EKSTRA
MENÜ

Washington Post

Washington Post haberleri sayfasında güncel ve son dakika Washington Post hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 7.170 Washington Post haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Washington Post Haberleri

İnsanlar parça parça satılıyor Sosyal medyanın “kemik tüccarı”

İnsanlar parça parça satılıyor! Sosyal medyanın “kemik tüccarı”

ABD'de yaşayan 21 yaşındaki Jon Pichaya Ferry, kurduğu şirketle TikTok üzerinden insan kemiklerini satılığa çıkartıyor. Her paylaşımı milyonlarca kişi tarafından beğenilen Ferry, yaptığı işi ne kadar masum göstermeye çalışsa da ardındaki gerçek bir o kadar korkutucu. Hazırsanız, 21 yaşındaki gencin, masum bir girişim olarak gösterdiği bu ticaretin ardındaki ürperten gerçeklere bakalım...

18.10.2021Dünya
Facebookdan Metaverse atağı: 10 bin kişiyi işe alacaklar

Facebook'dan 'Metaverse' atağı: 10 bin kişiyi işe alacaklar!

Sosyal medya devi Facebook 'Metaverse'yi inşa etmek için AB'de 10 bin kişiyi işe alacağını açıkladı. Metaverse internetin sanal gerçeklik versiyonu olacak.

18.10.2021Dünya
Ötenaziyle ölmeyi seçti, son dakikada hayatta kalmasına karar verildi... Peki şimdi ne olacak

Ötenaziyle ölmeyi seçti, son dakikada hayatta kalmasına karar verildi... Peki şimdi ne olacak?

Tedavisi olmayan bir hastalığın pençesinde kıvranmaktansa ötenazi yoluyla hayatına son vermeyi seçti. Öleceği tarih belirlenince tüm hazırlıkları yaptı, telefon hattını bile iptal etti. Ancak bir sağlık kurulu son dakikada planları değiştirdi. Bu Martha Sepulveda'nın filmleri aratmayan hikayesi...

17.10.2021Dünya
Covid öğrenciler için kabus gibi geçti Peki ya öğretmenler Akıl sağlığımı kaybettim...

Covid öğrenciler için kabus gibi geçti! Peki ya öğretmenler? 'Akıl sağlığımı kaybettim...'

Covid-19 nedeniyle yaşanan kapanmalar ve Delta varyantının yarattığı tehdit, eğitim alanında ciddi bir belirsizliğe neden oluyor. Salgın döneminin getirdiği psikolojik ve sosyal sorunlarla boğuşan öğrenciler haklı olarak çok konuşuldu. Peki ya eğitimciler? İşte, yaklaşık 2 yıllık süreçte dünya genelindeki pek çok öğretmenin yaşadığı sorunlar…

17.10.2021Gündem
Türkler uzayı istilaya hazırlanıyor

Türkler uzayı istilaya hazırlanıyor

The Washington Post gazetesinin 1960 yılında “Türkler uzayı istilaya hazırlanıyor” başlığıyla haber yaptığı Bandırma Füze Kulübü beyazperdeye taşınıyor. Yapımcılığını Mustafa Uslu’nun üstlendiği filmin çekimlerine 25 Ekim’de başlanacak.

17.10.2021Magazin
Bilgisayar korsanlarından teknoloji şirketlerine karşı gerilla savaşı

Bilgisayar korsanlarından teknoloji şirketlerine karşı gerilla savaşı

Kendilerini “Hacktivist” olarak adlandıran internet korsanları büyük teknoloji firmalarına karşı adeta bir gerilla savaşı başlattı. Bu hafta içinde bir çok teknoloji devine peş peşe yapılan saldırılan internet'in en sıkı korunan sırlarını açığa çıkardı. Saldırılar sonrası birçok güvenlik uzmanı harekete geçmiş olsa da korsanların kimliklerini ve gerçek amaçlarını bulmak adeta imkansız.

8.10.2021Dünya
AK Parti Genel Başkan Danışmanı Prof. Dr. Aktaydan Cemal Kaşıkçı açıklaması: Türkiye konunun örtbas edilmesini engelledi

AK Parti Genel Başkan Danışmanı Prof. Dr. Aktay'dan Cemal Kaşıkçı açıklaması: Türkiye konunun örtbas edilmesini engelledi

AK Parti Genel Başkan Danışmanı Prof. Dr. Yasin Aktay, Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosluğunda cinayete kurban giden Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın, 3 yıl önce Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosluğunda katledilmesine ilişkin, "Türkiye, üzerine düşeni fazlasıyla yapmış ve bu konunun örtbas edilmesini engellemiştir, örtbas edilme yoluna gidilmesine karşı bütün verileri dünya kamuoyuyla paylaşmıştır." dedi.

7.10.2021Gündem
Linda Evangelistanın estetik isyanı: Öz nefret içindeyim... Uzmanlar ne diyor

Linda Evangelista'nın estetik isyanı: 'Öz nefret içindeyim...' Uzmanlar ne diyor?

90'ların top modellerinden Linda Evangelista'nın geçtiğimiz günlerde yaptığı bir sosyal medya paylaşımı, Türkiye'de de oldukça yaygın olan estetik bir müdahale yönetimini tüm dünyada gündeme taşıdı. Peki soğuk lipoliz hakkında uzmanlar ne diyor?

4.10.2021Dünya
ABD Dışişleri Bakanlığından Cemal Kaşıkçı açıklaması

ABD Dışişleri Bakanlığı'ndan Cemal Kaşıkçı açıklaması

ABD Dışişleri Bakanlığı, Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosluğunda cinayete kurban giden gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın ölümünün 3. yılında onun olağanüstü yaşamını ve mirasını saygıyla andıklarını bildirdi.

3.10.2021Dünya
Washington Posttan Cemal Kaşıkçının ölüm yıldönümünde çarpıcı makale: Adalet sağlanamadı

Washington Post'tan Cemal Kaşıkçı'nın ölüm yıldönümünde çarpıcı makale: 'Adalet sağlanamadı'

Washington Post (WP) yayın kurulu tarafından, Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosluğunda cinayete kurban giden gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın ölümünün 3. yılı nedeniyle yayımlanan makalede, "Kaşıkçı için adaletin sağlanamadığı" belirtildi. Makalede ayrıca Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman ve ABD Başkanı Joe Biden'a eleştiriler de yöneltildi.

2.10.2021Dünya
Cemal Kaşıkçı cinayetinin 3. yıl dönümü Hatice Cengizden açıklama

Cemal Kaşıkçı cinayetinin 3. yıl dönümü! Hatice Cengiz'den açıklama

Washington Post yazarı Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın evlilik işlemleri için 2 Ekim 2018'de girdiği Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosluğunda öldürülmesinin üzerinden 3 yıl geçti. Kaşıkçı'nın nişanlısı Hatice Cengiz, "Vefatının 3'üncü yıl dönümünde hala gerçekleşmeyen adaletin peşinde olmamız gerektiğini hatırlatmak istiyoruz. Bugün şahit olduğumuz bu durum gelecek açısından ciddi endişeler taşıyor. Hakkı ayakta tutmak için şartlar ne olursa olsun adaleti savunmak sadece benim değil, tüm siyasi sorumluların görevi" ifadelerini kullandı.

1.10.2021Gündem
R. Kellynin suçları bunca yıl nasıl cezasız kaldı Hepimiz fark ettik, kimse umursamadı çünkü...

R. Kelly'nin suçları bunca yıl nasıl cezasız kaldı? 'Hepimiz fark ettik, kimse umursamadı çünkü...'

Son 30 yılın en popüler şarkıcılarından biri olan ABD'li R. Kelly hakkında seks ticareti suçlamasıyla haftalardır devam eden dava hafta başında sonuçlandı ve Kelly onlarca genç kadın ve erkeğe yönelik cinsel istismardan suçlu bulundu. Peki geçmişi 90'lı yıllara kadar uzanan bu suçlar nasıl oldu da bugüne kadar cezalandırılmadı?

30.09.2021Dünya
ABDde Afganistan depremi General McKenzie: Taliban Kabili korumamızı istedi

ABD'de Afganistan depremi! General McKenzie: Taliban Kabil'i korumamızı istedi

ABD Merkez Kuvvetler (CENTCOM) Komutanı Orgeneral Kenneth McKenzie, Taliban'ın kendisine Afganistan'dan çekilme süreci tamamlanana kadar Kabil'in güvenliğinin Amerikan ordusu tarafından sağlanması teklifinde bulunduğunu söyledi.

29.09.2021Dünya
YouTubedan flaş koronavirüs kararı: Aşı karşıtı tüm videoları kaldırırlacak

YouTube'dan flaş koronavirüs kararı: Aşı karşıtı tüm videoları kaldırırlacak!

Son dakika haberine göre video paylaşım platformu YouTube koronavirüs salgınıyla ilgili çok önemli bir karara imza atmaya hazırlanıyor. Şirketin aldığı karara göre aşı karşıtı tüm içerikler yasaklanacak. Üstelik buna sadece Kovid-19 aşıları değil tüm aşılar dahil!

29.09.2021Dünya
GRAFİK | Yeni dünyanın teknolojik soğuk savaşı ABD mi önde Çin mi

GRAFİK | Yeni dünyanın teknolojik soğuk savaşı! ABD mi önde Çin mi?

Çin ve ABD arasındaki gerilim her geçen gün tırmanarak büyüyor. İki ülkenin askeri, iktisadi geriliminin kilit noktasında ise teknoloji rekabeti var. Bir tarafta, Tesla, Apple, Amazon ve Facebook ile küresel bir lider olduğu iddiasını taşıyan ABD, diğer tarafta ise Zeekr, Huawai, Alibaba ve TikTok ile bu liderliğe ağır darbeler indiren Çin var. Artan rekabet akıllara "Yeni bir soğuk savaşın içinde miyiz?" sorusunu getiriyor. Bu rekabette gelinen noktayı anlamak için 2014-2020 arasındaki verilere bakmak yetiyor

27.09.2021Teknoloji
Uğruna 14 yıllık yuvasını yıktığı aşkı Johnny Deppe pahalıya patladı: Hiçbirimiz güvende değiliz

Uğruna 14 yıllık yuvasını yıktığı aşkı Johnny Depp'e pahalıya patladı: Hiçbirimiz güvende değiliz!

Johnny Depp ile uğruna 14 yıllık iki çocuklu yuvasını dağıttığı eski Amber Heard arasındaki sular bir türlü durulmuyor. Son olarak geçen yıl Londra mahkemelerinde karşı karşıya gelen eski çift, uzaktan da olsa birbirlerini hedef alan eleştirilerini sürdürüyor.

23.09.2021Magazin
Ünlüler hayatlarının en zor deneyimini anlattı: Beni taciz edenin bebeğine annelik yapamazdım

Ünlüler hayatlarının en zor deneyimini anlattı: Beni taciz edenin bebeğine annelik yapamazdım

ABD'de son dönemin en çok tartışılan konularından biri Teksas eyaletinde çıkarılan kürtaj yasası. Bu yeni yasaya göre 6 haftayı geçmiş bir gebeliğe son veren ya da buna yardımcı olan herkes hakkında dava açılabilecek. Altı haftalık bu sürede birçok kadının hamileliğini fark etmesi zor olduğundan bu yasa ile eyalet sınırları içinde kürtaj yasaklanmış olacak.

23.09.2021Magazin
Ünlü oyuncu Uma Thurma hayatının en karanlık sırrını açıkladı: Hiç kimse isteyerek o masaya yatmaz

Ünlü oyuncu Uma Thurma hayatının en karanlık sırrını açıkladı: Hiç kimse isteyerek o masaya yatmaz

"Bunu açıklayarak kazanabileceğim hiçbir şey yok, hatta kaybedeceğim çok şey olabilir. Bu benim hayatımın en karanlık sırrı. Sizi temin ederim ki hiç kimse isteyerek o masaya yatmaz... " Bunlar, 20'li yaşlarının sonunda, kariyer basamaklarını yeni yeni tırmanmaya başladığı sırada hamile kalan ve bebeğini aldıran ünlü oyuncunun "yazılı itirafından" satırlar.

22.09.2021Magazin
Böylesi gerçekten görülmedi 10 yıllık jinekoloğu biyolojik babası çıktı

Böylesi 'gerçekten' görülmedi! 10 yıllık jinekoloğu biyolojik babası çıktı

Dünya basınında her gün "Bu kadarı da olmaz" dedirten haberlerle karşılaşıyoruz ama birazdan okuyacaklarınız gerçekten kanınızın donmasına neden olacak.

18.09.2021Dünya
‘Trump savaş açabilir’ diye Pekin’i aramış

‘Trump savaş açabilir’ diye Pekin’i aramış

Ünlü Amerikalı gazeteci Bob Woodward’ın yazdığı kitaba göre ABD Genelkurmay Başkanı Milley, eski Başkan Trump’ın başkanlığını uzatmak için Çin’e savaş açma ihtimaline karşı Çinli mevkidaşı Li ile Trump’ın bilgisi dışında görüşmüş.

16.09.2021Dünya
ABD Başkanı Bidendan Genelkurmay Başkanı Milleye destek

ABD Başkanı Biden'dan Genelkurmay Başkanı Milley'e destek

ABD Başkanı Joe Biden, Genelkurmay Başkanı Mark Milley'in Donald Trump'ın son döneminde Çin ile gizli görüşmeler yaptığı iddialarına ilişkin, "General Milley'e güvenim tamdır." yorumunu yaptı.

15.09.2021Dünya
Pentagonda gizli toplantı  Milleyden nükleer silah talimatı

Pentagon'da gizli toplantı! Milley'den 'nükleer silah' talimatı

ABD Genelkurmay Başkanı Mark Milley'in, Donald Trump'ın başkanlık koltuğunu bırakmamak için görevinin son haftalarında Çin'e savaş açabileceği endişesi konusunda iki kez Çin Genelkurmay Başkanı Li Zuocheng'e teminat verdiği iddia edildi. Milley'in ayrıca Pentagon'da gizli bir toplantı yaparak üst düzey yetkilileri Trump konusunda uyardığı belirtildi.

15.09.2021Dünya
Tek kelimeyle korkunç... Taliban böyle cezalandırıyor

Tek kelimeyle korkunç... Taliban böyle cezalandırıyor!

20 yıl sonra yeniden iktidarı ele geçiren Taliban'ın ülkedeki direnişin son noktası olan Pençşir'de halka gıda kontrolü uyguladığı ve sivillere yargısız infaz yaptığı belirtiliyor.

13.09.2021Dünya
Akıllı saatler sayesinde dikkat çekti… Kalp atış hızınız sağlığınız hakkında ne söylüyor

Akıllı saatler sayesinde dikkat çekti… Kalp atış hızınız sağlığınız hakkında ne söylüyor?

Akıllı saatlerin popülaritesinin artmasıyla birlikte, birçok kalp atış hızı gibi insan sağlık verilerini takip etmeye başladı. Hatta bu verilere bakıp doktorların kapısını çalanların sayısı da bir hayli arttı. Peki saatimizin ekranında gördüğümüz değerler bize ne anlatıyor? Konunun uzmanına sorduk...

12.09.2021Gündem
Facebooktan gözlük atağı: Yüzümüzü kameraya dönüştürecekler

Facebook'tan gözlük atağı: Yüzümüzü kameraya dönüştürecekler!

Facebook'un teknoloji yatırımları devam ediyor. Şirketin hamlesi tam da tüm dünya, sosyal medya sitelerinin ve yaptığımız paylaşımların 'özel hayatın gizliliği' konusunda yaratacağı sıkıntıları tartışırken geldi. 'Akıllı' gözlükler sayesinde artık tüm yüzümüz bir kameraya dönüşebilecek.

10.09.2021Dünya
26 Mayıs’tan beri Covid-19’dan kimse hayatını kaybetmedi… Peki İzlanda’nın sırrı ne

26 Mayıs’tan beri Covid-19’dan kimse hayatını kaybetmedi… Peki İzlanda’nın sırrı ne?

Pandeminin başından beri toplam 33 ölüm ile salgını çok başarılı bir şekilde yürüten İzlanda'da halkın %71'i çift doz aşılı. Ağustos ayında vaka sayıları hızla artan ülkede aşı karşıtları bunun aşılamanın başarısız olduğunun bir kanıtı olduğunu söyleseler de ülkede koronavirüsten ölen yok

4.09.2021Gündem
Clinton - Monica Lewinsky skandalı bir diziyle yeniden gündemde O sahneyi çıkarmak haksızlık olacaktı...

Clinton - Monica Lewinsky skandalı bir diziyle yeniden gündemde! 'O sahneyi çıkarmak haksızlık olacaktı...'

ABD'de 90'lı yılların en büyük siyasi olaylarından biri olan Clinton-Lewinsky skandalı, 23 yıl aradan sonra bir kez daha dünyanın gündeminde. Biz de arşivleri açıp "Ne olmuştu?" sorusuna yanıt ararken bugünkü tartışmaları da aktarmayı unutmadık. İşte 9 soruda Clinton-Lewinsky skandalı rehberi...

2.09.2021Dünya
Washington Posttan ABDnin Afganistandan tahliye sürecine ilişkin dikkat çeken yorum: Ahlaki felaket

Washington Post'tan ABD'nin Afganistan'dan tahliye sürecine ilişkin dikkat çeken yorum: 'Ahlaki felaket'

Washington Post gazetesi, ABD askerlerinin Afganistan'dan çıkarken hayati tehlikesi bulunan binlerce Afgan'ı geride bırakmasını "ahlaki bir felaket" olarak yorumlayarak sorumlunun Biden yönetimi olduğunu belirtti.

31.08.2021Dünya
ABD’ye niyet Uganda’ya kısmet

ABD’ye niyet Uganda’ya kısmet

ABD, Afganistan’dan 110 binden fazla insanı tahliye ettiğini duyurdu. Mültecilerin 55 bininin ABD’deki üslere götürüleceği, bir kısmının ise güvenlik kontrolünden geçirilene kadar Arnavutluk, Meksika, Kolombiya, Uganda ve Ruanda gibi 25 farklı ülkeye yerleştirildiği belirtildi.

29.08.2021Dünya
Uçaktan düşen Feda’nın hikâyesi

Uçaktan düşen Feda’nın hikâyesi

Washington Post gazetesi, 16 Ağustos‘ta Kabil’den kalkan ABD uçağından düşerek ölen Feda Muhammed’in hikâyesine ulaştı.

28.08.2021Dünya
Tiktok ilk kez dur dedi Kemik kıran eğlence... Merdivenden düşmekten daha beter..

Tiktok ilk kez dur dedi! Kemik kıran eğlence... 'Merdivenden düşmekten daha beter..'

Dünyanın en çok kullanılan mobil uygulamalardan biri olan TikTok özellikle gençler tarafından kullanılıyor. Platformda sürekli yenisi gelen meydan okumalardan sonuncusuna ilk kez Tiktok da müdahale etti. Peki bu challenge'lar neden popüler oluyor ve nasıl zararlar verebilirler? Uzmanlar anlattı...

27.08.2021Gündem
Taliban ile pazarlık: CIA Başkanı Kabil’e gitti

Taliban ile pazarlık: CIA Başkanı Kabil’e gitti

Kabil’in Taliban’ın eline geçmesinden bu yana ABD ile örgüt arasında yüz yüze en üst düzey temas gerçekleşti. Washington Post gazetesi, CIA Başkanı William Burns’ün, Taliban’ın siyasi büro şefi Molla Abdulgani Birader ile önceki gün Kabil’de bir araya geldiğini yazdı.

25.08.2021Dünya
Son dakika: Film gibi operasyon... ABDli muhabir Kabilden böyle kurtarıldı

Son dakika: Film gibi operasyon... ABD'li muhabir Kabil'den böyle kurtarıldı!

Afganistan'ın başkenti Kabil'de mahsur kalan ABD'li muhabir, filmleri aratmayacak bir operasyon ile kurtarıldı. Washington Post muhabiri yaşadıklarını ilk defa anlattı.

23.08.2021Dünya
Terörist Bin Ladinden Biden kehaneti 11 yıl sonra yeniden gündeme geldi

Terörist Bin Ladin'den 'Biden' kehaneti! 11 yıl sonra yeniden gündeme geldi

Dünya Afganistan'dan gelen gelişmelere kilitlenmiş durumda. Her gün yeni bir flaş gelişmenin yaşandığı ülke ile ilgili İngiliz Daily Mail gazetesi çok konuşulacak bir habere imza attı. 'Bin Ladin, El Kaide'nin Biden'a suikast düzenlemeye çalışmasını yasakladı' başlıklı haberde terör örgütü liderinin Biden'ın yetersiz bir başkan olacağı ve ülkeyi krize sokacağını beklediğine inandığı iddiasına yer verildi.

22.08.2021Dünya
14 gün arayla Covide yenildiler... Ölmeden son isteği Çocuklarım aşılansın oldu

14 gün arayla Covid'e yenildiler... Ölmeden son isteği 'Çocuklarım aşılansın' oldu

Dünyanın dört bir yanından Covid-19 aşısını reddeden ve ardından trajik bir biçimde yaşamını yitiren insanların haberleri gelmeye devam ediyor. Bu kez virüs bir ailenin hem annesini hem babasını iki hafta arayla hayattan kopardı. Annenin ölüm döşeğindeki son dileği dört çocuğunun aşılanmasıydı...

21.08.2021Dünya
IMF, Afganistan’ın fon kaynaklarına erişimini engelledi

IMF, Afganistan’ın fon kaynaklarına erişimini engelledi

Uluslararası Para Fonu (IMF), Afganistan’ın özel çekme hakkı (SDR) olarak adlandırılan rezerv para birimi ile diğer IMF kaynaklarına erişemeyeceğini duyurdu.

20.08.2021Ekonomi
IMFden Afganistan kararı

IMF'den Afganistan kararı

Uluslararası Para Fonu (IMF), Afganistan'ın özel çekme hakkı (SDR) olarak adlandırılan rezerv para birimi ile diğer IMF kaynaklarına erişemeyeceğini duyurdu.

19.08.2021Ekonomi
Taliban’ın siyasi lideri Afganistan’a geri döndü

Taliban’ın siyasi lideri Afganistan’a geri döndü

Taliban’ın dini lideri Akhunzade’den sonra örgütün ikinci ismi ve siyasi lideri olarak bilinen Molla Abdul Gani Birader, 10 yıl aranın ardından Afganistan’a döndü. Birader, Doha’daki müzakarelerde Taliban’ın kazanımlarının arkasındaki isim olarak öne çıkıyor.

19.08.2021Dünya
ABD Başkanı Joe Bidena kötü haber Başkanlık koltuğuna oturduğundan beri ilk kez...

ABD Başkanı Joe Biden'a kötü haber! Başkanlık koltuğuna oturduğundan beri ilk kez...

ABD'de yapılan kamuoyu yoklamaları, ABD Başkanı Joe Biden'a destek oranının ilk kez bu hafta yüzde 50'nin altına gerilediğini gösterdi. Biden ayrıca, Afganistan'dan askeri birliklerin çekilmesi sırasında oluşan görüntülerle ilgili birçok tepkiyle karşılaşırken, bu ülkeden çekilme yöntemiyle ilgili de Temsilciler Meclisi'nde oldukça az bir destek bulabildi.

18.08.2021Dünya
ABDden flaş hamle Afgan hükümetinin varlıkları donduruldu

ABD'den flaş hamle! Afgan hükümetinin varlıkları donduruldu

ABD Hazine Bakanlığının, Afganistan'ın ABD bankalarında tuttuğu ulusal rezervlerini dondurduğu bildirildi.

18.08.2021Ekonomi
Biden yönetimi, Afgan hükümetinin ABD bankalarındaki rezervlerini dondurdu

Biden yönetimi, Afgan hükümetinin ABD bankalarındaki rezervlerini dondurdu

ABD Hazine Bakanlığı'nın, Afganistan'ın ABD bankalarında tuttuğu ulusal rezervlerini dondurduğu bildirildi.

17.08.2021Dünya
Afganistanlı kadınları nasıl bir gelecek bekliyor Bize ne olacağına dair fikrimiz yok

Afganistanlı kadınları nasıl bir gelecek bekliyor? 'Bize ne olacağına dair fikrimiz yok'

Taliban'ın Afganistan'da yönetimi yeniden ele geçirmesiyle milyonlarca Afganistanlıda, özellikle de kadınlarda "20 yıl öncesine döner miyiz?" korkusu doğdu. Peki bir önceki Taliban iktidarında Afganistan nasıl bir yerdi? Afganistanlı kadınları neler bekliyor? Arşivden fotoğraflar eşliğinde geçmişte geleceğin izini sürdük...

17.08.2021Dünya
Herkes bunu konuşuyor Talibanın Afganistanda yönetimi ele geçirmesi dünya basınında

Herkes bunu konuşuyor! Taliban'ın Afganistan'da yönetimi ele geçirmesi dünya basınında

ABD başta olmak üzere NATO ve diğer batılı güçlerin terk ettiği Afganistan'da Taliban son derece hızlı bir şekilde ülkeyi ele geçirdi ve son olarak Kabil'e giren Taliban güçleri ülke yönetimi devraldığını ilan etti. Tüm dünya Afganistan'da yaşanan gelişmeleri konuşurken dünya basını da Kabil'de yaşanan gelişmeleri manşetlerine böyle taşıdı...

17.08.2021Dünya
Taliban Kabil’in dış mahallelerinde

Taliban Kabil’in dış mahallelerinde

Geçen hafta saldırılarına başlayan Taliban, kısa süre içinde Afganistan’ın büyük kısmını ele geçirdi. Dış mahallelerine vardığı başkent Kabil haricindeki tüm büyük kentlerde hâkimiyeti sağlayan örgüt, Afganistan’ın kontrolünü fiilen ele almış durumda. Cumhurbaşkanı Gani’nin de ABD elçiliğine sığındığına dair söylentiler yayıldı.

15.08.2021Dünya

Yazar Sonuçları

Portre ustası

Sevgili okurlar... Bu hafta sizleri, portre fotoğrafçılığının usta isimlerinden biri olan Barış Acarlı ile tanıştırmak istiyorum.

12.10.2021

Fotoğraf stüdyosundan çıktı haber peşinde 60 ülke gördü

Sevgili okurlar... Bu hafta sizleri başarılı bir gazeteci ile tanıştırmak istiyorum: “İhlas Haber Ajansı(İHA) muhabiri Derya Yetim.”

21.09.2021

Afganistan’dan çekilen ABD, Suriyeli Kürtlere “Bölgede kalacağız” güvencesini veriyor

ABD’nin Afganistan’dan kaotik bir şekilde çıkmasının yol açtığı büyük sarsıntı Biden yönetiminin güvenilirliği üzerinde önemli bir tartışmayı başlattı.

4.09.2021

Grafiti ile başlayan fotoğraf aşkı

Sevgili okurlar... Ülke olarak son dönemde birçok afet yaşadık. Foto muhabiri meslektaşlarım tüm bu sıcak olaylara yakından tanıklık etti, bir olaydan diğerine koştu. Bu isimlerden biri de İhlas Haber Ajansı(İHA) Foto Muhabiri İsmail Coşkun’du.

31.08.2021

Aman Allahım bu heyet bu insanı mı başkan seçti

Doğu Perinçek’in “Amerika Taliban’ı eşek gibi tanıyacak” dediği gün Amerika’da çok ilginç bir şey oldu.

28.08.2021

O davulcu öldüğünde niye bizim davulcuyu hatırladım

THE Rolling Stones’un davulcusu Charlie Watts’ın ölüm haberini önceki akşam Akyaka’da “Halil’in Yeri”nde yemek yerken aldım.

26.08.2021