MENÜ

Kızamık Aşısı

Kızamık Aşısı ile ilgili tüm haberleri, son dakika Kızamık Aşısı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Kızamık Aşısı haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 379 Kızamık Aşısı haberi bulunmuştur.

Kızamık Aşısı Haberleri

Sınırdan dumanlar yükseliyor

Sınırdan dumanlar yükseliyor

ŞANLIURFA’nın Suruç İlçesi’nin Mürşitpınar Mahallesi’nin karşısında, Suriye’nin Halep kentine bağlı Kobani ilçesini ile geçirmek isteyen IŞİD militanları ile YPG güçleri arasındaki çatışmalar sürüyor. Sabah saatlerinden itibaren ilçenin doğu kısmında sık sık meydana gelen patlamalar ve yükselen dumanlar sınır hattında tedirginliğe yol açarken, evlerini terk eden Suriyelilerin gelişi ise devam ediyor. Onların boşaltığı çadırlara ise dün geceden itibaren askerler yerleştirildi. Kilis sınırına da zırhlı araçlar konuşlandırıldı.

1.10.2014Gündem
Kobanililere komşu sıcaklığı

Kobanililere komşu sıcaklığı

AFAD personeli yaşlılara, kadınlara yardımda yarışıyor. İçlerinden biri var ki zor durumda olan her Kobaniliye Hızır gibi yetişiyor. Adı Fatih. “Görevim. Hepsi kendi insanlarım” diyor, gözleri doluyor. Polisler yük taşıyor... Bebeklere ve anne adaylarına süt ve yüksek kalorili bisküvi veriliyor.

25.09.2014Gündem
Suriyede aşı olan 20 çocuk öldü

Suriye'de aşı olan 20 çocuk öldü

Suriye'nin İdlib kentinde, Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu (UNICEF) ve Dünya Sağlık Örgütü (WHO) tarafından desteklenen kampanyada aşı olan en az 20 çocuk hayatını kaybetti.

16.09.2014Dünya
Kanadadaki kızamık salgını yayılıyor

Kanada'daki kızamık salgını yayılıyor

British Colombia eyaletinin Fraser Valley bölgesinde başlayan kızamık salgını, 100 kilometre uzaktaki Vancouver'a sıçradı.

15.03.2014Gündem
Kalbinin sesi çantasında atıyor

Kalbinin sesi çantasında atıyor

Hülya Usta'nın kalp nakli olması gerekiyordu. Bir türlü organ bulunamadı. Sonunda yapay kalp takılmasına karar verildi ve Türkiye'nin total yapay kalp takılan ilk kadın hastası oldu. Şimdi hala nakil bekliyor ancak Hülya Usta'nın en büyük derdi bu değil. Genç kadın her şeyden çok ayağa kalkamayan hasta oğluna üzüldüğünü belirtiyor: Bir kalbim yok ama oğlumdan dolayı en büyük acıyla sınanadım. Şu anki halim beni üzmez.

5.11.2013Sağlık
Suriye’de çocuk felci alarmı

Suriye’de çocuk felci alarmı

İçsavaşta 120 binden fazla kişinin öldüğü Suriye’de 14 yıl sonra çocuk felcinin hortladığı kesinleşti. Birleşmiş Milletler, hastalığın bölgeye yayılabileceği uyarısı yaptı.

30.10.2013Avrupa
Suriye’de çocuk felci alarmı

Suriye’de çocuk felci alarmı

İçsavaşta 120 binden fazla kişinin öldüğü Suriye’de 14 yıl sonra çocuk felcinin hortladığı kesinleşti. Birleşmiş Milletler, hastalığın bölgeye yayılabileceği uyarısı yaptı.

29.10.2013Gündem
Sağlık Bakanlığından kızamık açıklaması

Sağlık Bakanlığı'ndan kızamık açıklaması

Suriyeli mültecilerden dolayı kızamık salgını olduğu iddialarının ardından Sağlık Bakanlığı harekete geçti ve yazılı bir açıklama yaparak iddiaları yalanladı. Bakanlıktan yapılan açıklamada şu sözlere yer verildi:

25.09.2013Sağlık
Kızamık için ani müdahale timi

Kızamık için ani müdahale timi

Halk Sağlığı Müdürü Ahmet Yener, kızamık hastalığının önlenmesine yönelik 4 kişiden oluşan "ani müdahale timi" kurduklarını söyledi.

23.09.2013Sağlık
Almanyada kızamık salgınında ciddi artış

Almanya'da kızamık salgınında ciddi artış

Almanya'da kızamığa yakalananların sayısının şimdiden geçen yılki rakamlardan 10 kat fazla olduğu açıklandı.

12.09.2013Avrupa
Bebek de büyük de aşılanacak

Bebek de büyük de aşılanacak

Sağlık Bakanlığı Kızamık Bilim Kurulu, Türkiye’de başlayan kızamık salgınının ciddi boyutlara ulaşmasını önlemek için bir dizi karar aldı. Bakanlık kararlarını, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ve Aile Hekimliği Sağlık merkezlerine bildirdi.

19.04.2013Gündem
Ailelere kızamık aşısı uyarısı

Ailelere kızamık aşısı uyarısı

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Nörolojisi Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Banu Anlar, nüfus hareketleri dolayısıyla dünyada kızamık hastalığında artış gözlendiğini bildirdi.

31.03.2013Sağlık
Sağlık Bakanlığından açıklama

Sağlık Bakanlığı'ndan açıklama

Sağlık Bakanlığı, Avrupa'da yaşanan kızamık salgını nedeniyle Türkiye'de de vakalar ortaya çıkması üzerine hastalıkla yeni mücadele strateji belirledi.

22.03.2013Gündem
‘Kızamık salgını var halkın haberi yok’

‘Kızamık salgını var halkın haberi yok’

Türkiye’de 2011’den bu yana Sağlık Bakanlığı’nca açıklanmayan ‘gizli bir kızamık salgını’ olduğunu iddia eden TTB Genel Sekreteri Bayazıt İlhan, yüzlerce vaka olduğunu, 2 bebeğin de kızamıktan öldüğünü söyledi.

21.03.2013Gündem
Kızamık salgınında askerlerin durumu iyi

Kızamık salgınında askerlerin durumu iyi

GENELKURMAY Başkanlığı, Amasya Garnizon Komutanlığı’nda ve Kütahya Garnizon Komutanlığı’nda yeni katılan erbaş ve erlere yapılan sağlık taraması esnasında kızamık vakası tespit edildiğini ve gözlem altına alınan toplam 43 personelin klinik durumlarının iyi olduğunu açıkladı.

12.01.2013Gündem
Sağlık Bakanından salgın açıklaması

Sağlık Bakanı'ndan salgın açıklaması

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Türkiye'de kızamık salgını olmadığını, bazen sayıları yüzü bulan hastalarda yurt dışı kaynaklı virüs görüldüğünü bildirdi.

14.12.2012Sağlık
Bakanlıktan kızamık sayısı açıklaması

Bakanlıktan kızamık sayısı açıklaması

Sağlık Bakanlığı, Türkiye'de, 10 Aralık 2012 tarihi itibarıyla başta İstanbul olmak üzere toplam 101 yurt dışı kaynaklı kızamık vakası görüldüğünü ve bu vakaların tamamının iyileştiğini bildirdi.

11.12.2012Sağlık
Her yıl 3 milyon kişinin hayatını kurtarıyor

Her yıl 3 milyon kişinin hayatını kurtarıyor

Günümüzde yaşam sürelerinin uzaması, tıbbi girişimlerde gelişmeler, organ nakli, kanser tedavilerindeki gelişmeler ve seyahatlerin artması erişkinlerin aşılanmasını önemli hale getiriyor.

20.04.2012Sağlık
KIZAMIK AŞISI HAYATINI KARARTTI

KIZAMIK AŞISI HAYATINI KARARTTI

Kahramanmaraş'ta, ilköğretim okulunda yapılan kızamık aşısının ardından 5 yıl önce felç olan 14 yaşındaki Osman Kadiroğlu, tekrar ayağa kalkıp futbol oynamanın hayali ile yaşıyor. Osman'ın babası köy korucusu Bilal Kadiroğlu, oğlunu her gün sırtında okula götürüp getirdiğini belirterek, tekerlekli sandalye istedi.Osman'ın babası köy korucusu Bilal Kadiroğlu, oğlunun kızamık aşısının ardından felç olduğunu söyledi. Aşı olduktan sonra çocuğunda karın ağrısı şikayeti başladığını belirten Kadiroğlu şunları anlattı:"Oğlum rahatsızlanınca Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne götürdüm. Hastanede yapılan tüm tetkik ve müdahalelerin ardından doktorlar, okulda yapılan kızamık aşısı sonucunda oğlumun belden aşağısının felç olduğunu söyledi. 6 gün gözlem altında tuttuktan sonra, Adana'daki Balcalı Hastanesi'ne sevk ettiler. 5 yıldır her ay kontrole, geliyorum. Doktorlar, oğlumun düzelmeyeceğini söylüyor. Hepsinden acısı da bizim için bu durum." Çilem ANITKAN/DHA

29.06.2011Haber
Kızamık salgını mı başladı

Kızamık salgını mı başladı?

İstanbul Medipol Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Yard. Doç. Dr. İlke Özahi İpek, kızamıktan korunmanın tek yolunun aşı olduğunu söyledi.

Salgın yok ancak aşı şart

Salgın yok ancak aşı şart

Sağlık Bakanı İstanbul'da görülen kızamık hastalığına ilişkin 'endişeye gerek yok' dedi. Ancak Recep Akdağ, gerekirse aşı yapılacağını da açıkladı. Uzmanlara göre ise aşı şart. Çünkü kızamıktan bir tek aşı koruyor.

27.02.2011Gündem
21-36 yaş arası kızamık aşısı olabilir

21-36 yaş arası kızamık aşısı olabilir

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, dün TÜSİAD’ın düzenlediği “Türkiye’nin Avrupa Birliği’ne Üyelik Sürecinde Sağlıkta İnovasyon Rapor Tanıtım Toplantısı”na katıldı.

23.02.2011Gündem
İstanbulda kızamık alarmı

İstanbul'da kızamık alarmı

İstanbul'da yıl başından itibaren tespit edilen kızamık vakalarının sayısı 24'e çıktı. Hastalığın çok hızlı bulaştığını vurgulayan İl Sağlık Müdürlüğü, hastalığın kaynağı virüsle ilgili olarak "Türkiye'de görülmeyen yurt dışı kaynaklı virüs tipi."açıklamasını yaptı.

23.02.2011Kelebek
Eksik dozlu aşı ikizlerin hayatını kararttı

Eksik dozlu aşı ikizlerin hayatını kararttı

Çankırı’da eksik dozlu kızamık aşısı yapıldığı iddiasıyla 6 yaşındayken felç olan ve yatağa bağımlı hale gelen 11 yaşındaki ikizlerin ailesinin yaşamı kabusa döndü.

21.01.2011Kelebek
A Gribi yerine mevsim gribi aşısı mı yaptırmalıyız

A Gribi yerine mevsim gribi aşısı mı yaptırmalıyız?

Ekim ayında Türkiye'ye gelmesi beklenen A gribi aşısı, mevsim gribi aşısı yaptırmayı düşünenlerin kafasını karıştırdı. Tartışmalar nedeniyle aşı kampanyaları başlatılamadı

Batman SSPEye 33ncü kurbanını verdi

Batman SSPE'ye 33'ncü kurbanını verdi

BATMAN'da, SSPE hastası 13 yaşındaki İdris Girti yaşamını yitirdi. Girti'nin ölümü ile birlikte Batman ve çevresinde SSPE hastalığı nedeniyle yaşamını yitirenlerin sayısı 33 oldu.

14.07.2009Gündem
SSPE hastası çocuktan yardım çağrısı

SSPE hastası çocuktan yardım çağrısı

Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde 4 yıldan beri Subakut Sklerozan Panensefalit (SSPE) hastalığı nedeniyle yatalak durumda bulunan 12 yaşındaki Makbule Kayaş'ın ailesi, çocuklarının tedavisi için hayırseverlerden yardım bekliyor.

3.06.2008Sağlık
Azimli ve kararlı bir ailenin eseri: Ozüm Borova

Azimli ve kararlı bir ailenin eseri: Ozüm Borova

Özüm Borova güzeller güzeli, hayat dolu bir genç kız. Bu hafta Engelliler Haftası olduğu için, köşeme onu konuk ettim. Özüm ve annesi Zerrin Borova ile sohbetimizde onların azim, güç ve dirayet dolu hayatları gözlerimi sık sık yaşarttı. Ama şunu da anladım ki ne acıma, ne de ağlama zamanı artık. Yapılması gereken suçlu aramak değil, nerelerde hata yapıldığını irdeleyip düzelterek, Özüm’ün yaşadığı hata ve ihmalleri başka çocuklara yaşatmamak...

10.05.2008Ege
Aşı olmadan Euro 2008e gitmeyin

Aşı olmadan Euro 2008'e gitmeyin

Haziran’da İsviçre ve Avusturya’da yapılacak, Türk Milli Takımı’nın da katılacağı Euro 2008 finallerini izleyecek olan Türk vatandaşları dikkat; Aman kızamık aşısı olmadan gitmeyin !

27.04.2008Futbol
Öğrenci yakını okul basıp iki öğretmeni bıçakladı

Öğrenci yakını okul basıp iki öğretmeni bıçakladı

Adana’da, önceki gün yapılan kızamık aşısı sırasında korkudan bayılan kız öğrencinin yakınları, okulu basıp, 2 öğretmeni hastanelik etti. Olaya tepki gösteren eğitimciler, okullarda can güvenliklerinin sağlanmasını istedi.

4.04.2008Gündem
Öğretmenler can güvenliği istedi

Öğretmenler can güvenliği istedi

ADANA'da, dün yapılan kızamık aşısı sırasında korkudan bayılan kız öğrencinin yakınlarının okulu basıp 2 öğretmeni bıçaklaması, eğitimcilerin tepkisine neden oldu. Öğretmenler okullarda can güvenliklerinin sağlanmasını istedi.

4.04.2008Gündem
Çocuklar aşısızlıktan ölüyor

Çocuklar aşısızlıktan ölüyor

Diyarbakır'da 1.5 yılda otuz çocuk Subakut Sklorezon Panansefalit (SSPE) nedeniyle hayatını kaybetti.

Kızamık aşısı oranı düştü

Kızamık aşısı oranı düştü

DİYARBAKIR Tabibler Odası Başkanı Dr. Adem Avcıkıran, SSPE hastalığından endişe duyan ailelerin, çocuklarına kızamık aşısı yaptırmadığını söyledi.

31.10.2007Sağlık
Gazzeye insanı yardım malzemeleri gönderildi

Gazze'ye insanı yardım malzemeleri gönderildi

Filistin’de El Fetih ve Hamas arasında yaşanan çatışmaların ardından Gazze’ye insani yardım malzemeleri gönderildi.

21.06.2007Gündem
Çocuk ölümüyle mücadele en başarılı ülke Mısır

Çocuk ölümüyle mücadele en başarılı ülke Mısır

“Save The Children” adlı örgüt, 1990-2005 yıllarında çocuk ölümlerini azaltmada en başarılı ülkenin Mısır olduğunu bildirdi.

8.05.2007Dünya
İstanbulda kızamık aşısı tuttu

İstanbul'da kızamık aşısı tuttu

İstanbul İl Sağlık Müdür Vekili Mehmet Bakar, 2005 yılı Haziran ayından itibaren yapılan testlerde, il genelinde henüz doğrulanmış kızamık vakasına rastlanmadığını bildirdi.

21.04.2007Gündem
Bayat aşı ölümün pençesine attı

Bayat aşı ölümün pençesine attı

Zonguldak’ta 7 yaşındaki Doğukan D, kızamık virüsünün beyne ulaşmasıyla oluşan SSPE hastalığına yakalandı. Aile, çocuklarını yatağa bağımlı hale getiren hastalığa bayat aşının neden olduğunu iddia ederek, Sağlık Bakanlığı aleyhine dava açmaya hazırlanıyor.

19.11.2006Gündem
SSPE hastasına ilaç müjdesi

SSPE hastasına ilaç müjdesi

Kızamığa bağlı olarak gelişebilen Subakut Sklerosan Panensefalit (SSPE) hastalığının tedavisinde kullanılan “Inosine pranobex” etken maddeli ilaç, hastalara Sağlık Bakanlığınca temin edilecek.

19.11.2006Gündem
Bakanın kucağına verilen SSPE hastası çocuk öldü

Bakanın kucağına verilen SSPE hastası çocuk öldü

Diyarbakır'da annesi tarafından kentte incelemelerde bulunan Sağlık Bakanı Recep Akdağ'ın kucağına verilerek, tedavi edilmesi istenen SSPE hastası Muhammed Işıktaş öldü.

26.10.2006Gündem
Batmanda 1.5 yılda 10 çocuk SSPEye yenik düştü

Batman'da 1.5 yılda 10 çocuk SSPE'ye yenik düştü

Batman'da, son 1.5 yıl içinde SSPE hastalığına yakalanan yaşları 7 ile 12 arasındaki 21 çocuktan 10'u yaşamını yitirdi. SSPE hastalarının yaşamlarını sürdürebilmeleri için dernek kuran Ömer Doğan, “Çocuklarımız tek tek ölüyor. Bakıma ihtiyaçları olan bu çocukların bir gün daha yaşamalarını istiyoruz” dedi.

10.10.2006Gündem
8 milyon kızamık aşısı ithal edildi

8 milyon kızamık aşısı ithal edildi

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, bu yıl 8 milyon kızamık, 21 milyon doz difteri aşısı ithal edildiğini bildirdi.

19.11.2005Gündem

Yazar Sonuçları

Kızamık uzak değil

Avrupa’da kızamık salgınları sürüyor. Dünya Sağlık Örgütü verilerine göre geçen yıl komşularımız İran, Irak ve Suriye başta olmak üzere birçok ülkede salgınlar görüldü.

13.01.2013

Böbreklerinizi kalbiniz için de koruyun

Kronik böbrek hastalığı bulunanlarda sakatlık ve ölüm oranları, sağlıklı kişilere göre 10-30 kat daha yüksek. Bu hastalarda ölümlerin yaklaşık yarısından kalp ve damar hastalıkları sorumlu

11.03.2011

Alya’nın günlüğü

ALYA günlük tutmaya başladı.

16.11.2010

Seyahat dönüşünde doktora görünün

MNG çalışanı İbrahim Tanyeli, geçen hafta yurtdışı dönüşü sıtmadan yaşamını yitirdi.

7.06.2009

Kızamık aşısı paniğine Hilal Mocan cevabı

Çocuğumu aşıya götürdüğüm zaman neleri bilmem gerekiyor?

17.02.2006