MENÜ

İstanbul Barosu

İstanbul Barosu ile ilgili tüm haberleri ve son dakika İstanbul Barosu haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 3.684 İstanbul Barosu haberi bulunmuştur.

İstanbul Barosu, 5 Nisan 1878 tarihinde kurulmuştur. İstanbul Barosu’nun II. Genel Kurulu 1880 yılında, Galata Yıldız Hanındaki merkezinde toplanmıştır. Başkanlığa, kapütülasyonların etkisiyle, II. Abdülhamit'in hazinci hassa hukuk müşavirliğini de yapmış, Rusolate adında rus uyruklu bir avukat seçilmiştir. İstanbul Barosu’nun ikinci levhasında 105 avukat kayıtlıydı.

Meclisi Mebusan’ın feshi ve toplantıların yasaklanması üzerine, İstanbul Barosu’nun faaliyetleri de durmuştur. 23 Temmuz 1908 tarihinde meşrutiyetin ilanı üzerine, 21 Ağustos 1908’de İstanbul Barosu’nun III.Genel Kurulu toplanmıştır.

Cumhuriyet Devrinde ilk Baro Genel Kurulu, 1924 yılında, Adliye Sarayı Cinayet Mahkemesi salonunda yapmıştır.

DEVAMI

İstanbul Barosu Haberleri

Avukata pırlanta yüzük oyunu... Diz çöktü, kutuyu açtı: Şaşkına döndüler

Avukata pırlanta yüzük oyunu... Diz çöktü, kutuyu açtı: Şaşkına döndüler!

Kız arkadaşına evlenme teklifi için pırlanta yüzük alan avukat Cenk Akdoğan, teklif sırasında kutunun içinde yüzüğü bulamadı. Avukat kuyumcudan şikâyetçi oldu...

14.05.2020Gündem
Endişelendiren gelişme Barolar uyardı: Ciddi bir değişim gözlemledik…

Endişelendiren gelişme! Barolar uyardı: Ciddi bir değişim gözlemledik…

İstanbul, İzmir, Diyarbakır ve Gaziantep Baroların hazırladığı raporlar, pandemi döneminde, ‘çocuğun cinsel istismarı suçu’ mağdurları için avukat görevlendirmelerinde ciddi bir azalma olduğunu ortaya koydu. Barolar, olumlu gibi görünen tablonun nedeninin, mağdur çocukların koruyucu mekanizmalara ulaşamaması olabileceğine dikkat çektiler.

13.05.2020Gündem
Gönenç Gürkaynak kimdir, mesleği ne Vergi rekortmenleri listesine giren Gönenç Gürkaynakın biyografisi

Gönenç Gürkaynak kimdir, mesleği ne? Vergi rekortmenleri listesine giren Gönenç Gürkaynak'ın biyografisi

Gönenç Gürkaynak 2018 yılı vergi rekortmenleri listesine 9. sıradan giriş yaparak dikkatleri üzerine çekmişti. Hukuk danışmanlığı ve temsil faaliyetleri alanında hizmet veren avukat Gürkaynak ardından sosyal medya hesaplarından açıklamalarda bulunuyor. Gönenç Gürkaynak, 100'ü aşkın akademik çalışma yayınlamış ve 200'ü aşkın uluslararası ve ulusal akademik konferansta yurt içinde ve yurt dışında bu konularda konuşmacı olmuştur. Peki, Gönenç Gürkaynak kimdir, mesleği ne? Vergi rekortmenleri listesine giren Gönenç Gürkaynak'ın biyografisi

8.05.2020Gündem
Dostlarıyla birlikte alınmayı bekliyorlar

Dostlarıyla birlikte alınmayı bekliyorlar

Salgınla birlikte Türkiye’ye sahipli hayvanların giriş-çıkışları da durduruldu. Ancak yurtdışında yaşayan bazı vatandaşlar evcil hayvanlarını bırakamadıkları için Türkiye’ye dönemedi. HAYKURDER Başkanı Erman Paçalı, “Bu halde 105 kişi var. Çözüm bekliyoruz” dedi.

28.04.2020Gündem
Mine Kırıkkanat’a ‘mafya avukatı’ tepkisi

Mine Kırıkkanat’a ‘mafya avukatı’ tepkisi

Eski İstanbul Barosu Başkanı Prof. Ümit Kocasakal, kendisi ve meslektaşı Uğur Poyraz’a ‘mafya avukatı’ diyen gazeteci Mine Kırıkkanat’a tepki gösterdi. Kocasakal, “Avukat hiç kimseyle özdeşleşmez, herkesin bir savunma hakkı vardır. Bu avukatlık mesleğine karşı büyük bir saldırı ve hakarettir” dedi.

27.04.2020Gündem
İstanbul Barosundan Corona Virüse karşı avukatlara acil mesaj

İstanbul Barosu'ndan Corona Virüse karşı avukatlara 'acil' mesaj

İstanbul Barosu Başkanlığı, Corona Virüs nedeniyle "Acil" başlığıyla üye avukatlara mesaj attı. Mesajda duruşmaların 14 Nisan 2020 tarihinden sonra görüleceği, avukatlara bu süreçte dava açılmaması önerildi.

16.03.2020Gündem
Son dakika... Hacze gelen avukatı bıçaklayan iş yeri sahibi tutuklandı

Son dakika... Hacze gelen avukatı bıçaklayan iş yeri sahibi tutuklandı

Dün Ankara’da, haciz işlemi için İstanbul'dan gelen iki avukatı bıçaklayan firma sahibi, sevk edildiği Ankara 2. Sulh Ceza Hakimliğince tutuklandı

13.03.2020Gündem
Aldığı dezenfektan 42 liradan 250 liraya çıkan avukattan şikayet

Aldığı dezenfektan 42 liradan 250 liraya çıkan avukattan şikayet

Koronavirüs endişesiyle ofise el dezenfektanı alan İstanbul Barosu'na üye Avukat Gözde İşçi Güngör, internet sitesinden 42 liraya aldığı kendisine teslim edilmeyen ürünün 10 gün sonra 250 liraya satıldığını görerek, tedarikçi firma hakkında Sağlık Bakanlığı ile Ticaret Bakanlığı’na şikâyette bulundu. Avukat Güngör, yaşadıklarını Demirören Haber Ajansı’na (DHA) anlattı.

13.03.2020Gündem
Corona virüs tüm dünyanın gündeminde: Milyonlarca çalışan ve işveren bu soruların yanıtlarını merak ediyor

Corona virüs tüm dünyanın gündeminde: Milyonlarca çalışan ve işveren bu soruların yanıtlarını merak ediyor

Corona virüsün neredeyse tüm dünyaya yayılmasıyla birlikte çalışanlar ve şirketleri ilgilendiren bazı konular bulunuyor. İşçi bulaşıcı bir hastalığa tutulursa işçi ve işveren iş akdini feshedebilir.

13.03.2020Ekonomi
Dezenfektana yüzde 4 bin zam yapmış

Dezenfektana yüzde 4 bin zam yapmış!

Koronavirüs ile birlikte fahiş fiyat artışı gözlenen ürünlerin başında el dezenfektanları yer alıyor. 25 Şubat günü 42 liraya alınan 1 litrelik ürün, bugünlerde 50 mililitre olarak 90 liraya satılıyor. Fiyat artışı yüzde 4 bin 185. İstanbul’da bir avukat, litresini 42 liraya aldığı ürüne yapılan fahiş zam üzerine iki bakanlığa şikâyette bulundu. Tedarikçiler ise “Talebe yetişemiyoruz, üretim için hammadde sıkıntımız var, maliyetlerimiz arttı” diyor.

12.03.2020Ekonomi
Adaylar ‘iş garantisi’ peşinde

Adaylar ‘iş garantisi’ peşinde

Türkiye’de 20-24 yaş aralığındaki nüfus, önümüzdeki 50 yılda 6.5 milyondan 5.2 milyona düşecek ve üniversite çağındaki nüfus yüzde 20 azalacak. Geçtiğimiz 50 yılı kapasite arttırma çabalarıyla geçiren üniversite sistemimizin bundan böyle küçülmeyi öğrenmesi gerekiyor. Dünyadaki değişimler dikkatlice değerlendirilip, üniversitelerdeki programlar gençlerimizi ve ülkeyi geleceğe hazırlayacak şekilde yeniden yapılandırılmalı.

9.03.2020Eğitim
Murat Başoğlu’nun eski eşi Hande Bermek avukat Aslı Çelik’i savcılığa şikayet etti

Murat Başoğlu’nun eski eşi Hande Bermek avukat Aslı Çelik’i savcılığa şikayet etti!

Hande Bermek, Murat Başoğlu'ndan boşandığı dönem hukuki işlerinde kendisini temsil eden avukatı Aslı Çelik için suç duyurusunda bulundu.

28.02.2020Magazin
İstanbul Barosundan Atakan Kayalarla ilgili paylaşımda bulunan kişiye suç duyurusu

İstanbul Barosu'ndan Atakan Kayalar'la ilgili paylaşımda bulunan kişiye suç duyurusu

İstanbul Barosu, okuduğu kitaplarla gündeme gelen Atakan Kayalar hakkında yaptığı paylaşımla tepki çeken Erkan N. hakkında, "istismar", "tehdit" ve "hakaret" suçlarından suç duyurusunda bulundu.

27.02.2020Gündem
Kemal Kılıçdaroğlunun avukatı Cumhurbaşkanına hakaretten hakim karşısına çıktı

Kemal Kılıçdaroğlu'nun avukatı "Cumhurbaşkanına hakaret"ten hakim karşısına çıktı

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu arasında görülen tazminat davasına Kılıçdaroğlu'nun vekili sıfatı ile sunduğu yanıt dilekçesinde Erdoğan'a hakaret ettiği öne sürülen avukat Celal Çelik hakkında açılan davaya başlandı.

24.02.2020Gündem
Ceren Damar Şenelin babası ilk kez konuştu: Sanık avukatı Vahit Bıçaka dava açacağım

Ceren Damar Şenel'in babası ilk kez konuştu: Sanık avukatı Vahit Bıçak'a dava açacağım

Ankara'da öğrencisi Hasan İsmail Hikmet tarafından öldürülen Araştırma Görevlisi Ceren Damar Şenel'in babası Mustafa Damar, sanık avukatı Vahit Bıçak hakkında 'ölünün hatırasına saygısızlık' ile 'tehdit ve hakaret' suçlarından dava açmaya hazırlanıyor. Mustafa Damar, sanığa verilen ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasının fiili karşılığının 30 yıl olduğunu belirterek, "Bu ceza bizim için adaletin tecelli etmesine yetmiyor" dedi. Davanın ardından ilk kez konuşan ve Vahit Bıçak'ın psikolojik şiddetine maruz kaldıklarını belirten acılı baba, ''Kesinlikle dava açacağım çünkü birincisi kızımın namusuna dil uzattı, ikincisi beni tehdit etti'' ifadelerini kullandı.

23.02.2020Gündem
Adliyede dehşet anları: 15 kişi tarafından darp edildik…

Adliyede dehşet anları: 15 kişi tarafından darp edildik…

Avukat Aybars Adıgüzel, Bakırköy Adliyesi'ndeki duruşma salonu önünde saldırıya uğradı. Olaya ilişkin 2 şüpheli “Kamu görevi nedeniyle kasten yaralama" suçundan tutuklanırken darp anının görüntüleri güvenlik kameralarına yansıdı.

22.02.2020Gündem
Son dakika haberi: Ceren Damar davasında iğrenç sözler Avukatlığın yüz karası

Son dakika haberi: Ceren Damar davasında iğrenç sözler! Avukatlığın yüz karası

Akademisyen Ceren Damar’ı öldüren öğrencisi Hasan İsmail Hikmet’e ‘kişinin yerine getirdiği kamu görevi nedeniyle kasten öldürme’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verildi. Ceren Damar davasında karar çıksa da Türkiye’nin gündemine sanık avukatı Vahit Bıçak’ın çirkin tavrı damga vurdu.

22.02.2020Gündem
Son dakika haberler: Avukatlar şikayet etti, mahkeme Ali Tezel’e yasak koydu

Son dakika haberler: Avukatlar şikayet etti, mahkeme Ali Tezel’e yasak koydu!

Sosyal Güvenlik Uzmanı Ali Tezel, İstanbul Barosu’nun kendisine karşı açtığı davaya kaybetti. 4 yıl süren yargılama sonrası, mahkemenin kararını Yargıtay da onadı. Karara göre, Tezel, sitesinde yer alan iş hukuku ile ilgili linkleri kaldıracak; bu alanda faaliyet yürütemeyecek. Gelen son dakika haberine göre, Türkiye Barolar Birliği’nin de müdahil olduğu davada, Tezel’in, avukat olmadığı halde bu alanda faaliyet yürüttüğü ve çeşitli illerdeki 20 büro üzerinden kazanç sağladığı iddia ediliyordu.

20.02.2020Gündem
Son dakika haberler: Hayali karakterle milyonluk vurgun

Son dakika haberler: Hayali karakterle milyonluk vurgun

Sosyal medyada sahte ve kurgu hesapları deşifre ederek hızla popüler olan ‘rulling’ (@atavrattroll) adlı hesap başta olmak üzere üç hesap üzerinden burs ve yardım bahanesiyle toplanan para ile yasadışı bahis oynandığı iddia ediliyor. Suçlanan S.Ç., 10 gün önce ortadan kaybolurken, hakkında 4 ayrı suç duyurusunda bulunuldu.

19.02.2020Ekonomi
İğrenç iddiayı stajyer avukat duyurmuştu Suç duyurusunda bulundu...

İğrenç iddiayı stajyer avukat duyurmuştu! Suç duyurusunda bulundu...

Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla avukat M.K.'nin cinsel saldırısına uğradığını iddia eden stajyer kadın avukat Öykü A.(23), Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı'na giderek avukat hakkında suç duyurusunda bulundu.

17.02.2020Gündem
Stajyer avukat cinsel saldırıyı duyurdu, İstanbul Barosu harekete geçti

Stajyer avukat cinsel saldırıyı duyurdu, İstanbul Barosu harekete geçti!

Stajyer kadın avukatın sosyal medyadan duyurduğu cinsel saldırı iddiası üzerine İstanbul Barosu tarafından avukat M.K. hakkında disiplin soruşturması başlatılacağı öğrenildi.

17.02.2020Gündem
CHP’den ihracı istenenler konuştu: Bize tıpış tıpış oturun deniyor

CHP’den ihracı istenenler konuştu: Bize tıpış tıpış oturun deniyor

Eski İstanbul Barosu Başkanı Ümit Kocasakal, avukat İrem Çiçek ve eski milletvekili Mehmet Sevigen’in, CHP’nin CNN Türk programlarına katılmama kararını ihlal ettikleri gerekçesiyle disipline sevk edilmeleri tepkiyle karşılandı.

15.02.2020Gündem
Üvey kızına dehşeti yaşatan anne için flaş karar

Üvey kızına dehşeti yaşatan anne için flaş karar

İstanbul Ümraniye'de geçtiğimiz ay 14 yaşındaki kız çocuğunun başından aşağı kaynar su döktüğü iddiasıyla gözaltına alındıktan sonra adli kontrol şartıyla serbest kalan üvey anne Y.T. hakkında mahkeme uzaklaştırma kararı aldı.

6.02.2020Gündem
Adliyede çaylar avukatlardan

Adliyede çaylar avukatlardan

İstanbul’daki adliyelerde yiyecek-içecek fiyatlarının yüksek olmasını protesto için boykot başlatan avukatlar, İstanbul Adalet Sarayı önünde stant kurarak çay dağıttı.

5.02.2020Gündem
Avukatlardan yemek boykotu

Avukatlardan yemek boykotu

İstanbul Adalet Sarayı’nın kafeteryalar ve yemekhanelerinde hâkim, savcı ve diğer adliye personeline 13.5 lira olan yemeğe 20 lira ödeyen avukatlar boykot başlattı.

4.02.2020Gündem
Polis gibi değil polise yardımcı

'Polis gibi değil' polise yardımcı

Bekçilerin görev ve yetkilerine yönelik eleştirileri, yasa teklifini hazırlayanlardan AK Partili Kilis milletvekili Mustafa Hilmi Dülger yanıtladı. “Polis gibi değil, yardımcı. Aramayacak, kontrol edecek. Mevcut yasadaki bazı yetkileri kalkıyor. Keyfi uygulamalara ‘görevi kötüye kullanma’ suçundan işlem yapılacak” diyen Dülger, ‘yeni nesil’ bekçileri Hürriyet’e anlattı.

2.02.2020Gündem
Üvey anne dehşetinde flaş gelişme

Üvey anne dehşetinde flaş gelişme

ÜMRANİYE'de geçen hafta 14 yaşındaki kız çocuğunun başından aşağı kaynar su döktüğü iddiasıyla gözaltına alındıktan sonra adli kontrol şartıyla serbest kalan üvey anne Y.T.'nin serbest bırakılması kararına İstanbul Barosu'nun görevlendirdiği bir avukat tarafından itiraz edildi.

30.01.2020Gündem
Hâkimin sözleri cezadan ağır

Hâkimin sözleri cezadan ağır

Bayrampaşa İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde kadın avukatı döven, silah çeken, mezhep ayrımcılığı yapan, hakaret eden komiserle polis memuru mahkûm oldu. Hâkim Hakkı Yalçınkaya, polislere cezadan daha ağır tarih, barış, uygarlık, insanlık dersi verdi.

21.01.2020Gündem
‘Çocuk gelin’e kadın tepkisi

‘Çocuk gelin’e kadın tepkisi

Kadınlar dün Türkiye’nin 48 ilinde, kız çocuklarını cinsel istismar failiyle evlenmeye teşvik edeceği söylenen yasal düzenlemeye, “Çocuk istismarının affı olmaz” diyerek karşı çıktılar.

7.01.2020Gündem
Herkesi ilgilendiriyor Çoğu kişi bankalara bu ödemeyi yapıyor... Paranızı geri alabilirsiniz

Herkesi ilgilendiriyor! Çoğu kişi bankalara bu ödemeyi yapıyor... Paranızı geri alabilirsiniz

İstanbul Barosu Tüketici Hakları ve Rekabet Hukuku Merkezi Başkanı Avukat Şevda Şensoy, son dönemde bazı hakem heyetlerinin Bankacılık Düzenleme Denetleme Kurumu (BDDK) yönetmeliğinin Tüketici Kanunu'nun ruhuna uygun olmadığı gerekçesiyle bankaların aldığı masrafları iade etmeye başladığına ve özellikle İstanbul'daki tüketici mahkemelerinin de iade kararlarını onadığına dikkat çekti.

2.01.2020Ekonomi
Kadına şiddete acil müdahale

Kadına şiddete acil müdahale

Kadına karşı şiddetin önlenmesi için ‘acil faaliyet planı’ kapsamında yeni bir ‘müdahale’ genelgesi yayınlandı. ‘Aile İçi ve Kadına Yönelik Şiddet Büroları’ yaygınlaştırılacak. Mağdur kadının hayati tehlikesi varsa, talebi yoksa bile geçici koruma altına alınacak. Gerekirse mağdurların kimlik bilgileri hâkim kararıyla değiştirilecek. Şüphelilere zorlama hapsi gündemde.

19.12.2019Gündem
Hastanede dehşet saçmıştı... Pişkin sözler: Zul sayarım

Hastanede dehşet saçmıştı... Pişkin sözler: Zul sayarım

Gaziosmanpaşa’da 7 Eylül 2019 tarihinde eski eşi Merzuka Altunsöğüt’ü (43), bıçakladığı iddiasıyla tutuklu bulunan Soner Güztepe, hakim karşısına çıktı. Soner Güztepe, mahkemedeki savunmasında "kasten öldürmeye teşebbüs" suçlamasını kabul etmediğini belirterek, "Benim bu dünyada en değerli varlığım eşim ve çocuklarımdır. Öldürmeye teşebbüs ettiğim iddiasını zul sayarım" dedi. Müşteki kadın Merzuka Altunsöğüt ise, "2013 Temmuz ayında da bana bıçakla saldırmıştı, kolumun 2 yerinden yaralanmıştım" şeklinde konuştu. Duruşmada, 16 yaşındaki oğulları B. G.’nin salondan çıkartılarak pedagog eşliğinde ifadesinin SEGBİS ile alınmasına karar verildi.

17.12.2019Gündem
Üniversiteden insan hakları eğitimi

Üniversiteden insan hakları eğitimi

Hukuk fakültesi akademisyenleri ve öğrencileri, ‘Hukuk Profesyonelleri için İnsan Hakları Eğitimi’ programını başarıyla tamamlayarak bu alanda eğitmen olabilecek.

4.12.2019Eğitim
Bakırköyde cipini yayaların üzerine sürmüştü... Üzgün ve pişmanmış

Bakırköy'de cip'ini yayaların üzerine sürmüştü... Üzgün ve pişmanmış!

İstanbul Bakırköy'de cip'ini yayaların üzerine sürerek 9 kişinin yaralanmasına neden olduğu iddiasıyla savcı Alpay Göçmen ile eski hakim Aynur Göçmen'in tutuklu bulunan oğulları Görkem Sertaç Göçmen'in (22) yargılanmasına devam edildi.

28.11.2019Gündem
Yeni detaylar ortaya çıktı... Elçiliklerden 3 milyon TL almışlar

Yeni detaylar ortaya çıktı... Elçiliklerden 3 milyon TL almışlar

Siyasi sığınma talebinde bulunan Türk vatandaşları hakkında rapor düzenledikleri iddia edilen 2 avukat hakkındaki soruşturmada yeni detaylar ortaya çıktı.

28.11.2019Gündem
Avukatın sır ölümü Acı detay ortaya çıktı

Avukatın sır ölümü! Acı detay ortaya çıktı

İstanbul Barosu’na kayıtlı avukat Ahmet Baran Akkaya (38), ziyarete geldiği Gaziantep’teki kuzeninin evinde ölü bulundu. Akkaya’nın kalp krizi geçirdiği tahmin ediliyor.

25.11.2019Gündem
Avukat ölü bulundu

Avukat ölü bulundu

Gaziantep'te 2014 yılında eski müvekkili tarafından vurularak öldürülen avukat İsmail Akkaya'nın avukat olan oğlu Ahmet Baran Akkaya, kuzeninin evinde ölü bulundu. Avukatın kalp krizi geçirdiği tahmin ediliyor.

25.11.2019Gündem
Vergi rekortmenleri listesine giren Gönenç Gürkaynak kimdir Gönenç Gürkaynakın biyografisi

Vergi rekortmenleri listesine giren Gönenç Gürkaynak kimdir? Gönenç Gürkaynak'ın biyografisi

Türkiye'nin 2018 gelir vergisi rekortmenlerinin isimleri belli oldu. Bu listenin üst sıralarında yer alan Gönenç Gürkaynak'ın kim olduğu ve ne iş yaptığı, pek çok vatandaş tarafından merakla araştırılıyor. Peki, Gönenç Gürkaynak kimdir? İşte, Gönenç Gürkaynak'ın biyografisi...

20.11.2019Ekonomi
Nazan Moroğlu kimdir

Nazan Moroğlu kimdir?

Nazan Moroğlu hukuk dünyasının tanıdığı isimlerden biri. Uluslararası Kadınlar Dayanışma Derneği (IWSA) İstanbul Şubesi’nin 2019 yılı 'Kadınlara Güç Katan Güçlü Lider Ödülü'ne, İstanbul Kadın Kuruluşları Birliği (İKKB) Koordinatörü ve İstanbul Barosu Başkan Yardımcısı Nazan Moroğlu layık görülmüştü. Peki, Nazan Moroğlu kimdir?

20.11.2019Gündem
Güledaya ağlıyoruz... Cinayet 17 saat sürdü

Güleda'ya ağlıyoruz... Cinayet 17 saat sürdü

Eski sevgilisi Güleda Cankel’i vahşice öldüren Zafer Pehlivan cinayetin sinyallerini bir hafta önce sosyal medyadan “Canınız istediği zaman ölmeyeceksiniz” diyerek vermişti. Pehlivan, yine sosyal medya üzerinden, işlediği cinayeti şöyle duyurdu: “Bitti”

20.11.2019Gündem
‘Etek ölçen hâkim’ 5 ay sonra döndü

‘Etek ölçen hâkim’ 5 ay sonra döndü

Duruşma sırasında avukat Tuğçe Çetin’in etek boyunu kısa bulup tutanak düzenletince HSK tarafından açığa alınan Hâkim Mehmet Yoylu 5 ay sonra göreve döndü. HSK, ‘soruşturmanın selameti’ için Yoylu’yu eski görev yerine değil, Gebze’ye gönderdi.

17.11.2019Gündem
Soma’nın ofisleri kat kat icradan satıldı

Soma’nın ofisleri kat kat icradan satıldı

BEŞ yıl önce sahibi olduğu maden ocağında 301 işçinin yaşamını yitirdiği Soma Holding, özel bir bankadan aldığı krediyi ödeyemedi.

13.11.2019Ekonomi
Olgun Hamarat kimdir ve neden vefat etti

Olgun Hamarat kimdir ve neden vefat etti?

Televizyon programları ile tanınan Olgun Hamarat, geçtiğimiz hafta geçirdiği rahatsızlık dolayısıyla hayatını kaybetti. Peki, Olgun Hamarat kimdir ve neden vefat etti? İşte, televizyon programlarında esprili kişiliği ile dikkat çeken Olgun Hamarat hakkında bazı bilgiler

1.11.2019Gündem
Kavgalık müebbet... Karar açıklandı, aileler birbirine girdi

Kavgalık müebbet... Karar açıklandı, aileler birbirine girdi

10 yaşındaki kızının yanında eski eşi Emine Bulut’u bıçaklayan Fedai Varan’a ‘kasten adam öldürme’ suçundan müebbet hapis cezası verildi. Kızının “Anne, lütfen ölme” çığlıkları ve “Ölmek istemiyorum” yakarışları arasında katledilen Bulut’un yakınları karara tepki gösterirken salonda arbede yaşandı. Karar bu şekilde kesinleşirse Varan yalnızca 25 yıl cezaevinde kalacak.

22.10.2019Gündem
14 yaşında ama yaşadıkları korkunç Arnavutköyde skandal olay...

14 yaşında ama yaşadıkları korkunç! Arnavutköy'de skandal olay...

Arnavutköy'de 14 yaşındaki Suriyeli Vahide M. adlı kız çocuğuna tecavüz ettiği iddia edilen Cafer Ç. tutuklandı. 14 yaşındaki küçük kızın, bir süre önce Cafer Ç. ile dini nikahla evlendirildiği ortaya çıktı.

21.10.2019Gündem

Yazar Sonuçları

Vicdanınız kurusun

Sapanca’da bacakları kesilerek ölüme terk edilen yavru köpek, kabuğu taşla ezilen kaplumbağa, yere çarpılarak hunharca katledilen kedi ve şimdi de kangallara parçalatılan sıpa... Tepki gösterilmezse gözaltına dahi alınmayan işkenceciler, 300-500 lira gibi cezalarla aramıza dönüyor. Peki, bu vahşetin önüne nasıl geçilecek? İşte yanıtı...

5.05.2020

Koronavirüs ve köpekler: Tehlike var mı ne yapmalı nasıl korumalı

“Evde kal” çağrılarına imkân dahilinde uyabilenler evde hayatlarını sürdürüyorlar. Ama durum ne olursa olsun, gün içerisinde evden çıkması gerekenler olabiliyor: Köpekler ve sahipleri.

17.04.2020

İstanbul’un nüfusu daha da artacak

KANAL İstanbul (Kİ) Çalıştayı ile ilgili konuşmalardan özet başlıklar çıkarmaya devam ediyoruz.

15.01.2020

Kuzu kokusu sevenlere birbirinden güzel çorbalar PAÇACI HASAN

Hepsini lezzetli buldum. Öte yandan bu terbiye edilmemiş paça çorbalarını içmek için başka lezzetlerle dengelenmemiş güçlü kemik suyu tadını ve ağır kuzu kokusunu sevmek lazım.

7.12.2019