MENÜ

Washington Post

Washington Post ile ilgili tüm haberleri, son dakika Washington Post haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Washington Post haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 7.480 Washington Post haberi bulunmuştur.

Washington Post Haberleri

Amazonun patronu Aya uzay aracı gönderecek

Amazon'un patronu Ay'a uzay aracı gönderecek

ABD'li e-ticaret devi Amazon'un kurucusu Jeff Bezos, Ay'a uzay aracı göndermeyi planladığını duyurdu.

10.05.2019Teknoloji
Trump yönetiminde Venezuela çatlağı

Trump yönetiminde Venezuela çatlağı

ABD’li Washington Post (WP) gazetesi, Başkan Donald Trump’ın kendi yönetiminin Venezuela politikasını sorgulamaya başladığını yazdı.

10.05.2019Dünya
ABD-Rusya çekişmesi

ABD-Rusya çekişmesi

Venezuela’da muhalefetin askeri darbe girişimi hükümet tarafından püskürtülürken, diplomatik manevralar kızıştı. Muhaliflerin yanındaki Beyaz Saray ve Maduro destekçisi Kremlin’in karşılıklı ithamları sürüyor. Trump ile Putin, uzun bir aradan sonra dün telefonda görüşerek krizi ele aldı.

4.05.2019Dünya
Venezuela’daki kalkışmanın perde arkası

Venezuela’daki kalkışmanın perde arkası

ABD basını Venezuela’daki darbe girişiminin perde arkasını yazdı. Buna göre muhalifler, geçen iki ay içinde Venezuelalı üst düzey isimlerle Devlet Başkanı Maduro’ya desteği kesmeleri için pazarlık yaptı. Ve salı sabahı muhalif lider Guaido, darbe girişimi için düğmeye bastığında ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Bolton, saat 06.00’da arayarak Başkan Trump’a haber verdi.

3.05.2019Dünya
Eski CIA çalışanından Çin itirafı

Eski CIA çalışanından Çin itirafı

ABD Merkezi Haberalma Teşkilatının (CIA) eski bir çalışanı, Çin ile bu ülkeye ABD'ye ait ulusal savunma bilgilerini aktarmak üzere anlaşma yaptığına ilişkin suçlamaları kabul etti.

2.05.2019Dünya
Libya ABDden net tavır bekliyor

Libya ABD'den net tavır bekliyor

Libya Yüksek Devlet Konseyi Başkanı Halid el-Mişri, ABD'nin Libya'daki krize ilişkin politikasının net olmadığını, açıklık beklediklerini söyledi.

1.05.2019Dünya
Trump, Hafter’i neden destekledi

Trump, Hafter’i neden destekledi

Amerikan Washington Post gazetesi (WP), ABD Dışişleri Bakanlığı Libya’da taraflara diyalog çağrısı yaparken, Başkan Trump’ın Birleşmiş Milletler tarafından tanınan Trablus yönetimine karşı harekete geçen General Hafter’i telefonla arayıp destek vermesini sorguladı. Gazeteye göre Trump’ın Hafter’e desteğinde Birleşik Arap Emirlikleri Veliaht Prensi ile yaptığı görüşme de etkili oldu.

24.04.2019Dünya
Tecavüze karşı birlikte çalışacaklar

Tecavüze karşı birlikte çalışacaklar

Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas ile Amerikalı sinema oyuncusu Angelina Jolie, savaş bölgelerinde tecavüze karşı ortak mücadele verecek.

23.04.2019Avrupa
Yüzyılın anlaşması Filistine devlet statüsü getirmiyor

"Yüzyılın anlaşması" Filistin'e devlet statüsü getirmiyor

Washington Post gazetesi, ABD Başkanı Donald Trump'ın "yüzyılın anlaşması" olarak adlandırılan Ortadoğu barış planının, Filistinlilerin gündelik hayatına birtakım iyileştirmeler getirmekle birlikte bağımsız bir Filistin devleti kurulmasını önermediğini ileri sürdü.

15.04.2019Dünya
Ekvador Assange’ı niye teslim etti

Ekvador Assange’ı niye teslim etti

Gizli belgeleri sızdıran WikiLeaks’in kurucusu Julian Assange’ın 7 yıldır sığınmacı olarak kaldığı Londra’daki Ekvador Büyükelçiliği’nden çıkarılması ve İngiliz polisine teslim edilmesinin yankıları sürüyor.

13.04.2019Dünya
Kara delik fotoğrafının arkasındaki kişi 29 yaşındaki Katie Bouman

Kara delik fotoğrafının arkasındaki kişi 29 yaşındaki Katie Bouman

M87 Galaksisi'nin merkezinde yer alan süper masif kara deliğin fotoğrafının elde edilmesini sağlayan algoritmanın arkasında 29 yaşındaki Katie Bouman var.

12.04.2019Teknoloji
Son dakika... Cemal Kaşıkçının ailesinden flaş açıklama

Son dakika... Cemal Kaşıkçı'nın ailesinden flaş açıklama

Suudi Arabistan merkezli Al Arabiya TV, Cemal Kaşıkçı'nın ailesinin, Suudi yetkililerden tazminat aldığı iddialarını yalanladığını duyurdu.

10.04.2019Dünya
Kaşıkçı, Suudiler için kolaylaştırılmış ABD kitabı yazacaktı

"Kaşıkçı, 'Suudiler için kolaylaştırılmış ABD' kitabı yazacaktı"

Washington Post, Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosluğunda öldürülen gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın, ABD sisteminden ilham alan bir vizyonla yeni bir Suudi Arabistan'ı anlatan kitap önerisinde bulunduğunu yazdı.

5.04.2019Dünya
Jeff Bezostan 35 milyar dolarlık boşanma

Jeff Bezos'tan 35 milyar dolarlık boşanma

Amazon'un kurucusu ve dünyanın en zengini kabul edilen Jeff Bezos (55), karısı MacKenzie Bezos'a (48) boşanma anlaşması olarak 35 milyar dolar ödemeyi kabul etti.

5.04.2019Dünya
Jeff Bezos eşinden 35 milyar dolarlık anlaşmayla boşandı

Jeff Bezos eşinden 35 milyar dolarlık anlaşmayla boşandı

Dünyanın en zengin kişisi Jeff Bezos ile eşi MacKenzie değeri en az 35 milyar doları bulan mali anlaşmayla boşanma süreçlerini noktaladı.

5.04.2019Teknoloji
Suudi Arabistanın Kaşıkçının çocuklarına yüklü ödemeler yaptığı iddiası

Suudi Arabistan'ın Kaşıkçı'nın çocuklarına yüklü ödemeler yaptığı iddiası

Suudi Arabistan'ın, cinayete kurban giden Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın çocuklarına milyonlarca dolarlık evler verdiği ve her ay 10'ar bin dolar ödeme yaptığı iddia edildi.

2.04.2019Dünya
Cemal Kaşıkçı cinayetinin üzerinden 6 ay geçti, Trump hiçbir şey yapmadı

'Cemal Kaşıkçı cinayetinin üzerinden 6 ay geçti, Trump hiçbir şey yapmadı'

Amerikan Washington Post gazetesinde yayımlanan makalede ABD Başkanı Trump'a Kaşıkçı cinayeti konusunda adım atması çağrısı yapıldı.

1.04.2019Dünya
Dünya yakından izledi

Dünya yakından izledi

Türkiye’de dün yapılan yerel seçimler dış basın tarafından da yakından izlendi. Başta Avrupa ülkelerinden olmak üzere önde gelen basın kuruluşları yerel seçimleri takip etti. Öne çıkan bazı yorumlar şöyle:

1.04.2019Dünya
“Boeing 737 Max uçağına ilişkin pek çok soru halen cevapsız”

“Boeing 737 Max uçağına ilişkin pek çok soru halen cevapsız”

Etiyopya Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı Tewolde Gebremariam, 157 kişinin ölümüne yol açan uçak kazasına ilişkin soruşturmanın devam ettiğini belirterek, "Boeing 737 Max uçağına ilişkin pek çok soru halen cevapsız." dedi.

25.03.2019Dünya
Trumpın Golan kararı ABD diplomasisine zarar verir

"Trump'ın Golan kararı ABD diplomasisine zarar verir"

Amerikan Washington Post gazetesinde, "Trump’ın Golan Tepeleri kararı, Orta Doğu ve ötesinde ABD diplomasisine zarar verecektir" başlıklı başyazı yayımlandı.

25.03.2019Dünya
Suudi devlet fonundan Kaşıkçı cinayeti sonrası imaj düzeltme çabası

Suudi devlet fonundan Kaşıkçı cinayeti sonrası imaj düzeltme çabası

Suudi Arabistan devlet fonunun, Cemal Kaşıkçı cinayetinin Riyad'da oluşturduğu hasarı kontrol etmek ve ülkedeki siyasi liderliğin "imajını düzeltmek" için New York'tan bir iletişim şirketi ile anlaşma yaptığı bildirildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yeni Zelanda teröristi ve DEAŞın kumaşı aynı

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yeni Zelanda teröristi ve DEAŞ'ın kumaşı aynı

 Cumhurbaşkanı Erdoğan Washington Post gazetesine bir makale yazdı. "Yeni Zelanda teröristi ve DEAŞ'ın kumaşı aynıdır." diyen Erdoğan, "Bu sapkın ideolojilerin tıpkı anti-seminizm gibi insanlığa karşı işlemiş bir suç olduğunun kabul edilmesi çok önemlidir." ifadelerini kullandı.

19.03.2019Gündem
NYT: Serseri bir operasyon olmadığı bir kez daha teyit edildi

NYT: 'Serseri bir operasyon' olmadığı bir kez daha teyit edildi

New York Times gazetesi, "(Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed) Bin Selman'ın (muhalifleri susturmak için) gizli bir kolluk kuvveti kurması, Kaşıkçı cinayetinin, rahatsız edici bir eleştirmene karşı sadık saray mensuplarının yürüttüğü 'serseri bir operasyon' olmadığını bir kez daha teyit etti." değerlendirmesinde bulundu.

19.03.2019Dünya
Adalet ve barış merkezli bir dış politikaya inanıyorum

"Adalet ve barış merkezli bir dış politikaya inanıyorum"

ABD Kongresi'nin ilk başörtülü Müslüman üyesi Ilhan Omar, Washington Post için "Evrensel değerlerimizi, tüm milletlere uygulamalıyız. Ancak o zaman barışı sağlayabiliriz." başlıklı bir makale kaleme aldı.

18.03.2019Dünya
ABD basını da o ifadeleri kullanmadı... Trumpa tepki yağdı

ABD basını da o ifadeleri kullanmadı... Trump'a tepki yağdı

Yeni Zelanda'nın Christchurch kentindeki iki camiye düzenlenen terör saldırısının yankıları devam ederken, ABD basınının haberlerinde "terör" ve "İslamofobi" ifadelerini kullanmaması dikkatlerden kaçmadı. Öte yandan, Amerikan kamuoyunda, ABD Başkanı Donald Trump'ın, beyaz ırkçılığın yükselişte olduğuna inanmadığını ifade ettiği son açıklamasına tepkiler devam ediyor.

16.03.2019Dünya
Babasıyla camiye giden 3 yaşındaki çocuk da terörün hedefi oldu

Babasıyla camiye giden 3 yaşındaki çocuk da terörün hedefi oldu

Christchurch kentinde dün cuma namazı sırasında iki camiye düzenlenen terör saldırısında 3 yaşından 71 yaşına kadar farklı yaş gruplarından kurbanlar bulunuyor.

16.03.2019Dünya
Son dakika... Interpol Kaşıkçı cinayetine ilişkin kırmızı bülten çıkardı

Son dakika... Interpol Kaşıkçı cinayetine ilişkin kırmızı bülten çıkardı

Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayetine ilişkin Interpol Türkiye'nin talebiyle kırmızı bülten çıkardı. İnfaz timindeki 20 Suudi şüpheli tüm dünyada aranacak. Adalet Bakanlığı da konuyla ilgili açıklama yapt ve "İnterpol Genel Sekreterliğince, talebimize istinaden 01 Mart 2019 tarihinde kırmızı bülten yayınlanmıştır" denildi.

14.03.2019Dünya
ABDde başkanlık yarışına bir isim daha katıldı

ABD'de başkanlık yarışına bir isim daha katıldı

ABD'de "Demokrat Parti'nin yükselen yıldızı" olarak görülen eski Temsilciler Meclisi üyesi Robert "Beto" O'Rouke aylar süren spekülasyonlardan sonra, gelecek yıl yapılacak başkanlık seçimlerinde aday olacağını söyledi.

14.03.2019Dünya
Son dakika... 36 ülkeden Suudi Arabistana Cemal Kaşıkçı çağrısı

Son dakika... 36 ülkeden Suudi Arabistan'a Cemal Kaşıkçı çağrısı

AB üyesi 28 ülkenin de dahil olduğu 36 ülke, gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayetini "en sert" şekilde kınadı, sorumlulardan hesap sorulması çağrısı yaptı

7.03.2019Dünya
Yemende ABD ve İngiliz bombalarıyla 203 sivil öldü

'Yemen'de ABD ve İngiliz bombalarıyla 203 sivil öldü'

Yemen'de süren iç savaşta kullanılan Amerikan ve İngiliz yapımı bombaların kadınlar ve çocuklar dahil 203 sivilin ölmesine, 700'den fazla sivilin de yaralanmasına neden olduğu bildirildi.

7.03.2019Dünya
ABDli senatörlerden Trump yönetimine Kaşıkçı tepkisi

ABD'li senatörlerden Trump yönetimine Kaşıkçı tepkisi

ABD'de senatörler, Trump yönetiminin Suudi gazeteci Kaşıkçı'nın İstanbul'daki Suudi Arabistan Konsolosluğunda öldürülmesi konusunda gereken adımları atmamasına tepki gösterdi.

5.03.2019Dünya
Kaşıkçı cinayetiyle ilgili son iddia: ‘Sipariş fırında yaktılar

Kaşıkçı cinayetiyle ilgili son iddia: ‘Sipariş fırında yaktılar'

Katar merkezli El Cezire televizyonunda yayınlanan belgeselde İstanbul’daki Suudi Arabistan Başkonsolosluğu’nda katledilen Cemal Kaşıkçı’nın ceset parçalarının eski Başkonsolos Uteybi’nin konutunda inşa edilmiş tandırda yakıldığı iddia edildi.

5.03.2019Dünya
ABD’den Şam’a Arap Birliği engeli

ABD’den Şam’a Arap Birliği engeli

Amerikan Washington Post gazetesine göre, Birleşik Arap Emirlikleri’nin (BAE) Suriye’yi yeniden Arap Birliği’ne dahil etme çabaları ABD’nin engeline takıldı. ABD ‘yaptırım’ kartını masada tutarken, özellikle Suudi Arabistan ve Mısır Şam yönetimine ‘yeşil ışık’ yakmıyor.

5.03.2019Dünya
Pilot jesti

Pilot jesti

Pakistan, Hindistan ile gerginliğin düşürülmesi için çarşamba günü yakaladığı Hint pilotu iade edeceğini açıkladı. Pilot Varthaman, dün Hindistan sınırına götürülerek yetkililere teslim edildi. Uçağı vurulan pilotun ilkten Pakistan’a düştüğünü anlamadığı, yerel halk tarafından yakalanmadan önce gizli belgeleri yutarak yok ettiği öne sürüldü.

2.03.2019Dünya
ABD basını Trump-Kim zirvesinin aniden bitişini öne çıkardı

ABD basını Trump-Kim zirvesinin 'aniden bitişini' öne çıkardı

ABD basını, Başkan Donald Trump ile Kuzey Kore lideri Kim Jong-un arasında Vietnam'da gerçekleştirilen görüşmenin aniden bitmesi konusunda farklı değerlendirmeler yaptı.

28.02.2019Dünya
Trump, Vietnamda Kim Jong-unu ikna etmeye çalışacak

Trump, Vietnam'da Kim Jong-un'u ikna etmeye çalışacak

ABD Başkanı Donald Trump ve Kuzey Kore lideri Kim Jong-un arasında yarın başlayacak Vietnam zirvesinde Trump'ın temel amacı, nükleer silah ve füze programının dondurulması konusunda Pyongyang'ı ikna etmek olacak.

26.02.2019Dünya
Kömür zengininin eşi, Trump’ın BM elçisi adayı

Kömür zengininin eşi, Trump’ın BM elçisi adayı

ABD Başkanı Donald Trump, ABD’nin Kanada Büyükelçisi olan Kelly Knight Craft’ı (56) BM Daimi Temsilciliği’ne aday gösterdi. Craft, ülkenin en büyük kömür madencilerinden milyarder Joe Craft ile evli ve Cumhuriyetçi Parti’nin önemli bağışçıları arasında yer alıyor.

24.02.2019Dünya
Peş peşe flaş Suriye açıklamaları Önce Trump sonra Pentagon...

Peş peşe flaş Suriye açıklamaları! Önce Trump sonra Pentagon...

ABD Başkanı Donald Trump, "Diğer ortaklarımızla birlikte Suriye'de küçük bir grup askerimizi bırakabiliriz. Geri adım atmadım. Bunlar Suriye'deki insanlarımızın sadece küçük bir bölümünü oluşturuyor." ifadelerini kullandı. Pentagon, Suriye'nin kuzeydoğusunda güvenli bölge kurmak için uluslararası bir koalisyona destek vermek üzere birkaç yüz asker bırakacağını açıkladı. Öte yandan ABD'nin Suriye'den çekilme sürecine ilişkin tartışmalar sürerken, Washington yönetiminin, 200 kadarı Suriye'nin kuzeydoğusunda, 200 kadarı da güneydoğusundaki El Tanf bölgesinde olmak üzere yaklaşık 400 askerini bir süre daha Suriye'de bırakacağı iddia edildi.

22.02.2019Dünya
Trump’ın talebi reddedildi: Avrupa’dan tampon bölgeye asker yok

Trump’ın talebi reddedildi: Avrupa’dan tampon bölgeye asker yok

Amerikan Washington Post’un haberine göre, ABD Başkanı Trump’ın Suriye’nin kuzeyinde oluşturulması planlanan tampon bölgede Almanya, İngiltere ve Fransa ordusunun görev yapması girişimi üç ülke tarafından reddedildi.

22.02.2019Dünya
Koalisyon güçleri de Suriyeden çekilecek iddiası

"Koalisyon güçleri de Suriye'den çekilecek" iddiası

Suriye'den birliklerini geri çekme kararı aldığını duyuran ABD'nin Avrupalı müttefiklerine Suriye'deki boşluğu doldurmalarını talep ettiğini fakat Avrupa ülkelerinin bu talebi geri çevirdiği belirtildi.

21.02.2019Dünya
Dahil, Kaşıkçı üzerinden Veliaht Prensin diplomasi merdivenine tırmanıyor

Dahil, Kaşıkçı üzerinden Veliaht Prens'in diplomasi merdivenine tırmanıyor

Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman'a yakınlığıyla bilinen ve Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'yla adı gündeme gelen Turki ed-Dahil, Suudi Arabistan'ın Abu Dabi Büyükelçisi oldu.

15.02.2019Dünya
27 yıl sonra İsrailli ve arap siyasiler aynı zirvede

27 yıl sonra İsrailli ve arap siyasiler aynı zirvede

İran’ın çok sert tepkisini çeken, ABD’nin ön ayak olduğu Ortadoğu konferansı dün başladı. Aralarında Suudi Arabistan, Ürdün, Kuveyt gibi ülkelerin bakanlık düzeyinde yer aldığı toplantıya İsrail Başbakanı Netanyahu da katıldı. İsrail basını toplantının 1991’deki Madrid Zirvesi’nden beri İsrail’in Arap temsilcilerle bir araya geldiği ilk uluslararası etkinlik olduğuna dikkat çekti.

14.02.2019Dünya
Amerika bir cinayeti örtbas etmiyor

"Amerika bir cinayeti örtbas etmiyor"

ABD Dışişleri Bakanı Pompeo, Washington yönetiminin, Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayetinin örtbas edilmesine yardım ettiği yönündeki suçlamaları reddetti.

12.02.2019Dünya
Silah üreticileri Suudi Arabistanın kara listeye alınmasına karşı

Silah üreticileri Suudi Arabistan'ın 'kara liste'ye alınmasına karşı

Avrupa Birliği'nin (AB) silah üretici üyelerinin, terörün finansmanı ve kara para aklama ile mücadelede başarısız ülkeler listesine Suudi Arabistan'ın eklenmesine karşı çıktıkları belirtildi.

11.02.2019Dünya
Suudileri de suçladı

Suudileri de suçladı

Dünyanın en zengin adamı olan Jeff Bezos, ABD Başkanı Trump’a yakın olan National Enquirer’ın kendisine yönelik çıplak selfie şantajında Suudi Arabistan’ın da parmağı olabileceğini ima etti. Jeff Bezos, İstanbul’da öldürülen Cemal Kaşıkçı’nın köşe yazarlığı yaptığı ve cinayeti sürekli güncel tutan W.P. gazetesinin de sahibi. Suudi Bakan iddiayı reddetti.

10.02.2019Dünya
Rest geldi çatlak büyüyor... Yeni hamle yolda

Rest geldi çatlak büyüyor... Yeni hamle yolda!

ABD Başkanı Donald Trump, Cemal Kaşıkçı cinayetinden doğrudan Suudi Veliaht Prens'in sorumlu olup olmadığının "Magnitsky Yasası" kapsamında 120 gün içinde ortaya konmasını isteyen Senato talebine yanıt vermedi. Beyaz Saray'ın Senatoya herhangi bir yanıt vermemesi durumunda bazı senatörlerin yeni bir yasa tasarısıyla ABD'nin Suudi Arabistan'la ilişkileri, Yemen'deki savaş ve Kaşıkçı cinayeti konularını yasal düzlemde daha güçlü şekilde gündeme getirmeye hazırlandıkları ifade ediliyor.

9.02.2019Dünya
1 yıl önce kurşun emri

1 yıl önce kurşun emri

Suudi Arabistan’ın İstanbul Başkonsolosluğu’nda katledilen ve cesedi hâlâ bulunamayan gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayetinde oklar bir kez daha Veliaht Prens Muhammed bin Selman’a döndü. New York Times gazetesinin haberine göre cinayetten yaklaşık bir yıl önce Prens Selman, Kaşıkçı’nın ülkesine dönmemesi durumunda ‘kurşun’ kullanılması emrini verdi.

9.02.2019Dünya
Suudi Prens, Kaşıkçı cinayetine bir yıl önce karar vermiş

Suudi Prens, Kaşıkçı cinayetine bir yıl önce karar vermiş

The New York Times gazetesi, Muhammed bin Selman'ın, Kaşıkçı cinayetinden bir yıl önce Kaşıkçı'nın ülkesine dönmemesi durumunda ona karşı "kurşun" kullanılmasını söylediğini yazdı.

8.02.2019Dünya

Yazar Sonuçları

Washington-Ankara hattında son durum

ANKARA-Washington-Moskova hattında diplomatik trafik hızlı.

7.05.2019

Arıtılmış gerçekler

GAZETECİLİK her geçen gün yerini yazılımcılara bırakıyor.

6.03.2019