MENÜ

Tübitak

Tübitak ile ilgili tüm haberleri, son dakika Tübitak haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Tübitak haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 6.057 Tübitak haberi bulunmuştur.

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu, kısaca TÜBİTAK, Türkiye'de bilim ve teknolojiyi teşvik etme, yönlendirme ve popülerleştirmeyi amaçlayan, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nın "ilgili" kuruluşlarından olup özel hukuk hükümlerine bağımlıdır.

1963'te Cemal Gürsel tarafından hükümete danışmanlık yapılması ve milli bilim politikasına rehberlik edilmesi amaçlarıyla kurulduğunda "Türkiye Bilim Teknik ve Araştırma Kurumu" diye bilinirken, sonradan adı "Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu" olarak değiştirilmiş ve uzun süre bu adla anılmıştır. Bu arada 1993 yılından itibaren Popüler Bilim Kitapları basılmaya başlanmıştır. Ardından "teknik" yerine "teknolojik" kelimesinin kullanılması ile 2005 yılında kurumun adı son halini almıştır.

DEVAMI

Tübitak Haberleri

25’inci yıla özel 50 bin TL’lik yarışma

25’inci yıla özel 50 bin TL’lik yarışma

Düşünme ve problem çözme becerilerini arttırmak amacıyla Türkiye Zeka Vakfı tarafından her yıl düzenlenen ‘Türkiye Zeka Oyunları Yarışması OYUN 2020’ 25 yaşında.

17.01.2020Eğitim
Yapay zekâ ‘terminatör’ değil

Yapay zekâ ‘terminatör’ değil

Boğaziçi Üniversitesi’nde bu dönem yeni bir ders başladı: “Her şeyi yapay zekâ ile nasıl üretebiliriz?”

14.01.2020Gündem
Vakıflarda kontenjan sevinci

Vakıflarda kontenjan sevinci

Yükseköğretim Kurulu’nun (YÖK) vakıf üniversiteleri kontenjan sınırını artı 5 olarak sınırlamasının ardından konu salı günü Ankara’da düzenlenen Türkiye Yükseköğretim Sektör Meclis Toplantısı’nda gündeme geldi.

11.01.2020Eğitim
TÜBİTAKtan Kanal İstanbul açıklaması

TÜBİTAK'tan Kanal İstanbul açıklaması

TÜBİTAK Marmara Araştırma Merkezi (MAM), bazı basın yayın organlarında yer alan "TÜBİTAK, Kanal İstanbul'a karşı" şeklindeki haberlerin gerçeği yansıtmadığını duyurdu.

11.01.2020Ekonomi
Kanal İstanbul buluşması

Kanal İstanbul buluşması

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Kanal İstanbul Çalıştayı, CHP Lideri Kılıçdaroğlu, İYİ Parti Lideri Akşener ve İBB Başkanı İmamoğlu’nu bir araya getirdi. Kılıçdaroğlu projeyle ilgili “Yaptırmayacağız, iktidarımızda bir kuruş vermeyeceğiz” sözlerini tekrarladı.

11.01.2020Gündem
TÜBİTAKtan Kılıçdaroğluna yazılı açıklama ile yanıt

TÜBİTAK'tan Kılıçdaroğlu'na yazılı açıklama ile yanıt

TÜBİTAK, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun Kanal İstanbul ÇED Raporu ile ilgili açıklamalarına yazılı yanıt verdi.

10.01.2020Gündem
Antarktikadan getirilen iki bitki türünün DNAsı inceleniyor

Antarktika'dan getirilen iki bitki türünün DNA'sı inceleniyor

Türkiye'nin 3. Ulusal Antarktika Bilim Seferi kapsamında, 8 farklı lokasyonda örneklenen 2 bitki türünün genom büyüklükleri ve DNA incelemesi yapılarak bitkilerin özellikleri ve çeşitlilikleri belirlenecek.

10.01.2020Teknoloji
Yerli bakteriler doktor öğretim üyesine İngiliz Kraliyet Ödülü getirdi

"Yerli bakteriler" doktor öğretim üyesine İngiliz Kraliyet Ödülü getirdi

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Seyrani Ziraat Fakültesi Tarla Bitkileri Bölümü Dr. Öğretim Üyesi Aziz Şatana, TÜBİTAK tarafından 5 bin 600 proje arasından seçilen "Topraktan Rizobakterilerin İzole Edilmesi ve Şeker Pancarı Üretiminde Kullanılması Projesi"nin, İngiliz Kraliyet Mühendislik Akademisi ve Newton Fonu tarafından ödül ve bursa layık görüldüğünü bildirdi.

9.01.2020Teknoloji
Türk bilim insanı kapsül robotlara biyopsi yaptıracak

Türk bilim insanı kapsül robotlara biyopsi yaptıracak

TÜBİTAK 2232 Uluslararası Lider Araştırmacılar Programı ile Boğaziçi Üniversitesi’nde araştırmalarını sürdürme kararı alan Türk bilim insanı Dr. Mehmet Turan mide, ince bağırsak ve kalın bağırsak gibi ulaşılması zor organlarda akıllı kapsül robotlar kullanılarak hastalıkların teşhisini çok daha erken ve kolay bir şekilde gerçekleştirebilen, istenen yerlere ilaç enjekte edip biyopsi yapabilen akıllı robotları hayata geçirmek üzere yeni bir projeye başladı.

9.01.2020Teknoloji
TÜBİTAK MAM ve SAHA İstanbul yüksek teknolojide iş birliği yapıyor

TÜBİTAK MAM ve SAHA İstanbul yüksek teknolojide iş birliği yapıyor

SAHA İstanbul ve TÜBİTAK MAM Türkiye’nin teknolojik gelişimine katkı sağlayacak, stratejik öneme sahip bir çalıştay gerçekleştirdi.

6.01.2020Teknoloji
TÜBİTAK Sanayi Doktora Programı başvuruları sonuçlandı

TÜBİTAK Sanayi Doktora Programı başvuruları sonuçlandı

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank "Sanayide araştırmacı istihdamını teşvik için başlattığımız program yoğun ilgi gördü. Programa başvuran firma sayısı yüzde 147 arttı" dedi.

3.01.2020Ekonomi
TÜBİTAKtan yıl boyunca bilim ve teknoloji ekosistemine destek

TÜBİTAK'tan yıl boyunca bilim ve teknoloji ekosistemine destek

Kurum tarafından bu yıl savunmadan uzaya, kutup çalışmalarından astronomiye her alanda atılımlar yapılırken yürütülen programlar çerçevesinde de projeler desteklendi.

2.01.2020Teknoloji
ÖSYM eski Başkanı Ali Demir’e FETÖ davası... 18 yıl 6 ay hapsi istendi

ÖSYM eski Başkanı Ali Demir’e FETÖ davası... 18 yıl 6 ay hapsi istendi

ANKARA Cumhuriyet Başsavcılığınca, ÖSYM eski Başkanı Ali Demir hakkında ’silahlı terör örgütü üyeliği’ ve ’zincirleme şekilde görevi kötüye kullanma’ suçlarından 18 yıl 6 aya kadar hapis istemiyle dava açıldı.

30.12.2019Gündem
Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurdu: 81 ilde kurulacak...

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurdu: 81 ilde kurulacak...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde TÜBİTAK ve TÜBA Bilim Ödülleri Töreni'nde konuştu. Erdoğan konuşmasında tanıtımı yapılan yerli ve milli otomobil ile ilgili de önemli açıklamalar yaparken dikkat çeken bir de duyuruda bulundu. Erdoğan "Türkiye’nin 2020 yılında AB’ye ödeyeceği 80 milyon Euro katkı payı kendi bilim adamlarımız için kullanılacak. Önümüzdeki sene 81 ilde dene-yap teknoloji atölyesi kurulacak" dedi.

30.12.2019Gündem
Otellere çevre etiketi zorunluluğu

Otellere çevre etiketi zorunluluğu

ÇEVRE ve Şehircilik Bakanlığı ile TÜBİTAK Marmara Araştırma Merkezi arasında yürütülen Türkiye Çevre Etiket Sistemi Projesi kapsamında, turistik konaklama tesisleri için uymaları zorunlu ve isteğe bağlı çevre etiketi kriterleri oluşturuldu. Zorunlu kriterler arasında enerji ve su tasarrufu, atıkların geri kazandırılması gibi maddeler var.

26.12.2019Ekonomi
TÜBİTAK BİLGEM ile TUSAŞ arasında MMU testleri için sözleşme imzalandı

TÜBİTAK BİLGEM ile TUSAŞ arasında MMU testleri için sözleşme imzalandı

TÜBİTAK Bilişim ve Bilgi Güvenliği İleri Teknolojiler Araştırma Merkezi (BİLGEM) ile Türk Havacılık ve Uzay Sanayii AŞ (TUSAŞ) arasında, Milli Muharip Uçak (MMU) Projesi kapsamında üretilecek uçakların radar kesit alanı (RKA) ölçümünün yapılabileceği bir test merkezinin kurulmasına ilişkin sözleşme imzalandı.

26.12.2019Teknoloji
TUSAŞ ve TÜBİTAK BİLGEMden Milli Muharip Uçağı için sözleşme

TUSAŞ ve TÜBİTAK BİLGEM'den Milli Muharip Uçağı için sözleşme

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) ile TÜBİTAK BİLGEM arasında Milli Muharip Uçağı (MMU) Sözleşmesi kapsamında yakın alan test tesisi için sözleşme imzalandı. Sözleşme ile Milli Muharip Uçağı'nın radar kesit alanı tesisi TUSAŞ yerleşkesinde kurulacak ve uçağın testleri burada gerçekleştirilecek.

26.12.2019Ekonomi
Gelibolu Tarihi Sualtı Parkı kuruluyor

Gelibolu Tarihi Sualtı Parkı kuruluyor

Çanakkale Savaşları'nın yaşandığı Tarihi Gelibolu Yarımadası'nda, 104 yıl önce batan yabancı savaş gemilerinin envanteri oluşturulmasıyla ortaya çıkacak 'Gelibolu Tarihi Sualtı Parkı', 1'inci Dünya Savaşı temalı ilk sualtı parkı olacak ve dalış turizmine açılacak. Proje kapsamında, 105 yıl önce Seddülbahir Kalesi açıklarında batırılan savaş gemisi İngiliz Zırhlısı 'HMS Majestic'in dalışa açılması bekleniyor.

25.12.2019Seyahat
Son dakika haberi... Kritik FETÖ operasyonları: 131 gözaltı kararı

Son dakika haberi... Kritik FETÖ operasyonları: 131 gözaltı kararı

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, FETÖ’ye yönelik gerçekleştirilen 6 farklı operasyonda 54’ü asker, 47’si kamu görevlisi, 30’u sivil/özel sektör çalışanı olmak üzere toplam 131 şüpheli hakkında gözaltı kararı verdi.

25.12.2019Gündem
Son dakika... TÜBİTAKta FETÖ operasyonu: Gözaltılar var

Son dakika... TÜBİTAK'ta FETÖ operasyonu: Gözaltılar var

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumundaki (TÜBİTAK) yapılanmasına ilişkin soruşturma kapsamında 5'i aktif görevde 19 kişi hakkında gözaltı kararı çıkarıldı.

25.12.2019Gündem
Hava Kuvvetleri Komutanlığındaki FETÖ operasyonu

Hava Kuvvetleri Komutanlığındaki FETÖ operasyonu

Hava Kuvvetleri Komutanlığındaki FETÖ yapılanmasına yönelik soruşturmada haklarında gözaltı kararı verilen 11 şüpheliden 10'u yakalandı.

25.12.2019Gündem

TÜBİTAK 10 personel alacak

TÜBİTAK, çeşitli birimlerinde istihdam edilmek üzere toplam 10 personel alımı gerçekleştirecek.

23.12.2019Teknoloji
Milli işletim sistemi Pardusun okullardaki etkileşimi artıyor

Milli işletim sistemi Pardus'un okullardaki etkileşimi artıyor

Milli işletim sistemi Pardus'un, öğretmenlerin ders anlatırken ihtiyaç duyacağı tüm gereklilikler düşünülerek geliştirilen etkileşimli tahta arayüzünü kullanan derslik sayısı Türkiye genelinde 35 bine ulaştı.

23.12.2019Teknoloji
Yarın bir heyeti Moskovaya gönderiyoruz dedi ve ekledi: Neticeye göre adım atacağız

'Yarın bir heyeti Moskova'ya gönderiyoruz' dedi ve ekledi: Neticeye göre adım atacağız

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İlim Yayma Ödül Töreni'nde konuştu. Erdoğan, "Rusya nezdinde, saldırıların (İdlib) son bulması için gereken her türlü çabayı gösteriyoruz, göstermeyi de sürdüreceğiz. Yarın bir heyeti Moskova'ya gönderiyoruz, görüşmeleri yapacaklar. Alınacak neticeye göre biz de atacağımız adımları belirleyeceğiz." ifadelerini kullandı.

22.12.2019Gündem
Simit Sarayının patronu açıkladı Borç 500 milyon dolar mı

Simit Sarayı'nın patronu açıkladı! Borç 500 milyon dolar mı?

Simit Sarayı Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Kavukcu, şirketin 500 milyon dolar borcu olmadığını ve kullanılan kredilerin yüzde 80'inin özel bankalardan sağlandığını söyledi.

18.12.2019Ekonomi
TÜBİTAK personel alacak Başvuru şartları neler

TÜBİTAK personel alacak! Başvuru şartları neler?

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) 52 personel alacak. Resmi Gazete'de yayımlanan ilana göre, alım yapılacak birimlerin yanı sıra başvuru şartları ve tarihler de netleşti. Peki, TÜBİTAK personel alımı başvuru şartları neler?

16.12.2019Gündem
Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ile TÜBİTAK personel alacak

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ile TÜBİTAK personel alacak

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı 3, Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) 52 personel alacak.

16.12.2019Ekonomi
Toplumu bilimle buluşturan desteklere yoğun ilgi

Toplumu bilimle buluşturan desteklere yoğun ilgi

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumunca toplumu bilimle buluşturmak ve teknoloji kültürünü geliştirmek amacıyla uygulamaya konulan destek programlarına ilgi giderek artıyor.

16.12.2019Teknoloji
Bakan  Varanktan TÜBİTAK SAGEye başvuru çağrısı

Bakan Varank'tan TÜBİTAK SAGE'ye başvuru çağrısı

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank, son sınıf lisans öğrencilerini, kısmi süreli aday araştırmacı istihdam edecek TÜBİTAK SAGE'ye başvurmaya çağırdı.

16.12.2019Teknoloji
Bakan Varanktan istihdam duyurusu

Bakan Varank'tan istihdam duyurusu

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, son sınıf lisans öğrencilerini, kısmi süreli aday araştırmacı istihdam edecek TÜBİTAK SAGE'ye başvurmaya çağırdı.

15.12.2019 Ekonomi
Toplumu bilimle buluşturan desteklere yoğun ilgi

Toplumu bilimle buluşturan desteklere yoğun ilgi

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumunca (TÜBİTAK), toplumu bilimle buluşturmak ve teknoloji kültürünü geliştirmek amacıyla uygulamaya konulan destek programlarına ilgi giderek artıyor.

13.12.2019Teknoloji
TÜBİTAKa 51 personel alınacak Başvuru şartları neler

TÜBİTAK'a 51 personel alınacak! Başvuru şartları neler?

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) Başkanlığınca 51 personel istihdam edilecek. Söz konusu ilanın yayımlanmasının ardından, başvuru şartları ve diğer ayrıntıları merak konusu oldu. Peki, TÜBİTAK personel alımı başvuru şartları neler?

12.12.2019Gündem
Türk şirketinden 130 ülkeye çelik profil ihracatı

Türk şirketinden 130 ülkeye çelik profil ihracatı

Demir çelik sektörünün yoğunlaştığı Aliağa'da çelik profil üreten bir firma, özellikle enerji nakil hatlarındaki kulelerin yapımında kullanılan köşebentlerle dünya pazarından yüzde 2,5 pay alıyor.

11.12.2019Ekonomi
100 ülkeye fabrika kurdu

100 ülkeye fabrika kurdu

Temelleri 1954 yılında Çorum’da atılan Alapala Grup, 65 yılda 100’den fazla ülkede 600’den fazla anahtar teslimi un fabrikaları kurdu, dünyanın birçok ülkesine makine ihracatı gerçekleştirdi. Geçen yıl 388 milyon lira ciroya ulaşan Alapala Grup, hem tesis kurulumu hem de makine ve yedek parça satışıyla 5 yılda 2 kat büyüme hedefliyor.

10.12.2019Ekonomi
Yol çizgi boyalarının ömrü grafen teknolojisiyle artacak

Yol çizgi boyalarının ömrü grafen teknolojisiyle artacak

Gebze Teknik Üniversitesi (GTÜ) Teknoloji Transfer Ofisi'nde faaliyet gösteren bir firma tarafından çevre dostu su bazlı yol çizgi boyalarının kullanım ömrünü 3 katına çıkaran grafen takviyeli boya geliştirildi.

9.12.2019Teknoloji
Yapay zeka ile parfüm üretip giysi tasarlıyor

Yapay zeka ile parfüm üretip giysi tasarlıyor

Amerika'daki MIT'deki çalışmalarıyla ilgili Türkiye'de eğitim veren Pınar Yanardağ, yapay zeka teknolojisiyle topladığı veriler üzerinden elbise tasarlıyor, yeni bir parfüm üretiyor, çay tarifi veriyor.

9.12.2019Teknoloji
TÜBİTAK’ta 866 yabancı araştırmacı

TÜBİTAK’ta 866 yabancı araştırmacı

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, 2017 ve 2019 yılları arasında TÜBİTAK bünyesinde yürütülen projelerde toplam 866 yabancı araştırmacının görev aldığını kaydetti.

9.12.2019Ekonomi
FETÖnün TÜBİTAK yapılanmasına operasyon: 9 gözaltı

FETÖ'nün TÜBİTAK yapılanmasına operasyon: 9 gözaltı

Kocaeli'nde FETÖ/PDY'nin 'TÜBİTAK'ın Gebze yerleşkesi yapılanması'na yönelik yürütülen soruşturmada 9 eski kurum çalışanı gözaltına alındı.

4.12.2019Gündem
TÜBİTAK’tan ‘mucize’ yoğurt

TÜBİTAK’tan ‘mucize’ yoğurt

TÜBİTAK Anadolu’nun tüm köylerinden örnekler toplayarak yeni bir yoğurt üretti. Çalışmalar sonucunda raf ömrü 3 aya çıkan yoğurt gemi ve fırkateynlerde sivil ve askeri ihtiyaçlar için de kullanılabilecek.

3.12.2019Ekonomi
Bilim ve teknolojiyi TÜBİTAK Başkanı’ndan dinlediler

Bilim ve teknolojiyi TÜBİTAK Başkanı’ndan dinlediler

TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal doğduğu mahallede öğrencilere bilim ve teknolojiyi anlattı. Prof. Dr. Mandal öğrencilere, "Popüler teknolojiler her zaman dönüştürücü etki yapmıyor. Dünyada yapay zeka popüler görülürken, akıllı enerji şebekelerinin dönüştürücü etki yapacağı belirtiliyor" dedi.

2.12.2019Eğitim
Akademisyenlerden medyaya ‘engelsiz erişim için çeviri’ daveti

Akademisyenlerden medyaya ‘engelsiz erişim için çeviri’ daveti

Türkiye'deki üniversitelerin mütercim-tercümanlık bölümünde görev yapan bir grup öğretim üyesi, RTÜK'ün ‘kanallarda engelsiz erişim’ düzenlemesinin ardından medyada daha fazla içeriğin sağır, işitme ve görme engelliler için çevrilmesi amacıyla işbirliği yaptı.

30.11.2019Eğitim
Sarayköyde TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı ve Sergisi ilgi gördü

Sarayköy'de TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı ve Sergisi ilgi gördü

Sarayköy Tosunlar Ortaokulunda "TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı ve Sergisi" açıldı.

29.11.2019Teknoloji
TÜBİTAK geliştirdi Yosundan tatlı, diyabetik un

TÜBİTAK geliştirdi! Yosundan tatlı, diyabetik un

TÜBİTAK, sağlıklı gıda üretimine de geliştirdiği ürünlerle önemli katkılar veriyor. Obeziteyle mücadele için önemli olan diyabetik un ve yosundan tatlılar onların arasında...

27.11.2019Gündem
TÜBİTAKtan şekersiz çikolata

TÜBİTAK'tan şekersiz çikolata

TÜBİTAK, sağlıklı gıda üretimine de geliştirdiği ürünlerle önemli katkılar veriyor. Obeziteyle mücadele için önemli olan diyabetik un ve yosundan tatlılar onların arasında. Bu un bilinen unlardan değil; diyabetik un. Diyabetik özelliğini verense TÜBİTAK Marmara Araştırma Merkezi'nin bir yıl önce geliştirdiği dirençli nişastayla sağlandı. Bağırsak sağlığını olumlu yönde etkilediği için obezite ve diyabet hastalıklarıyla mücadeleye yardımcı oluyor.

27.11.2019Haber
Bakan açıkladı Yerli otomobil nerede üretilecek

Bakan açıkladı! Yerli otomobil nerede üretilecek?

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ""(Yerli otomobil) Üretim tesisiyle ilgili birkaç alternatif üzerinde çalışıyorlar" dedi.

27.11.2019Ekonomi
Son dakika... Bakan Varank açıkladı: Prototip 2023te raylarda olacak

Son dakika... Bakan Varank açıkladı: Prototip 2023'te raylarda olacak

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank "Milli Yüksek Hızlı Tren Projesi kapsamında ilk prototipi 2023 yılında raylarla buluşturacağız." dedi.

26.11.2019Ekonomi
TÜBİTAK yetkilileri Tekirdağda PARDUS eğitimi verdi

TÜBİTAK yetkilileri Tekirdağ'da "PARDUS" eğitimi verdi

Süleymanpaşa ilçesinde TÜBİTAK yetkilileri tarafından okul yöneticilerine ve öğretmenlere milli işletim sistemi PARDUS ile ilgili eğitim verildi.

26.11.2019Teknoloji
Sınai mülkiyet ve patent seferberliği

Sınai mülkiyet ve patent seferberliği

Türkiye, ileri ve yeni teknolojilere yönelik atılım stratejilerine paralel olarak, sınai mülkiyet ve patentli üretimi artırmak amacıyla toplumda farkındalığı güçlendirecek uygulamaları hayata geçiriyor.

25.11.2019Teknoloji
TÜBİTAK, popüler bilim dergileri için satış ihalesi açtı

TÜBİTAK, popüler bilim dergileri için satış ihalesi açtı

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK), Bilim ve Teknik, Bilim Çocuk ve Meraklı Minik dergilerinin bayilerce okura ulaştırılması için satış ihalesi açtı.

24.11.2019Teknoloji

Yazar Sonuçları

Vakıflarda kontenjan sevinci

Yükseköğretim Kurulu’nun (YÖK) vakıf üniversiteleri kontenjan sınırını artı 5 olarak sınırlamasının ardından konu salı günü Ankara’da düzenlenen Türkiye Yükseköğretim Sektör Meclis Toplantısı’nda gündeme geldi.

11.01.2020