Akp

 • CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu: O koltuktan ayrılsın - akp
  CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu: O koltuktan ayrılsın31.01.2015
  GündemCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Cumhurbaşkanlığı koltuğunda oturan bir insan tarafsızlığı konusunda namusu ve şerefi üzerine ant içmişse gereğini yerini getirmesini isteriz.Tarafsız olmasını isteriz.Yoksa o koltuktan ayrılsın.Ayrılsın AKP'nin eş başkanı olarak görev yapsın" dedi.
 • "Sırtımızda taş taşır statları yapardık" - akp
  "Sırtımızda taş taşır statları yapardık"31.01.2015
  EgeMHP İzmir İl Başkanı Necat Karataş, aynı göreve “değişim” sloganıyla aday olurken, genel seçime büyük önem verdiklerini bildirdi.Karataş, “Genel seçim, milletimizin mukadderatı açısından çok önemli.İzmir’den alacağımız oy, Türkiye’de her şeyin değişmesine büyük katkı sağlayacak” dedi.
 • Hangisi iktidar olursa olsun. - akp
  Hangisi iktidar olursa olsun.30.01.2015
  KeyifOyuncu Erdal Beşikçioğlu, yıllardır kullanılmayan Tatbikat Sahnesi’ni geçen sezon yeniden hayata geçirmişti.Kısa zamanda Ankara’nın en önemli sanat mekânlarından biri haline gelen Tatbikat Sahnesi, üç farklı oyun çıkarmayı da becerdi.Mezarsız Ölüler ve Marquis de Sade’ın ardından şimdi de Woyzeck Masalı, sanatseverlerin beğenisine sunuluyor.Beşikçioğlu, İstanbul’daki sürprizlerin de haberini veriyor.
 • ‘Truva atı’ ile Odatv'ye girmişler - akp
  ‘Truva atı’ ile Odatv'ye girmişler30.01.2015
  Gündem414 gün sonra yeniden görülmeye başlanan Odatv davasında tanık olarak dinlenen adli bilişim mühendisi bilirkişi Tuncay Beşikçi “Odatv’de ele geçirilen bilgisayardaki 328 adet dosyayı inceledim.Bu dosyaların arasında yabancı bir bilgisayarda yaratılıp, bu bilgisayara ‘Truva atı’ adlı virüsle kopyalanan dosyalar buldum.Bu virüslerin gelme şekli mail yoluyla olmuş.CHP gibi sahte uzantıyla virüs bulunan mail atılmış.Bu da dosyalara giriş imkânı yaratmış” dedi.
 • Hastane bahçesine çadır kuran işçiler işlerine geri alındı - akp
  Hastane bahçesine çadır kuran işçiler işlerine geri alındı26.01.2015
  GündemİSTANBUL Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde taşeron işçi olarak çalışan 5 kişi, sendikaya üye oldukları gerekçesiyle işten atıldı.Hastane bahçesine çadır kurarak eylem yapan işçiler, yapılan görüşmelerin ardından işlerine geri alındı.İşçilerin eylemine HDP İstanbul Milletvekilleri Sebahat Tuncel ve Levent Tüzel de destek verdi.
 • Birgül Ayman Güler CHP'den istifa etti - akp
  Birgül Ayman Güler CHP'den istifa etti26.01.2015
  GündemCHP İzmir Milletvekili Birgül Ayman Güler, partisinden istifa etti.
 • MHP lideri Bahçeli: AKP'de derin çatlak ve çatışmaların varlığı gün yüzüne çıktı - akp
  MHP lideri Bahçeli: AKP'de derin çatlak ve çatışmaların varlığı gün yüzüne çıktı22.01.2015
  GündemMHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Yüce Divan oylamasında AK Parti'nin fire vermesini değerlendirdi.''Önemli sayıda AKP'li milletvekilinin dört eski bakan aleyhinde tutum takınması mühim bir gelişmedir'' diyen Bahçeli, ''Böylelikle AKP'de derin, alttan alta kaynayan, örtülemez, geçiştirilemez, bastırılamaz çatlak ve çatışmaların varlığı gün yüzüne çıkmıştır'' ifadelerini kullandı.
 • Sosyal medyayı karıştıran Sırrı Süreyya Önder fotoğrafı - akp
  Sosyal medyayı karıştıran Sırrı Süreyya Önder fotoğrafı20.01.2015
  GündemHDP İstanbul milletvekili Sırrı Süreyya Önder'in 4 eski Bakan hakkındaki gensoruların oylanması sırasında Ak Partili milletvekilleriyle görüntüleyen fotoğraflara sosyal medyada yorum yağdı.
 • Ağır yanıt - akp
  Ağır yanıt20.01.2015
  GündemCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan Davutoğlu’nun “CHP, Hazreti Peygamber’e hakaret eden karikatürleri savundu” sözlerine “Hayatımda böylesine alçakça bir suçlamayla karşı karşıya kalmadım.Alçak diyeceğim ama alçağın da bir seviyesi var.Çukur!” diyerek tepki gösterdi.Partisinin grup toplantısında konuşan Kılıçdaroğlu, özetle şunları söyledi:
 • Eşkıyasına yargı işlemiyor - akp
  Eşkıyasına yargı işlemiyor20.01.2015
  GündemHDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Meclis Genel Kurulu’nda tarihi Yüce Divan oylamasından önce “Yoksula, emekçiye, muhalefete tıkır tıkır işleyen bu adli mekanizma, bakın bugün işte parlamentoda oylama yapılacağı gibi, kendi eşkıyalarına işlemiyor.Ama böyle oylamalarla kendi üzerinizdeki suçları asla temizleyemeyeceksiniz, bunu iyi bilin” dedi.
 • Ayşe ARMAN

  Çocuk taciz ve tecavüzünde yüzde 400 artış - akp
  Çocuk taciz ve tecavüzünde yüzde 400 artış20.01.2015
  YazarlarKADIN meseleleriyle ilgili tartışmaya bugün de devam ediyoruz.
 • Mehmet Y. YILMAZ

  ‘Bazılarının’ suç işleme özgürlüğü - akp
  ‘Bazılarının’ suç işleme özgürlüğü20.01.2015
  YazarlarCUMHURİYET’in iki yazarı hakkında, köşelerinde Charlie Hebdo’nun son sayısının kapağına yer verdikleri için soruşturma başlatıldı.
 • Taha AKYOL

  Türkiye’nin röntgeni - akp
  Türkiye’nin röntgeni20.01.2015
  YazarlarKADİR Has Üniversitesi’nin periyodik olarak yaptığı “Türkiye Sosyal-Siyasal Eğilimler Araştırması”nın sonuçları dün Rektör Prof.Mustafa Aydın tarafından açıklandı.
 • Yalçın DOĞAN

  ‘Siyasi Etik’ freni - akp
  ‘Siyasi Etik’ freni20.01.2015
  YazarlarYOLSUZLUK iddiasıyla Koray Aydın bakanlıktan istifa ediyor 2001’de, Başbakan Bülent Ecevit’e görüşü soruluyor, Ecevit: “Siyasi Etik Yasası üzerinde çalışıyoruz” diyor.
 • Şükrü KÜÇÜKŞAHİN

  Bu baba-oğul ilişkisi tarihe yazıldı artık - akp
  Bu baba-oğul ilişkisi tarihe yazıldı artık20.01.2015
  YazarlarTBMM Genel Kurulu da AKP’li dört eski bakanla ilgili kararını verdi.Bu yazıyı yazarken sonuç henüz belli değildi, ama eski bakanların ‘Yüce Divan’ yerine AKP oyları ile ‘aklanması’ kesin gibiydi.
 • Başbakan'dan Yüce Divan açıklaması - akp
  Başbakan'dan Yüce Divan açıklaması20.01.2015
  GündemDavutoğlu 4 eski bakan hakkında mecliste çıkan Yüce Divan'a göndermeme kararıyla ilgili olarak açıklamalarda bulundu.Davutoğlu, "Eğer muhalefet blok olarak oy vermişse bu şu anlama gelir, ya bir grup kararı var ki bu yasal değildir ya da bir baskı var ki bu da bu sürecin ruhuna, özüne aykırıdır" diye konuştu.
 • Ali İsmail Korkmaz: Vahşi bir cinayetin anatomisi - akp
  Ali İsmail Korkmaz: Vahşi bir cinayetin anatomisi20.01.2015
  Gündem
 • Selim Türsen

  Çatlak - akp
  Çatlak20.01.2015
  Yazarlar
 • CHP: Bağış'ın oylaması yenilenmeli - akp
  CHP: Bağış'ın oylaması yenilenmeli20.01.2015
  GündemCHP'den Yüce Divan oylamasıyla ilgili şok iddia.CHP, Egemen Bağış ile ilgili Yüce Divan oylamasının Anayasa'ya aykırı olduğunu ve yenilenmesi gerektiğini iddia etti.CHP, 255 'red' oyu alan Bağış'ın Yüce Divan'a gönderilmemesi için aslında 259 ret oyu alması gerektiğini ileri sürdü.
 • Haluk Koç : AKP milletvekillerinin bir bölümü 4 bakana karşı tavır almıştır bu açıktır - akp
  Haluk Koç : AKP milletvekillerinin bir bölümü 4 bakana karşı tavır almıştır bu açıktır20.01.2015
  GündemCHP Parti Sözcüsü Haluk Koç., parti genel merkezinde basın toplantısı düzenledi.Haluk Koç, "Cumhurbaşkanı’na ve nöbetçi Başbakan’a rağmen AKP milletvekillerinin bir bölümü 4 bakana karşı tavır almıştır bu açıktır" dedi.
 • Anadolu Partisinden Emine Ülker Tarhan açıklaması - akp
  Anadolu Partisinden Emine Ülker Tarhan açıklaması20.01.2015
  GündemAnadolu Partisi'nden, Genel Başkan Emine Ülker Tarhan'ın dün genel durumunun kötüleşmesi nedeniyle hastanede müşahede altına alındığı, bugün takip ve tedavisine aynı hastanede devam edildiği belirtildi.
 • Mehmet Y. YILMAZ

  Hrant için, adalet için burada olacağız! - akp
  Hrant için, adalet için burada olacağız!19.01.2015
  YazarlarHRANT Dink’in öldürüleceği, Emniyet için de, Jandarma için de, MİT için de bir sürpriz değildi.
 • Ertuğrul ÖZKÖK

  Bu masadaki eksiği bulun - akp
  Bu masadaki eksiği bulun19.01.2015
  YazarlarFOTOĞRAFI pazar günü Hürriyet’in ekonomi sayfasında gördüm.
 • Yalçın BAYER

  ‘Kayıt dışı ve korsan yönetim’ - akp
  ‘Kayıt dışı ve korsan yönetim’19.01.2015
  Yazarlar“ANAYASAL ihlalden öte.‘Anayasal darbe hali.Paralel hükümet girişimi.” diye yazmış kamuoyuna yaptığı açıklamanın başına CHP Konya Milletvekili Atilla Kart.
 • Bahçeli'den önemli açıklamalar - akp
  Bahçeli'den önemli açıklamalar19.01.2015
  GündemMHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında konuştu.Erdoğan'ın Bakanlar Kurulu'na başkanlık yapmasını eleştiren Bahçeli, "Erdoğan resmen saray darbesi yapmıştır.Allah hiç kimseyi Sayın Ahmet Davutoğlu’nun durumuna düşürmesin" dedi.
 • 'Hastanelerde din adamı projesini iptal etmeye davet ediyoruz' - akp
  'Hastanelerde din adamı projesini iptal etmeye davet ediyoruz'19.01.2015
  SağlıkHastanelerde din görevlileri, sülük ve hacamatın tedavi olarak kullanılması gibi uygulamalar doktorların tepkisini çekti.Türk Tabipleri Birliği ve Türkiye Psikiyatri Derneği, dün ortak bir basın toplantısı düzenleyerek bu uygulamaların, sağlık hizmetlerini "Ortaçağ karanlığına" çektiğini söyledi.
 • Selahattin Demirtaş'tan önemli açıklamalar - akp
  Selahattin Demirtaş'tan önemli açıklamalar19.01.2015
  GündemHDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş partisinin grup toplantısında gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.İşte Demirtaş'ın açıklamalarından satır başları:
 • Kılıçdaroğlu grup toplantısında konuştu - akp
  Kılıçdaroğlu grup toplantısında konuştu19.01.2015
  GündemCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında konuştu.
 • CHP'li gençlerden 'vicdanlara mektup' - akp
  CHP'li gençlerden 'vicdanlara mektup'19.01.2015
  EgeTBMM'de dört eski bakanın yolsuzluk ve rüşvet iddialarıyla Yüce Divan'a gönderilip gönderilmeyecekleri oylanacakken, İzmir'de CHP'li gençler 'Vicdanlara mektup' gönderdi.CHP Gençlik Kolları Genel Başkanı İrfan İnanç Yıldız, "Biz AKP'li vekillerin bugün bizi mahçup etmesini, utandırmasını, haksız çıkarmalarını bekliyoruz" dedi.
 • İki bakan hakkında karar verildi - akp
  İki bakan hakkında karar verildi19.01.2015
  GündemDört eski bakanın Yüce Divan'a gönderilip gönderilmemesine ilişkin Meclis Genel Kurulu'ndaki gizli oylama işlemine başlandı.Meclis'te ilk olarak eski Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan'ın Yüce Divan'a sevk edilmesiyle ilgili gizli oylama yapıldı.Oylamada 242 kabul oyuna karşılık 264 ret oyuyla, eski Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan'ın Yüce Divan'a sevk edilmesi talebi reddedildi.Oylamada 7 milletvekili çekimser oy kullandı, 1 oy boş, 3 oy geçersiz sayıldı.Şu anda Meclis'te Muammer Güler hakkında önerge oylandı.Muammer Güler için 241 kabul oyuna karşılık 258 ret oyu kullanıldı.Bu sonuçlu Muammer Güler'in Yüce Divan'a sevk edilmesi reddedildi.
 • TBMM'de tarihi oturum - akp
  TBMM'de tarihi oturum19.01.2015
  Gündem4 eski Bakan’la ilgili oylama öncesinde TBMM Genel Kurulu’nda görüşmeler sürüyor.MHP'li Oktay Vural Zafer Çağlayan'ın annesinin hayatını kaybetmesi nedeniyle AK Parti'ye oylamanın ertelenmesini teklif ettiklerini söyledi.Vural AK Partililerin teklifi kabul etmediğini belirtti.
 • Terörist dedi fezlekesi - akp
  Terörist dedi fezlekesi18.01.2015
  GündemTerörist dedi fezlekesiCHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba’nın, Suudi Arabistanlı işadamı Yasin El Kadı’ya yönelik “Küresel terörist” ifadeleri, aleyhine fezleke oldu.İstanbul Cumhuriyet Başsavcıvekili Selamettin Celep, hakaret ve iftiradan Ağbaba’nın dokunulmazlığının kaldırılmasını istedi.
 • Mehmet Y. YILMAZ

  Mükemmel bir ortaoyunu - akp
  Mükemmel bir ortaoyunu18.01.2015
  YazarlarARTIK biliyoruz ki Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, her şart altında kavga edebileceği birilerini bulmak gibi özel bir yeteneğe de sahip.
 • Şükrü KÜÇÜKŞAHİN

  CHP’den en hazırlıklı parti iddiası - akp
  CHP’den en hazırlıklı parti iddiası18.01.2015
  YazarlarSEÇİME sadece 139 gün kaldığı için her yerde ‘Muhalefet ne yapıyor’ sorusu daha çok sorulur oldu.
 • MHP’li Vural’dan başbakan ve hükümete eleştiri - akp
  MHP’li Vural’dan başbakan ve hükümete eleştiri18.01.2015
  GündemMHP Grup Başkanvekili ve İzmir Milletvekili Oktay Vural, memur, işçi, emekli ve asgari ücretliye yapılan zamlar ile Meclis Soruşturma Komisyonu’nda yapılan oylama sonucu dört bakanın Yüce Divan’a gönderilmesine gerek görülmemesi kararını hatırlatıp Başbakan ile hükümeti eleştirdi.
 • Kılıçdaroğlu'ndan hükümete eleştiri - akp
  Kılıçdaroğlu'ndan hükümete eleştiri18.01.2015
  GündemCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "AKP yeni Osmanlıcılık adı altında 20.Yüzyılın başında çökmüş bir hareketi yeniden ambalajlayarak uygulamaya koymaya çalışıyor" dedi.
 • Mhp'li Vural'dan salvolar - akp
  Mhp'li Vural'dan salvolar18.01.2015
  EgeMHP Grup Başkanvekili ve İzmir Milletvekili Oktay Vural, memur, işçi, emekli ve asgari ücretliye yapılan zamlar ile Meclis Soruşturma Komisyonu'nda yapılan oylama sonucu dört bakanın Yüce Divan'a gönderilmesine gerek görülmemesi kararını hatırlatıp Başbakan ile hükümeti eleştirdi.
 • Gürsel Tekin'den zehir zemberek - akp
  Gürsel Tekin'den zehir zemberek18.01.2015
  EgeCHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun CHP'nin Cumhuriyet'e sahip çıkmadığı yönündeki eleştirilerine, AK Parti Balıkesir Milletvekili Tülay Babuşçu'nun "Cumhuriyet'e 90 yıllık reklam arası" sözlerini hatırlatarak yanıt verdi.Tekin, Babuşçu'nun belediyelere Osmanlı lalesi üretip sattığını hatırlatarak, "Senin laleci vekilden haberin yok mu? Senin vekilin Cumhuriyet'e hakaret ederken sen 'Cumhuriyet'e sahip çıkıyoruz' gafını nasıl yapıyorsun? Siz kim, Cumhuriyet'e sahip çıkmak kim?" dedi.
 • MHP'den AKP'li milletvekili Babuşcu'nun eczanesine siyah çelenk - akp
  MHP'den AKP'li milletvekili Babuşcu'nun eczanesine siyah çelenk18.01.2015
  GündemMHP Balıkesir İl Başkanı Argun Atıcı ve bir grup partili, sosyal paylaşım sitesi hesabından cumhuriyet dönemi için "600 yıllık imparatorluğun 90 yıllık reklam arası" benzetmesi yapan AK Parti Balıkesir Milletvekili Tülay Babuşcu'nun eczanesinin önüne siyah çelenk koydu.
 • Diyarbakır’daki Cizre yürüyüşünde trene PKK flaması asıldı - akp
  Diyarbakır’daki Cizre yürüyüşünde trene PKK flaması asıldı18.01.2015
  GündemDİYARBAKIR’da Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) İl başkanlığının Şırnak’ın Cizre İlçesi’nde çıkan olaylarda 6 kişinin ölümünü protesto etmek düzenlediği yürüyüşte, yüzü kapalı 1 kişi geçen trene PKK flaması astı.
 • Babuşcu’ya: Ucube laf - akp
  Babuşcu’ya: Ucube laf17.01.2015
  GündemMHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, AK Parti Balıkesir Milletvekili Tülay Babuşcu’nun gündem yaratan “Osmanlı İmparatorluğu’nun 90 yıllık reklam arası sona erdi” sözlerine, “Bu zeka ve vicdan özürlü lafların tutar hiçbir tarafı yoktur.Bu ucube lafı söyleyen kendisi de nerede, hangi rüşvet ve ihaneti yıkama işinde rol aldığını sanıyorum açıklayacaktır” diye tepki gösterdi.
 • Mücahid Cihad Han: Yeni Türkiye’de çok mutluyum - akp
  Mücahid Cihad Han: Yeni Türkiye’de çok mutluyum17.01.2015
  HayatMücahid Cihad Han tanıdık gelmeyebilir ama “Ehlisünnet TV’de sokak röportajları yapan muhabir” dersem hatırlarsınız.Yetmezse, tebliğ yapan, Osmanlı hakkında sorular soran, en son da Charlie Hebdo dergisini yırtan kişi diye ekleyebilirim.Çok mutlu olduğu ‘Yeni Türkiye’de kendini özgür hissettiğini söyleyen Mücahid, medrese eğitimini, Recep Tayyip Erdoğan’dan beklediği hilafet ilanını ve şeriatı anlattı.
 • Kanat ATKAYA

  Beynelmilel bir vekil bulmuşuz yıpratıyoruz! - akp
  Beynelmilel bir vekil bulmuşuz yıpratıyoruz!17.01.2015
  YazarlarAKP Balıkesir Milletvekili Tülay Babuşcu’nun sosyal medya platformu Twitter’daki paylaşımlarıyla gündeme gelmesine açıkçası bozuldum.
 • Yalçın BAYER

  ‘Guguk Kuşu’ - akp
  ‘Guguk Kuşu’17.01.2015
  YazarlarGUGUK Kuşu bir metafor.Doğada da aslında benzer bir roldedir.
 • Cengiz ÇANDAR

  Türk dış politikası = Şark kurnazlığı - akp
  Türk dış politikası = Şark kurnazlığı16.01.2015
  Yazarlar2015’in ilk ayının ilk yarısında, Türk dış politikasının nasıl olacağının ilk işaretleri geldi.Anlaşılan, “Şark kurnazlığı”, dış politikamızın esası olacak.
 • Ertuğrul ÖZKÖK

  Oğlum büyüdükçe küçül - akp
  Oğlum büyüdükçe küçül16.01.2015
  YazarlarO hanımefendiye iki çift söz söylemek isterdim.
 • AKP 13 yıllık reklam arası - akp
  AKP 13 yıllık reklam arası16.01.2015
  GündemMHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Celal Adan, AK Parti Milletvekili Tülay Babuşçu’nun “Osmanlı İmparatorluğu’nun 90 yıllık reklam arasının sona erdiği” yönündeki açıklamalarını eleştirdi.
 • Şeffaflık paketi yılın şakası - akp
  Şeffaflık paketi yılın şakası16.01.2015
  GündemMHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun açıkladığı kamuda şeffaflık paketini, içinde maske, dolarlar, ayakkabı kutuları, saat ve Pinokyo gibi malzemelerin bulunduğu şeffaf bir kutuyu açarak eleştirdi.Paketin komedi olduğunu öne süren Vural, dört bakanla ilgili Yüce Divan oylamasında şeffaf olarak oy kullanılması çağrısı yaptı.MHP İzmir İl Başkanlığı’nda basın toplantısı düzenleyen Vural, şunları söyledi:
 • Yalçın DOĞAN

  Batı o Müslüman’ı alkışlıyor - akp
  Batı o Müslüman’ı alkışlıyor16.01.2015
  YazarlarFAS kökenli bir Müslüman, ailesi ile Hollanda’ya geldiğinde on beş yaşında.
 • Yalçın BAYER

  Andımız kalktı, yerine ne geldi: ‘Din’ eğitimi - akp
  Andımız kalktı, yerine ne geldi: ‘Din’ eğitimi16.01.2015
  YazarlarANAOKULLARINDAN başlayarak üniversiteler de dahil olmak üzere, örgün ve yaygın bütün eğitim kurumlarında, “değerler eğitimi” başlığı altında bir seminer verilmesi programa alındı.
içinde

Akp


geçen her haberden
Mind ile anında haberdar olabilirsiniz