MENÜ

İçdaş

İçdaş ile ilgili tüm haberleri ve son dakika İçdaş haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 388 İçdaş haberi bulunmuştur.

İçdaş Haberleri

Çanakkalede bulundu 2 bin yıl önce bakın ne için kullanıyorlarmış…

Çanakkale'de bulundu! 2 bin yıl önce bakın ne için kullanıyorlarmış…

Çanakkale'nin Ayvacık ilçesine bağlı Behramkale köyü sınırları içinde yer alan Assos Antik Kenti'nde, dönemin sporcuları tarafından güneşten korunmak amacıyla vücutlarına sürdükleri zeytinyağını temizlemek için kullanılan yaklaşık 2 bin yıllık bronz strigilisler bulundu.

30.10.2018Gündem
Çanakkalede bulundu 2 bin 300 yıllık...

Çanakkale'de bulundu! 2 bin 300 yıllık...

Antik Çağ'ın en önemli liman kentlerinden biri olan Çanakkale'nin Ayvacık ilçesindeki Assos Antik Kenti'ndeki kazılarda, içinde 21 bireye ait iskelet ve yakılmış cenaze kalıntılarının yer aldığı 2 bin 300 yıllık aile mezarı bulundu.

8.10.2018Gündem
İÇDAŞ 2 ülkeye 3 gemi sattı

İÇDAŞ 2 ülkeye 3 gemi sattı

Ağır sanayi şirketlerinden İÇDAŞ, 2 ülkeye 3 gemi satışı yaptı. Kanada'ya İÇDAŞ-09 ve İÇDAŞ-11 isimli 2 gemi satan şirket, Almanya'ya ise İÇDAŞ-29 adlı gemiyi sattı.

12.09.2018Ekonomi
Son Troyalının iskeleti bulundu

'Son Troyalı'nın iskeleti bulundu

ÇANAKKALE'deki 5 bin yıllık geçmişe ışık tutan Troya Ören Yeri'nde, güney kapısı ile Roma dönemi agorasında devam eden kazılarda, Doğu Roma dönemine ait 'son Troyalı'nın iskeleti bulundu. Kazı Başkanı Prof. Dr. Rüstem Aslan, mezarda ayrıca ilk kez, Helenistik dönem dolgularında pişmiş topraktan yapılmış, Dardanos Atlısı olarak tanımlanan terakotanın renklendirilmiş haline ve üzerinde parmak izine ulaştıklarını söyledi.

7.09.2018Gündem
‘Troya: Arkeolojinin bilime dönüştüğü yer’

‘Troya: Arkeolojinin bilime dönüştüğü yer’

Troya arkeolojisinin dünyadaki en yetkin isimlerinden, bölgedeki kazılara başkanlık yapan Prof. Rüstem Aslan, dünyanın en önemli antik kentlerinden Troya’yı, kaleme aldığı kitapla anlatıyor. ‘Troya/Yeni Başlayanlar İçin’ vesilesiyle bir araya geldiğimiz Aslan, “Anadolu’da tarihöncesi döneme ait ilk tabaka kazısı olması nedeniyle burası arkeoloji biliminin de doğuş yeri olma özelliğini taşıyor” diyor ve ekliyor: “Troya hazineleri geri getirilmeli!”

5.07.2018Kitap Sanat
Kılıçdaroğlu: Türkiye’nin büyük bir değişime ve dönüşüme ihtiyacı var

Kılıçdaroğlu: Türkiye’nin büyük bir değişime ve dönüşüme ihtiyacı var

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "24 Haziran’da sandığa gidecek ve vicdanının sesini dinleyecek herkese sesleniyorum. Türkiye’nin büyük bir değişime ve dönüşüme ihtiyacı var" dedi.

3.06.2018Gündem
Çanakkale’de 50 milyon dolarlık tersane yapılıyor

Çanakkale’de 50 milyon dolarlık tersane yapılıyor

Türkiye’nin yerli üretim en büyük uçak gemisi inşaası için Çanakkale’de harekete geçildi. İÇDAŞ tersanesinde maliyeti 50 milyon doları bulacak olan ‘uçak gemisi kuru havuzu’ yapımı sürüyor. İÇDAŞ A.Ş.’nin Çanakkale’nin Biga ilçesindeki Değirmencik tesislerindeki havuzun 2019 yılı yaz aylarında tamamlanması hedefleniyor.

22.05.2018Ekonomi
ABD’den çok önemli ‘çelik’ kararı

ABD’den çok önemli ‘çelik’ kararı

ABD'nin Uluslararası Ticaret Komisyonu (ITC), ülke sanayisinin İtalya, Güney Kore, Türkiye,İspanya ve İngiltere'den yapılan karbon ve çelik alaşımı telçubuk ithalatından dolayı zarar gördüğüne karar verdi.

2.05.2018Ekonomi
Çelik İhracatçıları Birliğinin yeni başkanı belli oldu

Çelik İhracatçıları Birliği'nin yeni başkanı belli oldu

Çelik İhracatçıları Birliği'nin başkanlık seçimlerine tek aday olarak giren İÇDAŞ Yönetim Kurulu Üyesi Adnan Aslan, birliğin yeni başkanı oldu. Aslan'ın oluşturduğu yönetim kurulu, çelik ihracatının yüzde 80'ini gerçekleştiriyor.

27.04.2018Ekonomi
Türk çeliğini dünyaya tanıtacak

Türk çeliğini dünyaya tanıtacak

ÇELİK İhracatçıları Birliği’nde 26 Nisan’da yapılacak başkanlık seçimlerinde adaylığını açıklayan İÇDAŞ Yönetim Kurulu Üyesi Adnan Aslan, Türk çeliğini dünyaya tanıtmak istediklerini ifade etti.

21.04.2018Ekonomi
Trumptan 3 Türk devine gümrük duvarı

Trump'tan 3 Türk devine gümrük duvarı!

ABD Ticaret Bakanlığı, aralarında Türkiye'nin de bulunduğu beş ülkeden ithal edilen karbon ve alaşım çelik tel çubuk hakkında yürüttüğü damping ve sübvansiyon incelemesini tamamladı. İncelemenin ardından 3 Türk çelik tel çubuk üreticisinden Habaş Sınai, Tıbbi Gazlar ve İçdaş Çelik'te sübvansiyon marjı tespit edildi.

21.03.2018Ekonomi
Son dakika... Ünlü iş insanı Necati Aslan hayatını kaybetti

Son dakika... Ünlü iş insanı Necati Aslan hayatını kaybetti

Türk ağır sanayisinin öncü isimlerinden İÇDAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Necati Aslan, 81 yaşında hayatını kaybetti. 

12.03.2018Ekonomi
İŞKUR ile TİSK iş birliğini yeniledi

İŞKUR ile TİSK iş birliğini yeniledi

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) Genel Müdürü Cafer Uzunkaya, işverenlerle yapılan iş birliklerinin ve işverenlere verilen teşviklerin işçinin hakkını kimseye vermek anlamına gelmediğini belirterek, “İşverene yönelik yapılan tüm yatırımların, tüm atılımların, tüm iş birliklerinin ve tüm teşviklerin çok anlamlı ve önem ifade ettiğine inanıyoruz.” dedi.

17.02.2018İK/Yeni Ekonomi
2018 Troia yılı olacak

2018 Troia yılı olacak

26.01.2018Merkez
ABDden Türkiyeye vergi şoku

ABD'den Türkiye'ye vergi şoku

ABD Ticaret Bakanlığı, aralarında Türkiye'nin de bulunduğu yedi ülkeden yapılan çelik ithalatına antidamping soruşturması başlattı.

26.10.2017Ekonomi
2 bin yıllık oda mezardan kazdıkça iskelet çıktı

2 bin yıllık oda mezardan kazdıkça iskelet çıktı

Çanakkale Parion Antik Kenti'nde, yapılan kazıda 1'i çocuk toplam 24 kişiye ait iskelet çıkarıldı. Görenleri şaşkına çeviren manzara karşısında antropologlar olayı çözemedi. Çoklu definin gizeminin gelecek yıl yapılacak kazılarda aydınlatılacağı ifade edildi.

19.09.2017Seyahat
Kazdıkça iskelet çıktı

Kazdıkça iskelet çıktı

Çanakkale'deki 2 bin 600 yıllık Parion Antik Kenti'nde, bu sezon kazılarında açılan oda mezardan 1'i çocuk toplam 24 kişiye ait iskelet çıktı. Arkeologları şaşkına çeviren M.S. 1'nci Yüzyıl ile 3'üncü Yüzyıl arasında kullanıldığı tespit edilen mezardaki çoklu definin gizemini, gelecek yıl yapılacak antropolojik araştırmaların aydınlatacağı bildirildi.

15.09.2017Gündem

Yazar Sonuçları

800 dolarlık filmaşini civata yapıp 3 bin 800 dolara ihraç ediyor

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanvekili, Diler Holding Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim Pektaş, Çelik İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Üyesi, Çetin Civata Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Tecdelioğlu’na takıldı:

8.09.2018

Gözlerinde bir ışıltı, hissettikleri özgüven yüzlerinden okunuyor...

Geçtiğimiz hafta sizlere 2018’in Troya Yılı olarak kabulünden ve bu kapsamda Çanakkale’de yıl boyunca düzenlenen etkinliklerden bahsetmiştim. Önceki hafta sonu Çanakkale’ye gittiğimde, bu etkinliklerden birinin açılış törenine katılma şansı da buldum: Uluslararası Barbarossa Cup Yelken Yarışları.

23.07.2018

AKP seçim hazırlığını çoktan bitirmiş...

AKPli bir dostumuzla konuşurken, bu seçim kararı nasıl çıktı, dedik.

19.04.2018

Yerli kompresörü Kastexpo’da gördü ithal ürünü bıraktı

KASTAMONU Sanayici ve İşadamları Derneği (KASİAD) Başkanı Ayhan Aslan ve yönetim kurulu üyeleri, kente ilgiyi artırmak, hemşehrileri arasındaki dayanışmayı güçlendirmek için 2015 yılında şu kararı aldı:

23.12.2017