MENÜ

Iç Savaş

Iç Savaş ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Iç Savaş haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 13.570 Iç Savaş haberi bulunmuştur.

Iç Savaş Haberleri

Diriliş Gençlik Federasyonundan Hatay çıkarması

Diriliş Gençlik Federasyonu'ndan Hatay çıkarması

Diriliş Gençlik Federasyonundan Hatay Çıkarması Kurulduğu günden bugüne yaptığı başarılı çalışmalar ile bilinen ve bu konuda faaliyetlerine hız kesmeden devam eden Diriliş Gençlik Federasyonu yöneticileri, AB Ve Devlet Eski Bakanı Egemen Bağış,Türk Ermeni Baş Patrik Vekili Aram Ateşyan ve bölgemiz kanaat önderlerinin katılımı ile gerçekleşen "Birlikte Yaşamak" konulu konferans yoğun katılım ile gerçekleşti.

12.11.2018Gündem
Lübnanlı Bakan açıkladı: Suriye rejimi ülkeye dönen bazı mültecileri öldürdü

Lübnanlı Bakan açıkladı: Suriye rejimi ülkeye dönen bazı mültecileri öldürdü

Lübnan Mülteci İşlerinden Sorumlu Devlet Bakanı Merabi, Suriyelilerin gönüllü olarak ülkelerine döndüğü haziran ayından bu yana bazı mültecilerin, rejim güçleri tarafından öldürüldüğüne dair ellerinde bilgilerin olduğunu söyledi

5.11.2018Dünya
Küresel petrol piyasasının büyüyen oyuncusu Afrika

Küresel petrol piyasasının büyüyen oyuncusu Afrika

Afrika kıtası, hem kuzeyde hem de Sahra Altı'nda devam eden petrol üretimi ve çıkarılmayı bekleyen rezervleriyle dünya enerji piyasasının önemli oyuncularından biri olma yolunda ilerliyor.

5.11.2018Ekonomi

Yayladağı çileği ihracat yolunda

Hatay'da 10 yıl önce devlet desteğiyle 20 dönüm alanda yetiştirilmeye başlanan Yayladağı çileği, verilen teşvikler ve çiftçilerin ilgisi sayesinde bin 30 dönüme kadar çıktı.Büyüklüğü, aroması ve uzun raf ömrüyle öne çıkan çileğin Rusya'ya ihracı için ön anlaşma yapıldı.Yayladağı Kaymakamı Ömer Faruk Yüce: "İnşallah Yayladağı çileğinin ilk ihracatını yapacağız." açıklamalarında bulundu.

5.11.2018Ekonomi
Şans kapıyı İzmir’de çaldı

Şans kapıyı İzmir’de çaldı

Suriye’deki savaştan kaçıp Türkiye’ye gelen Muhammed Feras Fattal ve ailesinin yüzüne şans İzmir’de güldü. Fattal önce Türk-Arap İş Adamları Derneği İzmir Şubesi’nde çalıştı, sonra Bayyurt Şirketler Topluluğu’na başvurdu. Fattal, şirketin Ortadoğu ve Kuzey Afrika ihracatının başına geçti.

3.11.2018Ekonomi
Yemendeki iç savaşın sembol ismi olan Emel yaşamını yitirdi

Yemen'deki iç savaşın sembol ismi olan 'Emel' yaşamını yitirdi

İç savaşın sürdüğü Yemen'de, açlığa bağlı sağlık durumunun kötüleşmesi nedeniyle kaldırıldığı hastanede zayıf düşmüş fotoğrafı yayılan 7 yaşındaki Emel Hüseyin hayatını kaybetti.

3.11.2018Dünya
Suriyede 689 medya çalışanı yaşamını yitirdi

Suriye'de 689 medya çalışanı yaşamını yitirdi

Suriye İnsan Hakları Ağı, Suriye'de Mart 2011'den bu yana 8'i yabancı toplam 689 medya çalışanının hayatını kaybettiğini bildirdi.

2.11.2018Dünya
Az parayla gezilebilecek 10 ülke

Az parayla gezilebilecek 10 ülke

Fazla bütçe ayırmadan dünyanın değişik ülkelerine ayak basmak, farklı kültürleri tanımak istiyorsanız bu haber tam size göre. Dünyayı dolaşmak isteyen fakat bütçesi kısıtlı olanlar bu ülkelere az parayla gidip çok anıyla dönebilecek...

2.11.2018Seyahat
Prense bir iyi bir kötü haber... Yeni senaryo... ABD ve İsrail

Prense bir iyi bir kötü haber... Yeni senaryo... ABD ve İsrail

Washington Post gazetesi, Suudi Gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın öldürülmesinin ardından Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman'ın itibarının ciddi oranda zedelendiğini ve ülke yönetimindeki pozisyonunun da tehlikeye düştüğünü yazdı. Öte yandan İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun, Kaşıkçı'nın öldürülmesinden sonraki süreçte Trump'a ulaştığı ve Selman'a destek istediği iddia edildi. NYT ise Trump yönetiminin Selman'ın, yönetimdeki yerini korumak için çözüm arayışına girdiğini ileri sürdü.

1.11.2018Dünya
ABD’de seçimler öncesi yeni tartışma: Yurttaşlık gerilimi

ABD’de seçimler öncesi yeni tartışma: Yurttaşlık gerilimi

ABD Başkanı Donald Trump’ın 6 Kasım’daki Kongre ara seçimlerine günler kala, ülkesinde doğum yoluyla elde edilen vatandaşlığı başkanlık kararnamesi ile kaldırmaya hazırlanacağını açıklamasının yankıları sürüyor. Bu plana sadece Demokrat Parti çevrelerinden değil, Trump’ın kendi partisi Cumhuriyetçiler ile Başkan’ın yakınındaki isimlerden de eleştiriler geldi.

31.10.2018Dünya
ABD, Suudi Arabistana Katar ve Yemen konusunda baskı uyguluyor iddiası

'ABD, Suudi Arabistan'a Katar ve Yemen konusunda baskı uyguluyor' iddiası

Bloomberg, ABD'nin Suudi Arabistan'a Katar krizi ve Yemen'deki iç savaşı çözüme kavuşturma konusunda baskı yaptığını ileri sürdü.

30.10.2018Dünya
Derdimiz Suriye’de demokratik mekanizma

Derdimiz Suriye’de demokratik mekanizma

İç savaş ve baskılar nedeniyle Türkiye’ye yönelik artan göç, Kocaeli’nde Kartepe Zirvesi’nde ‘Göç, Mültecilik ve İnsanlık’ temasıyla ele alındı. Zirve-nin kapanış konuşmasını AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş yaptı.Kurtulmuş, Türkiye’nin mülteci politikasını Hürriyet’e değerlendirdi. “Derdimiz Suriye’yi kimin yöneteceği değil, Suriye’yi halkının yönetmesini sağlayacak demokratik mekanizmaların kurulmasıdır” diyen Kurtulmuş şöyle konuştu:

29.10.2018Gündem
BM: Yemen’de ülkenin yarısı açlıkla mücadele ediyor

BM: Yemen’de ülkenin yarısı açlıkla mücadele ediyor

BM iç savaşın sürdüğü Yemen’de ülke nüfusunun yaklaşık yarısının açlıkla mücadele ettiğini açıkladı. Açlık tehlikesinin, "uzmanların bölgede meslek yaşamları boyunca gördükleri her şeyden büyük olabileceği" belirtildi.

24.10.2018Dünya
Yemende 14 milyon kişi ölüm riskiyle karşı karşıya

Yemen'de 14 milyon kişi ölüm riskiyle karşı karşıya

2014'te patlak veren iç savaş nedeniyle Yemen'de son yüzyılın en büyük açlık ve insani krizlerinden biri yaşanıyor. Ülke nüfusunun yaklaşık yüzde 75'i insani yardım ve korumaya ihtiyaç duyuyor.

20.10.2018Dünya
Suriye’yle ilgili hiçbir hatıraları yok

Suriye’yle ilgili hiçbir hatıraları yok

“Bizim askerimiz Suriye’de savaşırken onlar nargile içiyor... Ucuza çalışıp Türkleri işsiz bırakıyorlar... Nitelikli olanları Avrupa’yı, eğitimsizler Türkiye’yi seçiyor... Bu kadar fakirlerse neden çok çocuk yapıyorlar...” TÜBİTAK ile birlikte ‘1003 Entegrasyon Projesi’nin startını veren Koç Üniversitesi Göç Araştırmaları Merkezi’nden Doç. Dr. Şebnem Köşer Akçapar’a göre bu düşüncelerin çoğu Türkiye’deki Suriyelilerle ilgili yanlış bir algıdan besleniyor ve suç oranları sanıldığının aksine çok düşük: “Büyük kısmı burada yaşamaya devam edecek. 5-9 yaş arası 478 bin çocuk var. Bunların bir kısmı burada doğdu, bir kısmı çok küçükken geldi. Suriye ile ilgili hiçbir hatıraları yok. Bir an önce entegrasyon şart.”

14.10.2018Gündem
Son atmaca terbiyecileri

Son atmaca terbiyecileri

On binlerce yıl önce kendinizi gezegende tek başınıza doğada düşünün. Bir atmacayla arkadaşlık kuruyorsunuz ve o avlanarak ve yemeğini sizinle paylaşıyor, hayatta kalma şansınızı yükseltiyor. Kim hayır diyebilir ki böyle bir işbirliğine?

13.10.2018Hürriyet Pazar
Avusturya, seyahat uyarısı yaptığı ülkeye sınır dışı ediyor

Avusturya, seyahat uyarısı yaptığı ülkeye sınır dışı ediyor

Avusturya’nın başkenti Viyana’da bir grup gösterici, iç savaş ve bombalı saldırıların sürdüğü Afganistan’a göçmenlerin geri gönderilmesinin durdurulması için eylem yaptı.

9.10.2018Avrupa
Cezaevinde hayata dikiş

Cezaevinde hayata dikiş

Açlık ve kıtlıkla mücadele eden Somali’de halkın sadece yardımlara bağlı kalmaması ve meslek edinmeleri için Türk Kızılayı tarafından Mogadişu Cezaevi’nde kadın mahkûmlara yönelik bir dikiş atölyesi kuruldu.

8.10.2018Gündem
Suriyeli iş adamlarından Türkiyeye yatırım

Suriyeli iş adamlarından Türkiye'ye yatırım

Ülkelerindeki iç savaştan kaçarak sığındıkları Türkiye'de birikimlerini değerlendirmek isteyen bazı Suriyeli esnaf ve iş adamları, yaptıkları yatırımlarla hem vatandaşlarına hem de Türklere istihdam sağlıyor.

7.10.2018Ekonomi
Suriyeye insani yardım

Suriye'ye insani yardım

Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) ve Kilis Müftülüğü girişimleriyle temin edilen 3 tır insani yardım malzemesi Suriye'ye gönderildi.

3.10.2018Gündem
Binali Yıldırım: Dosyalar dolusu belge var ama çıt yok…

Binali Yıldırım: Dosyalar dolusu belge var ama çıt yok…

TBMM Başkanı Yıldırım gündeme dair önemli açıklamalar yaptı. ABD ile ilgili sert açıklamalar yapan Yıldırım FETÖ elebaşı Gülen’in iadesi ile ilgili “Niye bir soruşturma dahi başlatmıyorsun? Yoksa arkasından başka şeyler çıkacağından mı endişe ediyorsun? Türkiye dosyalar dolusu belgeleri önlerine koydu ama çıt yok" dedi.

3.10.2018Gündem
Savaştan kaçtığı Türkiyeye valizlerin arasında geldi

Savaştan kaçtığı Türkiye'ye valizlerin arasında geldi

Suriye'de yaşanan iç savaş sebebiyle Türkiye'ye sığınan 85 yaşındaki kadın, Cilvegözü Sınır Kapısını tekerlekli sandalyesi ile valizlerin arasında geçti. Dedesinin çok sevdiği için ismini 'Türkiyye' koyduğu yaşlı kadın, bavulların arasında yolculuk yaparak Türkiye'ye sığındı.

2.10.2018Haber
Çantaların arasından çıktı İsmini duyan herkes şaşırdı

Çantaların arasından çıktı! İsmini duyan herkes şaşırdı

Adı, dedesinin çok sevdiği "Türkiyye" koyulan 85 yaşındaki kadının zorlu yolculuğu Cilvegözü'nde mutlu sonla bitti 

2.10.2018Gündem
Savaşlar kaderleri oldu

Savaşlar kaderleri oldu

1.10.2018Trabzon
Bergama Müzesi ziyareti

Bergama Müzesi ziyareti

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, Bergama Müzesi’ni ziyaret etti.

28.09.2018Dünya
Emine Erdoğan, Berlinde Bergama Müzesini ziyaret etti

Emine Erdoğan, Berlin'de Bergama Müzesi'ni ziyaret etti

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Bergama Müzesi'ni ziyaret etti, müze müdürü ve küratörlerinden eserlerle ilgili bilgi aldı.

28.09.2018Dünya
Berlin’de Bergama Müzesi’ni ziyaret etti

Berlin’de Bergama Müzesi’ni ziyaret etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, Berlin’de Bergama Müzesi’ni ziyaret etti, müze müdürü ve küratörlerinden eserlerle ilgili bilgi aldı.

28.09.2018Avrupa
Madurodan BMye suikast girişimini soruşturun çağrısı

Maduro'dan BM'ye 'suikast girişimini soruşturun' çağrısı

Venezuela Devlet Başkanı Maduro, ülkesinde 4 Ağustos'ta kendisi ve çevresindekilerin hedef alındığı suikast girişiminin BM tarafından soruşturulmasını istedi.

27.09.2018Dünya
İTSO: İskenderun İl olmalı

İTSO: İskenderun İl olmalı

25.09.2018İskenderun
Enis Berberoğlu kararının gerekçesi açıklandı

Enis Berberoğlu kararının gerekçesi açıklandı

CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu hakkında verilen tahliye kararının 57 sayfadan oluşan gerekçeli kararı açıklandı. 2'ye karşı 3 üyenin oyuyla alınan kararda "Devletlerin ülke içinde ve dışında devlet sırrı mahiyetinde faaliyetleri olabilir. Dava konusu olay da mahiyeti gereği devlet sırrı niteliğindedir. Berberoğlu eyleminin sonuçlarını bilebilecek birikime sahip. Sanığın eylemi ‘devletin güvenliğine ve siyasal yararlarına ilişkin bilgileri açıklama’ suçunu oluşturur" ifadeleri çekti. Kararın bir örneğinin Meclis'e gönderilmesi kararlaştırıldı. Mahkumiyetin kesinleştiğine dair karar Meclis'te okunursa Berberoğlu'nun vekilliği düşecek.

25.09.2018Gündem

Yazar Sonuçları

Uğursuz şafak

1. Dünya Savaşı’nın getirdiği iktisadi yıkım yeni günah keçileri arayan Alman Nazizmi gibi rejimlerin ortaya çıkmasına neden oldu. Siyasi söylem intikam sloganı etrafında şekillendi. Kitleler ayaklanmıştı. Bu ayaklanma, Macar Ayaklanması (Bela Kun Hükümeti), İtalya’da Mussolini’nin Roma yürüyüşü, Avusturya’da Halk Cephesi ve Milli Cephe arasındaki iç savaş ve diktatorya nihayet İspanyol İç Savaşı’nı yarattı.

10.11.2018

Vaşington-PYD/YPG işbirliğinin  arka planı

ABD’nin Irak ve Suriye Kürtleriyle ilişkilerinin geçmişi 1970’li yıllara, hatta daha öncesine kadar uzanmaktadır. Bu ilişkinin dönüm noktası 1970’li yıllarda kötüleşen İran-Irak ilişkileri olmuştur.

31.10.2018

Suriye’yle ilgili hiçbir hatıraları yok

“Bizim askerimiz Suriye’de savaşırken onlar nargile içiyor... Ucuza çalışıp Türkleri işsiz bırakıyorlar... Nitelikli olanları Avrupa’yı, eğitimsizler Türkiye’yi seçiyor... Bu kadar fakirlerse neden çok çocuk yapıyorlar...” TÜBİTAK ile birlikte ‘1003 Entegrasyon Projesi’nin startını veren Koç Üniversitesi Göç Araştırmaları Merkezi’nden Doç. Dr. Şebnem Köşer Akçapar’a göre bu düşüncelerin çoğu Türkiye’deki Suriyelilerle ilgili yanlış bir algıdan besleniyor ve suç oranları sanıldığının aksine çok düşük: “Büyük kısmı burada yaşamaya devam edecek. 5-9 yaş arası 478 bin çocuk var. Bunların bir kısmı burada doğdu, bir kısmı çok küçükken geldi. Suriye ile ilgili hiçbir hatıraları yok. Bir an önce entegrasyon şart.”

15.10.2018

Kaşıkçı olayı ve düşündürdükleri

Geçen hafta uluslararası kamuoyunun dikkatleri İstanbul’daki Suudi Arabistan Başkonsolosluğu üzerine toplanmıştı.

10.10.2018

Suriye’de hangi ülke ne istiyor?

Yüz binlerce insanın ölümüne, yüz binlercesinin yaralanmasına ve milyonlarcasının da yurdundan kaçmasına sebep olan Suriye’deki yıkıcı savaş, yedinci yılını doldurmak üzere. Peki bu vekalet savaşlarında kim ne istiyor? Dünyanın önde gelen Ortadoğu uzmanlarından Fransız Profesör Gilles Kepel’le, tek tek ülkeleri masaya yatırdık, hangi ülke ne istiyor, hepsini konuştuk:

1.10.2018