Akp

 • Alman Parlamentosu ilk kez PKK yasağı konusunu meclis gündemine aldı - akp
  Alman Parlamentosu ilk kez PKK yasağı konusunu meclis gündemine aldı26.02.2015
  PlanetAlmanya Meclisi'nde Sol Parti'nin "PKK yasağının kaldırılması ve örgütün AB terör listesinden çıkarılması" ile ilgili 6 maddelik talep listesi görüşüldü.
 • Hayri İnönü: Kolaysa Atatürk'e laf atsınlar - akp
  Hayri İnönü: Kolaysa Atatürk'e laf atsınlar26.02.2015
  Gündemİsmet İnönü'nün torunu Hayri İnönü AK Parti Balıkesir Milletvekili Tülay Babuşçu'nun sosyal medya paylaşımı üzerine hurriyet.com.tr'ye bir açıklamada bulundu.
 • Tülay Babuşçu'nun sözlerine CHP'den tepki: Bu yapılan hainlik - akp
  Tülay Babuşçu'nun sözlerine CHP'den tepki: Bu yapılan hainlik26.02.2015
  GündemAKP Balıkesir Milletvekili Tülay Babuşçu'nun Twitter hesabı üzerinden paylaştığı, Türkiye'nin İkinci Cumhurbaşkanı İsmet İnönü'ye hakaret eden tweete, CHP'den tepki sert oldu.
 • Avukatlar yasağı dinlemedi - akp
  Avukatlar yasağı dinlemedi26.02.2015
  EgeİZMİR Cumhuriyet Başsavcılığı'nın Bayraklı Adliye Sarayı ve etrafında basın açıklaması ve eylem yapmayı yasaklayan 23 Şubat'taki kararından sonra, bu yasağı ilk delen Çağdaş Hukukçular Derneği ve Birleşik Haziran Hareketi oldu.
 • CHP'li gençlerden cezaevi tepkisi - akp
  CHP'li gençlerden cezaevi tepkisi26.02.2015
  EgeCHP Gençlik Kolları İzmir Valiliği önünde düzenlediği basın açıklamasıyla Aliağa Şakran Cezaevi olarak bilenen İzmir Çocuk ve Gençlik Kapalı Ceza İnfaz Kurumun'da yaşanan çocuk mahkum istismarlarını bir skandal olduğunu dile getirerek Adalet Bakanı Bekir Bozdağı istifaya çağırdı.
 • Dün ne konuştular işte cevabı - akp
  Dün ne konuştular işte cevabı26.02.2015
  EkonomiBaşbakan Ahmet Davutoğlu ile Başbakan Yardımcısı Ali Babacan arasında dün akşam saatlerinde Ankara’da heyecan yaratan bir görüşme yaşanmıştı.Reuters’ın konu hakkında bilgi sahibi kaynaklara dayandırdığı haberine göre bu görüşmenin içeriğinin ‘Gelecek hafta New York’ta yatırımcılara yapılacak toplantılar’ olduğu belirtiliyor.
 • Ak Partili eski yöneticiden, valiyi uğurlayanlara 'tuhaf' gönderme - akp
  Ak Partili eski yöneticiden, valiyi uğurlayanlara 'tuhaf' gönderme26.02.2015
  GündemMERKEZE alınan Bolu Valisi Ahmet Zahteroğulları’nı uğurlamaya katılanlar için Facebook’ta kadınsı kıyafetler giyen bir erkeğin fotoğrafını paylaşan eski Ak Parti eski il yöneticilerinden Adnan Uzun, "Bugün buna benzer birçok insan valiliğin önüne toplanmıştı.İlham oradan" diye yazdı.Adnan Uzun tepki gören paylaşımını bir süre sonra kaldırdı.
 • 3 Mart’ta ilk ders ‘laiklik’ - akp
  3 Mart’ta ilk ders ‘laiklik’26.02.2015
  EğitimEğitim-İş üyesi öğretmenler, 3 Mart’ta yakalarına ‘Laiklik Özgürlüktür’ sloganının bulunduğu kokartları takacak ve tüm okullarda ilk ders saatinde ‘laiklik’ konusunu anlatacak.
 • Yalçın BAYER

  Gençler gösteri yaptı onları polis korudu - akp
  Gençler gösteri yaptı onları polis korudu26.02.2015
  YazarlarMAGNA Carta’nın 800.yıldönümü kutlamaları için İngiltere dünyadan iki bin delegenin katılımı ile bir Küresel Hukuk Zirvesi Forumu düzenledi.Derslerle dolu olan dört günlük çalışmaya (bugün bitecek) bizim Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, bazı milletvekilleri, YHSK ve TBB’den hukukçular katıldı.
 • Yalçın DOĞAN

  Lise öğrencisi Şehriban Sertkal - akp
  Lise öğrencisi Şehriban Sertkal26.02.2015
  YazarlarOMZUNDAN, kalçasından, bacağından.Kimin vurduğu belli değil, bir eylem sırasında vuruluyor.Gaziantep Şahinbey ilçesinde onuncu sınıf öğrencisi Şehriban Sertkal.
 • Mehmet Y. YILMAZ

  Makamın değerini ve anlamını bilmek - akp
  Makamın değerini ve anlamını bilmek26.02.2015
  YazarlarCUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, Genelkurmay Başkanı’nı eleştiren MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye yanıt verirken şöyle konuştu:
 • Ertuğrul ÖZKÖK

  Razıyım arkadaş - akp
  Razıyım arkadaş26.02.2015
  Yazarlar- Razıyım.
 • CHP'li Koç: 'Gemiyi ilk Hakan Fidan terk etti' - akp
  CHP'li Koç: 'Gemiyi ilk Hakan Fidan terk etti'25.02.2015
  GündemCHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Haluk Koç, Şah Fırat Operasyonu'na ilişkin, "Uluslararası hukukta Türkiye Cumhuriyeti toprağı sayılan bir alanı kaçarak boşalttınız.'Tereyağından kıl çeker gibi halletmişler bu kahramanlık olayını.' Tereyağından kıl çeker gibi teslim ettiniz vatan toprağını" dedi.
 • 'Cumhurbaşkanı ve Genelkurmay Başkanı haddini bilmeli' - akp
  'Cumhurbaşkanı ve Genelkurmay Başkanı haddini bilmeli'25.02.2015
  GündemMHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Meclis’te basın toplantısı düzenledi.Oktay Vural, "Oslo’da pazarlık, Başbakanlık’ta kalpazanlık yapanların MHP Genel Başkanı’nın, vatan, millet edebiyatı ile eleştirmesi haddine değildir.Vatan sevgisi imandandır ve vatan uğruna cihad da farzdır.Vatan topraklarını terk edip sizin gibi sıvışmak; dinimizin, tarihimizin, ecdadımızın ne imanında ne değerlerinde ne de herhangi bir döneminde vardır.Cumhurbaşkanı ve Genelkurmay Başkanı yerini ve haddini bilmelidir" diye konuştu.
 • Berhan Şimşek resmen başvurdu - akp
  Berhan Şimşek resmen başvurdu25.02.2015
  GündemOyuncu ve yönetmen Berhan Şimşek, CHP'den İstanbul 1.Bölge milletvekilliği aday adaylığı başvurusunda bulundu.
 • 'İran'a para kaçırılıyor' iddiası Meclis'te - akp
  'İran'a para kaçırılıyor' iddiası Meclis'te25.02.2015
  EkonomiTürkiye ve Dubai üzerinden uçuşlarla Mart 2014'ten beri İran'a 1 milyar dolar kaçırıldığı iddiası Meclis'te gündeme geldi.CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu konuyla ilgili olarak bir soru önergesi verdi.
 • Celal Adan: Mesele tırnak meselesi değil, yürek meselesidir - akp
  Celal Adan: Mesele tırnak meselesi değil, yürek meselesidir25.02.2015
  GündemMHP Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan, "Türk Milliyetçiliğinin Lideri Sayın Devlet Bahçeli'ye yapılan densizlik kabul edilemez.Bunun hesabı mutlaka sorulacaktır.Sayın Bahçeli'nin onda biri olsaydınız bugün şanlı bayrağımız teröristlerin paçavralarının yanında değil, ait olduğu yerde Süleyman Şah'ın gönderinde dalgalanırdı.Mesele tırnak meselesi değil, yürek meselesidir.Bırakınız tırnak hesabını, 'özel memurlarınızı' da yanınıza alın ve cesaretiniz varsa yürek hesabına gelin" dedi.
 • Semih Yalçın: Genelkurmay Başkanları eskiden istifa ederek hem kendi onurlarını hem de ordunun prestijini korurlardı - akp
  Semih Yalçın: Genelkurmay Başkanları eskiden istifa ederek hem kendi onurlarını hem de ordunun prestijini korurlardı25.02.2015
  GündemMHP Genel Başkan Yardımcısı ve Gaziantep Milletvekili Semih Yalçın, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ve Genelkurmay Başkanı Necdet Özel’in MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye yönelik sözleri ile ilgili yazılı açıklama yaptı.İsmet Yalçın açıklamasında, "Genelkurmay başkanları eskiden Türkiye’nin milli çıkarları açısından mahzurlu gördükleri kararlar hakkında siyasi liderlere karşı koyacak yürekliliği gösterirler ve gerekirse istifa ederek hem kendilerinin onurlarını hem de ordunun prestijini korurlardı.Orgeneral Necdet Özel ise bunu yapmak yerine Erdoğan’ın Kaçak Saraydan yaptığı gibi işgal ettiği konuma aykırı bir üslupla Genel Başkanımıza laf yetiştirmeye çalışmaktadır" dedi.
 • Mehmet Y. YILMAZ

  Akılları fikirleri rantta! - akp
  Akılları fikirleri rantta!25.02.2015
  YazarlarCUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan’ın “çılgın projesi” Kanal İstanbul ile ilgili olarak dün Hürriyet’te yayınlanan haberin üst başlığı şöyleydi:
 • Ertuğrul ÖZKÖK

  Kandil'de bir 'Gone Girl' - akp
  Kandil'de bir 'Gone Girl'25.02.2015
  YazarlarBİR Türk kadınının Kandil’e yolculuğa çıkması için önce “Beyaz Türklüğüne” okkalı bir “reddiye mi” yazması gerekir.
 • Yalçın DOĞAN

  IŞİD’den türbe kaçırmak - akp
  IŞİD’den türbe kaçırmak25.02.2015
  YazarlarMilli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz’ın Meclis’te müthiş açıklaması: “Süleyman Şah Türbesi’nin bulunduğu yerde tehdit var, o tehdit beş yıl mı sürer, otuz yıl mı, belli değil.Orada güvenlik hizmeti risk taşımaktadır”.
 • Şükrü KÜÇÜKŞAHİN

  CHP ‘iş ve daha iyi yaşam’ diyecek - akp
  CHP ‘iş ve daha iyi yaşam’ diyecek25.02.2015
  YazarlarSEÇİMLERE 102 gün kaldı, Türkiye gündemi ise çok hareketli.
 • Yalçın BAYER

  Önseçime girenlere saygı - akp
  Önseçime girenlere saygı25.02.2015
  YazarlarAday adayları kızışıyor; AKP sakin, CHP heyecanlı.
 • Harbiye’de vatan dersini mi kırdın - akp
  Harbiye’de vatan dersini mi kırdın25.02.2015
  GündemMHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel’e, “Harbiye’de vatan konusu işlenirken dersi mi kırdın, okuldan mı kaçtın” dedi.
 • Türk bayrağı, Kobani halkının güvencesiyle dalgalanıyor - akp
  Türk bayrağı, Kobani halkının güvencesiyle dalgalanıyor25.02.2015
  GündemHDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, Şah Fırat Operasyonu’yla ilgili, “Düne kadar düşsün diye uğraştıkları Kobani’ye bu operasyon için mecbur kaldılar.Türkiye bayrağı bugün Kobani halkının güvencesiyle orada dalgalanıyor.IŞİD karşısında o bayrağı güvenceye alamadınız” dedi.
 • Meclis'te poşulu eylem - akp
  Meclis'te poşulu eylem24.02.2015
  GündemTBMM Genel Kurulu'nda, kamuoyunda 'İç Güvenlik Paketi' olarak bilinen tasarının görüşmeleri sırasında HDP'li milletvekilleri poşu takarak, tasarıyı protesto etti.
 • Kılıçdaroğlu: Hem kaçıyorlar hem de zafer diye kakalıyorlar - akp
  Kılıçdaroğlu: Hem kaçıyorlar hem de zafer diye kakalıyorlar24.02.2015
  GündemCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında konuştu.Süleyman Şah Saygı Karakolu’nun taşınması ve operasyona ilişkin Kılıçdaroğlu, "Süleyman Şah’tan kaçtın, kaçarken nal topladın.Senin Türkiye Cumhuriyeti hükümeti olduğun tartışmalıdır bu saatten sonra.Hem kaçıyorlar hem zafer diye kakalıyorlar.Buna ne denir? Neyin karşılığında siz Türkiye Cumhuriyet’i toprakların terk ettiniz, neyin karşılığında kaçtınız? Kendi toprağını satan adama ne denirse ben de onu söylüyorum" dedi.
 • Birleşik Haziran parti olmayacak - akp
  Birleşik Haziran parti olmayacak24.02.2015
  AvrupaBirleşik Haziran Hareketi, Mainz Üniversitesi’nde panel düzenledi.
 • Kılıçdaroğlu'ndan Süleyman şah eleştirisi - akp
  Kılıçdaroğlu'ndan Süleyman şah eleştirisi24.02.2015
  GündemCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında konuştu.İşte Kılıçdaroğlu’nun konuşmasından satır başları:
 • Erdoğan milletvekili seçildiği tarihte Bakanlar Kurulu'nu toplayacak - akp
  Erdoğan milletvekili seçildiği tarihte Bakanlar Kurulu'nu toplayacak24.02.2015
  GündemCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 19 Ocak'taki ilk toplantının ardından, hükümete başkanlık edeceği ikinci toplantıyı yapacağını açıkladı.
 • Bahçeli: Fırat evladımız göz göre göre ölüme terk edildi - akp
  Bahçeli: Fırat evladımız göz göre göre ölüme terk edildi24.02.2015
  GündemMHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında konuşuyor.
 • Ahmet HAKAN

  Madde madde türbe operasyonu - akp
  Madde madde türbe operasyonu24.02.2015
  YazarlarMADDE BİR: Hamasete hiç gerek yok.Askerin orayı terk etmesi doğrudur.Unutulmasın: Asker orayı terk etmeseydi ve IŞİD saldırsaydı.Bugün askerin çekilmesini eleştirenler, “Niye önlem alınmadı, niye asker çekilmedi, niye Mehmetçik tehlikeye atıldı” diyeceklerdi.
 • Kanat ATKAYA

  Partinin adını bil yoksa çeker giderim - akp
  Partinin adını bil yoksa çeker giderim24.02.2015
  YazarlarYOZGAT’ta bir basın toplantısındayız.
 • Mehmet Y. YILMAZ

  Suriye politikası sonunda türbeyi de yıktırdı - akp
  Suriye politikası sonunda türbeyi de yıktırdı24.02.2015
  YazarlarSÜLEYMAN Şah Türbesi’ndeki “emanetler” taşındı ve bu askeri operasyon beklendiği gibi havuz medyasında “büyük bir askeri zafer” olarak sunuldu.
 • Taha AKYOL

  Suç ve şiddet - akp
  Suç ve şiddet24.02.2015
  YazarlarADALET ve Kalkınma Partisi iktidarı 2004 ve 2007 yıllarında Polis Vazife ve Selahiyetleri Kanunu’nda AB normları yönünde değişiklikler yapmıştı.
 • Ertuğrul ÖZKÖK

  Hepimiz bidon kafayız öyle mi - akp
  Hepimiz bidon kafayız öyle mi24.02.2015
  YazarlarÜÇ gazetedeki o üç rezil manşeti görünce kafama koydum.
 • Yalçın BAYER

  SYRİZA, Türkler ve Batı Trakya - akp
  SYRİZA, Türkler ve Batı Trakya24.02.2015
  YazarlarTürkler, İskeçe Karnavalı’nı bastı, doyasıya eğlendi.
 • Şah Fırat savaşı - akp
  Şah Fırat savaşı24.02.2015
  GündemTBMM’ye Şah Fırat Operasyonu’yla ilgili bilgi veren Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz’a, MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, “Bugün maalesef yeni bir Türkiye, bakan da sıvışma bakanıdır.Bu zihniyet sıvışan bir zihniyettir.Bugün Türk toprağını terk etmiş bir bakan olarak bunu Parlamento’da savunuyor” diyerek tepki gösterdi.Bakan Yılmaz ise “Türk milletinin hakkını hukukunu koruduk” dedi.
 • CHP iddiası: TEOG’da Tunceli birinci - akp
  CHP iddiası: TEOG’da Tunceli birinci23.02.2015
  GündemTEMEL Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sistemi kapsamında düzenlenen ve Milli Eğitim Bakanlığı’nın illerin başarı sırasını açıklamadığı ortak sınavlarda Tunceli’nin en başarılı il olduğu iddia edildi.
 • TBMM'de 'Şah Fırat' gerginliği - akp
  TBMM'de 'Şah Fırat' gerginliği23.02.2015
  GündemTBMM Genel Kurulu'nda MHP ve CHP'li milletvekilleri, 'Şah Fırat' operasyonu nedeniyle Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz ve AK Parti hükümetini eleştirdi.
 • Erdoğan'a doğum günü kutlaması - akp
  Erdoğan'a doğum günü kutlaması23.02.2015
  GündemAdıyaman Gölbaşı'nda Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın doğum günü ilahi ve semazen gösterisiyle kutlanacak.Konuyla ilgili hürriyet.com.tr'ye konuşan Gölbaşı Belediye Başkanı Yusuf Özdemir, 26 Şubat’ta Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın doğum günü vesilesi ile bir program organize ettiklerini açıklarken, aynı gün Davutoğlu'nun doğumgünü olmasının hatırlatılması üzerine “Öyle mi bunu bilmiyordum.Bu sayede öğrenmiş oldum” dedi.
 • YPG: Şah Fırat Operasyonu'na destek verdik - akp
  YPG: Şah Fırat Operasyonu'na destek verdik23.02.2015
  PlanetTürkiye sınırları dışındaki tek Türk toprağı olan Süleyman Şah Saygı Karakolu ve Türbesi için Suriye içine iki koldan 9 saat süren bir operasyon düzenlendi.Tanklarla Kobani’den geçen Mehmetçik, karakoldaki emanetler ile personeli alıp, Türkiye’ye döndü.PKK’nın Suriye kolu PYD’nin silahlı gücü olan YPG bir basın açıklaması yaparak Kobani’ye giren Türk birliklerine 5 kilometre boyunca güvenlik koridoru oluşturulduğunu ifade etti.
 • AKP vatana alçakça kastetti - akp
  AKP vatana alçakça kastetti23.02.2015
  GündemMHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Şah Fırat operasyonuna “AKP hükümeti, milli emanet ve değerleri katletmiş, vatana ve bayrağa alçakça kast etmiştir” diyerek sert tepki gösterdi.
 • AK Parti'ye AKP dedi, İl Başkanı salonu terk etti - akp
  AK Parti'ye AKP dedi, İl Başkanı salonu terk etti23.02.2015
  GündemAKP'de Yücel Danış isimli aday adayı AKP Yozgat İl Başkanlığı'nda düzenlediği basın toplantısında Adalet ve Kalkınma Partisi'nin kısaltmasını 'AKP' olarak telaffuz edince İl Başkanı Harun Lekesiz toplantı salonunu terk etti.
 • MHP lideri Devlet Bahçeli'den operasyon açıklaması - akp
  MHP lideri Devlet Bahçeli'den operasyon açıklaması22.02.2015
  GündemMHP lideri Devlet Bahçeli, Süleyman Şah Saygı Karakolu'nun tahliyesiyle ilgili yapılan Şah Fırat Operasyonu'yla ilgili yazılı bir açıklama yaptı.MHP lideri Bahçeli, açıklamasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Ahmet Davutoğlu ve Genelkurmay Başkanı Necdet Özel'i eleştirdi.
 • MHP'li Adan: Vatan toprağını koruyamadılar - akp
  MHP'li Adan: Vatan toprağını koruyamadılar22.02.2015
  GündemMHP Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan, Süleyman Şah Türbesi’ne düzenlenen operasyonu eleştirerek, "’Dünya lideriyim diye televizyonlarda gezen bugünkü Cumhurbaşkanı, Süleyman Şah Türbesi’ndeki askerlerimizi aldı.Vatan toprağını koruyamadılar.Türkiye, Recep Tayyip Erdoğan’dan büyüktür.Türkiye AKP’den büyüktür" dedi.
 • Cengiz ÇANDAR

  'Ufuktaki barış' nereden geçiyor? - akp
  'Ufuktaki barış' nereden geçiyor?22.02.2015
  Yazarlar"Çözüm Süreci"ni noktalamak Kürt siyasi hareketi açısından söz konusu olamaz.
 • Yalçın DOĞAN

  Ezber bozan yargıç - akp
  Ezber bozan yargıç22.02.2015
  YazarlarGÖSTERİ hakkını kullanan öğrencilere para cezası kesiliyor.
 • Yalçın BAYER

  Türk ordusu nedir bil. - akp
  Türk ordusu nedir bil.22.02.2015
  YazarlarPROF.Dr.Yaşar Nuri Öztürk hocanın Türk ordusu ile ilgili tespitleri şöyledir:
 • Bir kişi MHP’lidir diye kıymetsizdir diyemezsiniz - akp
  Bir kişi MHP’lidir diye kıymetsizdir diyemezsiniz22.02.2015
  GündemHDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Ege Üniversitesi’nde yaşanan olaylara değinerek, “MHP’lisi, HDP’lisi, CHP’lisi, AKP’lisi, ayrım gözetmeksizin bütün gençlere söylüyorum: Aman aman dikkatli olun.Her biri ana, baba evladıdır.Bir kişi MHP’lidir diye kıymetsizdir diyemezsiniz.Bir gençtir, annesi babası vardır.Ateş düştüğü yeri yakar ama Türkiye’nin tamamı bu tür olaylardan kaygı duyar, bizde HDP olarak bu tür olaylar olmasın diye çağrı yapmak isteriz” dedi.
içinde

Akp


geçen her haberden
Mind ile anında haberdar olabilirsiniz