MENÜ

İslam İşbirliği Teşkilatı Komite Toplantısı

İslam İşbirliği Teşkilatı Komite Toplantısı ile ilgili tüm haberleri ve son dakika İslam İşbirliği Teşkilatı Komite Toplantısı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 19 İslam İşbirliği Teşkilatı Komite Toplantısı haberi bulunmuştur.

İslam İşbirliği Teşkilatı Komite Toplantısı Haberleri

Cumhurbaşkanı Erdoğandan Golan Tepeleri açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan "Golan Tepeleri" açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İslam İşbirliği Teşkilatı Komite Toplantısı'nda konuşuyor... İşte Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları:

22.03.2019Haber
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğandan Golan Tepeleri yorumu: Asla izin vermeyiz, veremeyiz

Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Golan Tepeleri yorumu: Asla izin vermeyiz, veremeyiz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İslam İşbirliği Teşkilatı Komite Toplantısı'nda konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Amerika Başkanı'nın Golan Tepeleri ile talihsiz açıklaması bölgeyi yeni bir krizin, yeni bir gerilimin eşiğine getirmiştir. Golan Tepeleri'nin işgalinin meşrulaştırılmasına asla izin vermeyiz" dedi. Yeni Zelanda'daki terör saldırısına da değinen Erdoğan, "Bu teröristi hak ettiği şekilde cezalandırarak, tüm bağlantılarını ortaya çıkartarak aynı hevesleri taşıyanlara çok güçlü mesaj vermeliyiz. Müslümanları ötekileştirerek, mültecileri düşmanlaştırarak kendilerine iktidar yolu açan politikacılar söylemlerine çeki düzen vermelidir." diye konuştu.

22.03.2019Gündem
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan İkinci 100 Günlük Eylem Planını açıkladı

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan İkinci 100 Günlük Eylem Planı'nı açıkladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde "İkinci 100 Günlük Eylem Planı Tanıtım Toplantısı"nda açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamada; "İkinci 100 Günlük Eylem Planı'na göre, Gebze-Haydarpaşa, Sirkeci-Halkalı Banliyö Hatları tamamlanarak işletmeye alınacak" dedi.

13.12.2018Ekonomi
İSEDAK nedir İSEDAK hakkında merak edilenler

İSEDAK nedir? İSEDAK hakkında merak edilenler

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın daimi başkanlığını yürüttüğü İslam İşbirliği Teşkilatı Ekonomik ve Ticari İşbirliği Daimi Komitesi (İSEDAK) İslam dünyasının en önemli çok taraflı ekonomik ve ticari işbirliği platformudur. İSEDAK, İslam ümmetinin ortak kalkınma sorunlarını ele almak ve bu sorunlara çözüm bulmak amacıyla hizmet veren merkezi bir Forum niteliğindedir. İşte, İSEDAK hakkında tüm detaylar...

28.11.2018Gündem
Diplomasi gündemi: Katar İSEDAK G-20

Diplomasi gündemi: Katar İSEDAK G-20

CUMHURBAŞKANI Tayyip Erdoğan, yerel seçim mesaisiyle birlikte yoğun bir diplomasi trafiği yürütecek.

26.11.2018Gündem
34. İSEDAK Zirvesi için geri sayım

34. İSEDAK Zirvesi için geri sayım

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın daimi başkanlığını yürüttüğü İslam İşbirliği Teşkilatı Ekonomik ve Ticari İşbirliği Daimi Komitesinin 34. toplantısı, 26-29 Kasım'da İstanbul Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilecek. Bu yılki teması "Ticaretin Kolaylaştırılması: Gümrüklerde Risk Yönetimi" olarak belirlenen zirvede gerçekleştirilecek "Bakanlar Görüş Alışverişi Oturumu"nda, gümrüklerde risk yönetimi konusunda ülke deneyimleri paylaşılacak ve İslam ülkeleri arasında iş birliğini artırmaya yönelik adımlar değerlendirilecek.

25.11.2018Ekonomi
Arap Birliğinden İrana kınama

Arap Birliği'nden İran'a kınama

Arap Birliği dışişleri bakanlarının, İran'ın Suudi Arabistan'ın içişlerine müdahalesini kınadığı bildirildi.

10.01.2016Dünya
Müslüman ülkeler televizyonu geliyor... Tüm dünyaya yayın yapacak

Müslüman ülkeler televizyonu geliyor... Tüm dünyaya yayın yapacak

Müslüman ülkeler, başta ABD ve Avrupa olmak üzere Batı’da artan İslam karşıtlığına karşı dev bir medya kampanyası başlatıyor.

19.04.2012Gündem
Ermenistan yalan söylüyor işte buradayım

Ermenistan yalan söylüyor işte buradayım!

Bunu söyleyen kişi, 20 yaşındaki Azeri Zarife Guliyeva. Türkiye ve dünya onu, Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy ve Ermenistan Cumhurbaşkanı Serj Sarkisyan'a gönderdiği mektuplar sayesinde tanıdı.

22.02.2012Gündem
Ermenistan yalan söylüyor, işte buradayım

"Ermenistan yalan söylüyor, işte buradayım!"

Bunu söyleyen kişi, 20 yaşındaki Azeri Zarife Guliyeva. Türkiye ve dünya onu, Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy ve Ermenistan Cumhurbaşkanı Serj Sarkisyan'a gönderdiği mektuplar sayesinde tanıdı.

21.02.2012Gündem
Bakan Yılmaz: Sınır boyunca refah alanı genişleyecek

Bakan Yılmaz: Sınır boyunca refah alanı genişleyecek

DEVLET Bakanı Cevdet Yılmaz, Türkiye- Suriye Bölgelerarası İşbirliği Programı'na Şanlıurfa, El Rakka, Mardin ve El Haseke şehirlerini de dahil edeceklerini belirterek, “Bu enerjiyi sınırlarımız boyunca bir refah alanı yaratmada kullanmayı hedefliyoruz” dedi.

11.11.2010Gündem

Yazar Sonuçları

BM Genel Kurul toplantısı

Geçen hafta Türk dış politikasında İdlib konusu ve Suriye sorunu yine ön plandaydı. Türkiye ile Rusya arasında İdlib için varılan mutabakat basında geniş bir şekilde ele alındı, her yönüyle tartışıldı. İdlib’deki mutabakatın nasıl işleyeceği, İdlib’de yaşayan 3,5 milyon üzerindeki Suriyeliye ne getirdiği, İdlib mutabakatıyla Suriye’deki genel sorunu arasındaki ilişki konuşulan hususlar arasındaydı.

24.09.2018

AKP’nin Avrupa’da İslam atağı

CORDOBA

ATAK Varşova’da geçen ay Avrupa Konseyi Zirvesi sırasında. Ama Türkiye’nin ilk atağı 2002 Berlin’e kadar uzanıyor. Sonra da 2004 Aralık ayında Sofya’da.

8.06.2005