Putin

 • Uğur VARDAN

  Küçük ‘Hacı’nın acıları. - putin
  Küçük ‘Hacı’nın acıları.27.01.2015
  Yazarlar
 • Emre KIZILKAYA

  Beştepe'deki 16 savaşçı - putin
  Beştepe'deki 16 savaşçı27.01.2015
  YazarlarCumhurbaşkanlığı Sarayı'ndaki '16 savaşçı'yı bir hata veya komiklik olarak görmek doğru değil.Bu sahne, Erdoğan ve Erbakan gibi büyük siyasetçiler çıkarmış Türk İslamcılığının, ideolog olarak ancak Necip Fazıl'ı üretebilmiş olmasının doğal bir sonucu.
 • 70 yılın acısı - putin
  70 yılın acısı27.01.2015
  PlanetNazi Almanyası’nın 2.Dünya Savaşı döneminde (1940-1945) büyük çoğunluğu Yahudi olan 1.1 milyon insanın katledildiği Auschwitz Toplama Kampı’nın kurtarılışı dün 70’inci yılında törenlerle anıldı.
 • Nilgün Tekfidan GÜMÜŞ

  Sınır tanımayan savaş - putin
  Sınır tanımayan savaş18.01.2015
  YazarlarORTADOĞU’daki savaşların gölgesi Avrupa’nın üzerine çöktü.
 • Uğur VARDAN

  İşte size ‘Yeni Rusya’. - putin
  İşte size ‘Yeni Rusya’.16.01.2015
  Yazarlar‘Leviathan’, açgözlü sistemin bitmez tükenmez rant kaygısına karşı ayakta durmaya çalışan insanların yaşadıklarına dair bir öykü anlatıyor.Film, ‘Yeni Rusya’yı tasvir ederken sanki günümüz Türkiyesi’nin dertlerini de perdeye taşıyor.
 • Mehmet Ali Birand nasıl ölmek istediğini böyle anlatmıştı - putin
  Mehmet Ali Birand nasıl ölmek istediğini böyle anlatmıştı16.01.2015
  KeyifUsta gazeteci ve televizyoncu Mehmet Ali Birand aramızdan ayrılalı tam 2 yıl oldu.Birand, neredeyse yarım asra dayanan gazetecilik hayatında yaptığı röportajlarının yanı sıra, onunla özdeşleşen 32.Gün programıyla Türk basın tarihinin unutulmaz isimleri arasında girdi.Her akşam saat 19:00’da “Sakın kimselere söz vermeyin” diyen Mehmet Ali Birand nasıl ölmek istediğini böyle anlatımıştı.
 • Putin’in henüz G7’ye çağrılma şansı yok - putin
  Putin’in henüz G7’ye çağrılma şansı yok15.01.2015
  AvrupaAlmanya Şansölyesi Angela Merkel, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in henüz G7 Zirvesi’ne çağrılma şansının olmadığını söyledi.
 • Erdoğan: Pasaport kontrolünü iyi yap da kaçmasın - putin
  Erdoğan: Pasaport kontrolünü iyi yap da kaçmasın15.01.2015
  GündemCumhurbaşkanı Erdoğan, genç işadamlarıyla biraraya geldi.Toplantıda Merkez Bankası'nı eleştiren Erdoğan, ''Merkez Bankamız da hakikaten dünyada herkes inerken, bizim Merkez Bankası sağ olsun hala olduğu yerde duruyor.İnmiyor, düşürmüyor, yahu neyi bekliyorsun sen? Şimdi diyebilirler ha, Merkez Bankası bağımsızdır, ben de bağımsızım'' dedi.Fransa'da mizah dergisi Charlie Hebdo'ya yapılan saldırıyla ilgili de konuşan Erdoğan, ''Avrupa’nın bir çok ülkesinde teröristler şu anda oralarda kalıyor.Sen kendi ülkenden çıkarken, kendi pasaport kontrolünü iyi yap da kaçmasın.E kaçırdın, bize bildir.Aksi takdirde konuşamazsın'' ifadelerini kullandı.
 • Erdoğan o sözü ilk kez söyledi - putin
  Erdoğan o sözü ilk kez söyledi15.01.2015
  GündemCumhurbaşkanı Erdoğan, genç işadamlarıyla biraraya geldi.Erdoğan konuşmasında, "Büyük düşünmek cücelerin işi değildir.Tabi bu cücelere hakaret olmasın, onlar benim canım ciğerimdir" dedi.
 • Emre KIZILKAYA

  Beştepe'deki 16 savaşçı - putin
  Beştepe'deki 16 savaşçı14.01.2015
  YazarlarCumhurbaşkanlığı Sarayı'ndaki '16 savaşçı'yı bir hata veya komiklik olarak görmek doğru değil.Bu sahne, Erdoğan ve Erbakan gibi büyük siyasetçiler çıkarmış Türk İslamcılığının, ideolog olarak ancak Necip Fazıl'ı üretebilmiş olmasının doğal bir sonucu.
 • Emre KIZILKAYA

  'Hayır, Sayın Cumhurbaşkanı, öyle değil, böyle.' - putin
  'Hayır, Sayın Cumhurbaşkanı, öyle değil, böyle.'12.01.2015
  YazarlarCumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'de basının ABD'de ve Avrupa'dan daha özgür olduğu iddiasını tekrarladı.Ama bakın, bu karikatürler öyle demiyor ve daha kötüsü kimse bunu Erdoğan'ın bulunduğu bir platformda söyleyemiyor.
 • "Böyle arkadaş olmaz olsun" - putin
  "Böyle arkadaş olmaz olsun"11.01.2015
  Avrupa'Charlie Hebdo' mizah dergisinin kurucularından Willem Holtrop; Papa, Vladimir Putin ve Kraliçe Elizabeth gibi dayanışma mesajları veren insanların ikiyüzlülüğünü eleştirdi.
 • Yakıt bizden turist Rusya’dan - putin
  Yakıt bizden turist Rusya’dan09.01.2015
  EkonomiTurizmciler Rus turistleri kaybetmemek için düğmeye bastı.Geçen yıl 4.4 milyondan fazla Rus turist ağırlayan Türkiye’nin bu pazarı kaybetmemek için Rusya’dan gelecek uçakların yakıtının karşılaması gerektiğini belirten Etstur Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ersoy, “Devlet bu konuda teşvik vermeli.Ayrıca Rus turistin Türkiye’ye pasaportsuz girişi sağlanmalı” diye konuştu.
 • Gorbaçov’dan tarihi uyarı: Nükleer savaş çıkabilir - putin
  Gorbaçov’dan tarihi uyarı: Nükleer savaş çıkabilir09.01.2015
  AvrupaSovyetler Birliği’nin son lideri Mihail Gorbaçov, Rusya ile Batı arasında aşırı güven kaybı yaşandığını, Ukrayna krizi üzerinden artan gerilimin nükleer bir savaşa yol açabileceği uyarısında bulundu.Krizde ABD’nin sorumluluğu olduğunu kaydeden Gorbaçov’a göre, Rusya ve Avrupa geniş çaplı bir savaşa girebilir.
 • "Minsk Anlaşması'nda ilerleme sağlanmalı" - putin
  "Minsk Anlaşması'nda ilerleme sağlanmalı"08.01.2015
  AvrupaAlmanya Başbakanı Angela Merkel, Minsk Anlaşması'nın tüm maddelerinin yerine getirilmesinin Ukrayna'nın toprak bütünlüğünü yeniden sağlamak için bir temel oluşturabileceğini söyledi.
 • İngiltere ve Almanya'dan Fransa'ya dayanışma mesajı - putin
  İngiltere ve Almanya'dan Fransa'ya dayanışma mesajı07.01.2015
  Avrupaİngiltere ve Almanya Başbakanları, Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande'a Paris'teki silahlı saldırının sorumlularının bulunması için her türlü yardıma hazır olduklarını bildirerek, dayanışma mesajı verdiler.
 • Rus muhalif Navalniy, elektronik kelepçelerini çıkardı - putin
  Rus muhalif Navalniy, elektronik kelepçelerini çıkardı05.01.2015
  PlanetRusya'da muhalif Aleksey Navalni, kendisine verilen ev hapsi cezasının Rusya Ceza Muhakemesi Kanunu'na aykırı olduğunu öne sürerek, bu karara uymayacağını açıkladı ve elektronik kelepçelerini çıkardı.
 • Yalçın BAYER

  Şişli, İSKİ’yi geçti - putin
  Şişli, İSKİ’yi geçti03.01.2015
  YazarlarŞİŞLİ’de bugünlere gelinen olaylar 4 Ekim’de başladı, Hayri İnönü ertesi gün hemen Ankara’ya gitti.
 • Akkuyu için verilen ÇED olumlu kararı yargıya taşındı - putin
  Akkuyu için verilen ÇED olumlu kararı yargıya taşındı01.01.2015
  GündemRusya Devlet Başkanı Putin'in Türkiye'ye geldiği gün Akkuyu Nükleer Santralı için verilen olumlu ÇED kararı yargıya taşındı.
 • Cengiz ÇANDAR

  2015 ve “Siyasi İslam”ın istikbali… - putin
  2015 ve “Siyasi İslam”ın istikbali…31.12.2014
  YazarlarYeni Yıl’a “geçen yıl son günü”nde, yani dün bıraktığımız yerden girelim.
 • Ahmet HAKAN

  Gündemdeki konulara Müjde Ar’dan yorumlar - putin
  Gündemdeki konulara Müjde Ar’dan yorumlar31.12.2014
  Yazarlar
 • Gündemdeki konulara Müjde Ar’dan yorumlar - putin
  Gündemdeki konulara Müjde Ar’dan yorumlar31.12.2014
  Gündem- 16 YAŞINDAKİ ÇOCUK: Çocuk 16 yaşında ama pabuç kadar dili var.Annesi-babası bu çocuğu niye terbiye etmemiş, bilmiyorum.Ayrıca o çocuk içeri atılmamıştır.Soğuk diye içeri almışlardır.“Gel yavrum gel, üşürsün” demiştir devletimiz.
 • Rusya’da ekonomik krize votka ilacı - putin
  Rusya’da ekonomik krize votka ilacı30.12.2014
  EkonomiRusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in geçtiğimiz hafta “Votka fiyatında artışa gidilmesine kesinlikle karşıyım” demesinin üzerine harekete geçen Rus devlet kurumları, sert alkollü içki fiyatını arttırmak bir yana indirim talimatı verdi.
 • Gözyaşı ve coşkulu yeni yıl - putin
  Gözyaşı ve coşkulu yeni yıl30.12.2014
  PlanetPASİFİK’teki ada ülkeleri Kiribati ve Samoa, saat farkı nedeniyle 2015’e ilk giren ülkeler oldu.
 • Yalçın BAYER

  TİB, Başbakanlığın taşeronu mu olacak - putin
  TİB, Başbakanlığın taşeronu mu olacak29.12.2014
  Yazarlar“TİB, Başbakanlığın taşeronu mu olacak artık?”
 • Obama: Putin'in dahi olduğünu söyleyenler yanıldı - putin
  Obama: Putin'in dahi olduğünu söyleyenler yanıldı29.12.2014
  PlanetABD Başkanı Barack Obama, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in Kırım'ı ilhak ederek stratejik bir hata' yaptığını ve bunun çok "çok da akıllı bir hareket" olmadığını söyledi.
 • Rusya'da Putin muhalifine hapis cezası - putin
  Rusya'da Putin muhalifine hapis cezası29.12.2014
  PlanetRusya’da 2012 yılında yapılan başkanlık seçimlerinde Vladimir Putin’in üçüncü kez Kremlin koltuğuna oturmasına karşı çıkan ve onbinlerce protestocuyu meydanlara döken muhalif lider Aleksey Navalni, Moskova’da görülen yolsuzluk davasında 3.5 yıl tecilli hapis cezasına çarptırıldı.Rusya muhalefeti davayı ‘siyasi’ diye nitelerken; Kremlin Sarayı “Üzerinde durulmasını gerektirecek bir konu değil” diyerek dava sonucunu yorumlamaktan kaçındı.
 • Putin muhalifine hapis cezası - putin
  Putin muhalifine hapis cezası29.12.2014
  PlanetRUSYA’da 2012 yılında yapılan başkanlık seçimlerinde Vladimir Putin’in üçüncü kez Kremlin koltuğuna oturmasına karşı çıkan ve onbinlerce protestocuyu meydanlara döken muhalif lider Aleksey Navalni, Moskova’da görülen yolsuzluk davasında 3.5 yıl tecilli hapis cezasına çarptırıldı.
 • Ahmet HAKAN

  Bir ikna etme aracı olarak Ak Saray - putin
  Bir ikna etme aracı olarak Ak Saray27.12.2014
  Yazarlar“AK Saray”ı.
 • Halkı ona çıldırıyor:.Yanıyoruz söndür Putin! - putin
  Halkı ona çıldırıyor:.Yanıyoruz söndür Putin!26.12.2014
  HayatDünya lideri kolay yetişmiyor.Buldun mu bağrına basacaksın.Ruslar da liderini bulmuş, abarttıkça abartıyor, onu uçurdukça uçuruyor.Artık Moskova’da yer gök Putin.
 • Rusya'da bir haftada 15 milyar dolar buhar oldu - putin
  Rusya'da bir haftada 15 milyar dolar buhar oldu26.12.2014
  EkonomiRusya'nın rublenin çöküşünü engellemek için bir haftada rezervlerinden 15.7 milyar doları kullandığı ortaya çıktı.Öte yandan 2014 yılını değerlendiren Rusya Devlet Başkanı Putin, ekonomik krizde kendi hatalarının da olduğunu söyledi.
 • Bırakmayın Çin kapar! - putin
  Bırakmayın Çin kapar!26.12.2014
  EkonomiEKONOMİSİ zor günler geçiren Rusya’nın Ankara Büyükelçisi Karlov ülkesinde birinci sırada olan Türk müteahhitlik şirketlerine Rus pazarını bırakmayın çağrısı yaptı.İki yıl içinde ekonominin düze çıkacağını belirten Karlov “Yoksa pazarı Çin kapar” diye uyardı.
 • Putin'den "ekonomide hata yaptık" itirafı - putin
  Putin'den "ekonomide hata yaptık" itirafı25.12.2014
  AvrupaRusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, ekonomide yaşanan sıkıntılarda kendi payları da bulunduğunu söyledi.
 • İngiliz Times gazetesine göre yılın kişisi Merkel - putin
  İngiliz Times gazetesine göre yılın kişisi Merkel25.12.2014
  Avrupaİngiliz Times gazetesi, "Merkel Avrupa'nın en önde gelen siyasetçisi ve dünyanın en güçlü kadını" yorumunu yaptı
 • Emre KIZILKAYA

  Rusya'ya bakarken: Bıla ne bıla - putin
  Rusya'ya bakarken: Bıla ne bıla24.12.2014
  YazarlarRuslar sonuçlarından emin olmadıkları bir şeyi yaparken "bıla ne bıla" derler.Moskova'nın son dönemde yaptıklarına bakınca bu deyiş aklıma geliyor ama ben asıl Ankara'nın, olabilecekleri öngörüp öngöremediğini düşünüyorum.
 • Cengiz ÇANDAR

  Türkiye 2014: Ortadoğu’da yalnız, Batı’da şaşkın. - putin
  Türkiye 2014: Ortadoğu’da yalnız, Batı’da şaşkın.24.12.2014
  YazarlarŞunun şurasında daha iki hafta bile olmadı; “’Yeni Türkiye’ ya da ‘Ortadoğu’nun yalnız Sünni’si’” başlıklı yazımda, Katar’ın Mısır ile yakınlaşmaya itilmiş olmasından ve bunun sonucunda artık “Türkiye-Katar ekseni”nden söz edilemeyeceğinin altını çizmiştim.
 • ‘Moskova 1’ başlıyor - putin
  ‘Moskova 1’ başlıyor24.12.2014
  PlanetSuriyeli muhalifler ve Şam yönetimi arasındaki görüşmelerin Ocak ayında Moskova’da başlayacağı açıklandı.
 • Putin votkada fiyat artışına dur dedi - putin
  Putin votkada fiyat artışına dur dedi24.12.2014
  PlanetRusya Devlet Başkanı Vladimir Putin hükümetten votkadaki fiyat artışının kontrol altına alınmasını istedi.
 • Putin'den Rusya'ya kötü haber - putin
  Putin'den Rusya'ya kötü haber24.12.2014
  EkonomiRusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, dışarıdan ve içerden kaynaklanan nedenlerle oluşan ekonomik problemlerinde üstesinden gelmek için hükümetin çalıştığını, hükümetin bu konuda büyük sorumluluk taşıdığını söyledi.Putin ülkenin ekonomik olarak bulunduğu zor duruma da değinerek, "“Tatil dönemi yeterince uzun.Bizim kış dönemi ve diğer etkilerden korunmak için tatil yapmamız lazım.Ancak hükümet böyle uzun tatilden kaçınmalı.En azından bu yıl?” uyarısında bulundu.Putin'in bu sözleri Rus halkının bu yıl bazı resmi tatillerden mahrum kalabileceği yönünde algılandı.
 • Ahmet Davutoğlu'ndan önemli açıklamalar - putin
  Ahmet Davutoğlu'ndan önemli açıklamalar23.12.2014
  GündemBaşbakan Davutoğlu, Edirne’de partisinin Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’nda konuştu.CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na seslenen Davutoğlu 'Şişli'yi bir çöz sonra gel karşımıza.Paralel belediye oluşmuş belediyenin içinde' dedi.İşte Davutoğlu'nun açıklamaları:
 • Putin’den çevre dostu ağır roket Angara-5’in fırlatılmasına tam not - putin
  Putin’den çevre dostu ağır roket Angara-5’in fırlatılmasına tam not23.12.2014
  PlanetRusya’nın yeni nesil çevre dostu, ağır kargo taşıyıcı roketi Angara-5 ülkenin kuzeybatı bölgesinde bulunan Plesetsk Uzay Üssü’nden başarılı bir şekilde fırlatıldı.Fırlatma sırasında yapılan canlı yayında Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’e bilgi verildi.
 • TOBB Başkanı: "Helal olsun, gurur duyduk seninle" - putin
  TOBB Başkanı: "Helal olsun, gurur duyduk seninle"23.12.2014
  EkonomiTÜRKİYE Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Ak Parti Antalya Milletvekili Gökcen Özdoğan Enç’e "Helal olsun, gurur duyduk seninle.Kürsüye yürürken seni görünce" dedi.
 • Rusya, Ukrayna, Almanya ve Fransa anlaştı, Temas Grubu acil toplanıyor - putin
  Rusya, Ukrayna, Almanya ve Fransa anlaştı, Temas Grubu acil toplanıyor22.12.2014
  PlanetRusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Ukrayna krizinin çözümü için akşam saatlerinde Almanya Şansölyesi Angela Merkel, Ukrayna Cumhurbaşkanı Petro Poroşenko ve Fransa Cumhurbaşkanı Francois Hollande dörtlü bir telekonferans gerçekleştirdi.
 • Rusya, Ukrayna, Almanya ve Fransa anlaştı, Temas Grubu acil toplanıyor - putin
  Rusya, Ukrayna, Almanya ve Fransa anlaştı, Temas Grubu acil toplanıyor22.12.2014
  AvrupaRusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Ukrayna krizinin çözümü için akşam saatlerinde Almanya Şansölyesi Angela Merkel, Ukrayna Cumhurbaşkanı Petro Poroşenko ve Fransa Cumhurbaşkanı Francois Hollande dörtlü bir telekonferans gerçekleştirdi.
 • İzzet ÇAPA

  Bu kızı rahat bırakın, o dünyaya görevli gelmiş - putin
  Bu kızı rahat bırakın, o dünyaya görevli gelmiş21.12.2014
  YazarlarBiraz mitolojiye ne dersiniz?
 • Enerji Bakanı Taner Yıldız: En çok ben dinleniyorum - putin
  Enerji Bakanı Taner Yıldız: En çok ben dinleniyorum21.12.2014
  EkonomiEnerji Bakanı Taner Yıldız, Ceyhan’dan iki günde bir tanker yüklendiğini ve Kürt petrolünün 39’uncu tankerle yola çıktığını belirtti.Ancak Yıldız giden petrolün tamamının karşılığının Halkbankası’na Kürt yönetimi tarafından yatırılmadığını söyledi.Bakan ayrıca yasadışı dinlemelerle ilgili olarak da "En çok ben dinleniyorum" dedi.
 • Almanya Dışişleri Bakanı Steinmeier uyardı - putin
  Almanya Dışişleri Bakanı Steinmeier uyardı21.12.2014
  AvrupaAlmanya Dışişleri Bakanı Frank-Walter Steinmeier, Rusya'ya uygulanan yaptırımların artırılmasına karşı olduğunu söyledi.
 • Vahap MUNYAR

  Lobiye uyup balık desteğini kaldırmam - putin
  Lobiye uyup balık desteğini kaldırmam21.12.2014
  YazarlarCUMA sabahı İzmir’de balık üreticileriyle bir toplantıya katılan Dünya Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hakan Güldağ, aldığı bir notu Karacabey TİGEM tesislerinde buluştuğumuz Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker’e sordu:
 • Rusya'da dolar çok sert düştü - putin
  Rusya'da dolar çok sert düştü21.12.2014
  EkonomiRusya’da rublenin dibe vurduğu “Kara Salı” haftasının sonunda Başkan Putin’in 40 oligarkla yaptığı görüşme şimdilik işe yaradı.Pazartesi döviz borsası açıldığında ruble güçlenerek dolar karşısında 56 ruble seviyelerine geriledi.Geçen hafta 1 dolar 70 rubleyi görmüştü.
 • Bakan Zeybekçi:"Herkes hesap verecek, kimse adaletten kaçamaz" - putin
  Bakan Zeybekçi:"Herkes hesap verecek, kimse adaletten kaçamaz"21.12.2014
  EgeEKONOMİ Bakanı Nihat Zeybekci, 17 Aralık ve 25 Aralık operasyonlarına dikkat çekerek, "Herkes hesabını verecek.Kimse adaletten kaçmayacak, korkmayacak" dedi.
içinde

Putin


geçen her haberden
Mind ile anında haberdar olabilirsiniz