MENÜ

İbrahim Yetkin

İbrahim Yetkin ile ilgili tüm haberleri, son dakika İbrahim Yetkin haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün İbrahim Yetkin haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 706 İbrahim Yetkin haberi bulunmuştur.

İbrahim Yetkin Haberleri

300 bin kaçak yapıya af

300 bin kaçak yapıya af

AK Parti hükümetinin Meclis'in son günü sürpriz bir şekilde çıkardığı Mera Kanunu 300 bin konuta af getiriyor. Yasayla birlikte Hazine'nin açtığı 20 bin dava ise geçersiz hale gelirken Cumhurbaşkanı Sezer'e sunulan yasa onaylanırsa CHP Anayasa Mahkemesi'ne başvuracak.

5.06.2007Gündem
Tarım sektörü büyüyor

Tarım sektörü büyüyor

Türkiye Ziraatçılar Derneği (TZD) Başkanı İbrahim Yetkin, 2006 yılının ilk yarısında tarım sektörünün yüzde 1,3 büyüdüğünü, üçüncü çeyreğinde ise yüzde 2 gerilediğine dikkat çekerek, geçen yıl tarımda ”küçülme” yaşandığını bildirdi.

11.02.2007Gündem
Aygüne destek ziyareti

Aygün'e destek ziyareti

30'u aşkın sivil toplum kuruluşunun başkanı ATO Başkanı Aygün'ü Oda'da ziyaret ederek, destek verdi.

28.09.2006Ekonomi
Buğday üretimi 3 ton azaldı, sıkıntı kapıda

Buğday üretimi 3 ton azaldı, sıkıntı kapıda

Türkiye Ziraatçılar Derneği (TZD) Genel Başkanı İbrahim Yetkin, yıllardır 21 milyon ton düzeyin de seyreden buğday üretiminin, bu yıl 2-3 milyon ton azaldığını belirterek, “Türkiye, önümüzdeki yıllarda buğday tüketimini karşılayamayacak duruma düşebilir” dedi.

16.09.2006Ekonomi
Mitingde maketimi yaktılar, elbette acı var

Mitingde maketimi yaktılar, elbette acı var

Başbakan Danışmanı Cüneyd Zapsu, fındık fiyatlarının belirlenmesi sorununda kendisine yöneltilen eleştirilerden etkilendiğini belirterek, "Yanlışı yapanların, yanlıştan dönmesi lazım. Yanlışını görüp de gelişmek yerine benim gibi günah keçisi aranıyor. Fındıkta günah keçisi oldum" dedi.

10.08.2006Ekonomi
Türk çiftçisi yüzde 63 fakirleşti

Türk çiftçisi yüzde 63 fakirleşti

Türkiye Ziraatçılar Derneği Genel Başkanı İbrahim Yetkin, AKP sonrasında mazota yüzde 114.2 zam yapıldığını, Türk çiftçisinin bu dönemde yüzde 63 oranında fakirleştiğini ve ürününü pahalı üretip, ucuza sattığına dikkat çekti.

10.08.2006Ekonomi
Tarladaki fiyatının 8 katına satılıyor

Tarladaki fiyatının 8 katına satılıyor

Türkiye Ziraatçılar Derneği (TZD) Başkanı İbrahim Yetkin, tarım ürünlerinin tarladaki fiyatının 8 katına satıldığını belirterek, “İnanılmaz derecede sömürü, haksız kazanç var” dedi.

9.07.2006Ekonomi
Yetkin: Büyüme gerçekçi değil

Yetkin: Büyüme gerçekçi değil

Türkiye Ziraatçılar Derneği (TZD) Başkanı İbrahim Yetkin, ekonomide yılın ilk çeyreği için açıklanan yüzde 6.3'lük büyümenin gerçekçi olmadığını, ekonomiye katkısı bulunmayan birçok faaliyetin yol açtığı harcamanın “büyüme oranlarını şişirdiğini” belirtti.

2.07.2006Ekonomi
Çiftçi buğday fiyatını beğenmedi

Çiftçi buğday fiyatını beğenmedi

Türkiye Ziraatçılar Derneği (TZD) Başkanı İbrahim Yetkin, açıklanan hububat fiyatlarını beğenmedi. Yetkin, çiftçinin kullandığı mazot, gübre, ilaç gibi girdiler çiftçiye verilen desteğin, başta mazot olmak üzere girdi fiyatlarındaki artışı karşılayamadığını ve hububat üreticisinin gelir kaybına uğradığını kaydetti.

6.06.2006Ekonomi
Dünya Çiftçiler Günü

Dünya Çiftçiler Günü

Türkiye Ziraatçılar Derneği (TZD) Genel Başkanı İbrahim Yetkin, tarımdaki kişi başına düşen gelirin ülke ortalamasının dörtte biri olduğunu ifade ederek, “Dolayısıyla çiftçi kesimi söz konusu olduğunda Türkiye'nin yoksulluğunu, açlığını dörtle çarpmak gerekiyor” dedi.

14.05.2006Ekonomi
Adliyede at, eşek eti yedirilmesi ibretlik

Adliyede at, eşek eti yedirilmesi ibretlik

Ankara Adliyesi’nde hákim ve savcıların da aralarında bulunduğu personele at, eşek eti yedirildiği iddialarını değerlendiren Türkiye Ziraatçılar Derneği Başkanı İbrahim Yetkin, "At ve eşek eti kesildiği konusunda üç yıl önce bir açıklama yapılmış ve mahkemeye verilmiştik. Şimdi adliyedeki hakimlere de yediriliyor. Bu bir ibrettir, çok acı bir olaydır. Aynı zamanda traji komik bir olaydır" diye konuştu.

29.04.2006Gündem
Tarım ilaçları reçete ile satılmalı

"Tarım ilaçları reçete ile satılmalı"

Türkiye Ziraatçılar Derneği (TZD) Başkanı İbrahim Yetkin, Türk tarımında kullanılan ilaçların da reçete ile satılması gerektiğini belirtti.

16.04.2006Ekonomi
Çiftçiler Akşam Gazetesi Ankara Temsilciliğine siyah çelenk bıraktı

Çiftçiler Akşam Gazetesi Ankara Temsilciliği'ne siyah çelenk bıraktı

Türkiye Ziraatçılar Derneği (TZD) Başkanı İbrahim Yetkin ile beraberindeki çiftçiler, Akşam Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Serdar Turgut'un “Köylü Meselesi Üzerine” başlıklı yazısına tepki göstermek amacıyla, gazetenin Ankara Temsilciliği'ne siyah çelenk bıraktılar.

25.02.2006Ekonomi
Kilit tarama başlıyor

Kilit tarama başlıyor

Türkiye'nin Avrupa Birliği'ne (AB) uyum sürecinde kilit alanlardan birini oluşturan tarım için tarama süreci yarın başlıyor.

4.12.2005Gündem
Kuş gribi yayılmış olabilir

'Kuş gribi yayılmış olabilir'

Türkiye Ziraatçılar Derneği Başkanı İbrahim Yetkin, “kuş gribi” adıyla bilinen tavuk vebası hastalığının Türkiye'ye de sıçradığını söyleyerek, “Bu hastalık Manyas'ta görüldüyse başka bölgelerde de görülebilir demektir. Ciddi problemler yaratmaması için Türkiye genelinde önlem almak gerekiyor” dedi.

9.10.2005Gündem
Şehitlerin annelerine niye destek vermediniz

Şehitlerin annelerine niye destek vermediniz

Ünlü romancı Adalet Ağaoğlu’nun, kurucuları arasında yer aldığı İnsan Hakları Derneği’nden (İHD), ‘tek yanlı ırkçı-milliyetçi bir tutum takındığı için’ istifa etmesi geniş yankı uyandırdı.

31.07.2005Gündem
Polise Van tokadı Başbakan’a patladı

Polise Van tokadı Başbakan’a patladı

Van’da polisin suratına atılan tokat, aslında Başbakan’ın yüzünde patlamıştır. Uyuşturucu kaçakçılığının merkezi olan Van’da devlet işgal altındadır.

21.07.2004Gündem
Türkiyede Denktaşa destek kampanyası

Türkiye'de Denktaş'a destek kampanyası

Kıbrıs'ta referanduma "hayır" oyu verilmesini isteyen KKTC Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş'a destek amacıyla Türkiye'de çeşitli etkinlikler yapılacak.

14.04.2004Gündem
Sigortada terör sancısı

Sigortada terör sancısı

İstanbul'da yaşanan terör olayları sigortanın önemini yine ön plana çıkarırken, sektör endişeli bekleyişe girdi. Olayların sözleşme yenileme dönemine rastlaması nedeniyle, uluslararası reasürörlerin terör sigortalarına kısıtlama getirmesi ve fiyat artırmasından endişe ediliyor.

22.11.2003Ekonomi
Tarım, acil tedbirler bekliyor

Tarım, acil tedbirler bekliyor

Türkiye Ziraatçiler Derneği Başkanı İbrahim Yetkin, bu yıl hububat üretiminin kuraklık nedeniyle geçen yıla göre yüzde 20 düşük gerçekleşeceğini belirterek, tarımda acil önlemlerin alınmasının gerekli olduğunu söyledi.

3.08.2003Gündem
Buğdayda savaş vurgunu

Buğdayda savaş vurgunu

Irak'a olası bir müdahale için geri sayım sürerken, buğday spekülatörleri işbaşı yaptı. Hızla artan stokçuluk nedeniyle, son 15 günde buğday fiyatları yüzde 10, un fiyatları ise yüzde 20 artış gösterdi. Bunun üzerine Tarım Bakanlığı 140 bin ton buğday ithal etme kararı aldı.

17.01.2003Ekonomi
Tarıma destek için para kalmadı

Tarıma destek için para kalmadı

Tarım ve Köyişleri Bakanı Prof. Dr. Sami Güçlü, Doğrudan Gelir Desteği ödemelerinde kaynak sorunu olduğunu, ilgili bakanlıklarla sorunu çözmek için çalıştıklarını söyledi.

26.11.2002Ekonomi
Bürokratların istifa yarışı

Bürokratların istifa yarışı

3 Kasım seçimlerinde milletvekili adayı olmak isteyen bürokratların görevlerinden istifa etmeleri için süre bu akşam dolarken, sürpriz adaylar çıkıyor.

7.08.2002Gündem

Yazar Sonuçları

Kıbrıs Köyü kimsesiz değil

MAMAK Kıbrıs Vadisi’nde Ankara Valiliği tarafından verilen taş ocağı ruhsatlarına karşı Mimarlar Odası Ankara Şubesi tarafından açılan üç davadan ikisi sonuçlandı. Ruhsat, 11. İdare Mahkemesinin kararıyla iptal edildi.

16.03.2007

MEB Talim Terbiye’de temizlik

MİLLİ Eğitim Bakanlığı'ndaki atamalarla ilgili bir okurumuzdan gelen e-mail'e dikkat edelim:

25.04.2003