MENÜ

İto

İto ile ilgili tüm haberleri, son dakika İto haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün İto haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 2.444 İto haberi bulunmuştur.

İto Haberleri

KYK burs ve kredi başvuruları için tarih belli oldu KYK burs başvurusu ne zaman yapılacak

KYK burs ve kredi başvuruları için tarih belli oldu? KYK burs başvurusu ne zaman yapılacak?

Yeni eğitim öğretim döneminin başlamasıyla birlikte gözler KYK burs ve kredi başvurularına çevrildi. Hem ilk kez burs ve kredi alacak olan hem de herhangi bir yükseköğretim kurumunda eğitimlerini sürdüren öğrencilerin kafasında KYK bursu ve kredileriyle ilgili merak edilen detaylar var. Peki, burs ve kredi başvuruları ne zaman? KYK bursu krediye dönüşür mü?

2.10.2018Gündem
Burs veren kurumlar ve vakıflar hangileri

Burs veren kurumlar ve vakıflar hangileri?

Burs veren kurumlar ve vakıflarla ilgili araştırmalar milyonlarca öğrenci tarafından sorgulanmaya başladı. Üniversite sınavını kazanıp, ailesinin yanından ayrılarak başka bir şehre eğitimleri için giden öğrenciler, eğitim hayatları için maddi destek alabilmek adına burs veren kurumları sorguluyor. Peki, burs veren kurumlar ve vakıflar hangileri?

2.10.2018Gündem
İstanbul’un zam şampiyonu karpuz

İstanbul’un zam şampiyonu karpuz

İTO Eylül ayı fiyatı en çok artan ve azalan ürünleri açıkladı. Buna göre Eylül ayında gıda harcamaları grubunda yer alan karpuz yüzde 71.74 ile fiyatı en fazla artış gösteren ürün oldu.

2.10.2018Ekonomi
Yapılandırma imkanı KOBİlere de tanınmalı

"Yapılandırma imkanı KOBİ'lere de tanınmalı"

İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç, banka borç yapılandırmasında büyük firmalara tanınan başvuru imkanının, 100 milyon TL altı borçlu orta ve küçük ölçekli firmalara da sağlanması gerektiğini belirterek, "Bankaların KOBİ'lerin borçlarını da yapılandırmaya almaları, onlara soluklanacakları yeni bir alan oluşturacaktır." değerlendirmesinde bulundu.

28.09.2018Ekonomi
Promosyon sektörünün geleceği MÜSİADda ele alındı

Promosyon sektörünün geleceği MÜSİAD'da ele alındı

MÜSİAD Basım Yayın ve Medya Sektör Kurulu, "Promosyon ve Tanıtım Ürünleri Sektöründe Dönüşüm ve Yeni Arayışlar" başlıklı program düzenledi.

21.09.2018Ekonomi
Ekonominin yeni anayasası YEP

'Ekonominin yeni anayasası YEP'

İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç, bugün Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın açıkladığı 2019-2021 dönemi Yeni Ekonomi Programı (YEP) ile ilgili olarak, "YEP, Türkiye'yi 2023'e hazırlayacak gerçekçi bir ufuk çizdi. Dengelenme, disiplin ve değişim kurgusu üzerine oturtulan YEP’i ekonominin yeni anayasası olarak görüyoruz. Ekonominin tüm aktörlerinin bu anayasaya sadakatle uyacağından şüphemiz yok” dedi.

20.09.2018Ekonomi
​​“E-ihracatta ‘22 Euro’ fırsatı”

​​“E-ihracatta ‘22 Euro’ fırsatı”

İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç, Avrupa Birliği’nin birçok ülkesinde posta taşımacılığı yoluyla uygulanan 22 Euro’luk gümrüksüz sipariş limitine dikkati çekti. Avdagiç, herkesi bu kategoride daha çok ürün geliştirme ve perakende e-ticaret yoluyla ihracat yapmaya çağırdı.

18.09.2018Ekonomi
İTO Başkanından OVP açıklaması

İTO Başkanı'ndan OVP açıklaması

İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç, Türkiye'nin en özgün çıpalarından birinin Orta Vadeli Program (OVP) olacağını belirterek, "OVP sayesinde son dönemde maruz kaldığımız ekonomik saldırıyla oluşan kırılganlıklar, engeller ve engebeleri ustaca aşan ve geride bırakan bir yol haritası ortaya konulacağına eminiz." dedi.

14.09.2018Ekonomi
Burs veren kurumlar ve vakıflar hangileri İşte 2018 burs veren kurumların listesi

Burs veren kurumlar ve vakıflar hangileri? İşte 2018 burs veren kurumların listesi

Burs veren kurumlar ve vakıflar hangileri sorusu yüz binlerce öğrenci tarafından sorgulanan ve araştırılan konular arasında yer almaya devam ediyor. Okulların açılmasına çok az bir zaman kala üniversiteye yeni kayıt yaptıran öğrenciler, maddi destek alabilmek amacıyla kurum ve vakıflara burs başvurusu yapıyor. Peki, burs veren kurumlar ve vakıflar hangileri? İşte 2018 burs veren kurumların listesi.

10.09.2018Gündem
İmalat sanayine dayalı bir dönüşüm şart

'İmalat sanayine dayalı bir dönüşüm şart'

İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç, Türkiye ekonomisinin bu yılın ikinci çeyreğinde yüzde 5.2 büyümesini değerlendirdi.

10.09.2018Ekonomi
Burs veren kurumlar ve vakıflar Hangi vakıf ne kadar burs verecek

Burs veren kurumlar ve vakıflar! Hangi vakıf ne kadar burs verecek?

Üniversite öğrencilerine burs veren kurumlar ve vakıflar, okulların açılmasına çok az bir süre kala belirlendi. Belirledikleri kontenjanda öğrencilere burs veren vakıflar ve kurumlar, yapacakları aylık ödemeleri ise belirli kriterlere göre gerçekleştiriyor. Peki, üniversiteye ilk kez başlayacak ve ara sınıf öğrencilerinin merakla araştırdığı burs veren kurumlar arasında hangileri yer alıyor? İşte, Hurriyet.com.tr'nin derlediği 2018-2019 eğitim öğretim dönemi için burs veren yerler ve ödeme miktarları

7.09.2018Eğitim
Üniversitelilerin can simidi: Burslar

Üniversitelilerin can simidi: Burslar

Kayıtların 7 Eylül’de bitmesiyle üniversiteli olanlar burs arayışına hız verecek. Birçok kurum öğrencilere destek oluyor. Ancak bundan faydalanmak için başvuru tarihini kaçırmamak gerekiyor. İşte burs veren birkaç kurum ve şartları:

5.09.2018Eğitim
Ağustosta en fazla maç biletinin fiyatı arttı

Ağustosta en fazla maç biletinin fiyatı arttı

İstanbul Ticaret Odası'nca (İTO), bu yılın ağustos ayında İstanbul'da perakende fiyatı en fazla artan harcama kaleminin yüzde 53,45 ile maç giriş bilet ücreti olduğu bildirildi.

2.09.2018Ekonomi
İTOdan, ‘KGF’yi devreye alma’ önerisi

İTO'dan, ‘KGF’yi devreye alma’ önerisi

İstanbul Ticaret Odası (İTO), üretimi ve ihracatı olan ancak döviz kurlarındaki artıştan olumsuz etkilenen firmaların kredi yapılandırmalarına Kredi Garanti Fonu'nun (KGF) teminat vermesi önerisinde bulundu.

13.08.2018Ekonomi
TLye karşı yürütülen sert fiyatlandırmada kuklacıya bakmamız gerekiyor

"TL'ye karşı yürütülen sert fiyatlandırmada kuklacıya bakmamız gerekiyor"

İstanbul Ticaret Odası (İTO) Yönetim Kurulu Başkanı Şekib Avdagiç, "Türk lirasına karşı yürütülen sert fiyatlandırmada kuklaya değil, kuklacıya bakmamız gerekiyor." dedi.

10.08.2018Ekonomi
İTO, üniversite öğrencilerine desteğini artırdı

İTO, üniversite öğrencilerine desteğini artırdı

İstanbul Ticaret Odası (İTO), yeni eğitim döneminde İstanbul Ticaret Üniversitesi'ni seçecek öğrencilere sunduğu desteği artırdı.

6.08.2018Ekonomi
Temmuzda en fazla domatesin fiyatı arttı

Temmuzda en fazla domatesin fiyatı arttı

İstanbul Ticaret Odası'nca (İTO), bu yılın temmuz ayında İstanbul'da perakende fiyatı en fazla artan harcama kaleminin yüzde 23,67 ile domates olduğu bildirildi.

2.08.2018Ekonomi
İTO Başkanı Avdagiçten ABDnin Türkiyeye yönelik yaptırım kararına tepki

İTO Başkanı Avdagiç'ten ABD'nin Türkiye'ye yönelik yaptırım kararına tepki

İTO Başkanı Şekib Avdagiç, “Amerika, haksız ve mesnetsiz 'yaptırım' tehdidiyle Türk halkına, iş dünyasına istemediği hiçbir şeyi yaptıramayacak. ABD’nin korkusu Türkiye’nin yeni küresel dengedeki rolüyse, biz aklıselimle mücadele etmeyi ve yolumuzda ilerlemeyi biliriz" dedi.

2.08.2018Ekonomi
İstanbulun enflasyon rakamları açıklandı

İstanbul'un enflasyon rakamları açıklandı

İstanbul'da perakende fiyatlar Temmuz'da bir önceki aya göre yüzde 0.52 artarken, kültür, eğitim ve eğlence harcamalarında yüzde 2.94, gıda harcamalarında yüzde 0.69 artış gözlendi.

1.08.2018Ekonomi
Çinin ünlü isimleri İTO’yu ziyaret etti

Çin'in ünlü isimleri İTO’yu ziyaret etti

Yunus Emre Enstitüsünün (YEE) 'Misafirimiz Olun' projesi kapsamında İzmir’e gelen medya temsilcileri, kanaat önderleri, sosyal medya fenomenleri, pop star ve seyyahlardan oluşan 16 kişilik Çin heyeti, İzmir Ticaret Odasını (İZTO) ziyaret etti. Kentin güzelliklerinin Çin’de daha iyi tanıtılması gerektiğini söyleyen İZTO Yönetim Kurulu Üyesi Şenol Aslanoğlu, “Çinli turistler tarih, gastronomi ve kültür turlarıyla yakından ilgileniyor. Eğer bu özelliklerimizi iyi anlatırsak 12 ay boyunca Çinli turistleri ülkemizde görmemiz mümkün olacak” dedi.

31.07.2018Ekonomi
Ekmeğe zam yok

Ekmeğe zam yok!

Fırıncılar Federasyonu’nun ‘ekmeğe yüzde 15 zam’ açıklamasının ardından Ticaret Bakanlığı devreye girdi. Bakanlık, “Federasyonun fiyat belirleme yetkisi yok. Ekmeğe yüzde 15 zam iddiası doğru değil” dedi. Federasyon Başkanı Halil İbrahim Balcı da şunları söyledi, “İstanbul’da İTO’ya bağlı 84 fırının yüzde 20 zam yaptığı haberleri çıkınca, biz de ‘en fazla yüzde 15 zam yapılabilir’ dedik.”

27.07.2018Ekonomi
İstanbulda açılan yabancı şirket sayısı yüzde 114 arttı

 "İstanbul'da açılan yabancı şirket sayısı yüzde 114 arttı"

İstanbul Ticaret Odası (İTO) Yönetim Kurulu Başkanı Şekib Avdagiç, geçen yıl 1 Ocak-26 Temmuz döneminde açılan yabancı şirket sayısının 2 bin 165 olduğunu anımsatarak, "Bu yıl ise 4 bin 637. Yabancı şirketlerde yüzde 114'lük bir artış var." dedi.

27.07.2018Ekonomi
Bakan Pekcan İTO heyetini kabul etti

Bakan Pekcan İTO heyetini kabul etti

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, "Firmalarımızı yalnız bırakmamalıyız. Firmalarımız arkasında bakanlıkların, odaların, hükümetin ve devletin olduğunu bilmeli. Firmalarımızın haklı oldukları yerde mağduriyetlerinin önüne geçmemiz lazım." ifadesini kullandı.

17.07.2018Ekonomi
Bakan Pekcan İTO heyetini kabul etti

Bakan Pekcan İTO heyetini kabul etti

icaret Bakanı Ruhsar Pekcan, "Firmalarımızı yalnız bırakmamalıyız. Firmalarımız arkasında bakanlıkların, odaların, hükümetin ve devletin olduğunu bilmeli. Firmalarımızın haklı oldukları yerde mağduriyetlerinin önüne geçmemiz lazım." ifadesini kullandı.

17.07.2018Ekonomi
Haziranda en fazla soğanın fiyatı arttı

Haziranda en fazla soğanın fiyatı arttı

İstanbul Ticaret Odası (İTO), bu yılın haziran ayında İstanbul'da perakende fiyatı en fazla artan harcama kaleminin yüzde 81,43 ile soğan olduğunu duyurdu.

2.07.2018Ekonomi
Vakıf üniversitesinde yönetim değişikliği

Vakıf üniversitesinde yönetim değişikliği

İzmir’deki bir vakıf üniversitesinin mütevelli heyet başkanı yapılan seçimle değişti.

28.06.2018Eğitim
Milyonlarca kişi başvurdu Son gün 31 Ekim

Milyonlarca kişi başvurdu! Son gün 31 Ekim

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Demirtaş: "Aradan geçen sürede İmar Barışı'na yapılan başvuru sayısı 1 milyon 300 bini buldu. Günde ortalama 50-60 bin civarında kayıt yapılıyor. Ancak sistemin tıklanma sayısı, sisteme giriş sayısı daha fazla. Şu anda 2 milyonun üzerinde İmar Barışı için sisteme giriş var" açıklamasında bulunurken Çevre ve Şehircilik İstanbul İl Müdürü Böke: "Başvurular 31 Ekim'e kadar sürecek. (Yapı Kayıt Belgesi için) Son ödeme tarihi ise 31 Aralık" dedi.

27.06.2018Ekonomi
İTO: Türkiye ekonomisi otoban hızına kavuşacaktır

İTO: Türkiye ekonomisi otoban hızına kavuşacaktır

İstanbul Ticaret Odası Başkanı Şekib Avdagiç, Türkiye’nin dün gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı ve 27’inci dönem Milletvekilliği seçimleri ile büyük ve lider ülke olma yolunda, çok önemli bir eşiği geride bıraktığını söyledi.

25.06.2018Ekonomi
Türkiye sinemada asıl rolü webde kapacak

Türkiye sinemada asıl rolü "web"de kapacak

İTO, dünyada gişe rekortmeni olacak filmlerin, doğal film platosu özelliğine sahip Türkiye’de çekilmesini teşvik etmek amacıyla "Filming in Turkey (Türkiye’de film çekimi)" adıyla bir sinema portalı oluşturuyor. 17 ilde film çekimine uygun 150’den fazla doğal, kültürel ve tarihi mekanın görüntüleri, sinema portalına yüklenerek yabancı film yapımcılarına tanıtılacak.

9.06.2018Ekonomi
Hürriyet ekonomiye 4 ödül

Hürriyet ekonomiye 4 ödül

EKONOMİ Gazetecileri Derneği (EGD) tarafından Türk Telekom ana sponsorluğunda, İstanbul Ticaret Odası’nın (İTO) katkılarıyla gerçekleştirilen ‘Ekonomi Basını Başarı Ödülleri’ törenle sahiplerini buldu. Hürriyet gazetesi düzenlenen törenden 4 ödülle döndü.

7.06.2018Ekonomi
Zam şampiyonu belli oldu

Zam şampiyonu belli oldu

İstanbul'da zam şampiyonu Mayıs ayında ıspanak olurken, fiyatı en fazla düşüşü ürün sivri biberde yaşandı.

2.06.2018Ekonomi
Bakan Zeybekci’den ihracatçılara döviz kuru müjdesi

Bakan Zeybekci’den ihracatçılara döviz kuru müjdesi

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Türk Eximbank üzerinden reeskont kredi kullanan ihracatçılara döviz kurunun sabitlendiği müjdesini vererek, "25 Mayıs ile 31 Temmuz arasında vadesiz reeskont döviz kredilerinin TL olarak ödenmesi imkanı getirildi ve kurları sabitlendi. ABD doları için 4,20, euro için 4,90, İngiliz sterlini için 5,60 olarak kurlar sabitlendi ihracatçılarımız için" dedi.

26.05.2018Ekonomi
Son dakika... İTOdan döviz kuru kararı

Son dakika... İTO'dan döviz kuru kararı

İTO, firmaların uluslararası fuarlara olan katılımında alınan bedellerde döviz kurunu sabitledi. İTO, milli katılımını düzenlediği ya da sektörel ticaret heyetleri organize ettiği fuarlardan alınacak bedel için dolar kurunu 4 TL, euro kurunu da 4.8 TL olarak sabitledi.

26.05.2018Ekonomi
Judith 45 yıl sonra İstanbulda

"Judith" 45 yıl sonra İstanbul'da

"Judith" 45 yıl sonra İstanbul'da yeniden sahnelenecek - "Apollo ve Dafne" kantatı ile ilk Türk balesi "Judith" 30 Mayıs'ta sanatseverlerin beğenisine sunulacak

24.05.2018Keyif
İTOdan faiz açıklaması

İTO'dan faiz açıklaması

İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB) 300 puanlık faiz artışının doğru olduğu kadar çok maliyetli bir adım olduğunu belirterek, "Aklımızdan hiç çıkarmayalım ki, bu yükü eninde sonunda hepimiz paylaşacağız. O sebeple Merkez Bankası'nın faiz artışı adımı, kesinlikle yalnız bırakılmamalı." ifadelerini kullandı.

24.05.2018Ekonomi
Yasak Elma dizisinin Cem’i Gün Akıncı kimdir Kaç yaşındadır

Yasak Elma dizisinin Cem’i Gün Akıncı kimdir? Kaç yaşındadır?

Yasak Elma dizisine sürpriz bir isim katıldı. Gün Akıncı, Talat Bulut, Şevval Sam, Onur Tuna, Eda Ece ve Sevda Erginci’nin başrollerini paylaştığı Yasak Elma’nın kadrosuna dahil oldu. Peki Cem karakteriyle izleyici karşısına çıkacak olan Gün Akıncı kimdir?

21.05.2018Televizyon
Nejat Ekrem Basmacı hayatını kaybetti

Nejat Ekrem Basmacı hayatını kaybetti

TOBB Yönetim Kurulu eski üyesi, Ticaret Borsaları Konseyi eski Başkanı ve İstanbul Ticaret Borsası Onursal Başkanı Nejat Ekrem Basmacı vefat etti.​

18.05.2018Ekonomi
Japonya Liginde derslik gol

Japonya Ligi'nde derslik gol!

Kashiwa forması giyen Ito, ders olarak okutulması gereken bir gol kaydetti. Topu müthiş kontrol eden Japon oyuncu, son derece güzel bir bitirişe de imza attı.

13.05.2018Spor Videoları
Nefes Kredisi’ne yoğun ilgi

Nefes Kredisi’ne yoğun ilgi

İstanbul Ticaret Odası (İTO) Nefes Kredisi kapsamında kamuoyuna taahhüt ettiği 100 milyon TL’lik kaynağın tamamını öngörülenden önce anlaşmalı 6 bankaya aktardı.

4.05.2018Ekonomi