MENÜ

Recep Tayyip Erdoğan

Recep Tayyip Erdoğan ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Recep Tayyip Erdoğan haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 85.093 Recep Tayyip Erdoğan haberi bulunmuştur.

Recep Tayyip Erdoğan

26 Şubat 1954 yılında doğan Recep Tayyip Erdoğan,  aslen Rizelidir. 1965 yılında Kasımpaşa Piyale İlkokulu’nda okuyan Erdoğan lise yıllarını da 1965 yılında Fatih’te bulunan İstanbul İmam Hatip Lisesi’nde geçirdi. Aynı zamanda lise yılları boyunca Çamlıaltıspor’da amatör olarak futbol oynamıştır.  İmam hatip mezunlarının üniversiteye girme konusunda uygulanan kısıtlamaların olduğu dönemlerde liseyi dışarıdan bitirme sınavlarına girerek fark derslerini verdi ve 1973 Ekim'inde Eyüp Lisesi'nden mezun olarak ikinci bir lise diplomasını da aldı. Aynı yıl üniversite öğrenimi görmek üzere Marmara Üniversitesi İktisadî ve Ticarî Bilimler Fakültesi'ne girdi.1974 yıllarında İETT'de geçici işçi statüsüyle işe girdi. Futbol hayatına üniversite yıllarında da devam eden Erdoğan, çalıştığı kurumun futbol takımında da futbolculuk yapmaya devam edecektir. 18 Haziran 1981 tarihinde istifa mektubuyla İETT'deki görevinden ayrıldı. 1981 yılında üniversiteden mezun oldu.

Gençlik yıllarından itibaren siyasetle iç içe yaşayan Erdoğan bu yıllarda politikaya adım atmış, memleket meseleleri ve toplumsal olaylarla ilgilenmiştir. Lise ve üniversite yıllarında Milli Türk Talebe Birliği kollarında görev alan Recep Tayyip Erdoğan, 1976 yılında MPS Beyoğlu Gençlik Kolu Başkanlığı'na ve aynı yıl MSP İstanbul Gençlik Kolları Başkanlığı'na seçilmiştir. 1980 yılına kadar görevini devam ettirip ve aynı yıl siyasi partilerin kapatıldığı 12 Eylül döneminde, özel sektörde müşavirlik ve üst düzey yöneticilik yapmıştır. Milli Selamet Partisi’nin 12 Eylül Darbesi sonrasında kapatılmasına kadar bu görevini sürdüren Erdoğan, 1982 Mart'ında zorunlu askerlik görevini gerçekleştirmek üzere görevden ayrıldı.

19 Haziran 1983'te kurulan Refah Partisi ile siyasete geri döndü ve 1984 yılında Beyoğlu ilçe başkanı oldu.  26 Mart 1989'daki yerel seçimlerde Beyoğlu belediye başkan adayı oldu. Elde ettiği oy oranıyla Sosyaldemokrat Halkçı Parti adayı Hüseyin Aslan'ın gerisinde kalarak belediye başkanı seçilemedi ve sonuç birleştirme tutanaklarında usulsüzlük olduğunu öne sürerek sonuçlara itiraz etti. Dönemin İlçe Seçim Kurulu Başkanı 2. Asliye Ceza Mahkemesi Hâkimi Nazmi Özcan'a hakaret ettiği gerekçesiyle 18 aydan 2 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılandı. Davanın duruşmalarına katılmayan Erdoğan hakkında gıyabi tutuklama kararı çıkarıldı. 1 ay süreden sonra 27 Nisan günü tutuklandı ve bir hafta kadar Bayrampaşa Cezaevi'nde kaldıktan sonra 500 bin tl kefaletle serbest bırakıldı.

27 Mart 1994 yerel seçimlerinde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Recep Tayyip Erdoğan,  dönemin sorunlarını ele alarak İstanbul’da ki su sorununu, yeni boru hatlarının döşenmesiyle; su sorununu dönemin en modern geri-dönüşüm tesislerinin kurulmasıyla çözümledi. Kariyerine başarı katacak birçok proje geliştirerek Türkiye’nin belediyecilik tarihine yeni bir boyut getiren Erdoğan, halkın gözünde de büyük bir güven kazandı. 

Recep Tayyip Erdoğan 12 Aralık 1997’de Siirt’te halka hitaben yaptığı konuşama da Millî Eğitim Bakanlığı tarafından öğretmenlere tavsiye edilen ve bir devlet kuruluşu tarafından yayınlanan kitaptaki şiiri değiştirerek okuduğu gerekçesiyle hapis cezasına mahkûm edildi ve görevine son verildi. 4 ay boyunca kaldığı cezaevinden çıkarak, halkın ısrarlı talebi ve gelişen siyasal olaylar nedeniyle 2001 de arkadaşlarıyla birlikte Adalet ve Kalkınma Partisi’ni kurdu ve kurucuların ortak kararıyla Ak Parti’nin kurucu genel başkanı seçildi.

Halkın güvenini kazanan Ak parti kuruluşunun ilk yılında büyük bir başarı elde etmiş ve 2002 yılı genel seçimlerinde üçte ikiye yakın parlamento çoğunluğuyla tek başına iktidara taşımıştır. 15 Mart 2003 tarihinde Başbakanlık görevi üstlenen Recep Tayyip Erdoğan, hayati öneme sahip birçok projeyi uygulamaya koymuştur. Getirilen çözümlerin başında, ülke ekonomisi ve toplum psikolojisini olumsuz yönde etkileyen ve on yıldır çözülemeyen enflasyon kontrol altına alınarak, itibarını yeniden kazanan Türk Lirası'ndan 6 sıfır atılıp, devletin borçlanma faiz oranları aşağı çekildi, kişi başına düşen gelirde artış görüldü. Hızla artan baraj, konut, okul, yol, hastane ve enerji santrali hizmete girdi.

Recep Tayyip Erdoğan, 22 Temmuz 2007 genel seçimlerinde %46.6 oy alarak kazanan Ak Parti’nin Genel Başkanı olmuş ve Türkiye Cumhuriyeti’nin 60. Hükümeti’ni kurmuştur.

12 Haziran 2011 seçimlerinden de daha büyük bir başarı elde ederek % 49.8 oy aldı ve 61. Hükümeti kurdu.

10 Ağustos 2014 Pazar günü, Türk siyasi tarihinde ilk kez doğrudan halkın oylarıyla ve ilk turda 12. Cumhurbaşkanı seçildi.

Erdoğan, 4 Temmuz 1978 günü verdiği bir konferansta tanıştığı 1955 doğumlu Emine Erdoğan ile evlenmiştir. Emine Erdoğan ile Recep Tayyip Erdoğan'ın Ahmet Burak ve Necmettin Bilal isminde iki oğlu, Esra ve Sümeyye isminde iki kızı bulunmaktadır.

 

 

 

 

Recep Tayyip Erdoğan Haberleri

Emine Erdoğan, Harran Ovasına biber fidesi dikti

Emine Erdoğan, Harran Ovası'na biber fidesi dikti

Emine Erdoğan, Harran Ovası'na biber fidesi dikti

25.4.2018Şanlıurfa
Karadenizin sevilen ünlü sanatçıları vekil istedi

Karadeniz'in sevilen ünlü sanatçıları vekil istedi

Karadeniz'in sevilen ünlü sanatçıları vekil istedi

25.4.2018Rize
TÜSİAD Başkanı’ndan kritik ’OHAL’ açıklaması

TÜSİAD Başkanı’ndan kritik ’OHAL’ açıklaması

TÜRKİYE Sanayici ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD) Yönetim Kuruu Başkanı Erol Bilecik, "OHAL koşullarının bir kanun maddesiyle bir Fransa örneği olabilir; ya da kendimize özgü bir yapısı olabilir. Bu noktalarda ’farklı bir değişime uğrayabilir mi’ noktasında görüşlerimizi ifade ediyoruz. İki gözümüzün biri ekonomidedir biri de dış politikadadır. Böyle baktığımız zaman dış ilişkilerden zaman zaman gelen sese bizim dikkat etmemiz gerekir" diye konuştu.

25.4.2018Ekonomi
AYM 56.Kuruluş yıldönümü programı girişleri

AYM 56.Kuruluş yıldönümü programı girişleri

Anayasa Mahkemesi'nin 56'ncı kuruluş yıldönümü dolayısıyla AYM Yüce Divan Salonu'nda tören düzenlendi. Törene Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu da katıldı.

25.4.2018Haber
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Güney Kore ve Özbekistana gidecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Güney Kore ve Özbekistan'a gidecek 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Güney Kore ve Özbekistan'a gidecek 

25.4.2018Ankara
TÜSİAD Başkanı Bilecikten OHAL açıklaması

TÜSİAD Başkanı Bilecik'ten 'OHAL' açıklaması

TÜSİAD Başkanı Bilecik'ten 'OHAL' açıklaması

25.4.2018Merkez
Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev Beştepede

Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev Beştepe'de

Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev Beştepe'de

25.4.2018Ankara
Şehidin eşi ve ikizleri TBMMde

Şehidin eşi ve ikizleri TBMM'de

Şehidin eşi ve ikizleri TBMM'de

25.4.2018Afyonkarahisar
Erdoğan, Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev’i böyle karşıladı

Erdoğan, Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev’i böyle karşıladı

Resmi ziyaret için Türkiye'ye gelen  Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından resmi törenle karşılandı.  Törende, bando takımı tarafından ilk kez "Can Azerbaycan" şarkısı da çalındı.

25.4.2018Gündem
Bugün Ankarada AYM töreni…

Bugün Ankara'da AYM töreni…

Anayasa Mahkemesi'nin 56. kuruluş yıldönümü dolayısıyla AYM Yüce Divan Salonu'nda tören düzenlendi. Törene Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu da katıldı. Erdoğan, Kılıçdaroğlu'nun da aralarında olduğu protokolün ön sırasında bulunanlarla tokalaştı.

25.4.2018Gündem
Gözler bu düğünde Bir araya gelebilirler

Gözler bu düğünde! Bir araya gelebilirler

Cumhurbaşkanlığı adaylığı gündeme gelen ve kararı merakla beklenen Abdullah Gül, 5 Mayıs'ta Kayseri'de Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki'nin kızının düğününe davet edildi. Düğüne katılması planlanan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Gül'ün burada bir araya gelebileceği belirtildi.

25.4.2018Gündem
AK Partide adaylık için izin şartı

AK Parti'de adaylık için izin şartı

AK Parti'de adaylık için izin şartı

25.4.2018İzmir

41 yıldır aralıksız muhtarlık yapıyor

41 yıldır aralıksız muhtarlık yapıyor

25.4.2018Tokat
‘Cumhurbaşkanı Erdoğan bu hafta Destici ile görüşecek’

‘Cumhurbaşkanı Erdoğan bu hafta Destici ile görüşecek’

AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın BBP Genel Başkanı Mustafa Destici ile görüşeceğini söyledi.

25.4.2018Gündem
Özhasekinin kızının düğünü Erdoğanla Gülü biraraya getirebilir

Özhaseki'nin kızının düğünü Erdoğan'la Gül'ü biraraya getirebilir

Özhaseki'nin kızının düğünü Erdoğan'la Gül'ü biraraya getirebilir

25.4.2018Kayseri
Çanakkalede 10 bin Türk, dedelerinin izinde yürüdü (2)

Çanakkale'de 10 bin Türk, dedelerinin izinde yürüdü (2)

Çanakkale'de 10 bin Türk, dedelerinin izinde yürüdü (2)

25.4.2018Merkez
Türkiyeden Trumpa 1915 tepkisi

Türkiye'den Trump'a 1915 tepkisi

Türkiye, ABD Başkanı Donald Trump'ın 1915 olayları hakkında yaptığı yazılı açıklamada yer alan "yanlış ifadeleri ve subjektif tarih yorumunu" reddetti.

25.4.2018Dünya
Kılıçdaroğlu’na 24 Haziran çağrısı: Aday oluver

Kılıçdaroğlu’na 24 Haziran çağrısı: Aday oluver

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na, “Bay Kemal, zaman geçirme, gel hemen aday oluver. Niye sağda solda arayıp duruyorsun” diye seslendi. “Şu an çok garip bir senaryo ortada” diyen Erdoğan, dün ‘yeni dönemde daha fazla demokrasi’ mesajını da verdiği AK Parti Meclis grup konuşmasında özetle şunları söyledi:

24.4.2018Gündem
Çavuşoğlundan sert sözler: Başbakanınız konuşmayı bıraksın

Çavuşoğlu'ndan sert sözler: Başbakanınız konuşmayı bıraksın

ABD’nin New York şehrindeki Birleşmiş Milletler Genel Merkezi’ndeki ‘Barışı İnşa ve Barışın Sürdürülmesi” konulu BM Genel Kurulu Yüksek Düzeyli Toplantısı’na katıldıktan sonra gazetecilere açıklamalarda bulunan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Alman mevkidaşı Heiko Maas’a seçimlerle ilgili kamuoyunda rahatsızlık yaratacak açıklamalar yapmamaları  gerektiğini söylediğini belirtti. Çavuşoğlu ayrıca Avusturya Dışişleri Bakanı ile görüştüğünü ve "Vatandaşlarımız üzerinde olumsuz etki yapacak açıklamalardan siz kaçının ki biz de buna cevap vermek zorunda kalmayalım.  Esas başbakanınız konuşmayı bıraksın ki biz de cevap verme durumunda kalmayalım" dediğini kaydetti.

24.4.2018Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Adıyaman Samsattaki depremle ilgili bilgi aldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Adıyaman Samsat'taki depremle ilgili bilgi aldı 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Adıyaman Samsat'taki depremle ilgili bilgi aldı 

24.4.2018 Ankara
AK Partili Ünal: Grup başkanvekilliği soytarılık yapma yeri değildir

AK Partili Ünal: Grup başkanvekilliği soytarılık yapma yeri değildir

AK Partili Ünal: Grup başkanvekilliği soytarılık yapma yeri değildir

24.4.2018Ankara
Son dakika... Sürpriz görüşme sonrası Arınçtan açıklama

Son dakika... Sürpriz görüşme sonrası Arınç'tan açıklama

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bu akşam Bülent Arınç ile görüşeceği bilgisi kulisleri hareketlendirdi. Arınç saat 18.30'da AK Parti Genel Merkezi'ne geldi. Arınç kapıda gazetecilerin sorusuna, "Davet üzerine geliyorum. Sayın Cumhurbaşkanımızla görüşeceğim" cevabını verdi. Bülent Arınç, sürpriz görüşmenin ardından merak edilen soruları yanıtladı. "Güzel ve olumlu bir görüşme oldu. Fikirlerimi aldı, ben de kendilerinin düşüncelerini rica ettim" diyen Arınç, Abdullah Gül ile ilgili bir soru üzerine de 'Her konuyu görüştük ama açıklama yapma yetkisini kendimde görmüyorum. Sayın Cumhurbaşkanımız arzu ederse kendileri söyleyebilir. Bize izin verirlerse biz de konuşuruz. Ama çok özel konuşmalarımızı şimdilik mahrem tutuyoruz' cevabını verdi.

24.4.2018Gündem
Suriyelilere özel sınıf

Suriyelilere özel sınıf

Suriyelilere özel sınıf

24.4.2018Korkuteli
Korkutelili muhtarlardan Taşa ziyaret

Korkutelili muhtarlardan Taş'a ziyaret

Korkutelili muhtarlardan Taş'a ziyaret

24.4.2018Korkuteli
Yılmaz Vuraldan taraftara çağrı

Yılmaz Vural'dan taraftara çağrı

Spor Toto 1. Lig takımlarından Eskişehirspor Teknik Direktörü Yılmaz Vural, taraftara hafta sonu oynayacakları Boluspor maçında tribünleri doldurmaları çağrısında bulundu.

24.4.2018Futbol
AK Partiden sert açıklama: Edepsizlik, terbiyesizlik

AK Parti'den sert açıklama: Edepsizlik, terbiyesizlik

AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal, 23 Nisan'da TBMM'de yaşanan gergin oturumla ilgili açıklamalarda bulundu. Ünal, "Şunun bilinmesini isteriz ki grup başkanvekilliği soytarılık yapma yeri değildir. Seçilmiş Cumhurbaşkanı'na parmak sallama yeri değildir. Bu devletin başkanı olarak anayasanın nitelendirdiği Cumhurbaşkanımıza parmak sallayanlar şunu çok iyi bilsinler ki, biz iktidar sorumluluğumuz olduğu için aman Meclis çalışsın, diye susuyorsak birileri bunu zayıflık zannetmesinler. Böyle bir terbiyesizlik edepsizlik olamaz" dedi. Ünal, AK Parti'den milletvekili olmak isteyenler için başvuruların başladığını belirterek gerekli şartları da açıkladı.

24.4.2018Gündem
Kılıçdaroğlu: Sen kumpas yapacaksın, ben gözlerimi kapatacağım, yemezler

Kılıçdaroğlu: Sen kumpas yapacaksın, ben gözlerimi kapatacağım, yemezler

Kılıçdaroğlu: Sen kumpas yapacaksın, ben gözlerimi kapatacağım, yemezler

24.4.2018Ankara

Erdoğan: Dün oradaki gelişmeler bir afet, felaketti (Geniş habere ek) 

Erdoğan: Dün oradaki gelişmeler bir afet, felaketti (Geniş habere ek) 

24.4.2018Ankara
AK Partide hareketli saatler

AK Parti'de hareketli saatler

AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal ve Meclis Anayasa Komisyonu Başkanı Mustafa Şentop, saat 17.00'de BBP Genel Başkanı Destici ile görüşecek. AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK), Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan da başkanlığında toplandı.

24.4.2018Haber
Erdoğan grup toplantısı sonrasında soruları yanıtladı

Erdoğan grup toplantısı sonrasında soruları yanıtladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 24 Haziran seçimleri ile ilgili konuştu. "5 Mayıs’ta meydanda kim olacak göreceğiz" diyen Erdoğan, "Abdullah Gül’ün aday olacağı" iddialarıyla ilgili bir soruya ise, “ Öyle bir problemimiz derdimiz yok” dedi.Cumhurbaşkanı Erdoğan, dün akşam gerçekleştiği iddia edilen Abdullah Gül - Ahmet Davutoğlu görüşmesine ilişkin ise 'bilmiyorum' yanıtını verdi.Erdoğan aday belirleme sürecine ilişkin, "Her şeyi kendimize göre belirleriz. Karşımızdakiler bize göre belirlerler" değerlendirmesini yaptı.

24.4.2018Haber
AK Partide hareketli saatler

AK Parti'de hareketli saatler

AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal ve Meclis Anayasa Komisyonu Başkanı Mustafa Şentop, saat 17.00'de BBP Genel Başkanı Destici ile görüşecek. AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) ise Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı.

24.4.2018Gündem
Simavlı görme engelli yazar, TBMM resepsiyonunda

Simavlı görme engelli yazar, TBMM resepsiyonunda

Simavlı görme engelli yazar, TBMM resepsiyonunda

24.4.2018Simav
ERÜ namağlup şampiyon

ERÜ namağlup şampiyon

ERÜ namağlup şampiyon

24.4.2018Kayseri
Öz Orman-İş Sendikası Genel Başkanı Aslan: Ürettiğimizden âdil pay almak istiyoruz

Öz Orman-İş Sendikası Genel Başkanı Aslan: Ürettiğimizden âdil pay almak istiyoruz

Öz Orman-İş Sendikası Genel Başkanı Aslan: Ürettiğimizden âdil pay almak istiyoruz

24.4.2018Haymana
MHPli Tekin: PKK’nın siyasi uzantısıyla gizli pazarlık yapanlar gereken cevabı alacaktır

MHP'li Tekin: PKK’nın siyasi uzantısıyla gizli pazarlık yapanlar gereken cevabı alacaktır

MHP'li Tekin: PKK’nın siyasi uzantısıyla gizli pazarlık yapanlar gereken cevabı alacaktır

24.4.2018Samsun
Erdoğan: Dün oradaki gelişmeler bir afet, felaketti (Geniş haber)

Erdoğan: Dün oradaki gelişmeler bir afet, felaketti (Geniş haber) 

Erdoğan: Dün oradaki gelişmeler bir afet, felaketti (Geniş haber) 

24.4.2018Ankara
SON DAKİKA Cumhurbaşkanı Erdoğandan seçim yanıtı

SON DAKİKA! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan seçim yanıtı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 24 Haziran seçimleri ile ilgili konuştu.

24.4.2018Gündem
Çarşambalılar ikinci üniversiteyi ilçelerine istiyor

Çarşambalılar ikinci üniversiteyi ilçelerine istiyor

Çarşambalılar ikinci üniversiteyi ilçelerine istiyor

24.4.2018Samsun
Erdoğan: Dün oradaki gelişmeler bir afet, felaketti (1)

Erdoğan: Dün oradaki gelişmeler bir afet, felaketti (1) 

Erdoğan: Dün oradaki gelişmeler bir afet, felaketti (1) 

24.4.2018Ankara
Erdoğan: Şu anda çok garip bir senaryo ortada

Erdoğan: Şu anda çok garip bir senaryo ortada

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan AK Parti grup toplantısında konuştu. Erdoğan dün TBMM'deki 23 Nisan özel oturumunda yaşanan gerginlikle ilgili CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel'in sözlerine sert tepki gösterdi. Erdoğan, seçimle ilgili "En güzeli şu, şu anda çok garip bir senaryo ortada piyasada. Hafta sonuna kadar bakalım nasıl oynanacak. Bizim böyle bir sıkıntımız hamdolsun yok. Biz bu konuda adımımızı atmışız, bir taraftan manifestomuzu bir taraftan seçim beyannamemizi hazırlıyoruz ve yoldayız" diye konuştu. Erdoğan, "Dün baktım ki sözde İYİ Parti’nin koltuklarında senin 15 adamın yok, hala CHP koltuklarında duruyor. Niye oraya gitmediler? Demek ki gönderdiğin yeri beğenmediler" dedi.

24.4.2018Haber
Erdoğandan Ermeni Patrikhanesinde düzenlenen törene mesaj

Erdoğan'dan Ermeni Patrikhanesi'nde düzenlenen törene mesaj

Erdoğan'dan Ermeni Patrikhanesi'nde düzenlenen törene mesaj

24.4.2018İstanbul
Erdoğandan Ermeni Patrikhanesinde düzenlenen törene mesaj

Erdoğan'dan Ermeni Patrikhanesi'nde düzenlenen törene mesaj

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 24 Nisan nedeniyle İstanbul'daki Ermeni Patrikhanesi'nde düzenlenen törene mesaj gönderdi.

24.4.2018Gündem
Erdoğan: Şu anda çok garip bir senaryo ortada

Erdoğan: Şu anda çok garip bir senaryo ortada

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan AK Parti grup toplantısında konuştu. Erdoğan dün TBMM'deki 23 Nisan özel oturumunda yaşanan gerginlikle ilgili CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel'in sözlerine sert tepki gösterdi. Erdoğan seçimle ilgili "En güzeli şu, şu anda çok garip bir senaryo ortada, piyasada. Hafta sonuna kadar bakalım nasıl oynanacak. Bizim böyle bir sıkıntımız hamdolsun yok. Biz bu konuda adımımızı atmışız, bir taraftan manifestomuzu bir taraftan seçim beyannamemizi hazırlıyoruz ve yoldayız" diye konuştu. Erdoğan, "Dün baktım ki sözde İYİ Parti’nin koltuklarında senin 15 adamın yok, hâlâ CHP koltuklarında duruyor. Niye oraya gitmediler? Demek ki gönderdiğin yeri beğenmediler" dedi.

24.4.2018Gündem
Cumhurbaşkanına hakaretten tutuklandı

Cumhurbaşkanına hakaretten tutuklandı 

Cumhurbaşkanına hakaretten tutuklandı 

24.4.2018Eskişehir
YÖK Üstün Başarı Ödülleri’ne başvurular başladı

YÖK Üstün Başarı Ödülleri’ne başvurular başladı  

YÖK tarafından, bu yıl ikinci kez verilecek YÖK Üstün Başarı Ödülleri’ne başvurular başladı. Bireysel ve kurumsal olmak üzere iki kategoride verilen ödüller için 4 Haziran'a kadar başvurular alınacak. İsteyen adaylar, "odul.yok.gov.tr" adresi üzerinden başvuru yapabilecek.

24.4.2018Eğitim
Esenyurt’ta yaşayan Suriyelilerin ülkelerine dönüş kuyruğu

Esenyurt’ta yaşayan Suriyelilerin ülkelerine dönüş kuyruğu

Esenyurt’ta yaşayan Suriyelilerin ülkelerine dönüş kuyruğu

24.4.2018Merkez
Hayvanat bahçesine 55 bin ziyaretçi

Hayvanat bahçesine 55 bin ziyaretçi

Hayvanat bahçesine 55 bin ziyaretçi

24.4.2018Gaziantep

Yazar Sonuçları

Yüzde 52

ADALET ve Kalkınma Partisi Lideri Recep Tayyip Erdoğan, 2014’te yüzde 52 oyla Cumhurbaşkanı seçildi.

24.4.2018

Ankara Abdullah Gül'e kilitlendi

Abdullah Gül’ün Cumhurbaşkanı adayı olup olmayacağı bugün Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ile yapacağı görüşmede büyük ölçüde netleşecek.

24.4.2018

Turizm’de 3 hamle hayata geçiyor

Turizm için hep bacasız sanayi denir.Öyledir de aslında.Özellikle dış ticaret açığını en iyi finanse edebilecek sektördür.

24.4.2018