MENÜ

Hürriyet

Hürriyet ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Hürriyet haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 3.186 Hürriyet haberi bulunmuştur.

Hürriyet Haberleri

Denenmişe takılı kalanlar kanlı okyanusa sürüklenir

KOLEKSİYON ailesinde ikinci kuşağın temsilcileri Koray Malhan ve Doruk Malhan’dan davet geldi:

15.10.2017

Fasonla mucize yarattık daha ileri gidemeyiz

EKONOMİ Bakanı Nihat Zeybekci, Adana Sanayi Odası’nda (ADASO) kürsüden salona bakıp, kentin önde gelen iş insanlarına takıldı:

14.10.2017

4 milyon lira verdi 35 genç için ‘İlk Fırsat’ kapısı açıldı

ESAS Holding Yönetim Kurulu Başkanvekili ve Esas Sosyal Kurucular Kurulu Başkanı Emine Sabancı Kamışlı, 2016 hayata geçen “İlk Fırsat” projesinden yararlanma şansı bulan gençlerden Mustafa Erik’i tanıştırdı:

12.10.2017

MÜSİAD 'insani finans' için girişim sermayesine giriyor

MÜSTAKİL Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Başkanı Abdurrahman Kaan, 16-17 Kasım 2017’de İstanbul Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleştirecekleri “Küresel Katılık Finans Zirvesi”ne (Global Participation Summit-GPAS) dikkat çekmek için şu tanımı kullanmayı seçti:

10.10.2017

Küfürname yazmadım

GEÇEN ayın ikinci yarısında Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin (TİM) New York’taki Türk Ticaret Merkezi açılışında Adalet Bakanı Abdulhamit Gül ile karşılaşınca tutuklu gazetecileri ziyaret konusunu açtım:

8.10.2017

Şehir hastaneleri ‘HYRRT’ kapısı açtı

BİLKENT Üniversitesi Vakfı’na ait Bilkent Holding’e bağlı Tepe Servis ve Yönetim A.Ş., 2-3 yıl önce Bezmialem Vakıf Üniversitesi Hastanesi’nin temizlik işlerini üstlendi. Şirket, Türkiye’de son yıllarda gündeme gelen şehir hastaneleri projelerini de dikkate alıp, yurt dışındaki örnekleri de inceledi.

7.10.2017

Club Med, Antalya’da 80 milyon Euro’luk yenileme düşünüyor

KÜLTÜR ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütü (OECD) Turizm Komitesi toplantısı sonrası yangında hayatını kaybeden 3 çocuğun ailelerine ziyaret için Paris’ten Mulhouse’e geçerken Müsteşar Yardımcısı Ziya Taşkent’e talimat verdi:

5.10.2017

Hazine üstündeyiz turizmde zirveye 2019’da döneriz

EKONOMİK İşbirliği ve Kalkınma Örgütü (OECD) Genel Sekreteri Angel Gurria, Turizm Komitesi’nin 100’üncü oturumunda konuşurken İspanya delegesine sordu:

3.10.2017

Mikro kredi tetikledi Karaman-Almanya ‘nikâh hattı’ kurdu

CITIBANK’ın “Mikro Girişimci Ödülleri”nin jüri toplantısındayız.

1.10.2017

Şirket satın alma kapımız hep açık

DANİMARKA merkezli, 5.5 milyar Euro cirolu ısıtma, soğutma, motor kontrol sistemleri ve güç çözümleri alanında dünyada öne çıkan Danfoss’un Türkiye, Ortadoğu ve Afrika (TMA) Bölge Başkanı Levent Taşkın ile Türkiye Genel Müdürü Emre Gören, mesaj gönderdi:

30.9.2017

Metrekaresi 20 kilo hafifledi, ‘taşa basma’ hissine çözüm arıyor

KALE Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Zeynep Bodur Okyay, Bologna’daki (İtalya) dünyanın en büyük seramik fuarı Cersaie’deki stantlarında Kaleseramik Ürün Geliştirme Müdürü Erdal Demirci ve KaleItalia Ürün Müdürü Massimo Ferri’yi tanıştırdı:

28.9.2017

Genetik kodumuzda ‘Lan oğlum bırak’ var

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Türkiye’de özellikle ihracatçı şirketlerin verdikleri teşviklere ilgisiz olduğunu belirterek, “Bazı kuşakların genetik kodunda, “Lan oğlum bırak, bu işlerden bir şey çıkmaz” anlayışı var” yorumunu yapıyor.

24.9.2017

Manhattan’daki yurt 40 milyon dolara bitecek

TÜRK Ticaret Merkezi’nin (TTM) açılışı için gittiğim New York’ta geçen çarşamba akşamı konakladığımız otele girerken Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı Mehmet Büyükekşi ile Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İbrahim Burkay, otelden hareket etmeye hazırlanıyordu.

23.9.2017

Yüzde 75’ini devlet verdi, ayda 906 dolara New Yorker oldular

EKONOMİ Bakanı Nihat Zeybekci, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ABD seyahatine eşlik eden Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül ve AK Parti Genel Başkanı Mehdi Eker’le birlikte New York’taki Türk Ticaret Merkezi’ni (TTM) açarken Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı Mehmet Büyükekşi’ye sordu:

22.9.2017

Hırsızlığa ‘Karşılıksız yararlanma’ diyorlar

TORUNLAR Grubu, 25 Ocak 2013’te 1 milyar 162 milyon dolara Başkentgaz’ı özelleştirmeden satın almış, devirler yapılmıştı. Torunlar Enerji’ye bağlanan Başkentgaz, bir yandan mevcut abonelerle ilişkileri rayına oturturken, diğer taraftan da yeni aboneler için harekete geçti. Hedefleri 1.4 milyon olan abone sayısını artırmaktı.

21.9.2017

Hiçbir şirketin Türkiye’ye sırtını dönme lüksü yok

GAZİANTEP Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, yılın ilk aylarında Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin (TİM) Gaziantepli Başkanı Mehmet Büyükekşi’yi aradı:

17.9.2017

Fen lisesi öğrencisi 100 bini aşıyor, meslek lisesi yüzde 60’a çıkacak

ASTAY Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Toprak’tan davet geldi:

16.9.2017

'Değişim liderliği' Basel'e çekti İstanbul'a 'biyobenzer'le döndü

NOVARTIS’in Basel’deki (İsviçre) merkezine önce “Değişim Liderliği” görevine giden, Mart 2017’de grubun tüm ticari inovasyonlarının başına atanan Güldem Berkman’ı Şubat 2017’de annesi ve ablası ziyarete gitti.

14.9.2017

Sürümden kazansınlar

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Astana dönüşü bankaların kredi faizlerine dikkat çekti. Erdoğan, “Kesinlikle sıkıştıracağız, öyle yüzde 15,16,18’lere varan kredi faizleri ile olmaz. Başbakanımızla beraber ilgili bakanlarla konuşacağız. ‘Bunu aşağı çekeceksiniz ona göre’ diyeceğiz. Sürümden kazanmak lazım, yatırımcıyı köşeye sıkıştırarak değil” diye konuştu.

11.9.2017

737 milyon dolarlık yol için imza attılar

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan’ın Kazakistan seyahatinin ikinci günü akşamı TİKA Astana Koordinatörü Evern Rutbil’le sohbet etmek üzere bir Özbek restoranına girerken kapıda Alarko Holding CEO’su Ayhan Yavrucu ile karşılaştım.

10.9.2017

‘Geleceğin Enerjisi’ için 1 milyon nazar boncuğu dağıttık

DREAM Design Factory (dDf) kurucu ortağı Prof. Esra Ekmekçi, 4 ay önce aradı:

9.9.2017

Alman BSH: Türkiye’ye yatırım kesintisiz sürecek

BERLİN’de gerçekleşen beyaz eşya ve tüketici elektroniği fuarı IFA’da Almanya merkezli BSH Ev Aletleri CEO’su Karsten Ottenberg ve şirketin Türkiye ile Bölge CEO’luğunu İstanbul’da yürüten Norber Klein’la birlikteyiz.

8.9.2017

Dünyada 'oynaklık' lideriyiz, spekülatif dayak yiyoruz

EKONOMİ Bakanı Nihat Zeybekci, bazı tarım ürünlerinde gümrük duvarlarının indirilmesiyle ilgili tartışmayı doğru zemine taşımak için arpadan örnek verdi:

7.9.2017

AVM'ye 'CanPark' dediğimiz için özür diliyorum

ÜMRANİYE’deki “Hekimbaşı Tarihi Av Köşkü”ndeyiz...

6.9.2017

3.48’in sırrı ‘rüzgârı süpürmede’ yatıyor

TÜRKERLER, Siemens ve Kalyon konsorsiyumunun 3.48 dolar/cent elektrik fiyatı taahhüt edip, 1 milyar dolarlık rüzgâr YEKA’sını kazandığı günün akşamı Patronlar Kulübü buluşmasında Haydar Sancak, şu yorumu yaptı:

3.9.2017

Ayda 15 bin dolar kazanan e-spor oyuncusu var

MESLEK büyüğüm Nuri Çolakoğlu’nun oğlu Hasan Çolakoğlu, Viyana Teknik Üniversitesi’nde elektronik mühendisliği eğitimi sonrası 2 yıl bir başka şirkette iş deneyimi kazandıktan sonra 1997’de Çolakoğlu Ailesi’nin ortak olduğu TEB Yatırım’a geçti.

2.9.2017

Turkuaz renkli Ruy-i Derya

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 30 Ağustos Zafer Bayramı resepsiyonu oldukça renkli geçti. Başbakan Binali Yıldırım’la sohbet etme, Gümrük Bakanı Bülent Tüfenkci’yle de sorularımıza yanıt alma şansı bulduk. En renkli anlar ise içeceklerin ikramında yaşandı.

31.8.2017

Almanlar fren yaptı, İngiliz Contemporary İstanbul’da öne çıktı

BU yıl 12’ncisi gerçekleşecek çağdaş sanat fuarı Contemporary İstanbul (CI) Yönetim Kurulu Başkanı Ali Güreli, yurtdışından 400’ü aşkın galeriyi davet çerçevesinde Berlin’de daha önce katılımcıları olan bir galerinin patronuyla görüştü.

27.8.2017

Koşnili Böceği ve arı çalışıyor çamdan en iyi bal süzülüyor

BALPARMAK Yönetim Kurulu Başkanı Özen Altıparmak davet etti:

26.8.2017

Eski müteahhitler ‘tapu oyunu’yla hak sahibi kılığına girdi

22 yıl önce bacanağım, ayakkabı ustası Orhan Yavaş, İstanbul Bahçelievler’de bir daire satın almak üzereyken aradı:

24.8.2017

‘Fikir üreten fabrika’nın lideri

Necati Akçağlılar ve Nihat Gökyiğit’le birlikte Tekfen Holding’i kurarak 60 yılda 50 milyar dolarlık projeye imza atan Feyyaz Berker, 92 yaşında vefat etti. Vehbi Koç, Feyyaz Berker’le birlikte kurucusu olduğu TÜSİAD için 1971’de şu benzetmeyi yapmıştı; “Bugün, “fikir üreten bir fabrika” kurmaya karar verdik...”

22.8.2017

Yüreğine sağlık!

Gömlek makineleri üreterek 4 kıtada 32 ülkeye yayılan Epa Akın’ın sahibi Haluk Akın, ürettiği makinelerle değil, İtalya’ya ameliyata gönderecek, Mısır’dakilere barınak yaptıracak kadar önemsediği, muhtaç hayvanlara sevgisiyle övünüyor. İstanbul Yenibosna’daki fabrikası ve kendi odası bile, bir ‘muhtaç hayvan barınağı’ olan Akın, “Sağlam kedi köpeklere herkes bakabilir” açıklamasını yapıyor.

20.8.2017

Makineye yakayla girdi, bakterileri ‘tünel’de bitirdi

1980’li yıllardı. Lise mezunu Haluk Akın, kuzenine ait gömlek fabrikasında çalışırken, fason üretim yaptıkları bir yabancı marka, önlerine yeni kural koydu:

19.8.2017

Rusya'ya 'Maraş'la girdi, 825 milyon dolarlık 'iş'e ulaştı

LİMAK Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir’le Rusya’nın 2018 Dünya Kupası’na ev sahipliği yapacak kentleri arasında yer alan Rostov’a inince bitmek üzere olan yeni havalimanı şantiyesine geçtik.

17.8.2017

Telefondaki erkek sesi, evli kadınları pohpohlayabilir mi

EVLİ kadın eşinin yanında cep telefonu mesajlarına baktı, sosyal medyada gezindi, derken bir erkek sesi duyuldu. Telefondaki ses, kadına iltifat ediyordu. O ana kadar eşinin cep telefonuyla ilgilendiğini bile farketmeyen erkek, hemen sordu:

13.8.2017

Hedefimiz global şirket çıkarmak

Türkiye Varlık Fonu (TVF) Yönetimi A.Ş. Başkanı ve Genel Müdürü Mehmet Bostan, “TVF bünyesinden global şirketlerin çıkmasını hedeflerken, ülkemizi gelişen girişimci ekonomiye taşımaya katkı vereceğiz. Ülkemizin girişimcilik ateşini yükselteceğiz” dedi.

12.8.2017

600 milyon dolarlık CERN pazarı ‘küçük Türk’e büyük koz oldu

TÜRKİYE Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Birlik bünyesindeki “CERN Sanayi İrtibat Ofisi”ne sordu:

10.8.2017

Stadyum boş kalırsa yandınız

NURYILDIZ’ın patronu Şahin Nalbant aradı:

7.8.2017

Exim’de düşük faizi gören araya ‘kaynak’ yapmaya çalışıyor

TÜRK Eximbank Genel Müdürü Adnan Yıldırım, Londra’da Japon Mizuho Bank liderliğindeki 23 bankayla 640 milyon dolarlık sendikasyon kredisine imza attıktan sonraki sohbetimize bankanın kaynak yapısını ortaya koyarak girdi:

6.8.2017

Türkiye bize bereketli geldi, 5 şirketten 800 milyon dolarla çıktık

ABRAAJ Group Türkiye ve Orta Asya Bölge Başkanı Selçuk Yorgancıoğlu, 9 ülkede lojistik şirketlerine yatırımı bulunan grubu sektöre Türkiye’de de girmesi için ikna etmek üzere şu verileri sundu:

5.8.2017

Gelecek tarımda artık kimse bana otel yaptıramaz

BOZATLI Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Bozatlı, Bodrum Turgutreis’te deniz kıyısında otururken Sun Dance adlı tesisini gösterdi:

3.8.2017

Mizuho lider oldu Türk Eximbank 640 milyon dolar aldı

TÜRK Eximbank, 640 milyon dolarlık sendikasyon için yola çıktığında, 2015’te Türkiye’de Tekstikbank’ı alıp faaliyete geçen Çinli ICBC devreye girdi:

2.8.2017

İran ve Cezayir’e ‘yapı’ yatırımı planladı büyüme ‘havadan’ geldi

KALE Grubu Başkan ve CEO’su Zeynep Bodur Okyay, Çan’da grubun 60’ıncı kuruluş yıldönümü ve “Seramik Bayramı” töreninde sıkça babası İbrahim Bodur’un şu vizyonunun altını çizdi:

30.7.2017

Açgözlülük yapmadık deprem sınavını geçtik 2200 özel jet gelecek

GEÇEN pazar günü Hürriyet’in birinci sayfasında Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’un şu çağrısı yer aldı:

29.7.2017

‘Çocuk Bilim Merkezi’ kuracak, sanayide ‘kritik rol’ü sürecek

KALE Grubu Başkan ve CEO’su Zeynep Bodur Okyay, Çan’daki (Çanakkale) geleneksel “Seramik Bayramı”nın “kıdem ödülleri” bölümünde Türkiye’deki 100 yıllık şirket sayısına dikkat çekti:

27.7.2017

Meslek yüksek okulu ile başladı 35 bin öğrenciyi buldu

AĞAOĞLU Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu ile geçen yıl temmuz ayında İstanbul Maslak’taki 1453 projesinin şantiyesini gezerken, 30 bin metrekare alana oturan 3 katlı binanın kaba inşaatını gösterdi:

23.7.2017

ABD’ye 1000’inci ‘Golden’ gidiyor

KENDİLERİNİ “60 üstü kadınlar” diye tanımlayan Edna Surujon ve Toni Hananel ile Bozburun’daki MiaMai’de karşılaştım.

22.7.2017

750 milyon Euro'luk 'Derviş'in 'güneş'i yeni lisansa takıldı

GEÇENLERDE MetCap Enerji Başkanı Celal Metin’le karşılaşınca, Merve Erdil’in Haziran 2011’de Hürriyet’te yayınlanan haberini anımsadım:

20.7.2017

Slovenya’yı ‘büyük üs’ yaptı, 484 milyon Euro’yu yakaladı

SLOVENYA Ekonomi Bakanı Zdravko Pocivalsek, Farba-Odelo Grubu Başkanı, Bayraktarlar Holding Başkanvekili Ahmet Bayraktar’a Alman Odelo’yu satın alarak girdikleri ülkesinde verdikleri teşviklerin gerekçesini açtı:

16.7.2017

Burger, Çin’de 1500 şubeye çıkacak, döneri ABD’ye götürecek

TAB Gıda, geçen yılın sonlarında 2017 planlarını yaparken çatısı altındaki Burger King China’ya şu hedefi koydu:

15.7.2017