MENÜ

Whatsapp

Whatsapp ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Whatsapp haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 2.131 Whatsapp haberi bulunmuştur.

WHATSAPP

WhatsApp Messenger, akıllı telefonlar için geliştirilmiş olan platformlar arası çalışma özelliğine sahip bir mesajlaşma ve arama uygulamasıdır. Geliştirilen bu uygulama Android, BlackBerry, iPhone, Windows Phone ve Nokia telefonlarıyla uyumludur. Ayrıca 2G, 3G, 4G ya da WiFi İnternet bağlantısı sayesinde kullanıcıların birbirlerine fotoğraf, video, ücretsiz arama, sesli ve yazılı mesaj, belge göndermesini sağlar.

WhatsApp eski Yahoo! çalışanı olan Biran Acton ve Jan Koum tarafından ABD'de, Kaliforniya eyaletindeki Santa Clara kentinde kurulmuştur. Daha önce Yahoo’da çalışan ikili, Yahoo’dan ayrıldıktan sonra Facebook ve Twitter’a iş başvurusunda bulunmuşlar fakat ikisi de iki şirketten de red cevabı almıştır. Biran Acton ve Jan Koum’un WhatsApp serüveni zorlu süreçlerden geçse de başarılarının önüne geçememiştir.

Apple Store çıkalı henüz 7 ay olduğu dönemde, Koum yeni bir iPhone aldı. Koum Apple Store ile birlikte yeni uygulama endüstrisinin çok daha büyük işler yapacağını anladı. Bunun üzerine Acton ile birlikte bir uygulama geliştirmeleri gerektirdiğinin farkına vardı. 24 Şubat 2009’da ise WhatsApp isimli şirketlerini Kaliforniya’da kurdular.

Kısa zamanda popüler olan WhatsApp’ın başarısı asla tesadüf değildi. Yükselişinde önemli birkaç faktör vardı. WhatsApp’ın olmadığı dönemlerde insanların telefon üzerinden iletişim kuracağı anlık mesajlaşma uygulaması olan BBM vardı. Sadece BlackBerry’nin sağladığı bu imkân insanları farklı arayışlar içine soktu. Diğer bir faktörde WhatsApp’ın telefon numarasını kullanmasıydı. WhatsApp’ın hızla yükselmesi, Facebook’un kurucusu olan Mark Zuckerberg’in dikkatini çekti. 2014’ün başlarına geldiğimizde WhatsApp 19 milyar dolar karşılığında Facebook’a satıldı. Satılma işleminden sonra WhatsApp’ın isminin ve şirketin korunacağı, çalışanların bağımsız olarak devam edeceği açıklandı.

WhatsApp’ın zorlu süreçlerden geçerek ulaştığı bu platform şu anda tüm dünyada en yaygın olarak kullanılan anlık mesajlaşma uygulamasıdır. 900 milyon tekil olmak üzere 400 milyon aktif kullanıcısı vardır. WhatsApp üzerinde günde ortalama 18 milyar mesaj gönderiliyor.

Whatsapp Haberleri

Whatsappa 4 bomba özellik birden geliyor

Whatsapp'a 4 bomba özellik birden geliyor!

WhatsApp, Android versiyonunu kullanan kullanıcıları için şu an test aşamasında olan 4 farklı özellik getiriyor.

12.12.2017Teknoloji
Cuma Mesajları - En güzel cuma mesajları (8 Aralık)

Cuma Mesajları - En güzel cuma mesajları (8 Aralık)

Cuma mesajları, mübarek cuma günüde Müslümanların birbirleri arasında dua ve iyi temennilerde bulunduğu, yazılı görsel veya sesli mesajlardır. İşte sizler için seçtiğimiz 8 Aralık Cuma mesajları ve sözleri. En anlamlı, en güncel ve resimli cuma mesajlarını haberimizde bulabilirsiniz. Sevdiklerinizle 8 Aralık 2017 Cuma günününde de sevgiyi paylaşmanız için en yeni cuma mesajlarını hazırladık. İşte sosyal medya ve WhatsApp üzerinden paylaşabileceğiniz en anlamlı resimli cuma mesajları.

8.12.2017Gündem
Apple açıkladı: Milyonlarca telefona indiriliyor, bedava

Apple açıkladı: Milyonlarca telefona indiriliyor, bedava!

Apple telefonları bu yıl (8 Aralık'a kadar) kasıp kavuran tüm uygulamaların bir listesini yayınladı. İçinde ücretli olanlar olduğu kadar bedava sahip olunabilecekler de var!

7.12.2017Teknoloji
App Store 2017 yılının en iyilerini duyurdu

App Store 2017 yılının en iyilerini duyurdu!

Apple her yıl sonuna doğru yaptığı gibi 2017'ye damga vuran ve App Store'da yoğun ilgi gören uygulama, oyun ve müziklerin listesini yayınladı. Bakın iPhone ve iPad'lerde en çok bu sene neler ilgi gördü?

7.12.2017Teknoloji
Zafer Çağlayan tevbeli profili değiştirdi

Zafer Çağlayan 'tevbe'li profili değiştirdi

Eski Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, WhatsApp’taki ‘Tevbe’ sureli profilini değiştirdi.

6.12.2017Gündem
Şef Adaya büyük ceza

Şef Ada'ya büyük ceza

Eski Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürü, orkestra şefi Selman Ada, AK Parti’yi eleştiren WhatsApp mesajı nedeniyle Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından meslekten ihraç edildi.

5.12.2017Kitap Sanat
İfadede beşinci gün... Davanın seyrini değiştirebilecek mektup kamuya açılıyor

İfadede beşinci gün... Davanın seyrini değiştirebilecek mektup kamuya açılıyor!

Hakan Atilla'nın tutuklu olarak yargılandığı davada tanık olarak ifade veren Reza Zarrab mahkeme salonunda ifade veriyor. Duruşmada merakla beklenen çapraz sorgu kısımına geçildi.

5.12.2017Dünya
British Council’dan gençlik araştırması: Gençler eğitim sisteminden memnun değil

British Council’dan gençlik araştırması: Gençler eğitim sisteminden memnun değil

British Council’ın yaptığı araştırmaya göre, Türkiye’deki gençler eğitim sisteminden memnun değil. Gençlerin yüzde 26’sı ne okuyor ne çalışıyor. Spora ve sanata vakit ayıramadıklarını söylüyorlar ve yarısı hiç spor yapmıyor. Evliliği hayallerinin peşinden gitmek ve yaşamlarını kendi tercihlerine göre sürdürmek için bir çıkış yolu olarak görüyorlar.

5.12.2017Eğitim
Eşinden şiddet gören öğretmen: Öldürmesi mi gerekiyor

Eşinden şiddet gören öğretmen: Öldürmesi mi gerekiyor?

KAYSERİ’de, öğretmen Ayşegül K. (28), bir boru fabrikasında çalışan 3 yıllık eşi Süleyman K. (29) tarafından dövülünce, burnu kırıldı. Ayşegül K., tedavisi yapıldıktan sonra, darp raporu verilerek taburcu edildi. Eşi Süleyman K. için evden uzaklaştırma kararı verildi. Ayşegül K., uzaklaştırma kararının yeterli olmadığını söyleyerek, "Daha önce de 3 kez beni dövdü. 3’ünde de birer ay uzaklaştırma kararı verildi. İlla beni öldürmesi mi gerekiyor?" diyerek eşinin tutuklanması gerektiğini savundu. Ayşegül K., boşanma davası açacağını da söyledi.

5.12.2017Gündem
AK Partili Sürekli yerel yönetimleri eleştirdi

AK Partili Sürekli yerel yönetimleri eleştirdi

AK Partili Sürekli yerel yönetimleri eleştirdi

5.12.2017İzmir
WhatsApp valisine hapis cezası

'WhatsApp valisi'ne hapis cezası

Brezilya'da valisi olduğu kasabayı WhatsApp ile yöneten vali hapis cezasına çarptırıldı.

5.12.2017Dünya
Müthiş iddia... Evrakları yaktılar...

Müthiş iddia... Evrakları yaktılar...

“Casusluk” soruşturması kapsamında mal varlığına el koyma kararı verilen Reza Zarrab’ın İstanbul’daki şirketinde çalışan 3’ü kadın 7 kişi gözaltına alındı. Zarrab’ın en yakınında yer alan İran uyruklu Sara M., Türk uyruklu Nuray Y., Sinem A., Regaip A. ve Mustafa H.’nin de aralarında bulunduğu 7 kişi sorgulanıyor. İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından gözaltına alınan 7 kişinin, Reza Zarrab’ın en yakınındaki isimler olduğu ve tüm şirket sırlarını bildikleri iddia edildi.

5.12.2017Gündem
Zafer Çağlayandan tevbe sureli profil

Zafer Çağlayan'dan tevbe sureli profil

Eski Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, WhatsApp’ta profil resmini değiştirdi. Çağlayan, profiline Tevbe Suresi 40’ıncı ayetini “Üzülme! Çünkü Allah bizimledir” cümlesini yazdı.

4.12.2017Gündem
İzmirde iğrenç olay cezasız kalmadı Çıplak fotoğraflı şantaja 12.5 yıl hapis

İzmir'de iğrenç olay cezasız kalmadı! Çıplak fotoğraflı şantaja 12.5 yıl hapis

İzmir'in Çeşme ilçesinde, kendisinden ayrılmak isteyen sevgilisi Y.Ç.’ye (24) tuzak kurup, hapla uyutan ardından tecavüz edip,çıplak fotoğraflarını çeken ve bunları internette yayımlamakla tehdit ederek, şantajla Y.Ç.’den para alan Saim Onat (30), 12 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı. Genç kadının en büyük kanıtı ise eski sevgilisinin kendisine gönderdiği çıplak fotoğraflar ile tehdit mesajları oldu...

4.12.2017Gündem
Sevgiliye çıplak fotoğraflı şantaj sanığına 12.5 yıl hapis

Sevgiliye çıplak fotoğraflı şantaj sanığına 12.5 yıl hapis

Sevgiliye çıplak fotoğraflı şantaj sanığına 12.5 yıl hapis

4.12.2017Çeşme
Belediyeden engellilere özel program

Belediyeden engellilere özel program

Belediyeden engellilere özel program

4.12.2017Sivas
Seni sabahları sıcak yorganın altından çıkaran şey ne

Seni sabahları sıcak yorganın altından çıkaran şey ne?

73. sayımızın Bakış sayfasında İkigai'ye el attık.

4.12.2017Kampüs
Bursa’da Osmangazi Belediyesi personeline Narko Rehber eğitimi

Bursa’da Osmangazi Belediyesi personeline Narko Rehber eğitimi

Bursa’da Osmangazi Belediyesi personeline Narko Rehber eğitimi

4.12.2017Osmangazi
Önce tahliye sonra Dubai

Önce tahliye sonra Dubai

Reza Zarrab’ın Türkiye’deki üç çalışanı gözaltına alınırken, ABD’de tutukluyken yolladığı ‘elyazısı’ talimatlar da ele geçirildi. Bir notta Reza Zarrab ‘ABD’de savcılarla işbirliği yapıp tahliye olduktan sonra Dubai’de oturum izni için avukatlarla görüşülmesini’ istiyor.

3.12.2017Gündem
Narko-Mobil Whatsapp ihbar hattı kuruldu

Narko-Mobil Whatsapp ihbar hattı kuruldu

Narko-Mobil Whatsapp ihbar hattı kuruldu

2.12.2017Gaziantep
40’ından sonra, bekâr bir anne olarak iki ergen ve bir köpekle Kanada’ya göç etmek nasıl bir şey

40’ından sonra, bekâr bir anne olarak iki ergen ve bir köpekle Kanada’ya göç etmek nasıl bir şey?

Canımın çok sıkkın olduğu bir gün karar verdim; artık başka bir ülkede yaşayacaktım. 10 ayda hazırlıkları tamamlayıp yollara düştüm. İlk günler turist gibi etrafa bakınmakla, sonrası gündemin sakinliğine, ‘düzgün’ araba kullanmaya, yolda ayıyla karşılaşmaya, çöpü ayrıştırmaya alışmakla geçti. Kanada’ya yerleşeli 4.5 ay oldu. Düzenimizi kurduk, mutluyuz. Ama işte ailemizi, arkadaşlarımızı çok özlüyoruz. Akşamüstü olduğunda içime bir yalnızlık çöküyor. Bir de rüyalarımda koluma döner dövmesi yaptırdığımı görüyorum!

2.12.2017Hürriyet Pazar
Uyuşturucu ile mücadelede whatsapp hattı

Uyuşturucu ile mücadelede whatsapp hattı

Uyuşturucu ile mücadelede whatsapp hattı

1.12.2017Reyhanlı
Akran zorbalığı dijital dünyada yaygınlaştı

"Akran zorbalığı dijital dünyada yaygınlaştı"

"Akran zorbalığı dijital dünyada yaygınlaştı"

1.12.2017Merkez
Sınıf anneleri

Sınıf anneleri

Aslında Milli Eğitim Bakanlığı mevzuatında ‘sınıf anneliği’ diye bir kavram yok.

1.12.2017Eğitim
Zarrab’dan yeni rüşvet iddiaları

Zarrab’dan yeni rüşvet iddiaları

ABD’de İran’a yönelik ambargonun delinmesi iddiasıyla görülen davada İran ve Türk vatandaşı Reza Zarrab, dün tanık olarak ikinci kez jürili duruşmaya çıktı. Zarrab, mahkemeye bu kez cezaevi tulumu yerine, koyu bir spor ceket ve açık renk bir pantolonla geldi.

30.11.2017Dünya
WhatsApp çalışmayı durdurdu

WhatsApp çalışmayı durdurdu

WhatsApp çalışmayı durdurdu

30.11.2017Merkez
Son Dakika... Whatsappda mesajlar neden gitmiyor Whatsapp çöktü mü

Son Dakika... Whatsapp'da mesajlar neden gitmiyor? Whatsapp çöktü mü?

Mesajlaşma programı WhatsApp'a giren kullanıcılar bağlantı hatasıyla karşılaştı. Dünyanın büyük bir kısmında bağlantı hatası veren WhatsApp Türkiye'den de yarım saati aşkın bir süre kullanılamıyor.

30.11.2017Gündem
Son dakika Zarrabdan yeni rüşvet iddiaları..

Son dakika! Zarrab'dan yeni rüşvet iddiaları!..

ABD’de İran’a yönelik ambargonun delinmesi iddiasıyla görülen davada İran ve Türk vatandaşı Reza Zarrab, dün tanık olarak ikinci kez jürili duruşmaya çıktı. Zarrab, mahkemeye bu kez cezaevi tulumu yerine, koyu bir spor ceket ve açık renk bir pantolonla geldi.

30.11.2017Dünya
Vatan Şaşmaz cinayetinde son dakika gelişmesi... O polis ihraç edildi

Vatan Şaşmaz cinayetinde son dakika gelişmesi... O polis ihraç edildi

Vatan Şaşmaz ile Filiz Aker'in ceset görüntülerinin internette yayılmasına ilişkin bir polis memurluktan ihraç edildi.

30.11.2017Gündem
Janssen: VAR olsaydı Galatasarayı yenmiştik

Janssen: "VAR olsaydı Galatasaray'ı yenmiştik"

Fenerbahçe’nin Hollandalı golcüsü Vincent Janssen, "Kulüp ve taraftarlar için savaşacağız ve sene sonunda bunun karşılığını vereceğiz" dedi.

30.11.2017Futbol
Bornova Belediyesine sosyal medyadan takip

Bornova Belediyesi'ne sosyal medyadan takip

Bornova Belediyesi'ne sosyal medyadan takip

30.11.2017Bornova
Fenerbahçeli Janssen: Kulüp ve taraftarlar için savaşacağız

Fenerbahçeli Janssen: "Kulüp ve taraftarlar için savaşacağız"

Fenerbahçeli Janssen: "Kulüp ve taraftarlar için savaşacağız"

30.11.2017İstanbul
AK Partili vekilden WhatsApp iletişim hattı

AK Partili vekilden WhatsApp iletişim hattı

AK Partili vekilden WhatsApp iletişim hattı

30.11.2017İzmir
İşte Whatsappa bu sabah gelen bomba özellik

İşte Whatsapp'a bu sabah gelen bomba özellik

Whatsapp bu sabahtan itibaren bomba bir özelliği kullanıcılarına sundu. Whatsapp'ta saklı olarak duran gizli tuş hayatınızı kurtaracak! İşte yeni özellik...

29.11.2017Teknoloji
Mevlid Kandili mesajları: Whatsapp ve sosyal medyada paylaşabileceğiniz

Mevlid Kandili mesajları: Whatsapp ve sosyal medyada paylaşabileceğiniz

Mevlid Kandili ya da Veladet Kandili bu gece binlerce Müslüman tarafından idrak edilecek. . Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (SAV)in doğumunu ifade eden Mevlid Kandili'nin en önemli ve güzel geleneği mesajları ise gün boyu devam edecek.

29.11.2017Gündem
Kandil mesajları ile sevdiklerinizi mutlu edin (2017 - Mevlid Kandili)

Kandil mesajları ile sevdiklerinizi mutlu edin (2017 - Mevlid Kandili)

Bu gece Mevlid Kandili. Müslüman alemi için ayrı bir öneme sahip olan bu gece Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (S.A.V.) doğumunu ifade etmektedir. Bugünün anlam ve önemine uygun kandil mesajlarını sizler için derledik. İşte en güzel Mevlid Kandili mesajları ve sözleri. Whatsapp, SMS, Instagram veya diğer sosyal medya hesaplarınızdan paylaşabileceğiniz 2017 resimli Mevlid Kandil mesajları ve

29.11.2017Gündem
WhatsApp Business sürümü resmen ortaya çıktı

WhatsApp Business sürümü resmen ortaya çıktı!

WhatsApp Business, popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ın iş dünyası için geliştirilmiş hali olarak karşımıza çıkıyor.

29.11.2017Teknoloji
Son kez konuşmak için çağırmıştı Tecavüz edip çıplak fotoğraflarını...

'Son kez konuşmak için' çağırmıştı! Tecavüz edip çıplak fotoğraflarını...

İZMİR’in Çeşme ilçesinde, kısa süreli birliktelikten sonra ayrılmaya karar veren Y.Ç.’yi(24)’son kez konuşmak’ için çağırıp, hapla uyutarak tecavüz ettiği, çıplak fotoğraflarını çekip, şantaj yaparak para aldığı öne sürülen S.O. (30) hakkında ’Tecavüz, özel hayatın gizliliğini ihlal ve şantaj’ suçlarından dava açıldı, 17 yıla kadar hapis ve 5 bin güne kadar para cezası istendi.

28.11.2017Gündem
Genç kadın şantaja boğun eğmedi, o sevgiliye ağır ceza istendi

Genç kadın şantaja boğun eğmedi, o sevgiliye ağır ceza istendi

Genç kadın şantaja boğun eğmedi, o sevgiliye ağır ceza istendi

28.11.2017Çeşme

Yazar Sonuçları

En önem verdiğin değer ne?

Daha henüz biz bir çocuk yuvası kurmamışken, gittiğimiz bir yuvada şunu sormuşlardı bize: “Aile değerleriniz nedir? Oturup onu yazın.

10.12.2017

Akşam yemeğini çıplak yer miydiniz

Peter Toohey’nin bir kitabı var. Can Sıkıntısının Eğlenceli Tarihi diye.

5.12.2017

Zarrab davasında dağ fare doğurabilir

Türkiye içinde ya da dışında muhalefet umutlarını ABD’deki Reza Zarrab davasına bağlayanlar varsa, bana kızacaktır şimdi ama bu davada dağın fare doğurma ihtimaline hazırlıklı olmalarında yarar var.

4.12.2017

Sınıf anneleri

Aslında Milli Eğitim Bakanlığı mevzuatında ‘sınıf anneliği’ diye bir kavram yok.

30.11.2017

Artık yeter!

Konyaspor Umut Vadediyor dedik dinlenmedi, Ne Desek Boş dedik doldurulmadı…

27.11.2017