MENÜ

William Shakespeare

William Shakespeare ile ilgili tüm haberleri ve son dakika William Shakespeare haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 740 William Shakespeare haberi bulunmuştur.

William Shakespeare, (26 Nisan 1564 (vaftiz) – 23 Nisan 1616), İngilizce'nin en büyük yazarı ve dünyanın seçkin drama yazarı kabul edilen İngiliz şair, oyun yazarı ve oyuncu.Sıklıkla İngiltere'nin ulusal şairi ve "Avon'un Ozanı" olarak anılır.Günümüze ulaşan eserleri, bazı ortaklaşa yazılanlarla birlikte 38 oyun, 154 sone, iki uzun öykü şiir ve birkaç diğer kaynağı belirsiz şiirlerden oluşur. Oyunları bütün büyük dillere çevrildi ve diğer bütün oyun yazarlarından daha çok sergilendi.

 

William Shakespeare Haberleri

Shakespeare Öldü Aş Bunları sahnede

'Shakespeare Öldü Aş Bunları' sahnede

'Shakespeare Öldü Aş Bunları' sahnede

22.2.2018İzmir
Macbeth operasına büyük ilgi

'Macbeth' operasına büyük ilgi

'Macbeth' operasına büyük ilgi

3.2.2018Mersin
Ben aşk kadınıyım

Ben aşk kadınıyım

Pamela, beşinci stüdyo albümü “Yara” sevenlerinin karşısında. Bu kez sevilen arabesk şarkıları yorumlayan ünlü şarkıcı, çalışmanın detaylarını ve hakkında merak edilenleri Elele dergisinin yeni sayısına anlattı.

31.1.2018Magazin
“Romeo ve Juliet” sahnelendi

“Romeo ve Juliet” sahnelendi

“Romeo ve Juliet” sahnelendi

15.1.2018Kayseri
Ceyda Düvenci ile evli olan Bülent Şakrak kimdir Kaç yaşındadır

Ceyda Düvenci ile evli olan Bülent Şakrak kimdir? Kaç yaşındadır?

Bülent Şakrak hakkındaki kişisel bilgiler merakla takip ediliyor. O Ses yılbaşı özel programında gösterdiği performans ile dikkatleri üzerine çeken Bülent Şakrak izleyiciler tarafından kişisel bilgileriyle merak edilmişti. Peki Bülent Şakrak kimdir, kaç yaşındadır? İşte detaylar

4.1.2018Televizyon
Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğüne getirilen Mustafa Kurt kimdir

Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü'ne getirilen Mustafa Kurt kimdir?

Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü'ne getirilen Mustafa Kurt’un geçmişi merak konusu oldu. Adana’da gerçekleşen Devlet Tiyatroları Sabancı Uluslararası Tiyatro Festivali’nin kurucusu olan Mustafa Kurt, pek çok tiyatro oyununda yer almıştı. Peki Mustafa Kurt kimdir, kaç yaşında?

3.1.2018Gündem
Müzik sınıflarına ‘bağlama’ ve ‘piyano’ kampanyası

Müzik sınıflarına ‘bağlama’ ve ‘piyano’ kampanyası

MEB ile Yavuz Bingöl Sanat Merkezi arasında Türkiye genelinde 1.051 okula 40 bin bağlama ve 1.051 piyano temin edilmesine yönelik protokol imzalandı. Protokolle başlatılan kampanya kapsamında, okullardaki müzik sınıflarına bağlama ve piyano temini için bağışta bulunulabilecek.

20.12.2017Eğitim
Kıbrıs neden mi önemli

Kıbrıs neden mi önemli ?

Murat Yetki

18.12.2017Kuzey Kıbrısı Keşfet
Serkan Keskin kimdir, kaç yaşında

Serkan Keskin kimdir, kaç yaşında?

Leyla ile Mecnun dizisinin efsane isimlerinden Serkan Keskin’in özel hayatı merak ediliyor. Dizinin İsmail Abi’si olarak milyonların gönlünde taht kuran Serkan Keskin, Leyla The Band müzik grubunda bas gitarda yer aldı. Peki Serkan Keskin kimdir, kaç yaşında?

17.12.2017Magazin
Cem Davran kimdir kaç yaşındadır

Cem Davran kimdir kaç yaşındadır?

Cem Davran, kariyeri ve yer aldığı projelerle araştırılmaya devam ediyor. Kariyeri boyunca yer aldığı birçok dizi ve film projesinin yanı sıra Tiyatro oyunlarına da emek veren Cem Davran, Ruhsar dizisiyle hatıraları kazınmıştır. Peki, Cem Davran kimdir kaç yaşındadır? İşte, ünlü isim hakkında ve detaylı bilgiler

16.12.2017Televizyon
Devrim Yakut kimdir

Devrim Yakut kimdir?

Devrim Yakut, yer aldığı projelerin yanı sıra özel hayatı ile de gündemde yer alan isimler arasında yer alıyor. Düğün Dernek, Kelebeğin Rüyası ve Ekşi Elmalar gibi önemli projelerde yer alan Devrim Yakut, birçok tiyatro oyununa da imza atmıştır. Peki, Devrim Yakut kimdir kaç yaşındadır? İşte, detaylı bilgiler

6.12.2017Televizyon
Hamlet Bergamada kapalı gişe

'Hamlet' Bergama'da kapalı gişe

'Hamlet' Bergama'da kapalı gişe

28.11.2017Bergama
Burak Sergen kimdir, kaç yaşında

Burak Sergen kimdir, kaç yaşında?

Burak Sergen, yer aldığı projelerle isminden söz ettirmeye devam ediyor. Tiyatro'daki oyunlarının yanı sıra, televizyon ve sinema ekranlarında da birçok projede yer alan Burak Sergen vatandaşların araştırdığı isim oldu. Peki, Burak Sergen kimdir kaç yaşındadır? İşte, merak edilen isim hakkında bazı bilgiler

16.11.2017Televizyon

Usame bin Ladin, Türkiye'de Milli Selamet Partisi'ni ziyaret etmiş

CIA, 1 Mayıs 2011’deki baskınla El Kaide’nin öldürülen eski lideri Bin Ladin’in Pakistan’ın Abbotabad kentindeki evinde bulunan dosyalardan 470 binini internet arşivinde yayınladı. Usame bin Ladin'in, 1976’da Türkiye’ye gelip Milli Selamet Partisi yetkilileriyle görüştüğü ortaya çıktı.

3.11.2017Dünya
Ali Poyrazoğlu’nun anlatımıyla ilk kez: Hamlet operada

Ali Poyrazoğlu’nun anlatımıyla ilk kez: Hamlet operada

WIllIam Shakespeare’in unutulmaz eseri ‘Hamlet’in opera versiyonu, Türkiye’de ilk kez ‘Bir Şölendir Opera’ programı kapsamında usta tiyatrocu Ali Poyrazoğlu’nun anlatımıyla bugün saat 18.00’de Süreyya Operası’nda seyirciyle buluşacak.

29.10.2017Kitap Sanat
Bergama Şehir Tiyatrosu Hamlet ile perde açtı

Bergama Şehir Tiyatrosu "Hamlet" ile perde açtı

Bergama Şehir Tiyatrosu "Hamlet" ile perde açtı

29.10.2017Bergama
Kanla kazanan kanla kaybeder

Kanla kazanan kanla kaybeder!

Altıdan Sonra Tiyatro’nun ‘III. Richard’ı, Shakespeare’in bu hayli uzun ve zorlu oyununa özgün bir yorum. Oyunun en iddialı yönü ise şüphesiz, III. Richard rolüyle Yiğit Sertdemir...

27.10.2017Hürriyet Cumartesi
15 bin lira ödüllü yarışma

15 bin lira ödüllü yarışma

Nitelikli edebiyat çevirilerini desteklemek amacıyla Türkiye’nin ilk Kültür Bakanı Talât Sait Halman anısına İKSV tarafından düzenlenen Talât Sait Halman Çeviri Ödülü için başvurular açıldı. 15 bin lira para ödüllü yarışmanın başvuruları 27 Ekim’de sona erecek.

2.10.2017Kitap Sanat
İstanbul Devlet Tiyatrosu yeni sezon repertuarı açıklandı

İstanbul Devlet Tiyatrosu yeni sezon repertuarı açıklandı

1 Ekim itibarıyla perdelerini açacak olan İstanbul Devlet Tiyatrosu’nda sezonun ilk oyunu Beyoğlu Küçük Sahne'de oynanacak olan, ‘Masum’ dizisinin uyarlandığı, Berkun Oya’nın kaleme aldığı ‘Bayrak’ olacak.

27.9.2017Kitap Sanat
Devlet Tiyatroları perdelerini açıyor

Devlet Tiyatroları perdelerini açıyor

Devlet Tiyatroları perdelerini açıyor

19.9.2017İstanbul
İstanbul Devlet Opera ve Balesi sezonu açıyor

İstanbul Devlet Opera ve Balesi sezonu açıyor

İstanbul Devlet Opera ve Balesi sezonu açıyor

18.9.2017İstanbul
İstanbul Devlet Opera ve Balesi konserle açılıyor

İstanbul Devlet Opera ve Balesi konserle açılıyor!

İstanbul Devlet Opera ve Balesi 2017-18 Sanat Sezonunu 23 Eylül Cumartesi Saat 20.00’de Grand Pera Emek Sahnesi’nde GALA Konserle açıyor!

15.9.2017Keyif
Othello Sendromu nedir

Othello Sendromu nedir?

Takıntılı kişilerin işlediği cinayetlerin medyada yer bulması ardından 'Othello Sendromu' bir kez daha gündeme geldi. Uzmanlar, Gazetelerin 3’üncü sayfalarına konu olan kıskançlık sonucu işlenen cinayet, yaralama ve işkence haberlerinin altında Othello Sendromu çeken hastalar olabileceğine dikkat çekiyor. Peki Othello Sendromu nedir?

3.9.2017Sağlık
Limonata filmi oyuncuları kimler Kanal D yayın akışında ilk kez

Limonata filmi oyuncuları kimler? Kanal D yayın akışında ilk kez

Türkiye- Makedonya ortak yapımı Limonata filmi Tv’de ilk kez Kanal D ekranlarında! Oyuncu Ali Atay’ın yönetmen koltuğunda oturduğu Limonata babasın son arzusunu yerine getirmeye çalışan Sakip’in yaşadıklarını anlatıyor. Dram ve komedi sahnelerinin iç içe olduğu filmin oyuncu kadrosu ise dikkat çekiyor. İşte Limonata filmi oyuncuları ve filmin ana hatları!

12.7.2017Televizyon
Shakespeare’in zamansızlığının en yeni ispatı

Shakespeare’in zamansızlığının en yeni ispatı

‘Shakespeare Yeniden’ serisinin ilk kitabında İngiliz yazar Jeanette Winterson, ‘Kış Masalı’nı günümüze taşıyor. ‘Zaman Boşluğu’ sevmek, kıskanmak, kaybetmek, kötülük etmek ve affetmek üzerine, merak duygusunu hep diri tutan bir roman.

6.7.2017Kitap Sanat
Asırlık sinema binası satışa çıkarıldı

Asırlık sinema binası satışa çıkarıldı

İstanbul Fatih’te bulunan asırlık Ferrah Sineması’nın binası satışa çıkarıldı. Milli Eğitim Vakfı’na ait tarihi bina için 16 milyon liralık bedel belirlendi. İlk ihalesi 14 Temmuz’da yapılacak bina bir dönümlük alan üzerine kurulu.

22.6.2017Ekonomi
Shakespeare yeniden yazılıyor

Shakespeare yeniden yazılıyor!

Shakespeare’in 400 yıllık eşsiz anlatı gücü, günümüz yazarlarının güçlü kalemleriyle buluşuyor. Doğan Kitap’ın ‘Shakespeare Yeniden’ başlıklı serisi kapsamında dünyaca ünlü, ödüllü yazarlar Shakespeare’in klasik tiyatro oyunlarını günümüzde yeniden yorumladıkları romanlara dönüştürüyor.

21.6.2017Kitap Sanat
Aziz Sancardan gençlere tavsiyeler

Aziz Sancar'dan gençlere tavsiyeler

Nobel ödüllü bilim insanı Prof. Dr. Aziz Sancar, Azerbaycan Devlet İktisat Üniversitesinin davetiyle geldiği Bakü’de Yunus Emre Enstitüsünü ziyaret etti. Bakü Yunus Emre Enstitüsünde Türkçe öğrenim gören Azerbaycanlı gençlerle buluşan ve onlara başarının formülünü anlatan Sancar, toplumun ancak bilimle kalkınabileceğini söyleyerek “Başarı istiyorsanız, çalışın.” dedi.

16.6.2017Kampüs
İKÇÜde yılsonu coşkusu

İKÇÜ'de yılsonu coşkusu

İKÇÜ'de yılsonu coşkusu

10.6.2017İzmir
Dünyaca ünlü en iyi 12 üniversite kabul etti

Dünyaca ünlü en iyi 12 üniversite kabul etti

Dünyanın en iyi 12 üniversitesinden kabul alan Üsküdar Amerikan Lisesi son sınıf öğrencisi Mustafa Ömer Gül, aralarında Harvard, Columbia, Cornell, Pensilvanya, UCLA, Carnegie Melon, Michigan Üniversitesi’nin de bulunduğu seçenekleri reddederek Stanford’u tercih etti.

31.5.2017Eğitim
Öğrencilerden İngilizce Müzikali

Öğrencilerden İngilizce Müzikali

Öğrencilerden İngilizce Müzikali

31.5.2017Gaziantep
Alkışlar tiyatro aşığı öğretmenlere

Alkışlar tiyatro aşığı öğretmenlere

Kadıköy Halk Eğitim Merkezi bünyesinde bulunan ve tiyatro aşığı öğretmenlerin bir araya gelerek oluşturduğu Öğretmenler Tiyatro Grubu, geleneksel olarak sergilediği oyunlarına bir yenisini daha ekledi.

28.5.2017İstanbul
Macbethe alkış yağmuru

'Macbeth'e alkış yağmuru

'Macbeth'e alkış yağmuru

24.5.2017Antalya
Romeo ve Juliet sahnelendi

'Romeo ve Juliet' sahnelendi

'Romeo ve Juliet' sahnelendi

22.5.2017Antalya
Othello sahnelendi

'Othello' sahnelendi

'Othello' sahnelendi

19.5.2017Antalya
Sokakların çamaşır makinesiyle aydınlatıldığı festival

Sokakların çamaşır makinesiyle aydınlatıldığı festival!

Portekiz’e bağlı takımada Madeira’da Teatro Metaphora isimli tasarım ekibi, St. Peter Festivali kapsamında 133 çamaşır makinesi kazanıyla şehrin sokaklarını aydınlattı. İşte o ilginç festival etkinliğinden kareler...

5.4.2017Seyahat
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğandan kritik AB mesajı

Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan kritik AB mesajı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Az önce dar kapsamlı görüşmede bir şey söyledim, 'Siz (İngiltere) Brexit ile ilgili bir karar aldınız yani 16 Nisan'dan sonra farklı şeyler olabilir' diye. Çünkü boşu boşuna buralara gelinmedi. İşte bugün İsviçre Parlamentosunda bakıyorsunuz, ileri derecedeki aşırı terör örgütleri, parlamento dikkat edin, orada benim resmimi koyuyor, yanında da şakağıma silah dayıyor. Böyle bir mantık, böyle bir anlayış olabilir mi? Ve bu ülke İsviçre. Bunun tabii benzerlerini Almanya'da gördük, Hollanda'da gördük, Belçika'da gördük, görmeye devam ediyoruz. Şimdi benzeri bir Brexit için biz de şu anda 16 Nisan'da bir referandum yapıyoruz, arkasından müzakereler için de bir referandum yapma yoluna gidebiliriz ve milletimiz ne karar verirse o karara da uyarız, uymak zorundayız." dedi.

25.3.2017Gündem
Macbeth on stage with Istanbuls City Theaters

"Macbeth" on stage with Istanbul's City Theaters

"Macbeth" on stage with Istanbul's City Theaters

13.3.2017İstanbul
Perdeyi Para kapatacak

Perdeyi 'Para' kapatacak

Perdeyi 'Para' kapatacak

7.3.2017Antalya
Dünyaca ünlü müzikal West Side Story, İstanbulda ilk kez sahnelendi

Dünyaca ünlü müzikal West Side Story, İstanbul'da ilk kez sahnelendi

Dünyaca ünlü müzikal West Side Story, İstanbul'da ilk kez sahnelendi

2.3.2017İstanbul
Tiyatroda da engelleri aştılar

Tiyatroda da engelleri aştılar

Tiyatroda da engelleri aştılar

21.2.2017Mersin
Romeo ve Julietin Tarifsiz Hikayesinin prömiyeri yapıldı

"Romeo ve Juliet'in Tarifsiz Hikayesi"nin prömiyeri yapıldı

"Romeo ve Juliet'in Tarifsiz Hikayesi"nin prömiyeri yapıldı

4.2.2017İstanbul
İBB Şehir Tiyatroları, Şubat ayında 30 oyunla seyirciyle buluşacak

İBB Şehir Tiyatroları, Şubat ayında 30 oyunla seyirciyle buluşacak

İBB Şehir Tiyatroları, Şubat ayında 30 oyunla seyirciyle buluşacak

30.1.2017İstanbul
Kütüphane sakinleri ve ilişki ihtimalleri

Kütüphane sakinleri ve ilişki ihtimalleri

Kütüphaneler, hepimizin yakından bildiği, özellikle vize ve final döneminden bir hafta önce kamp kurduğumuz ikinci adreslerimizdir. Sınav zamanları dolup taşan, sınavlar bittikten sonra neredeyse kimsenin uğramadığı bu adreslerde sizden başka varlıkların da yaşadığını söyleseydim eğer… Tamam, tamam hemen korkmayın. Bu hafta sizlere kütüphanelerde yaşanan birkaç küçük hikâye anlatacağım.

23.1.2017Kampüs
Polanski geceleri

Polanski geceleri

İZMİR Büyükşehir Belediyesi’nin 'Yeniden Sinematek' gösterimleri, bu ay Polonyalı ünlü yönetmen, senarist ve yapımcı Roman Polanski’nin 4 önemli filmini İzmirlilerle buluşturacak.

4.1.2017İzmir

Romeo ve Juliet İstanbul izleyicisi ile buluştu

Romeo ve Juliet İstanbul izleyicisi ile buluştu

1.12.2016Bursa
William Shakespeare’nin Macbeth’i seyirci ile buluştu

William Shakespeare’nin Macbeth’i seyirci ile buluştu

William Shakespeare’nin Macbeth’i seyirci ile buluştu

26.11.2016Mersin
Mersin Opera ve Balesi, Macbethi sanatseverlerle buluşturuyor

Mersin Opera ve Balesi, 'Macbeth'i sanatseverlerle buluşturuyor

Mersin Opera ve Balesi, 'Macbeth'i sanatseverlerle buluşturuyor

25.11.2016Mersin

Yazar Sonuçları

Opera Festivali

YAZIN Türkiye’nin her yerinde festivallerin düzenlenmesini beklerim. Çünkü gerek yerli gerek yabancı turizm anlayışında, artık deniz/güneş bir ülkeyi ziyaret etmek için yeterli değil.

14.6.2017

“İtiraf ediyorum” yazısına gelen okur cevabı

 Geçenlerde yazdığım “İtiraf ediyorum” yazıma çok fazla cevap geldi. Kimisi kimselere söyleyemediği şeyleri bana itiraf etmiş, kimisi yazıyı eleştirmiş. Hepsini okudum, öptüm, “başımla beraber” dedim.

8.6.2017