - putin

  Hindistan Başbakanı Time dergisinde09.12.2014

  Avrupa

  Hindistan Başbakanı Narendra Modi, Time dergisinin okuyucuları tarafından yılın kişisi seçildi.
 • Hindistan Başbakanı Narendra Modi, TIME okuyucuları tarafından yılın kişisi seçildi - putin

  Hindistan Başbakanı Narendra Modi, TIME okuyucuları tarafından yılın kişisi seçildi09.12.2014

  DÜNYA

  Hindistan Başbakanı Narendra Modi, TIME dergisinin okuyucuları tarafından yılın kişisi seçildi.
 • AA gözüyle Başkent’te 2014 - putin

  AA gözüyle Başkent’te 201408.12.2014

  Ankara

  Anadolu Ajansı (AA), Türkiye ve dünyada 2014’e damga vuran olaylarda, objektiflerine yansıyan fotoğraflarını paylaştı.
 • İsrail'in Suriye'deki S-300 füzelerini vurduğu iddia edildi - putin

  İsrail'in Suriye'deki S-300 füzelerini vurduğu iddia edildi08.12.2014

  DÜNYA

  İsrail’in dün Suriye’ye gerçekleştirdiği hava saldırısının Rusya’dan gizlice Şam’a getirilen S-300 füzelerini imha etme amacı taşıdığı iddia edildi.
 • Bakan Yıldız: Cezayir ile görüşüyoruz - putin

  Bakan Yıldız: Cezayir ile görüşüyoruz08.12.2014

  EKONOMİ

  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Cezayir'den ham petrol dahil petrol ürünleri alımını görüştüklerini söyledi.
 • ‘Terleten’ 100 gün - putin

  ‘Terleten’ 100 gün07.12.2014

  GÜNDEM

  ‘Cumhurun başı olacaksın yan gelip yatacaksın, böyle bir şey yok.Terleyen Cumhurbaşkanı olacağım’ demişti.28 Ağustos günü başladı.5 Aralık 2014 Cuma günü de Cumhurbaşkanlığı koltuğundaki 100’üncü gününü doldurdu.101’inci gününde de katıldığı ASKON toplantısında, “Ben alışılmış cumhurbaşkanı değilim.Olmadım, olmayacağım” dedi.100 günlük performansının, Erdoğan’ın adaylık sürecinde ya da görevdeki 101’inci gününde ortaya koyduğu üslupla yüzde 100 uyumlu olduğunu söylemek mümkün.
 • Tolga TANIŞ

  UAEA’nın kayıp nükleer raporu - putin

  UAEA’nın kayıp nükleer raporu06.12.2014

  YAZARLAR

  RUSYA Devlet Başkanı Putin’in Ankara ziyareti başladığında ben de Viyana’ya geliyordum.
 • Erdoğan sarayın kaç odalı olduğu açıkladı - putin

  Erdoğan sarayın kaç odalı olduğu açıkladı06.12.2014

  GÜNDEM

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Çırağan Saray'ında düzenlenen Anadolu Aslanları İş Adamları Derneğinin (ASKON) 9.Olağan Genel Kurulu toplantısında konuştu.Erdoğan, "1000 odalı değil.Yanlış biliyorsunuz.1150 küsür odası var" dedi.
 • İhracatta tarihi zirve - putin

  İhracatta tarihi zirve06.12.2014

  Avrupa

  Türkiye'nin en büyük ihracat ortaklarından Almanya, İngiltere, ABD ve İspanya'ya ekim ayında yapılan yıllıklandırılmış ihracat tarihinin en yüksek seviyesine ulaştı.
 • Reşat KUTUCULAR

  Saray ve Demokrasi - putin

  Saray ve Demokrasi06.12.2014

  YAZARLAR

 • Rusya'ya çok kötü sürpriz - putin

  Rusya'ya çok kötü sürpriz05.12.2014

  EKONOMİ

  Rusya Ekonomik Gelişim Bakanlığı, 2014-2015 yıllarına ilişkin makroekonomik tahminlerini revize etti.Bakanlığın tahminlerine göre 2015'te yüzde 1,2 artış öngürülen GSYH yüzde 0,8 azalacak.
 • Fatih ÇEKİRGE

  Bu dünyada itişiyorlar ama yeni dünyaları birlikte arıyorlar - putin

  Bu dünyada itişiyorlar ama yeni dünyaları birlikte arıyorlar05.12.2014

  YAZARLAR

  BAKMAYIN siz bu ‘dünyalı kavgası’na.AB ve ABD, Rusya’ya ambargo koymuş.Karadeniz’de savaş rüzgârları, 6’ncı filo falan.
 • Rus doğalgazı normale döndü - putin

  Rus doğalgazı normale döndü05.12.2014

  EKONOMİ

  Türkiye'nin Batı Hattı üzerinden aldığı Rus doğalgazı kontrat miktarlarına geri döndü.
 • Hülya Avşar, TİKAD heyetiyle Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda Erdoğan'ı ziyaret etti - putin

  Hülya Avşar, TİKAD heyetiyle Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda Erdoğan'ı ziyaret etti05.12.2014

  GÜNDEM

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye İş Kadınları Derneği (TİKAD) Başkanı Nilüfer Bulut ve beraberindeki heyeti kabul etti.Heyette yer alan Hülya Avşar, Cumhurbaşkanlığı Sarayı ile ilgili, "Hiç tahmin ettiğimiz kadar ihtişamlı değil, ben çok ihtişamlı görmedim.Abartıldığı kadar yok" dedi.
 • A.A.: Doğalgaz indirimi yüzde 15 olabilir - putin

  A.A.: Doğalgaz indirimi yüzde 15 olabilir04.12.2014

  EKONOMİ

  Rusya Enerji Bakanı Aleksander Novak, Ankara’da ilan edilen %6 doğalgaz indirim rakamının nihai olmadığını, indirimin daha yüksek oranlara ulaşabileceğini duyurdu.Anadolu Ajansı ise Novak'ın ileriki tarihlerde indirim oranını yüzde 15'e çıkabileceğini söylediği bir açıklamasını geçti.
 • İşte Türk akımı - putin

  İşte Türk akımı04.12.2014

  EKONOMİ

  Putin’in, Güney Akım’ı iptal ederek, yerine Türkiye üzerinden geçecek yeni bir boru hattı inşa etmeyi istediklerini açıklaması enerji piyasalarına bomba gibi düştü.Gazprom, Türkiye üzerinden inşa edilmesi planlanan bu hat ile yaklaşık 10 milyar dolar tasarruf sağlayacak.Ayrıca yeni hat ile Türkiye pazarına ilave doğalgaz satma fırsatı yakalamış olacak.
 • Uğur GÜRSES

  Putin’in zor dönemeci - putin

  Putin’in zor dönemeci04.12.2014

  YAZARLAR

  Önceki gün, okuduğum bir yorumda özetle şöyle denilmişti; Rusya’daki krizde Putin yara almaz, tersine güçlenir.
 • "Enerjide yaşanan fiyat gerilemesi üreticiye yansıtılmalı" - putin

  "Enerjide yaşanan fiyat gerilemesi üreticiye yansıtılmalı"04.12.2014

  Ege

  EGE Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar, petrol fiyatlarında son 5 ayda yaşanan yüzde 30 düşüşün, iç piyasaya yeterince yansıtılamadığını belirterek, "Enerji fiyatlarındaki gerileme üreticilere yansıtılmalı" dedi.
 • Grozni’ye zaman ayarlı saldırı - putin

  Grozni’ye zaman ayarlı saldırı04.12.2014

  DÜNYA

  Rusya Devlet Başkanı Putin’in ulusa sesleniş konuşması öncesinde Çeçenistan’ın başkenti Grozni’de silahlı bir grupla polis arasında çatışma çıktı.
 • Rusya lideri Putin: Kırım bizim Kudüs’ümüzdür - putin

  Rusya lideri Putin: Kırım bizim Kudüs’ümüzdür04.12.2014

  DÜNYA

  Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, bugün yaptığı ulusa sesleniş konuşmasında Batılı ülkelere yüklendi.
 • Çeçenistan'da çatışma: 10 polis öldürüldü - putin

  Çeçenistan'da çatışma: 10 polis öldürüldü04.12.2014

  DÜNYA

  Rusya Federasyonu'na bağlı Çeçenistan Özerk Cumhuriyeti'nde teröristlerle güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmalarda 10 polis hayatını kaybetti.Dokuz saldırgan öldürülürken, 28 kişi de yaralandı.
 • Erdal SAĞLAM

  Batı’ya karşı Rusya kozunu kullanmak - putin

  Batı’ya karşı Rusya kozunu kullanmak03.12.2014

  YAZARLAR

  Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in hafta başında yaptığı bir günlük Türkiye ziyareti, sadece enerji açısından değil siyasi açıdan da ciddi tartışmalara neden oldu.
 • Yalçın DOĞAN

  Rusya bizim canımız - putin

  Rusya bizim canımız03.12.2014

  YAZARLAR

  KIZDIĞI zaman sağı solu belli olmuyor, geçmişte Polonya, Macaristan, Afganistan’a tankla, topla müdahalede bulunan Rusya, şimdi doğalgazı keserek, Ukrayna’yı hizaya getirmeye çalışıyor.
 • Bahçeli: Davutoğlu doğan görünümlü şahin - putin

  Bahçeli: Davutoğlu doğan görünümlü şahin03.12.2014

  GÜNDEM

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında Başbakan Davutoğlu için 'doğan görünümlü şahin' benzetmesinde bulundu.
 • Alman CSU partisinden Türkiye'ye Rusya eleştirisi - putin

  Alman CSU partisinden Türkiye'ye Rusya eleştirisi03.12.2014

  Avrupa

  Almanya’da hükümet ortakları arasında yer alan Hrıstiyan Sosyal Birlik Partisi’nden (CSU) Rusya ile Türkiye arasındaki anlaşmaya tepki geldi.CSU Dış Politika Sözcüsü Florian Hahn, Alman N-TV kanalına yaptığı açıklamada, Türkiye ile Rusya arasında varılan ve gaz satışını genişleten anlaşmayı ’Bir NATO ülkesinin Rusya’ya verdiği yanlış işaret’ olarak nitelendirdi.
 • Ertuğrul ÖZKÖK

  Ben taziyede bulundum - putin

  Ben taziyede bulundum02.12.2014

  YAZARLAR

  FETHULLAH Gülen’in kardeşi Seyfullah Gülen vefat etti.
içinde

Putin


geçen her haberden
Mind ile anında haberdar olabilirsiniz