MENÜ

Kadın Aday

Kadın Aday ile ilgili tüm haberleri, son dakika Kadın Aday haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Kadın Aday haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 10.480 Kadın Aday haberi bulunmuştur.

Kadın Aday Haberleri

Rusya’da yerel seçim gerilimi

Rusya’da yerel seçim gerilimi

Rusya’da Eylül ayında yapılacak yerel seçimler, iktidarla muhalefet arasında kriz yarattı.

28.07.2019Dünya
Dört partinin liste başı adayı kadın

Dört partinin liste başı adayı kadın

Avrupa Parlamentosu (AP) milletvekillerinin belirleneceği seçimler perşembe günü başladı. Bazı ülkeler seçimi tamamladı bile. 28 üye ülkeyi kapsayan seçimler için son gün pazar. Parlamentoya en fazla 96 milletvekili gönderecek Almanya’da ise seçmenler pazar günü sandık başına gidiyor. Seçimlerde, milletvekili çıkarmasına kesin gözüyle bakılan altı partiden dördü, kadın liste başı adaylarla seçmen karşısına çıktı.

24.05.2019Avrupa
Kadınsız yönetim kurulu kalmasın

Kadınsız yönetim kurulu kalmasın

Ekonomik kalkınma hedefleri kapsamında kadınların şirketlerin karar verici pozisyonlarında daha fazla yer almaları amacıyla faaliyet yürüten Yönetim Kurulu’nda Kadın Derneği (YKKD), radarına Anadolu’daki aile şirketlerini de aldı.

14.05.2019Ekonomi
Kadın istihdamı bir erkek konusu

Kadın istihdamı bir erkek konusu

Üst düzey yönetici araştırma şirketi Egon Zehnder Kıdemli Ortağı Murat Yeşildere, kadın istihdamına uzun yıllardır kafa yoran, kendini toplumsal cinsiyet eşitliğine adayan bir aktivist. Bu konuda çalışan pek çok derneğin kurucusu olan Yeşildere, son olarak “Eyvah CEO Doğuruyor” diye bir kitap yazdı. Kadın istihdamının önündeki en büyük engelin bilinçsiz önyargılar olduğunu söyleyen Yeşildere, “Sorun arzda değil talepte. Karar vericilerin bilinçsiz önyargılarında. Bana, ‘kadın yönetim kurulu üyesi atayarak yetkinlikten fedakarlık etmemi mi istiyorsun’ diye soran yöneticiler bile oldu. ‘Gece yemeğe gidebilir mi’, ‘Maç konuşabilir mi’, ‘Küfür etmesi lazım’ diye kadınları eleyen çok şirket var. Konu kadın konusu değil bir erkek konusu” diyor.

Pazaryeri ‘Zekiye’yi yedirmeyiz’ dedi

Pazaryeri ‘Zekiye’yi yedirmeyiz!’ dedi

Bilecik Pazaryeri’nin yeni ve bağımsız belediye başkanı Zekiye Tekin, bir kadının haksızlığa uğradığında, adalet peşine düştüğünde neler yapabileceğinin örneği. Onun potansiyelini keşfetme hikâyesi, 14 yıldır canla başla hizmet verdiği belediyede özel kalem müdürlüğünden alınmasıyla başladı. Kendisini görevden alan belediye başkanına meydan okudu ve oyların yüzde 40.83’ünü alarak seçimi kazandı. Tekin’i mazbatasını aldığı gün makamında ziyaret ettik. Odası çiçek bahçesi gibiydi. Tebrik etmek için gelenlerin ardı arkası kesilmiyordu. 30 yıldır belediyede çalışan Remziye Aşina, bugüne kadar ne bu kadar çiçek ne de ziyaretçi gördüğünü söylüyordu. Zekiye Tekin, Pazaryeri halkına söz verdiği gibi bağımsız kalmakta ısrarlı.

İllerde 4 kadın başkan

İllerde 4 kadın başkan

Yerel seçimlerde illerde 4 kadın aday seçildi. AK Partili Gaziantep Belediye Başkanı Fatma Şahin ve CHP’li Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu koltuklarını korudu.

1.04.2019Gündem
81 ilde 4 kadın aday kazandı

81 ilde 4 kadın aday kazandı

Yerel seçimlerde 81 ilin sadece 4'ünde kadın belediye başkanı seçildi.

31.03.2019Gündem
AB ile müzakerelere kaldığımız yerden başlayacağız

"AB ile müzakerelere kaldığımız yerden başlayacağız"

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "İnşallah Avrupa Birliği ile de Gümrük Birliği Anlaşması'nın modernizasyonunu gerçekleştireceğiz. Müzakerelere kaldığımız yerden başlayacağız." dedi.

9.03.2019Gündem
Bahçeli: Hedefe doğru koşuyoruz

Bahçeli: Hedefe doğru koşuyoruz

MHP Lideri Devlet Bahçeli, “31 Mart’ta milletimizin tercihi hangi istikamette tezahür ederse etsin, ‘Cumhur İttifakı’nın 2023 hedefleri asla tavsamayacaktır. Yekdil olacağız, yekvücut olacağız, yeknesak şekilde hareket edeceğiz. Hep birlikte tarihe not düşeceğiz. Biz ‘Cumhur İttifakı’ ile buluştuk, hedefe doğru koşuyoruz” dedi.

4.03.2019Gündem
Mevki isteyenler partiden ayrılıyor

Mevki isteyenler partiden ayrılıyor

Yerel seçimlere doğru iç tartışmalarla gündeme gelen Cumhuriyet Halk Partisi’nde neler oluyor? Bazı partililer neden istifa ediyor ve başka partilerden aday oluyor? Kadın aday sayısı neden istenilen düzeye ulaşamadı? Küskün seçmen yeniden kazanılabilecek mi?

18.02.2019Gündem
Kadın-erkek vekil sayısını eşitlemek için buluşacaklar

Kadın-erkek vekil sayısını eşitlemek için buluşacaklar

Almanya’da Federal Mecliste kadın milletveklilerinin sayısının erkek milletvekillerden düşük olmasının çeşitli çevreler tarafından problem olarak değerlendirilmesi üzerine partilliler harekete geçti. Konunun görüşülmesi için perşembe günü bir araya gelecek olan partilerin temsilcileri kadın ve erkek sayısını eşitlemek için hazırlanacak yasa tasarısını görüşecek.

13.02.2019Avrupa
Grammy kehanetleri: Takma kafanı Cardi B, hepsini alacaksın

Grammy kehanetleri: Takma kafanı Cardi B, hepsini alacaksın! 

Bu sene 61’incisi düzenlenecek olan Grammy ödül törenine geri sayım başladı. Biz gazı Cardi B’ye verelim ve bu gece Power TV’de canlı olarak izleyebileceğimiz tören öncesi bahisleri açalım.

10.02.2019Keyif
Kılıçdaroğlu’ndan önemli açıklamalar

Kılıçdaroğlu’ndan önemli açıklamalar

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun istifası ile ilgili de ilk kez konuştu. Kılıçdaroğlu “Seçimlere kadar devam edecek, sonrasına bakarız" dedi.

1.02.2019Gündem
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ önemli açıklamalarda bulundu

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ önemli açıklamalarda bulundu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün AK Parti'nin 11 maddelik manifestosunu açıklayacak. Tanıtım öncesi AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu.

31.01.2019Gündem
Nihayet kadınları keşfettiler

Nihayet kadınları keşfettiler

Son dönemlerde Almanya’da köklü partiler, kadınlara daha fazla sahip çıkılması için hiç de alışık olmadığımız bir tutum sergilemeye başladılar.

19.01.2019Avrupa
CHP’de İzmir rötarı

CHP’de İzmir rötarı

CHP’nin İzmir büyükşehir belediye başkan adayının belirlenmesi beklenen dünkü parti meclisi toplantısı öncesi İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’ndan gelen sürpriz hamle, partideki tüm dengeleri değiştirdi. 1 Ekim’de yeniden aday olmayacağını ilan eden Başkan Aziz Kocaoğlu, dün CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşmesinin ardından “Adaylığımla ilgili tarihi bir sorumluluktan kaçmayacağım” açıklaması yaptı.

17.01.2019Gündem
Almanya Federal Meclis’i 100’ncü yılda kadınlar için özel oturum yapacak

Almanya Federal Meclis’i 100’ncü yılda kadınlar için özel oturum yapacak

Almanya’da kadınlara seçme ve seçilme hakkının verilmesinin 100’üncü yılı dolayısıyla yarın Federal Meclis’te özel bir oturum yapılacak. Federal Meclis Başkan Yardımcısı Thomas Oppermann, ülkede 299 olan seçim bölge sayısını 240’a düşürüp, her bölgeye bir kadın bir erkek aday konulduğu takdirde hem meclisin küçüleceğini hem de kadın oranın yükseleceğini söyledi.

16.01.2019Avrupa
Erdoğan: CHP rüşvet yolsuzluk çöp demek

Erdoğan: 'CHP rüşvet yolsuzluk çöp demek'

CUMHURBAŞKANI Tayyip Erdoğan, CHP’nin “yaşam tarzı, irtica ve laiklik” diyerek İzmir’in iradesine ipotek koyduğunu savunarak, “Yatıyorlar, kalkıyorlar yaşam tarzı. Bizim böyle bir derdimiz yok. Kimseye biz bugüne kadar bundan dolayı musallat olmadık. Ama siz CHP zihniyeti olarak musallat oldunuz. Nerede, kim acaba giyiminden, kuşamından, düşüncesinden dolayı sıkıntı yaşadı” dedi.

6.01.2019Gündem
Siyasette kadının adı yok

'Siyasette kadının adı yok'

Cinsiyet Eşitliği İzleme Derneği (CEİD) ‘Türkiye’de Katılımcı Demokrasinin Geliştirilmesi: Toplumsal Cinsiyet Eşitliğinin İzlenmesi Projesi’ kapsamında ‘Siyasal Kararlara Katılımda Toplumsal Cinsiyet Eşitliği’ raporu hazırladı. Rapora göre, kadınların aday gösterilme ve seçilme oranı neredeyse yok denilecek düzeyde. Yerel seçimlere üç ay kala yayınlanan raporda, 2014 yerel, 2015 ve bu yıl 24 Haziran’da yapılan genel seçimlere ilişkin bilgilere yer verildi.

31.12.2018Gündem
‘Kadınlar olmazsa başarı olmaz’

‘Kadınlar olmazsa başarı olmaz’

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü nedeniyle Kadın Kolları’nın düzenlediği toplantıya katıldı. Kadın aday adaylarının da olduğu toplantıda konuşan Kılıçdaroğlu, “Belli illerde kadın başkan adayı çıkarın diye telefon ettiğimi unutmayın. Bir etkinlikte kadın yoksa aslında başarı şansı sıfırdır” dedi.

6.12.2018Gündem

Yazar Sonuçları

Yok böyle bir muhtarlık yarışı... Muhtarlığı kura ile kaybeden kadın aday YSK’nın kararına karşı AYM’ye gitti

MUĞLA-Fethiye’nin Karacaören Mahallesi’nin 25 yıllık muhtarı Tacettin Akça, 4 rakibi ile yarıştı. Bunlardan birisi de (39) Arife Dikmentepe’ydi. Akça ve Dikmentepe 56’şar oy aldı. Köydekiler muhtara, “Yap bir babalık, görevi Arife’ye devret. Tecrübelerini de onunla paylaş” der. Ama muhtar, “Nuh” deyip, peygamber demez.”

9.05.2019

Gördüklerim, not ettiklerim

PARTİLER aday listelerini dün Yüksek Seçim Kurulu’na teslim etti. Böylece kampanya süreci asıl şimdi başlamış oldu.

20.02.2019

Yeni Sarıyer vizyonu

İSTANBUL’da seçimin nabzının hızlı attığı önemli ilçelerden birisi Sarıyer.

15.02.2019

‘Çocuğum kapıdan geçmez’ diyorum o üzerine alıyor

DÜN ‘cumhur ittifakı’nın Ankara büyükşehir belediye başkan adayı Mehmet Özhaseki aradı.

31.01.2019

CHP İzmir’i ekşitiyor

İZMİR ne kadar güzel bir şehir...

18.01.2019

İzmir CHP’de gözler şu isimlerde

CUMHURBAŞKANI Erdoğan geçen cumartesi İzmir’e geldi ve ilçe belediye başkanlarını da açıkladı.

11.01.2019

AK Parti İzmir’de iddialı

DÜN Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan İzmir’deydi.

6.01.2019

O isimlerin performansı Büyükşehir seçiminin kaderini belirleyecek

Yeni yılla beraber Türkiye’de en önemli gündem yerel seçim olacak.

2.01.2019

Liderler telefonda nasıl konuşur?

Hattın bir ucunda Beyaz Saray, diğer ucunda Cumhurbaşkanlığı.

22.12.2018

Yerel seçimlerde daha çok kadın aday görmek istiyoruz

Şimdiye kadar bu başlığı sayısız kez atmış olmalıyım.

12.12.2018

‘Kuralsız’ arenada sıkıntıları başladı... CHP yine ‘geç’ kaldı

SEÇİMLERE 3.5 ay kal kaldı. CHP’de Kılıçdaroğlu karar verici olmak istiyor ancak bir yandan da ‘tuzakları’ı aşmak zorunda. AKP aday tespitini tamamlamış gibi... CHP ‘yine geç’ kaldı. Hani adaylar altı ay önceden belirlenecekti? Hani gençler ve kadınlara geniş yer verilecekti?

7.12.2018

Bu uygulama Türkiye’ye örnek olsun

ŞU fotoğraflara dikkatlice bakmanızı istiyorum.

5.12.2018

Konu İzmir olunca

AK Parti’nin İzmir Büyükşehir adayı Nihat Zeybekci, İpek Özbey’in sorularını yanıtlamış.

4.12.2018

Vino Locale

URLA son yıllarda ülkenin göz bebeği bir yerleşim yeri.

2.12.2018